Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83421
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53351 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

billy organ wrote: 14/08/2021 00:05 Niko ih nikad nije zvao, sami dosli jel :D
:lol: :lol:
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#53352 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

Imal' se šta fino pojesti u Korzo Food?
I je li to ono iznad kluba082?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#53353 Re: Zeničani

Post by Casual's »

tap3ah75 wrote: 14/08/2021 12:21 Imal' se šta fino pojesti u Korzo Food?
I je li to ono iznad kluba082?
072* :mrgreen:

Nako. Možeš pogledat ponudu na korpa aplikaciji
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4104
Joined: 28/01/2012 11:38

#53354 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

tap3ah75 wrote: 14/08/2021 12:21 Imal' se šta fino pojesti u Korzo Food?
I je li to ono iznad kluba082?
Imaš piletinu u sosu od gljiva. :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53355 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Robert Jonjić je napisao:

1. "Ne dam pare lopovima".
- klubom upravlja od članova izabran Upravni odbor koji svaka tri mjeseca članovima i Gradskoj upravi dostavlja izvještaj o utrošku sredstava.

2. "Ne dam pare za preplaćene igrače".
- u Čeliku igraju uglavnom zenička djeca na koje je ukupno, za prvih pola godine potrošeno mizernih 13.050 KM.

3. "Ne dam pare za dugove koje je neko drugi napravio".
- navijači Čelika su do 2015. prešutno posmatrali plačku i zaduživanje kluba i snose veliku odgovornost za trenutno stanje. Ako ćemo čekat da se neko pojavi i riješi Čelikove dugove, desit će nam se novi Aydin Olgun.

4. "Prvo nek' odgovaraju oni koji su napravili dugove".
- otvoreno je nekoliko istraga protiv bivših čelnika i djelatnika kluba. Upravni odbor nije taj koji ima alate i moć strpati u zatvor i kazniti nekoga za koga smatra da je oštetio klub. To rade tužilaštva, sudovi, SIPA-e, MUP-ovi kojima je UO ustupio sve dostupne dokumente i informacije. Obzirom na sporost pravosuđa, jel' Čelik treba prestat funkcionirat dok se ne procesuiraju odgovorni?

5. "Ne zanina me Čelik u kukuruz ligama".
- cijena toga što smo preko 20 godina posmatrali pljačku i zaduživanje kluba je ta da smo danas u II. Federalnoj. Za razliku od takmičenja u Premijer ligi, igranje u nižim rangovima zbog niskih troškova omogućava vraćanje dugovanja što je prvi i osnovni preduvjet za deblokadu računa i normalno poslovanje.

6. "Nemaju ambiciju ući u viši rang".
- za potpunu stabilizaciju, Čelik na ime dugovanja treba isplatiti još oko 1.3 - 1.4 mil KM.
Zbog niskih troškova takmičenja, u Kantonalnoj ligi je moguće vratiti 350.000 KM dugovanja; u II. Federalnoj ligi 300.000 KM; u I. Federalnoj ligi do 100.000 KM; u Premijer ligi ništa.

Je li bolje provesti još koju godinu u nižim rangovima i sanirati dugovanja nego na silu ući u Premijer ligu s blokiranim računima i dugovanjima i bez mogućnosti da se ti dugovi isplate?

Gledali smo 20 godina kako klub propada a sada nam je problem gledati 4-5 godina kako raste? Ako ćemo se s blokiranim računom i velikim dugovima na silu vratiti u najviši rang koja je onda bila svrha ispadanja u Kantonalnu ligu?

7. "Ratuju s Gradskom upravom".
- ratujemo i za to imamo 133.505,86 razloga koliko iznosi cifra koju je Gradska uprava privremeno ukrala od kluba na ime zakupnina poslovnih prostora u Bilinom polju. Ratovat ćemo protiv svakog ko zakine klub za 1 KM i to nije pitanje inata nego dostojanstva najvećeg kluba na svijetu.

8. "Čelik je rupa bez dna".
- u odnosu na period od prije 2 godine, Čelikov dug je smanjen za preko 10 mil KM.

Kako?

1.4 mil KM - na ime prošlogodišnje isplate dugovanja bivšim igračima i trenerima nakon odlaska Olguna,
8.8 mil KM - na ime potpisanog reprograma zbog duga prema Poreznoj upravi FBiH,
150.000 KM - na ime dugovanja prema ostalim povjeriocima isplaćenih u prvoj polovini ove godine.

9. "Prvo je potrebno sprovesti reviziju".
- jeftini spin Gradske uprave kao "argument" zašto se ne poštuje Sporazum a kao s ciljem "da se zna ko je pokr'o milione i koliko je Čelik dužan".

Spisak članova bivših uprava je javan. Dugovanja Čelika su, nakon nekoliko javnih poziva da se jave povjerioci, podataka sa Sudova, usaglašavanja finansijskih kartica s povjeriocima, utvrđena i predstavljena Skupštini, tako da rukovodstvu kluba revizija nije potrebna. Dubinska revizija košta 40ak hiljada KM. Čelik će taj novac radije iskoristiti na vraćanje dugovanja. Kome treba i ko na njoj inzistira neka je plati.

10. "Iza ove Uprave stoji SDA".
- ko god zaista ovo misli taj je mentalno retardiran i nema mu pomoći
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#53356 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

kamberovica polje wrote: 14/08/2021 12:36
tap3ah75 wrote: 14/08/2021 12:21 Imal' se šta fino pojesti u Korzo Food?
I je li to ono iznad kluba082?
Imaš piletinu u sosu od gljiva. :D
Završili kod Merdanovića.
Vratićemo mu se opet.
:)
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53357 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

tap3ah75 wrote: 14/08/2021 21:50
kamberovica polje wrote: 14/08/2021 12:36

Imaš piletinu u sosu od gljiva. :D
Završili kod Merdanovića.
Vratićemo mu se opet.
:)
Moje top 3 mjesto

Sta si jeo
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#53358 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

Nivelacija wrote: 14/08/2021 22:42
tap3ah75 wrote: 14/08/2021 21:50

Završili kod Merdanovića.
Vratićemo mu se opet.
:)
Moje top 3 mjesto

Sta si jeo
Otišao radi suđukica, jer sam čitao ovdje preporuku.
Ali mi umjesto njih donijeli čevape.
:lol:
Hoće teta da vrati, izvinjava se.
Rekoh: ostavi i donesi i suđukice.
:lol:
Malac je jeo ponjenu pljesku - oduševio se
Valja sljedeći put probati ono nešto rolovano.

A šta im je SMP pljeskavica .... ili tako nekako.
A šta vam je zenička pljeska?

I koja su ti ostala mjesta u top tri?
Možda Bešlić i Sejo? Ili?
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53359 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Nisam nikad jeo kod Merdanovića, a trebao bih. Baš sam čuo dobrih stvari o njegovoj punjenoj pljeskavici. Kad zahladni otiću ako budem imao s kim.
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#53360 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

Sad ste me nagovorili. Idem i ja ovih dana da vidim šta se to nudi. Ako neko još ima kakvih preporuka, samo pišite. Ja idem na par istih mjesta...
hipija
Posts: 1727
Joined: 30/12/2010 18:17

#53361 Re: Zeničani

Post by hipija »

Gdje dođe Merdanović? :D
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#53362 Re: Zeničani

Post by withpeace »

hipija wrote: 15/08/2021 11:37 Gdje dođe Merdanović? :D
Odes do marsa i skrenes desno predjes pjesacki na ggmu i jos malo desnije i vidjet ces pise merdanovic.
hipija
Posts: 1727
Joined: 30/12/2010 18:17

#53363 Re: Zeničani

Post by hipija »

withpeace wrote: 15/08/2021 12:07
hipija wrote: 15/08/2021 11:37 Gdje dođe Merdanović? :D
Odes do marsa i skrenes desno predjes pjesacki na ggmu i jos malo desnije i vidjet ces pise merdanovic.
:thumbup:
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#53364 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

A šta je fol sa nazivom Klub 072?
Što mi se svi ovdje smiju kad kažem da sam bio tu.
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#53365 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

Sydnor wrote: 15/08/2021 10:35 Nisam nikad jeo kod Merdanovića, a trebao bih. Baš sam čuo dobrih stvari o njegovoj punjenoj pljeskavici. Kad zahladni otiću ako budem imao s kim.
Suđukice su odlične
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#53366 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

withpeace wrote: 15/08/2021 12:07
hipija wrote: 15/08/2021 11:37 Gdje dođe Merdanović? :D
Odes do marsa i skrenes desno predjes pjesacki na ggmu i jos malo desnije i vidjet ces pise merdanovic.
A gdje dođe Mars?
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53367 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

tap3ah75 wrote: 15/08/2021 13:22
Sydnor wrote: 15/08/2021 10:35 Nisam nikad jeo kod Merdanovića, a trebao bih. Baš sam čuo dobrih stvari o njegovoj punjenoj pljeskavici. Kad zahladni otiću ako budem imao s kim.
Suđukice su odlične
Hoćeš ti sa mnom ako ne budem imao s kim? :mrgreen:

Klub072 ti baš svi ovdje zovu Biznis i jedino mi to pada na pamet kad kažeš da ti se neko nasmije na to...

Niko nikad nije reko hajmo u Klub O72 nego hajmo u Biznis :-D
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53368 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

-Chesterfield- wrote: 15/08/2021 13:34
withpeace wrote: 15/08/2021 12:07

Odes do marsa i skrenes desno predjes pjesacki na ggmu i jos malo desnije i vidjet ces pise merdanovic.
A gdje dođe Mars?
Na Carini, prodavnica svega i svačega prekoputa Tehnomaxa, kultnog kafića Handball, Optike Šestić itd

Od Marsa kreneš prema Fakultetskoj i čim pređeš pješački skreneš desno prema kružnom kod MUP-a.

Odmah nakon nekoliko metara se nalazi Merdanović, ima i mali parking tu i nešto baštice.

Image
koop
Posts: 301
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#53369 Re: Zeničani

Post by koop »

-Chesterfield- wrote: 15/08/2021 13:34
withpeace wrote: 15/08/2021 12:07

Odes do marsa i skrenes desno predjes pjesacki na ggmu i jos malo desnije i vidjet ces pise merdanovic.
A gdje dođe Mars?
Bivša Jugoplastika ako sam dobro skont'o
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53370 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

-Chesterfield- wrote: 15/08/2021 13:34
withpeace wrote: 15/08/2021 12:07

Odes do marsa i skrenes desno predjes pjesacki na ggmu i jos malo desnije i vidjet ces pise merdanovic.
A gdje dođe Mars?
Bivša Jugoplastika.

Hajde sad 😂
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#53371 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

kuglanje_ze wrote: 15/08/2021 18:04
-Chesterfield- wrote: 15/08/2021 13:34

A gdje dođe Mars?
Bivša Jugoplastika.

Hajde sad 😂
Ma znam sada gdje je. Mars 97

Image
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53372 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

-Chesterfield- wrote: 15/08/2021 18:18
kuglanje_ze wrote: 15/08/2021 18:04

Bivša Jugoplastika.

Hajde sad 😂
Ma znam sada gdje je. Mars 97

Image
Ma nidže veze druže.
Iznad Raiffeisen banke na Carini.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#53373 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

kuglanje_ze wrote: 15/08/2021 18:33
-Chesterfield- wrote: 15/08/2021 18:18

Ma znam sada gdje je. Mars 97

Image
Ma nidže veze druže.
Iznad Raiffeisen banke na Carini.
Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 28417
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53374 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Ko je nadlezan za deratizaciju, pogotovo komaraca. Kod sestre ima komaraca pravo. Mene i staru izujedali na 10-tak mjesta. Velike kvrge nam poiskakale. Ali nebrinem se za nas, nego za sestricnu. Izujedase dijete skroz. Strah nas da neku bolest nedobije.
Last edited by Sanjarko on 15/08/2021 19:48, edited 1 time in total.
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#53375 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

Sydnor wrote: 15/08/2021 14:48
tap3ah75 wrote: 15/08/2021 13:22

Suđukice su odlične
Hoćeš ti sa mnom ako ne budem imao s kim? :mrgreen:
Jesi muškić ili curetak?
:lol:
Post Reply