Gradonačelnica Sarajeva

Post Reply
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#2901 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

...
caseytron
Posts: 2090
Joined: 01/06/2016 16:42

#2902 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by caseytron »

Bloo wrote: 16/08/2021 21:28
caseytron wrote: 16/08/2021 20:46 Pitam cisto informativno, apolitican sam hvala Bogu. Samo sam primijetio slikala se ovdje, ondje itd. Ta donacija od 50k domu Bjelave je vjerujem skoro pa ravna nuli, uzevsi u obzir stanje samog doma.
Zauhar.
Grad moze samo donirati, nije osnivac,niti dzan da finansira.
Naravno. Mada zuhar nas kosta drzave, mentalitet nam je sav "zauhar"
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#2903 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Leverage »

Sanjarko wrote: 16/08/2021 18:55
Leverage wrote: 16/08/2021 14:33
Našli bi i Isusu nešto, švercer ili agent Mossada, šta god.
Valjda agent Rima. ;-) Ali s Draskom joj ono nije trebalo, ni njoj, ni Imamovicu.
Ni s Draškom a pogotovo ne sa ovim Die Stasi, pardon, Die Linke boljševikom.
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#2904 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by saibaba »

izvrsni direktor wrote: 16/08/2021 20:35
caseytron wrote: 16/08/2021 18:59 Je l' ova ista konkretno napravila do sada?
Ako njen rad pratis preko sda medija, onda nije nista.
Ako njen rad pratis realno, bez sda medija, onda jeste.
Aha koji su to po tebi realni mediji da procitamo malo o konkretnim rezultatima ?
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#2905 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by saibaba »

Bloo wrote: 16/08/2021 21:28
caseytron wrote: 16/08/2021 20:46 Pitam cisto informativno, apolitican sam hvala Bogu. Samo sam primijetio slikala se ovdje, ondje itd. Ta donacija od 50k domu Bjelave je vjerujem skoro pa ravna nuli, uzevsi u obzir stanje samog doma.
Zauhar.
Grad moze samo donirati, nije osnivac,niti dzan da finansira.
Ovdje se samo pise o donacijama za nesto zasto grad nije nadlezan, ali ipak Bendji kao dobra dusa daje ? Postoji li nesto za sta je grad nadlezan ?
Ako uzmemo u obzir da bendji ima 50 savjetnika od hotikulture do astrologije. Morala bi za nesto biti nadlezna.
daddduka
Posts: 40
Joined: 06/12/2018 08:31

#2906 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by daddduka »

Meni je pravo glupa ova prica sa skakinim pasatom. Realno gradonacelnica treba imati reprezentativno auto, a kad vec ima besmisleno mi je i prodavati kad vec postoji kupljeno. Nije da ce tih 35, 40k koje grad prihoduje nesto znacajno promijeniti.
suspect_zero
Posts: 25845
Joined: 11/10/2008 21:45

#2907 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by suspect_zero »

caseytron wrote: 16/08/2021 20:46 Pitam cisto informativno, apolitican sam hvala Bogu. Samo sam primijetio slikala se ovdje, ondje itd. Ta donacija od 50k domu Bjelave je vjerujem skoro pa ravna nuli, uzevsi u obzir stanje samog doma.
Što, kakvo je stanje Doma?
izvrsni direktor
Posts: 9367
Joined: 20/12/2018 16:11

#2908 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by izvrsni direktor »

saibaba wrote: 17/08/2021 14:00
izvrsni direktor wrote: 16/08/2021 20:35

Ako njen rad pratis preko sda medija, onda nije nista.
Ako njen rad pratis realno, bez sda medija, onda jeste.
Aha koji su to po tebi realni mediji da procitamo malo o konkretnim rezultatima ?
izvrsni direktor wrote: 16/08/2021 21:18 Evo npr, pokrenuta ideja o obnovi opservatorijuma na Trebevicu:
na njen zahtjev, pocelo se sa projektom asfaltiranja pristupnog puta Opservatorijumu.
Na prijedlog gradonacelnice, Gradsko vijece je jednoglasno donijelo Odluku o pristupanju obnovi astronomskog Opservatorijuma.
ako citas sda medije, onda ovo nije nista, jer je trebala za ovo par mjeseci svojerucno izgraditi citav Opservatorij.
Ako gledas realno, potrebno je puno vremena da prodje od inicijative do realizacije. trazenje ponudjaca za idejni projekat, vrijeme zakonsko potrebno da prodje do izbora i poslije izbora za zalbe, zatim vrijeme potrebno za izradu projekta, zatim valja preci sve nivoe, obezbijediti finansiranje, tender za izvodjaca, vrijeme potrebno da prodju prijave, izbor, zalbeni rok.
npr da pristupnu cestu izgrade, potrebno je dobiti odobrenja sa opcinskog nivoa, zatim je potrebno da opcinski nivo to uputi na opcinsko vijece, pa kad oni budu zasijedali, da izglasaju hoce li uci u to, zatim je potrebno opet da se ili uradi rebalans budzeta a sto opet na nekom od sastanaka opcinskog vijeca mora biti odobreno, li da uplanira finansije tek u sljedecoj budzetskoj godini. pa onda projekat, izbor izvodjaca, izvodjenje radova itd.

jos jedna konkretna stvar, obnova bijele tabije. idejni projekat je vec u izradi. isto njena inicijativa.


sta ti konkretno ocekujes u ovako kratkom roku?

u kratkom roku se mogu sitnice konkretno uraditi, kao npr sto je ona uradila:
- Studentski domu bjelave dodijelila 50 000, a studentski uopce nije na nivou odgovornosti grada.
zatim
- Grad Sarajevo finansijski je podržao tim u sklopu priprema za Tokijo i njihovog učešća na Paraolimpijskim igrama.
- Na moju inicijativu a uz jednoglasnu podršku vijećnika, danas je donesena odluka da sredstva u iznosu od 50.000 KM idu na adresu Košarkaškog saveza BiH, kao nagradu za historijski uspjeh ženske košarkaške reprezentacije BiH.
- Danas smo Lani uručili kartu za besplatno korištenje Olimpijskog bazena Otoka gdje će naša prvakinja moći odraditi i završne pripreme za Olimpijske igre.
Njenim angazmanom i projektom iznadjena sredstva (kod Slovacke vlade) od 50 000 KM za nabavku opreme za Zavod za specijano obrazovanj odgoj djece


dovoljno konkretno za par mjeseci ?
[/quote]
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#2909 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

daddduka wrote: 17/08/2021 14:54 Meni je pravo glupa ova prica sa skakinim pasatom. Realno gradonacelnica treba imati reprezentativno auto, a kad vec ima besmisleno mi je i prodavati kad vec postoji kupljeno. Nije da ce tih 35, 40k koje grad prihoduje nesto znacajno promijeniti.
Realno, samo predsjedništvo treba imati reprezentativno auto.

Svi ostali koji imaju pravo na njih, neka voze radne automobile.
daddduka
Posts: 40
Joined: 06/12/2018 08:31

#2910 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by daddduka »

Hakiz wrote: 17/08/2021 18:24
daddduka wrote: 17/08/2021 14:54 Meni je pravo glupa ova prica sa skakinim pasatom. Realno gradonacelnica treba imati reprezentativno auto, a kad vec ima besmisleno mi je i prodavati kad vec postoji kupljeno. Nije da ce tih 35, 40k koje grad prihoduje nesto znacajno promijeniti.
Realno, samo predsjedništvo treba imati reprezentativno auto.

Svi ostali koji imaju pravo na njih, neka voze radne automobile.
Ma slazem se 100%, ali kad vec postoji kupljeno auto za koje ona nije kriva uzmi i koristi, amortizuj do kraja i svi sretni. Bezveze mi da se prica od toga pravi.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#2911 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Leverage »

Ne znam po čemu su ova auta u kojima se vozaju naši političari reprezentativna? To jesu moćna auta, luksuzna i sve, ali to su i dalje obična auta koja može kupiti svaki dobrostojeći privatnik.

Reprezentativno auto je nekakva specijalna limuzina, možda nekakvo auto koje je zaštitni znak neke zemlje, uglavnom nešto posebno. Ovakva auta trebalo bi da koriste samo najviši zvaničnici i to u specijalnim prilikama.

Ovi ostali se realno mogu voziti i u Fabiji. Mogu i u taksiju. A mogli bi i na biciklo. Ali ne, on je uzeo Mercedesa od 200 hiljada maraka, a istog takvog voze Amir Junuzović, Selver Robot ili Sejfo Zeka Komerc. Pare se ulupale da bi guzicama bilo udobno, a da je reprezentativno - nije.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#2912 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Styling »

Leverage wrote: 17/08/2021 22:14 Ne znam po čemu su ova auta u kojima se vozaju naši političari reprezentativna? To jesu moćna auta, luksuzna i sve, ali to su i dalje obična auta koja može kupiti svaki dobrostojeći privatnik.

Reprezentativno auto je nekakva specijalna limuzina, možda nekakvo auto koje je zaštitni znak neke zemlje, uglavnom nešto posebno. Ovakva auta trebalo bi da koriste samo najviši zvaničnici i to u specijalnim prilikama.

Ovi ostali se realno mogu voziti i u Fabiji. Mogu i u taksiju. A mogli bi i na biciklo. Ali ne, on je uzeo Mercedesa od 200 hiljada maraka, a istog takvog voze Amir Junuzović, Selver Robot ili Sejfo Zeka Komerc. Pare se ulupale da bi guzicama bilo udobno, a da je reprezentativno - nije.
Reprezentativna auta je imao Tito, sve ostalo je prosjek.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#2913 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

Leverage wrote: 17/08/2021 22:14 Ne znam po čemu su ova auta u kojima se vozaju naši političari reprezentativna? To jesu moćna auta, luksuzna i sve, ali to su i dalje obična auta koja može kupiti svaki dobrostojeći privatnik.

Reprezentativno auto je nekakva specijalna limuzina, možda nekakvo auto koje je zaštitni znak neke zemlje, uglavnom nešto posebno. Ovakva auta trebalo bi da koriste samo najviši zvaničnici i to u specijalnim prilikama.

Ovi ostali se realno mogu voziti i u Fabiji. Mogu i u taksiju. A mogli bi i na biciklo. Ali ne, on je uzeo Mercedesa od 200 hiljada maraka, a istog takvog voze Amir Junuzović, Selver Robot ili Sejfo Zeka Komerc. Pare se ulupale da bi guzicama bilo udobno, a da je reprezentativno - nije.
Pa, nekome je Massimo Dutti reprezentativan, nekome Gieves & Hawkes. Koliko para...

A onda situacija "kupujmo domaće", pa se Britanska kraljica vozi u Bentleyu, a predsjednik Francuske u Citroenu. I Citroen mu nije ništa manje reprezentativan od Bentleya.

Protokolarni auto je simbol.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#2914 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Leverage »

Hakiz wrote: 18/08/2021 11:15
Leverage wrote: 17/08/2021 22:14 Ne znam po čemu su ova auta u kojima se vozaju naši političari reprezentativna? To jesu moćna auta, luksuzna i sve, ali to su i dalje obična auta koja može kupiti svaki dobrostojeći privatnik.

Reprezentativno auto je nekakva specijalna limuzina, možda nekakvo auto koje je zaštitni znak neke zemlje, uglavnom nešto posebno. Ovakva auta trebalo bi da koriste samo najviši zvaničnici i to u specijalnim prilikama.

Ovi ostali se realno mogu voziti i u Fabiji. Mogu i u taksiju. A mogli bi i na biciklo. Ali ne, on je uzeo Mercedesa od 200 hiljada maraka, a istog takvog voze Amir Junuzović, Selver Robot ili Sejfo Zeka Komerc. Pare se ulupale da bi guzicama bilo udobno, a da je reprezentativno - nije.
Pa, nekome je Massimo Dutti reprezentativan, nekome Gieves & Hawkes. Koliko para...

A onda situacija "kupujmo domaće", pa se Britanska kraljica vozi u Bentleyu, a predsjednik Francuske u Citroenu. I Citroen mu nije ništa manje reprezentativan od Bentleya.

Protokolarni auto je simbol.
Hakiz ponovo u misiji kako napisati nekakav post a ne kazati aspolutno ništa.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#2915 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

Leverage wrote: 18/08/2021 22:10
Hakiz wrote: 18/08/2021 11:15

Pa, nekome je Massimo Dutti reprezentativan, nekome Gieves & Hawkes. Koliko para...

A onda situacija "kupujmo domaće", pa se Britanska kraljica vozi u Bentleyu, a predsjednik Francuske u Citroenu. I Citroen mu nije ništa manje reprezentativan od Bentleya.

Protokolarni auto je simbol.
Hakiz ponovo u misiji kako napisati nekakav post a ne kazati aspolutno ništa.
Ko zna čitati shvatit će.
ScoobyDooby
Posts: 76
Joined: 18/02/2021 16:14

#2916 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by ScoobyDooby »

Gospodja je u nekom spektrumu... Vidi se po ponasanju.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#2917 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Leverage »

Hakiz wrote: 18/08/2021 23:01 Ko zna čitati shvatit će.
Ovako ni Lav Tolstoj nije potpisao Rat i mir, bio je puno skromniji.

Hakiz nema taj problem, on ima specijalni metafizički marketing za svoj post, nije to za svakakav hoi polloi, da ne kažem polusvijet.

Margaritas ante porcos, bajo moj.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#2918 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Grean »

suspect_zero wrote: 17/08/2021 15:04
caseytron wrote: 16/08/2021 20:46 Pitam cisto informativno, apolitican sam hvala Bogu. Samo sam primijetio slikala se ovdje, ondje itd. Ta donacija od 50k domu Bjelave je vjerujem skoro pa ravna nuli, uzevsi u obzir stanje samog doma.
Što, kakvo je stanje Doma?
Raspad, bar sto se s vana vidi.

Posebno VII paviljon koji je i najmladji, zadnji izgradjen ali onom lego gradnjom sa gotovom, azbestnom fasadom (pretpostavka da je azbestna, od onih je slicnih ploca kojim su se oblagali neboderi po Otoci i Alipasinom iz vremena salonita) kojoj odpadaju komadi.
User avatar
pici
Posts: 43596
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2919 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by pici »

Sarajmen wrote: 19/08/2021 20:42 Večeras se u Narodnom pozorištu u okviru 27. izdanja Sarajevo Film Festivala održava dodjela nagrada Srce Sarajeva za najbolja filmska ostvarenja, a crvenim tepihom prošetali su se i novi visoki predstavnik u BiH Christian Schmidt, kao i gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić i drugi.
Image
:thumbup: :kiss: bendji
User avatar
pici
Posts: 43596
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2920 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by pici »

Image

tKo je ova gazela pored hadzibajrica :shock: uhhhhh lizo bi crveni tepih kud je ona gazala...
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#2921 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Nivelacija »

Jel ovo djelo stranih ambasada pa joj FB ovako pumpa objave i reach na njima..Čak i ja koji joj ne pratim fb dobijam preporučeno za vas.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2922 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Truba »

Leverage wrote: 19/08/2021 01:01
Hakiz wrote: 18/08/2021 23:01 Ko zna čitati shvatit će.
Ovako ni Lav Tolstoj nije potpisao Rat i mir, bio je puno skromniji.

Hakiz nema taj problem, on ima specijalni metafizički marketing za svoj post, nije to za svakakav hoi polloi, da ne kažem polusvijet.

Margaritas ante porcos, bajo moj.
:lol: :mrgreen: koma ste svaka čast
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66228
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2923 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by _BataZiv_0809 »

pici wrote: 19/08/2021 20:49 Image

tKo je ova gazela pored hadzibajrica :shock: uhhhhh lizo bi crveni tepih kud je ona gazala...
Stani u red kume
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#2924 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hajvan »

dobra
no, nailk trandzama...
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#2925 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Manual »

Sarajmen wrote: 21/08/2021 08:37 Gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić posjetila je danas građane koji su ostali bez krova nad glavom nakon velikog požara u naselju Buća Potok.

Karić je odmah jutros posjetila lokaciju i razgovarala sa unesrećenim građanima te im obećala da će grad uraditi sve što bude u mogućnosti da svi dobiju adekvatnu pomoć.

U poslijepodnevnim satima dostavljeni su paketi pomoći sa najpotrebnijim stvarima.
Image
"Iako je požarom zahvaćen veliki prostor, na svu sreću, nema povrijeđenih. Hvala pripadnicima Profesionalne vatrogasne brigade Kantona Sarajevo i dobrovoljnim vatrogascima na terenu koji su brzom intervencijom lokalizovali požar i uspjeli spriječiti širenje vatre. Svojom humanom misijom štite živote i imovinu naših sugrađana", poručila je gradonačelnica Sarajeva.

Izrazila je nadu da će se istragom brzo utvrditi uzrok požara.
:thumbup:
Post Reply