Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Logovan
Posts: 94427
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#36026 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Nervira me presporo prelazenje preko sina. :D Slobodno brze majka mu stara.
User avatar
drug_profi
Posts: 50622
Joined: 16/07/2012 16:00

#36027 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Bloo wrote: 18/11/2021 21:29
drug_profi wrote: 18/11/2021 21:00 Moja teorija je da su to zene koje su jedva docekale da budu ravnopravne bar negdje, pa makar u saobracaju, i onda po svaku cijenu drze do svog prava prvenstva.
Jer ako popuste i propuste nekog, ispasce da su slabe, da ih i u saobracaju muskarci ponizavaju i sl.
Teorij akzem.
Ne znam da se desilo da me zensko propusti. Stace u koloni na raskrscu ispred mene da se ne mogu ukljuciti u suprotni pravac, ali da ce me pustiti sa urednim zmigavcem da idem lijevo, nema sanse...
Mislim da je do kulture vozacke generalno, ne samo do zena. S obzirom da je više muškaraca vozača, meni se dešava suprotno - da mi se muški ubacuju, slalomaju bez zmigavaca, ne puŠĆaju, oduzimaju pravo prvenstva i tako... :mrgreen:
Well, i to je neki kompleks. Mozda ga zena tuce, mozda je vaspitan da je musko bog. Mozda ne smije oci u oci nikom nista pa se kurci iza anonimnosti sofersajbe.
Ja imam dvije kceri i suprugu. Svi voze po mom misljenju dobro. Ne smetaju prije svega. Znaju pored propisa i bonton u saobracaju.
Ja licno, psujem i bogaram u saobracaju stalno. Kad vidim da je zensko, skuliram se. Ja se ne kurcim zenama.
Necu da me prebiju, bruka. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50453
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#36028 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bloo »

drug_profi wrote: 18/11/2021 22:51 Ja licno, psujem i bogaram u saobracaju stalno
Ja to radim i kao suvozac u Sa. :lol:
noviclan
Posts: 10992
Joined: 31/10/2013 06:48

#36029 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Logovan wrote: 18/11/2021 22:38 Nervira me presporo prelazenje preko sina. :D Slobodno brze majka mu stara.
:lol: aha posebno kada vozis od turbo tradea prema gradu ili kada vozis od bingo/berlijete prema hotelu ibis :thumbup:
User avatar
nepass1
Posts: 9713
Joined: 06/07/2017 07:35

#36030 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Jebote zivot u 6:15 jutros guzva, ne mozes zeleni val pratiti
User avatar
nepass1
Posts: 9713
Joined: 06/07/2017 07:35

#36031 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

basicm wrote: 18/11/2021 20:48 Koji je problem sa ovim zenama i ukljucivanjem ispred njih? Prije bi crkle nego pustile nekog ispred sebe. Iz unutrasnje u kruznom trebam van, ona je u vanjskoj ima mjesta za tri auta komotno. Kako sam dao zmigavac tako je ona dojurila, ne da. P nazad, ali to joj je prioritet. Druga mi jedno 5-6 puta ne da da promjenim traku da izadjem, na kraju sam morao zaustaviti svoju traku da se prestrojim, naravno odmah poslije nje covjek blica, valjda je gledao moje patnje sa guskom.
I kod jedne i kod druge po dvoje djece u autu…
One tebe ne vide, one imaju ko konji ono na glavi da samo pravo mogu gledati. Sa strane nista ne postoji. Zato nor ne vole kruzne tokove
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#36032 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

nepass1 wrote: 19/11/2021 07:18 Jebote zivot u 6:15 jutros guzva, ne mozes zeleni val pratiti
Eto, pa ti kreni ranije. Onda skontaš da su i kilavci krenuli ranije. Valja preći 5 km za manje od 4 h.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36033 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Vala u životu nisam doživio da me neka od 18-25g propusti, ja mislim čak da ona mene i ne vidi, samo pravo gledaju sve i jedna. Ove malo starije i puste tu i tamo, desi se često.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#36034 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by azurna_obala »

drug_profi wrote: 18/11/2021 21:00 Moja teorija je da su to zene koje su jedva docekale da budu ravnopravne bar negdje, pa makar u saobracaju, i onda po svaku cijenu drze do svog prava prvenstva.
Jer ako popuste i propuste nekog, ispasce da su slabe, da ih i u saobracaju muskarci ponizavaju i sl.
Teorij akzem.
Ne znam da se desilo da me zensko propusti. Stace u koloni na raskrscu ispred mene da se ne mogu ukljuciti u suprotni pravac, ali da ce me pustiti sa urednim zmigavcem da idem lijevo, nema sanse...
Ja ne znam na kakve to žene nalijećete, nadam se da ćemo se gdje na cesti sresti da se uvjerite da nismo sve iste :mrgreen:
Ozbiljno, moj stari je profesionalni vozač bio, znaci saobraćajna kultura na bas visokom nivou, toliko da me to izludjivalo. Al sam nešto naučila važno u sve tome. Nisi sam na cesti i važno je uzeti i druge u obzir. Tako da, pustim druge da se uključe, prestroje, ne ubrzavam kad me pretiču, pitam treba li sta ako vidim da je neko zapeo, ta lijepa riječ ne košta ništa, a mnogo znači.
A ja sve ovo baš nisam doživjela, muškarci su mnogo sujetni i kad vide da je žensko za volanom imaju poriv da dokažu da su jači i glavni. Slobodno, nemam te komplekse, pa se takvima sklanjam nek divljaju.
A žene opet, većinom, samo u se i u svoje kljuse, posebno ove sa nekim napucanim autima, željne dokazivanja.
kakaljin
Posts: 11654
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#36035 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

azurna_obala wrote: 19/11/2021 10:01
drug_profi wrote: 18/11/2021 21:00 Moja teorija je da su to zene koje su jedva docekale da budu ravnopravne bar negdje, pa makar u saobracaju, i onda po svaku cijenu drze do svog prava prvenstva.
Jer ako popuste i propuste nekog, ispasce da su slabe, da ih i u saobracaju muskarci ponizavaju i sl.
Teorij akzem.
Ne znam da se desilo da me zensko propusti. Stace u koloni na raskrscu ispred mene da se ne mogu ukljuciti u suprotni pravac, ali da ce me pustiti sa urednim zmigavcem da idem lijevo, nema sanse...
Ja ne znam na kakve to žene nalijećete, nadam se da ćemo se gdje na cesti sresti da se uvjerite da nismo sve iste :mrgreen:
Ozbiljno, moj stari je profesionalni vozač bio, znaci saobraćajna kultura na bas visokom nivou, toliko da me to izludjivalo. Al sam nešto naučila važno u sve tome. Nisi sam na cesti i važno je uzeti i druge u obzir. Tako da, pustim druge da se uključe, prestroje, ne ubrzavam kad me pretiču, pitam treba li sta ako vidim da je neko zapeo, ta lijepa riječ ne košta ništa, a mnogo znači.
A ja sve ovo baš nisam doživjela, muškarci su mnogo sujetni i kad vide da je žensko za volanom imaju poriv da dokažu da su jači i glavni. Slobodno, nemam te komplekse, pa se takvima sklanjam nek divljaju.
A žene opet, većinom, samo u se i u svoje kljuse, posebno ove sa nekim napucanim autima, željne dokazivanja.

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
BadBoy
Posts: 8093
Joined: 01/11/2005 21:55

#36036 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

drug_profi wrote: 18/11/2021 21:00 Moja teorija je da su to zene koje su jedva docekale da budu ravnopravne bar negdje, pa makar u saobracaju, i onda po svaku cijenu drze do svog prava prvenstva.
Jer ako popuste i propuste nekog, ispasce da su slabe, da ih i u saobracaju muskarci ponizavaju i sl.
Teorij akzem.
Ne znam da se desilo da me zensko propusti. Stace u koloni na raskrscu ispred mene da se ne mogu ukljuciti u suprotni pravac, ali da ce me pustiti sa urednim zmigavcem da idem lijevo, nema sanse...
Najbolji i najdemokratičniji u saobraćaju su veliki nabildani gangsteri u zatamnjenim džipovima. Bez zajebancije.

Najgori su srednjovječni isfrustrirani muškarci.
User avatar
madesa
Posts: 4217
Joined: 26/07/2013 02:37

#36037 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by madesa »

jutros vozim se kod scc prema gradu.negdje kod ambasade slovenije se prebacim u traku gdje su šine jer hocu da skrenem desno na skenderiji. i iza mene taksista blica i svira ko eto sto vozim njegovom trakom. Pa covjek vise ne zna sta uraditi sa ovolikom bagrom ovdje.
NediM17
Posts: 21700
Joined: 05/11/2009 11:49

#36038 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Presla preko pune zute linije, i jos se buni.
I to garant jos i bez zmigavca. :roll:
kakaljin
Posts: 11654
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#36039 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

madesa wrote: 19/11/2021 12:11 jutros vozim se kod scc prema gradu.negdje kod ambasade slovenije se prebacim u traku gdje su šine jer hocu da skrenem desno na skenderiji. i iza mene taksista blica i svira ko eto sto vozim njegovom trakom. Pa covjek vise ne zna sta uraditi sa ovolikom bagrom ovdje.
To su ti taksisti, voze polako ali ne daju nikome da se ubaci ispred njih
NediM17
Posts: 21700
Joined: 05/11/2009 11:49

#36040 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Ima isprekidana zuta linija kad se prodje krizanje sa Kotromanicevom, e tu se trebala prestrojiti. Ovako cini prekrsaj, nepostivanje horizontalne signalizacije i voznja zutom trakom. I jos se buni.
User avatar
nepass1
Posts: 9713
Joined: 06/07/2017 07:35

#36041 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Jucer su me toliko autoskole ispizdile. Prvo na grbavici iza autoskole ukljucenje na kruzni. Nikad krenuti. Pa onda iz svrakinog do kralja fahda dzamije. Onda skretanje iz ante babica u adiha mulabegovica. Autoskola prvo ja drugo auto i ooet oni iz suprotnog pravca stigose krenuti, ja u raskrsnici, inace cetiri auta prodju. Na kraju sam posle lezeceg prestigao autoskolu. Tri razlicite as su bile.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#36042 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by azurna_obala »

BadBoy wrote: 19/11/2021 11:03
drug_profi wrote: 18/11/2021 21:00 Moja teorija je da su to zene koje su jedva docekale da budu ravnopravne bar negdje, pa makar u saobracaju, i onda po svaku cijenu drze do svog prava prvenstva.
Jer ako popuste i propuste nekog, ispasce da su slabe, da ih i u saobracaju muskarci ponizavaju i sl.
Teorij akzem.
Ne znam da se desilo da me zensko propusti. Stace u koloni na raskrscu ispred mene da se ne mogu ukljuciti u suprotni pravac, ali da ce me pustiti sa urednim zmigavcem da idem lijevo, nema sanse...
Najbolji i najdemokratičniji u saobraćaju su veliki nabildani gangsteri u zatamnjenim džipovima. Bez zajebancije.

Najgori su srednjovječni isfrustrirani muškarci.
Neku noć, tako neki dzip, desnom trakom, 40 vozi, kontam sta mu je, kad sam prolazila lik na telefonu, polako, s merakom vozi. Hajde sve, znamo da je desna sporija, al brate nije za telefona i zajebavanja.
User avatar
Ateista
Posts: 46596
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#36043 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

NediM17 wrote: 19/11/2021 12:22 Ima isprekidana zuta linija kad se prodje krizanje sa Kotromanicevom, e tu se trebala prestrojiti. Ovako cini prekrsaj, nepostivanje horizontalne signalizacije i voznja zutom trakom. I jos se buni.
Ko o cemu, taksista o propisima... mogu se buniti kad prestanu stajati na sred ceste jer moraju pokupiti musteriju ili dok izadje.
Imam nekad utisak da je taksistima krivo sto bilo ko drugi ima auto i da bi voljeli da su jedini na cesti, toliko bahati i umisljeni...
NediM17
Posts: 21700
Joined: 05/11/2009 11:49

#36044 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

To sto oni ne postuju propise ne daje za pravo gospoji da ih krsi i jos se buni.
User avatar
madesa
Posts: 4217
Joined: 26/07/2013 02:37

#36045 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by madesa »

NediM17 wrote: 19/11/2021 12:15 Presla preko pune zute linije, i jos se buni.
I to garant jos i bez zmigavca. :roll:
E cuj taksiste , moze meni svirati , da ga vidimo da li bi svirao baji u BMW. Manji ste od makovog zrna
NediM17
Posts: 21700
Joined: 05/11/2009 11:49

#36046 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Eki sad taksista. :lol: :lol: :lol:
Zgrijesila i ne odustaje.
Dusa draga, nije je naucilo da je zuta traka za vozila javnog gradskog prevoza.
Sad ce biti da sam iz GRAS-a. il' iz CTS-a. :lol:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36047 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Ateista wrote: 19/11/2021 12:42 Imam nekad utisak da je taksistima krivo sto bilo ko drugi ima auto i da bi voljeli da su jedini na cesti, toliko bahati i umisljeni...
Nek ispadnem i nekulturan i sve, al nikad ne puštam taksiste ni kad ima prilike, nit ću ih ikad pustit da se uključe, prestroje ili nešto. Smatram ih najvećom bagrom u saobraćaju.

Traže neke usluge, da se ubace, ovo ono, a tebe da propusti nema šanse. Il guslaju il se uvaljuju, a najviše mrzim kad se bez ikakvog znaka zakuca u mjestu da bi pokupio il ostavio nekog, pa ni sva 4.
User avatar
Ateista
Posts: 46596
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#36048 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

NediM17 wrote: 19/11/2021 12:47 To sto oni ne postuju propise ne daje za pravo gospoji da ih krsi i jos se buni.
Ne daje, ali da se nadje taksista da pametuje...

Inace, ne znam zasto bi taksisti imali bilo kakvu prednost i imali pravo da voze tom trakom, ili samo tramvaji i autobusi ili dati svakom. Znqm da je tako zakonski uredjeno, ali to nije ok.
User avatar
madesa
Posts: 4217
Joined: 26/07/2013 02:37

#36049 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by madesa »

NediM17 wrote: 19/11/2021 12:50 Eki sad taksista. :lol: :lol: :lol:
Zgrijesila i ne odustaje.
Dusa draga, nije je naucilo da je zuta traka za vozila javnog gradskog prevoza.
Sad ce biti da sam iz GRAS-a. il' iz CTS-a. :lol:
ovakvi ko ti su oni sto sviraju, ne propustaju nikog, nadrkani cim ustanu ujutru . Hoces reci da je ova moja greska razlog da se blica i svira od ambasade slovenije do skretanja na Skenderiji za desno?
NediM17
Posts: 21700
Joined: 05/11/2009 11:49

#36050 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Dobro si prosla, zamisli da te "trajvandzija" natakne na rudu, ne d'o Bog.
Post Reply