Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#37801 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Ma ja sam recimouvijek isao na fighter, knight ili paladin klasu. Mozda i barbarian.

Ruku na srce, nikad me nije vuklo biti wizard ili nesto slicno. Jebo ti to ako tvoj primarni karakter nije tenk sa najjacim oruzjem i opremom.
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#37802 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ja sam uvijek i u svakom RPG-u gdje je ponuđeno išao na nešto tipa stealth/ranged ili dark mage fazone :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#37803 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Garant to ide sa karakterom :oops: :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#37804 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

Ja sam uvijek i isključivo wizard.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11052
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#37805 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 06/09/2021 21:27 Ma ja sam recimouvijek isao na fighter, knight ili paladin klasu. Mozda i barbarian.

Ruku na srce, nikad me nije vuklo biti wizard ili nesto slicno. Jebo ti to ako tvoj primarni karakter nije tenk sa najjacim oruzjem i opremom.
Mislim da je onda za tebe najbolja klasa Barbarian. Pravo ono sto bi rekli straightforward. Kad pocne makljanje, samo aktiviras Rage i krenes da kasapis. :-D
User avatar
Riddle
Posts: 8197
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#37806 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Neka se drugi biju prsa u prsa, ja nesto volim iz prikrajka tamaniti sve sto vidim. :mrgreen:
User avatar
Rootboi
Posts: 20608
Joined: 07/06/2011 17:14

#37807 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Rootboi »

Kad smo kod steatlh-a nadam se da će nekad isplivati Splinter Cell opet
al' kakva je sad politika Ubisofta daleko je do tog :cry:
User avatar
Riddle
Posts: 8197
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#37808 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Zadnji nije bio los. Mislim da sam ga pokupio besplatno negdje, moguce bas na Ubisoftu.

CT je king doduse. 8-)
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#37809 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Chmoljo wrote: 06/09/2021 21:27 Ma ja sam recimouvijek isao na fighter, knight ili paladin klasu. Mozda i barbarian.

Ruku na srce, nikad me nije vuklo biti wizard ili nesto slicno. Jebo ti to ako tvoj primarni karakter nije tenk sa najjacim oruzjem i opremom.
Isto, uvijek paladin ili neka verzija viteza sa stitom i dugim macem, lawful good, branitelj potlacenih i kavaljer. :D
Image

Ali Pathfinder ima neke klase koje nisam mogao ni zamisliti dosad: Alchemist sa mutagenima i bombama, Magus koji je kao wizard koji se moze boriti i prsa u prsa, Inquisitor koji ima raznolik repertoar spellova i summona itd. Tolika je sloboda da se lako izgubiti. Da ne govorim o prestige klasama kao Dragon Disciple. :-)
User avatar
geralt
Posts: 5203
Joined: 14/09/2017 12:45

#37810 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Riddle wrote: 06/09/2021 19:18 RTS zanr je mrtav svakako, ne propustas nista. :D
Nije mrtav, samo je evoluirao :)

Jedna grana evolucije je MOBA (Dota, LoL, itd), druga Paradoxov grand strategy, treca Total War serijal. Ne prave se vise ni Doom ni Quake klonovi, sto ne znaci da je FPS mrtav. A ko voli old-school RTS, Age of Empires i Starcraft su itekako zive igre.
User avatar
Riddle
Posts: 8197
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#37811 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Normalno da FPS nije mrtav, jedna od najvecih esport igara je FPS.

Strategija jeste nazalost. Bez obzira sta ti kazes, to vise nisu RTS igre. Cak i ako izadje nesto novo, vrijeme cistog RTS zanra je proslo, slabo ko to igra i ne isplati im se raditi. Company of Heroes 3 je ipak najavljen za iducu godinu. Bas da vidimo kako ce proci. Ja nisam optimistican.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#37812 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ferratilis wrote: 06/09/2021 21:39
Chmoljo wrote: 06/09/2021 21:27 Ma ja sam recimouvijek isao na fighter, knight ili paladin klasu. Mozda i barbarian.

Ruku na srce, nikad me nije vuklo biti wizard ili nesto slicno. Jebo ti to ako tvoj primarni karakter nije tenk sa najjacim oruzjem i opremom.
Isto, uvijek paladin ili neka verzija viteza sa stitom i dugim macem, lawful good, branitelj potlacenih i kavaljer. :D
Image

Ali Pathfinder ima neke klase koje nisam mogao ni zamisliti dosad: Alchemist sa mutagenima i bombama, Magus koji je kao wizard koji se moze boriti i prsa u prsa, Inquisitor koji ima raznolik repertoar spellova i summona itd. Tolika je sloboda da se lako izgubiti. Da ne govorim o prestige klasama kao Dragon Disciple. :-)
pa dobro, nije li Magus nešto poput Battlemage, u jednoj ruci sjekira u drugoj čarobni štapić? :D

čudi me za @Averus da nije uvijek paladin ili knight. ipak on u igrama od prostitutki pravi obrazovane, perspektivne feministkinje :D

a i drago mi je što bar ovdje vidim da dosta ljudi bira drugačije od mene. nekako sam mislio da ove klase koje i ja uzimam, uzima 90% igrača.
Tito_i_Partija wrote: 06/09/2021 21:32
Chmoljo wrote: 06/09/2021 21:27 Ma ja sam recimouvijek isao na fighter, knight ili paladin klasu. Mozda i barbarian.

Ruku na srce, nikad me nije vuklo biti wizard ili nesto slicno. Jebo ti to ako tvoj primarni karakter nije tenk sa najjacim oruzjem i opremom.
Mislim da je onda za tebe najbolja klasa Barbarian. Pravo ono sto bi rekli straightforward. Kad pocne makljanje, samo aktiviras Rage i krenes da kasapis. :-D
pa bio sam na granici da uzmem Barbarian u PoE. dvoumio sam se između njega i fightera kojeg sam na kraju uzeo. malo mi je bio standardno paladin/knight dojadilo, pa ono bar malo razlike. hvala na preporuci, vrlo moguće da ću se odlučiti za Barbariana. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#37813 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Riddle wrote: 06/09/2021 22:23 Normalno da FPS nije mrtav, jedna od najvecih esport igara je FPS.

Strategija jeste nazalost. Bez obzira sta ti kazes, to vise nisu RTS igre. Cak i ako izadje nesto novo, vrijeme cistog RTS zanra je proslo, slabo ko to igra i ne isplati im se raditi. Company of Heroes 3 je ipak najavljen za iducu godinu. Bas da vidimo kako ce proci. Ja nisam optimistican.
meni je žao što fantastični World in conflict nije imao više inkarnacija i iskreno, začuđujuće, jer je imala i fantastičan rating. al eto...
User avatar
Riddle
Posts: 8197
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#37814 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Igrao sam i to. Imao sam disk, ali sam ga izgubio. Svi stari su mi jos tu, samo njega nema. :(
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11052
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#37815 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 06/09/2021 21:39
Chmoljo wrote: 06/09/2021 21:27 Ma ja sam recimouvijek isao na fighter, knight ili paladin klasu. Mozda i barbarian.

Ruku na srce, nikad me nije vuklo biti wizard ili nesto slicno. Jebo ti to ako tvoj primarni karakter nije tenk sa najjacim oruzjem i opremom.
Isto, uvijek paladin ili neka verzija viteza sa stitom i dugim macem, lawful good, branitelj potlacenih i kavaljer. :D
Ma bjezi ba, najbolji alignment u D&D-u je Lawful Evil. Maksimalna opresija i tiranija uz odrzavanje poretka, stabiliteta i strukture. Znaci k'o Empire u Star Warsu. :-D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11052
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#37816 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 06/09/2021 22:26pa dobro, nije li Magus nešto poput Battlemage, u jednoj ruci sjekira u drugoj čarobni štapić? :D
Blizu si. Ideja Magusa je da napadas oruzjem i magijom u isto vrijeme. U jednoj ruci oruzje, a druga ruka je prazna da bi aktivirala spell. Medjutim, meni najdrazi Magus sub-class je Sword Saint, koji ne radi bas toliko po tom sistemu, vec odaberes jednu vrstu oruzja i dobijas masivne bonuse ako to oruzje koristis. Ako si igr'o Neverwinter Nights, jako je slican Weapon Masteru. Sword Saint je jedan od najjacih melee klasa u Pathfinder: Kingmakeru uopste.

Takodjer sve vrste Magusa imaju odlicnu spell listu punu buffova koji ih cine jos brzim, jacim i boljim.
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#37817 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 06/09/2021 23:20
ferratilis wrote: 06/09/2021 21:39

Isto, uvijek paladin ili neka verzija viteza sa stitom i dugim macem, lawful good, branitelj potlacenih i kavaljer. :D
Ma bjezi ba, najbolji alignment u D&D-u je Lawful Evil. Maksimalna opresija i tiranija uz odrzavanje poretka, stabiliteta i strukture. Znaci k'o Empire u Star Warsu. :-D
To je istina kad ti pricu pise neko kao Chris Avellone i svi dijalozi se mijenjaju u zavisnosti od alignmenta. Ali u vecini modernih RPG-a to nije slucaj, nazalost. Podjelio si skoro clanak o tome vezano za WotR, kad igras kao evil guy svi dijalozi zvuce cudno.

Jos jedna stvar koja mi fali u modernim naslovima je kad stavis intelligence na minimum pa te svi tretiraju kao debila, kao sto je bilo u starim Falloutima i Arcanumu. Danas nemaju vremena za toliko programiranja, svi zele da naprave RPG koji traje 200 sati pa se neke stvari zapostave. Ali Owlcatu se oprasta jer su odradili druge stvari odlicno. :D
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#37818 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Prvo: Završio sam AC: Unity.
25 sati čekanja da se nešto desi... A tematika je Francuska u doba revolucije, dakle imali su ekstra materijal.
Priča... Bolje da ne pričam.
Kontrole (tačnije upravljanje glavnim likom) nula bodova

Ono što mi je najviše smetalo je što su igru napravili kao da su htjeli da stvore dojam Multiplayer igre u Singleplayer modu (valjda da navuku djecu da igraju mp), pa je mapa pretrpana glupostima. Nisam uradio ni 20% sporednih misija, samo šutao main story i ponešto onako usput što pokupim.


Sve u svemu, ok bi bilo za "neku tamo" igru. Za Assassin's Creed ovdje ide ocjena 40/100.
Vidi se da je igra izašla u najtamnije doba AC serijala



EDIT: Sljedeća igra Final Fantasy 4 3d remake

Chmoljo wrote: 06/09/2021 22:26
čudi me za @Averus da nije uvijek paladin ili knight. ipak on u igrama od prostitutki pravi obrazovane, perspektivne feministkinje :D

a i drago mi je što bar ovdje vidim da dosta ljudi bira drugačije od mene. nekako sam mislio da ove klase koje i ja uzimam, uzima 90% igrača.
:lol:

Ma nije to, nego sam ja dobrica i uživo i u igri, pa jbg ne mogu protiv sebe - hoću sviju da spasim :oops:
A uvijek sam volio luk i strijelu, kao i magije, pa su mi tako postale drage te squishy klase... Da ne pričam o tome da i kad igram melee lika, uvijek koristim samo i isključivo mačeve. Na sjekire, čekiće isl mi se povraća :lol:
Elegantan čo'ek, šta ćeš :-)
Last edited by Averus on 07/09/2021 00:29, edited 1 time in total.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11052
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#37819 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 06/09/2021 23:41
Tito_i_Partija wrote: 06/09/2021 23:20

Ma bjezi ba, najbolji alignment u D&D-u je Lawful Evil. Maksimalna opresija i tiranija uz odrzavanje poretka, stabiliteta i strukture. Znaci k'o Empire u Star Warsu. :-D
To je istina kad ti pricu pise neko kao Chris Avellone i svi dijalozi se mijenjaju u zavisnosti od alignmenta. Ali u vecini modernih RPG-a to nije slucaj, nazalost. Podjelio si skoro clanak o tome vezano za WotR, kad igras kao evil guy svi dijalozi zvuce cudno.

Jos jedna stvar koja mi fali u modernim naslovima je kad stavis intelligence na minimum pa te svi tretiraju kao debila, kao sto je bilo u starim Falloutima i Arcanumu. Danas nemaju vremena za toliko programiranja, svi zele da naprave RPG koji traje 200 sati pa se neke stvari zapostave. Ali Owlcatu se oprasta jer su odradili druge stvari odlicno. :D
Joj kad se sjetim, jednom sam bas napravio karakter u Fallout 2 sa najnize mogucom inteligencijom. Jest fakat bilo impresivno da su napravili skroz druge dijaloge za takve, i bilo je smijesno i interesantno na pocetku, al' ubrzo je postalo ocigledno da dosta questova nisam uopste mog'o ni pocet' jer mi je karakter toliko bio glup k'o kurac da mu niko nije mog'o objasnit' sta se od njega ocekuje. Tako da sam ubrzo obatalio taj playthrough.
User avatar
geralt
Posts: 5203
Joined: 14/09/2017 12:45

#37820 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Dovodite me u iskusenje da reinstaliram Fallout, napravim low-Int lika sa tagovanim Stealth, Lockpicking i Pickpocketing, i nazovem ga Fadil.
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#37821 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Spiritbreaker »

ExNihilo wrote: 06/09/2021 19:08 The Battle for Middle Earth II najponosniji je predstavnik vremena kad su se developeri maksimalno trudili pojednostaviti RTS mehanike, ali bez gubljenja strateške dubine. Upališ igru prvi put i sve ti je jasno. To je jedan od razloga zašto i meni spada u najdraže igre svih vremena. Još LOTR lore!

Danas moraš biti na post-doktorskoj specijalizaciji iz mikroekonomije smjer teorija igara da bi igrao RTS. A za ovaj Pathfinder prvo moraš nekoliko godina igrati tabletop igre u maminom podrumu.

Bježi ba, postao sam boomer.
I kec je dobar ali dvojka je ipak vrh.
Spojis samostrel Uruk-hai sa kopljašima, unaprijediš vatru i armor i cijepaš Rohirime ko piliće.
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#37822 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Besplatan Far Cry 3 na uPlay:

https://store.ubi.com/eu/far-cry--3/56c ... b45de.html


Besplatan Trials Fusion na uPlay Japan:

https://store.ubi.com/jp/%E3%83%88%E3%8 ... b4888.html

Ima finta da se aktivira i ako niste iz Japana:
Spoiler
Show
1. U browseru otvoriti i ulogovati se u uPlay (Ubisoft Connect)
2. Otvoriti u browseru responsive mode (F12, Shift+M, Shift+I u zavisnosti od browsera)
3. Podesiti npr. na "iPhone X" (primjer: https://i.imgur.com/cx7OVKS.png
4. Kliknuti na plavo dugme (https://i.imgur.com/k8PDFzq.png)
5. To bi trebalo biti to :)
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#37823 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Evo i na Steamu nesto dijele dzaba

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#37824 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

To su vise i po dzamiji poceli dijeliti.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11052
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#37825 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Dje ste gejmeri, sta ste se usutili? :-D
Post Reply