Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Naslovnica
Posts: 27935
Joined: 20/03/2013 15:38

#17751 Re: Sarajevo Construction

Post by Naslovnica »

DaffyDuck wrote: 23/11/2021 11:25
JavierBosnia wrote: 22/11/2021 21:40 Image
sta se ovdje dogadja?
Proširuje se parking u C-Fazi
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20570
Joined: 12/08/2013 12:51

#17752 Re: Sarajevo Construction

Post by insaneinthebrain »

Samo vise parkinga a manje zelenih povrsina :zzzz:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#17753 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

Naslovnica wrote: 23/11/2021 11:52
DaffyDuck wrote: 23/11/2021 11:25

sta se ovdje dogadja?
Proširuje se parking u C-Fazi
Rumenko fanatik za asfaltom... grehota sta uradi od ono malo zelenila sto je ostalo...
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17754 Re: Sarajevo Construction

Post by JavierBosnia »

DaffyDuck wrote: 23/11/2021 12:18
Rumenko fanatik za asfaltom... grehota sta uradi od ono malo zelenila sto je ostalo...
S obzirom da zatvara sve trgove, haos ce tek nastati. Pogotovo u A fazi. Prosirenje parkinga na zelenu povrsinu i dobijanje 20ak mjesta nece apsolutno nista rijesiti.
Image

Dio po dio.. ovako je to bilo prije 7-8 god
Takodjer i u B fazi se svaki dio koristi za prosirenje.
Dobro je dok ne pocnu i u unutrasnjosti izmedju zgrada umjesto parkova praviti parkinge
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#17755 Re: Sarajevo Construction

Post by neki »

Autima i nije bilo mjesto po trgovima, bolje proširiti postojeće parkinge nego gledati cirkus po pješačkim zonama.
Žao mi je što su odustali od podzemne garaže u B fazi, ali možda nekad opet dođe na red..
Dimu1927
Posts: 4050
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#17756 Re: Sarajevo Construction

Post by Dimu1927 »

ako su vec podzemne garaze skupe pa mogli su sklepati one montazne garaze na ovim postojecim parking prostorima, uduplati kapacitet... donji sprat bi zbog natkrivenosti mogli i naplacivati... ovo je uzas
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#17757 Re: Sarajevo Construction

Post by yasaq »

rumeni je samo upropastio trgove asfaltirajući ceste posred trgova. Svi trgovi su imali pristupne puteve iza zgrada za potrebe dostava i stanare. Samo postojeće parkinge ukopati i dići na jednu etažu. Ali teško naći lovu odnosno manje love za izvući u njihove đepove.

Ovo se dešava kad papku daš vlast da on kroji prema svom selu grad !
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17758 Re: Sarajevo Construction

Post by JavierBosnia »

neki wrote: 23/11/2021 15:00 Autima i nije bilo mjesto po trgovima, bolje proširiti postojeće parkinge nego gledati cirkus po pješačkim zonama.
Žao mi je što su odustali od podzemne garaže u B fazi, ali možda nekad opet dođe na red..
Naravno, do prije nekoliko godina na istim tim trgovima je bilo 10ak auta. Sada je dio trga pretvoren u parking, dio zatvoren, a auta na trgu ima 80 i jos 50 po trotoarima i ispred zgrada. Broj auta se unazad nekoliko godina drasticno povecao, a za to vrijeme nista nije uradjeno po tom pitanju.

Ne mozes zatvoriti trg i skloniti 100 auta, a prosiriti parking za 20 novih mjesta. Ne ide. Izgraditi jos jedan sprat kao po dobrinji i vojnickom i naplacivati to i brzo ce se otplatiti.
Sid the sloth
Posts: 2826
Joined: 30/01/2013 15:56

#17759 Re: Sarajevo Construction

Post by Sid the sloth »

Treba poskupiti posjedovanje auta, pogotovo dva auta u porodici sto je danas postalo normalno pod izgovorom da se ne moze s jednim. Malo podstaknuti koristenje gradskog saobracaja a kad je ljepse vrijeme i bicikla/romobila pa necemo tonuti dublje u govna zbog problema s parkingom.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#17760 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris033 »

Neviđeno reketarenje jednog primitivnog hostaplera nad građanima općine Novi Grad! :twisted:
Zar neko misli da primitivčina ovo radi za bolje sutra građanima?!?
Namjerno sužava prostor za parking, a asfaltira zelene površine kako bi isti taj prostor pretvorio u parking zone, nad kojim će vkadati isključivo njegova firma Lokom. Mjesečni paking će ići na 60KM. Skontala primitivčina kako se obogatiti na najlakši način!

Probao na isti način u naselju Dobrinja pa dobio po ušima!
Ima primitivčina krivičnih dijela za doživotne robije..
Fuj!
nekome
Posts: 2938
Joined: 17/05/2011 10:41

#17761 Re: Sarajevo Construction

Post by nekome »

jedini nacin rjesavanja pitanja parkinga je vise parking mjesta tj. pod/nadzemnih parkinga
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17762 Re: Sarajevo Construction

Post by JavierBosnia »

Haris033 wrote: 23/11/2021 16:55 Neviđeno reketarenje jednog primitivnog hostaplera nad građanima općine Novi Grad! :twisted:
Zar neko misli da primitivčina ovo radi za bolje sutra građanima?!?
Namjerno sužava prostor za parking, a asfaltira zelene površine kako bi isti taj prostor pretvorio u parking zone, nad kojim će vkadati isključivo njegova firma Lokom. Mjesečni paking će ići na 60KM. Skontala primitivčina kako se obogatiti na najlakši način!

Probao na isti način u naselju Dobrinja pa dobio po ušima!
Ima primitivčina krivičnih dijela za doživotne robije..
Fuj!
Slusam i razgovaram sa komsijama ovih dana. Odusevljeni su sto je zatvorio trgove, a za asfaltiranje zelenih povrsina manje vise su slozni i govore kako se svakako ne odrzavaju kako nema ni djece da ih koriste..
Ne znam, sve dok je ovakvih glava medju nama bit ce ih sto podrzavaju i vesele se boze zamjeni rasvjete i ocrtavanju linija na parkinzima, te uklanjanju zelenih povrsina.

Podrzavam i naplacivanje parkinga, ali samo u slucaju da je tu cuvar/nadzor i da je to natkriveno. Da ne bude za godinu tamo gdje sam parkirao citav zivot, da mi odjednom naplacuje a usluga ostane ista.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17763 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

JavierBosnia wrote: 23/11/2021 17:50

Slusam i razgovaram sa komsijama ovih dana. Odusevljeni su sto je zatvorio trgove,
na svakom trgu je zatvorio pristup po 4 trafostanice ,jedva cekam da izgori trafo u nekoj pa da vidim onda odusevljenje :D
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#17764 Re: Sarajevo Construction

Post by neki »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/11/2021 18:27
JavierBosnia wrote: 23/11/2021 17:50

Slusam i razgovaram sa komsijama ovih dana. Odusevljeni su sto je zatvorio trgove,
na svakom trgu je zatvorio pristup po 4 trafostanice ,jedva cekam da izgori trafo u nekoj pa da vidim onda odusevljenje :D
Ništsa nije zatvorio..na sve prilaze su postavljeni pilomati a nadležne službe imaju kartice za prolaz
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#17765 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris033 »

JavierBosnia wrote: 23/11/2021 17:50
Haris033 wrote: 23/11/2021 16:55 Neviđeno reketarenje jednog primitivnog hostaplera nad građanima općine Novi Grad! :twisted:
Zar neko misli da primitivčina ovo radi za bolje sutra građanima?!?
Namjerno sužava prostor za parking, a asfaltira zelene površine kako bi isti taj prostor pretvorio u parking zone, nad kojim će vkadati isključivo njegova firma Lokom. Mjesečni paking će ići na 60KM. Skontala primitivčina kako se obogatiti na najlakši način!

Probao na isti način u naselju Dobrinja pa dobio po ušima!
Ima primitivčina krivičnih dijela za doživotne robije..
Fuj!
Slusam i razgovaram sa komsijama ovih dana. Odusevljeni su sto je zatvorio trgove, a za asfaltiranje zelenih povrsina manje vise su slozni i govore kako se svakako ne odrzavaju kako nema ni djece da ih koriste..
Ne znam, sve dok je ovakvih glava medju nama bit ce ih sto podrzavaju i vesele se boze zamjeni rasvjete i ocrtavanju linija na parkinzima, te uklanjanju zelenih povrsina.

Podrzavam i naplacivanje parkinga, ali samo u slucaju da je tu cuvar/nadzor i da je to natkriveno. Da ne bude za godinu tamo gdje sam parkirao citav zivot, da mi odjednom naplacuje a usluga ostane ista.
S kim si ti pričao?! Evo, ja znam xyz njih, tj. ogromnu većinu koja se ne slaže sa tvojim komentarom.
Pretp. da ti je rumeni ili rod ili prijatelj, čim iznosiš ovakve neistine.

I poenta priče je da ovo sve radi kako bi izvukao iz g**** svoju hostaplersku firmu Lokom, koja je godinama u gubitcima.

Btw, sta kažu ljudi na Dobrinji vezano za istu temu?
Sta kažu ljudi na Dobrinji što im je napravio rezervoar kerozina tik uz zgrade?
Pretp. da su se i tu većina građana složila sa postupkom ruralnog mafijaša?!
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17766 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

neki wrote: 23/11/2021 18:49

Ništsa nije zatvorio..na sve prilaze su postavljeni pilomati a nadležne službe imaju kartice za prolaz
u kojem paralelnom univerzumu ti zivis??
nemamo mi nista ,mozemo plakat ispred stubica i ici pjeske...i to ne samo na alipasinu vec na podrucju cijelog grada gdje su se napravili pametni pa blokirali prilaze svemu ...
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17767 Re: Sarajevo Construction

Post by JavierBosnia »

Haris033 wrote: 23/11/2021 18:51
S kim si ti pričao?! Evo, ja znam xyz njih, tj. ogromnu većinu koja se ne slaže sa tvojim komentarom.
Pretp. da ti je rumeni ili rod ili prijatelj, čim iznosiš ovakve neistine.

I poenta priče je da ovo sve radi kako bi izvukao iz g**** svoju hostaplersku firmu Lokom, koja je godinama u gubitcima.

Btw, sta kažu ljudi na Dobrinji vezano za istu temu?
Sta kažu ljudi na Dobrinji što im je napravio rezervoar kerozina tik uz zgrade?
Pretp. da su se i tu većina građana složila sa postupkom ruralnog mafijaša?!
Polako druze. Ocito nisi shvatio moj post pa me napadas. Starije komsije, penzioneri to gledaju sa odusevljenjem, imaju prostora za setnju, auta im ne smetaju i nadaju se da ce ih manje po trotoarima biti. Oni ne razumiju kakvu stetu pravi doticni GA kao i situaciji u saobracaju i milion drugih stvari.

Zafurao si se i napao me bez razloga, da si bolje procitao shvatio bi da sam i ja istog ili slicnog misljenja kao i ti, ako nista na istoj smo strani. Ima budala koji vide 2 povrsno pozitivne strane, a ne mogu da dokuce sta se iza svega krije ili da nije za pohvalit se novom rasvjetom i horizontalnom signalizacijom dok su projekti znacajni za grad na listi cekanja
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#17768 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris033 »

JavierBosnia wrote: 23/11/2021 19:58
Haris033 wrote: 23/11/2021 18:51
S kim si ti pričao?! Evo, ja znam xyz njih, tj. ogromnu većinu koja se ne slaže sa tvojim komentarom.
Pretp. da ti je rumeni ili rod ili prijatelj, čim iznosiš ovakve neistine.

I poenta priče je da ovo sve radi kako bi izvukao iz g**** svoju hostaplersku firmu Lokom, koja je godinama u gubitcima.

Btw, sta kažu ljudi na Dobrinji vezano za istu temu?
Sta kažu ljudi na Dobrinji što im je napravio rezervoar kerozina tik uz zgrade?
Pretp. da su se i tu većina građana složila sa postupkom ruralnog mafijaša?!
Polako druze. Ocito nisi shvatio moj post pa me napadas. Starije komsije, penzioneri to gledaju sa odusevljenjem, imaju prostora za setnju, auta im ne smetaju i nadaju se da ce ih manje po trotoarima biti. Oni ne razumiju kakvu stetu pravi doticni GA kao i situaciji u saobracaju i milion drugih stvari.

Zafurao si se i napao me bez razloga, da si bolje procitao shvatio bi da sam i ja istog ili slicnog misljenja kao i ti, ako nista na istoj smo strani. Ima budala koji vide 2 povrsno pozitivne strane, a ne mogu da dokuce sta se iza svega krije ili da nije za pohvalit se novom rasvjetom i horizontalnom signalizacijom dok su projekti znacajni za grad na listi cekanja
Onda, izvini :thumbup: :wink:
nekome
Posts: 2938
Joined: 17/05/2011 10:41

#17769 Re: Sarajevo Construction

Post by nekome »

evo kaze na N1, Faruk Kapidzic, da su planirana jos 3-4 Sarajevo Towera...
Ambula
Posts: 283
Joined: 20/11/2020 14:41

#17770 Re: Sarajevo Construction

Post by Ambula »

nekome wrote: 23/11/2021 20:18 evo kaze na N1, Faruk Kapidzic, da su planirana jos 3-4 Sarajevo Towera...
Baš me obradova ova info :mrgreen: :bih: Samo nek se gradi :izet:
nekome
Posts: 2938
Joined: 17/05/2011 10:41

#17771 Re: Sarajevo Construction

Post by nekome »

Ambula wrote: 23/11/2021 20:25
nekome wrote: 23/11/2021 20:18 evo kaze na N1, Faruk Kapidzic, da su planirana jos 3-4 Sarajevo Towera...
Baš me obradova ova info :mrgreen: :bih: Samo nek se gradi :izet:
nije to bilo u pozitivnom kontekstu :-)
Ambula
Posts: 283
Joined: 20/11/2020 14:41

#17772 Re: Sarajevo Construction

Post by Ambula »

nekome wrote: 23/11/2021 20:27
Ambula wrote: 23/11/2021 20:25

Baš me obradova ova info :mrgreen: :bih: Samo nek se gradi :izet:
nije to bilo u pozitivnom kontekstu :-)
Znam da nije :D Ma smori čovjeka priča te tamo urbicid, te na Bjelašnici neplanska gradnja, te pljucni tamo, te vamo. Sarajevo nikad nije ni bilo primjer planske gradnje niti taj stepen moze postici ali je specificno na svoj nacin i ove obrise koje je poprimilo sa Avazom, SCC-om i koje ce poprimiti sa jos nekim višim objektima, ne moze me niko ubjediti da izgleda loše niti da će izgledati. Za dvije godine ce taj isti Tower postat jedan od simbola tog dijela grada, dajem ruku. hahaha

Samo Tibra na Stupu je vrijedna zestoke pljuvacine sve ostalo ima prolaznu ocjenu u gradu sa ne tako visokim arhitektonskim standardima
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#17773 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Sid the sloth wrote: 23/11/2021 16:39 Treba poskupiti posjedovanje auta, pogotovo dva auta u porodici sto je danas postalo normalno pod izgovorom da se ne moze s jednim. Malo podstaknuti koristenje gradskog saobracaja a kad je ljepse vrijeme i bicikla/romobila pa necemo tonuti dublje u govna zbog problema s parkingom.
Aj ne rise. Stanujem na Otoci, radim u Vogošći. Žena u Blažuju. Da se ne bih trebao jebavati na romobilu mozda?
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#17774 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

drug_profi wrote: 23/11/2021 20:53
Sid the sloth wrote: 23/11/2021 16:39 Treba poskupiti posjedovanje auta, pogotovo dva auta u porodici sto je danas postalo normalno pod izgovorom da se ne moze s jednim. Malo podstaknuti koristenje gradskog saobracaja a kad je ljepse vrijeme i bicikla/romobila pa necemo tonuti dublje u govna zbog problema s parkingom.
Aj ne rise. Stanujem na Otoci, radim u Vogošći. Žena u Blažuju. Da se ne bih trebao jebavati na romobilu mozda?
Ne, trebao bi se jebavati u javnom prevozu, ali kad bude dovoljno brz, čist i pouzdan, pa makar i duplo skuplji. Tad nećeš imati opravdanja što se voziš autom, i taj luksuz ćeš morati plaćati. Destimulativne mjere znače skuplji parking, tarifa za ulazak u određene zone grada, itd.
To će se neizbježno desiti uskoro. Ja se nadam što prije.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#17775 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Aj ne rise i ti.
Post Reply