Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

User avatar
BHCluster
Posts: 23435
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#40251 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Novak20 wrote: 09/07/2021 15:38
BHCluster wrote: 09/07/2021 14:27

Kako ono ide kurva i postenje?
Da sam duhovit kao ti, rekao bih ti koga ćeš to pitati.
Kad klo(v)n ne smije iskreno napisati što misli. :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50453
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#40252 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Bloo »

Hemsworth30 wrote: 09/07/2021 00:14
ako te pitaju wrote: 08/07/2021 23:16 A gledaj ih.... Uzdaju se u biološki nestanak Hrvata....... Broje brakove.... Bebe
....

Hahah....

To su ti federalni partneri i kako zamišljaju Bosnu I Hercegovinu....... Prvo pokušaju predstavnike nametati.... Pa Sejo i Muatafa preko noći kao Hrvati ulaze u Dom naroda....... Kao Hitler Židovima.... Prvo postavlja predstavnike Židovima..... Al dobro je.... Niste još došli do plina... Uzdate se u biologiju....

Al pazi,u Federaciji si sa nekim tko se raduje nestanku.
Nisu vam Bošnjaci krivi što ne opcite pa nemate djece. Najbolje još da vam oni žene oplodjavaju. Msmm ono helou.
Trajni
Za kloniranje i gadosti
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50453
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#40253 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Bloo »

BAK-eV wrote: 09/07/2021 10:40
Black swan wrote: 26/06/2021 16:14
Isto je i s kipovima...muslimani nemaju kipove i time se ponose...tako da ne mogu napraviti nista slicno krizu ili se varam?
Mogu i to bezbroj varijanti levhi, sura, Allah i Muhamed na arapskom, Kuran kao otvorena knjiga se nekom porukom, turbe, munaru, sebilj.

Ti nikad nisi cuo za kaligrafiju izgleda i islamsku arhitekturu.

Na kraju krajeva moze se i na nacionalnoj osnovi postaviti ljiljan, stilizirani stecak ....

Ima svako svoje simbole.
Stecak je bosanski. Kao i ljiljan. Ne tudim simbolima, gloginje mlatiti.
Vas dvojica na PP pa si saljite slicice sta biste jedan drugom u dvoristu sagradili.
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#40254 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BAK-eV »

Bloo wrote: 09/07/2021 18:07
BAK-eV wrote: 09/07/2021 10:40

Mogu i to bezbroj varijanti levhi, sura, Allah i Muhamed na arapskom, Kuran kao otvorena knjiga se nekom porukom, turbe, munaru, sebilj.

Ti nikad nisi cuo za kaligrafiju izgleda i islamsku arhitekturu.

Na kraju krajeva moze se i na nacionalnoj osnovi postaviti ljiljan, stilizirani stecak ....

Ima svako svoje simbole.
Stecak je bosanski. Kao i ljiljan. Ne tudim simbolima, gloginje mlatiti.
Vas dvojica na PP pa si saljite slicice sta biste jedan drugom u dvoristu sagradili.
Stećak su pravili ljudi, koji su svoj jezik zvali bosanski, sebe nazivali Bošnjacima. Nije bio nikad srpski ili hrvatski.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50453
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#40255 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Bloo »

BAK-eV wrote: 09/07/2021 18:33
Stećak su pravili ljudi, koji su svoj jezik zvali bosanski, sebe nazivali Bošnjacima. Nije bio nikad srpski ili hrvatski.
Jah...kontinuitet Bošnjaka od ameba do danas. Ne razlikujes se puno ti od srpskih ameba i hrvatskih ameba od stoljeca sedmog.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#40256 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Loki2k9 »

Bloo wrote: 09/07/2021 18:40
BAK-eV wrote: 09/07/2021 18:33
Stećak su pravili ljudi, koji su svoj jezik zvali bosanski, sebe nazivali Bošnjacima. Nije bio nikad srpski ili hrvatski.
Jah...kontinuitet Bošnjaka od ameba do danas. Ne razlikujes se puno ti od srpskih ameba i hrvatskih ameba od stoljeca sedmog.
Ko su Bosanci, ko Bosnjani a ko Bosnjaci prema tebi? Interesanta je ona besmislena teorija da su Bosanci porijeklom od Bosnjana a Bosnjaci instalirani od strane Osmanlija, vjerovatno svedeni s Marsa. Naletio sam, sreo dosta Ostalih, cuda gle, ciji su roditelji mahom Bosnjaci/muslimani/Muslimani, pa su lupali ko Maksim po diviziji, a kada im se neki dokazi predoce, trokiraju kao 83-godisnja baba na stolackom suncu.
User avatar
Truba
Posts: 81803
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#40257 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Truba »

BAK-eV wrote: 09/07/2021 13:34
Black swan wrote: 09/07/2021 12:09 Meci onda sta ti smeta kriz nije tebi postavljen
Sta kmecite vise...pravi ljiljan od 260 kilometara da se vidi iz svemira
Popustite nas
Vi ste srusili 250 dzamija, pucali sa Huma, poslije rata uzurpiras javno dobro samo za potrebe svog naroda i onda se pravis lud.

Ti bi da mi sve to zaboravimo.

Covjece nije ovo drustvo jos zalijecilo ratne rane, da se tretiranje ZAJEDNICKOG dobra i imovine tek tako olahko tretira.

E ne moze.
Osim sto ste ubijali povratnike po sredisnjoj bosni koju ste ocistili osim gdje vas je natamburao hvo
Takodjer nisi odgovorio na pitanje tojest
Nemas odgovor na konstantaciju da islam nema sta parirati krizu i kipovima..da ima vec bi stajalo
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#40258 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Loki2k9 »

Black swan wrote: 09/07/2021 20:06
BAK-eV wrote: 09/07/2021 13:34

Vi ste srusili 250 dzamija, pucali sa Huma, poslije rata uzurpiras javno dobro samo za potrebe svog naroda i onda se pravis lud.

Ti bi da mi sve to zaboravimo.

Covjece nije ovo drustvo jos zalijecilo ratne rane, da se tretiranje ZAJEDNICKOG dobra i imovine tek tako olahko tretira.

E ne moze.
Osim sto ste ubijali povratnike po sredisnjoj bosni koju ste ocistili osim gdje vas je natamburao hvo
Takodjer nisi odgovorio na pitanje tojest
Nemas odgovor na konstantaciju da islam nema sta parirati krizu i kipovima..da ima vec bi stajalo
Cemu zamokravanje teritorija?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#40259 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by General War »

Loki2k9 wrote: 09/07/2021 19:55
Bloo wrote: 09/07/2021 18:40

Jah...kontinuitet Bošnjaka od ameba do danas. Ne razlikujes se puno ti od srpskih ameba i hrvatskih ameba od stoljeca sedmog.
Ko su Bosanci, ko Bosnjani a ko Bosnjaci prema tebi? Interesanta je ona besmislena teorija da su Bosanci porijeklom od Bosnjana a Bosnjaci instalirani od strane Osmanlija, vjerovatno svedeni s Marsa. Naletio sam, sreo dosta Ostalih, cuda gle, ciji su roditelji mahom Bosnjaci/muslimani/Muslimani, pa su lupali ko Maksim po diviziji, a kada im se neki dokazi predoce, trokiraju kao 83-godisnja baba na stolackom suncu.
Nista nije trokorano, imala je tema o tome, uglavnom da skratim; pojam bosnjaci iz 93 nisu pojam bosnjaci iz austougarke, ili bosnjani ili bosanci, jesu dio ali ne sve.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#40260 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by General War »

Black swan wrote: 09/07/2021 20:06
BAK-eV wrote: 09/07/2021 13:34

Vi ste srusili 250 dzamija, pucali sa Huma, poslije rata uzurpiras javno dobro samo za potrebe svog naroda i onda se pravis lud.

Ti bi da mi sve to zaboravimo.

Covjece nije ovo drustvo jos zalijecilo ratne rane, da se tretiranje ZAJEDNICKOG dobra i imovine tek tako olahko tretira.

E ne moze.
Osim sto ste ubijali povratnike po sredisnjoj bosni koju ste ocistili osim gdje vas je natamburao hvo
Takodjer nisi odgovorio na pitanje tojest
Nemas odgovor na konstantaciju da islam nema sta parirati krizu i kipovima..da ima vec bi stajalo
Gdje tacno je natamburao hvo? Ja koliko znam samo tamo gdje je bio "bitz krieg" u pocetku, i to je to...ostalo jad i cemer i civili stradali, i to puno...a nije se ni ABiH 1 korpus proslavila sa covjekoljubljem i zenevskim konvencijama da odmah napomenem.
belfy
Posts: 7701
Joined: 06/08/2007 09:00

#40261 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by belfy »

Black swan wrote: 09/07/2021 20:06
BAK-eV wrote: 09/07/2021 13:34

Vi ste srusili 250 dzamija, pucali sa Huma, poslije rata uzurpiras javno dobro samo za potrebe svog naroda i onda se pravis lud.

Ti bi da mi sve to zaboravimo.

Covjece nije ovo drustvo jos zalijecilo ratne rane, da se tretiranje ZAJEDNICKOG dobra i imovine tek tako olahko tretira.

E ne moze.
Osim sto ste ubijali povratnike po sredisnjoj bosni koju ste ocistili osim gdje vas je izdao hvo
Takodjer nisi odgovorio na pitanje tojest
Nemas odgovor na konstantaciju da islam nema sta parirati krizu i kipovima..da ima vec bi stajalo
popravio sam ti post da bude blizi realnosti.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#40262 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Loki2k9 »

General War wrote: 09/07/2021 20:13
Loki2k9 wrote: 09/07/2021 19:55

Ko su Bosanci, ko Bosnjani a ko Bosnjaci prema tebi? Interesanta je ona besmislena teorija da su Bosanci porijeklom od Bosnjana a Bosnjaci instalirani od strane Osmanlija, vjerovatno svedeni s Marsa. Naletio sam, sreo dosta Ostalih, cuda gle, ciji su roditelji mahom Bosnjaci/muslimani/Muslimani, pa su lupali ko Maksim po diviziji, a kada im se neki dokazi predoce, trokiraju kao 83-godisnja baba na stolackom suncu.
Nista nije trokorano, imala je tema o tome, uglavnom da skratim; pojam bosnjaci iz 93 nisu pojam bosnjaci iz austougarke, ili bosnjani ili bosanci, jesu dio ali ne sve.
Ne razumijem. Kako potomci ljudi koji su ovdje zivjeli prije 150 godina nisu ono sto su oni. Ili ljudi koji su ovdje bili prije 500 godina. Svaka religija donosi novitete u kulturi, ona se vremenom mijenja, nekad nadogradjuje, nekad izmjeni u najvecoj mjeri, ali ti ljudi ostaju ono sto jesu. Albanci su najbolji primjer. Primili katolicanstvo i pravoslavlje, kasnije islam, ta nacija se vremenom prosarala i danas su sve to Albanci.

Mozemo tabiriti o terminima Bosnjanin, Bosnjak, a Bosanac nikad nije imao jaku vrijednost do kraja 19. vijeka, mozda se profilisao cak nekad u 20. vijeku. Danas, stanovnici Bosne i Hercegovine su u velikoj mjeri potomci ondasnjih Bosnjana. Ali oni koji svoj identitet najvise vezuju za Bosnu su muslimani, dakle isti oni koji se predominantno izjasnjavaju Bosnjacima. Krscani se izjasnjavaju drugacije i svoj identitet vezuju za susjedne zemlje, ali ne odricuci se historijskog "prava" na Bosnu, ali fakticki kao pokrajinu danasnjih Hrvatske ili Srbije.

I sad dodje meni neko i kaze, nisi ti onaj Bosnjak kakav je bio Safvet-beg Basagic. Ok, nisam onakav kakav je bio ban Kulin, jer on nije bio musliman, ali hej, nije ni Tvrtko I Kotromanic bio kao Kulin, jer je prihvatio katolicanstvo. Ali, cini li ga to manje Bosnjaninom.

O terminima Bosnjanin i Bosnjak bi se dalo spredati ali u istoj mjerni kao Sorabi - Serbi - Srbi. Ili Krobati - Horvati - Hrvati.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#40263 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by General War »

Loki2k9 wrote: 09/07/2021 20:58
General War wrote: 09/07/2021 20:13
Nista nije trokorano, imala je tema o tome, uglavnom da skratim; pojam bosnjaci iz 93 nisu pojam bosnjaci iz austougarke, ili bosnjani ili bosanci, jesu dio ali ne sve.
Ne razumijem. Kako potomci ljudi koji su ovdje zivjeli prije 150 godina nisu ono sto su oni. Ili ljudi koji su ovdje bili prije 500 godina. Svaka religija donosi novitete u kulturi, ona se vremenom mijenja, nekad nadogradjuje, nekad izmjeni u najvecoj mjeri, ali ti ljudi ostaju ono sto jesu. Albanci su najbolji primjer. Primili katolicanstvo i pravoslavlje, kasnije islam, ta nacija se vremenom prosarala i danas su sve to Albanci.

Mozemo tabiriti o terminima Bosnjanin, Bosnjak, a Bosanac nikad nije imao jaku vrijednost do kraja 19. vijeka, mozda se profilisao cak nekad u 20. vijeku. Danas, stanovnici Bosne i Hercegovine su u velikoj mjeri potomci ondasnjih Bosnjana. Ali oni koji svoj identitet najvise vezuju za Bosnu su muslimani, dakle isti oni koji se predominantno izjasnjavaju Bosnjacima. Krscani se izjasnjavaju drugacije i svoj identitet vezuju za susjedne zemlje, ali ne odricuci se historijskog "prava" na Bosnu, ali fakticki kao pokrajinu danasnjih Hrvatske ili Srbije.

I sad dodje meni neko i kaze, nisi ti onaj Bosnjak kakav je bio Safvet-beg Basagic. Ok, nisam onakav kakav je bio ban Kulin, jer on nije bio musliman, ali hej, nije ni Tvrtko I Kotromanic bio kao Kulin, jer je prihvatio katolicanstvo. Ali, cini li ga to manje Bosnjaninom.

O terminima Bosnjanin i Bosnjak bi se dalo spredati ali u istoj mjerni kao Sorabi - Serbi - Srbi. Ili Krobati - Horvati - Hrvati.
Ne znam kako ne razuijes, etnicka grupa koja se zvala Muslimani je preimenovana u Bosnjaci...tadasnjem rukovodstvu sadasnjih Bosnjaka je bilo primarno da gradi etnicki identitet umjesto naciju.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#40264 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hajvan »

majebo tu shuplu anti bosansku prichu
boshnjanin = boshnjak = bosanac
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#40265 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by General War »

Taj avion je odletio jarane...
zrakomlat
Posts: 10242
Joined: 23/09/2012 17:22

#40266 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by zrakomlat »

Black swan wrote: 09/07/2021 20:06
BAK-eV wrote: 09/07/2021 13:34

Vi ste srusili 250 dzamija, pucali sa Huma, poslije rata uzurpiras javno dobro samo za potrebe svog naroda i onda se pravis lud.

Ti bi da mi sve to zaboravimo.

Covjece nije ovo drustvo jos zalijecilo ratne rane, da se tretiranje ZAJEDNICKOG dobra i imovine tek tako olahko tretira.

E ne moze.
Osim sto ste ubijali povratnike po sredisnjoj bosni koju ste ocistili osim gdje vas je natamburao hvo
Takodjer nisi odgovorio na pitanje tojest
Nemas odgovor na konstantaciju da islam nema sta parirati krizu i kipovima..da ima vec bi stajalo
Jasta, poznati haveovski natamburaći humanitarnog konvoja recimo. Ta se akcija na West Pointu proučava, bez izgubljenog bojovnika.
JCecotto
Posts: 246
Joined: 29/12/2020 23:35

#40267 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by JCecotto »

Pobili su cetnici i ustase djece i civila, ne zna se im se broj.
I ocekuju da se to zaboravi, mozda i oprosti.
Pa to je ipak nemoguce.

Dzaba krecite, zabravit se nece , moja djeca ce o svakom i bilo cijem zlu biti upoznata na vrijeme.
Last edited by JCecotto on 10/07/2021 08:00, edited 2 times in total.
JCecotto
Posts: 246
Joined: 29/12/2020 23:35

#40268 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by JCecotto »

Znace se uvijek i za Srebrenicu
I za Heliodrom i za Dretelje, a i Silose
Vazda ce oni koji su to uradili, ali i njihovi branitelji biti fasisti i govna dok normalan svijet postoji
Ne moze Vam niko pomoci, jedino neki totalni reset ili apokalipsa.
Last edited by JCecotto on 10/07/2021 08:03, edited 4 times in total.
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#40270 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Droog »

Loki je sve upravu sto pise.

Krenuh da pisem poveci tekst, pokusavajuci da se nadovezem na njegovo izlaganje, da nekome nesto "objasnim"... ali odustah istog momenta kad sam shvatio kako ce se razviti prica... :idea: :thumbup:

Zivili Hrvati i Srbi (iz Bosne) cije su se dede od pradeda rodile u BiH...ali kazu da su Hrvati i Srbi.
Mi Bosanci, Bosnjaci, muslimani, muhamedanci, Alijini Srbi i Hrvati, Turci i kako nas sve ne nazivaju...snaci cemo se vec nekako.
Bossona
Posts: 5292
Joined: 21/12/2020 03:28

#40271 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Bossona »

BAK-eV wrote: 09/07/2021 10:40
Black swan wrote: 26/06/2021 16:14
Isto je i s kipovima...muslimani nemaju kipove i time se ponose...tako da ne mogu napraviti nista slicno krizu ili se varam?
Mogu i to bezbroj varijanti levhi, sura, Allah i Muhamed na arapskom, Kuran kao otvorena knjiga se nekom porukom, turbe, munaru, sebilj.

Ti nikad nisi cuo za kaligrafiju izgleda i islamsku arhitekturu.

Na kraju krajeva moze se i na nacionalnoj osnovi postaviti ljiljan, stilizirani stecak ....

Ima svako svoje simbole.
Image

Nema potreba praviti nove stilizirane stećke sa ljiljanima, ima ih masu razasutih uglavnom u granicama srednjevjekovne Bosne, kao i druge simbolike da vječno prkose vremenu i podsjećaju na istinu!
https://www.google.com/search?q=ste%C4% ... QF6BAgNEAE

GRANICE SREDNJEVJEKOVNE BOSNE SU OMEĐENE STEĆCIMA.
Stećci su nadgrobni spomenici naših predaka koji leže ispod njih da vjekovno svjedoče o našoj historiji i našim korijenima
Image

Image

Sve vjere su novotarija zadnjih par hiljada godina, koje su donesene na naše prostore u različiim vremnskim i historijskim okolnostima, one su nas podijelile, posvađale i međusobno zavadile.
Neka svako vjeruje i praktikuje vjeru koju želi i slijedi, ali isto tako neka poštuje i druge koji slijede svoje kao i one koji su odabrali da budu agnostici.

Danas je 21 vijek, era razmjena informacija i spoznaja koje su dostupne jednim klikom sa prenosom i razmjenom bržom od brzine svjetlosti.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#40272 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by ako te pitaju »

Da današnji Bošnjaci imaju ikakve veze sa starim Bošnjanima, imali bi imena Tvrtko, Stjepan, Katarina..........
Meni je nejasno da se možeš pozivati na staru Bosnu a veličati okupatorsku Tursku-Osmanlije.

Neki dan sam ( mislim da je na Otoci) vidio zastave kžkoje su bile kroz povijest...... Pa vidim da su stavili zastavu Osmanlijskog carstva...... Zašto onda nisu stavili i NDH? Ako okupatorske zastave se vijore kao dio povijesti BiH?
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#40273 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by nosara »

Nekom zastave, nekom ulice. Pomalo. :bih:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#40274 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

ako te pitaju wrote: 10/07/2021 09:57 Da današnji Bošnjaci imaju ikakve veze sa starim Bošnjanima, imali bi imena Tvrtko, Stjepan, Katarina..........
Meni je nejasno da se možeš pozivati na staru Bosnu a veličati okupatorsku Tursku-Osmanlije.

Neki dan sam ( mislim da je na Otoci) vidio zastave kžkoje su bile kroz povijest...... Pa vidim da su stavili zastavu Osmanlijskog carstva...... Zašto onda nisu stavili i NDH? Ako okupatorske zastave se vijore kao dio povijesti BiH?
E pa vidis to je razlika izmedju nas i vas.
Ti sto stavljaju zastavu Osmanlijskog carstva (ja neznam kako izgleda) su u manjini, ma u promilima, dok oni drugi sto isticu zastavu NDH su u jebenoj ogromoj vecini
User avatar
dr socrates
Posts: 176
Joined: 12/10/2013 13:47

#40275 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by dr socrates »

Poslednji koji imaju pravo da se pozivaju na srednjovjekovnu Bosnu su bez ikakve sumnje muslimani, a to znači potomci onih koji su se stavili u službu turskog okupatora koji je uništio staro bosansko kraljevstvo.
Preci su im stotinama godina učestvovali u satiranju svega što je predislamsko u Bosni a njihovi potomci se danas trude da dokažu da su oni zapravo autohtoni nastavljači tradicija hrišćanske Bosne.Kakav apsurd!
Kolikog je razmjera njihovo vezivanje za osmanskog okupatora i distanca od starog bosanskog kraljevstva svjedoči i primjer da oni koji se danas izjašnjavaju kao Bošnjaci nemaju ni jedno jedino autohtono nacionalno ime,kod njih su u upotrebi samo ona koja su nosili oni koji su poharali tu istu državu.
Hajde što su dobar dio sopstvenog stanovništva ubijedili u priču o nekakvom njihovom bosanstvu,već te ludosti pokušavaju prodati i onima koji su ovdje svoji na svome i koji vrlo dobro znaju ko su i šta su.
Post Reply