Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#9501 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by spinel_ »

GandalfSivi wrote: 22/07/2021 16:20 Nema me malo i odmah dernek na tebi, svega sam propustio.


Ali ovo nisam.
spinel_ wrote: 21/07/2021 23:43 Hej, ma ne zelim vise zaista nista na ovoj temi.
Imate mainstram medije cije svakako propagande clanke uzimate zdravo za gotovo.
Prema tome, ostaje vam samo nada da se necete morati do kraja zivota cijepiti. Svako pola godine ili 9 mjeseci. A iako budete morali znam da vam to nece pasti tesko.
Znaci da definisemo kako trol radi. Ne bilo mi mrsko da neki dan fino i polako objasnim spinelu kako nije u pravu za ovo 6-9 mjeseci (svi ste citali) i poklopi se lik, kontam hajde mozda fakat nije znao, nije sramota pitati.

Ali trol k’o trol, samo se usuti par dana i onda opet nastavi ponavljati iste glupostu, isto kao da nista nije bilo.

Je li te sramota barem malo?
Nisi ti nista objasnio. Zavisi od drzave do drzave. Eto u Svicarskoj je godina i to je maximum. Nakon godine slijedi obnova. I sve tako.
Uzivajte u "servisiranju" :thumbup:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45148
Joined: 29/12/2005 01:20

#9502 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: 22/07/2021 16:09 A da nam ovako postavis screen shotove sa ljudima koji imaju lose iskustvo s vakcinama? Ono, poletili da se vakcinisu, pa nabelajili, ili umrli?
Imas slike ljudi koji su se rugali antivaxxerima pa poslije umrli od vakcine?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9503 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote: 22/07/2021 16:30
salik79 wrote: 22/07/2021 16:09 A da nam ovako postavis screen shotove sa ljudima koji imaju lose iskustvo s vakcinama? Ono, poletili da se vakcinisu, pa nabelajili, ili umrli?
Imas slike ljudi koji su se rugali antivaxxerima pa poslije umrli od vakcine?
Nemam pojma ko se je rugao a ko nije, ali ih ima masa koji su medju prvima poletili da se vakcinisu pa nadrljali.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18185
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#9504 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by GandalfSivi »

spinel_ wrote: 22/07/2021 16:29
GandalfSivi wrote: 22/07/2021 16:20 Nema me malo i odmah dernek na tebi, svega sam propustio.


Ali ovo nisam.



Znaci da definisemo kako trol radi. Ne bilo mi mrsko da neki dan fino i polako objasnim spinelu kako nije u pravu za ovo 6-9 mjeseci (svi ste citali) i poklopi se lik, kontam hajde mozda fakat nije znao, nije sramota pitati.

Ali trol k’o trol, samo se usuti par dana i onda opet nastavi ponavljati iste glupostu, isto kao da nista nije bilo.

Je li te sramota barem malo?
Nisi ti nista objasnio. Zavisi od drzave do drzave. Eto u Svicarskoj je godina i to je maximum. Nakon godine slijedi obnova. I sve tako.
Uzivajte u "servisiranju" :thumbup:
Nisi dobro svega mi. Je li ti fakat kontas da samo zato sto je meni mrsko dva puta isto postavljati, da ce ti neko povjerovati.

Ima puno laksi put. Spinel laze.
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#9505 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by drag_gost »

spinel_ wrote: 22/07/2021 16:27
drag_gost wrote: 22/07/2021 16:21

Isti je tvrdio da ce nas cipovati, ne radi se tu o nedostatku sramote samo, vec o elementarnom nepoznavanju okoline.
Nadji taj post, ako nadjes samobanovat cu se iste sekunde.
Da ne bi rekao da nema vremena i slicno, pomoci cu ti kako u 3 koraka mozes pronaci.
Udji na moj profil i ukucaj cip* u trazilicu. Sve sto ti izbaci ovdje postavi.
Ako ne nadjes nista, obican si lazov i prevarant.
Editovati postove je lako. Ali se sjecam diskusije sa tobom. Ukoliko sam zaista fulio, izvinjavam se, siguran sam da nisam, ali ostavljam 1% da grijesim. Ako je tako, nije mi namjera.

Kako god, korona ne postoji, zemlja je ravna, zli Gejc nas cipuje - sve je to isti idiotluk. Takve glupost i trebaju biti cenzurisani. Nista tu pametno ni plemenito nema.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18185
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#9506 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by GandalfSivi »

GandalfSivi wrote: 15/07/2021 09:02

PS Za one kojima se ne da citati nebuloze koje lik valja ovdje, u kratkim crtama, za sada je potvrdjeno da vakcina stiti MINIMALNO devet mjeseci (jer je toliko proslo od pocetnih testova), pa su drzave koje ogranicavaju validnost potvrde o vakcinisanju U OVOM MOMENTU pomakle granicu sa sedam na devet mjeseci.

PPS Pa jebote, da si barem podnaslov procitao...

Period zvaljanosti produljuje se u skladu sa znanstvenim spoznajama
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#9507 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by spinel_ »

drag_gost wrote: 22/07/2021 16:38 Editovati postove je lako. Ali se sjecam diskusije sa tobom. Ukoliko sam zaista fulio, izvinjavam se, siguran sam da nisam, ali ostavljam 1% da grijesim. Ako je tako, nije mi namjera.

Kako god, korona ne postoji, zemlja je ravna, zli Gejc nas cipuje - sve je to isti idiotluk. Takve glupost i trebaju biti cenzurisani. Nista tu pametno ni plemenito nema.
S tobom sam diskutovao o sigurnosti vakcina. O nekakvom cipovanju nikad nisam tvrdio niti u to vjerujem, znam da si ti o tome trolao da ti se objasni ali osoba koja je to postavljala sinoc je popusila ban. Dakle, grijesis uveliko u vezi mene.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45148
Joined: 29/12/2005 01:20

#9508 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: 22/07/2021 16:34
jeza u ledja wrote: 22/07/2021 16:30

Imas slike ljudi koji su se rugali antivaxxerima pa poslije umrli od vakcine?
Nemam pojma ko se je rugao a ko nije, ali ih ima masa koji su medju prvima poletili da se vakcinisu pa nadrljali.
Dobro ne moras o ruganju. Imas slike ljudi koji su umrli od vakcine? Da cujemo i njihove price.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#9509 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by spinel_ »

GandalfSivi wrote: 22/07/2021 16:47
GandalfSivi wrote: 15/07/2021 09:02

PS Za one kojima se ne da citati nebuloze koje lik valja ovdje, u kratkim crtama, za sada je potvrdjeno da vakcina stiti MINIMALNO devet mjeseci (jer je toliko proslo od pocetnih testova), pa su drzave koje ogranicavaju validnost potvrde o vakcinisanju U OVOM MOMENTU pomakle granicu sa sedam na devet mjeseci.

PPS Pa jebote, da si barem podnaslov procitao...

Period zvaljanosti produljuje se u skladu sa znanstvenim spoznajama
Znaci moze nekad biti da vazi godinu, nekad dvije itd. Volio bih da nas ti obavjestis dokle su stigle te spoznaje. Ja vise necu o tome.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#9510 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by spinel_ »

jeza u ledja wrote: 22/07/2021 16:57
salik79 wrote: 22/07/2021 16:34

Nemam pojma ko se je rugao a ko nije, ali ih ima masa koji su medju prvima poletili da se vakcinisu pa nadrljali.
Dobro ne moras o ruganju. Imas slike ljudi koji su umrli od vakcine? Da cujemo i njihove price.
Ne navlaci covjeka na ban.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18185
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#9511 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by GandalfSivi »

spinel_ wrote: 22/07/2021 16:58
GandalfSivi wrote: 22/07/2021 16:47
Znaci moze nekad biti da vazi godinu, nekad dvije itd. Volio bih da nas ti obavjestis dokle su stigle te spoznaje. Ja vise necu o tome.
Spinel laze
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#9512 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by drag_gost »

spinel_ wrote: 22/07/2021 16:56
drag_gost wrote: 22/07/2021 16:38 Editovati postove je lako. Ali se sjecam diskusije sa tobom. Ukoliko sam zaista fulio, izvinjavam se, siguran sam da nisam, ali ostavljam 1% da grijesim. Ako je tako, nije mi namjera.

Kako god, korona ne postoji, zemlja je ravna, zli Gejc nas cipuje - sve je to isti idiotluk. Takve glupost i trebaju biti cenzurisani. Nista tu pametno ni plemenito nema.
S tobom sam diskutovao o sigurnosti vakcina. O nekakvom cipovanju nikad nisam tvrdio niti u to vjerujem, znam da si ti o tome trolao da ti se objasni ali osoba koja je to postavljala sinoc je popusila ban. Dakle, grijesis uveliko u vezi mene.
Trolao nisam, 100 puta sam objasnjavao da je to tehnicki neizvodivo, medjutim nikada nijedan argument od tih nisam dobio. Onda shvatis da na glupost moras odgovarati gluposti, ne mozes nekome ko nece da diskutuje, a misli da zna, objasniti nesto argumentovano.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#9513 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by ProgramskiJezik »

salik79 wrote: 22/07/2021 16:09
adsubzero wrote: 22/07/2021 16:06

Image
A da nam ovako postavis screen shotove sa ljudima koji imaju lose iskustvo s vakcinama? Ono, poletili da se vakcinisu, pa nabelajili, ili umrli?
ja sam se u martu vakciniso zbog astme, jer da dobijem covid tesko bi prezivio et jos mi nije nista, radio sistemastski prije mjesec sve udure, malo mi vitamina D fali moram na sunce vise ubi home office a ostalo super.. sta cemo sad?

Meni samo nije jasno kako ljudi ne vjeruju osobama koje su bukvalno provele 15 do 30 godina zivota istrazivajuci razne viruse i bolesti koji su cijeli zivot tome posvetili, da neki Hamdo kaze "ma sta on zna izmislja" i onda jedna vokalna grupa ljudi njemu vovjeruje a steucnom ne.. nikako mi ne ide u glavu..
Dead Man Walking
Posts: 6360
Joined: 28/05/2004 21:49

#9514 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Dead Man Walking »

salik79 wrote: 22/07/2021 16:09 A da nam ovako postavis screen shotove sa ljudima koji imaju lose iskustvo s vakcinama? Ono, poletili da se vakcinisu, pa nabelajili, ili umrli?
Koliko ti licno znas takvih, bez da su izvor informacije stranice tipa galaksije i hoaxwarriors? Evo konkretno u BiH, koliko je takvih slucajeva? Jeste da je stopa vakcinacije niska, ali opet su hiljade vakcinisane i kod nas. Koliko ih je umrlo?

A onda sa druge strane, koliko ih ti licno znas da su nastradili od korone? Evo ja npr, sedam ljudi koje sam licno poznavao danas vise nema zbog korone. Isto tako, znam licno preko 100 vakcinisanih iz svog okruzenja i nikom ne fali nista, osim reakcije prvih dan-dva.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55579
Joined: 15/12/2008 16:53

#9515 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by ultima_palabra »

ProgramskiJezik wrote: 22/07/2021 17:54
salik79 wrote: 22/07/2021 16:09

A da nam ovako postavis screen shotove sa ljudima koji imaju lose iskustvo s vakcinama? Ono, poletili da se vakcinisu, pa nabelajili, ili umrli?
ja sam se u martu vakciniso zbog astme, jer da dobijem covid tesko bi prezivio et jos mi nije nista, radio sistemastski prije mjesec sve udure, malo mi vitamina D fali moram na sunce vise ubi home office a ostalo super.. sta cemo sad?

Meni samo nije jasno kako ljudi ne vjeruju osobama koje su bukvalno provele 15 do 30 godina zivota istrazivajuci razne viruse i bolesti koji su cijeli zivot tome posvetili, da neki Hamdo kaze "ma sta on zna izmislja" i onda jedna vokalna grupa ljudi njemu vovjeruje a steucnom ne.. nikako mi ne ide u glavu..
Hamdo is doing his own research. Nece njemu neki strucnjaci odredjivati sta i kako. Uzme covjek sve faktore u obzir i onda donese odluku sam :thumbup:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45148
Joined: 29/12/2005 01:20

#9516 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by jeza u ledja »

Pogresno je na osnovu anektoda donositi zakljucke, to se moze samo faktima. No kad ljudima postavis zvanicne izvore podataka, oni ne vjeruju u to sto pise. Pa mislim kako onda voditi diskusiju?
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#9517 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Capljina74 »

https://rs.sputniknews.com/20210722/izr ... 60712.html

Šta je reć'!?

Jebo vas Rajfajzen da vas jebo!

Nek je nova tenologija pa da je i od govana...
User avatar
JohnnyS
Posts: 13556
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#9518 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by JohnnyS »

ProgramskiJezik wrote: 22/07/2021 17:54
salik79 wrote: 22/07/2021 16:09

A da nam ovako postavis screen shotove sa ljudima koji imaju lose iskustvo s vakcinama? Ono, poletili da se vakcinisu, pa nabelajili, ili umrli?
ja sam se u martu vakciniso zbog astme, jer da dobijem covid tesko bi prezivio et jos mi nije nista, radio sistemastski prije mjesec sve udure, malo mi vitamina D fali moram na sunce vise ubi home office a ostalo super.. sta cemo sad?

Meni samo nije jasno kako ljudi ne vjeruju osobama koje su bukvalno provele 15 do 30 godina zivota istrazivajuci razne viruse i bolesti koji su cijeli zivot tome posvetili, da neki Hamdo kaze "ma sta on zna izmislja" i onda jedna vokalna grupa ljudi njemu vovjeruje a steucnom ne.. nikako mi ne ide u glavu..
Samo da znaš, ako se ne daj Bože svejedno razboliš, nema dokaza da astmatičari imaju više smrtnih slučajeva u odnosu na ostalu populaciju.
belfy
Posts: 7636
Joined: 06/08/2007 09:00

#9519 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by belfy »

prvo izjavis da ti je zao sto je banovan covjek kojem ja u vise navrata pisem kako postavlja linkove i videe koji nemaju veze sa onim sto prica, a samo malo poslije ti izjavljujes ovakve stvari?
dzelath wrote: 22/07/2021 06:26 Zasto si mi ovo poslao? Ovdje se spominju neke nebuloze koje nisu izgovorene u videu.
dzelath wrote: 22/07/2021 09:55 Odgovorio sam u istoj poruci ali kako ne pišem puno na forumu pobjegao mi je taj dio gore iznad pod tvoj odgovor.

Ovo sto si ti poslao ne sadrzi nikakav puni video nego isti onaj video od 2 minuta i sva je paznja fokusirana na prici kako covjek nije rekao da ce vakcinisani pomrijeti u naredne 2 godine. Pa to covjek uopšte nije covjek rekao, niti ja. Ne znam cemu prica o desetoj stvari.
znaci i tebi smeta ako se postavljaju nebuloze koje nemaju veze sa onim o cemu se prica. pa mi reci koje je tvoje misljenje - da li si ti licemjer u ovom primjeru?
dzelath
Posts: 32
Joined: 29/09/2010 22:51

#9520 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by dzelath »

belfy wrote: 22/07/2021 19:08 prvo izjavis da ti je zao sto je banovan covjek kojem ja u vise navrata pisem kako postavlja linkove i videe koji nemaju veze sa onim sto prica, a samo malo poslije ti izjavljujes ovakve stvari?
dzelath wrote: 22/07/2021 06:26 Zasto si mi ovo poslao? Ovdje se spominju neke nebuloze koje nisu izgovorene u videu.
dzelath wrote: 22/07/2021 09:55 Odgovorio sam u istoj poruci ali kako ne pišem puno na forumu pobjegao mi je taj dio gore iznad pod tvoj odgovor.

Ovo sto si ti poslao ne sadrzi nikakav puni video nego isti onaj video od 2 minuta i sva je paznja fokusirana na prici kako covjek nije rekao da ce vakcinisani pomrijeti u naredne 2 godine. Pa to covjek uopšte nije covjek rekao, niti ja. Ne znam cemu prica o desetoj stvari.
znaci i tebi smeta ako se postavljaju nebuloze koje nemaju veze sa onim o cemu se prica. pa mi reci koje je tvoje misljenje - da li si ti licemjer u ovom primjeru?
Ja sam tebe nesto pitao, konstatovao bas vezano za ovog banovanog kad sam se tek ukljucio u ovu grupu. Jos nisi na to odgovorio... Tj. Postavio si mi par pitanja na koje sam ja odgovorio ali ti nisi nista vezano za moj prvi post. Znaci samo po redu.
dzelath
Posts: 32
Joined: 29/09/2010 22:51

#9521 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by dzelath »

Izgleda da ova tema ne dozvoljava pricu o teorijama zavjere onako kako stoji u nazivu... Ko fol opletite. Ako se administratoru ne svidi neka teorija on banuje. Mislim da nema smisla ovdje nekog vremena provoditi. Ovi sto su se vakcinisali vama sretno, a ja i dalje ne zurim... Prikupljam informacije i cekam. Trenutno je samo 2.5% ukupne populacije registrovano pozitivno (190 mil od 7.9 milijarde). Primjetio sam u svom okruzenju da ljudi koji su se vakcinisali ne pitaju puno, tipa skoro niko nije znao da je samo 2% pozitivnih kazu ma jooook ne moze biti tako malo otkud ti to, nisi ti nesto dobro izracunao. S druge strane ljudi koji malo vise razmisljaju imaju puno pitanja, a na zalost nema puno odgovora. Vrijeme ce vjerovatno pokazati ko je bio u pravu. Ovi sto su pozurili da se prvi vakcinisu, ili ovi drugi sto hoce da prodje malo vremena (godina dvije tri), ili treci koji nece nikako.
dzelath
Posts: 32
Joined: 29/09/2010 22:51

#9522 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by dzelath »

jeza u ledja wrote: 22/07/2021 14:50
dzelath wrote: 22/07/2021 04:37

Rijec je o nobelovcu, virusologu, koji je dobio nagradu nesto vezano oko HIV-a. Ako je neko strucan, onda bi to bio on. Video traje 2 minuta. Moze se pogledati i prokomentarisati.

O ovome postoje vec studije koje tvrde isto - da vakcine ubrzavaju stvaranje novih sojeva. Koliko ja shvatam, a i ovaj to kaze u videu, ovakav ishod je mogao biti predvidiv. Medjutim ono u cemu se sa njim ne slazu ostali je da zbog ovog ne treba vakcinisati, vec upravo suprotno - treba vakcinisati brze. Takodje, vise je nego ocito da se broj smrti smanjio u zemljama sa visokom stopom vakcinacija, a ne obratno.
Mislim sta on predlaze, da sjedimo u kucama i cekamo da prodje? :roll:
Mene vise zanima zasto se o ovome nije pricalo prije procesa vakcinacije. Zasto na svim medijima nisu govorili kad se počnete vakcinisati to ce stvarati nove sojeve. Ne volim cenzure. Oko covida ima cenzure koliko hoces od pocetka. U ovom videu nije nista predlozio, osim sto je konstatovao da vakcinisani stvaraju nove sojeve. Eto barem su blazi. Mada su ti blazi i kod nas sto skoro nikako nismo vakcinisani. Izgleda da je tako u svim zemljama bez obzira jesu li vakcinisani ili ne. Smrtnost je trenutno dosta niza nego sto je bila na proljece.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#9523 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by deny_s »

Capljina74 wrote: 22/07/2021 18:38 https://rs.sputniknews.com/20210722/izr ... 60712.html

Šta je reć'!?

Jebo vas Rajfajzen da vas jebo!

Nek je nova tenologija pa da je i od govana...
Израел је данас објавио планове да ће дозволити само људима који се сматрају имуним на ковид 19 :D
Imun sam 100 %,časna pionirska..izvolte gospodine,izvolte,bujrum gdje god želite.
ja sam vakcinisan,mogu li i ja "unići"...Briši odavde,kakva vakcinacija i bakrači..samo test i tvoju časnu pionirsku da si imun :lol:
adsubzero
Posts: 2999
Joined: 08/02/2013 15:52

#9524 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by adsubzero »

dzelath wrote: 22/07/2021 20:39 Oko covida ima cenzure koliko hoces od pocetka.
I neka ima. Svako moze da izvali bilo kakvu glupost, sto je vrlo osjetljivo i potencijalno opasno u doba pandemije, a nema se vremena budalama dokazivati da je trava zelena.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55579
Joined: 15/12/2008 16:53

#9525 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by ultima_palabra »

deny_s wrote: 22/07/2021 20:40
Capljina74 wrote: 22/07/2021 18:38 https://rs.sputniknews.com/20210722/izr ... 60712.html

Šta je reć'!?

Jebo vas Rajfajzen da vas jebo!

Nek je nova tenologija pa da je i od govana...
Израел је данас објавио планове да ће дозволити само људима који се сматрају имуним на ковид 19 :D
Imun sam 100 %,časna pionirska..izvolte gospodine,izvolte,bujrum gdje god želite.
ja sam vakcinisan,mogu li i ja "unići"...Briši odavde,kakva vakcinacija i bakrači..samo test i tvoju časnu pionirsku da si imun :lol:
Zasto vjerovati necemu sto se zove sputnikrs, kad imas recimo Haaretz?
Events with over 100 participants – both indoors and outdoors – will only be allowed to include people who have been vaccinated, have recovered, or have a negative test result, if they are age 12 or older.
https://www.google.com/amp/s/www.haaret ... 1.10019684
Locked