Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#21151 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Karikaturist wrote: 11/10/2021 15:54 Zrelije brze truhne.. :zzzz:
Nakon poroda će vratiti staru kilažu. Ali šta će Arijana? :shock: Zamisli kolika će ona biti u trudnoći.
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#21152 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Karikaturist »

klix wrote: 11/10/2021 16:35
Karikaturist wrote: 11/10/2021 15:54 Zrelije brze truhne.. :zzzz:
Nakon poroda će vratiti staru kilažu. Ali šta će Arijana? :shock: Zamisli kolika će ona biti u trudnoći.
Trebala bi i ona malo da povede racuna istina.
Kile odu i prodju ali neke mrlje ostaju cijelog zivota, Arijana bar o tome ne brine..
pyrocool1
Posts: 310
Joined: 21/07/2020 09:08

#21153 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pyrocool1 »

Ovo se pretvorilo u ono kad se djeca svađaju…i ja tebi…stoput’.
Džiz…sto bi rekli američani.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#21154 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Karikaturist wrote: 11/10/2021 16:37
klix wrote: 11/10/2021 16:35

Nakon poroda će vratiti staru kilažu. Ali šta će Arijana? :shock: Zamisli kolika će ona biti u trudnoći.
Trebala bi i ona malo da povede racuna istina.
Kile odu i prodju ali neke mrlje ostaju cijelog zivota, Arijana bar o tome ne brine..
To za mrlje će utvrditi sud.
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#21155 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Karikaturist »

klix wrote: 11/10/2021 16:39
Karikaturist wrote: 11/10/2021 16:37

Trebala bi i ona malo da povede racuna istina.
Kile odu i prodju ali neke mrlje ostaju cijelog zivota, Arijana bar o tome ne brine..
To za mrlje će utvrditi sud.
Aha, moze i moci ce sigurno uzdignutog cela hodati okolo..
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#21156 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Karikaturist wrote: 11/10/2021 16:46
klix wrote: 11/10/2021 16:39
To za mrlje će utvrditi sud.
Aha, moze i moci ce sigurno uzdignutog cela hodati okolo..
Možda će sa mužem i djetetom otići u inostranstvo. 🤷‍♀️
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#21157 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Karikaturist »

klix wrote: 11/10/2021 16:48
Karikaturist wrote: 11/10/2021 16:46

Aha, moze i moci ce sigurno uzdignutog cela hodati okolo..
Možda će sa mužem i djetetom otići u inostranstvo. 🤷‍♀️
Mozda..
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#21158 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

klix wrote: 11/10/2021 12:33 Zaista, gdje je tekst presude Vrhovnog suda FBiH?
Mislim da se presude inače ne objavljuju na stranicama Kantonalnog tužilaštva niti Vrhovnog suda, nego je Kantonalno tužilaštvo "zbog potpunog informisanja javnosti", kao izuzetak, postavilo presude Kantonalnog suda i prateća rješenja Vrhovnog suda kojim je ukinuo dvije oslobađajuće presude Kantonalnog suda, odluku Ustavnog suda itd.

Moguće da Kantonalno tužilaštvo zbog sramotnog, banalnog propusta (u optužnici napisano da je Dženan udarac dobio u potiljak, a da povrede od tog udarca ima na lijevoj strani lica i tjemenu) zbog kojeg je pred Vrhovnim sudom Ljubo oslobođen Ljubo Seferović, odlučilo da ne postavlja tu, jedinu dosad pravosnažnu presudu.

Tako da presudu na temu može postaviti samo neki insajder, a svakako može td maajka. Iz njenog dosadašnjeg pisanja je jasno da, ako presudu ima Arijana Memić, ima je i td maajka.

Moja je teorija, zasnovana na dostupnim rješenjima kojim je Vrhovni sud na atome poderao dvije oslobađajuće presude Kantonalnog suda, te na medijskim izvještajima sa izricanja oslobađajuće presude pred Vrhovnim sudom, a koji govore o razlogu oslobađanja (nesaglasnost dijelova glave gdje je navodno pretprljen udarac i onog gdje postoje rane na Dženanovoj glavi) sljedeća:

Iako je Vrhovni sud, s punim pravom, jer sa takvom greškom u optužnici nije ni bilo druge mogućnosti, oslobodio LJubu Seferovića, sud je ipak utvrdio da je taj promašaj tužilaštva oko lokacije povrede na Dženanovoj glavi jedini razlog i da bi, u slučaju da nije bilo toga, Ljubo bio osuđen, jer je sud utvrdio van razumne sumnje da su Ljubo i njegov kombi bili na licu mjesta i učestvovali u događaju.

Drugim riječima, smatram da ta presuda indirektno ili čak prilično direktno u biti kazuje "svi dokazi govore da je Ljubo počinilac i mi isto smatramo, ali ga nismo mogli osuditi uz takvu fulu u tekstu optužnice".

Jer, Vrhovni sud, ako je vjerovati izvještajima portala, nije čak ni utvrdio da nije u pitanju bila saobraćajka, nego samo to da povreda na Dženanovoj glavi nije mogla biti na lijevoj strani lica, a da je od udarca kombijem u potiljak.

Tako da smatram da td maajka i ekipa koju ona predstavlja na forumu (Memić-Feraget&Co) od javnosti krije sadržaj presude Vrhovnog suda, jer bi se iz njeg vidjelo da sud smatra da je Ljubo počinilac, ali da ga zbog glupe greške tužilaštva nije mogao osuditi.

Ako sam u krivu, nek me td maajka demantuje. Najbolje će to uraditi ako postavi kompletnu presudu na net i da nam link. Pokazaće da je transparentna, da je zanima istina i da ne krije istinu i ne manipuliše.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3029
Joined: 25/06/2014 14:16

#21159 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kakotakonikako »

Aleluja ziv/ziva je ......
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#21160 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zabac kermit »

denden wrote: 11/10/2021 17:22
Tako da smatram da td maajka i ekipa koju ona predstavlja na forumu (Memić-Feraget&Co) od javnosti krije sadržaj presude Vrhovnog suda, jer bi se iz njeg vidjelo da sud smatra da je Ljubo počinilac, ali da ga zbog glupe greške tužilaštva nije mogao osuditi.
Ako sam u krivu, nek me td maajka demantuje. Najbolje će to uraditi ako postavi kompletnu presudu na net i da nam link. Pokazaće da je transparentna, da je zanima istina i da ne krije istinu i ne manipuliše. [/b]
A sto ti ne objavis taj sadrzaj presude jer cim znas sta se tu nalazi znaci da ga posjedujes?
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#21161 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Hajde Arijana /td_maajka, daj tekst presude.
User avatar
Dvokasetas
Posts: 970
Joined: 10/10/2020 17:46
Location: SARAJEVO SAMPION

#21162 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Dvokasetas »

GAU8 wrote: 11/10/2021 15:51
saravara wrote: 11/10/2021 12:50
Pitali su ne sikiraj se..
Recimo da su u opticaju 4 imena , Muriz zna da su bili tu ali nije siguran 100% ko je od njih udario Dženana. Takođe tužilaštvo zna ista ta 4 imena i oni znaju ko je udario Dženana. Pa nek kažu ime a Muriz će prezime, bilo bi ružno reći udarila osoba AA a možda je osoba BB ili CC ili DD... Oni fino kažu da je to uradila osoba sa imenom C a Muriz kaže prezime C i eto imena ubice .. Stim da je Alisa Mutap saučesnik ...Bem je debelu..
Nismo na pijaci jarane... Ti meni ime, ja tebi prezime... Svakakvih nebuloza
Tako i Muriz govori tuz ime on ce prezime
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#21163 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Dvokasetas wrote: 11/10/2021 17:36
GAU8 wrote: 11/10/2021 15:51
Nismo na pijaci jarane... Ti meni ime, ja tebi prezime... Svakakvih nebuloza
Tako i Muriz govori tuz ime on ce prezime
A to je neozbiljno.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#21164 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

foton wrote: 11/10/2021 12:55 Neki rezime situacije kako je ja vidim
Opcija 1: Ljubo & Co su skrivili saobracajnu nesrecu. Ali je kantonalno tuzilastvo bilo nesposobno da pribavi dovoljno dokaza kako bi ih za to i uspjesno osudilo. (Ovo je najmanje vjerovatan scenarij, obrazlozeno na 800 stranica ove teme).
Opcija 2: Ljubo udario sipkom Dzenana I udaljio se sa lica mjesta. Ali kantonalno tuzilastvo nije bilo u stanju da pribavi dovoljno dokaza kako bi ga za to i optuzilo, pa se uhvatilo polukriminalnog dokazivanja da je bila saobracajna nesreca.
Opcija 3: Ljubo je skrivio sta god, ali je Muriz vrsio pritisak na rad suda i tuzilastva (ovo mi je posebno debilna teza), pa je Ljubo oslobodjen. Znaci da su tuzilastvo ili sud toliko labilni da i sofer iz Hrasnice moze na njih uticati u SLUCAJU UBISTVA.
Opcija 4: Nije Ljubo ubica. Neko je drugi. Ali je kantonalno tuzilastvo bilo korumpirano ili nesposobno, pa nije pribavilo dovoljno dokaza i privelo pocinioce pravdi.

Zajednicko za ove opcije je…? Da obicnom gradjaninu, takvo kakvo je kantonalno tuzilastvo, ne ispunjava njegove potrebe. A pravosudje mora biti jedan od stubova drustva. Da stvar bude gora… svi bitni pojedinci umijesani u ovaj slucaj sa strane tuzilastva su – promovisani! Unaprijedjeni! Zakljucak o javasluku, bojazljivosti, nesposobnosti itd. izvucite sami, tj bez tudjeg logiciranja.

Na temi imamo timove “botovi” vs “zavjerasi”.
Ono sta upada u oci je da svi botovi “razmisljaju svojom glavom” I izvlace logiciranjem (moramo ovaj izraz dodati u rjecnik) sta se neminovno desilo, I super se slazu cak I kad imaju vrlo razlicita a konkretna vidjenja situacije, glavno je samo da su to opcije 1-3, +/- par detalja. Ali ako neki “zavjeras” spomene mogucnost opcije 4, cak I bez konkretnog slijeda dogadjaja, odmah ide drvlje I kamenje na njega. Time “botovi” opravdavaju naziv svog tima. Ono gdje team “bot” po meni definitivno pada u vodu je kada pokusava Murizu ili Ifetu dati odgovornost za nerjesavanje slucaja, to je kao kad bi neko od prodavacice u Mlinaru trazio da rijesi slucaj. Ili protivljenje sto se neki drugi sud drznuo da vidi ispravnost ovog neuspjelog procesa. Zasto bi se neki istinoljubac koji slucajno jezdi ovim forumom tome protivio? Ili nasilno zanemarivanje cinjenica koje im ne idu “u korist”, kao I tvrdnje o “neovisnosti svoga svjeze registrovanog uma”. I onda samo postojanje tima “bot” pojacava “anti-bot efekt”. Zar nije ironicno sto je upravo Menso pokrenuo ovu temu bez koje mnogo ljudi ne bi ni znalo za ovaj slucaj?
Team “zavjera” ima problem sa sujetom, artikulacijom kao I neponudjenim konkretnim slijedom dogadjaja, mada u principu ni ne mora da ima jasnu teoriju, I dok god slucaj nije rijesen moze da jase na tom talasu – nerijesenom slucaju (zato se mozda I poistovjecuje sa opozicijom koja kritikuje a ne nudi rjesenja). Njima je logicki lakse ali u praksi malo teze jer valja “protiv sistema”.



Joj, kad se sujetni sektaš sa dna kace počne praviti objektivnim :-)

Jarane, već sam nedavno pisao da objektivnost nije biti na pola puta izmedju dviju percipiranih strana, nego biti na strani istine. Neko ko je trunku objektivan ne bi mogao ne primijetiti da su desetine laži, spinova, manipulacija murizovaca ovdje neoborivo raskrinkane.

Nijedna moja tvrdnja, a čak ni prognoza, se dosad nije pokazala pogrešnom (osim spomenutog lapsusa oko računanja zimskog - ljetnog vremena gdje sam istog trena priznao da sam pogriješio).

Neko objektivan bi morao uočiti takvu razliku. Jer, jedna svjesna laž koja je raskrinkana u očima objektivnog posmatrača bi trebala skoro potpuno unišiti kredibilitet strane koja svjesno laže. A ova tema je beskrajna sapunica laži, manipulacija, gluposti, bezobrazluka, debilizma tvrdnji i stavova koje murizovci zastupaju.

Da li sam ja bot (SDA ili nekog drugog), žensko, Dalida, Mutap, Dupovac, neko njima blizak (što su sve vaše dosadašnje tvrdnje), odnosno šta su moji motivi za pisanje, to ja znam, a vi ne znate.

Vrlo je indikativno to da napade na mene vršite stupidnim ad hominemima (stotine dosad na temi), ali da moje argumentovane ili nepobitno dokazane tvrdnje u pravilu zaobilazite u širokom luku.

Ako će vašim sujetnim, a bez pokrića, predstavama o sopstvenoj pameti i moralnosti biti lakše udisati zrak svagdašnji i ako ćete tako biti manje upaljeni zbog postova kojim se pišam na vašu pamet, evo priznaću da sam bot, Dalida, Mutap, šta ili ko već. Priznajem.

E sad kad sam priznao, volio bih da se vratite na temu i konkretne argumente i pokušate dokazati da su moje tvrdnje netačne, a vaše ispravne.

A da, vi ni nemate teoriju događaja. Nego samo da je opšta svemirska zavjera i da su vam svi krivi. Ali čvrsto vjerujete u detalje teorije koje nemate i koji ne postoje ni u vašim glavama.

Svako ko u njih ne vjeruje je bot, Mutap, Dalida, plaćenik itd.
Opcija 3: Ljubo je skrivio sta god, ali je Muriz vrsio pritisak na rad suda i tuzilastva (ovo mi je posebno debilna teza), pa je Ljubo oslobodjen. Znaci da su tuzilastvo ili sud toliko labilni da i sofer iz Hrasnice moze na njih uticati u SLUCAJU UBISTVA.
Feraget je izbačen iz sudnice kad je svjedokinji dobacivao šta će reći. Otac usmrćenog je u suđenju optuženom počiniocu navukao majicu sa likom usmrćenog sa namjerom da psihološki utiče na sud. Protesti, desetine intervjua, potpuna poklopljenost medija...

Da li su Memić-Feraget uticali na sud i u kojoj mjeri?

To znaju same sudije. Ono što mi znamo jeste da su dali zadnji atom napora da utiču i da im je to bila namjera. Ovdje mislim na Kantonalni sud čije je presude Vrhovni sud ismijao.
Da li su uticali na Vrhovni sud? SVe su dali da utiču, ali nisu uspjeli. Vrhovni sud bi u svakom slučaju donio presudu po zakonu. To se vidi po načinu na koji su poderali i UKINULI presude Kantonalnog suda.

Da li je to samo "šofer iz Hrasnice"? Ne, njegovu tragediju za svoj interes, a protiv njegovog (podržavaju ga u zabludi) koriste IZUZETNO MOĆNI IGRAČI, LEŠINARI. Ide se glavom kroz zid. Ali sve ublehe imaju rok trajanja i zid koji se neće pomaći kad udare u njeg.

I za kraj, razmisli za sebe o odgovoru na jedno jednostavno pitanje. Ako se ispostavi, kao što se dosad ispostavilo i ispostavlja, da sam u pravu u vezi ovog što pišem, treba li uvesti pojam "bot istine" i šta bi u tvom rječniku bilo njegovo značenje?
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#21165 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

denden wrote: 11/10/2021 17:22
klix wrote: 11/10/2021 12:33 Zaista, gdje je tekst presude Vrhovnog suda FBiH?
Mislim da se presude inače ne objavljuju na stranicama Kantonalnog tužilaštva niti Vrhovnog suda, nego je Kantonalno tužilaštvo "zbog potpunog informisanja javnosti", kao izuzetak, postavilo presude Kantonalnog suda i prateća rješenja Vrhovnog suda kojim je ukinuo dvije oslobađajuće presude Kantonalnog suda, odluku Ustavnog suda itd.

Moguće da Kantonalno tužilaštvo zbog sramotnog, banalnog propusta (u optužnici napisano da je Dženan udarac dobio u potiljak, a da povrede od tog udarca ima na lijevoj strani lica i tjemenu) zbog kojeg je pred Vrhovnim sudom Ljubo oslobođen Ljubo Seferović, odlučilo da ne postavlja tu, jedinu dosad pravosnažnu presudu.

Tako da presudu na temu može postaviti samo neki insajder, a svakako može td maajka. Iz njenog dosadašnjeg pisanja je jasno da, ako presudu ima Arijana Memić, ima je i td maajka.

Moja je teorija, zasnovana na dostupnim rješenjima kojim je Vrhovni sud na atome poderao dvije oslobađajuće presude Kantonalnog suda, te na medijskim izvještajima sa izricanja oslobađajuće presude pred Vrhovnim sudom, a koji govore o razlogu oslobađanja (nesaglasnost dijelova glave gdje je navodno pretprljen udarac i onog gdje postoje rane na Dženanovoj glavi) sljedeća:

Iako je Vrhovni sud, s punim pravom, jer sa takvom greškom u optužnici nije ni bilo druge mogućnosti, oslobodio LJubu Seferovića, sud je ipak utvrdio da je taj promašaj tužilaštva oko lokacije povrede na Dženanovoj glavi jedini razlog i da bi, u slučaju da nije bilo toga, Ljubo bio osuđen, jer je sud utvrdio van razumne sumnje da su Ljubo i njegov kombi bili na licu mjesta i učestvovali u događaju.

Drugim riječima, smatram da ta presuda indirektno ili čak prilično direktno u biti kazuje "svi dokazi govore da je Ljubo počinilac i mi isto smatramo, ali ga nismo mogli osuditi uz takvu fulu u tekstu optužnice".

Jer, Vrhovni sud, ako je vjerovati izvještajima portala, nije čak ni utvrdio da nije u pitanju bila saobraćajka, nego samo to da povreda na Dženanovoj glavi nije mogla biti na lijevoj strani lica, a da je od udarca kombijem u potiljak.

Tako da smatram da td maajka i ekipa koju ona predstavlja na forumu (Memić-Feraget&Co) od javnosti krije sadržaj presude Vrhovnog suda, jer bi se iz njeg vidjelo da sud smatra da je Ljubo počinilac, ali da ga zbog glupe greške tužilaštva nije mogao osuditi.

Ako sam u krivu, nek me td maajka demantuje. Najbolje će to uraditi ako postavi kompletnu presudu na net i da nam link. Pokazaće da je transparentna, da je zanima istina i da ne krije istinu i ne manipuliše.
Našao sam ovo samo

denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#21166 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

zabac kermit wrote: 11/10/2021 17:33
denden wrote: 11/10/2021 17:22
Tako da smatram da td maajka i ekipa koju ona predstavlja na forumu (Memić-Feraget&Co) od javnosti krije sadržaj presude Vrhovnog suda, jer bi se iz njeg vidjelo da sud smatra da je Ljubo počinilac, ali da ga zbog glupe greške tužilaštva nije mogao osuditi.
Ako sam u krivu, nek me td maajka demantuje. Najbolje će to uraditi ako postavi kompletnu presudu na net i da nam link. Pokazaće da je transparentna, da je zanima istina i da ne krije istinu i ne manipuliše. [/b]
A sto ti ne objavis taj sadrzaj presude jer cim znas sta se tu nalazi znaci da ga posjedujes?
Preskačeš ono što pišem.
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#21167 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zabac kermit »

denden wrote: 11/10/2021 17:47
zabac kermit wrote: 11/10/2021 17:33

A sto ti ne objavis taj sadrzaj presude jer cim znas sta se tu nalazi znaci da ga posjedujes?
Preskačeš ono što pišem.
Nista ja ne preskacem nego te pitam sta me zanima,odgovori na pitanje?
Ako ne odgovoris jasno je ko dan sta radis na temi.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#21168 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

relativno84 wrote: 11/10/2021 14:55
Od pet zahtjeva porodice ubijenog mladića Dženana Memića iznesenih na protestima 11. septembra ispunjena su dva i to sastanak mladićevog oca Muriza Memića sa rukovodstvom VSTV-a i glavnim federalnim tužiocem Munibom Halilovićem.

Muriz Memić ne krije razočarenje što zahtjevi nisu ispunjeni kao i sastancima koje je imao proteklih dana.

Nijedan zahtjev nije ispunjen, nakon što 20. oktobra završim sastanak sa predsjednikom Ustavnog suda BiH donijet ću odluku o novim protestima. Ovog puta neću pripremati ni binu, ni razglas, pozvat ću građane da mi se pridruže ispred OHR-a“, kaže Memić.
„Ja sam rekao da mi ne pada na pamet, UDT sve ima i od ranije, a očito je da VSTV neće ništa raditi. Dalida Burzić je i prvi put nakon disciplinskog procesa nagrađena izabrana je za sudiju Suda BiH. Kada je Saša Magazinović pitao VSTV ko će odgovarati jer se istraga vodila u pogrešnom smjeru odgovorili su mu da neće niko. To je rekla i Sanela Gorušanović Butigan da je to i stav Vijeća. Očito se VSTV od svega ograđuje, ali onda nam ne treba takvo Vijeće. Postavlja se pitanje kako je onda smijenjena Gordana Tadić. Kako da to ne dovedem u vezu sa slučajem mog djeteta“, kaže Memić
Nije mu lako definitivno.
Izgleda da žali za velikim profesionalcem, stručnjakom i patriotom i trenutnim Dodikovim savjetnikom sa antibosanskim i nacionalističkim tvitovima, Milanom Tegeltijom, kojem je prva izjava nakon što je zbog afere prinuđen dati ostavku bila "sad će ovi što su meni namjestili napasti na Gordanu Tadić".

Da li je njemu namješteno i on vidovit, ili je logično da oni koji su njega uklonili (navodno Amerikanci/zapadne ambasade, evo Fahrin stipendista Latić lamentira nad time da se Amerikanci petljaju u nezavisnost pravosuđa) moraju provesti i detegelitizaciju pravosuđa, da bi uklanjanje njega imalo ikakvog smisla, neka svako za sebe zaključi.

Ali je zanimljivo da Muriz Memić ima visoko mišljenje o sudiji Periću koji sudi "prikrivačima", iako se da zaključiti da Muriz misli da Perić nije baš mudar ni pronicljiv, jer nije mogao skontati ono što Muriz jeste o karakteru i ulozi Gordane Tadić, da je heroina na braniku pravde i države, skoro pa usamljena u svojoj borbi protiv zlih sila mraka i zavjere.
Branko Perić, bivši predsjednik VSTv i sudija Suda BiH:

Interview: Kako komentarišete ovu još uvijek nepravomoćnu smjenu glavne tužiteljice Tužilaštva BiH Gordane Tadić?

Perić: Ne mogu govoriti o disciplinskom slučaju jer još nije pravosnažno okončan. Bilo bi krajnje neprofesionalno da bilo šta kažem o njenoj disciplinskoj odgovornosti. Mogu da kažem da je ona skromnih profesionalnih sposobnosti, kao i većina tužilaca u ovoj zemlji. U njenoj profesionalnoj biografiji nema slučajeva koji bi je preporučili kao kandidatkinju za Tužilaštvo BiH. Kako je izabrana treba pitati Milana Tegeltiju. Vjerujem da je instalirana kao projekat političke strategije uništavanja državnih pravosudnih institucija, Tužilaštva i Suda BiH, koju je realizovao Milan Tegeltija sa svojim trabantima u VSTV.

Interview: Možete li malo objasniti našim čitaocima – šta je ona zapravo radila, šta je njena krivica i kakva bi po vašem mišljenju trebala biti daljna procedura oko Tadić, ako odluka o razrješenju postane pravosnažna, ima li ona krivičnu odgovornost?

Perić: Ne znam da li se nerealne ambicije mogu smatrati krivicom. Prije bih rekao da ona nije ništa znala o organizaciji tako ozbiljne tužilačke institucije. Nije moguće očekivati rezultate od nekog ko nema nikakvog upravljačkog iskustva, a pri tom je i skromnog tužilačkog znanja. Zbog toga ja ne bih govorio o njenoj krivici. Krivci su oni koji su je izabrali kao najboljeg kandidata. Katastrofalno stanje u pravosuđu je posljedica negativne selekcije upravljačkog kadra. Mislim da ono što se Gordani Tadić stavlja na teret nije u zoni krivične odgovornosti i pored toga što ima neke elemente nesavjesnog rada i zloupotrebe moći.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#21169 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

zabac kermit wrote: 11/10/2021 17:48
denden wrote: 11/10/2021 17:47

Preskačeš ono što pišem.
Nista ja ne preskacem nego te pitam sta me zanima,odgovori na pitanje?
Ako ne odgovoris jasno je ko dan sta radis na temi.
Sve jasno ko dan :thumbup:
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#21170 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zabac kermit »

denden wrote: 11/10/2021 17:59
zabac kermit wrote: 11/10/2021 17:48

Nista ja ne preskacem nego te pitam sta me zanima,odgovori na pitanje?
Ako ne odgovoris jasno je ko dan sta radis na temi.
Sve jasno ko dan :thumbup:
Normalno da je jasno da pises neistine,evo ja te pitam da dokazes svoju tvrdnju kacenjem papira ti izbjegavas,zasto zato sto izmislj<s stvari i zanima te sta pise u presudi :lol:
Hajmo papir na vidjelo i demantuj me.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#21171 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

od 10:30

"A sve u cilju razjašnjenja da li je predmetna saobraćajna nesreća stvarno imala onakav uzročno-posljedični tok kako je to opisano u optužnici, tj. ..."

Kako ja to shvatam, fulili su uzročno-posljedični tok kod predmetne saobraćajne nesreće.
Last edited by zijancer on 11/10/2021 20:00, edited 1 time in total.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#21172 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

zabac kermit wrote: 11/10/2021 18:01
denden wrote: 11/10/2021 17:59

Sve jasno ko dan :thumbup:
Normalno da je jasno da pises neistine,evo ja te pitam da dokazes svoju tvrdnju kacenjem papira ti izbjegavas,zasto zato sto izmislj<s stvari i zanima te sta pise u presudi :lol:
Hajmo papir na vidjelo i demantuj me.
Imaš Arijanu na temi, a ona ima presudu. Ali iz nekog razloga ne želi da je stavi ovdje. 🤷‍♀️ Šta misliš zašto ne želi? Možda ima u presudi nešto, što joj ne odgovara... 🤷‍♀️
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#21173 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

zijancer wrote: 11/10/2021 19:40 od 10:30

"A sve u cilju razjašnjenja da li je predmetna saobraćajna nesreća stvarno imala onakav uzročno-posljedični tok kako je to opisano u optužnici, tj. ..."

Kako ja to shvatam, fulili su uzročno-posljedični tok kod predmetne saobraćajne nesreće.
I meni se čini iz govora predsjednika vijeća da se ne negira sama saobraćajna nesreća.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#21174 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

denden wrote: 11/10/2021 17:56
Izgleda da žali za velikim profesionalcem, stručnjakom i patriotom i trenutnim Dodikovim savjetnikom sa antibosanskim i nacionalističkim tvitovima, Milanom Tegeltijom, kojem je prva izjava nakon što je zbog afere prinuđen dati ostavku bila "sad će ovi što su meni namjestili napasti na Gordanu Tadić".

Da li je njemu namješteno i on vidovit, ili je logično da oni koji su njega uklonili (navodno Amerikanci/zapadne ambasade, evo Fahrin stipendista Latić lamentira nad time da se Amerikanci petljaju u nezavisnost pravosuđa) moraju provesti i detegelitizaciju pravosuđa, da bi uklanjanje njega imalo ikakvog smisla, neka svako za sebe zaključi.

Ali je zanimljivo da Muriz Memić ima visoko mišljenje o sudiji Periću koji sudi "prikrivačima", iako se da zaključiti da Muriz misli da Perić nije baš mudar ni pronicljiv, jer nije mogao skontati ono što Muriz jeste o karakteru i ulozi Gordane Tadić, da je heroina na braniku pravde i države, skoro pa usamljena u svojoj borbi protiv zlih sila mraka i zavjere.
Branko Perić, bivši predsjednik VSTv i sudija Suda BiH:

Interview: Kako komentarišete ovu još uvijek nepravomoćnu smjenu glavne tužiteljice Tužilaštva BiH Gordane Tadić?

Perić: Ne mogu govoriti o disciplinskom slučaju jer još nije pravosnažno okončan. Bilo bi krajnje neprofesionalno da bilo šta kažem o njenoj disciplinskoj odgovornosti. Mogu da kažem da je ona skromnih profesionalnih sposobnosti, kao i većina tužilaca u ovoj zemlji. U njenoj profesionalnoj biografiji nema slučajeva koji bi je preporučili kao kandidatkinju za Tužilaštvo BiH. Kako je izabrana treba pitati Milana Tegeltiju. Vjerujem da je instalirana kao projekat političke strategije uništavanja državnih pravosudnih institucija, Tužilaštva i Suda BiH, koju je realizovao Milan Tegeltija sa svojim trabantima u VSTV.

Interview: Možete li malo objasniti našim čitaocima – šta je ona zapravo radila, šta je njena krivica i kakva bi po vašem mišljenju trebala biti daljna procedura oko Tadić, ako odluka o razrješenju postane pravosnažna, ima li ona krivičnu odgovornost?

Perić: Ne znam da li se nerealne ambicije mogu smatrati krivicom. Prije bih rekao da ona nije ništa znala o organizaciji tako ozbiljne tužilačke institucije. Nije moguće očekivati rezultate od nekog ko nema nikakvog upravljačkog iskustva, a pri tom je i skromnog tužilačkog znanja. Zbog toga ja ne bih govorio o njenoj krivici. Krivci su oni koji su je izabrali kao najboljeg kandidata. Katastrofalno stanje u pravosuđu je posljedica negativne selekcije upravljačkog kadra. Mislim da ono što se Gordani Tadić stavlja na teret nije u zoni krivične odgovornosti i pored toga što ima neke elemente nesavjesnog rada i zloupotrebe moći.

:lol:

kao prepisan tekst za sabinu sarajliju
samo drugi dres

:mrgreen:


ali sarajlija (steta 'vakog prezimena :sad: ) je trebala biti izbacena, a gogica nije :D
zna muriz :oops:


budimo realni "sofer iz hrasnice" sa navodnicima ili bez, kao ni njegova kcerka nisu dorasli ovome
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#21175 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

A šta je Sabina Sarajlija trebala uraditi? Došla je na mjesto glavne kantonalne tužiteljice polovinom 2019 godine, kada je već bila druga oslobađajuća presuda za Ljubu. Nije nikada ni radila na tom predmetu.
Locked