Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#55551 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

MUNAFIK wrote: 22/11/2021 03:27
Ti zelis da kazes da nevakcinisanim treba uskratiti ljecenje ako test prema kojem je i sok od ananasa pozitivan na koronu, pokaze da su pozitivni ma kakva god bolest im bila?
Informisi se prije nego lupis glupost. Kucni testovi su nepouzdani, ne PCR testovi koji se koriste u zdravstvenim ustanovama
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7408
Joined: 12/03/2012 18:04

#55552 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Hendrix wrote: 22/11/2021 22:28
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 17/11/2021 07:42
Eto, mislim da sam vrlo artikulisano pojasnio svoje stavove povodom prevare o klimatskim promjenama i ne treba biti kvantni fizicar ili previse pametan pa shvatiti da je meta cijele price covjek i kontrola, a ne CO2. Ne vjerujes, procitaj Huxleya, a ima toga jos masa.
Da ne kvotam tvoj kilometarski post kompletan...

Sta onda ti tvrdis ko koga ovde folira onda? Fosilne grupe se aktivno bore protiv nauke i lobiraju neprestano a sad ispade to sve laz radi kontrole od strane koga? Ko je druga strana koja je jaca od svih fosilnnih giganta koji bukvalno drze svaku vladu na ovoj planeti u svojim rukama? Pa oni su prvi i skontali da su promjene tu... fosilne grupe. I onda lagano pod tepih sve normala.

Ova tvoja prica je bukvalno pandan mantri gdje se Trump, rodjeni milioner i covjek koji se slika sa zlatnim namjestajem lafo bori protiv neke elite tamo da vrati vlast obicnom covjeku. I to ni manje ni vise nego satanistickih pedofila... wow toliko trigger rijeci u jednoj grupi. Pa tu mora da se digne svaki konzervativni Amerikanac i uzme oruzje da brani djecu! Jer sve je ovo radi djece naravno... nemoj ko da djecu dira jer cika Trump ce da ga hapsi odma.

Klimatske promjene su zamjena sa socijalizam i islam sto se zapada tice. Uvijek mora postojati neprijatelj koji radi na unistenju postenog naroda... trenutacno su to naucnici sa zlim UNom... koji je jebeni produkt Amerike.

Postoje stotine knjiga i naucnih radova na temu sa podacima koji su javno dostupni... i sve to negirati je totalno suludo stvarno. I za 50 godina cemo pricati o ovome kao i o pusenju... jbg slagali nas i stas, idemo dalje.
Cekaj malo, jebes me sada, na onoliki post i argumentaciju ti pises ovo. Cirkus.

Maurice Strong je bio NAFTAS i organizovao je konferencije o samoodrzivom razvoju i zastiti okolisa. Naftas je platio zemlju u NY za UN i ti, opet, pitas sta se desava. Prvi covjek UNICEFA je bio eugenik. Sve taksativno navedeno, postavljeno, nacrtano i dokazano. Ima toga masa, al nema efekta pisati, ha napisao jednu recenicu, ha stavio :D ili referat isti kurac, kad niko nije u stanju da procita ili gluho bilo demantuje.

Ko bira izmedju Trumpa i Bidena ili u "ekoloskoj" borbi naftasa i naftasa u "borbi" za dobrobit covjeka je budala iz udzbenika.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7408
Joined: 12/03/2012 18:04

#55553 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

gamer4ever wrote: 22/11/2021 22:43
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 22/11/2021 01:10
Napravis segregaciju, zabranis ljudima njihova prava i ugrozis egzistenciju zbog necega sto ima smrtnost haman u promilima ako si ispod 50 godina ( FBiH, od pocetka pandemije do Septembra 2021 ), jos mi imamo debakl od zdravstva. Takodjer je pitanje koliko komorbiditeta su imali ovi ispod 50 sto su umrli. Zdrav, prav umro, to su doslovno promili.
Jesi ti normalan covjece ? Znaci ovi iznad 50 nek umiru ko ih jebe ? Jedini zohar ovdje si ti
Mazlume gejmerski, ko je to napisao :D

Jos jedan funkcionalno nepismen. Vidi se i zasto.

Prica je bila sa Bobijem o zdrav, prav zavrsio na respiratoru i prijedlogu onog potkazivackog zohara i huskackog bota apsidejzija da se ukine zdravstvena zastita nevakcinisanim i ti iz svega toga zakljucis da sam napisao da treba pustiti ove iznad 50 da umru. Boze sacuvaj.

Sa takvim mozgom ne znam kako uspijevas da jedes i dises u isto vrijeme :D mozda pravis pauze, jedno pa drugo, trening je cudo :D
Last edited by cvrčak_na_hedonizmu on 22/11/2021 23:02, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31624
Joined: 16/04/2011 18:46

#55554 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Bloo wrote: 22/11/2021 22:48
skafiskafsnjak wrote: 22/11/2021 22:43 Hoce neko neshto objasniti.... Al ozb.

Evo , u Njemackoj sam, tacnije Minhen. Vakcinisano 70% stanovnistva. Ljudi mjere postuju , FFP2 maska se nosi.

Cifre divljaju, gore nego prosle godine u ovo.doba...a tad nismo imali vakcine.

Kako???? :shock:

Nisam antivakser niti ista, samo pitam.
oko 66% je vakcinisano
Problem je u tome sto su se svi opustili poslije treceg vala. I vakcinacija je isla sporo. Sad te je to sve docekalo.

U Minhenu je preko 70% 12+ stanovnistva. 63.4% kada se i ovi do 12 godina uracunaju.

Pa opustili se... Ali nisu se opustili da ne nose maske kao kod nas i slicno. Jbt ako ta vakcina imaaaalo djeluje, zar ne bi trebala da sprijeci ovo sadasnje stanje? Ne ocekujem da nestane korona, al jbt 700 incidencija :skoljka:

I da dodam,.od.tih 30% sto nisu vakcinisani je bar 10% preboljelih, ako ne i vise...
Last edited by skafiskafsnjak on 22/11/2021 23:03, edited 1 time in total.
Hendrix
Posts: 4146
Joined: 27/02/2004 00:00

#55555 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hendrix »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 22/11/2021 22:53
Hendrix wrote: 22/11/2021 22:28

Da ne kvotam tvoj kilometarski post kompletan...

Sta onda ti tvrdis ko koga ovde folira onda? Fosilne grupe se aktivno bore protiv nauke i lobiraju neprestano a sad ispade to sve laz radi kontrole od strane koga? Ko je druga strana koja je jaca od svih fosilnnih giganta koji bukvalno drze svaku vladu na ovoj planeti u svojim rukama? Pa oni su prvi i skontali da su promjene tu... fosilne grupe. I onda lagano pod tepih sve normala.

Ova tvoja prica je bukvalno pandan mantri gdje se Trump, rodjeni milioner i covjek koji se slika sa zlatnim namjestajem lafo bori protiv neke elite tamo da vrati vlast obicnom covjeku. I to ni manje ni vise nego satanistickih pedofila... wow toliko trigger rijeci u jednoj grupi. Pa tu mora da se digne svaki konzervativni Amerikanac i uzme oruzje da brani djecu! Jer sve je ovo radi djece naravno... nemoj ko da djecu dira jer cika Trump ce da ga hapsi odma.

Klimatske promjene su zamjena sa socijalizam i islam sto se zapada tice. Uvijek mora postojati neprijatelj koji radi na unistenju postenog naroda... trenutacno su to naucnici sa zlim UNom... koji je jebeni produkt Amerike.

Postoje stotine knjiga i naucnih radova na temu sa podacima koji su javno dostupni... i sve to negirati je totalno suludo stvarno. I za 50 godina cemo pricati o ovome kao i o pusenju... jbg slagali nas i stas, idemo dalje.
Cekaj malo, jebes me sada, na onoliki post i argumentaciju ti pises ovo. Cirkus.

Maurice Strong je bio NAFTAS i organizovao je konferencije o samoodrzivom razvoju i zastiti okolisa. Naftas je platio zemlju u NY za UN i ti, opet, pitas sta se desava. Prvi covjek UNICEFA je bio eugenik. Sve taksativno navedeno, postavljeno, nacrtano i dokazano. Ima toga masa, al nema efekta pisati, ha napisao jednu recenicu, ha stavio :D ili referat isti kurac, kad niko nije u stanju da procita ili gluho bilo demantuje.

Ko bira izmedju Trumpa i Bidena ili "ekoloskoj" borbi naftasa i naftasa u "borbi" za dobrobit covjeka je budala iz udzbenika.
Procitao sam tvoje argumente... nemoj misliti da sam preskocio. Naftas platio zemlju... wow, cudna li cuda u eri kada je nafta bukvalno vladala planetom (kao sto i vlada danas).

Naucne radove moze svako procitati ali je problem sto ih vecina nece razumjeti i to je problem danasnjice. Objasni mi kvantnu fiziku u 30 sekundi kroz Tik Tok video... ili smatram da je to laz.

Fosilne grupe ce odugovlaciti oko klimatskih promjena dok zadnji cent ne izvuku i onda ce preko noci svi postati klimatski aktivisti i imaces naredbu da kupis elektricni automobil od sutra. Takodjer ce tada sve te korporacije debelo biti u investicijama za obnovljive vidove energije i svu proizvodnju koja se na to nadovezuje. Ja koliko vidim promjene su konacno dostigle nivo kada im je skuplje da saniraju posljedice istih i sada odjednom svi vise cujemo o njima.

Opet pandan sa duhanskom industrijom... Philip Morris je kupio proizvodjaca inhalera i lijekova za plucne probleme. Zaradi na onome sto napravis.

U medjuvremenu se sume Amazona bukvalno unistavaju da bi Brazil uzgajao nevjerovatne kolicine soje da hrani citav svijet... od jebenog lososa koji se uzgaja u Norverskoj do piletine u Srbiji... svi jedemo soju iz Amazona koji nestaje. I sad hajmo ignorisati koliko smo sjebali planetu i praviti se da je to redovna pojava... do sunca je jel. Pa obicna hidroelektrana u Jablanici je promjenila mikro klimu drasticno u tom podrucju a ti tvrdis da covjek nista nije uradio sto se tice globalnih promjena?
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7408
Joined: 12/03/2012 18:04

#55556 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Bloo wrote: 22/11/2021 22:48
skafiskafsnjak wrote: 22/11/2021 22:43 Hoce neko neshto objasniti.... Al ozb.

Evo , u Njemackoj sam, tacnije Minhen. Vakcinisano 70% stanovnistva. Ljudi mjere postuju , FFP2 maska se nosi.

Cifre divljaju, gore nego prosle godine u ovo.doba...a tad nismo imali vakcine.

Kako???? :shock:

Nisam antivakser niti ista, samo pitam.
oko 66% je vakcinisano
Problem je u tome sto su se svi opustili poslije treceg vala. I vakcinacija je isla sporo. Sad te je to sve docekalo.
Stalno nesto doceka, a rjesenja su represija, segregacija, diskriminacija i ogranicenja.

Il nesto ne stima u cijeloj prici.

Kognitivna disonanca je cudo.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#55557 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

skafiskafsnjak wrote: 22/11/2021 23:02
Bloo wrote: 22/11/2021 22:48
oko 66% je vakcinisano
Problem je u tome sto su se svi opustili poslije treceg vala. I vakcinacija je isla sporo. Sad te je to sve docekalo.

U Minhenu je preko 70% 12+ stanovnistva. 63.4% kada se i ovi do 12 godina uracunaju.

Pa opustili se... Ali nisu se opustili da ne nose maske kao kod nas i slicno. Jbt ako ta vakcina imaaaalo djeluje, zar ne bi trebala da sprijeci ovo sadasnje stanje? Ne ocekujem da nestane korona, al jbt 700 incidencija :skoljka:

I da dodam,.od.tih 30% sto nisu vakcinisani je bar 10% preboljelih, ako ne i vise...
Ti si druze jedan ravnozemljas, antivakser na kvadrat. Jos jedan ovakav post i proglasit ce te teroristom :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50575
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#55558 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Bloo »

skafiskafsnjak wrote: 22/11/2021 23:02
Bloo wrote: 22/11/2021 22:48
oko 66% je vakcinisano
Problem je u tome sto su se svi opustili poslije treceg vala. I vakcinacija je isla sporo. Sad te je to sve docekalo.

U Minhenu je preko 70% 12+ stanovnistva. 63.4% kada se i ovi do 12 godina uracunaju.

Pa opustili se... Ali nisu se opustili da ne nose maske kao kod nas i slicno. Jbt ako ta vakcina imaaaalo djeluje, zar ne bi trebala da sprijeci ovo sadasnje stanje? Ne ocekujem da nestane korona, al jbt 700 incidencija :skoljka:

I da dodam,.od.tih 30% sto nisu vakcinisani je bar 10% preboljelih, ako ne i vise...
Na zalost, mislim da ti niko ne moze dati ono sto zelis. Decidnu informaciju. S obzirom da se saznanja mjenjaju i da se "uci" u pokretu...a znam da ljudi zele da im se da nesto fiksno. A to je nemoguce i to naravno rada nepovjerenje i fiks ideje.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#55559 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

samo još ova doza i sve će se vratiti u normalu. bro pls, trust me. :P
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7408
Joined: 12/03/2012 18:04

#55560 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Hendrix wrote: 22/11/2021 23:03
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 22/11/2021 22:53

Cekaj malo, jebes me sada, na onoliki post i argumentaciju ti pises ovo. Cirkus.

Maurice Strong je bio NAFTAS i organizovao je konferencije o samoodrzivom razvoju i zastiti okolisa. Naftas je platio zemlju u NY za UN i ti, opet, pitas sta se desava. Prvi covjek UNICEFA je bio eugenik. Sve taksativno navedeno, postavljeno, nacrtano i dokazano. Ima toga masa, al nema efekta pisati, ha napisao jednu recenicu, ha stavio :D ili referat isti kurac, kad niko nije u stanju da procita ili gluho bilo demantuje.

Ko bira izmedju Trumpa i Bidena ili "ekoloskoj" borbi naftasa i naftasa u "borbi" za dobrobit covjeka je budala iz udzbenika.
Procitao sam tvoje argumente... nemoj misliti da sam preskocio. Naftas platio zemlju... wow, cudna li cuda u eri kada je nafta bukvalno vladala planetom (kao sto i vlada danas).

Naucne radove moze svako procitati ali je problem sto ih vecina nece razumjeti i to je problem danasnjice. Objasni mi kvantnu fiziku u 30 sekundi kroz Tik Tok video... ili smatram da je to laz.

Fosilne grupe ce odugovlaciti oko klimatskih promjena dok zadnji cent ne izvuku i onda ce preko noci svi postati klimatski aktivisti i imaces naredbu da kupis elektricni automobil od sutra. Takodjer ce tada sve te korporacije debelo biti u investicijama za obnovljive vidove energije i svu proizvodnju koja se na to nadovezuje. Ja koliko vidim promjene su konacno dostigle nivo kada im je skuplje da saniraju posljedice istih i sada odjednom svi vise cujemo o njima.

Opet pandan sa duhanskom industrijom... Philip Morris je kupio proizvodjaca inhalera i lijekova za plucne probleme. Zaradi na onome sto napravis.

U medjuvremenu se sume Amazona bukvalno unistavaju da bi Brazil uzgajao nevjerovatne kolicine soje da hrani citav svijet... od jebenog lososa koji se uzgaja u Norverskoj do piletine u Srbiji... svi jedemo soju iz Amazona koji nestaje. I sad hajmo ignorisati koliko smo sjebali planetu i praviti se da je to redovna pojava... do sunca je jel. Pa obicna hidroelektrana u Jablanici je promjenila mikro klimu drasticno u tom podrucju a ti tvrdis da covjek nista nije uradio sto se tice globalnih promjena?
Nismo je druze mi sjebali, nego su sjebali oni koji sada kontrolisu zeleni pokret i koji ce opet izvuci dobit, a fukara ce ga opet popusiti, jer je poturena prica da je za sve kriv C02 sto je prica za malu djecu.

Zagadjenje ne sporim, laz o CO2 itekako sporim.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31624
Joined: 16/04/2011 18:46

#55561 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Bloo wrote: 22/11/2021 23:06
skafiskafsnjak wrote: 22/11/2021 23:02


U Minhenu je preko 70% 12+ stanovnistva. 63.4% kada se i ovi do 12 godina uracunaju.

Pa opustili se... Ali nisu se opustili da ne nose maske kao kod nas i slicno. Jbt ako ta vakcina imaaaalo djeluje, zar ne bi trebala da sprijeci ovo sadasnje stanje? Ne ocekujem da nestane korona, al jbt 700 incidencija :skoljka:

I da dodam,.od.tih 30% sto nisu vakcinisani je bar 10% preboljelih, ako ne i vise...
Na zalost, mislim da ti niko ne moze dati ono sto zelis. Decidnu informaciju. S obzirom da se saznanja mjenjaju i da se "uci" u pokretu...a znam da ljudi zele da im se da nesto fiksno. A to je nemoguce i to naravno rada nepovjerenje i fiks ideje.
A decidno je "vakcinisite se da biste obuzdali pandemiju". Kada oni tako decidno to kazu, onda je logicno da ocekujemo i decidan odgovor. Decidno je bilo da se bar 70% mora vakcinisati, evo haman da je ucinjeno.

Dobili smo prisilu na vakcinaciju i diskriminaciju nevakcinisanih. Ne mozes u restoran, javni prevoz , na posao.... Ja sam srecom u nesreci prebolio, pa sam miran do marta....ali docekat ce me da se vakcinisem sigurno.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23787
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#55562 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Sta se ima ucit? Zar nisu ispitane vakcine itd., tj., zar se nije kolko tolko naucilo.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31624
Joined: 16/04/2011 18:46

#55563 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

saint_mirad wrote: 22/11/2021 23:08 samo još ova doza i sve će se vratiti u normalu. bro pls, trust me. :P
Naredne 2 doze su kljucne
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#55564 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

saint_mirad wrote: 22/11/2021 23:08 samo još ova doza i sve će se vratiti u normalu. bro pls, trust me. :P
Image
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31624
Joined: 16/04/2011 18:46

#55565 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Sanjarko wrote: 22/11/2021 23:12 Sta se ima ucit? Zar nisu ispitane vakcine itd., tj., zar se nije kolko tolko naucilo.
Uci se ,istina. Nije isto testirati na 1000 ljudi i npr vakcinisati milijardu. Ali oni se ponasaju kao da su sigurni u ishod....da su naucili.
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#55566 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 22/11/2021 23:01
gamer4ever wrote: 22/11/2021 22:43

Jesi ti normalan covjece ? Znaci ovi iznad 50 nek umiru ko ih jebe ? Jedini zohar ovdje si ti
Mazlume gejmerski, ko je to napisao :D

Jos jedan funkcionalno nepismen. Vidi se i zasto.

Prica je bila sa Bobijem o zdrav, prav zavrsio na respiratoru i prijedlogu onog potkazivackog zohara i huskackog bota apsidejzija da se ukine zdravstvena zastita nevakcinisanim i ti iz svega toga zakljucis da sam napisao da treba pustiti ove iznad 50 da umru. Boze sacuvaj.

Sa takvim mozgom ne znam kako uspijevas da jedes i dises u isto vrijeme :D mozda pravis pauze, jedno pa drugo, trening je cudo :D
Ne zanima me ostatak rasprave, meni je samo upalo u oci tvoje spominjanje kako su ljudi ispod 50 koji su umrli u promilima. Jos si nam fino stavio i graf koji dokazuje tu tvrdnju. A zasto je to bitno ako nije iz razloga kojeg sam ja naveo, eto objasni nam ti, mora da sam te pogresno shvatio
Trappist
Posts: 4308
Joined: 12/09/2020 08:52

#55567 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Kako su ovi sto sve znaju vješto izignorisali da je u Japanu haman nestao virus preko noci :lol:
Tamo je mozda delta minus soj :D
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7408
Joined: 12/03/2012 18:04

#55568 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

gamer4ever wrote: 22/11/2021 23:15
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 22/11/2021 23:01

Mazlume gejmerski, ko je to napisao :D

Jos jedan funkcionalno nepismen. Vidi se i zasto.

Prica je bila sa Bobijem o zdrav, prav zavrsio na respiratoru i prijedlogu onog potkazivackog zohara i huskackog bota apsidejzija da se ukine zdravstvena zastita nevakcinisanim i ti iz svega toga zakljucis da sam napisao da treba pustiti ove iznad 50 da umru. Boze sacuvaj.

Sa takvim mozgom ne znam kako uspijevas da jedes i dises u isto vrijeme :D mozda pravis pauze, jedno pa drugo, trening je cudo :D
Ne zanima me ostatak rasprave, meni je samo upalo u oci tvoje spominjanje kako su ljudi ispod 50 koji su umrli u promilima. Jos si nam fino stavio i graf koji dokazuje tu tvrdnju. A zasto je to bitno ako nije iz razloga kojeg sam ja naveo, eto objasni nam ti, mora da sam te pogresno shvatio
Smrtnost ispod 50 je izrazito niska, zbog toga trebamo sve da prisilno vakcinisemo iako vidimo da ovo i dalje divlja bez obzira na vakcinalni status i da obje grupe prenose virus, a one koje nece da se vakcinisu treba da ostavimo bez svega.

Staljin je ovakve regrutovao sa zadovoljstvom. Frajer je zohar huskacko - botovski. Ostajem pri svojoj tvrdnji.
Dead Man Walking
Posts: 6417
Joined: 28/05/2004 21:49

#55569 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

Trappist wrote: 22/11/2021 23:17 Kako su ovi sto sve znaju vješto izignorisali da je u Japanu haman nestao virus preko noci :lol:
Tamo je mozda delta minus soj :D
I onda kazu ne moze bez vakcine, naravno da moze. Japan je primjer, koliko ono tamo bjese vakcinisanih, ko i kod nas 20-30%?
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#55570 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 22/11/2021 23:22 Smrtnost ispod 50 je izrazito niska, zbog toga trebamo sve da prisilno vakcinisemo iako vidimo da ovo i dalje divlja bez obzira na vakcinalni status i da obje grupe prenose virus, a one koje nece da se vakcinisu treba da ostavimo bez svega.

Staljin je ovakve regrutovao sa zadovoljstvom. Frajer je zohar huskacko - botovski. Ostajem pri svojoj tvrdnji.
Da se razumijemo, ja nisam za prisilnu vakcinaciju, ali mi i dalje nije jasno pri kakvoj to ti tvrdnji ostajes ? Jebo ove iznad 50 nek umiru, jel ta :D Ne znam sto si pokusao da negiras, budi musko i drzi se toga sto si rekao :D

Da smrtnost kojim slucajem nije izrazito niska ispod 50, onda bi bila uredu prisilna vakcinacija ?
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7408
Joined: 12/03/2012 18:04

#55571 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

gamer4ever wrote: 22/11/2021 23:32
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 22/11/2021 23:22 Smrtnost ispod 50 je izrazito niska, zbog toga trebamo sve da prisilno vakcinisemo iako vidimo da ovo i dalje divlja bez obzira na vakcinalni status i da obje grupe prenose virus, a one koje nece da se vakcinisu treba da ostavimo bez svega.

Staljin je ovakve regrutovao sa zadovoljstvom. Frajer je zohar huskacko - botovski. Ostajem pri svojoj tvrdnji.
Da se razumijemo, ja nisam za prisilnu vakcinaciju, ali mi i dalje nije jasno pri kakvoj to ti tvrdnji ostajes ? Jebo ove iznad 50 nek umiru, jel ta :D Ne znam sto si pokusao da negiras, budi musko i drzi se toga sto si rekao :D

Da smrtnost kojim slucajem nije izrazito niska ispod 50, onda bi bila uredu prisilna vakcinacija ?
Ehm, onda da i svoju staru pokopam ( da se pomaknem sa mjesta ) :skoljka:

Segregacija, diskriminacija, prisila i ogranicenja nisu rjesenja, to je barem jasno i vidljivo.

Ko hoce da se vakcinise bujrum, ko nece, ne mora, zastiti ugrozene kategorije i idemo dalje. Dvije godine prosle. Dosta je bilo jebavanja.
Dead Man Walking
Posts: 6417
Joined: 28/05/2004 21:49

#55572 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 22/11/2021 23:38 zastiti ugrozene kategorije
Kako?
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7408
Joined: 12/03/2012 18:04

#55573 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Dead Man Walking wrote: 22/11/2021 23:39
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 22/11/2021 23:38 zastiti ugrozene kategorije
Kako?
Pruziti im adekvatnu medicinsku njegu, koju sada ne dobijaju uprkos prici kako se brinemo za starije. Evo dva primjera iz blize okoline.

Od stare prijateljica, nije joj bilo dobro, stomak joj oticao, nije mogla da jede, bas losa. Hitna nece da dodje. Odvezem je u bolnicu, izvuku joj vodu iz stomaka koja se pocela stvarati i posalju kuci. Cekaj malo, nalazi, ostale pretrage, kazu mi sta se svadjas, a zena kaze vozi me kuci. Umrla za mjesec dana. Od kuma punica, radila neku operaciju u Turskoj da procisti vene, zacepljene 90%, odradi operaciju, sve ok i neki dan joj otekne lijeva ruka i lijeva noga ( vrlo moguci trombovi ). Bolnica i pogadjas opet nista, bez pregleda, poslali je kod njenog doktora interniste u dom zdravlja koji bi je onda opet poslao u bolnicu. Narucen privatni pregled kod Kacile.

Gore navedene stvari pobise ljude. Odgovorno tvrdim da je nase zdravstvo pobilo 2/3 ljudi svojim sporim (ne)reakcijama, ljudi se ne znaju snaci ili pomisle da to tako treba i dok si reko krks Vlakovo/Bare hocemol joj/mu halalit'.

Ovdje je korona dosla ko kec na jedanaest da se sav javasluk pokrije i ispegla.

Ps. Zaboravih bitan momenat, ne plasiti ljude. Strah i stres dokazano ruse imunitet. Mediji su dno dna, za robije svi redom. Dvije godine broje mrtve ko zadnji lesinari.
Dead Man Walking
Posts: 6417
Joined: 28/05/2004 21:49

#55574 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 22/11/2021 23:52
Dead Man Walking wrote: 22/11/2021 23:39

Kako?
Pruziti im adekvatnu medicinsku njegu, koju sada ne dobijaju uprkos prici kako se brinemo za starije.
A ostalim uskratiti tu njegu? Naravno da nisi to mislio, ali ispade tako jer si naveo tu kategoriju za zastiti.

I problem koji ti navodis jeste stvaran, svi mi to znamo, ali problem korone nije lokalnog karaktera, nije nase zdravstvo u cijelom svijetu.
biglebovski
Posts: 3186
Joined: 02/11/2005 16:43

#55575 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

skafiskafsnjak wrote: 22/11/2021 22:43 Hoce neko neshto objasniti.... Al ozb.

Evo , u Njemackoj sam, tacnije Minhen. Vakcinisano 70% stanovnistva. Ljudi mjere postuju , FFP2 maska se nosi.

Cifre divljaju, gore nego prosle godine u ovo.doba...a tad nismo imali vakcine.

Kako???? :shock:

Nisam antivakser niti ista, samo pitam.
Probam objasniti. Laički. Prvi korak, totalno poremeti uobičajeni životni ciklus običnog čovjeka, svakodnevnicu, strpaj ga što više između četiri zida, omladinu pogotovo, jer mladi, što je valjda očigledno svima osim alenki markotić i njenim sljedbenicima, sjebu virus samo tako. Samim tim, kako nisi dozvolio da se jaki i zdravi organizmi zaraze u velikom procentu u prvom valu i tako sjebu virus u startu te steknu imunitet, ti si mu učinio medvjeđu uslugu. Počeo si testirati vakcine (koje samo tenkre više može tako zvati) u Brazilu (brazilski soj),JAR-u (JAR soj), GB (GB soj) i Indiji (Delta soj) i nastavio sa podizanjem pritiska i stresa. Ljudima si onda dao spas, tj. uvalio vremenski ograničenu terapiju i filovao ih da su zaštičeni. Tu vremenski ograničenu terapiju si im uvalio u prvoj polovini godine. Prva tura vakcinisanih su bili najslabiji među nama, tako je išla terapija po rasporedu tako da su se druge doze doze primale sve do avgusta. Na ljeto je raspašoj. U septembru puštaš djecu u školu, ljude lagano vraćaš nekoj normalnoj rutini, stariji i njihova djeca i unuci misle da su zaštičeni, dvije doze su dvije doze, Joe Biden rekao, Angela potvrdila ali, avaj, dolazi oktobar, hladnije vrijeme, virus lagano cirkuliše, djeca kreću u borbu sa istim, niko više toliko ne pazi, stari su nam zaštićeni, jel, Joe rekao, i dolazi ovo ćemu svjedočimo sada, terapija izlapila, svi šire virus, ogroman broj zaraženih, od djece koju si mudro sklonio na početku do starih, od nevakcinisanih do vakcinisanih. Sreća u nesreći, prosjek godina umrlih se ne mijenja. Da je teško jeste, da će nas vakcina spasiti, neće.

I šta se dešava, umjesto da od prvog kineskog izvještaja o ugroženim kategorijama, a to su 65+, pretili, imunokomprotovani, umjesto njima da se posvetiš, njihovoj zaštiti, da ih pratiš, nakon prve doze testiraš antitjela, nakon druge doze antitjela, izlapila, rokaj treću dozu, izlapila, bubaj četvrtu ako treba, probavaj terapije razne, rane pogotovo, šta ti radiš, ti uprežeš kompletan izvršni aparat da jebe cjelokupnu populaciju, te ovo pravilo, te ovaj papir, te ova potvrda, natovarivši im još i inflaciju, poskupljenja, i što je najgore od svega, još uvijek gledaš u tzv. vakcinu kao jedino, isključivo riješenje, ne dozvoljavajući razvoj zdrave naučne debate. Pazi paradoksa, pričaš ljudima koji su primili dvije doze terapije da im je treća spasonosna, jel dvije doze to nisu, i u isto vrijeme pričaš nevakcinisanima da je vakcinacija rješenje, i praviš se mutav kada ljudi sa dvije ili čak i tri doze umiru. U isto vrijeme, ne poduzimaš ništa da razjasniš nuspojave nove terapije. Smradovi obični.
Locked