Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#55376 Re: Zeničani
Postaviš sliku vec za sat je neko ukrade i objavi na carsijazenica..
- Hercegoviina
- Posts: 2848
- Joined: 14/02/2013 14:11
#55377 Re: Zeničani
ja ,i?Nivelacija wrote: ↑02/11/2021 11:49 Postaviš sliku vec za sat je neko ukrade i objavi na carsijazenica..
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#55378 Re: Zeničani
Ma glupo mi, pomislit će neko da ja vodim tu stranicu, ako ti vec uzimas barem napisi izvor slike, forum/ Klix.Hercegoviina wrote: ↑02/11/2021 11:51ja ,i?Nivelacija wrote: ↑02/11/2021 11:49 Postaviš sliku vec za sat je neko ukrade i objavi na carsijazenica..
-
Sydnor
- Posts: 1849
- Joined: 08/02/2019 09:04
#55379 Re: Zeničani
Izvor je navodno Samir Lemeš

Je li moguće?

Je li moguće?
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 37999
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#55380 Re: Zeničani
Pa je, vidim ja po broju stanara u zgradi, sve manje i manje...vec sad je 20 % praznih stanova, vode se na jednog clana vecinom vlasnika koji ne zivi tu, ili je vani ili je neki hairlija uzeo oprao novac ili nije znao sta ce s njim
. Sela su josh gora, mislim da su to pustare sad.
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#55381 Re: Zeničani
Bez popisa, sve je u najboljem slučaju aproksimacija. Međutim, volio bih vidjeti ko je i kako aprosimirao da je u 8 godina otišlo preko 20% stanovništva.
Sve mi miriše na naš omiljeni metodološki pristup, još poznat i kao "ofrlje".
Sve mi miriše na naš omiljeni metodološki pristup, još poznat i kao "ofrlje".
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83379
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#55382 Re: Zeničani
Po "nekim" izvorima 
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 37999
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#55383 Re: Zeničani
Pa dobro, ofrlje, ovo moje je ofrlje
ali mozda gospodin Lemeš ima pristuo nekim drugim podacima,cips, zavod za zadravstvo, zavod za zapošljavanje odakle se moze izvuci neki rezultat...ha ja.
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#55384 Re: Zeničani
Pa super, nek' ima. Samo nek' ga citira.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83379
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#55385 Re: Zeničani
Egzakli.
Po "nekim" izvorima je nivo trača u frizeraju.
Po "nekim" izvorima je nivo trača u frizeraju.
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#55386 Re: Zeničani
Mi bi popis stanovnistva trebali raditi na mjesecnom nivou.
Jos malo pa ce nas biti za jutarnje i vecernje prozivke.

Jos malo pa ce nas biti za jutarnje i vecernje prozivke.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83379
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#55387 Re: Zeničani
Ako cemo ga radit kao prosli, ne treba nista dirat. Nahrani kerove samo.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#55388 Re: Zeničani

Žalosno je sto danas ljudi imaju sve na dohvat ruke od agencija koje su skupo plaćene koje prate unutrašnje i vanjsko kretanje te natalitet i mortalitet ali eto ofrlje iz glave je bolje.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#55389 Re: Zeničani
Nedavno se meni takva situacija desila dole na pjesackom na kraju drvenog mosta, prema bilimistu.phillie wrote: ↑01/11/2021 22:14 Hvala Bogu, nisam imao ovakvih slucajeva ni kao pjesak ni kao vozac, ali koliko sam primjetio pjesaci imaju kurcobolju kada i kako prelaze pjesacki. Znam da je na vozacima najveca odgovornost i otvorim cetvere oci, ali jbm mater, ako sam ja autom na metar dva od pjesackog, zasto pjesak koji ide u istom smjeru kao i ja mota ulijevo pod uglom od 90 stepeni i bez naznake smanjenja brzine i zaustavljanja, a kamoli da baci pogled ulijevo..nastavlja svoj put. Jos kad vidim slusalice u usima ili mobitel u rukama, izasao bih i u ... mu ga ugurao.
Poceo jos granati rukama. O kako sam mu se matere na.ebao uz stajanje i otvaranje prozora. Sa papanima mozes samo papanski.
-
Sydnor
- Posts: 1849
- Joined: 08/02/2019 09:04
#55390 Re: Zeničani
Po popisu iz 2013. godine Zenica je imala 110.663 stanovnika, a po ovim podacima ima 109.323... ti ako misliš da je ovaj grad u 8 godina izgubio samo 1340 stanovnika, ti onda bez ikakve uvrede živiš u velikoj zabludi.Nivelacija wrote: ↑02/11/2021 16:27
Žalosno je sto danas ljudi imaju sve na dohvat ruke od agencija koje su skupo plaćene koje prate unutrašnje i vanjsko kretanje te natalitet i mortalitet ali eto ofrlje iz glave je bolje.
Ostavimo ovo na stranu gledam neke podatke, 1991. smo imali 145.517 stanovnika. Jebote...
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 37999
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#55391 Re: Zeničani
Pa i ova tabela je ofrlje..piše dole lijepo "procjena" sta je to drugo ne ofrlje
.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#55392 Re: Zeničani
Ma nije otislo vise od 10 000 da ga ebes. Po najcrnjim podacima...
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#55393 Re: Zeničani
Najbolje trenutno stanje oslikavaju rodjeni, broj brakova, i broj upisane djece u prvi razred osnovne škole
Naprimjer Zenica u sva tri parametra ima izmedju 20 i 30 % bolje brojke od Mostara i Tuzle koji su imali identican broj stanovnika na popisu. Doduse Mostar 6000 stanovnika manje na popisu dok su Zenica i Tuzla bili u 200 stanovnika.
Naprimjer Zenica u sva tri parametra ima izmedju 20 i 30 % bolje brojke od Mostara i Tuzle koji su imali identican broj stanovnika na popisu. Doduse Mostar 6000 stanovnika manje na popisu dok su Zenica i Tuzla bili u 200 stanovnika.
-
Sydnor
- Posts: 1849
- Joined: 08/02/2019 09:04
#55394 Re: Zeničani
Mislim da svako od nas zna najmanje 5 ljudi u odnosu na 2013 koju su otišli, ja mogu nabrojat bez razmišljanja. I to ne neke komšije, ljude koje jedva znam nego sve ljudi s kojima sam bio u neposrednom kontaktu.
-
Sydnor
- Posts: 1849
- Joined: 08/02/2019 09:04
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#55396 Re: Zeničani
Kanton Sarajevo, svih 9 opstina
rodjeni 4517
umrli 4260
brakovi 2431
+257
2 Zenica
rodjeni 1091
umrli 1048
brakovi 827
+43
3 Mostar
rodjeni 1005
umrli 1103
brakovi 540
-98
4 Tuzla
rodjeni 860
umrli 1171
brakovi 625
-311
5 Zivinice
rodjeni 504
umrli 455
brakovi 442
+49
TOP 5 sa najvise novorodjenih 2019 god.
Federalni zavod za statistiku/skyscrapercity
rodjeni 4517
umrli 4260
brakovi 2431
+257
2 Zenica
rodjeni 1091
umrli 1048
brakovi 827
+43
3 Mostar
rodjeni 1005
umrli 1103
brakovi 540
-98
4 Tuzla
rodjeni 860
umrli 1171
brakovi 625
-311
5 Zivinice
rodjeni 504
umrli 455
brakovi 442
+49
TOP 5 sa najvise novorodjenih 2019 god.
Federalni zavod za statistiku/skyscrapercity
-
sale07
- Posts: 1378
- Joined: 18/05/2018 12:28
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#55398 Re: Zeničani
Otišlo je debelo iznad 10 000, siguran sam u to. Samo je pitanje koliko je odjavilo prebivalište.
