Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1202
Joined: 27/10/2021 22:23

#17801 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ljubicasti limun »

:-D
no_sikiriki
Posts: 17330
Joined: 11/12/2012 13:21

#17802 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

sjetih se jednog dobrog eseja sa fakultetskih dana :D


IF MEN COULD MENSTRUATE (Gloria Steinem, skraćena verzija)



What would happen, for instance, if suddenly, magically, men could menstruate and women could not?

The answer is clear—menstruation would become an enviable, boast-worthy, masculine event:

Men would brag about how long and how much.

Boys would mark the onset of menses, that longed-for proof of manhood, with religious ritual and stag parties.

Congress would fund a National Institute of Dysmenorrhea to help stamp out monthly discomforts.

Sanitary supplies would be federally funded and free.

Military men, right-wing politicians, and religious fundamentalists would cite menstruation (“men-struation”) as proof that only men could serve in the Army (“you have to give blood to take blood”), occupy political office (“can women be aggressive without that steadfast cycle governed by the planet Mars?”), be priests and ministers (“how could a woman give her blood for our sins?”) or rabbis (“without the monthly loss of impurities, women remain unclean”).

Male radicals, left-wing politicians, and mystics, however, would insist that women are equal, just different, and that any woman could enter their ranks if she were willing to self-inflict a major wound every month (“you MUST give blood for the revolution”), recognize the preeminence of menstrual issues, or subordinate her selfness to all men in their Cycle of Enlightenment. Street guys would brag (“I’m a three pad man”) or answer praise from a buddy (“Man, you lookin’ good!”) by giving fives and saying, “Yeah, man, I’m on the rag!” TV shows would treat the subject at length. So would newspapers. (SHARK SCARE THREATENS MENSTRUATING MEN. JUDGE CITES MONTHLY STRESS IN PARDONING RAPIST.) And movies. Men would convince women that intercourse was more pleasurable at “that time of the month.” Lesbians would be said to fear blood and therefore life itself—though probably only because they needed a good menstruating man.

Of course, male intellectuals would offer the most moral and logical arguments. How could a woman master any discipline that demanded a sense of time, space, mathematics, or measurement, for instance, without that in-built gift for measuring the cycles of the moon and planets—and thus for measuring anything at all? In the rarefied fields of philosophy and religion, could women compensate for missing the rhythm of the universe? Or for their lack of symbolic death-and-resurrection every month?

In fact, if men could menstruate, the power justifications could probably go on forever.

If we let them.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#17803 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

no_sikiriki :D :lol:

Žene ni danas, ne izgovaraju riječ menstruacija, u opčoj komunikaciji. :cry:

Ali postoje razni nadimci i fraze za nju:

imam
dobila sam
menga
crveni talas/val
lije iz mene
procurila sam
u crvenom sam
Crvena Armija
pica sa kečapom :D

:mrgreen:
no_sikiriki
Posts: 17330
Joined: 11/12/2012 13:21

#17804 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

KraljicaIzJajca wrote: 07/11/2021 15:42 no_sikiriki :D :lol:

Žene ni danas, ne izgovaraju riječ menstruacija, u opčoj komunikaciji. :cry:

Ali postoje razni nadimci i fraze za nju:

imam
dobila sam
menga
crveni talas/val
lije iz mene
procurila sam
u crvenom sam
Crvena Armija
pica sa kečapom :D

:mrgreen:
da...umjesto da se hvalimo koliko smo samo iskrvarile taj mjesec i koliko smo uložaka potrošile :lol:
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#17805 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

no_sikiriki wrote: 07/11/2021 15:51
KraljicaIzJajca wrote: 07/11/2021 15:42 no_sikiriki :D :lol:

Žene ni danas, ne izgovaraju riječ menstruacija, u opčoj komunikaciji. :cry:

Ali postoje razni nadimci i fraze za nju:

imam
dobila sam
menga
crveni talas/val
lije iz mene
procurila sam
u crvenom sam
Crvena Armija
pica sa kečapom :D

:mrgreen:
da...umjesto da se hvalimo koliko smo samo iskrvarile taj mjesec i koliko smo uložaka potrošile :lol:
:D :lol:

Meni sad kasni, to me izludi. :evil:

Koji nadimak dati zakašnjelom menzesu? :twisted:
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#17806 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Otkrila sam nešto :shock:

Image

Je ovo

Image

Izgovor

https://youtu.be/blr9UaRjmiI

:mrgreen:

kurac :mrgreen:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#17807 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

Ovo bas nekako zaostalo, da ne kazem zatucano :roll: vako kad insan procita, mislim ono, pa i muskarci imaju menstruacije, bas kao sto neke zene imaju prostatu ili zenski penis. Helem, nemaju zene sta trabunjati o menstruaciji kao da eto samo one imaju istu, to su "osobe koje menstruiraju", dakle, i muskarci, i zene, a i ovi sto se ne izjasnjavaju. Sve po feminizmima, naravno.

Ali sigurna sam da ce uz malo probranog obrazovanja, emancipacije i empatije to sve doci na svoje. I sirenja vidika, naravno, nema feminizma bez tog.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17808 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dystopia »

saint_mirad wrote: 06/11/2021 09:01 žene, feminizam vam želi oduzeti ovakve scene :mrgreen: Image
Wow, kakav argument. Genijalno! Ha-ha-ha

Da žene, odustanite od zahtjeva da budete jednako tretirane i da imate jednake prilike kao muškarci. Odustanite od zahtjeva da vas se prilikom izrade proizvoda uzima kao faktor (da li znaš da je veća vjerovatnoća da žena izgubi život u saobraćajnoj nesreći zato što su pojasevi dizajnirani isključivo uzimajući u obzir mušku muskulaturu?). Odustanite od zahtjeva da vas se vidi (da li znaš da većina lijekova se pravi i testira uzimajući u obzir samo mušku anatomiju i hormonalno stanje u organizmu - neko ko potencira biološke razlike između muškarca i žene odmah može znati koliko je to besmisleno. Npr ADHD nikada nije ni ispitivan kod žena, dan danas se faktički ne zna kako adhd utiče na žene iako žene u skoro jednakom procentu imaju ga kao i muškarci i iako s godinama se za razliku od muškaraca, simptomi pojačavaju a ne smanjuju).

Mislim, što će ženama jednake prilike, jednak tretman, jednaka zastupljenost, kad ih može snažni muškarac prenjet preko bare.

Wow.

I još ti aplaudiraju, kao dao si neki ultimativni argument.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#17809 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

dystopia wrote: 07/11/2021 18:36
saint_mirad wrote: 06/11/2021 09:01 žene, feminizam vam želi oduzeti ovakve scene :mrgreen: Image
Wow, kakav argument. Genijalno! Ha-ha-ha

Da žene, odustanite od zahtjeva da budete jednako tretirane i da imate jednake prilike kao muškarci. Odustanite od zahtjeva da vas se prilikom izrade proizvoda uzima kao faktor (da li znaš da je veća vjerovatnoća da žena izgubi život u saobraćajnoj nesreći zato što su pojasevi dizajnirani isključivo uzimajući u obzir mušku muskulaturu?). Odustanite od zahtjeva da vas se vidi (da li znaš da većina lijekova se pravi i testira uzimajući u obzir samo mušku anatomiju i hormonalno stanje u organizmu - neko ko potencira biološke razlike između muškarca i žene odmah može znati koliko je to besmisleno. Npr ADHD nikada nije ni ispitivan kod žena, dan danas se faktički ne zna kako adhd utiče na žene iako žene u skoro jednakom procentu imaju ga kao i muškarci i iako s godinama se za razliku od muškaraca, simptomi pojačavaju a ne smanjuju).

Mislim, što će ženama jednake prilike, jednak tretman, jednaka zastupljenost, kad ih može snažni muškarac prenjet preko bare.

Wow.

I još ti aplaudiraju, kao dao si neki ultimativni argument.
ti si ga sad iskarikirala, jebala si mu kevu. ne znaci ovo da zene trebaju ostati nepismene domacice bez prava glasa. to nigde niti je receno, niti je implicirano. aplaudiraju mi jer argument slikovito (pun intended) pokazuje u praksi rodne uloge, sve ono sto se feminizam pravi da ne postoji i da nema uporiste u biologiji. sve dok se ne dese ovakve scene, gde postoji realna opasnost. tu se odmah sve postavi udure, zaboravi se brzo ideologija. zna se fino ko je musko, a ko zensko i sta ko treba da radi.

mozes li ti zamislit da u ime ravnopravnosti i zenske emancipacije ona njega ovako pronosa preko vode. kakve bi bile reakcije javnosti? kako bi on bio percipiran, a kako ona?
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17810 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dystopia »

saint_mirad wrote: 07/11/2021 18:40
dystopia wrote: 07/11/2021 18:36

Wow, kakav argument. Genijalno! Ha-ha-ha

Da žene, odustanite od zahtjeva da budete jednako tretirane i da imate jednake prilike kao muškarci. Odustanite od zahtjeva da vas se prilikom izrade proizvoda uzima kao faktor (da li znaš da je veća vjerovatnoća da žena izgubi život u saobraćajnoj nesreći zato što su pojasevi dizajnirani isključivo uzimajući u obzir mušku muskulaturu?). Odustanite od zahtjeva da vas se vidi (da li znaš da većina lijekova se pravi i testira uzimajući u obzir samo mušku anatomiju i hormonalno stanje u organizmu - neko ko potencira biološke razlike između muškarca i žene odmah može znati koliko je to besmisleno. Npr ADHD nikada nije ni ispitivan kod žena, dan danas se faktički ne zna kako adhd utiče na žene iako žene u skoro jednakom procentu imaju ga kao i muškarci i iako s godinama se za razliku od muškaraca, simptomi pojačavaju a ne smanjuju).

Mislim, što će ženama jednake prilike, jednak tretman, jednaka zastupljenost, kad ih može snažni muškarac prenjet preko bare.

Wow.

I još ti aplaudiraju, kao dao si neki ultimativni argument.
ti si ga sad iskarikirala, jebala si mu kevu. ne znaci ovo da zene trebaju ostati nepismene domacice bez prava glasa. to nigde niti je receno, niti je implicirano. aplaudiraju me jer argument slikovito (pun intended) pokazuje u praksi rodne uloge, sve ono sto se feminizam pravi da ne postoji i da nema uporiste u bilogiji. sve dok se ne dese ovakve scene, gde postoji realna opasnost. tu se odmah sve postavi udure, zna se fino ko je musko, a ko zensko.

mozes li ti zamislit da u ime ravnopravnosti i zenske emancipacije ona njega ovako pronosa preko vode. kakve bi bile reakcije javnosti? kako bi on bio percipiran, a kako ona?
Mora se krikirati kad su vam argumenti na nivou vrtića.

Da li si možda, ikada, uzeo u obzir, da je moguće (ok znam da će ovo sad biti revolucionarna ideja) da niko nikog ne nosi?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#17811 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

dystopia wrote: 07/11/2021 18:42 Mora se krikirati kad su vam argumenti na nivou vrtića.

Da li si možda, ikada, uzeo u obzir, da je moguće (ok znam da će ovo sad biti revolucionarna ideja) da niko nikog ne nosi?
moguce je, ali nije optimalno u ovakvim kriznim situacijama. mogli su i na titaniku spasavati slucajnim uzorkom, ali znamo da u praksi tako stvari ne funkcionisu. :-D
no_sikiriki
Posts: 17330
Joined: 11/12/2012 13:21

#17812 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

saint_mirad wrote: 07/11/2021 18:43
dystopia wrote: 07/11/2021 18:42 Mora se krikirati kad su vam argumenti na nivou vrtića.

Da li si možda, ikada, uzeo u obzir, da je moguće (ok znam da će ovo sad biti revolucionarna ideja) da niko nikog ne nosi?
moguce je, ali nije optimalno u ovakvim kriznim situacijama. mogli su i na titaniku spasavati slucajnim uzorkom, ali znamo da u praksi tako stvari ne funkcionisu. :-D
hoces mi reci da nisi ovo postavio kao šalu??
da sad stvarno argumentiras da je realno da žene neko nosa??
ti si djelovao kao jedan od normalnijih likova na onoj temi, šteta :D
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17813 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dystopia »

saint_mirad wrote: 07/11/2021 18:43
dystopia wrote: 07/11/2021 18:42 Mora se krikirati kad su vam argumenti na nivou vrtića.

Da li si možda, ikada, uzeo u obzir, da je moguće (ok znam da će ovo sad biti revolucionarna ideja) da niko nikog ne nosi?
moguce je, ali nije optimalno u ovakvim kriznim situacijama. mogli su i na titaniku spasavati slucajnim uzorkom, ali znamo da u praksi tako stvari ne funkcionisu. :-D
A titanik sa ovom konkretnom slikom ima zajedničko ... Ništa.

Znači odustanite od borbe za ravnopravnost zato što ćete možda nekad eventualno u životu se naći u prilici gdje će vam to što ste žena ići u korist. A možda nećete nikad ni doći u situaciju "women and children first"

Halali mi što mi je draži svakodnevni život od neke tamo hipotetičke situacije that may or may not happen.

Slika ti je sranje, šala ti nije smiješna, ne predstavlja nikakav argument, i ti ćeš sam skontat i nadoć na to, za tebe ne sumnjam.

A ovi: ho ho ja Tarzan, ti moja Džejn, sumnjam da će ikad nadoć.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#17814 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

no_sikiriki wrote: 07/11/2021 18:46
saint_mirad wrote: 07/11/2021 18:43

moguce je, ali nije optimalno u ovakvim kriznim situacijama. mogli su i na titaniku spasavati slucajnim uzorkom, ali znamo da u praksi tako stvari ne funkcionisu. :-D
hoces mi reci da nisi ovo postavio kao šalu??
da sad stvarno argumentiras da je realno da žene neko nosa??
ti si djelovao kao jedan od normalnijih likova na onoj temi, šteta :D
joj, ne radi se o tome pobogu. radi se o poznatoj praksi da se muškarci u kriznim situacijama ponašaju džentlmenski prema ženama. to se od njih očekuje, a ta očekivanja su bazirana na rodnim ulogama u patrijarhatu. feminizam se načelno bori protiv patrijarhata,ali se nijedna žena ne buni kad im se učini ovakva usluga.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#17815 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

dystopia wrote: 07/11/2021 18:48
saint_mirad wrote: 07/11/2021 18:43

moguce je, ali nije optimalno u ovakvim kriznim situacijama. mogli su i na titaniku spasavati slucajnim uzorkom, ali znamo da u praksi tako stvari ne funkcionisu. :-D
A titanik sa ovom konkretnom slikom ima zajedničko ... Ništa.

Znači odustanite od borbe za ravnopravnost zato što ćete možda nekad eventualno u životu se naći u prilici gdje će vam to što ste žena ići u korist. A možda nećete nikad ni doći u situaciju "women and children first"

Halali mi što mi je draži svakodnevni život od neke tamo hipotetičke situacije that may or may not happen.

Slika ti je sranje, šala ti nije smiješna, ne predstavlja nikakav argument, i ti ćeš sam skontat i nadoć na to, za tebe ne sumnjam.

A ovi: ho ho ja Tarzan, ti moja Džejn, sumnjam da će ikad nadoć.
meni je slika i ovaj postupak momka u datoj situaciji bio baš super. ti ako misliš da je sranje slika/postupak ne daj hodzi da te nosi, čak ni preko praga. :P
1Dante1
Posts: 1209
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#17816 Re: Danasnji "feminizam"

Post by 1Dante1 »

saint_mirad wrote: 07/11/2021 18:49
no_sikiriki wrote: 07/11/2021 18:46

hoces mi reci da nisi ovo postavio kao šalu??
da sad stvarno argumentiras da je realno da žene neko nosa??
ti si djelovao kao jedan od normalnijih likova na onoj temi, šteta :D
joj, ne radi se o tome pobogu. radi se o poznatoj praksi da se muškarci u kriznim situacijama ponašaju džentlmenski prema ženama. to se od njih očekuje, a ta očekivanja su bazirana na rodnim ulogama u patrijarhatu. feminizam se načelno bori protiv patrijarhata,ali se nijedna žena ne buni kad im se učini ovakva usluga.
Ma ja, smeta im samo kad se ucini ovakva usluga drugim zenama. :D
no_sikiriki
Posts: 17330
Joined: 11/12/2012 13:21

#17817 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

saint_mirad wrote: 07/11/2021 18:49
no_sikiriki wrote: 07/11/2021 18:46

hoces mi reci da nisi ovo postavio kao šalu??
da sad stvarno argumentiras da je realno da žene neko nosa??
ti si djelovao kao jedan od normalnijih likova na onoj temi, šteta :D
joj, ne radi se o tome pobogu. radi se o poznatoj praksi da se muškarci u kriznim situacijama ponašaju džentlmenski prema ženama. to se od njih očekuje, a ta očekivanja su bazirana na rodnim ulogama u patrijarhatu. feminizam se načelno bori protiv patrijarhata,ali se nijedna žena ne buni kad im se učini ovakva usluga.
Ne znam stvarno u kojem univerzumu ti živiš, ja bi prije propala u zemlju i udavila se u poplavi prije nego što bi dopustila da me muž nosi. Sina od 4 godine da nosi, to očekujem.
no_sikiriki
Posts: 17330
Joined: 11/12/2012 13:21

#17818 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

dystopia wrote: 07/11/2021 18:48
saint_mirad wrote: 07/11/2021 18:43

moguce je, ali nije optimalno u ovakvim kriznim situacijama. mogli su i na titaniku spasavati slucajnim uzorkom, ali znamo da u praksi tako stvari ne funkcionisu. :-D
A titanik sa ovom konkretnom slikom ima zajedničko ... Ništa.

Znači odustanite od borbe za ravnopravnost zato što ćete možda nekad eventualno u životu se naći u prilici gdje će vam to što ste žena ići u korist. A možda nećete nikad ni doći u situaciju "women and children first"

Halali mi što mi je draži svakodnevni život od neke tamo hipotetičke situacije that may or may not happen.

Slika ti je sranje, šala ti nije smiješna, ne predstavlja nikakav argument, i ti ćeš sam skontat i nadoć na to, za tebe ne sumnjam.

A ovi: ho ho ja Tarzan, ti moja Džejn, sumnjam da će ikad nadoć.
:thumbup:
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17819 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dystopia »

saint_mirad wrote: 07/11/2021 18:51
dystopia wrote: 07/11/2021 18:48

A titanik sa ovom konkretnom slikom ima zajedničko ... Ništa.

Znači odustanite od borbe za ravnopravnost zato što ćete možda nekad eventualno u životu se naći u prilici gdje će vam to što ste žena ići u korist. A možda nećete nikad ni doći u situaciju "women and children first"

Halali mi što mi je draži svakodnevni život od neke tamo hipotetičke situacije that may or may not happen.

Slika ti je sranje, šala ti nije smiješna, ne predstavlja nikakav argument, i ti ćeš sam skontat i nadoć na to, za tebe ne sumnjam.

A ovi: ho ho ja Tarzan, ti moja Džejn, sumnjam da će ikad nadoć.
meni je slika i ovaj postupak momka u datoj situaciji bio baš super. ti ako misliš da je sranje slika/postupak ne daj hodzi da te nosi, čak ni preko praga. :P
Pa jeste džentlmenski s njegove strane, ali kakve to veze ima sa feminizmom pobogu?

Džentlmen je džentlmen i sa i bez feminizma. Ja još nisam srela momka koji bi ovako nosao djevojku jer se to od njega očekuje, nego jer je valjda zaslužila da je se nosa.

Isto kao što kad ja napravim večeru, kolač, sredim stan, popeglam košulje, to ne radim jer se to od mene očekuje i jer je to moja rodna uloga nego jer to želim, jer nekog volim i želim mu udovoljit.

Čuj rizikujete da zbog svoje borbe za jednakost izgubite privilegiju da vas neko prenese preko bare, aman :lol:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#17820 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

no_sikiriki wrote: 07/11/2021 18:53
saint_mirad wrote: 07/11/2021 18:49
joj, ne radi se o tome pobogu. radi se o poznatoj praksi da se muškarci u kriznim situacijama ponašaju džentlmenski prema ženama. to se od njih očekuje, a ta očekivanja su bazirana na rodnim ulogama u patrijarhatu. feminizam se načelno bori protiv patrijarhata,ali se nijedna žena ne buni kad im se učini ovakva usluga.
Ne znam stvarno u kojem univerzumu ti živiš, ja bi prije propala u zemlju i udavila se u poplavi prije nego što bi dopustila da me muž nosi. Sina od 4 godine da nosi, to očekujem.
jah, bolje se udaviti nego dopustiti da ti sopstveni muž učini uslugu. pametno. :thumbup:
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17821 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dystopia »

Oj udavit se, liku nije voda ni do koljena. :lol:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#17822 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Pa jeste džentlmenski s njegove strane, ali kakve to veze ima sa feminizmom pobogu?
džentlmensko ponašanje ima uporište u patrijarhatu protiv kojeg se feminizam udarnicki bori.
no_sikiriki
Posts: 17330
Joined: 11/12/2012 13:21

#17823 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

dystopia wrote: 07/11/2021 18:58 Oj udavit se, liku nije voda ni do koljena. :lol:
pa karikiram i ja naravno, ali sasvim jasno da se na ovoj slici radi o nekoj princezi na zrnu graška :-)
stvarno sam mislila da se covjek šali, a on fakat o uslugama i rodnim ulogama...boooože Petra :D
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#17824 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

no_sikiriki wrote: 07/11/2021 19:01
dystopia wrote: 07/11/2021 18:58 Oj udavit se, liku nije voda ni do koljena. :lol:
pa karikiram i ja naravno, ali sasvim jasno da se na ovoj slici radi o nekoj princezi na zrnu graška :-)
stvarno sam mislila da se covjek šali, a on fakat o uslugama i rodnim ulogama...boooože Petra :D
dje je problem? valjda je logično da osobe u vezi ili braku rade stvari jedno za drugo.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17825 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dystopia »

no_sikiriki wrote: 07/11/2021 19:01
dystopia wrote: 07/11/2021 18:58 Oj udavit se, liku nije voda ni do koljena. :lol:
pa karikiram i ja naravno, ali sasvim jasno da se na ovoj slici radi o nekoj princezi na zrnu graška :-)
stvarno sam mislila da se covjek šali, a on fakat o uslugama i rodnim ulogama...boooože Petra :D
Ma naravno.
Inače svaki dan iziskuje da te muž spasi, ti bi bona odavno mirisala travu od korjena da te nije tvoj MUŠKARAC spasio.
Post Reply