Ulazak u Hrvatsku

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
JohnnyS
Posts: 13660
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#1851 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by JohnnyS »

tovarish wrote: 01/07/2021 11:23 Zna li neko jel za ulazak u hrvatsku dovoljna potvrda-karton o vakcinisanju koji se dobije tokom vakcinacije ili treba biti onaj sa bar kodom?
Ja ulazim s kartonom vakcinacije
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#1852 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Piaty »

Ja ne znam jeste li vi normalni?

Evo zapitajte se. Pogledajte samo sta ste iskenjali.
User avatar
Tananarive
Posts: 902
Joined: 22/04/2021 14:45

#1853 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Tananarive »

Piaty wrote: 01/07/2021 11:25 Ja ne znam jeste li vi normalni?

Evo zapitajte se. Pogledajte samo sta ste iskenjali.
Kakav je to fekalni rječnik? :lol:
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#1854 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by sale07 »

sherbett wrote: 01/07/2021 11:22
sale07 wrote: 01/07/2021 11:18
Prva stvar sta on mene ima pitati gdje sam bio ? Mozda sam se svalerao sa njegovom zenom.
Drugo u propisu pise da se ne smije zadrzavati duze od 12h na podrucju HR i da zemlju treba napustiti najkracom relacijom. Mozda mi je pozlilo u putu, mozda sam imao kvar na autu, mozda je bio zastoj na putu, mozda je nekom trebalo priteci u pomoc, milion je stvar koje se nepredvidjeno mogu desiti. I nigdje u propisue ne pise da ako se ide iz Neuma da to mora biti 1h, nego max 12h.
Nemam ja nista protiv da on radi po zakonu, svako treba da radi al ovo je bio ociti hir nista drugo. Eto recimo i da je granicni policajac bio 100% upravu, zasto me pustio da ponovo udjem u Hravtsku i odem na bankomat po pare?
Ja ne vidim kako je on ovim cinom pokazao da voli svoju zemlju ?
To sto je prvo radio sve "po zakonu", pa onda zbog novca me poslao da ponovo prekrsim "zakon" ili to sto je na racun Hrvatske leglo cca 800kn. ?
Ma gad!
Tako su mog strica Zlovenci zaustavili zbog brze voznje, i trebao platit kaznu, al trebao usitnit novac i predje cestu do benzinske, vrati se i globe ga jer je pretrcavao autoput :lol:
Ja generalno ne razumije ponasanje tih granicnih policajaca, i to nije samo ovdje nego gdje god sam bio :D
Rjetkost je srest nekog susretljivog, nasmjanog i raspolozenog
User avatar
tovarish
Posts: 3508
Joined: 26/05/2008 23:57

#1855 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by tovarish »

JohnnyS wrote: 01/07/2021 11:24
tovarish wrote: 01/07/2021 11:23 Zna li neko jel za ulazak u hrvatsku dovoljna potvrda-karton o vakcinisanju koji se dobije tokom vakcinacije ili treba biti onaj sa bar kodom?
Ja ulazim s kartonom vakcinacije
Super. Slovenci ne priznaju te kartone nego baš hoće one sa bar kodom.
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#1856 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by tap3ah75 »

Je li istina da građani Srbije mogu bez ičega u HR?
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#1857 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by last mohicans »

Nemojte sherbeticu dirati,ostale morete. Smijesni ste poneki. Ne mozes sve ljude strpati u isti koš zarad nekolicine graničara. Sjedi u onom kontejneru, vjerovatno 12 sati, smijenjuju se katkad.. Posao je bas ono dinamičan i zanimljiv, uzmi pasos, skeniraj, vrati, doviđenja i prijatno. Plate nisu neke, svako ima određeno nezadovoljstvo. Dozivio sam i ja neugodnih situacija, ali uglavnom su pozitvna iskustva. Svako moze imati los dan, žega, ucvari..Vjerujem da je vecina neugodnih situacija po zvijezdanu, svi su tad nervozniji.. U vezi ulaska djece u HR, ne nađoh uslove kod djece, mlađe od 12 god?
costacurta
Posts: 3515
Joined: 05/05/2005 08:25

#1858 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by costacurta »

sale07 wrote: 01/07/2021 11:18
costacurta wrote: 30/06/2021 17:02

Kad skenira pasoš na ulazu ima sve podatke o tebi.
Na izlazu mu je dovoljno samo jedan pasoš provjeriti.
Realno je ako ti treba do Neuma sat vremena a ti dođeš par sati poslije da te upita gdje si bio. Ti si mu vjerovatno nešto zbrljavio i bilo mu dovoljno za sumLJu i da te olakša za tisuću i sto HRK.
Ja poštujem to što oni vole svoju zemlju i skidam kapu.
A to što smo mi uhljupi i ne poštujemo sami sebe nije tema emisije.
Jbga
Prva stvar sta on mene ima pitati gdje sam bio ? Mozda sam se svalerao sa njegovom zenom.
Drugo u propisu pise da se ne smije zadrzavati duze od 12h na podrucju HR i da zemlju treba napustiti najkracom relacijom. Mozda mi je pozlilo u putu, mozda sam imao kvar na autu, mozda je bio zastoj na putu, mozda je nekom trebalo priteci u pomoc, milion je stvar koje se nepredvidjeno mogu desiti. I nigdje u propisue ne pise da ako se ide iz Neuma da to mora biti 1h, nego max 12h.
Ne možeš ba drug tako.
Ako prelaziš granice trebaš da znaš da iako npr imaš useljeničku vizu ili bilo kakvu čvrstu garanciju da ti sve to džaba i pada u vodu ako onaj granični policajac odluči ne dati ući. On donosi konačnu odluku.
Mene su skinuli do gole kože na Pavlovića mostu zbog pečata u pasošu. Nisam im zamjerio niti sam razmišljao da je to zato što sam musliman, sarađivao maksimalno, odgovarao na sva pitanja iako nisam morao, čak su me pitali koliko zarađujem. Sve se završilo rukovanjem i izvinjenjem.
Ja u tranzitu, na ulazu pokažem ličnu na aerodromu pasoš. 5 sati ujutro. Policajka me poče peglat, gde sam ušao, prekršio zakon, vratiće me nazad na "entry point" da mi udare pečat i onda mogu izaći. Ja samo što zaplako nisam, rekoh sve ste upravu ali nisam znao za taj propis. Učinite što mislite da treba, samo da znate da osah bez posla ako mi ne oprostite i ne pomilujete.
Uh dobra butre bila :kiss:
Čim se ti počneš praviti pametan, iako si možda 100% upravu, gotov si.
Na Kuvajtskoj granici Amerikanci moraju imati ulazne vize, prisustvovao sam sceni kad mu policajac poništi vizu jer ga je ovaj upitao koliko ostaje u Kuvajt citiju, a ovaj počeo nešto pametovat "pustinjska oluja" taš me ti pitat đeću. Prika moj, poklopi se ovaj rednek ko miš mali.
Oću reći,
Nema veze s tim koje si vjere i kojeg si državljanstva jer i ja sam u istom periodu, bez ikakvih problema prošao na istom graničnom prelazu ko i ti.
costacurta
Posts: 3515
Joined: 05/05/2005 08:25

#1859 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by costacurta »

sherbett wrote: 01/07/2021 12:02 Fino dajte zenama da prelaze granice i nece bit problema
:D
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#1860 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Piaty »

Tananarive wrote: 01/07/2021 11:26
Piaty wrote: 01/07/2021 11:25 Ja ne znam jeste li vi normalni?

Evo zapitajte se. Pogledajte samo sta ste iskenjali.
Kakav je to fekalni rječnik? :lol:
Jbg :D
User avatar
JohnnyS
Posts: 13660
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#1861 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by JohnnyS »

Ta granična murja ima prevelike ovlasti, imam osjećaj da od svih policajaca u svim državama svijeta tu se redovno biraju najnadrkaniji, najnadmeniji i najufuraniji, sve dirty Harry do dirty Harryja
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#1862 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by sale07 »

costacurta wrote: 01/07/2021 11:50
sale07 wrote: 01/07/2021 11:18
Prva stvar sta on mene ima pitati gdje sam bio ? Mozda sam se svalerao sa njegovom zenom.
Drugo u propisu pise da se ne smije zadrzavati duze od 12h na podrucju HR i da zemlju treba napustiti najkracom relacijom. Mozda mi je pozlilo u putu, mozda sam imao kvar na autu, mozda je bio zastoj na putu, mozda je nekom trebalo priteci u pomoc, milion je stvar koje se nepredvidjeno mogu desiti. I nigdje u propisue ne pise da ako se ide iz Neuma da to mora biti 1h, nego max 12h.
Ne možeš ba drug tako.
Ako prelaziš granice trebaš da znaš da iako npr imaš useljeničku vizu ili bilo kakvu čvrstu garanciju da ti sve to džaba i pada u vodu ako onaj granični policajac odluči ne dati ući. On donosi konačnu odluku.
Mene su skinuli do gole kože na Pavlovića mostu zbog pečata u pasošu. Nisam im zamjerio niti sam razmišljao da je to zato što sam musliman, sarađivao maksimalno, odgovarao na sva pitanja iako nisam morao, čak su me pitali koliko zarađujem. Sve se završilo rukovanjem i izvinjenjem.
Ja u tranzitu, na ulazu pokažem ličnu na aerodromu pasoš. 5 sati ujutro. Policajka me poče peglat, gde sam ušao, prekršio zakon, vratiće me nazad na "entry point" da mi udare pečat i onda mogu izaći. Ja samo što zaplako nisam, rekoh sve ste upravu ali nisam znao za taj propis. Učinite što mislite da treba, samo da znate da osah bez posla ako mi ne oprostite i ne pomilujete.
Uh dobra butre bila :kiss:
Čim se ti počneš praviti pametan, iako si možda 100% upravu, gotov si.
Na Kuvajtskoj granici Amerikanci moraju imati ulazne vize, prisustvovao sam sceni kad mu policajac poništi vizu jer ga je ovaj upitao koliko ostaje u Kuvajt citiju, a ovaj počeo nešto pametovat "pustinjska oluja" taš me ti pitat đeću. Prika moj, poklopi se ovaj rednek ko miš mali.
Oću reći,
Nema veze s tim koje si vjere i kojeg si državljanstva jer i ja sam u istom periodu, bez ikakvih problema prošao na istom graničnom prelazu ko i ti.
Sve znam, al ja znam 100% da me mogao pustiti bez ikakve kazne nego je ovo samo bio njegov hir i to je to iako sam od pocetka do kraja bio jako korektan i ljubazan.
Sto se tice ovlasti mislim da imaju jako velike, da te cak moze vratiti s granice, s obrazlozenjem sumnjiv bez nekog posebnog razloga. Eto ako ovdje ima nekog od granicnih policajaca ili slicno nek nam potvrdi ili opovrgne.
Al eto na kraju krajeva, nit je on mene osiromasio nit je sebe obogatio, samo je na kraju finansijski ostetio svoju zemlju i to je to.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#1863 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by studiorum_tuzlaensis »

Mogu mislit kako ti je bilo, a sa druge strane nadrkani ustaša. Mene su isto jedno bez ijednog normalnog razloga na prijelazu Crveni Grm natjerali da čekam 2 sata pored ceste jer su vršili kojekakve sigurnosne provjere. O pretresu da ne pričam, a kasnije mi je spominjao i neke nedefinisane glupe kazne poput prve pomoći u autu (koliko bašlija i gaza ima, koji je rok), dubine šare na gumama?!? itd.. Nameračio se baš bio na mene, a stvari koje nisu u njegovoj nadležnosti već saobraćajne policije.

Najveći je problem što često nemaš ti vremena da se raspravljaš sa idiotom i hoćeš samo da odeš kući/na more/u hotel, pa si spreman i na poniženje i kaznu samo da te ne pegla više i propusti dalje.

Otkako mi se to desilo, na odmor nikad ne žurim već ću se sa klošarom suočiti kod prekršajnog sudije. Ako sam čist preko granice idem do kraja, pa šta bude i po cijenu noćenja u PU. Ima žena pa nek vozi kući ili dalje ako je pusti.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#1864 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by i agree »

sherbett wrote: 01/07/2021 11:40
i agree wrote: 01/07/2021 11:24

Ko te ba maltretira,kad neko napise nebulozu na forumu moras mu odgovoriti.Isto tako moras napisat stvari koje se desavaju a za koje nemamo mogucnosti da uticemo ni ti ni ja nego politika.
Pa sta se onda sa mnom svadjas? :lol:
Ne svađam,samo se misljenja ne podudaraju izgleda.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#1865 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by i agree »

sherbett wrote: 01/07/2021 12:02 Fino dajte zenama da prelaze granice i nece bit problema
Cuj nece bit a juce kuka kako znaju i nju da handre :lol:
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#1866 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by mali_balon »

Black swan wrote: 01/07/2021 11:07
konami666 wrote: 01/07/2021 08:59

Ako su Hrvati bečki kmetovi šta su onda Bosanci? Ni EU, ni WTO, leglo korupcije i nepotizma, pasos najlošije rangiran od svih zemalja bivše Jugoslavije. Diplomatija i vanjska politika ne postoje.
Bliskoistocni i istocni

Kad mislis da si naj naj da je niko ko ti da si najbolji onda se sokiras kad te doceka i pegla na granici becki konjusar

To je snobizam s obje strane
Mada jedna jos mora pure jesti da udje u eu nato itd
Prvo sapun pa tek onda parfem.....jel tako....nista zoki nije slago.....to sto se bosnjacima ne svidja realnost nije njegov problem
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#1867 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by i agree »

sherbett wrote: 01/07/2021 12:35
i agree wrote: 01/07/2021 12:33
Cuj nece bit a juce kuka kako znaju i nju da handre :lol:
Pa na aerodromima handre
Sakrij se u kofer pa nece :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1868 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Truba »

studiorum_tuzlaensis wrote: 01/07/2021 12:30 Mogu mislit kako ti je bilo, a sa druge strane nadrkani ustaša. Mene su isto jedno bez ijednog normalnog razloga na prijelazu Crveni Grm natjerali da čekam 2 sata pored ceste jer su vršili kojekakve sigurnosne provjere. O pretresu da ne pričam, a kasnije mi je spominjao i neke nedefinisane glupe kazne poput prve pomoći u autu (koliko bašlija i gaza ima, koji je rok), dubine šare na gumama?!? itd.. Nameračio se baš bio na mene, a stvari koje nisu u njegovoj nadležnosti već saobraćajne policije.

Najveći je problem što često nemaš ti vremena da se raspravljaš sa idiotom i hoćeš samo da odeš kući/na more/u hotel, pa si spreman i na poniženje i kaznu samo da te ne pegla više i propusti dalje.

Otkako mi se to desilo, na odmor nikad ne žurim već ću se sa klošarom suočiti kod prekršajnog sudije. Ako sam čist preko granice idem do kraja, pa šta bude i po cijenu noćenja u PU. Ima žena pa nek vozi kući ili dalje ako je pusti.
To je bio forumas :mrgreen:
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#1869 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by mali_balon »

sherbett wrote: 01/07/2021 12:40
mali_balon wrote: 01/07/2021 12:36
Prvo sapun pa tek onda parfem.....jel tako....nista zoki nije slago.....to sto se bosnjacima ne svidja realnost nije njegov problem
Sta je najbolje, radilo se o metafori, a ne o tome da je netko prljav ili da smrdi
Pa naravno metafora, ali predsjednik jedne dezave treba malo da vodi racuna i o metaforama.....bas me zanima bil istu ili slicnu metaforu upitio merkelici ili kurtzu....ili cak jansi......doduse vidimo i zadnje vrijeme da se zoki pogubio tako da ga ne treba ozbiljno shvatiti....ozbiljniji politicar i predsjednik je bila kolinda
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#1870 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by i agree »

sherbett wrote: 01/07/2021 12:39
i agree wrote: 01/07/2021 12:37
Sakrij se u kofer pa nece :lol:
Ne stanem :lol: :lol: :lol:
:lol:
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1871 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Truba »

mali_balon wrote: 01/07/2021 12:46
sherbett wrote: 01/07/2021 12:40
Sta je najbolje, radilo se o metafori, a ne o tome da je netko prljav ili da smrdi
Pa naravno metafora, ali predsjednik jedne dezave treba malo da vodi racuna i o metaforama.....bas me zanima bil istu ili slicnu metaforu upitio merkelici ili kurtzu....ili cak jansi......doduse vidimo i zadnje vrijeme da se zoki pogubio tako da ga ne treba ozbiljno shvatiti....ozbiljniji politicar i predsjednik je bila kolinda
Seljacka sda isprivocirala ga
Nema nejmacka sda
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#1872 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by last mohicans »

sherbett wrote: 01/07/2021 12:02 Fino dajte zenama da prelaze granice i nece bit problema
Hahah,ja zbog svoje umalo ne bih odvojen. :lol: Bas na Brodu bili, znas koliko biciklista i pjeska ide u namiricu. Otego se red, onda on te domace s ličnom uvali nama ispred automobila kao pjesake. Moja popizdila,poče se svađati s njima. Veli joj jedan gospođo najbolje da nam vi ovdje red uspostavite kao neka sefica, da ne bude guzve. Ja ondah na zajebanciju bacih, kako ste odmah prepoznali da je sefica.. Suti, zeno, da me ne odvajaju radi tebe.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#1873 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by mali_balon »

Black swan wrote: 01/07/2021 12:49
mali_balon wrote: 01/07/2021 12:46
Pa naravno metafora, ali predsjednik jedne dezave treba malo da vodi racuna i o metaforama.....bas me zanima bil istu ili slicnu metaforu upitio merkelici ili kurtzu....ili cak jansi......doduse vidimo i zadnje vrijeme da se zoki pogubio tako da ga ne treba ozbiljno shvatiti....ozbiljniji politicar i predsjednik je bila kolinda
Seljacka sda isprivocirala ga
Nema nejmacka sda
Ne nego zna kome moze prosipat a kome guze dat i sutit
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#1874 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by klixoris »

Ja ne znam gdje vi prelazite i kako se ponasate na granicama sa HR pa imate ta losa iskustva... Jako cesto prelazim u HR i nikada u zivotu me niko od HR granicara nije krivo pogledao, a kamo li maltretirao.
Lijepo pripremis potrebnu dokumentaciju prije nego pridjes kucici, da te granicar a i ljudi iza bespotrebno ne cekaju, ponasas se kulturno, jasno odgovaras na pitanja koja ti policajac postavi i nemas problema...
Od neugodnih iskustava, imao sam ih samo sa nasim (BiH) granicarima... I sa Madjarima...
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#1875 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by studiorum_tuzlaensis »

Pa dovoljno je da ti se jednom desi i da promijeniš mišljenje. Prešao sam HR granicu milion puta od Čepikuća do Gunje. Činjenica je da se na manjim prijelazima tipa Orah, Crveni Grm, Prisika kod Aržana, Srtmica Knin itd. imaš dobru šansu budeš izložen maltretiranju nekog nebitnog lika kome je dosadno u životu, i još za to jer mu se može. :D
Post Reply