Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
plava strijela
Posts: 336
Joined: 08/04/2014 17:50

#151 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by plava strijela »

mk ultra wrote: 14/09/2021 21:45
video wrote: 14/09/2021 20:51

Nije gotovo, ako je ista izdata na nepravilna nacin, tj. ako su se prilikom izdavanja krsile odredbe zakona koji se ticu te tematike, ista, tj.gradjevinska dozvola se ukida, cak i u "drzavi muslimana" kako ti ono pogrdno znas natipkati ;-)
Koliko vidim kanton mu je morao dati okolinsku, za građevinsku dozvolu

A sad kad je usao u gradiliste sa vazecom građevinskom velika sila mora biti da to stane... Mogu ga zaustaviti ako radi kontra od onoga za sto je dobio dozvolu za građenje

Koliko se sad sjecam u zakonu o građenju FBiH nema nista drugo na osnovu cega bi se neko zalio na odobrenje za građenje koje je izdato. Jedino inspektor koji uoci nepravilnosti u odnosu sa projektom.

Sa urbanistickom moze da prostis guzicu da obrise
Na stranici kantona Sarajevo za okolinske dozvole nema hife,ali mislim da ne ažuriraju podatke na vrijeme.Zadnja je izdata 29.9.2020
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#152 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by mk ultra »

https://www.paragraf.ba/propisi/kantona ... ajevo.html

Eto i clan 80

Mozete to "drzava muslimana" shvatiti kako god hocete, ali ja se sa tim bljuvotinama i podvalama srecem svaki dan

Jel ovo šuk za najmanje 10000 stanovnika ovog grada koji su na silu uradili muslimani, hađije
Jeste.
Nazalost.
Jel govorimo o firmi koja je kupila jedne godine sav pelet na trzistu i dizala cijene
Jel govorimo o firmi sto je prodavala majce sa cvijetom srebrenice za xx para
Jel govorimo o firmi koja je htjela da podvali ugljeni pelet pa ih odjebali u skokovima
https://www.akta.ba/vijesti/novo-revolu ... elet/51283
Moze se o njihovim marifetlucima koji su javno objavljeni svima pisati danima, bukvalno.
Itd... A sve to aminuju mnogobrojni.

Do tad obican svijet ceka dozvole mjesecima, obican svijet dobije lokaciju u tunguziji pa ceka da sufinasira sebi cestu, ovaj dobije izlaz sa magistralnog puta ko ispicke.

Itd itd. Drzava za odabrane.

Bez okolinske nije mogao dobiti građevinsku
Bez građevinske nije smio ni pripremne radove da radi
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#153 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by dječak sa šibicama »

video wrote: 14/09/2021 20:01 Nema tog Efendica niti bilo koga u vlasti koji moze takvo nesto instalirati gotovo pa u naselju bez dopustenja gradjanja te MZ. Nije to od jucer, moralo je proci kroz MZ tog djela Dobrinje. Iako je proslo, dato dopustenje, prvo se sa njima razracunajte pa onda dalje, Opcina.
Do vas je dobrinjci, izadjite, blokirajte - NE DAJTE!

Ako ovo sve ostane samo na tipkanju po 'net-u, onda je pisi propalo.
Moze, kod nas u mahali je lik prvo napravio malu firmu, onda se prosirio za nekih sto dvjesto kvadrata na kraju je napravio i novu poslovnu zgradu na zelenoj povrsini + parking, od nikoga nije trazio dozvolu mislim na stanovnike, Ajnadzic mu dao saglasnost, kad su se ljudi bunili porucio im jednostavno "mogu vam do balkona graditi ako hocu" i hvalio se da je on ahbab sa Bakirom, koji mu je bio na otvorenju novog objekta. Inace je od ranije poznato da je sda vojnik, jaran sa bosnalijekovim kriminalcima Arslanagicima i poslovni saradnik.

Moze sve, kako rekoh, popisao se po gradjanima i porucio im da ako zeli, gradice im do balkona. I tako i jeste, radi sta hoce. Srecom po stanare, nije naftni terminal, samo mini tvornica.
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#154 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by video »

I vi sutili i pustili zelenog KOS-ovca da se pisa po vama :shock:
Do nas je!
Do gradjana je sve!
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#155 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by foxlife »

dječak sa šibicama wrote: 14/09/2021 22:29
video wrote: 14/09/2021 20:01 Nema tog Efendica niti bilo koga u vlasti koji moze takvo nesto instalirati gotovo pa u naselju bez dopustenja gradjanja te MZ. Nije to od jucer, moralo je proci kroz MZ tog djela Dobrinje. Iako je proslo, dato dopustenje, prvo se sa njima razracunajte pa onda dalje, Opcina.
Do vas je dobrinjci, izadjite, blokirajte - NE DAJTE!

Ako ovo sve ostane samo na tipkanju po 'net-u, onda je pisi propalo.
Moze, kod nas u mahali je lik prvo napravio malu firmu, onda se prosirio za nekih sto dvjesto kvadrata na kraju je napravio i novu poslovnu zgradu na zelenoj povrsini + parking, od nikoga nije trazio dozvolu mislim na stanovnike, Ajnadzic mu dao saglasnost, kad su se ljudi bunili porucio im jednostavno "mogu vam do balkona graditi ako hocu" i hvalio se da je on ahbab sa Bakirom, koji mu je bio na otvorenju novog objekta. Inace je od ranije poznato da je sda vojnik, jaran sa bosnalijekovim kriminalcima Arslanagicima i poslovni saradnik.

Moze sve, kako rekoh, popisao se po gradjanima i porucio im da ako zeli, gradice im do balkona. I tako i jeste, radi sta hoce. Srecom po stanare, nije naftni terminal, samo mini tvornica.
stanari su picke sto ne prijavljuju to jer uvijek ima neko iznad nekoga
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#156 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by foxlife »

onaj mujanic je htio dograditi ulaz na moju zgradu
dolazio kao na sastanak sa nama u ulaz
i samo 2-3 stanara od 20 pravdalo ga da ce biti bolje
kasnije se saznalo da je jedan i doveo tog lika
ostali rekli plati nam stanove milion tj kupi ih pa gradi sta hoces
otisao mujanic popisan nazad



zatim park u blizini htjeli pretvoriti u parking ili bar dio parka
dosle masine kamioni klinci palci
mi se okupili i vratili ih odakle su dosli
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#157 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by dječak sa šibicama »

video wrote: 14/09/2021 23:01 I vi sutili i pustili zelenog KOS-ovca da se pisa po vama :shock:
Do nas je!
Do gradjana je sve!
Zalili su se gradjani, nije da nisu, nakon zalbi je stala gradnja. Nakon dva mjeseca, Ajnadzic mu dao sve dozvole, i gradnja zavrsena.

Kome se bolan zaliti, oni sve srede u kafani.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#158 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by vjeshalica »

video wrote: 14/09/2021 23:01 I vi sutili i pustili zelenog KOS-ovca da se pisa po vama :shock:
Do nas je!
Do gradjana je sve!
Vjeruj da se okupi 100.000 ljudi dole opet bi Rumeniž uradio po svom
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#159 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by DaffyDuck »

vjeshalica wrote: 15/09/2021 02:17
video wrote: 14/09/2021 23:01 I vi sutili i pustili zelenog KOS-ovca da se pisa po vama :shock:
Do nas je!
Do gradjana je sve!
Vjeruj da se okupi 100.000 ljudi dole opet bi Rumeniž uradio po svom
Nije tacno. Jel Gadzo i komsiluk natjerala ISTE aktere da se povuku na drugoj lokaciji?
Jesu zene Kruscice uspjele odbraniti svoju rijeku od MHE? Jesu li gradjani Neretvice uspjeli isto i dalje se bore?
Jel neformalna grupa gradjana zaustavila Hadzibajrica od gradnje garaze na Trgu oslobodjenja?
MOZE SE, i do nas je.
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#160 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by mk ultra »

DaffyDuck wrote: 15/09/2021 03:34
vjeshalica wrote: 15/09/2021 02:17

Vjeruj da se okupi 100.000 ljudi dole opet bi Rumeniž uradio po svom
Nije tacno. Jel Gadzo i komsiluk natjerala ISTE aktere da se povuku na drugoj lokaciji?
Jesu zene Kruscice uspjele odbraniti svoju rijeku od MHE? Jesu li gradjani Neretvice uspjeli isto i dalje se bore?
Jel neformalna grupa gradjana zaustavila Hadzibajrica od gradnje garaze na Trgu oslobodjenja?
MOZE SE, i do nas je.
Ovo dvoje je ko da su se na dobrinji zalili kad je render izasao prije 1god, davno prije građ dozvole
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#161 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by video »

vjeshalica wrote: 15/09/2021 02:17
video wrote: 14/09/2021 23:01 I vi sutili i pustili zelenog KOS-ovca da se pisa po vama :shock:
Do nas je!
Do gradjana je sve!
Vjeruj da se okupi 100.000 ljudi dole opet bi Rumeniž uradio po svom
Pa ne moze Efendic nista sam. Opcinsko vijece se pita a tu je on donji. Trojka trenutno drzi vecinu. Eto vam sanse, trazite posebnu sjednicu sa tom problematikom, nek neko prosustvuje i obrazlozi sta i kako a ispred Opcine protesti.
Generalno, nemamo mi izrazenu tu "kulturu protesta". Malo se zagalami po netu i to je to.
Ako igdje bi trebalo imati uticaja to bi bilo ovdje jer se gotovo sve vrti oko izbora. A ovdje su isti svake dvije godine.
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#162 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by video »

dječak sa šibicama wrote: 15/09/2021 00:26
video wrote: 14/09/2021 23:01 I vi sutili i pustili zelenog KOS-ovca da se pisa po vama :shock:
Do nas je!
Do gradjana je sve!
Zalili su se gradjani, nije da nisu, nakon zalbi je stala gradnja. Nakon dva mjeseca, Ajnadzic mu dao sve dozvole, i gradnja zavrsena.

Kome se bolan zaliti, oni sve srede u kafani.
Vi se gore u Centru roknite kad ste bili dopustili da vam onaj zeleni termit, lopovcina, KOS-ovas bude prvi u Opcini 4 godine :shock: :run:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#163 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by DaffyDuck »

mk ultra wrote: 15/09/2021 04:17
DaffyDuck wrote: 15/09/2021 03:34

Nije tacno. Jel Gadzo i komsiluk natjerala ISTE aktere da se povuku na drugoj lokaciji?
Jesu zene Kruscice uspjele odbraniti svoju rijeku od MHE? Jesu li gradjani Neretvice uspjeli isto i dalje se bore?
Jel neformalna grupa gradjana zaustavila Hadzibajrica od gradnje garaze na Trgu oslobodjenja?
MOZE SE, i do nas je.
Ovo dvoje je ko da su se na dobrinji zalili kad je render izasao prije 1god, davno prije građ dozvole
Na malim primjerima se pokazuje da se mogu stvari mijenjati građanskim aktivizmom i pravim informacijama. Postoji i pravni put, ti si im i sugerisao ali par uletača viče "ma gotova stvar". Pitanje je na čijoj su strani.
Ni Hastahana nije jos raskopana, a da se KOSovac potao, već bi bila betonska konstrukcija gotova. Eto 4 konkretna primjera u zadnje 2 godine kako je obični čovjek izborio pravdu za svoju lokalnu zajednicu.

Pa i Inzko nam je godinama govorio moramo sami sebi donijeti promjene- al jok. Sabur-minder politika građanstva neeeće. Pa kad donesu zakone i rasparčaju nas k'o kokoš zahvaljujući dugogodišnjem lobiranju komšija onda su stranci krivi. A "drzava muslimana" se bavi kvadratima po glavnom gradu i sitnim lokalnim interesima. I hurmama :run:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#164 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Hajvan »

Ako cete protestvovat, onda to radite i protiv nelegalne i polulegalne gradnje onog Mozambika na potezu od Aeerodroma do Stupske petlje

Ukoliko ne, obicni ste licemjeri


A kad se vec igrami pravne drzave, onda svaki onaj nelegalno i bez plana ustajljeni balkon, svaki prozor razlicitog oblika i boje od prvobitno projektovanog na zgradama u aeroddromskom i dobrinji, svaka garaza ilegalno i polulegalno pretvorena u neki drugu namjenu, svaki onaj drzavni/ drustveni komad zemljista uz stanove u prizemljima ilegalno prisvojen za licne potrebe treba buti uklonken i vracen u prvibitno stanje uz novcanu globu pride.

Da ne bude zabune, ja sam protivnik samog aeredroma na trenutnoj lokaciji, pa tako i tog terminala…
Last edited by Hajvan on 15/09/2021 09:48, edited 1 time in total.
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#165 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by mk ultra »

DaffyDuck wrote: 15/09/2021 09:15
mk ultra wrote: 15/09/2021 04:17
Ovo dvoje je ko da su se na dobrinji zalili kad je render izasao prije 1god, davno prije građ dozvole
Na malim primjerima se pokazuje da se mogu stvari mijenjati građanskim aktivizmom i pravim informacijama. Postoji i pravni put, ti si im i sugerisao ali par uletača viče "ma gotova stvar". Pitanje je na čijoj su strani.
Ni Hastahana nije jos raskopana, a da se KOSovac potao, već bi bila betonska konstrukcija gotova. Eto 4 konkretna primjera u zadnje 2 godine kako je obični čovjek izborio pravdu za svoju lokalnu zajednicu.

Pa i Inzko nam je godinama govorio moramo sami sebi donijeti promjene- al jok. Sabur-minder politika građanstva neeeće. Pa kad donesu zakone i rasparčaju nas k'o kokoš zahvaljujući dugogodišnjem lobiranju komšija onda su stranci krivi. A "drzava muslimana" se bavi kvadratima po glavnom gradu i sitnim lokalnim interesima. I hurmama :run:
za hastahanu su ustali prije nego je ista krenulo u bilo kakvu proceduru...

zar nema nijedan vijecnik iz OV novi grad da nije mogao dobiti info o ovome, u kojoj je fazi sa dozvolama? ili se bave prečim stvarima?

i jeste jako teško obustaviti gradnju objekta koji ima SVE dokumente.

možeš izroviti sve što sam pisao kad je render izašao prije 1.5-2 god šta sam tad pisao i da li je iko reagovao... a isto sam pisao i znali su 2 godine da se ide u gradnju terminala.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#166 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by vjeshalica »

DaffyDuck wrote: 15/09/2021 09:15
mk ultra wrote: 15/09/2021 04:17
Ovo dvoje je ko da su se na dobrinji zalili kad je render izasao prije 1god, davno prije građ dozvole
Na malim primjerima se pokazuje da se mogu stvari mijenjati građanskim aktivizmom i pravim informacijama. Postoji i pravni put, ti si im i sugerisao ali par uletača viče "ma gotova stvar". Pitanje je na čijoj su strani.
Ni Hastahana nije jos raskopana, a da se KOSovac potao, već bi bila betonska konstrukcija gotova. Eto 4 konkretna primjera u zadnje 2 godine kako je obični čovjek izborio pravdu za svoju lokalnu zajednicu.

Pa i Inzko nam je godinama govorio moramo sami sebi donijeti promjene- al jok. Sabur-minder politika građanstva neeeće. Pa kad donesu zakone i rasparčaju nas k'o kokoš zahvaljujući dugogodišnjem lobiranju komšija onda su stranci krivi. A "drzava muslimana" se bavi kvadratima po glavnom gradu i sitnim lokalnim interesima. I hurmama :run:
Razumijem ja tebe ,ali ti ne razumijes mene.
Primjer njegovog hajvanluka je zgrada na crti entiteta.
Ustalo se sa sporom,kao gradnja stala i na kraju lik nastavio punom parom i napravio je.Svi se usutili. Kad je u pitanju Rumeniž,i ova je "borba" izgubljena.Samo smo mi kasno shvatili.Lik radi po principu gdje se ucio u zelenim odajama,tako da....msm volili bi mi sve da je drugacije,ali stvarnost nasa tragicna je takva.
lavander
Posts: 140
Joined: 24/01/2008 10:03

#167 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by lavander »

Hajvan wrote: 15/09/2021 09:17 Ako cete protestvovat, onda to radite i protiv nelegalne i polulegalne gradnje onog Mozambika na potezu od Aeerodroma do Stupske petlje

Ukoliko ne, obicni ste licemjeri


A kad se vec igrami pravne drzave, onda svaki onaj nelegalno i bez plana ustajljeni balkon, svaki prozor razlicitog oblika i boje od prvobitno projektovanog na zgradama u aeroddromskom i dobrinji, svaka garaza ilegalno i polulegalno pretvorena u neki drugu namjenu, svaki onaj drzavni/ drustveni komad zemljista uz stanove u prizemljima ilegalno prisvojen za licne potrebe treba buti uklonken i vracen u prvibitno stanje uz novcanu globu pride.

Da ne bude zabune, ja sam protivnik samog aeredroma na trenutnoj lokaciji, pa tako i tog terminala…
Zasto sam licemjer ako ne protestvujem protiv Mozambika, ustakljenih balkona ili garaza? Zaboli me djon za to. Ovo mi ugrozava zdravlje direktno, prozor mi se nalazi 30 metara od terminala. Po Evropi ustakljenih balkona na tone, ali naftnog terminala usred naselja nigdje.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#168 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Hajvan »

Pa vidi, upravo ste dokazili da ste licemjer.

Igrali biste se prava i pravne drzave samo kad vama odgovara.

Vecini ljudi odgovara nelegalno dobijene povlastice, pa zato niti ne protestiraju.

To sto bi ne vidite problem u licemjestvu koje sam opisao je samo znak da su vam mnoge nenormalne pojave postale normalne
E pa, onda prihvatite i terminal
Vama nelegalno ustajljen balkon, a njima terminal

tako to ide

———-
Dodatno, tesko je ocekivati empatiju ili podrsku a biti bolikurac na tudje zamjerke i probleme
Last edited by Hajvan on 15/09/2021 10:45, edited 1 time in total.
Aspartan
Posts: 74
Joined: 06/04/2021 11:39

#169 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Aspartan »

Zanima me hoće li Efendić i njegovi poltroni sa Dobrinje sada pokrenuti peticiju da se zaustavi ova gradnja, kao što je pokrenuo peticiju u pokušaju da preuzme garaže na Vojničkom i Dobrinji.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#170 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Haris033 »

Aspartan wrote: 15/09/2021 10:44 Zanima me hoće li Efendić i njegovi poltroni sa Dobrinje sada pokrenuti peticiju da se zaustavi ova gradnja, kao što je pokrenuo peticiju u pokušaju da preuzme garaže na Vojničkom i Dobrinji.
Kako da neće :lol:
Ta je peticija proizvod njegove neuspjele betonizacije zelene površine, pravljenja parkirališta, i dodijeli na upravljanje njegovoj firmi Lokom.
Morao se nekako iskupiti kod građana, pa pokrenuo peticijukako bi sebe oprao a optužio druge. Vrlo lukav i odvratan potez.

Ne znam zašto se svakodnevno čudimo i mislimo da možemo vidjeti pravnu državu, kada nam državu vodi mafija koja se uvukla u sve važnije institucije u BiH. Ovoj mafiji na vlasti kriminal odgovara i teško ćemo ovdje vidjeti Pravnu državu koju će voditi normalna, obrazovana i pametna osoba ili ljudi.
lavander
Posts: 140
Joined: 24/01/2008 10:03

#171 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by lavander »

Aspartan wrote: 15/09/2021 10:44 Zanima me hoće li Efendić i njegovi poltroni sa Dobrinje sada pokrenuti peticiju da se zaustavi ova gradnja, kao što je pokrenuo peticiju u pokušaju da preuzme garaže na Vojničkom i Dobrinji.
Ne bi ti vjerovao koliko ljudi uopste ne shvata da je peticija bila iskljucivo za njegov interes, a ne radi brige za nas parking. Aaaaa, koji su jadovi ovi iz Opstine. Neopjevani.
User avatar
Jugoslavija u srcu
Posts: 82
Joined: 05/12/2019 13:36
Location: Dobrinja IV

#172 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Jugoslavija u srcu »

Koliko vidim na ovoj temi, skupila se raja da prodiskutuju kako ništa i niko ne valja.

Ne valja Hifa, ne valja aerodrom u ovom dijelu grada, ne valja Efendić, ne valja što su sad garažna mjesta 20 KM, ne valja parking, ne valja bez parkinga, ne valja pješačka zona na Bulevaru, ne valja spremište goriva, ne valja ništa...

Ima li išta da valja?

I kako biste vi to sve uredili?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#173 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Haris.ba »

Jugoslavija u srcu wrote: 15/09/2021 11:19 Ima li išta da valja?
Da narod valja, i vlast bi valjala.

P.S.
Puna podrska aktivizmu gradjana da se napravi terminal na aerodrom na sigurnoj udaljenosti od naselja bez pretakanja na aerodromu - naftovod npr.od Rajlovca ili Blazuja.
lavander
Posts: 140
Joined: 24/01/2008 10:03

#174 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by lavander »

Jugoslavija u srcu wrote: 15/09/2021 11:19 Koliko vidim na ovoj temi, skupila se raja da prodiskutuju kako ništa i niko ne valja.

Ne valja Hifa, ne valja aerodrom u ovom dijelu grada, ne valja Efendić, ne valja što su sad garažna mjesta 20 KM, ne valja parking, ne valja bez parkinga, ne valja pješačka zona na Bulevaru, ne valja spremište goriva, ne valja ništa...

Ima li išta da valja?

I kako biste vi to sve uredili?
Garazna mjesta kostaju 60 KM. U garazi. Samo napolju, na gornjem nivou kostaju 20 KM. Taj otvoreni nivo je isto sto i obicni parking, dakle otvoren je, kisa snijeg, so, bla. Zasto samo mi na Dobrinji 1 treba da placamo parking 20 KM (i to AKO IMAS STELU U KPRAD DA DOBIJES TO MJESTO), a ostala stambena naselja u gradu, drzavi, i cijelom svijetu ne moraju? Zasto je nas parking pripadajuci BESPLATNI pretvoren u okretaljku trolejbusa? Pa, ako si morao pretvoriti u okretaljku, onda daj gornju garazu dzaba. Ti je plati iz opstinskog budzeta. Zasto da je placa gradjanin? On vec puni taj budzet opstinski, zasto da puni i KP RADOv?
User avatar
Jugoslavija u srcu
Posts: 82
Joined: 05/12/2019 13:36
Location: Dobrinja IV

#175 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Jugoslavija u srcu »

lavander wrote: 15/09/2021 11:29
Garazna mjesta kostaju 60 KM. U garazi. Samo napolju, na gornjem nivou kostaju 20 KM. Taj otvoreni nivo je isto sto i obicni parking, dakle otvoren je, kisa snijeg, so, bla. Zasto samo mi na Dobrinji 1 treba da placamo parking 20 KM (i to AKO IMAS STELU U KPRAD DA DOBIJES TO MJESTO), a ostala stambena naselja u gradu, drzavi, i cijelom svijetu ne moraju? Zasto je nas parking pripadajuci BESPLATNI pretvoren u okretaljku trolejbusa? Pa, ako si morao pretvoriti u okretaljku, onda daj gornju garazu dzaba. Ti je plati iz opstinskog budzeta. Zasto da je placa gradjanin? On vec puni taj budzet opstinski, zasto da puni i KP RADOv?
Vidim opet o nečemu što ne valja.

Dakle, ne valja ni okretaljka, mada ne bi valjalo ni da ide gdje je ranije išla jer je tamo sada autobuska stanica.

Daj mi reci samo, je li te neko tjera da voziš automobil? Imaš gomilu drugih opcija, i sve su jeftinije od auta.

Možeš se kretati biciklom, električnim biciklom, romobilom, trolejbusom, komercijalom i taksijem. Dakle, imaš šest opcija, i bukvalno svaka ti je jeftinija od auta, ali jok, navikao Bošnjo parkirati pred ulaz. Da si živio ikad u centru, znao bi šta je problem s parkingom, Dobrinja je milina.
Post Reply