Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3627
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#55676 Re: Zeničani

Post by anex »

Hercegoviina wrote: 23/11/2021 17:00 Ko je ubijen danas u Babinoj?
Čovjek ubio ženu svoju. Detalje ne znam...kažu da su rastavljeni.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#55677 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Mirnes Kulačić ubio bivšu ženu, Halidu Skender-Kulačić (1985.)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55678 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Zaitsev wrote: 23/11/2021 18:43 Mirnes Kulačić ubio bivšu ženu, Halidu Skender-Kulačić (1985.)
Koje smece i kukavica, trebao je ubiti sebe ako ne moze nastaviti dalje.

Jebo muskarca koji proganja zenu nakon prekida, a takvih je medju nama visok procenat. Uvijek su mi se gadili tipovi sto mole za pomirbu, prijete, ucjenjuju, drugim nasilnim metodama pokusavaju zadrzati zenu itd. Ljudi bez ponosa i karaktera. Koji moras biti jadnik i nistavilo da proganjas nekoga ko ne zeli biti sa tobom. :( :(
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58736
Joined: 03/08/2010 19:04

#55679 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

anex wrote: 23/11/2021 18:07
Hercegoviina wrote: 23/11/2021 17:00 Ko je ubijen danas u Babinoj?
Čovjek ubio ženu svoju. Detalje ne znam...kažu da su rastavljeni.
bivša žena,razvedeni su
addiction
Posts: 148
Joined: 19/10/2021 19:16
Grijem se na: ze toplana ba ze

#55680 Re: Zeničani

Post by addiction »

Ubio se, debil. Zao mi dvoje djece, da barem nece sljedit oceve stope.
User avatar
N.N.
Posts: 3022
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#55681 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Ja depresivnog i nakaradnog grada u pickumaterinu.
kuglanje_ze
Posts: 655
Joined: 17/02/2020 11:29

#55682 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Kikibombona wrote: 23/11/2021 17:45
kuglanje_ze wrote: 23/11/2021 11:23

Preseli u Sarajevo pa budi i ti povlašten. Šta cviliš više, mantraš u krug istu priču, aktiviraj se u politici i mjenjaj stvari...
Uopste ne cvilim. U stanu mogu napraviti saunu ako mi qrcu ceif. Kukaju ljudi kojima su hladni radijatori a ne ja kojem su vreli.

Ti se pohvali da gologuz hodas stanom a ja ti objasnih zasto je tako.
To je zato što je Sarajevo napravilo grijanje kako Bog zapovjeda, a ne da se pouzdalo da će se uvijek grijati na industrijske kotlove. Rejonske centrale za grijanje su se trebale i u Ze raditi, posebno za Klopče, Crkvice, Babinu rijeku, Radakovo...
To šupljiranje oko koeficijenata pričaj nekom drugom.

I cviliš konstantno, botuješ za najveće smeće koje je hodalo gradom. Pridruži mu se, ne možeš biti gori od onih što mu sad izlaze za govornicu.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#55683 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

N.N. wrote: 23/11/2021 20:26 Ja depresivnog i nakaradnog grada u pickumaterinu.
Mislim da trenutno nema depresivnije i učmalije sredine od Zenice.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55684 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kuglanje_ze wrote: 23/11/2021 20:45To je zato što je Sarajevo napravilo grijanje kako Bog zapovjeda, a ne da se pouzdalo da će se uvijek grijati na industrijske kotlove. Rejonske centrale za grijanje su se trebale i u Ze raditi, posebno za Klopče, Crkvice, Babinu rijeku, Radakovo...
To šupljiranje oko koeficijenata pričaj nekom drugom.

I cviliš konstantno, botuješ za najveće smeće koje je hodalo gradom. Pridruži mu se, ne možeš biti gori od onih što mu sad izlaze za govornicu.
Napravili bi i mi kada bi oteli od Tuzle, Mostara, Tesnja, Kaknja i Maglaja. Ukrades od njih 300 miliona godisnje i mozes praviti sto god zelis.

I opet Toplana Sarajevo ima katastrofalan dug od 88 miliona maraka. Za te novce mozes napraviti novu, pozlaćenu toplanu.
kuglanje_ze
Posts: 655
Joined: 17/02/2020 11:29

#55685 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Kikibombona wrote: 23/11/2021 22:11
kuglanje_ze wrote: 23/11/2021 20:45To je zato što je Sarajevo napravilo grijanje kako Bog zapovjeda, a ne da se pouzdalo da će se uvijek grijati na industrijske kotlove. Rejonske centrale za grijanje su se trebale i u Ze raditi, posebno za Klopče, Crkvice, Babinu rijeku, Radakovo...
To šupljiranje oko koeficijenata pričaj nekom drugom.

I cviliš konstantno, botuješ za najveće smeće koje je hodalo gradom. Pridruži mu se, ne možeš biti gori od onih što mu sad izlaze za govornicu.
Napravili bi i mi kada bi oteli od Tuzle, Mostara, Tesnja, Kaknja i Maglaja. Ukrades od njih 300 miliona godisnje i mozes praviti sto god zelis.

I opet Toplana Sarajevo ima katastrofalan dug od 88 miliona maraka. Za te novce mozes napraviti novu, pozlaćenu toplanu.
Ovaj sistem grijanja u Sa je napravljen prije rata. Opet laži pišeš. O krađi bi se dalo pisati, prvo pogledaj koliko ko uplati raznih poreza na godišnjem nivou. Medalja ima 2 strane.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55686 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kuglanje_ze wrote: 24/11/2021 06:36Ovaj sistem grijanja u Sa je napravljen prije rata. Opet laži pišeš. O krađi bi se dalo pisati, prvo pogledaj koliko ko uplati raznih poreza na godišnjem nivou. Medalja ima 2 strane.
Sibicaru, firme koje imaju proizvodnju sirom BiH, administraciju u Sarajevu, porez naravno placaju u Sarajevu. SDA je napravila takav sistem da jedan Sarajlija vrijedi kao 3 Zenicanina. Gdje placaju porez BH Telecom i druge velike kompanije?

KS recimo ima duplo vise medicinskih radnika od TK, sto ce reci da prosjecan zdravstveni radnik u TK ima duplo vise posla uz manju platu. Sve su napravili da budu privilegovani.

...

Na kraju, to je priznao i tvoj predsjednik....

Bakir Izetbegović u posjeti Kantonalnom odboru SDA ZDK
Dodao je kako je i raspodjela javnih prihoda nepravedna prema Zeničko-dobojskom kantonu, ali da će se raditi na tome u narednom periodu.

“Svi građani moraju imati iste mogućnosti. Svako dijete treba imati isto školovanje i uvjete, ne trebamo imati elitne kantone”, dodao je Izetbegović.
https://sdazdk.ba/bakir-izetbegovic-u-p ... u-sda-zdk/

Naravno, slagao je kao sve drugo sto je u zivotnu obecao.
veliki_ah
Posts: 1083
Joined: 28/09/2008 23:42

#55687 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

U pravu si. Sarajevo je krivo sto grad od 100.000 stanovnika i sa budzetom od 60 miliona nema za kifle.

Sarajevo je krivo sto se zenica i zenicki kadrovi u kantonu, u kojem su troduplo veci od ostalih gradova, pikaju kao lanjski snijeg.

Sve je sarajevo krivo, nista zenica. Majku im sarajevsku.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55688 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

veliki_ah wrote: 24/11/2021 12:37 U pravu si. Sarajevo je krivo sto grad od 100.000 stanovnika i sa budzetom od 60 miliona nema za kifle.

Sarajevo je krivo sto se zenica i zenicki kadrovi u kantonu, u kojem su troduplo veci od ostalih gradova, pikaju kao lanjski snijeg.

Sve je sarajevo krivo, nista zenica. Majku im sarajevsku.
Nisu krivi veci lukavi i prefrgani. Krivi smo mi sto smo telad koja podmece glavu na panj. Mi, Tuzlaci i drugi mucenici koji smo pristali da budemo u podredjenom polozaju.

Uvijek sam krivio sebe za sve lose sto mi se desi, nikada drugoga. Da bi te neko zajebao moras mu dozvoliti, ispasti glup.

...

Kada vidis cifru od 60 miliona sigurno dobijes prosirenje zjenica. A poredjenja radi, budzet grada Osijeka, centra propale i raspale Slavonije, iznosi 220 miliona konvertibilnih maraka. Grad velicine Zenice.

Grad u kojem stoluje cirkusante Palma, Jagodina, sa 40 000 stanovnika, ima budzet identican kao Zenica, nešto iznad 60 miliona maraka.

Da ne uzimam za poredjenje recimo Kragujevac ili Nis. I opet imas slucaj da drzava Srbija u Kragujevac ulaze milijardu konvertibilnih maraka, prave zaobilaznicu, novu vodovodnu i kanalizacionu mrezu, kolektore za otpadne vode itd.

Dok sa druge strane mi, sa ovih bijednih 60 miliona moramo sve praviti. Grad placa novi toplovod koji kosta kao sam djavo. Treba nam 10 godina da samo to otplatimo.

...

Drzava Srbija daje desetine miliona eura njemackim kompanijama da otvore pogone u Nisu, Subotici, Pancevu i drugim gradovima. Ne daju lokalne vlasti iz malih budzeta. Taj novac je jedva dovoljan za gradske ulice i druge sitne infrastrukturne projekte na teritoriji grada.

...

I nije krivo Sarajevo i nase vlade, krivi smo mi sto smo ih pustili. I krivi smo sto mislimo da se od pisljivih 60 miliona, od kojih ogroman dio ide na tekuće troskove, moze nešto veliko napraviti.
artur morgan
Posts: 2839
Joined: 30/04/2020 19:47

#55689 Re: Zeničani

Post by artur morgan »

Srbija i Hrvatska su funkcionalne države, koje imaju vlast i institucije koje funkcionišu, za razliku od BiH koja je nefunkcionalna i složena sui generis država, u stalnoj krizi i blokadi. Zbog toga Sarajevo kao glavni grad u BiH, nema bilo kakvu stvarnu mogućnost da utiče, postiče i planira razvoj ili investicije u drugim sredinama u državi, kao što to mogu Beograd i Zagreb. Da je Sarajevo krivo za stanje u Zenici, da koristi Zenicu, da ne ulaže u Zenicu, mrzi Zenicu, opstruiše Zenicu i sl. priča je koju je namjerno nametnuo gradonačelnik Fuad Kasumović i njegovi sljedbenici koji su zaduženi da je šire a u koju priču vjeruju samo nepismeni, kojih nije malo. On tu priču potencira jer zna da postoji taj glupi mahalski animozitet između dva grada i da na tome može politički profitirati. Pored toga, on u taj sukob svjesno uvlači i SDA jer zna da je javnost ogorčena sa korupcijom i nesposobnošću ljudi iz te stranke, pa u tome vidi politički profit za sebe. Isti onaj Kasumović koji je toliko godina proveo u tom njemu mrskom Sarajevu i toj mrskoj političkoj stranci. Upalilo mu je kao i Konakoviću ali to je već druga priča, koja neće imati sretan kraj jer ljudi koji su prinuđeni da mijenjaju boje političkih dresova da bi se spasili iz provalije nikad nisu politička alternativa već prevara. Korupcija postoji i u jednom i u drugom gradu, ali građani imaju mogućnost na izborima da korumpirane kazne a ne da ih nagrađuju novim mandatima.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55690 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

artur morgan wrote: 24/11/2021 14:05Srbija i Hrvatska su funkcionalne države, koje imaju vlast i institucije koje funkcionišu, za razliku od BiH koja je nefunkcionalna i složena sui generis država, u stalnoj krizi i blokadi. .Zbog toga Sarajevo kao glavni grad u BiH, nema bilo kakvu stvarnu mogućnost da utiče, postiče i planira razvoj ili investicije u drugim sredinama u državi
Ovo je najcesce ponavljani SDA spin. Ne moze se nista raditi ali se može sve pokrasti. Ne može se praviti autoput, željeznica, bolnice, skole itd... ne daju nam sokci i vlasi.

Mi mozemo jedino kupovati malina respiratore i sl.
kuglanje_ze
Posts: 655
Joined: 17/02/2020 11:29

#55691 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Kikibombona wrote: 24/11/2021 14:58
artur morgan wrote: 24/11/2021 14:05Srbija i Hrvatska su funkcionalne države, koje imaju vlast i institucije koje funkcionišu, za razliku od BiH koja je nefunkcionalna i složena sui generis država, u stalnoj krizi i blokadi. .Zbog toga Sarajevo kao glavni grad u BiH, nema bilo kakvu stvarnu mogućnost da utiče, postiče i planira razvoj ili investicije u drugim sredinama u državi
Ovo je najcesce ponavljani SDA spin. Ne moze se nista raditi ali se može sve pokrasti. Ne može se praviti autoput, željeznica, bolnice, skole itd... ne daju nam sokci i vlasi.

Mi mozemo jedino kupovati malina respiratore i sl.
Tipični malograđanin si ti.
Eto svi su drugi krivi za propadanje Zenice, osim Zeničana, koji 30 godina glasaju za ovakve STRUĆNJAKE kao Fuad Kasumović. Uvijek je neko drugi kriv, da nije Sarajevo, bili bi Marsovci.
Jedina država u svijetu u kojoj stanovnici mrze i glavni grad i državu. Takvi kao ti ujutru mrze sami sebe, a poslije podne cijeli svijet.

Kud nas Ameri ne razbiše ko šoferšajbnu pa da svako selo država bude. Ko bi tada bio kriv što smo u q...cu krasnom?

I hebo te više SDA spin. Sve što se ne uklapa u tvoju matricu je SDA spin.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66191
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#55692 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Pa zapravo je malo drzava u kojima je glavni grad nesto posebno omiljen u emotivnom smislu od strane njegovih nerezidenata.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#55693 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Nije bitno da li neko voli ili ne voli. Cinjenica je da se sredstva trebaju pravednije rasporediti. Isto je cinjenica da pravednija raspodjela nece uticati na bolji zivot gradjana jer ce se nastaviti desavati isto ovo sto se do sada desavalo. ZE-DO kanton ima budjet od preko 300 miliona cini mi se ali se slabo to nesto vidi. A i ne moze da se vidi kada bukvalno pola budzeta (preko 160 miliona) ode na place i naknade zaposlenih. Nema tu napredka. Nama kao drustvu treba sveobuhvatna reforma koja ce trajati slijedecih 10 godina samo da izadjemo na NULU. Ko god glasa u nadi da ce neko donijeti neko instant rijesenje je slucaj za psihijatrije.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55694 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kuglanje_ze wrote: 24/11/2021 15:14Tipični malograđanin si ti.
Eto svi su drugi krivi za propadanje Zenice, osim Zeničana, koji 30 godina glasaju za ovakve STRUĆNJAKE kao Fuad Kasumović. Uvijek je neko drugi kriv, da nije Sarajevo, bili bi Marsovci.
Jedina država u svijetu u kojoj stanovnici mrze i glavni grad i državu. Takvi kao ti ujutru mrze sami sebe, a poslije podne cijeli svijet.

Kud nas Ameri ne razbiše ko šoferšajbnu pa da svako selo država bude. Ko bi tada bio kriv što smo u q...cu krasnom?

I hebo te više SDA spin. Sve što se ne uklapa u tvoju matricu je SDA spin.
Jarane, jesi li corav, posto se ne cini da nisi glup?
Lijepo rekoh da smo krivi MI - Zenicani.
Kikibombona wrote: 24/11/2021 13:33Nisu krivi veci lukavi i prefrgani. Krivi smo mi sto smo telad koja podmece glavu na panj. Mi, Tuzlaci i drugi mucenici koji smo pristali da budemo u podredjenom polozaju.
I otkud ti ideja da mrzim Sarajevo?
Ne mrzim nikoga, a posebno ne nas grad heroj.
Sarajevo i Sarajlije su super.

...

Ljut sam na nas koji smo pristali da nas SDA cobani preveslaju i cijene tri puta manje nego gradjane Sarajeva.

...

Ljut sam na nas jer ne vidimo izvor problema. Ljudi misle da se od pisljivih 60 miliona može cudo napraviti. Ne moze ni za 1000 godina sa tim bijednim iznosom. Jebeni Osijek, grad velicine Zenice, grad posrnule Slavonije, ima budzet od 220 miliona konvertibilnih maraka. Jagodina u Srbiji, koja je skoro tri puta manja od Zenice ima isti budzet kao mi. Samo da vidite koja smo bijeda.

I Zenica izgleda nestvarno dobro u odnosu na mizeran budzet.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55695 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Upravo je prije 10 dana zakon o novoj raspodjeli sredstava prosao dom naroda zahvaljujući SDA HDZ.

Najveci protivnik je bio šibicar Elmedin Konaković iz Sarajeva koji je gnusno vrijedjao delegate van Sarajeva.

Ali gnjida se ne pita i nema jos toliku moć pa je prosao..javna rasprava pa na parlament.

Za sada postoji većina i vjerovatno će se u roku 2 mjeseca ispraviti 16 godisnja nepravda prema Zenici, Tuzli,Mostaru, Bihscu itd.

Naravno Konaković, Nasa Stranka i jos par šibicara će pokusati oboriti na glasanju ali teško.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55696 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Vidjet ćemo sta ce biti. Covic i HDZ su dobili puno toga cim su podrzali prijedlog SDA.

U svakom slucaju, odlicno da je SDA izgubila Sarajevo. Sada ce, mozda, sveteci se Sarajlijama podrzati malo pravedniju raspodjelu. Ne treba očekivati nista specijalno, opet ce taj novac otici u SDA gradove poput Kaknja, ali...
User avatar
likce
Posts: 1045
Joined: 26/01/2011 19:21
Location: Zenica

#55697 Re: Zeničani

Post by likce »

Predlazem botovima da Gornjovakufskom orangutanu prenesu da bi trebao postaviti zastave na bandere, iako smo vukojebina nalazimo se u Bosni i Hercegovini :bih: :bih:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3627
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#55698 Re: Zeničani

Post by anex »

U Crkvicama ima...
User avatar
likce
Posts: 1045
Joined: 26/01/2011 19:21
Location: Zenica

#55699 Re: Zeničani

Post by likce »

Potez ggma od hife do meokusnica nije bilo oko pola pet kada sam prosao, a nisam primjetio ni kroz centar grada
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55700 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »



:( :( :(

Najveća vukojebina u Bosni i Hercegovini.
Post Reply