Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
hladan.preminger
Posts: 4404
Joined: 24/02/2011 12:06

#43326 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

alternativa je da se vakcinišu samo stariji od 50 godina i mlađi sa narušenim imunološkim sistemom.
također da se omogući svakom punoljetnom građaninu da se vakciniše ako to smatra potrebnim i želi.

Sve ostalo je silovanje zdravog razuma jer u populaciji mlađoj od 40 godina ne možeš uopće provesti empirijsko istaživanje da li vakcina smanjuje teži oblik bolesti i msrt jer je on inako nizak i bez vakcine. praktično je nemoguće to ispitati.

zato se sad digla ovolika kuka i motika oko delta soja, koji iako zarazniji (što je upitno jer ne postoje relevatna istraživanja već se samo lupaju brojevi) ne dovodi do veće smrtonosti ili hospitalizacije. ako je zarazniji a ima manju smtrnost ili teži oblik bolesti onda je sam delta soj blaži od ranijih sojeva što se slaže sa ranijim pretpostavkama da će novi sojevi biti "blaži".

praktično ako pucaš 100 metaka i pogodiš 50 puta, bolji si strijelac od onog koji puca 500 metaka i pogodi 50 puta.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6512
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#43327 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by perfect_guy »

zanima me još jedna stvar, proizvođači su relativno brzo reagovali sa vakcinama za "originalni" virus. Pominje li se update vakcina za nove sojeve?
User avatar
JohnnyS
Posts: 14092
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#43328 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JohnnyS »

tranquil wrote: 12/07/2021 10:02 Odavno su ljudi govorili da je u svakoj novoj generaciji sve više beskičmenjaka i mekušaca. Valjda zato što se ljudi naviknu na lagan život, pa kmeče zbog sitnica. Ja nisam vjerovao u takve tvrdnje.

Sada međutim vidim na sve strane ljude koji u propisu nošenja zaštitne maske vide fašizam. Pored toga što je to očit primjer "pahuljica" iz prvog svijeta, princeza na zrnu graška koje žuljaju gluposti, to je ujedno i strašna devalvacija riječi fašizam.

Katastrofa, u kakve kmeze su se ljudi pretvorili.


Slažem se, bježati od bliske rodbine da se ne bi dobila bolest koja kod 9 od 10 ljudi neće biti ništa više od prehlade je totalni dokaz mekuštva... Kmeze
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#43329 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

To su vam mediji isprali mozak :thumbup:
hladan.preminger
Posts: 4404
Joined: 24/02/2011 12:06

#43330 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

JohnnyS wrote: 12/07/2021 14:46
tranquil wrote: 12/07/2021 10:02 Odavno su ljudi govorili da je u svakoj novoj generaciji sve više beskičmenjaka i mekušaca. Valjda zato što se ljudi naviknu na lagan život, pa kmeče zbog sitnica. Ja nisam vjerovao u takve tvrdnje.

Sada međutim vidim na sve strane ljude koji u propisu nošenja zaštitne maske vide fašizam. Pored toga što je to očit primjer "pahuljica" iz prvog svijeta, princeza na zrnu graška koje žuljaju gluposti, to je ujedno i strašna devalvacija riječi fašizam.

Katastrofa, u kakve kmeze su se ljudi pretvorili.


Slažem se, bježati od bliske rodbine da se ne bi dobila bolest koja kod 9 od 10 ljudi neće biti ništa više od prehlade je totalni dokaz mekuštva... Kmeze
ma tranquil je zglajzo i to dobro.
Država svojim građanima nije tutor, jer tutora imaju poslovo nesposobne osobe. Država stavara uslove (za vakcinaciju) i dozvoljava građanima da se ponašaju u skladu sa općeprihavćenim pravilima ponašanja koja su sazdana u zakone jedne demokratske države.

pored toga propisivanje pravila čija je kontrola nemoguća je teški idiotluk, i takvim ga je već davno prepoznala pravna teorija.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#43331 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tranquil »

JohnnyS wrote: 12/07/2021 14:46
tranquil wrote: 12/07/2021 10:02 Odavno su ljudi govorili da je u svakoj novoj generaciji sve više beskičmenjaka i mekušaca. Valjda zato što se ljudi naviknu na lagan život, pa kmeče zbog sitnica. Ja nisam vjerovao u takve tvrdnje.

Sada međutim vidim na sve strane ljude koji u propisu nošenja zaštitne maske vide fašizam. Pored toga što je to očit primjer "pahuljica" iz prvog svijeta, princeza na zrnu graška koje žuljaju gluposti, to je ujedno i strašna devalvacija riječi fašizam.

Katastrofa, u kakve kmeze su se ljudi pretvorili.


Slažem se, bježati od bliske rodbine da se ne bi dobila bolest koja kod 9 od 10 ljudi neće biti ništa više od prehlade je totalni dokaz mekuštva... Kmeze
Niđe veze. Oprezniji kontakt nije "bježanje od rodbine". Ako si ti to radio, pa skonto da si ispao glup, to je tvoj problem, ne problem društva.
User avatar
JohnnyS
Posts: 14092
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#43332 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JohnnyS »

tranquil wrote: 12/07/2021 14:52
JohnnyS wrote: 12/07/2021 14:46



Slažem se, bježati od bliske rodbine da se ne bi dobila bolest koja kod 9 od 10 ljudi neće biti ništa više od prehlade je totalni dokaz mekuštva... Kmeze
Niđe veze. Oprezniji kontakt nije "bježanje od rodbine". Ako si ti to radio, pa skonto da si ispao glup, to je tvoj problem, ne problem društva.
Nisam ja, ja sam živio normalno, ali znam desetke primjera gdje bake i djedovi nisu vidjele unuke po pola godine jer idu u vrtiće. Sreća da su ljudi bili u ratu hrabriji nego sad. Pa i komunisti su 1939. govorili bolje grob nego rob, ali ko što i ti reče, nove generacije su uvijek veće kmeze od prethodnih.
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43333 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

Sta tacno znaci "oprezniji kontakt", a pogotovo nadasve debilna kontrukcija "socijalna distanca"...?

Da je receno "fizicki kontakt", pa OK, ali "socijalna distanca" podrazumijeva malo vise i sire od pukog fizickog kontakta.

OK, necemo se ljubiti i grliti. Nije problem. Ali, to i dalje ne mijenja nista u cinjenici da 9,5 od 10 ljudi nece imati bilo kakve probleme ako se i zaraze.
Naslovnica
Posts: 28382
Joined: 20/03/2013 15:38

#43334 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

adsubzero wrote: 12/07/2021 13:46
Naslovnica wrote: 12/07/2021 13:38 A zatim idu novi sojevi i novi "boosteri", vjerovatno na šestomjesečnoj ili godišnjoj osnovi.
Da, vjerovatno ce tako proci, ali kao i za gripu na osnovi ko voli - nek izvoli. Ne vidim problem. Bitno je da se sad sto vise vakcinisemo da se sprijece divlje mutacije.
Jedini problem je što ćeš sezonski vakcinom morati obnavljati svoju propisnicu za Bingo, utakmicu, restoran, koncert, prelazak granice, itd.
Ako neko misli da će to tako dugoročno moći funkcionirati ua većinu populacije i da će vakcina protiv COVID-19 biti kao i registracija vozila, mislim da griješi.
hladan.preminger
Posts: 4404
Joined: 24/02/2011 12:06

#43335 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

Naslovnica wrote: 12/07/2021 15:12
adsubzero wrote: 12/07/2021 13:46

Da, vjerovatno ce tako proci, ali kao i za gripu na osnovi ko voli - nek izvoli. Ne vidim problem. Bitno je da se sad sto vise vakcinisemo da se sprijece divlje mutacije.
Jedini problem je što ćeš sezonski vakcinom morati obnavljati svoju propisnicu za Bingo, utakmicu, restoran, koncert, prelazak granice, itd.
Ako neko misli da će to tako dugoročno moći funkcionirati ua većinu populacije i da će vakcina protiv COVID-19 biti kao i registracija vozila, mislim da griješi.
Logistički je to nemoguće, ali haj neka probaju.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#43336 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Naslovnica wrote: 12/07/2021 06:50 Svako iole računarski pismen i sa pristupom internetu, i sa osnovnim znanjem engleskog jezika, moža veoma lako i sa nekoliko klikova pronaći podatke koje sam ja postavio i samostalno se uvjeriti ko je u pravu a ko nije. ;-)
Jedini ko se ovdje pravi lud si upravo ti, iz posta u post.
Možemo ovako beskonačno, ali tvoja neće biti zadnja jer nisi u pravu. :thumbup:
Što se tiče drugog dijela tvog posta, naravno da ne mislim da će širenje virusa nestati msgično preko noći. Ali bi po onome što nam se plasira, to trebalo da znači dostizanje imuniteta krda i početak kraja pandemije.
2020.-te postotak djece 0-14 godina je bio 14.37%. vakcinišu 16+.
Nista. Ti navalio i ne popustas. Ja nisam bio za kompom cijeli vikend, ali evo sad sam, pa izvoli:

Ovo se meni prvo pojavi kad guglam:
Image
(vidis izvor, isti kao tvoj, i vidis sta je guglano)

Ovo je na NY Times stranici:
Image
https://www.nytimes.com/interactive/202 ... e=Homepage
(vidis opet isti izvor na vrhu)

A odavde si ti kupio svoj podatak od 80%:
Image
(vidis gore tacno sta pise u fusnoti)

Ocigledno je ovaj podatak sinteticki napravljen brojem doza, a podatak koji mozes naci na Google preko nekih drugih zvanicnih izvora, koji se ne mogu lako prevesti u ove grafove na njihovoj stranici. Pretpostavljam.

I nije ovdje pitanje sto si ti citirao podatke sa jedne tabele misleci da su tacni, vec sto ti, iako sam te ispravio, nisi htio da uvazis da ti podaci nisu tacni, barem ne ovdje. Kao da sam ja rekao nesto ne znam sta. Ako vec nisi sam skontao da su podaci netacni (npr. Gibraltar je na istoj tabeli imao procenat potpuno vakcinisanih daleko iznad 100%) onda si mogao skontati kad sam ti ja rekao da jednostavno proguglas. A siguran sam i da jesi proguglao. Ali ne, nastavicemo gurat svoju pricu, i stavljati ono "AKO mene lazu", i tako. Na kraju sam rekao i da je nebitno jel 70% ili 80%, ali ti i dalje nastavljas "ne ne, nisu u pravu, jako je bitno"...Mislim, ono. :-)

Imunitet krda je samo aproksimacija. Niko ne zna koji bi tacno trebao biti broj, a i on se mijenja zbog ovih dodatnih sojeva. Ali ne, bitno je 70%. :-) Onda ti jos kazem da je Malta poseban slucaj, jer je malo ostrvo (ostrva) sa turistickom industrijom tokom ljetnih mjeseci, ali ne, tebi je to dobar uzorak za pricu o nekih 26% svjetske populacije ispod 15 godina (sto bi tvojom logikom od 80% potpuno vakcinisanih, a preneseno na Maltu, bilo nemoguce), iako je taj procenat na Malti, kao svugdje u EU, DRASTICNO manji - blize 15%. Da ne govorimo o tome da Maltu tokom godine posjecuje vise od 2.5 miliona turista. Drugim rijecima Malta nije isto sto i UK ili BiH. Oni imaju specifican problem u specificnom trenutku sa specificnim spletom okolnosti.

Hajd sad ti cha chu. :roll:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#43337 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tranquil »

hladan.preminger wrote: 12/07/2021 14:50
JohnnyS wrote: 12/07/2021 14:46



Slažem se, bježati od bliske rodbine da se ne bi dobila bolest koja kod 9 od 10 ljudi neće biti ništa više od prehlade je totalni dokaz mekuštva... Kmeze
ma tranquil je zglajzo i to dobro.
Država svojim građanima nije tutor, jer tutora imaju poslovo nesposobne osobe. Država stavara uslove (za vakcinaciju) i dozvoljava građanima da se ponašaju u skladu sa općeprihavćenim pravilima ponašanja koja su sazdana u zakone jedne demokratske države.

pored toga propisivanje pravila čija je kontrola nemoguća je teški idiotluk, i takvim ga je već davno prepoznala pravna teorija.
A jebiga, neko mora i da zglajza :D :D

Imaš opasnu krivinu. A država, koja definitivno nije tutor, postavi ograničenje od 30 km/h. Nema kontrole, nema kamere, jebiga, to je opet neko brdo iznad Olova, pa ti sam odluči šta ćeš. Neki su vozili sporije i prije ograničenja jer su znali opasnost. Većina će prepoznati zašto ograničenje postoji, pa će usporiti i bez da ih neko kontroliše. Ali dobro znaš da postoje oni tipovi kmezavaca kojima je brza vožnja na baš tom mjestu haman najvažnija stvar u životu, pa će oni nastaviti po svom. Nema gore nepravde, nema goreg oduzimanja slobode od tog ograničenja, koje je po njima besmisleno.

I dijelom su u pravu, u 9 od 10 slučajeva neće im se ništa dogoditi.

Hoću da kažem, svako se češe gdje ga svrbi, ali nemoj svega ti da svoj problemčić pretvaraš u najveći na svijetu. Prije nekog vremena vidio sam duži rant na društvenoj mreži očito bijesne i iziritirane osobe, o tome kako je nama život lošiji nego život naših djedova i roditelja, pa razmišljam. Mom djedu umrlo dijete od tifusa, bio prvo ilegalac pa u šumi 4 godine, drugog djeda šibali u školi, vješali mu drugove na Marijin Dvoru, otac i mati živjeli u strahu od atomskog rata, curenja fozgena iz HAK-a, variole vere i punog kurca raznih epidemija i vakcinisanja iz tog vremena na koje se zaboravilo, pa ih bio strah moje večernje temperature koja je tada mogla značiti da ću ujutro biti nepokretan... a to je samo ono što znam, jer sam od većine pizdarija bio zaštićen. Pa kontam, kako to mi živimo loše, šta ja to ne vidim, kakvo pravo su ovoj osobi ukinuli? Pa pročitam dalje, ispostavilo se da je danas teže ići u ribolov jer moraš da vadiš neke dozvole, a naši djedovi to nisu morali.

Priznali vi to ili ne, u novim generacijama je sve više mekušaca, ja shvatam da sve mjere smetaju, smetaju i meni, ali ako vam ono malo maske smeta baš toliko da od toga dramite "fašizam", reći ću vam da ste smiješni, pa pričajte koliko god hoćete da sam ja taj koji je zglajzao. :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#43338 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: 12/07/2021 00:20 Ko ga ikada igdje, u javnosti, vidi s maskom neka mi javi, mozda se predomislim....

Image
Ah taj Bill Gates....kontrolise svijet cipovima, ali jebiga promakao mu detalj da stavi masku. :(

U Americi niko vakcinisan ne mora nosati masku.

A vidjeli smo i na slici gdje je lafo vakcinisan, da to nije u stvari on. Umjesto da primi placebo i pozira za sliku, on je poslao dvojnika da primi vakcinu. Ali nije tesko skontati da dvojnik i Bill Gates nisu iste osobe. Vidi mu usiju!

Tacno osjeti covjek da mu IQ opada citanjem nekih postova.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#43339 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

@tranquil mudro zboris. :thumbup:
Naslovnica
Posts: 28382
Joined: 20/03/2013 15:38

#43340 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

jeza u ledja wrote: 12/07/2021 15:27
Naslovnica wrote: 12/07/2021 06:50 Svako iole računarski pismen i sa pristupom internetu, i sa osnovnim znanjem engleskog jezika, moža veoma lako i sa nekoliko klikova pronaći podatke koje sam ja postavio i samostalno se uvjeriti ko je u pravu a ko nije. ;-)
Jedini ko se ovdje pravi lud si upravo ti, iz posta u post.
Možemo ovako beskonačno, ali tvoja neće biti zadnja jer nisi u pravu. :thumbup:
Što se tiče drugog dijela tvog posta, naravno da ne mislim da će širenje virusa nestati msgično preko noći. Ali bi po onome što nam se plasira, to trebalo da znači dostizanje imuniteta krda i početak kraja pandemije.
2020.-te postotak djece 0-14 godina je bio 14.37%. vakcinišu 16+.
Nista. Ti navalio i ne popustas. Ja nisam bio za kompom cijeli vikend, ali evo sad sam, pa izvoli:

Ovo se meni prvo pojavi kad guglam:
Image
(vidis izvor, isti kao tvoj, i vidis sta je guglano)

Ovo je na NY Times stranici:
Image
https://www.nytimes.com/interactive/202 ... e=Homepage
(vidis opet isti izvor na vrhu)

A odavde si ti kupio svoj podatak od 80%:
Image
(vidis gore tacno sta pise u fusnoti)

Ocigledno je ovaj podatak sinteticki napravljen brojem doza, a podatak koji mozes naci na Google preko nekih drugih zvanicnih izvora, koji se ne mogu lako prevesti u ove grafove na njihovoj stranici. Pretpostavljam.

I nije ovdje pitanje sto si ti citirao podatke sa jedne tabele misleci da su tacni, vec sto ti, iako sam te ispravio, nisi htio da uvazis da ti podaci nisu tacni, barem ne ovdje. Kao da sam ja rekao nesto ne znam sta. Ako vec nisi sam skontao da su podaci netacni (npr. Gibraltar je na istoj tabeli imao procenat potpuno vakcinisanih daleko iznad 100%) onda si mogao skontati kad sam ti ja rekao da jednostavno proguglas. A siguran sam i da jesi proguglao. Ali ne, nastavicemo gurat svoju pricu, i stavljati ono "AKO mene lazu", i tako. Na kraju sam rekao i da je nebitno jel 70% ili 80%, ali ti i dalje nastavljas "ne ne, nisu u pravu, jako je bitno"...Mislim, ono.

Imunitet krda je samo aproksimacija. Niko ne zna koji bi tacno trebao biti broj, a i on se mijenja zbog ovih dodatnih sojeva. Ali ne, bitno je 70%. :-) Onda ti jos kazem da je Malta poseban slucaj, jer je malo ostrvo (ostrva) sa turistickom industrijom tokom ljetnih mjeseci, ali ne, tebi je to dobar uzorak za pricu o nekih 26% svjetske populacije ispod 15 godina (sto bi tvojom logikom od 80% potpuno vakcinisanih, a preneseno na Maltu, bilo nemoguce), iako je taj procenat na Malti, kao svugdje u EU, DRASTICNO manji - blize 15%. Da ne govorimo o tome da Maltu tokom godine posjecuje vise od 2.5 miliona turista. Drugim rijecima Malta nije isto sto i UK ili BiH. Oni imaju specifican problem u specificnom trenutku sa specificnim spletom okolnosti.

Hajd sad ti cha chu. :roll:
Sve si u pravu, ja sam sve pogrešno iznio. :thumbup:
👏👏👏
hladan.preminger
Posts: 4404
Joined: 24/02/2011 12:06

#43341 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... tid=132084

Ako ovo nije debilizam, ja ne znam šta jeste.
Stari vakcinisani, mladi bale na nos, bolnice prazne na covid odjeljenima i on se izvinjava je jer rano građanima vratio slobode i prava.
Nekim očigledno nije jasno da neće biti situacije kada nema pozitivnih, već je poenta da nema teško oboljelih. Pa nece se praviti koncentracioni kamp od države radi bale iz nosa i kihanja.

Hint Australia.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#43342 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

jeza u ledja wrote: 12/07/2021 15:34
salik79 wrote: 12/07/2021 00:20 Ko ga ikada igdje, u javnosti, vidi s maskom neka mi javi, mozda se predomislim....

Image
Ah taj Bill Gates....kontrolise svijet cipovima, ali jebiga promakao mu detalj da stavi masku. :(

U Americi niko vakcinisan ne mora nosati masku.

A vidjeli smo i na slici gdje je lafo vakcinisan, da to nije u stvari on. Umjesto da primi placebo i pozira za sliku, on je poslao dvojnika da primi vakcinu. Ali nije tesko skontati da dvojnik i Bill Gates nisu iste osobe. Vidi mu usiju!

Tacno osjeti covjek da mu IQ opada citanjem nekih postova.
Nije njemu ništa promaklo, nije on glup.
"Dok je ovaca bit će i vune za šišanje".
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#43343 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Dead Man Walking wrote: 12/07/2021 09:35 Ebe mi se za Billa jel vakcinisan il nije, najiskrenije da ti kazem. I je li on na slici ili nije, otprilike isti taj osjecaj.

salik79 wrote: 12/07/2021 09:31
Ako mi ne dozvoljavaju negdje uci bez maske, a ja zelim da udjem, kontas?
Taj zadnji dio je otprilike ono sto je bitno, ili vakcina, ili maska, ili neces uci, pa ko voli nek izvoli. :thumbup:
Samo se nadaj. Nisu svi ovce.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#43344 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

aldinjo wrote: 12/07/2021 16:00
jeza u ledja wrote: 12/07/2021 15:34

Ah taj Bill Gates....kontrolise svijet cipovima, ali jebiga promakao mu detalj da stavi masku. :(

U Americi niko vakcinisan ne mora nosati masku.

A vidjeli smo i na slici gdje je lafo vakcinisan, da to nije u stvari on. Umjesto da primi placebo i pozira za sliku, on je poslao dvojnika da primi vakcinu. Ali nije tesko skontati da dvojnik i Bill Gates nisu iste osobe. Vidi mu usiju!

Tacno osjeti covjek da mu IQ opada citanjem nekih postova.
Nije njemu ništa promaklo, nije on glup.
"Dok je ovaca bit će i vune za šišanje".
Promaklo mu je da stavi masku ili ukloni ovu inkriminirajucu sliku sa interneta. No sreca, postoje na svijetu revnosni internetasi koji su ovo pronasli i razotkrili, pa smo tako i mi ovdje bili u prilici da saznamo pravu istinu. :thumbup: :thumbup:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#43345 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

jeza u ledja wrote: 12/07/2021 16:13
aldinjo wrote: 12/07/2021 16:00
Nije njemu ništa promaklo, nije on glup.
"Dok je ovaca bit će i vune za šišanje".
Promaklo mu je da stavi masku ili ukloni ovu inkriminirajucu sliku sa interneta. No sreca, postoje na svijetu revnosni internetasi koji su ovo pronasli i razotkrili, pa smo tako i mi ovdje bili u prilici da saznamo pravu istinu. :thumbup: :thumbup:
Ti si tu na forumu da objašnjavaš neukim forumašima o raznim oblastima životima. Može se primijetiti da si svestran, pa samo nastavi educirati ljude.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#43346 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

jeza u ledja wrote: 12/07/2021 16:13
aldinjo wrote: 12/07/2021 16:00
Nije njemu ništa promaklo, nije on glup.
"Dok je ovaca bit će i vune za šišanje".
Promaklo mu je da stavi masku ili ukloni ovu inkriminirajucu sliku sa interneta. No sreca, postoje na svijetu revnosni internetasi koji su ovo pronasli i razotkrili, pa smo tako i mi ovdje bili u prilici da saznamo pravu istinu. :thumbup: :thumbup:
Lik je nakon "vakcine" rekao da ce nastaviti nositi masku.
Mislis omaklo mu se kao i na privatnim otocima?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#43347 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

aldinjo wrote: 12/07/2021 16:54
jeza u ledja wrote: 12/07/2021 16:13

Promaklo mu je da stavi masku ili ukloni ovu inkriminirajucu sliku sa interneta. No sreca, postoje na svijetu revnosni internetasi koji su ovo pronasli i razotkrili, pa smo tako i mi ovdje bili u prilici da saznamo pravu istinu. :thumbup: :thumbup:
Ti si tu na forumu da objašnjavaš neukim forumašima o raznim oblastima životima. Može se primijetiti da si svestran, pa samo nastavi educirati ljude.
Ja sam tu da naucim o globalnim zavjerama od briljantnih ljudi poput tebe i salika. :thumbup:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#43348 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

spinel_ wrote: 12/07/2021 17:04
jeza u ledja wrote: 12/07/2021 16:13

Promaklo mu je da stavi masku ili ukloni ovu inkriminirajucu sliku sa interneta. No sreca, postoje na svijetu revnosni internetasi koji su ovo pronasli i razotkrili, pa smo tako i mi ovdje bili u prilici da saznamo pravu istinu. :thumbup: :thumbup:
Lik je nakon "vakcine" rekao da ce nastaviti nositi masku.
Mislis omaklo mu se kao i na privatnim otocima?
Nosali smo i mi maske nakon vakcina nekoliko mjeseci dok se nisu promjenila pravila, nakon sto je dovoljno ljudi vakcinisano.

Boli me ba kurac za Gatesa, on se kao sto i sam kazes dokazao na tim otocima.
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43349 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

HA! U BiH otkriven Gama soj korona virusa. Eto vam sad, ha ja :D
User avatar
madner
Posts: 56820
Joined: 09/08/2004 16:35

#43350 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by madner »

Maske su jos jednu tacka koja nema veze da zdravom pamecu. Sektasi bi je nosili dok su sami u sumi.
Locked