Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#51 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Naslovnica »

Ljudi ba, kako je do sada aerodrom radio?
OK, povećan obim posla, ali baš toliko da se mora praviti naftni terminal na onom mjestu? Zar se ne mogu proširiti postojeći podzemni kapaciteti?
Dino79
Posts: 803
Joined: 05/02/2017 13:41

#52 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Dino79 »

Mozemo zaboravit izmjestanje aerodroma.
plava strijela
Posts: 336
Joined: 08/04/2014 17:50

#53 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by plava strijela »

Dino79 wrote: 11/09/2021 19:52 Mozemo zaboravit izmjestanje aerodroma.
Onda Dobrinju da izmjestimo,ili zaustavimo gradnju ovog terminala.
plava strijela
Posts: 336
Joined: 08/04/2014 17:50

#54 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by plava strijela »

Tanker će biti 70 metara od prve zgrade.
plava strijela
Posts: 336
Joined: 08/04/2014 17:50

#55 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by plava strijela »

Almy gradnja iz Zenice će ovo graditi.Vjerovatno po najvišim standardima how yes no.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#56 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Guadalajara »

plava strijela wrote: 11/09/2021 20:20 Tanker će biti 70 metara od prve zgrade.
Taman da primi prvi udarni talas kad gruhne. :D :lol:
DON_eARL
Posts: 3730
Joined: 31/10/2010 22:26

#57 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by DON_eARL »

plava strijela wrote: 11/09/2021 12:01
Erice39 wrote: 11/09/2021 04:52

Biće okupljanje u nedjelju u 18 sati. Vidjećemo šta će biti.
Ovo je strašno što su planirali napraviti.
Gdje će biti okupljanje?
Na trgu preko puta gradilišta. TZLJ
plava strijela
Posts: 336
Joined: 08/04/2014 17:50

#58 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by plava strijela »

Guadalajara wrote: 11/09/2021 21:00
plava strijela wrote: 11/09/2021 20:20 Tanker će biti 70 metara od prve zgrade.
Taman da primi prvi udarni talas kad gruhne. :D :lol:
Taman na trgu ima atomsko sklonište.Da ne bude da je džaba napravljeno
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#59 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Guadalajara »

plava strijela wrote: 11/09/2021 21:11
Guadalajara wrote: 11/09/2021 21:00

Taman da primi prvi udarni talas kad gruhne. :D :lol:
Taman na trgu ima atomsko sklonište.
Pa ja računali su oni na to i na sve su mislili :lol:
plava strijela
Posts: 336
Joined: 08/04/2014 17:50

#60 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by plava strijela »

Guadalajara wrote: 11/09/2021 21:12
plava strijela wrote: 11/09/2021 21:11

Taman na trgu ima atomsko sklonište.
Pa ja računali su oni na to i na sve su mislili :lol:
Tito je to napravio
User avatar
Truba
Posts: 81670
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#61 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Truba »

Posto zombi pa napravio?
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#62 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by drndalo »

Dino79 wrote: 11/09/2021 19:52 Mozemo zaboravit izmjestanje aerodroma.
Kad je taj plan bio ozbiljan? 32.13.2037? Osim u mokrim snovima Cengica...
Karikaturist
Posts: 3803
Joined: 20/12/2020 10:03

#63 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Karikaturist »

Ne mogu osnovne stvari zavrsiti da izmjeste aerodrom :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#64 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by drndalo »

Ona drzava sa onom vojskom nije stigla dalje od meteoroloske studije one Romanijske price, a nasi ce izmjestiti aerodrom, i to u Visoko, koje je takodjer u kotlini Bosne... Ja jos nikad nisam ostavio maglu u SA a da je u Visokom bilo vedro... Jos malo i Kinezi ce nam morati praviti puknutu vodovodnu cijev... Imovinsko pravni odnosi sa Srpskim zivljem u Visokom 1993 su isli puno lakse Cengicima nego bi sada isli...

Par puta mi se desilo obrnuto zimi izmedju 12-15 sati, u Visokom magla, u SA ono zimsko sunce rastjeralo maglu...
Last edited by drndalo on 12/09/2021 12:59, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#65 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Haris.ba »

Karikaturist wrote: 12/09/2021 00:21 Ne mogu osnovne stvari zavrsiti da izmjeste aerodrom :lol:
Nema potrebe "izmjestati" aerodrom. Ima aerodrom u Mostaru. Samo fali autoput do njega. :D
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#66 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by RagibUzoriti »

Ovdje je poenta nesto drugo.
SDA mafija otvoreno piša i kenja po narodu.
I tačka ko kuća.

Samo dragi Bog moze zaustaviti ovo i niko više.

Da je tank u vlasništvu aerodroma, ja bih rekao OK, ovo ide za državu.
Ovdje gradi HIFA, jedan od glavnih finansijera SDA gmazova.

Ne bi me zacudilo ni da aerodrom bude prodat nakon par godina i da HIFA postane vecinski vlasnik.

Vidim SDA botovi se upalili na FB stranici tamo i brane gradnju terminala svim i svačim.
Sve neke brade i zeleni FB profili.


Raja s Dobrinje, neka vam je Bog dragi na pomoći
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#67 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by mk ultra »

RagibUzoriti wrote: 12/09/2021 09:50 Ovdje je poenta nesto drugo.
SDA mafija otvoreno piša i kenja po narodu.
I tačka ko kuća.

Samo dragi Bog moze zaustaviti ovo i niko više.

Da je tank u vlasništvu aerodroma, ja bih rekao OK, ovo ide za državu.
Ovdje gradi HIFA, jedan od glavnih finansijera SDA gmazova.

Ne bi me zacudilo ni da aerodrom bude prodat nakon par godina i da HIFA postane vecinski vlasnik.

Vidim SDA botovi se upalili na FB stranici tamo i brane gradnju terminala svim i svačim.
Sve neke brade i zeleni FB profili.


Raja s Dobrinje, neka vam je Bog dragi na pomoći
Ima mini pumpa na samom aerodromu, koju su prisilno izbacili, u vlasnistvu Energopetrola...
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15621
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#68 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by problemnatravunu »

Da, tako je SDA i "podigla" hifu kao uspješnog i pametnog privrednika,
nakon što su ciljano sjebali jedan Energopetrol, te ga budpošto prodali,
jer eto kao, ne isplati se državi imati svoju jaku kompaniju za proizvodnju i prodaju naftnih derivata :lol: :lol: :lol: ,

a onda

se hifić sjetio da on to podigne i postane najjači distributer nafte :izet: :lol:
Duša naša pametna i poduzetna
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#69 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by izvrsni direktor »

RagibUzoriti wrote: 12/09/2021 09:50 Ovdje je poenta nesto drugo.
SDA mafija otvoreno piša i kenja po narodu.
I tačka ko kuća.

Samo dragi Bog moze zaustaviti ovo i niko više.

Da je tank u vlasništvu aerodroma, ja bih rekao OK, ovo ide za državu.
Ovdje gradi HIFA, jedan od glavnih finansijera SDA gmazova.

Ne bi me zacudilo ni da aerodrom bude prodat nakon par godina i da HIFA postane vecinski vlasnik.

Vidim SDA botovi se upalili na FB stranici tamo i brane gradnju terminala svim i svačim.
Sve neke brade i zeleni FB profili.


Raja s Dobrinje, neka vam je Bog dragi na pomoći
Evo kako izgleda opravdanje sda-ovaca za sve to:
So What! wrote: 08/09/2021 14:20 [Terminal je za kerozin - avionsko gorivo. Meni je to sasvim uredu, bolje i njima nego Gazpromu.
Sta reci...jadni ljudi koji tu zive
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#70 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by So What! »

izvrsni direktor wrote: 12/09/2021 10:01 Evo kako izgleda opravdanje sda-ovaca za sve to:
So What! wrote: 08/09/2021 14:20 [Terminal je za kerozin - avionsko gorivo. Meni je to sasvim uredu, bolje i njima nego Gazpromu.
Sta reci...jadni ljudi koji tu zive

Vadiš iz konteksta moju izjavu i stvarno si bezobrazan, ali ja ću ponoviti, spremištu za kerozin je mjesto na aerodromu, koliko god neko mislio da nije, a to što je sarajevski aerodrom u pola naselja smješten to je problem druge vrste.

HIFA je ovdje nažalost dobila i dozvolu za benzinsku pumpu, samouslužnu autopraonicu i hotel. Hotel je odlična stvar, ali sumanuto je da se takvo nešto da je HIFA-i, a benzinska pumpa na tom mjestu je kranje nepotrebna.

Svaka naftna kompanija, pa i HIFA je strukturom sličinija mafijaškoj nego biznis organizaciji, neodvojiva od politike, a kod nas je dijete tranzicijskog društva iz kojeg ga je izrodila SDA, s kojima žive u simbiozi sve ove godine

Ako neko misli da bi strana naftna grupacija boli terminal implementovala, grdno se vara, napravila bi isto što i HIFA, jer svi rade ono što im se dozvoli da rade.

Ono što ja znam, a vas malo uopšte je čulo jeste, da HIFA polahko mijenja dres, ovo je moj post sa teme Narod i Pravda, koja se samo odjednom pojavila u Tešnju.
So What! wrote: 03/12/2020 14:04Sa sastanka u Tešnju, momak u odijelu, koji sjedi prekoputa Dine Konakovića je Kenan Ahmetlić, sin Izudina Ahmetlića, a do njega sjedi Adem Tahirović, vlasnik restorana Haustor u Tešnju i brenda Taha's koji je postao prateća kafeterija na pumpama HIFA Oil.

Još jednom da se napomene, HIFA se razdvojila službeno, i HIFA Petrol nije članica grupacije, radi se o potpuno dvije različite kompanije, dva različita interesa, Izudin Ahmetlić (HIFA Oil) stoji čvrsto uz SDA, kao i njegov brat Hajrudin Ahmetlić (HIFA Petrol), ali im je problem podmladak.

Navodno je sin odlučio nastupiti samostalno, a s obzirom da su ljudi sa slike uglavnom poštovani kod lokalnog stanovništva, pogotovo mlađih ljudi, postoji mogućnost da Narod i Pravda u Tešnju bude prvi ozbiljniji odgovor na SDA, koji godinama nema uopšte nikakvog pristojnog protivnika.

Ne mislim da ih je uništila, već jednostavno, niko ozbiljan ne želi da se bavi politikom, a situacija nije toliko kritična da postoji neko ogromno nezadovoljstvo. Opozicija se svodi SzBiH, BPS, SBB, DF i tako te bezveze stranke. Ove godine smo dobili vijećnika ispred Platforme za progres, a SDP kao najozbiljnija opozicija ovdje je tradicionalno nastavila sa katastrofalnom politikom kao i izborom kadrova u ovom kraju.

Image
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#71 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by TheGodfather001 »

Ironija mi što onomad je na nekoj od tih zgrada oko TZLJ koje gledaju prema K. Schorka upravo bio obješen XXXL plakat SDA sa dobro poznatim mafijaškim sloganom "U jedinstvu je snaga" :D (samo kažem)
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#72 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by izvrsni direktor »

I opet tipicni sda-ovski post. Pljuje se po hifi, pa daj kako da ih povezemo sa drugim strankama, nemojte ih sa sda povezivati. Kada opet bude se pisalo nesto pozitivno o hifi, organizovat cemo kakvu posjetu bakira u hifu..jer
So What! wrote: 08/09/2021 14:20 [Terminal je za kerozin - avionsko gorivo. Meni je to sasvim uredu, bolje i njima nego Gazpromu.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#73 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by mk ultra »

Nit se bavim politikom nit me zanima

Ima ovdje koliko se sjecam mnogo fazona, u sustini tax free, na pistu kad god sam ulazio posebna procedura najave i prolaska na carinskoj kontroli
Tako da koji su uzlovi za bescarinsko skladiste? Bez ograde i kontrole prilaza ili da se doseta iz hotela? :mrgreen: zato i jeste lagerovanje na samoj pisti sa posebnim transportom, al nejse

A na pisti ima infrastruktura velicine obicne pumpe koliko je i predviđeno za ovaj aerodrom...

Koliko se sjecam bilo je inicijativa u EU da se uvedu porezi na ovo, ne znam dokle je

:bih:
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#74 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by mali_balon »

ljubomorne i zavidne bosnje...sva vam smeta...to su nasu uspjesni provrednici koji rade na boljitku svih nas.......samo nek se gradi .....da Bog da nam usli u stanove i kuce i istjerali nas na ulice.....
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#75 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by So What! »

izvrsni direktor wrote: 12/09/2021 10:30 I opet tipicni sda-ovski post. Pljuje se po hifi, pa daj kako da ih povezemo sa drugim strankama, nemojte ih sa sda povezivati. Kada opet bude se pisalo nesto pozitivno o hifi, organizovat cemo kakvu posjetu bakira u hifu..jer
s obzirom da je nova stranica, ja ću čisto refrešovati, svoj post.

:sax:
So What! wrote: 12/09/2021 10:16Vadiš iz konteksta moju izjavu i stvarno si bezobrazan, ali ja ću ponoviti, spremištu za kerozin je mjesto na aerodromu, koliko god neko mislio da nije, a to što je sarajevski aerodrom u pola naselja smješten to je problem druge vrste.

HIFA je ovdje nažalost dobila i dozvolu za benzinsku pumpu, samouslužnu autopraonicu i hotel. Hotel je odlična stvar, ali sumanuto je da se takvo nešto da je HIFA-i, a benzinska pumpa na tom mjestu je kranje nepotrebna.

Svaka naftna kompanija, pa i HIFA je strukturom sličinija mafijaškoj nego biznis organizaciji, neodvojiva od politike, a kod nas je dijete tranzicijskog društva iz kojeg ga je izrodila SDA, s kojima žive u simbiozi sve ove godine.

Ako neko misli da bi strana naftna grupacija boli terminal implementovala, grdno se vara, napravila bi isto što i HIFA, jer svi rade ono što im se dozvoli da rade.

Ono što ja znam, a vas malo uopšte je čulo jeste, da HIFA polahko mijenja dres, ovo je moj post sa teme Narod i Pravda, koja se samo odjednom pojavila u Tešnju.
Post Reply