Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
geralt
Posts: 5203
Joined: 14/09/2017 12:45

#5376 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by geralt »

ExNihilo wrote: 18/11/2021 13:38 Ja fakat ne znam odakle dolazi ta legendarna da žene trče za muškarcima sa parama.

Nikad nisam imao prisniji odnos sa bilo kojom ženom, a da joj je to uopće bio relevantan faktor. Da nije ljenčuga, da je ambiciozan, da se bori...to svakako da. Ali da ima para i EU pasoš, takve primjerke još nisam sreo i ozbiljno počinjem misliti da je riječ o najvećem stereotipu u univerzumu.

:P
Ja bih prije rekao da postoji neki donji prag finansijske stabilnosti i samostalnosti iznad kojeg pare nisu relevantan faktor, a ako se nalazis ispod tog praga neces biti ni uzet u razmatranje za ozbiljnu vezu ili brak.

Cak i za "neozbiljnu" vezu ti trebaju pare. Izlazenje kosta, ne moze svaki dejt biti setnja. Treba platiti pice, kafu, kolac, sladoled, obrok u restoranu, kartu za koncert, kartu za kino, kokice u kinu... barem za sebe ako nista drugo. Da ne govorimo o nekim vecim troskovima kao sto su planina ili more.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#5377 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by S4mpion »

sherbett wrote: 18/11/2021 14:53
Lajavikrelac wrote: 18/11/2021 12:59 Mada ima i drugačijih primjera.

Prije dvije godine ovdje kod mene bila aktuelna priča o momku konobaru što ga je cura ostavila pred vjeridbu. Momak stvarno bio vrijedan i pametan, radio u nekoliko boljih lokala, povremeno proslave i svadbe na dnevnicu. Em ga svi hvale, em fin momak na oko, neporočan. On ti je bio sa curom nekoliko godina, ozbiljna veza, prava ljubav :kiss: Stvarno ju je držao ko malo vode na dlanu, izlasci, izleti, more...kao princezu je tretirao. Nije imao silne pare, ali imao solidnu zaradu, kupio sebi polovan auto, kontao da je vjeri i kući se....

Samo odjednom puče vijest kako su odjednom raskinuli :? Ona nije htjela da se vjeri, dosadilo joj, zasitila se šta već bi, uglavnom iz vedra neba :roll: ...Sjebala ga preko noći :sad:

Elem, teško je i njoj kako mediji prenose, ali eto nije mogla više...Prošlo tri-četiri mjeseca od toga, kad se ta ista zaručila za frajera iz Švice :shock: Instagram zajedničke fotke, rekla je da, ljubav života itd...Konobar dobio šut kartu zbog privatnika iz Švice solidnih primanja :oops:
Glupaca!
Ostavila covjeka koji ju voli.
Nista nije od toga vazije, sve se drugo moze zajedno steci, kao i izgubiti.

Nego, znam decka koji je godinama radio kao konobar, doslovno bez kinte u dzepu zbog dugova, vozio krntiju uvijek na rezervi, spavao kod bake na kaucu.. I nikad bolju curu nece naci nego je tada imao.

Ugl proslo je godina od tada. Nije vise s njom.
Sada vozi auto od 40k eura, motor od 20k eura, ima svoj stan, svoju firmu s 20-ak zaposlenih. Pusi kube, pije viski, slusa Tomu.
Nema cure.
Ono raje što znam da su tanki s parama, ili su tanki zato što ih deru troškovi života, ili su budale koje bi 10 000€ rasprdile u ništa, a kladionice su prepune sirotinje koja ne zaslužuje nikakvo sažaljenje.
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#5378 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by detroit-mercy »

sherbett wrote: 18/11/2021 14:53
Lajavikrelac wrote: 18/11/2021 12:59 Mada ima i drugačijih primjera.

Prije dvije godine ovdje kod mene bila aktuelna priča o momku konobaru što ga je cura ostavila pred vjeridbu. Momak stvarno bio vrijedan i pametan, radio u nekoliko boljih lokala, povremeno proslave i svadbe na dnevnicu. Em ga svi hvale, em fin momak na oko, neporočan. On ti je bio sa curom nekoliko godina, ozbiljna veza, prava ljubav :kiss: Stvarno ju je držao ko malo vode na dlanu, izlasci, izleti, more...kao princezu je tretirao. Nije imao silne pare, ali imao solidnu zaradu, kupio sebi polovan auto, kontao da je vjeri i kući se....

Samo odjednom puče vijest kako su odjednom raskinuli :? Ona nije htjela da se vjeri, dosadilo joj, zasitila se šta već bi, uglavnom iz vedra neba :roll: ...Sjebala ga preko noći :sad:

Elem, teško je i njoj kako mediji prenose, ali eto nije mogla više...Prošlo tri-četiri mjeseca od toga, kad se ta ista zaručila za frajera iz Švice :shock: Instagram zajedničke fotke, rekla je da, ljubav života itd...Konobar dobio šut kartu zbog privatnika iz Švice solidnih primanja :oops:
Glupaca!
Ostavila covjeka koji ju voli.
Nista nije od toga vazije, sve se drugo moze zajedno steci, kao i izgubiti.

Nego, znam decka koji je godinama radio kao konobar, doslovno bez kinte u dzepu zbog dugova, vozio krntiju uvijek na rezervi, spavao kod bake na kaucu.. I nikad bolju curu nece naci nego je tada imao.

Ugl proslo je godina od tada. Nije vise s njom.
Sada vozi auto od 40k eura, motor od 20k eura, ima svoj stan, svoju firmu s 20-ak zaposlenih. Pusi kube, pije viski, slusa Tomu.
Nema cure.
Pa sad, malo je takvih koji prevale put od konobara do zvijezda :mrgreen:.
Da ima zena koje lete za lovom, pa naravno da ima ali moramo se malo osvrnuti i na to ko pravi pare. Da bi pravio pare moras biti sposoban, abiciozan, posjedovati volju za uspjehom sve ono sto mozemo podvesti pod jednu jedinu rijec, moras imati "drive". Onaj ko sjedi na guzici bez ikakve ambicije, cilja, ne talasa, sto bi rekli plain vanilla, kome je on interesantan.
Nije nuzno da zene lete za lovom nego za nekim ko je u stanju da se nametne.
Tako da je i treba sa pocetka price vjerovatno izvagala i vidjela da u svijetu ipak postoji i oni koji malo iskacu iz nekog mrtvog prosjeka.
Jer treba biti privatnik u Svici, ni to ne moze svako :mrgreen:.
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#5379 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by detroit-mercy »

geralt wrote: 18/11/2021 14:58
ExNihilo wrote: 18/11/2021 13:38 Ja fakat ne znam odakle dolazi ta legendarna da žene trče za muškarcima sa parama.

Nikad nisam imao prisniji odnos sa bilo kojom ženom, a da joj je to uopće bio relevantan faktor. Da nije ljenčuga, da je ambiciozan, da se bori...to svakako da. Ali da ima para i EU pasoš, takve primjerke još nisam sreo i ozbiljno počinjem misliti da je riječ o najvećem stereotipu u univerzumu.

:P
Ja bih prije rekao da postoji neki donji prag finansijske stabilnosti i samostalnosti iznad kojeg pare nisu relevantan faktor, a ako se nalazis ispod tog praga neces biti ni uzet u razmatranje za ozbiljnu vezu ili brak.

Cak i za "neozbiljnu" vezu ti trebaju pare. Izlazenje kosta, ne moze svaki dejt biti setnja. Treba platiti pice, kafu, kolac, sladoled, obrok u restoranu, kartu za koncert, kartu za kino, kokice u kinu... barem za sebe ako nista drugo. Da ne govorimo o nekim vecim troskovima kao sto su planina ili more.
Zavisno od godina, ono u tinejdzerskim godinama to je sve sto ti treba, kasnije kad malo skontas zivot, kad skontas sta hoces od zivota, prioritete, pocnes da gledas stvari drugim ocima.
Jebo te, od nezaposlnih dodjosmo do veza :mrgreen:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#5380 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by ExNihilo »

Bobi wrote: 18/11/2021 14:58 Alo mod, ode ti ova tema za drugi podforum :lol: . NNajaktivniji na ovoj temi zaposleni :D nidje veze :D.
Off je nepravedno podcijenjen.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66232
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5381 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

Bobi wrote: 18/11/2021 14:58 Alo mod, ode ti ova tema za drugi podforum :lol: . NNajaktivniji na ovoj temi zaposleni :D nidje veze :D.
Ne prigovaram @ExNihilo sukob nadleznosti, tako da sve 5. :P
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#5382 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

markopd wrote: 18/11/2021 09:23
deogest wrote: 18/11/2021 00:29 Jedan od dvojice prijatelja, koji su mi ostali u gradu, ima 25 godina, ozenjen i naprave dijete za vrijeme korone. Kupi auto za 3 milje, zavali se u kredit, konobarise a zena ne radi. Djetetu nista ne fali jer uskoce njegovi i njeni. Jel to sretan zivot? Pa osudio si dijete ovdje za sva vremena.
I kada mu taj posao na neki način ugrozi zdravlje,biće bolovanje,pa otkaz,ostavi žena odvede dijete,a on ostade u kreditu bez posla i mogućnosti da se zaposli dalje.I onda se pitamo otkud ovoliko sirotinje koja traži pomoć po raznim Pomozi.ba,Ispuni mi želju...Prijatelj ti nije hrabar već ima neku bolesnu ambiciju i želju za dokazivanjem nekom svom komšiji ili rođaku.

Druga stvar,da nam pojasniš kako je prijatelj uspio da podigne kredit sa takvim poslom,jer znam masu ljudi iz mog okruženja koji su se žalili da sa kafanom nisu mogli ni 500 KM dobiti od banke.Mnogi su onda mjenjali posao samo da bi mogli ispunili uslove banke i podigli bilo kakav kredit.
Ima bolju platu, oko 1000 KM, nije govorio ali imas i mikrokreditne, samo sto kamata logicno dere. Auto mu je trebalo jer dalje radi, ali evo vec je jednom vozio neregistrovano, zakasnio nije imao para.
Hakiz
Posts: 40554
Joined: 30/07/2015 20:01

#5383 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

Hajde, brate, život nikome nije garantovan, a ionako nas je previše. Ko nema para, ne može naći posao, neka umre i bolje svima. Ionako život nije neka velika sreća da bi ga se živjelo po svaku cijenu. A i bolje se odmah sam riješiti muka nego da te nezaposlenog sistem pati pomalo godinama ili decenijama.

Ionako, na kraju, svi umiru.

Nemoj da bi me ko ozbilljno shvatio i poslušao, ja to onako lupam. Šta ja znam, ne znam ja ništa.
sarajevo-x.com
Posts: 840
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#5384 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by sarajevo-x.com »

Kod nas nezaposleni najbolje zive. :mrgreen:
Hakiz
Posts: 40554
Joined: 30/07/2015 20:01

#5385 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

sarajevo-x.com wrote: 18/11/2021 16:48 Kod nas nezaposleni najbolje zive. :mrgreen:
Kod vas možda, kod nas ne.
markopd
Posts: 884
Joined: 01/12/2019 23:08

#5386 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

deogest wrote: 18/11/2021 16:32
Ima bolju platu, oko 1000 KM, nije govorio ali imas i mikrokreditne, samo sto kamata logicno dere. Auto mu je trebalo jer dalje radi, ali evo vec je jednom vozio neregistrovano, zakasnio nije imao para.
Tako kaži da je u pitanju kredit preko tih lihvara,pardon najblaže moguće rečeno.Neka je sa srećom tvom kolegi,ali po ranijim iskustvima ljudi u sličnim okolnostima,ne smiješi mu se fina budućnost,daj Bože da griješim.Sličnih primjera imam koliko hoćeš,najviše njih se odnosi na akutno proširenje vena i ozbiljne problema sa kičmom već u kasnim tridesetim ili početkom četrdesetih godina.Problem je naravno "nezasitni" ego vlasnika ug.objekata i norme za rad koje su toliko "bolesne" gdje takav rad nema uopšte cijenu,a što je najgore od svega plaćen je najmizernije što se može platiti.
nekome
Posts: 2938
Joined: 17/05/2011 10:41

#5387 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by nekome »

Hakiz wrote: 18/11/2021 16:42 Hajde, brate, život nikome nije garantovan, a ionako nas je previše. Ko nema para, ne može naći posao, neka umre i bolje svima. Ionako život nije neka velika sreća da bi ga se živjelo po svaku cijenu. A i bolje se odmah sam riješiti muka nego da te nezaposlenog sistem pati pomalo godinama ili decenijama.

Ionako, na kraju, svi umiru.

Nemoj da bi me ko ozbilljno shvatio i poslušao, ja to onako lupam. Šta ja znam, ne znam ja ništa.
fadile oprosti nam
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#5388 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Sydnor »

Sad shvatam gdje griješim i zašto nemam cure :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5389 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Bloo »

Sydnor wrote: 18/11/2021 17:45 Sad shvatam gdje griješim i zašto nemam cure :lol:
I ja se zabrinuh. :|
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#5390 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Sydnor »

Bloo wrote: 18/11/2021 18:26
Sydnor wrote: 18/11/2021 17:45 Sad shvatam gdje griješim i zašto nemam cure :lol:
I ja se zabrinuh. :|
Zašto ti?

Za mene je jasno :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5391 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Bloo »

Sydnor wrote: 18/11/2021 19:35
Bloo wrote: 18/11/2021 18:26

I ja se zabrinuh. :|
Zašto ti?

Za mene je jasno :lol:
Razmisljam kako je lezbejkama... :cry:
El_comadante
Posts: 7951
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#5392 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by El_comadante »

pretvoriše temu u Jadi nas zaljubjenih i ostavljenih.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#5393 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

nekome wrote: 18/11/2021 17:12
Hakiz wrote: 18/11/2021 16:42 Hajde, brate, život nikome nije garantovan, a ionako nas je previše. Ko nema para, ne može naći posao, neka umre i bolje svima. Ionako život nije neka velika sreća da bi ga se živjelo po svaku cijenu. A i bolje se odmah sam riješiti muka nego da te nezaposlenog sistem pati pomalo godinama ili decenijama.

Ionako, na kraju, svi umiru.

Nemoj da bi me ko ozbilljno shvatio i poslušao, ja to onako lupam. Šta ja znam, ne znam ja ništa.
fadile oprosti nam
Vani bilo gdje se moze naci posao, razumijem ja poentu, ali treba ima respekt i prema majci koja te nosila 9 mjeseci i patila se, othranila, da bi ti tako razmisljao samo zato sto nemas pare i posao. Potrudis se. Nije niko kriv ako se rodi siromasan, ali ako to ostane citav zivot, onda jeste.
User avatar
Rothmans
Posts: 2866
Joined: 21/11/2019 21:32

#5394 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Rothmans »

Lajavikrelac wrote: 18/11/2021 10:26
Rothmans wrote: 18/11/2021 00:07 Ko je ista dokazo ? Samo kazem da ako nemas stele i jake zaledjine pomiri se sa tim da ces se borit cijeli zivot. I ja radim 6 dana sedmicno, imam 10 dana godisnjeg i pola plate dobijem na banku , pola na ruke. Hocul se ubit sad ?

A sa 40+ se ne treba nadati cudima , ali skladista i gradilista uzimaju redom i takve. Prevoznici isto
Image
Haj ja cu radit , a ti vrebaj konkurse i gledaj ko ce ti kafu platit
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#5395 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

Rothmans wrote: 18/11/2021 22:47
Lajavikrelac wrote: 18/11/2021 10:26
Image
Haj ja cu radit , a ti vrebaj konkurse i gledaj ko ce ti kafu platit
Hahaahhaah slike
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#5396 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Ljudi ograničeni ko saksija i ne mogu skontati neke stvari...ćuti samo neka je redovna plata nas je i dovela dovde. Jaše te gazda ko mazgu, samo još ne traži da mu se naguziš po potrebi, a ti govoriš ćuti neka je samo redovna plata :roll:

Gazda vozi BMW, djeci kupuje stanove, a ti nemaš ni za čestitih cipela... :-)

Super razmišljanje, služiš na čast domaćim robovlasnicima :thumbup:
markopd
Posts: 884
Joined: 01/12/2019 23:08

#5397 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

Lajavikrelac wrote: 19/11/2021 15:01 Ljudi ograničeni ko saksija i ne mogu skontati neke stvari...ćuti samo neka je redovna plata nas je i dovela dovde. Jaše te gazda ko mazgu, samo još ne traži da mu se naguziš po potrebi, a ti govoriš ćuti neka je samo redovna plata :roll:

Gazda vozi BMW, djeci kupuje stanove, a ti nemaš ni za čestitih cipela... :-)

Super razmišljanje, služiš na čast domaćim robovlasnicima :thumbup:
Ne daj se isprovocirati kolega,nažalost većina ovakvih ljudi nisu uopšte ograničeni već su mudri,lukavi a ponekad i bezobrazni prema ljudima koji tragaju za normalnim poslom.Svako od nas je drugačiji,nekom odgovara ovakav nekom onakav posao,nekome rad u smjeni drugome od 8-17h,nekom terenski nekom kancelarijski ali svima nama je itekako bitan iznos plate.Koliko god se trudio Rothmans da ispadne nekakav "heroj" i "žrtva" opisujući kako je i njemu teško,ja sam mišljenja da ovde svi takvi koji se javljaju namjerno prikazuju nekakvu iluziju da se može odlično živjeti sa 800 KM plate,a u suštini rade puno bolje poslove za puno veće pare i prosipaju šuplju ovde po forumu,vodeći se onom "samo nek je meni dobro".

Mene je blam kad uđem na neku facebook stranicu,tipa neki Spotted ili Tražim/nudim i čitam slične komentare i savjete kako treba bilo šta raditi,a vidi se na kilometar da to pišu vlasnici obrta i firmi koji neplaćaju i neprijavljuju radnike.Umjesto da poboljšaju uslove rada i visinu plate,njima je važnije da mora biti onako kako oni hoće i još se nalaze pametovati ljudima kojima je stvarno potreban posao.Bez komentara.
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#5398 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by detroit-mercy »

Lajavikrelac wrote: 19/11/2021 15:01 Ljudi ograničeni ko saksija i ne mogu skontati neke stvari...ćuti samo neka je redovna plata nas je i dovela dovde. Jaše te gazda ko mazgu, samo još ne traži da mu se naguziš po potrebi, a ti govoriš ćuti neka je samo redovna plata :roll:

Gazda vozi BMW, djeci kupuje stanove, a ti nemaš ni za čestitih cipela... :-)

Super razmišljanje, služiš na čast domaćim robovlasnicima :thumbup:
Francuzi za jako malo porazbijaju pola Pariza, mi smo naucili da nas drugi kandzija :mrgreen:
Pa zar stara mudrost ne kaze "kandzija je iz raja izasla".
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#5399 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by moonca »

Koliko god vas 'gazda' dobro plati.. ljubomora neche prestati .. na... sta isti vozi i gdje zivi...
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#5400 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

moonca wrote: 19/11/2021 16:19 Koliko god vas 'gazda' dobro plati.. ljubomora neche prestati .. na... sta isti vozi i gdje zivi...
Image
Post Reply