Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#50176 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

i agree wrote: 14/09/2021 14:22
Nemoj tako ba vakcina je spas potvrdili naucnici sirom svijeta :lol:

Kad cujem tu izvalu nije mi dobro pa normalno da ce potvrdit nesto gdje su vidjeli da dolaze pare i gdje im je receno ako se ne slozite leti vam poso,glava,sa mafijom nema zajebancije.Jedna od vecih i jacih mafija pharmaco mafija.
Znaci sve drzave i vlade svijeta su u talu sa tom farma mafijom ? To je razlog masovnog vakcinisanja ? Jebote nisam znao da je pfizer toliko mocan. Oni kontrolisu svijet. Jel to isti onaj pfizer koji je morao platiti vise od 2 milijarde odsete, ja mislim jedna od najvecih odseta ikada placenih, ili je to bio neki drugi pfizer ? Jer nemoguce da je ovaj koji kontrolise cijeli svijet, ne bi to sebi dopustili da daju tolike pare
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#50177 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by i agree »

gamer4ever wrote: 14/09/2021 16:03
i agree wrote: 14/09/2021 14:22
Nemoj tako ba vakcina je spas potvrdili naucnici sirom svijeta :lol:

Kad cujem tu izvalu nije mi dobro pa normalno da ce potvrdit nesto gdje su vidjeli da dolaze pare i gdje im je receno ako se ne slozite leti vam poso,glava,sa mafijom nema zajebancije.Jedna od vecih i jacih mafija pharmaco mafija.
Znaci sve drzave i vlade svijeta su u talu sa tom farma mafijom ? To je razlog masovnog vakcinisanja ? Jebote nisam znao da je pfizer toliko mocan. Oni kontrolisu svijet. Jel to isti onaj pfizer koji je morao platiti vise od 2 milijarde odsete, ja mislim jedna od najvecih odseta ikada placenih, ili je to bio neki drugi pfizer ? Jer nemoguce da je ovaj koji kontrolise cijeli svijet, ne bi to sebi dopustili da daju tolike pare
Ma jok,svijet se vrti oko tebe i mene :lol:
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#50178 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

i agree wrote: 14/09/2021 16:04
gamer4ever wrote: 14/09/2021 16:03

Znaci sve drzave i vlade svijeta su u talu sa tom farma mafijom ? To je razlog masovnog vakcinisanja ? Jebote nisam znao da je pfizer toliko mocan. Oni kontrolisu svijet. Jel to isti onaj pfizer koji je morao platiti vise od 2 milijarde odsete, ja mislim jedna od najvecih odseta ikada placenih, ili je to bio neki drugi pfizer ? Jer nemoguce da je ovaj koji kontrolise cijeli svijet, ne bi to sebi dopustili da daju tolike pare
Ma jok,svijet se vrti oko tebe i mene :lol:
Znaci nista pametno nemas reci odbranit tu svoju suludu tvrdnju ? Mozda objasnit zasto je pfizer morao platit 2 milijarde ako vec kontrolise sve zemlje svijeta ukljucuci i USA gdje je bio taj sudski slucaj ? Isti si kao i drugi teoreticari zavjere, samo pises nebuloze koje ne mozes odbranit zato sto je to nemoguce
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#50179 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by i agree »

gamer4ever wrote: 14/09/2021 16:08
i agree wrote: 14/09/2021 16:04
Ma jok,svijet se vrti oko tebe i mene :lol:
Znaci nista pametno nemas reci odbranit tu svoju suludu tvrdnju ? Mozda objasnit zasto je pfizer morao platit 2 milijarde ako vec kontrolise sve zemlje svijeta ukljucuci i USA gdje je bio taj sudski slucaj ? Isti si kao i drugi teoreticari zavjere, samo pises nebuloze koje ne mozes odbranit zato sto je to nemoguce
Normalno da nemam jer kada bih o tome pricao trebali bi mi sati i sati a pogotovo kada bih pokusao likovima poput tebe nesto dokazati o cemu ne mogu ni sanjat,trebali bi mi mjeseci,najbolje se povuci jer nema svrhe, smisla....
svakako post nije bio napisan da bi ga ti shvatio i slicni tebi ali jebi ga kad se kacite za sve.... :lol:
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#50180 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

i agree wrote: 14/09/2021 16:12 Normalno da nemam jer kada bih o tome pricao trebali bi mi sati i sati a pogotovo kada bih pokusao likovima poput tebe nesto dokazati o cemu ne mogu ni sanjat,trebali bi mi mjeseci,najbolje se povuci jer nema svrhe, smisla....
svakako post nije bio napisan da bi ga ti shvatio i slicni tebi ali jebi ga kad se kacite za sve.... :lol:
Svakako ne moras vise nista pisati, sve je jasno ko dan :)
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#50181 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Mogu li mi ovi #ostanidoma stručnjaci samo reci kad ce vise u VB krenuti padati mrtvi po cestama? Evo četvrti mjesec bez ikakvih mjera, stadioni puni mjesec dana, koncerti, festivali, pubovi, diskoteke. Ljudi zavrsili sa pandemijom dok mi ovdje i dalje palamudimo ko kontroliše svijet. Veliki gradovi sirom europe i amerike poprilično normalno zive, ogromna okupljanja svakodnevno, i nema nikakvih mrtvih po cestama. Meni se cini blizimo se kraju ovom sranju :thumbup:
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#50182 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

Trappist wrote: 14/09/2021 16:20 Mogu li mi ovi #ostanidoma stručnjaci samo reci kad ce vise u VB krenuti padati mrtvi po cestama? Evo četvrti mjesec bez ikakvih mjera, stadioni puni mjesec dana, koncerti, festivali, pubovi, diskoteke. Ljudi zavrsili sa pandemijom dok mi ovdje i dalje palamudimo ko kontroliše svijet. Veliki gradovi sirom europe i amerike poprilično normalno zive, ogromna okupljanja svakodnevno, i nema nikakvih mrtvih po cestama. Meni se cini blizimo se kraju ovom sranju :thumbup:
Lako je ljeti, jesen i zima su periodi kad virus duže traje/živi u zraku, jer isti se lako uništi na višim temperaturama. :)
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#50183 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by i agree »

gamer4ever wrote: 14/09/2021 16:18
i agree wrote: 14/09/2021 16:12 Normalno da nemam jer kada bih o tome pricao trebali bi mi sati i sati a pogotovo kada bih pokusao likovima poput tebe nesto dokazati o cemu ne mogu ni sanjat,trebali bi mi mjeseci,najbolje se povuci jer nema svrhe, smisla....
svakako post nije bio napisan da bi ga ti shvatio i slicni tebi ali jebi ga kad se kacite za sve.... :lol:
Svakako ne moras vise nista pisati, sve je jasno ko dan :)
Tebi da je bilo jasno kao dan nebi trazio objasnjenja po forumu :lol:
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#50184 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

i agree wrote: 14/09/2021 16:32
gamer4ever wrote: 14/09/2021 16:18

Svakako ne moras vise nista pisati, sve je jasno ko dan :)
Tebi da je bilo jasno kao dan nebi trazio objasnjenja po forumu :lol:
Jasno je ko dan da pricas gluposti i pravdas se neuspjesno zasto ne mozes da odbranis svoje argumente
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#50185 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by i agree »

gamer4ever wrote: 14/09/2021 16:49
i agree wrote: 14/09/2021 16:32

Tebi da je bilo jasno kao dan nebi trazio objasnjenja po forumu :lol:
Jasno je ko dan da pricas gluposti i pravdas se neuspjesno zasto ne mozes da odbranis svoje argumente
Kinder fore...
sto si sada dosadan ne moras sve u zivotu znati :D
citaj knjige ako hoces sta da saznas ali nemoj o igricama :D

ps.nemoj samo reci sta sam ja knjiga procitao...... :lol:
izlizane su vam fore ponavljate se kao pokvarena gramofonska ploca
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#50186 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

i agree wrote: 14/09/2021 16:51
Kinder fore...
sto si sada dosadan ne moras sve u zivotu znati :D
citaj knjige ako hoces sta da saznas ali nemoj o igricama :D

ps.nemoj samo reci sta sam ja knjiga procitao...... :lol:
izlizane su vam fore ponavljate se kao pokvarena gramofonska ploca
Ja mislim da cu izdrzati nekako bez tog tvog znanja :D Ako bas ne budem mogao, uvijek ima neka opskurna stranica gdje cu pokupit svo to tvoje znaje. Usput ce mi i objasnit kako je zemlja ravna ploca :thumbup:
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#50187 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by i agree »

gamer4ever wrote: 14/09/2021 16:56
i agree wrote: 14/09/2021 16:51
Kinder fore...
sto si sada dosadan ne moras sve u zivotu znati :D
citaj knjige ako hoces sta da saznas ali nemoj o igricama :D

ps.nemoj samo reci sta sam ja knjiga procitao...... :lol:
izlizane su vam fore ponavljate se kao pokvarena gramofonska ploca
Ja mislim da cu izdrzati nekako bez tog tvog znanja :D Ako bas ne budem mogao, uvijek ima neka opskurna stranica gdje cu pokupit svo to tvoje znaje. Usput ce mi i objasnit kako je zemlja ravna ploca :thumbup:
knjige,nista stranice.... :thumbup:
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#50188 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

i agree wrote: 14/09/2021 16:57
knjige,nista stranice.... :thumbup:
Ja bi vrlo rado, samo ne vjerujem da cu naci takve knjige u nekoj normalnoj knjizari ili biblioteci. Moram prvo naci crno trziste gdje se dila takva roba :D
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#50189 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »


Usudio se da ovako govori. :run: Neka neznalica. :skoljka: :run:

Stručnjak objasnio neke stvari, ili je možda ipak samo željan medijske pažnje? :?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55699
Joined: 15/12/2008 16:53

#50190 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

Pokusavam zamisliti strucnjaka koji bi dosao kod Bujanca u emisiju :lol: Ugledni kolumnista Glasa Koncila buhahahah :lol:
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#50191 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

Trappist wrote: 14/09/2021 16:20 Mogu li mi ovi #ostanidoma stručnjaci samo reci kad ce vise u VB krenuti padati mrtvi po cestama? Evo četvrti mjesec bez ikakvih mjera, stadioni puni mjesec dana, koncerti, festivali, pubovi, diskoteke. Ljudi zavrsili sa pandemijom dok mi ovdje i dalje palamudimo ko kontroliše svijet. Veliki gradovi sirom europe i amerike poprilično normalno zive, ogromna okupljanja svakodnevno, i nema nikakvih mrtvih po cestama. Meni se cini blizimo se kraju ovom sranju :thumbup:
Lako je Britancima kad su vakcinisali većinu stanovništva
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18334
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#50192 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

ja71 wrote: 14/09/2021 17:28
Trappist wrote: 14/09/2021 16:20 Mogu li mi ovi #ostanidoma stručnjaci samo reci kad ce vise u VB krenuti padati mrtvi po cestama? Evo četvrti mjesec bez ikakvih mjera, stadioni puni mjesec dana, koncerti, festivali, pubovi, diskoteke. Ljudi zavrsili sa pandemijom dok mi ovdje i dalje palamudimo ko kontroliše svijet. Veliki gradovi sirom europe i amerike poprilično normalno zive, ogromna okupljanja svakodnevno, i nema nikakvih mrtvih po cestama. Meni se cini blizimo se kraju ovom sranju :thumbup:
Lako je Britancima kad su vakcinisali većinu stanovništva
Sta rekose (lupam sada, ne mogu se tacno sjetiti), ali oko 96% ih ima antitjela…
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#50193 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

i agree wrote: 14/09/2021 14:42
jako zanimljivo da u posljednje vrijeme cesto umiru ti sto su pricali protiv korone,da li se korona naljutila pa ih napala svim snagama ili je u pitanju ubistvo niko nikad saznat nece.
I meni je ovo zapalo za oko... Svuda nekakvi glavni protivnici vakcina umiru od korone sto je apsurd...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18334
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#50194 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

MUNAFIK wrote: 14/09/2021 17:33
i agree wrote: 14/09/2021 14:42

jako zanimljivo da u posljednje vrijeme cesto umiru ti sto su pricali protiv korone,da li se korona naljutila pa ih napala svim snagama ili je u pitanju ubistvo niko nikad saznat nece.
I meni je ovo zapalo za oko... Svuda nekakvi glavni protivnici vakcina umiru od korone sto je apsurd...
Ubijaju ih ljudi gusteri, ima lista za odstrel, pa se samo vi zajebajite ovdje…
laik1981
Posts: 13016
Joined: 05/12/2012 13:04

#50195 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

GandalfSivi wrote: 14/09/2021 17:31
ja71 wrote: 14/09/2021 17:28

Lako je Britancima kad su vakcinisali većinu stanovništva
Sta rekose (lupam sada, ne mogu se tacno sjetiti), ali oko 96% ih ima antitjela…
Mozes li taj podatak potkrijepiti nekom zvanicnom informacijom?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18334
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#50196 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

laik1981 wrote: 14/09/2021 17:46
GandalfSivi wrote: 14/09/2021 17:31

Sta rekose (lupam sada, ne mogu se tacno sjetiti), ali oko 96% ih ima antitjela…
Mozes li taj podatak potkrijepiti nekom zvanicnom informacijom?
Bilo negdje ovdje, postavljali smo, ne mogu sada opet traziti, bas tegoba.

Ali kao sto rekoh, bilo je postavljeno, sjecam se da se komentarisao na isti clanak, pa mi pogledaj postove od prije nekih 20 dana...

Evo google na prvu:
https://www.independent.co.uk/news/heal ... 79643.html
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#50197 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

GandalfSivi wrote: 14/09/2021 18:00
laik1981 wrote: 14/09/2021 17:46
Mozes li taj podatak potkrijepiti nekom zvanicnom informacijom?
Bilo negdje ovdje, postavljali smo, ne mogu sada opet traziti, bas tegoba.

Ali kao sto rekoh, bilo je postavljeno, sjecam se da se komentarisao na isti clanak, pa mi pogledaj postove od prije nekih 20 dana...

Evo google na prvu:
https://www.independent.co.uk/news/heal ... 79643.html
Across England as a whole, the highest percentage of adults testing positive for antibodies were estimated to be the age groups 60 to 64, 70 to 74 and 75 to 79 (all 96.8 per cent).

The lowest percentage was for 16 to 24-year-olds (59.7 per cent).

:mrgreen:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#50198 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Svakodobro! wrote: 14/09/2021 15:47
salik79 wrote: 14/09/2021 14:18

Vec su se vakcinisali.

Kada smo vec tu, upravo sam bio sa (poslovnim) prijateljem, vlasnikom poznate firme u Sarajevu, s kojim se nisam vidio, a ni cuo, nekih 20-25 dana... Veli mi da je bio u "outu" zadnjih 15 dana, korona ga "saletila". Dva dana prije nego ce ga "saletiti" skupa sjedili u jednom restoranu. Dva puta "ovjeren" Pfizerom. Veli da ne moze prezaliti sto je taj otrov u sebe ubacio (imao je cak taj stav tada kada smo sjedili, jer je njegov prijatelj, koji je takodjer dvostruko vakcinisan Pfizerom, imao/ima strasno lose iskustvo s istim).
Ok. 2 dana pred da ga saleti ste pili kafu, a nisi se čuo 20-25 dana s njim, a on 15 dana bio los. Dakle 17 dana. U najmanju ruku izmišljeno. Ko se malo bolje razumije u matematiku nek izračuna.
Tebi matematika nije bas najjaca strana, ili, pak, logika?! 15 dana je bio los, 2 dana nakon sto smo bili skupa, a ja se s njim nisam cuo od tog dana kada smo bili skupa nekih 20-25 dana. Sta tebi nije jasno?!
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#50199 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

banjaluka078 wrote: 14/09/2021 14:58
salik79 wrote: 14/09/2021 14:18
Vec su se vakcinisali.

Kada smo vec tu, upravo sam bio sa (poslovnim) prijateljem, vlasnikom poznate firme u Sarajevu, s kojim se nisam vidio, a ni cuo, nekih 20-25 dana... Veli mi da je bio u "outu" zadnjih 15 dana, korona ga "saletila". Dva dana prije nego ce ga "saletiti" skupa sjedili u jednom restoranu. Dva puta "ovjeren" Pfizerom. Veli da ne moze prezaliti sto je taj otrov u sebe ubacio (imao je cak taj stav tada kada smo sjedili, jer je njegov prijatelj, koji je takodjer dvostruko vakcinisan Pfizerom, imao/ima strasno lose iskustvo s istim).

Mora da su super plaćeni, pa su bez "a" pristali na vakcinu. Ili bi se svakako i vakcinisali. Da vidim u mom kolektivu da neko pokuša tako nešto, radilo bi sve od inspektorada do suda.

Šta znači "saletila? Samo je bio pozitivan ili je imao jake simptome?

Ja sam svakodnevno u kontaktu s mojom šeficom koja je pozitivna poslije dva Fajzera. Ništa, dva dana su je boljele ruke, ne isključuje ni da je upala mišića poslije vikenda u prirodi. Nema temperaturu, nema kašalj, nema problema s disanjem. Samo čulo mirisa i to je to.
Ja sam bila u kontaktu s njom, revakcinisana sam, ništa mi. Nisam imala nikakvih problema ni po vakcini, osim glavobolje pola dana i blage temperature isto toliko prvi put.
Moj momak je revakcinisan, radi s pozitivnim pacijentima, nikad ništa, a sad je već prošlo puno vremena od vakcine, on je u martu već revakcinisan. Nisam čula za bilo koga od njegove ekipe s kliničkog centra, koji su vakcinisani, da su poslije bili zaraženi.
Odlicni su placeni, naravno, austrijska je firma. Ljudi rade, nemaju vremena da se peglaju, ali su se meni zalili na koji nacin su ih primorali na vakcinaciju. Do tada niko nije bio vakcinisan, a neki su vec prebolili, bez ikakvih posljedica i komplikacija. Vakcibisali su se Sinofarmom.

Danas smo se samo nakratko, u letu vidjeli, dogovorili smo se iducu heftu za rucak, pa cu ga raspitati. Uglavnom, rece mi da je 15 dana bio bolestan (doslovno "u outu") i da ne moze prezaliti sto je onaj otrov u sebe ubacio (kada sam ga retoricki pitao zar on nije vakcinisan) .
laik1981
Posts: 13016
Joined: 05/12/2012 13:04

#50200 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

GandalfSivi wrote: 14/09/2021 18:00
laik1981 wrote: 14/09/2021 17:46
Mozes li taj podatak potkrijepiti nekom zvanicnom informacijom?
Bilo negdje ovdje, postavljali smo, ne mogu sada opet traziti, bas tegoba.

Ali kao sto rekoh, bilo je postavljeno, sjecam se da se komentarisao na isti clanak, pa mi pogledaj postove od prije nekih 20 dana...

Evo google na prvu:
https://www.independent.co.uk/news/heal ... 79643.html
Odlicno.. Znaci da i kod prebolovane bolesti i vakcinacije antitijela traju mnogo duze nego sto se do nedavno pretpostavljalo.. UK je sa vakcinacijom pocela jos u decembru prosle godine, a i najveci dio oboljelih je bio prosle godine.. Sto je najpozitivnije ne pricaju o trecoj dozi..
Locked