Draško Stanivuković

Post Reply
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#4076 Re: Draško Stanivuković

Post by daddy-kool »

Kakvo je ime drasko, pretpostavljam od dragan izvedenica?
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#4077 Re: Draško Stanivuković

Post by House »

seljačić

čuješ mu po naglasku. srbi imaju taj kompleks da svima određuju ko je ko. bolest

a oni (bosanski srbi) došli na osmanlijskim konjskim zapregama iz rumunije u bosnu. historijska činjenica
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4881
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#4078 Re: Draško Stanivuković

Post by ¤ jelena ¤ »

E, i oni isto tako tu svoju bolest nazivaju...
istorijskim činjenicama....
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#4079 Re: Draško Stanivuković

Post by sehohari »

Samo fakat ne znam zašto je sada neko iznenađen Stanivukovićem. Mislim, pa šta ste očekivali?

Ne trebate uopšte gledati na ove njegove izjave, poteze i tako dalje. Samo pogledajte na njega kao osobu.

Cijelo vrijeme se govori o nekim novim nadama, novim vjetrovima, i onda dođe Draško Stanivuković...
Nemojte me krivo shvatiti, ali lik niti je završio neku školu, niti je radio na nekom poslu, niti se inače može pohvaliti bilo kakvim ozbiljnijim uspjehom. Dovoljno je pratiti kojim fondom riječi raspolaže da bi se došlo do zaključka o kakvoj osobi se radi.
Radi se o 28-godišnjem momku iz ruralnog područja sa srednjom stručnom spremom, koji do sada nigdje nije bio u poslovnom odnosu, sinu oca milionera kojem niko ne zna posao. ŠTA STE OČEKIVALI?

Da je SNSD ovako nekoga kandidovao za načelnika drugog najvećeg grada u Bosni i Hercegovini, ismijavali bi Dodika sve do dana današnjeg. Istina je da je on u rangu onog zeničkog ZE-ministra (a i on je makar diplomirao za ekonomistu, pa makar bilo gdje i kako), a u medijama je predstavljen kao bh. verzija Adenauera, Mandele i Brandta.

Ne želim da kažem da ga manjak visokoškolskog obrazovanja čini lošijom osobom ili političarem, ali mi je smiješno koliko u Sarajevu SDA kritikuje trojku zbog DIF-ovaca u vladi, a vamo lik bez dana radnog staža i fakulteta hladno postane načelnik grada sa preko 200.000 stanovnika.

Ne želim da ikoga omolažavam, ali ga jednostavno od početka nisam vidio kao dovoljno kvalifikovanu osobu za tu funkciju. I dan-danas ne mogu da shvatim koliko je se guralo pod tepih.
User avatar
okanomalo
Posts: 926
Joined: 09/01/2015 16:10

#4080 Re: Draško Stanivuković

Post by okanomalo »

bravo,istog smo misljenja. prvi put kad sam na BN-tv slusala doticnog rekla sam da je cisti promasaj. vecina njegovoh "sljedbenika" u stranci su sa srednjom skolom ili diplomom sa privatnog faksa. kadar za prezir jer se ne mogu strucno upustiti u rjesavanje problema koje nosi njihova funkcija. stanivukovic je ispalio par populistickih ideja i onda utihnuo. kad uporedis ivanica i ovog populistu jasno ti je da je njegova vladavina kratkog daha.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#4081 Re: Draško Stanivuković

Post by banjaluka078 »

¤ jelena ¤ wrote: 17/08/2021 19:43 E, sad....što mu se ovi kod ķuće tome garant čude, pitaju đe je problem i šta je to naš mali pogrešno reko....to je već drugi par opanaka...

i naš problem.
Baš tako. Jednako kao što banjalučka komunalna policija ne vidi problem u ovom grafitu i ne dolazi ga prekrečiti iako im ja svakog dana pošaljem prijavu. Nije mi mrsko, samo svako jutro ponovo pošaljem mail.

Image

Ovaj se nalazi u mom, i Draškovom, komšiluku, a inače ih je grad pun. Nisu slučajni, jer je boja, "font"/rukopis isti i ima ih na svakom većem zidu uz glavne saobraćajnice + 2 u centru.

Ja ih prijavljujem kao neprimjerene, a neki komunalac tamo vjerovatno gleda u sliku i konta "šta ovdje ne valja, sve istina"...


sehohari wrote: 18/08/2021 01:24 Radi se o 28-godišnjem momku iz ruralnog područja sa srednjom stručnom spremom,[/b]
Da je bar iz ruralnog područja, bilo bi mi manje žao, Draško je odrastao u gradu, na asfaltu. Išao je u istu srednju školu kao i ja, samo je izgleda u gimnaziji kriterijum dosta spušten, jer mi nismo mogli zamisliti da s njegovom dikcijom možemo proći razred, driblalo nas i ispravljalo kao da ćemo u spikere.

Btw. neko se čudi kakvo je ime Draško...najnormalnije, nije nimalo neobično ni ovdje ni u Hrvatskoj, znam jako puno ljudi koji se tako zovu, nije im nadimak.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4881
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#4082 Re: Draško Stanivuković

Post by ¤ jelena ¤ »

banjaluka078 wrote: 18/08/2021 13:37
¤ jelena ¤ wrote: 17/08/2021 19:43 E, sad....što mu se ovi kod ķuće tome garant čude, pitaju đe je problem i šta je to naš mali pogrešno reko....to je već drugi par opanaka...

i naš problem.
Baš tako. Jednako kao što banjalučka komunalna policija ne vidi problem u ovom grafitu i ne dolazi ga prekrečiti iako im ja svakog dana pošaljem prijavu. Nije mi mrsko, samo svako jutro ponovo pošaljem mail.

Image

Ovaj se nalazi u mom, i Draškovom, komšiluku, a inače ih je grad pun. Nisu slučajni, jer je boja, "font"/rukopis isti i ima ih na svakom većem zidu uz glavne saobraćajnice + 2 u centru.

Ja ih prijavljujem kao neprimjerene, a neki komunalac tamo vjerovatno gleda u sliku i konta "šta ovdje ne valja, sve istina"...
Upravo o tome i govorim.

A i ovi koji veoma dobro znaju šta ne valja, neće iz inata da reaguju jer im se može.
User avatar
mk ultra
Posts: 19545
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4083 Re: Draško Stanivuković

Post by mk ultra »

ako ga prekrečiš on će tu i dalje biti heroj, što bi rekli, džabe si krečio. :mrgreen:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#4084 Re: Draško Stanivuković

Post by banjaluka078 »

mk ultra wrote: 18/08/2021 13:59 ako ga prekrečiš on će tu i dalje biti heroj, što bi rekli, džabe si krečio. :mrgreen:
Ovako bar naiđe poneki pijanac ili cuko i zapiša.
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#4085 Re: Draško Stanivuković

Post by Tanqueray »

House wrote: 18/08/2021 00:48 seljačić

čuješ mu po naglasku. srbi imaju taj kompleks da svima određuju ko je ko. bolest

a oni (bosanski srbi) došli na osmanlijskim konjskim zapregama iz rumunije u bosnu. historijska činjenica
Eto ti kritikujes, pa onda maltene isto radis :D da ne spominjemo kako lupas gluposti :oops:
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#4086 Re: Draško Stanivuković

Post by breuer »

Tanqueray wrote: 18/08/2021 15:38
House wrote: 18/08/2021 00:48 seljačić

čuješ mu po naglasku. srbi imaju taj kompleks da svima određuju ko je ko. bolest

a oni (bosanski srbi) došli na osmanlijskim konjskim zapregama iz rumunije u bosnu. historijska činjenica
Eto ti kritikujes, pa onda maltene isto radis :D da ne spominjemo kako lupas gluposti :oops:
nevjerovatno koliko sliče jedni drugima u konačnici :D
Bossona
Posts: 5292
Joined: 21/12/2020 03:28

#4087 Re: Draško Stanivuković

Post by Bossona »

banjaluka078 wrote: 18/08/2021 13:37
¤ jelena ¤ wrote: 17/08/2021 19:43 E, sad....što mu se ovi kod ķuće tome garant čude, pitaju đe je problem i šta je to naš mali pogrešno reko....to je već drugi par opanaka...

i naš problem.
Baš tako. Jednako kao što banjalučka komunalna policija ne vidi problem u ovom grafitu i ne dolazi ga prekrečiti iako im ja svakog dana pošaljem prijavu. Nije mi mrsko, samo svako jutro ponovo pošaljem mail.

Image

Ovaj se nalazi u mom, i Draškovom, komšiluku, a inače ih je grad pun. Nisu slučajni, jer je boja, "font"/rukopis isti i ima ih na svakom većem zidu uz glavne saobraćajnice + 2 u centru.

Ja ih prijavljujem kao neprimjerene, a neki komunalac tamo vjerovatno gleda u sliku i konta "šta ovdje ne valja, sve istina"...


sehohari wrote: 18/08/2021 01:24 Radi se o 28-godišnjem momku iz ruralnog područja sa srednjom stručnom spremom,[/b]
Da je bar iz ruralnog područja, bilo bi mi manje žao, Draško je odrastao u gradu, na asfaltu. Išao je u istu srednju školu kao i ja, samo je izgleda u gimnaziji kriterijum dosta spušten, jer mi nismo mogli zamisliti da s njegovom dikcijom možemo proći razred, driblalo nas i ispravljalo kao da ćemo u spikere.

Btw. neko se čudi kakvo je ime Draško...najnormalnije, nije nimalo neobično ni ovdje ni u Hrvatskoj, znam jako puno ljudi koji se tako zovu, nije im nadimak.
Image

Image
Bossona
Posts: 5292
Joined: 21/12/2020 03:28

#4088 Re: Draško Stanivuković

Post by Bossona »

zarko.filip wrote: 17/08/2021 03:47
Bossona wrote: 16/08/2021 18:37 Zar nije negiranje naroda šovinizam?. Dražkov šovinzam nije sporan za njegove istomišljenike, šoviniste niti veličanje Draže i četnika. Za iste velikosrpske šoviniste je patriotizam družiti se i slikati sa četmicima, slaviti teroristu Gavrila koji je izazvao svjetski rat, desetine miliona mrtvih uz razaranja, agresiju i velikosprsku okupaciju Bosne koja je zamjenila prethodnu okupaciju AU,...
Gavrilo je junak a ne terorista.
Image
Image
SRPSKA HEGEMONIJA NAD BOSNOM JE RAZLOG TERORISTIČKOG UBISTVA FERDINANDA ALI I POVOD PRVOG SVJETSKOG RATA
(28.JUNA 1914).
ORGANIZATOR SARAJEVSKOG ATENTATA JE BIO OSNIVAČ TERORISTIČKE ORGANIZACIJE "CRNA RUKA " DRAGUTIN DIMITRIJEVIĆ "APIS"-a
-"Ujedinjenje ili smrt", poznatije i kao "Crna ruka", koju je osnovao sa nekoliko terorističkih istomišljenika.
- Cilj osnivanja ove terorističke organizacije iza koje je stajao velikosrpski plan proširenje Srbije zapadno od Drine i ujedinjenje srpstva.
-Među prvim žrtvama terorističke organizacije "Crna Ruka" je bilo ubisto kralja Aleksandra Obrenovića i njegove supruge Drage Masin u Beogradu 1903 godine.
-Ubistvo poslednjeg vladara iz dinastije Obrenovića izvršila je grupa oficira iza čega je stajao osnivač terorističke organizacije Dimitrijević. Nakon toga novi kralj Srbije postao je Petar I Karađorđević.
-Nakon balkanskih ratova, ista teroristička organizacija, preko svoje terorističke ćelije u Bosni pod imenom "Mlada Bosna" organizuje teroristički čin ubistva Franca Ferdinanda na pravoslavni crkveni praznik "Sveti Vid", poznatiji kao Vidovdan 28.6.1914 godine preko srpskog teroriste Gavrila Principa što je bio povod za početak Prvog Svjetskog Rata (WWI), kao posljedica tog rata velikosrpski plan uspjeva 1918 godine uz pomoć rusko-englesko francuskih saveznika i da okupira Bosnu, Hrvatsku, Sloveniju , Crnu Goru, Makedoniju i otmu Mađarima to jest Austorugarskoj Vojvodinu koja do tada nikada nije bila dio Srbije.
- Dragutin Dimitrijević APIS je nakon bijega srpske vojske iz Srbije na Grčki otok Krf uhapšen na solunskom frontu u decembru 1916 godine, a nakon smrtne presude vojnog suda, APIS je streljan 26.juna 1917 godine na solunskom polju, streljan je kao generalštabni pukovnik srpske vojske Dragutin Dimitrijević Apis, te majori Ljubo Vulović i Rade Malobabić, oni su osuđeni kao organizatori atentata na regenta Aleksandra Karadordevića.Situacija nakon terorističkog atentata 28. juna 1914 godine na prestolonasljednika Franju Ferdinanda i njegovu trudnu suprugu Sofiju je bila šokirajuća.

Osnovnu ulogu u atentatu odigrala je tajna srpska teroristička organizacija "Crna Ruka" koja je službeno osnovana 1910. godine, iako su njezini članovi već ranije bili uključeni u terorističke operacije i politička ubistva kao na primjer ubistvo srpskog kralja Aleksandra Obrenovića i njegove supruge. Glavni zapovjednik "Crne ruke" bio je ujedno i glavni zapovjednik Srpske vojne obavještajne službe pukovnik Dragan Dimitrijević Apis. "Crna Ruka " je kontrolisala svoj ogranak u Bosni pod nazivom "Mlada Bosna" čiji članovi su izvršili atentat.

Planovi za ubistvo Franje Ferdinanda počeli su se stvarati tek pošto se tajnim kanalima u Srpskoj obavještajnoj službi na čelu s Apisom saznalo da austro-ugarski prijestolonasljednik dolazi u Sarajevo nadgledati vojne vježbe. Aktivnostima na granici, prebacivanju trojice mladića s oružjem u Bosnu bio je obaviješten srpski predsjednik vlade Nikola Pašić koji je navodno srpskom veleposlaniku u Monarhiji naredio da vijesti prenese državnom vrhu međutim, on je to prenio previše diskretno, govoreći kako su vježbe i pokazivanje moći na srpski vjerski praznik Vidovdan možda previše provokativni. U samom terorističkom činu je učestovalo sedam osoba raspoređenih po maršruti od polja gdje su se održavale vježbe do Gradske vijećnice:

Prijestolonasljednik je bio ubijen od pripadnika udruženja "Mlada Bosna" koji su bili obučavani i naoružani u Beogradu. Takođe Austro-Ugarska policija je našla dokument o organizaciji atentara potpisan od Nikole Pašića 5 juna 1914. godine (23 dana prije atentata) u kojem je napisan i nadimak jednog od atentatora. Srbija će 1917. godine izvesti pred sud tada nepoželjnog Dragutina Dimitrijevića Apisa zbog zločina nevezanih s ovim Sarajevskim atentatom i on će tada priznati da ga je organizovao u svojstvu "Glavnog zapovjednika Srpske vojne tajne službe".

Na kraju zbog drugih zločina koje nije ni počinio Apis je 1917. godine osuđen i strijeljan. Vrhovni sud Srbije će ga 1953 godine proglasiti nevinim za zločine zbog kojih je 1917. godine pogubljen.

Austro-Ugarska je nakon zvršetka preliminarne istrage o atentatu uputila ultimatum Srbiji koji je na početku Srbija prihvatila, da bi ga nakon dobijene podrške od Rusije odbila. S druge strane bez obzira na dokaze koji povezuju Srbiju s ubistvom Franje Ferdinanda, Austro-Ugarski car Franjo Josip Prvi žestoko se protivio objavi rata Srbiji. Bez obzira na narodnu želju za osvetom,
U tom trenutku najveće moguće napetosti dio srpskih vojnika se "greškom" iskrcao na Austro-Ugarskoj obali na što su tamošnji vojnici pucali u zrak. To je bio završni "mirnodopski" akt krize stvorene atentatom u Sarajevu i Austro-Ugarska 28. juna 1914. godine objavljuje rat Srbiji. Navodne riječi Franje Josipa I. nakon potpisivanja mobilizacije bile su: "Ja sam sve uradio najbolje što sam mogao, ali sada je sve gotovo"
Ubrzo potom Rusija objavljuje rat Austro-Ugarskoj, a Njemačka Rusiji i Francuskoj s čime počinje prvi svjetski rat koji će odnijeti više od 40 miliona ljudskih života.

Nakon napada na Srbiju godinu dana kasni srpska vojska bježi iz Srbije preko Albanije ka Grčkoj i ostavlja nezaštičen narod što je bio jedinstven slučaj u historiji ratovanja.
25. novembra 1915. godine, počela je čuvena bježanija srpske vojske iz Srbije poznatija kao Albanska Golgota u kojoj je život izgubilo 243.000 srpskih vojnika i civila.
Odluka o povlačenju donijeta je jer je stanje u srpskoj vojsci bilo veoma teško. Vladao je zamor, nije bilo hrane, kao ni oružja i municije, a zima je bila na pragu. Albanija je tada bila saveznica Srbiji, jer je Esad Paša dozvolio srpskoj vojsci da prođe kroz Albaniju
Savezničke trupe stigle su u neutralnu Grčku 1915. pokušavajući da pomognu Srbiji, ali je ekspedicija stigla prekasno i u nedovoljnom broju da spriječi pad Srbije. Tada je donijeta odluka o bježaniji srpske vojske i civila preko Albanije, i pretrpljeni su strašni gubici.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#4089 Re: Draško Stanivuković

Post by daddy-kool »

https://www.danas.rs/svet/vojvodjanski- ... okvir-bih/

Vojvođanski klub pozvao zapadne demokratije da promene dejtonski okvir BiH


VK je pozvao Visokog predstavnika u BiH Kristijana Šmita (Crhistian Schmidt) da hitno reaguje.

Taj klub pozvao je zapadne demokratije da hitno promene dejtonski okvir Bosne i Hercegovine, „kako se fašizam ne bi izlivao po celom regionu i dugoročno trovao odnose u njemu“. U suprotnom, dodaju, novi sukobi na Zapadnom Balkanu su sasvim izvesni.

„Lažni Dodikov opozicionar, velika uzdanica (predsednika Srbije) Aleksandra Vučića i miljenik klerošovinističkog režima u Crnoj Gori, nastavio je da vređa sve ljude zdravog razuma u našem regionu. Poručujemo mu da crnogorska nacija i vojvođanski identitet postoje i postojaće mnogo duže od entiteta koji ga je iznedrio kao gradonačelnika etnički očišćene Banjaluke“, navodi se u saopštenju VK.

Ističe se da su „velikosrpsku ideju“, koja je, prilikom prethodne realizacije, „posejala preko 130.000 grobova i preko dva miliona raseljenih, te mnogo više unesrećenih“, tokom 1990-ih provodili „ozbiljni zločinački umovi“.

„Danas je ova fašistoidna ideja, etnički čistih tvorevina, svedena na osobu upitnog obrazovanja – karikaturalnog gradonačelnika Banjaluke. On je uvreda čak i za balkansko poimanje političara“, ocenjuje VK.

Iz te organizacije ukazuju da je „ovaj mlađani desničarski ekstremista“ najbolji primer da problem Bosne i Hercegovine i celog Balkana nije, kako navode, „kriminalno-separatistički režim“ Milorada Dodika i njegovo „dnevno huškanje na novi rat i pozivi za izvršenje novog genocida“.

„Stanivuković je dokaz da je problem dublji i da se tiče postojanja paradržave u srcu Evrope. Sve dok postoji enitet zasnovan na neskrivenoj nacional-fašističkoj ideologiji, na Zapadnom Balkanu neće biti mira“, upozorava se u saopštenju.

:thumbup:
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3695
Joined: 23/04/2011 12:21

#4090 Re: Draško Stanivuković

Post by Mr.Sojic »

HerrFlick999 wrote: 17/08/2021 11:27
Black swan wrote: 17/08/2021 11:13

vi fakat nešto očekujete od srba da budu nešto drugo što nisu?

koliko vremena mora proći da shvatite kako srpstvo i RS u srba nema alternativu
i da se okrenemo federaciji i njezinu napretku
Ljudi moraju da shvate da su tipovi poput Vojina MIijatovica koji odgovaraju Bosnjacima 1 u 1000 u RS-u.
Frau Helga :mrgreen: (H)ajde ne seri :lol:
User avatar
HerrFlick999
Posts: 189
Joined: 08/02/2021 09:44

#4091 Re: Draško Stanivuković

Post by HerrFlick999 »

Mr.Sojic wrote: 18/08/2021 18:19
HerrFlick999 wrote: 17/08/2021 11:27

Ljudi moraju da shvate da su tipovi poput Vojina MIijatovica koji odgovaraju Bosnjacima 1 u 1000 u RS-u.
Frau Helga :mrgreen: (H)ajde ne seri :lol:
Pa u BL koja je "najprogresivnija" sredina, isti taj politicki pokret nije mogao ni u gradsku skupstinu. To su cinjenjice, ne znam sto takav pristup?
User avatar
sinuhe
Posts: 11490
Joined: 03/06/2011 11:33

#4092 Re: Draško Stanivuković

Post by sinuhe »

Banjaluka je prije Draska imala najboljeg gradonacelnika u BiH.
Zasto bi iko glasao za Vojina Mijatovica :-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4093 Re: Draško Stanivuković

Post by spreca »

daddy-kool wrote: 18/08/2021 18:14 https://www.danas.rs/svet/vojvodjanski- ... okvir-bih/

Vojvođanski klub pozvao zapadne demokratije da promene dejtonski okvir BiH


VK je pozvao Visokog predstavnika u BiH Kristijana Šmita (Crhistian Schmidt) da hitno reaguje.

Taj klub pozvao je zapadne demokratije da hitno promene dejtonski okvir Bosne i Hercegovine, „kako se fašizam ne bi izlivao po celom regionu i dugoročno trovao odnose u njemu“. U suprotnom, dodaju, novi sukobi na Zapadnom Balkanu su sasvim izvesni.

„Lažni Dodikov opozicionar, velika uzdanica (predsednika Srbije) Aleksandra Vučića i miljenik klerošovinističkog režima u Crnoj Gori, nastavio je da vređa sve ljude zdravog razuma u našem regionu. Poručujemo mu da crnogorska nacija i vojvođanski identitet postoje i postojaće mnogo duže od entiteta koji ga je iznedrio kao gradonačelnika etnički očišćene Banjaluke“, navodi se u saopštenju VK.

Ističe se da su „velikosrpsku ideju“, koja je, prilikom prethodne realizacije, „posejala preko 130.000 grobova i preko dva miliona raseljenih, te mnogo više unesrećenih“, tokom 1990-ih provodili „ozbiljni zločinački umovi“.

„Danas je ova fašistoidna ideja, etnički čistih tvorevina, svedena na osobu upitnog obrazovanja – karikaturalnog gradonačelnika Banjaluke. On je uvreda čak i za balkansko poimanje političara“, ocenjuje VK.

Iz te organizacije ukazuju da je „ovaj mlađani desničarski ekstremista“ najbolji primer da problem Bosne i Hercegovine i celog Balkana nije, kako navode, „kriminalno-separatistički režim“ Milorada Dodika i njegovo „dnevno huškanje na novi rat i pozivi za izvršenje novog genocida“.

„Stanivuković je dokaz da je problem dublji i da se tiče postojanja paradržave u srcu Evrope. Sve dok postoji enitet zasnovan na neskrivenoj nacional-fašističkoj ideologiji, na Zapadnom Balkanu neće biti mira“, upozorava se u saopštenju.

:thumbup:
:thumbup:
Bossona
Posts: 5292
Joined: 21/12/2020 03:28

#4094 Re: Draško Stanivuković

Post by Bossona »

Ovom skandaloznom, nekulturnom i izjavom koja, prema riječima sarajevskog advokata Senada Pećanina, izlazi iz svih normi pristojnog ponašanja običnog građanina, a kamoli čovjeka koji predstavlja Banja Luku — Stanivuković je pokazao da pripada ešalonu srpskih političara, koji ne prezaju ni od najprizemnijih uvreda kada je riječ o realizaciji projekta “srpskog sveta”.

“Nažalost, Draško Stanivuković je u Bosni i Hercegovini viđen kao toliko iščekivani dašak promjena u odnosu na nacionalističke, kriminalne i koruptivne vlasti, kojima je BiH okovana. Međutim, već od prvog dana mandata pokazao je da su ta nadanja i očekivanja bila u potpunosti neutemeljena”, istakao je Pećanin za Gradski portal.

Riječ je, kako dodaje, o kontinuitetu Stanivukovićevih ispada u kojem pokazuje nacionalističko lice.



“Pokazuje jedan šovinizam i to ne samo prema Crnogorcima, već i Bošnjacima, Albancima i drugim narodima na prostoru nekadašnje Jugoslavije. Očito je da mlada generacija političara nastavlja utabanim stazama nacionalizma, koji ništa dobro ne može donijeti nijednoj državi i sredini u našem regionu”, zaključio je Pećanin.

Od Ministarstva vanjskih poslova Crne Gore, Gradski portal pokušao je da saznamo kakva je diplomatska praksa i da li će zvanične institucije te zemlje preduzeti nešto povodom posljednje izjave gosta iz Banja Luke, ali navode kako odgovor na pitanja nisu dobili.

Podsjetimo, Ministarstvo unutrašnjih poslova Crne Gore ukinulo je rješenje crnogorske Uprave policije kojim se Stanivukoviću zabranjuje ulazak u tu zemlju.

On je prošle godine učestvovao u litijama koje su organizovane neposredno pred parlamentarne izbore u Crnoj Gori, a policija mu je, nakon privođenja, izdala rješenje da napusti Crnu Goru kroz sat vremena.

Tada mu je i zabranjen ulazak u državu u narednih godinu. Iako je rješenje prvostepenog organa o zabrani ulaska trebalo da važi do 29. augusta ove godine, ono je ukinuto krajem juna, čime je Stanivukoviću ponovo omogućen ulazak u Crnu Goru
, piše crnogorski Gradski portal.
Regeneracija velikosrpskog nacionalizma i budućnost države Crne Gore: Čekajući crnogorski odgovor
Hoće li Matija Bećković preživjeti crnogorsku naciju?
https://www.pobjeda.me/clanak/hoce-li-m ... sku-naciju
Stanivuković: Prijete mi da će me zaklati. Protiv sebe ne mogu
Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković danas je ponovo kazao da Crnogorci nisu posebna nacija, nego su dio identiteta srpskog naroda.


Međutim, dodaje kako poštuje one koji imaju drugačije mišljenje.


Podsjetimo, njegova izjava gdje negira crnogorsku naciju izazvala je mnogobrojne reakcije.

“Želim kazati da je neko isjekao 6 sekundi i na osnovu toga napravio mišljenje. Imao dio kada kažem da svako ima pravo osjećati se kako želi i niko ne treba ubjeđivati da nešto jest ili nije. Isto tako imam i ja pravo da ima svoj stav. Moje mišljenje je da Crnogorac ne može biti odvojen od identiteta srpskog naroda. Za mene kad neko kaže da je Crnogorac, isto kao da kaže da je Vojvođanin. Dakle Vojvođanin Srbin ili Srbin Crnogorac, ja u to duboku vjerujem. Ako čitate Njegoša on kaže da ‘srpski piše’ i da mu je ‘narodnost srbinska’, a “duša Slavenska”. Ja Crnu Goru smatram svojoj zemljom. Smatram da su 32 slova (crnogorskog pisma) izmišljena. Koja 32 slova? Oprostite, ali ćirilica ima 30 slova. Imam pravo da iznesem svoj stav”, kazao je Draško Stanivuković za N1.

Kako navodi on je dobio i prijetnje po život.

“Dobio sam prijetnje po život. Govorili su mi da sam ‘četnik’, ‘nacionalista’, da će me zaklati, da ne dolazim u Crnu Goru…Ja ovu izjavu nisam dao politički nego duhovno. U Crnoj Gori nemam glasača, nego jednostavno tako mislim. Protiv sebe ne mogu. Vidjeli ste da pojedini mediji u Federaciji traže da kažem Kosovo, a ja kažem Kosovo i Metohija. Ili RS, a ja kažem Republika Srpska. Za te stvari se mre. Za te stvari su moj preci dali život, moj stric”, kategoričan je Draško Stanivuković.

Međutim, iako ima svoj stav, koji ne želi mijenjati, gradonačelnik Banjaluke cijeni i prihvata druge koji različito misle od njega.

Zatim je komentarisao Rezoluciju o genocidu u Srebrenici koju je usvojio crnogorski parlament.

“Nisam ranije komentarisao Rezoluciju o Srebrenici. Treća država priča o drugim dešavanjima, a onda osuđuju ako neko iz Republike Srpske brani svetinje u Crnoj Gori. Nažalost, u politici je sve moguće. Kao mlad čovjek imam svoje uvjerenje, svoj put”, poručio je. https://boljabosna.ba/vijesti/stanivuko ... Axim0PxVmU
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4095 Re: Draško Stanivuković

Post by spreca »

Ovaj balavi Cetnik je sasvim pobrko demokratiju sa Cetnickim nacelima,on misli da je pravo govora da laprda i da vrijedja citave nacije, nije za svakoga demokratija isto kao da budali das kamen u ruku
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3695
Joined: 23/04/2011 12:21

#4096 Re: Draško Stanivuković

Post by Mr.Sojic »

HerrFlick999 wrote: 18/08/2021 18:35
Mr.Sojic wrote: 18/08/2021 18:19
Frau Helga :mrgreen: (H)ajde ne seri :lol:
Pa u BL koja je "najprogresivnija" sredina, isti taj politicki pokret nije mogao ni u gradsku skupstinu. To su cinjenjice, ne znam sto takav pristup?
Da namazu govnima onaj gore natpis na Petunu i docrtaju pelene mozda bi licio na nesto :mrgreen:

P.s.Mislim da kontas :bih:
Last edited by Mr.Sojic on 18/08/2021 20:25, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4097 Re: Draško Stanivuković

Post by mO k3 »

sinuhe wrote: 18/08/2021 19:16 Banjaluka je prije Draska imala najboljeg gradonacelnika u BiH.
Zasto bi iko glasao za Vojina Mijatovica :-)
Ček ček nešto mi na um pade zar nije Radojičić Crnogorac ?
User avatar
escobar__
Posts: 8885
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4098 Re: Draško Stanivuković

Post by escobar__ »

Napadoše me na ovoj temi kad sam četnika nazvao četnikom. 😁
User avatar
Login77777
Posts: 8699
Joined: 18/05/2021 09:11

#4099 Re: Draško Stanivuković

Post by Login77777 »

Njegov je jos ovaj mandat i cao. preCednik vraca opet BL u svoje ruke. :bih:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#4100 Re: Draško Stanivuković

Post by banjaluka078 »

Ovo nije Draško koliko se ja razumijem u njega. Ali nije daleko od njega, ideološki?
Bossona wrote: 18/08/2021 16:34 Image
Post Reply