Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#43301 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Dead Man Walking wrote: 12/07/2021 09:24
salik79 wrote: 12/07/2021 09:16

On prica svasta nesto, a nikada masku ne nosa, osim ako bas mora. Bas kao i ja.

Tek vidjoh zadnje pitanje. Jok, imam masku za ne daj Boze, ako je negdje bas moram staviti.
Covjek je vakcinisan, i tamo gdje obitava vakcinisani nisu obavezni nositi maske.

A kako mislis to “ako bas moras”? Zasto bi morao?
Odlicno, a kako da neko zna da je neko vakcinisan?! Kako to ustanoviti? Tako sto nosis ili ne nosis masku? Drugo, kako to da na onoj slici samo on ne nosi masku (i djeca koja sjede za stolom)?! Niko osim njega nije vakcinisan? Zasto? I kako znas da je bas na ovoj slici "vakcinisan"?! Imas li neku slicnu za ponuditi na kojoj nije bio i nosio je masku?

Ako mi ne dozvoljavaju negdje uci bez maske, a ja zelim da udjem, kontas?
Dead Man Walking
Posts: 6415
Joined: 28/05/2004 21:49

#43302 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

Ebe mi se za Billa jel vakcinisan il nije, najiskrenije da ti kazem. I je li on na slici ili nije, otprilike isti taj osjecaj.

salik79 wrote: 12/07/2021 09:31
Ako mi ne dozvoljavaju negdje uci bez maske, a ja zelim da udjem, kontas?
Taj zadnji dio je otprilike ono sto je bitno, ili vakcina, ili maska, ili neces uci, pa ko voli nek izvoli. :thumbup:
Dead Man Walking
Posts: 6415
Joined: 28/05/2004 21:49

#43303 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

spinel_ wrote: 11/07/2021 21:59 Jeze. Sta kazes, samo vakcinisani na stadion :lol:



Ovo je dokaz da se sve moze kad se hoce.
Sto ne postavis video sta je bilo nakon toga? :lol:
User avatar
irac300
Posts: 9042
Joined: 18/07/2009 18:36

#43304 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by irac300 »

salik79 wrote: 12/07/2021 09:26 @Bobi

Plasticni primjer nekoga koga svi znamo iz skoro istog ugla slikano:
ImageImage

I njemu i Gejcu su usi bez maske uz glavu. A uporedi ih s maskama...
Kod mene su usi skoro zalijepljene za glavu. Sa jednom maskom nista se ne primjeti, sa drugom kod koje je guma jaca budem klempav. Ima nesto i do lastisa. :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#43305 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Dead Man Walking wrote: 12/07/2021 09:35 Ebe mi se za Billa jel vakcinisan il nije, najiskrenije da ti kazem. I je li on na slici ili nije, otprilike isti taj osjecaj.

salik79 wrote: 12/07/2021 09:31
Ako mi ne dozvoljavaju negdje uci bez maske, a ja zelim da udjem, kontas?
Taj zadnji dio je otprilike ono sto je bitno, ili vakcina, ili maska, ili neces uci, pa ko voli nek izvoli. :thumbup:
A to sto vakcina ne stiti od zaraze, to cemo zanemariti. A to sto maska upitno stiti od zaraze i to cemo zanemariti? Uzivajte u svom fasizmu, sretno!
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#43306 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

irac300 wrote: 12/07/2021 09:37
salik79 wrote: 12/07/2021 09:26 @Bobi

Plasticni primjer nekoga koga svi znamo iz skoro istog ugla slikano:
ImageImage

I njemu i Gejcu su usi bez maske uz glavu. A uporedi ih s maskama...
Kod mene su usi skoro zalijepljene za glavu. Sa jednom maskom nista se ne primjeti, sa drugom kod koje je guma jaca budem klempav. Ima nesto i do lastisa. :D
Ovako, na prvu, koja ti izgleda krutija, Fadilova ili Gejcova? :mrgreen:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32521
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#43307 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Bobi »

Kod Fadila su bosanske tvrde uši, ne može mu ni lastiš ništa :D. Treba znat stavit lastiš, zna naš premijer, Gejc je glup.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#43308 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Bobi wrote: 12/07/2021 09:44 Kod Fadila su bosanske tvrde uši, ne može mu ni lastiš ništa :D. Treba znat stavit lastiš, zna naš premijer, Gejc je glup.
Fadil zna stavit masku zato sto je cesto stavlja, a Gejc ne zna jer je nikada ni ne stavlja :D
Dead Man Walking
Posts: 6415
Joined: 28/05/2004 21:49

#43309 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

salik79 wrote: 12/07/2021 09:42
Dead Man Walking wrote: 12/07/2021 09:35 Ebe mi se za Billa jel vakcinisan il nije, najiskrenije da ti kazem. I je li on na slici ili nije, otprilike isti taj osjecaj.




Taj zadnji dio je otprilike ono sto je bitno, ili vakcina, ili maska, ili neces uci, pa ko voli nek izvoli. :thumbup:
A to sto vakcina ne stiti od zaraze, to cemo zanemariti. A to sto maska upitno stiti od zaraze i to cemo zanemariti? Uzivajte u svom fasizmu, sretno!
E ako ti kazes da ne stiti mora da je tako. I da, uzivam kad vas natjeraju, i iskreno se nadam da to pravilo nece stati samo na vakcinama za kovid, nego i svim ostalim vakcinama. :thumbup:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#43310 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tranquil »

Odavno su ljudi govorili da je u svakoj novoj generaciji sve više beskičmenjaka i mekušaca. Valjda zato što se ljudi naviknu na lagan život, pa kmeče zbog sitnica. Ja nisam vjerovao u takve tvrdnje.

Sada međutim vidim na sve strane ljude koji u propisu nošenja zaštitne maske vide fašizam. Pored toga što je to očit primjer "pahuljica" iz prvog svijeta, princeza na zrnu graška koje žuljaju gluposti, to je ujedno i strašna devalvacija riječi fašizam.

Katastrofa, u kakve kmeze su se ljudi pretvorili.
User avatar
escobar__
Posts: 8917
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#43311 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

Interesantno kako u Mađarskoj nema porasta broja slučajeva uprkos punim stadionima prije više od dvije sedmice (a kažu da se i vakcinisani mogu zarazit samo sa blažom slikom). :D
Naslovnica
Posts: 28380
Joined: 20/03/2013 15:38

#43312 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

tranquil wrote: 12/07/2021 10:02 Odavno su ljudi govorili da je u svakoj novoj generaciji sve više beskičmenjaka i mekušaca. Valjda zato što se ljudi naviknu na lagan život, pa kmeče zbog sitnica. Ja nisam vjerovao u takve tvrdnje.

Sada međutim vidim na sve strane ljude koji u propisu nošenja zaštitne maske vide fašizam. Pored toga što je to očit primjer "pahuljica" iz prvog svijeta, princeza na zrnu graška koje žuljaju gluposti, to je ujedno i strašna devalvacija riječi fašizam.

Katastrofa, u kakve kmeze su se ljudi pretvorili.
Pa ako se pod pojmom "kičmenjaka i čvrstih momaka" podrazumijevaju osobe kojima je normalno nositi maske na otvorenom, gdje je apsolutno moguće držati distancu, onda si zaista u pravu. Evo, ja sam prvi beskičmenjak, ćkapi i pahuljica. :thumbup:
Meni nije normalno nametati ljudima takve propise i kažnjavati ih ako nemaju masku dok šetaju na Veliko Polju na Igmanu, a to je upravo ono što se dešavalo kod nas. Dvoje mojih poznanika su bili kažnjeni zato što nisu imali masku na Bjelašnici (nije bila počela sezona), šetali ljudi, nigdje nikoga.
BTW, pod pojmom fašizma nije samo ono što smo učili u Titovim stazama revolucije, to je mnogo šira ideologija. U svakom slučaju, ja zaista ne uzimam olako u usta riječ fašizam i ne sjećam se da sam je nešto koristio u polemici oko COVID-19 pandemije. Mada neka obilježja borbe i mjera protiv pandemije itekako imaju oblik ekstremnih ideologija, totalitarizma i radikalizma
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#43313 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tranquil »

Naslovnica wrote: 12/07/2021 10:26
tranquil wrote: 12/07/2021 10:02 Odavno su ljudi govorili da je u svakoj novoj generaciji sve više beskičmenjaka i mekušaca. Valjda zato što se ljudi naviknu na lagan život, pa kmeče zbog sitnica. Ja nisam vjerovao u takve tvrdnje.

Sada međutim vidim na sve strane ljude koji u propisu nošenja zaštitne maske vide fašizam. Pored toga što je to očit primjer "pahuljica" iz prvog svijeta, princeza na zrnu graška koje žuljaju gluposti, to je ujedno i strašna devalvacija riječi fašizam.

Katastrofa, u kakve kmeze su se ljudi pretvorili.
Pa ako se pod pojmom "kičmenjaka i čvrstih momaka" podrazumijevaju osobe kojima je normalno nositi maske na otvorenom, gdje je apsolutno moguće držati distancu, onda si zaista u pravu. Evo, ja sam prvi beskičmenjak, ćkapi i pahuljica. :thumbup:
Meni nije normalno nametati ljudima takve propise i kažnjavati ih ako nemaju masku dok šetaju na Veliko Polju na Igmanu, a to je upravo ono što se dešavalo kod nas. Dvoje mojih poznanika su bili kažnjeni zato što nisu imali masku na Bjelašnici (nije bila počela sezona), šetali ljudi, nigdje nikoga.
BTW, pod pojmom fašizma nije samo ono što smo učili u Titovim stazama revolucije, to je mnogo šira ideologija. U svakom slučaju, ja zaista ne uzimam olako u usta riječ fašizam i ne sjećam se da sam je nešto koristio u polemici oko COVID-19 pandemije. Mada neka obilježja borbe i mjera protiv pandemije itekako imaju oblik ekstremnih ideologija, totalitarizma i radikalizma
Ne živim u Sarajevu, tamo gdje ja živim na otvorenom se ne mora nositi maska, mada je tokom pandemije bilo lutanja, nikad opšta zabrana kretanja bez maske, ali bilo je zona gdje su se morale nositi maske, srećom to nije dugo trajalo. Bolest je ipak relativno nova, i na početku nismo znali sve što danas znamo, nekada su reakcije bile pretjerane, ali tamo gdje su hladne glave u većini, brzo prevlada razum kada dođe više informacija. To što u BiH još sprovode glupe mjere, to je očita greška administracije u BiH koja i dalje ne zna gdje udara, a ne znak fašizma.

I nema potrebe da se lično prepoznaješ i vrijeđaš, kada sam govorio o mekušcima nisam na tebe mislio niti sam bilo koga posebno pomenuo, samo komentarišem kada se potegne fašizam zbog nekih problema prvog svijeta, a u zadnje vrijeme potegne se često. Evo imaš diskutanta doslovno na ovoj stranici.

Moje mišljenje o fašizmu je da je to riječ koja se ne treba olako potezati. Izvrstan kratki tekst o tom kmečanju "fašizam, fašizam" napisao je još 1944. George Orwell, čovjek koji se protiv fašizma borio još u Španiji kao dobrovoljac.

https://www.orwell.ru/library/articles/ ... lish/efasc
Naslovnica
Posts: 28380
Joined: 20/03/2013 15:38

#43315 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

tranquil wrote: 12/07/2021 10:44
Naslovnica wrote: 12/07/2021 10:26
Pa ako se pod pojmom "kičmenjaka i čvrstih momaka" podrazumijevaju osobe kojima je normalno nositi maske na otvorenom, gdje je apsolutno moguće držati distancu, onda si zaista u pravu. Evo, ja sam prvi beskičmenjak, ćkapi i pahuljica. :thumbup:
Meni nije normalno nametati ljudima takve propise i kažnjavati ih ako nemaju masku dok šetaju na Veliko Polju na Igmanu, a to je upravo ono što se dešavalo kod nas. Dvoje mojih poznanika su bili kažnjeni zato što nisu imali masku na Bjelašnici (nije bila počela sezona), šetali ljudi, nigdje nikoga.
BTW, pod pojmom fašizma nije samo ono što smo učili u Titovim stazama revolucije, to je mnogo šira ideologija. U svakom slučaju, ja zaista ne uzimam olako u usta riječ fašizam i ne sjećam se da sam je nešto koristio u polemici oko COVID-19 pandemije. Mada neka obilježja borbe i mjera protiv pandemije itekako imaju oblik ekstremnih ideologija, totalitarizma i radikalizma
Ne živim u Sarajevu, tamo gdje ja živim na otvorenom se ne mora nositi maska, mada je tokom pandemije bilo lutanja, nikad opšta zabrana kretanja bez maske, ali bilo je zona gdje su se morale nositi maske, srećom to nije dugo trajalo. Bolest je ipak relativno nova, i na početku nismo znali sve što danas znamo, nekada su reakcije bile pretjerane, ali tamo gdje su hladne glave u većini, brzo prevlada razum kada dođe više informacija. To što u BiH još sprovode glupe mjere, to je očita greška administracije u BiH koja i dalje ne zna gdje udara, a ne znak fašizma.

I nema potrebe da se lično prepoznaješ i vrijeđaš, kada sam govorio o mekušcima nisam na tebe mislio niti sam bilo koga posebno pomenuo, samo komentarišem kada se potegne fašizam zbog nekih problema prvog svijeta, a u zadnje vrijeme potegne se često. Evo imaš diskutanta doslovno na ovoj stranici.

Moje mišljenje o fašizmu je da je to riječ koja se ne treba olako potezati. Izvrstan kratki tekst o tom kmečanju "fašizam, fašizam" napisao je još 1944. George Orwell, čovjek koji se protiv fašizma borio još u Španiji kao dobrovoljac.

https://www.orwell.ru/library/articles/ ... lish/efasc
Ma sve OK, ne prepoznajem se. Dapače, ako sutra može da se potpiše da se uvede služenje vojnog roka kao nekada, ja bih odmah potpisao i poslao svog nerd hipster sina u istu, "jbo ćaću svog retardiranog". 8-)
Zaista, mnogi olako posežu za riječima koje nisu adekvatne, jbga, forum je, ljudi svašta pišu, mnogi su ljuti, frustrirani, što nekim nebuloznim mjerama, što hroničnom nejebicom, pa se svašta omakne i što možda ne bi trebalo.
Naslovnica
Posts: 28380
Joined: 20/03/2013 15:38

#43316 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

tranquil wrote: 12/07/2021 10:44
Naslovnica wrote: 12/07/2021 10:26
Pa ako se pod pojmom "kičmenjaka i čvrstih momaka" podrazumijevaju osobe kojima je normalno nositi maske na otvorenom, gdje je apsolutno moguće držati distancu, onda si zaista u pravu. Evo, ja sam prvi beskičmenjak, ćkapi i pahuljica. :thumbup:
Meni nije normalno nametati ljudima takve propise i kažnjavati ih ako nemaju masku dok šetaju na Veliko Polju na Igmanu, a to je upravo ono što se dešavalo kod nas. Dvoje mojih poznanika su bili kažnjeni zato što nisu imali masku na Bjelašnici (nije bila počela sezona), šetali ljudi, nigdje nikoga.
BTW, pod pojmom fašizma nije samo ono što smo učili u Titovim stazama revolucije, to je mnogo šira ideologija. U svakom slučaju, ja zaista ne uzimam olako u usta riječ fašizam i ne sjećam se da sam je nešto koristio u polemici oko COVID-19 pandemije. Mada neka obilježja borbe i mjera protiv pandemije itekako imaju oblik ekstremnih ideologija, totalitarizma i radikalizma
Ne živim u Sarajevu, tamo gdje ja živim na otvorenom se ne mora nositi maska, mada je tokom pandemije bilo lutanja, nikad opšta zabrana kretanja bez maske, ali bilo je zona gdje su se morale nositi maske, srećom to nije dugo trajalo. Bolest je ipak relativno nova, i na početku nismo znali sve što danas znamo, nekada su reakcije bile pretjerane, ali tamo gdje su hladne glave u većini, brzo prevlada razum kada dođe više informacija. To što u BiH još sprovode glupe mjere, to je očita greška administracije u BiH koja i dalje ne zna gdje udara, a ne znak fašizma.

I nema potrebe da se lično prepoznaješ i vrijeđaš, kada sam govorio o mekušcima nisam na tebe mislio niti sam bilo koga posebno pomenuo, samo komentarišem kada se potegne fašizam zbog nekih problema prvog svijeta, a u zadnje vrijeme potegne se često. Evo imaš diskutanta doslovno na ovoj stranici.

Moje mišljenje o fašizmu je da je to riječ koja se ne treba olako potezati. Izvrstan kratki tekst o tom kmečanju "fašizam, fašizam" napisao je još 1944. George Orwell, čovjek koji se protiv fašizma borio još u Španiji kao dobrovoljac.

https://www.orwell.ru/library/articles/ ... lish/efasc
BTW, eto Orwel je lijepo to opisao:

Vidjet će se da je, kao što je korištena, riječ 'fašizam' gotovo u potpunosti besmislena. U razgovoru se, naravno, koristi još divlje nego u štampi. Čuo sam da se primjenjuje na farmere, vlasnike trgovina, socijalni kredit, tjelesno kažnjavanje, lov na lisice, borbu s bikovima, Odbor iz 1922., Odbor iz 1941., Kipling, Gandhi, Chiang Kai-Shek, homoseksualnost, Priestleyeve emisije, Omladinski domovi, astrologija , žene, psi i ne znam šta više.

Ipak, ispod sve ove zbrke krije se neko zakopano značenje. Za početak je jasno da postoje vrlo velike razlike, na neke od njih koje je lako ukazati, a nije ih lako objasniti, između režima nazvanih fašističkim i onih koji se nazivaju demokratskim. Drugo, ako „fašist“ znači „u simpatiji s Hitlerom“, neke od optužbi koje sam gore naveo očito su mnogo opravdanije od drugih. Treće, čak i ljudi koji lakomisleno bacaju riječ „fašistički“ u svim pravcima tome pridaju u svakom slučaju emocionalni značaj. Pod „fašizmom“ podrazumijevaju, grubo govoreći, nešto okrutno, beskrupulozno, arogantno, opskurističko, antiliberalno i antiradničko-klase. Osim relativno malog broja simpatizera fašista, gotovo bilo koja Engleska osoba prihvatila bi „nasilnika“ kao sinonim za „fašiste“.

Ali fašizam je takođe politički i ekonomski sistem. Zašto onda ne možemo imati jasnu i opšteprihvaćenu definiciju toga? Avaj! nećemo je dobiti - u svakom slučaju još ne. Reći zašto bi trebalo predugo, ali u osnovi je to zato što je nemoguće definirati fašizam na zadovoljavajući način, a da se ne priznaju što nisu voljni ni sami fašisti, ni konzervativci, ni socijalisti bilo koje boje. Sve što trenutno možemo učiniti je da riječ koristimo s određenom dozom obazrivosti, a ne da je, kao što se obično radi, srozavamo na nivo psovke.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#43317 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tranquil »

Naslovnica wrote: 12/07/2021 10:50
tranquil wrote: 12/07/2021 10:44

Ne živim u Sarajevu, tamo gdje ja živim na otvorenom se ne mora nositi maska, mada je tokom pandemije bilo lutanja, nikad opšta zabrana kretanja bez maske, ali bilo je zona gdje su se morale nositi maske, srećom to nije dugo trajalo. Bolest je ipak relativno nova, i na početku nismo znali sve što danas znamo, nekada su reakcije bile pretjerane, ali tamo gdje su hladne glave u većini, brzo prevlada razum kada dođe više informacija. To što u BiH još sprovode glupe mjere, to je očita greška administracije u BiH koja i dalje ne zna gdje udara, a ne znak fašizma.

I nema potrebe da se lično prepoznaješ i vrijeđaš, kada sam govorio o mekušcima nisam na tebe mislio niti sam bilo koga posebno pomenuo, samo komentarišem kada se potegne fašizam zbog nekih problema prvog svijeta, a u zadnje vrijeme potegne se često. Evo imaš diskutanta doslovno na ovoj stranici.

Moje mišljenje o fašizmu je da je to riječ koja se ne treba olako potezati. Izvrstan kratki tekst o tom kmečanju "fašizam, fašizam" napisao je još 1944. George Orwell, čovjek koji se protiv fašizma borio još u Španiji kao dobrovoljac.

https://www.orwell.ru/library/articles/ ... lish/efasc
Ma sve OK, ne prepoznajem se. Dapače, ako sutra može da se potpiše da se uvede služenje vojnog roka kao nekada, ja bih odmah potpisao i poslao svog nerd hipster sina u istu, "jbo ćaću svog retardiranog". 8-)
Zaista, mnogi olako posežu za riječima koje nisu adekvatne, jbga, forum je, ljudi svašta pišu, mnogi su ljuti, frustrirani, što nekim nebuloznim mjerama, što hroničnom nejebicom, pa se svašta omakne i što možda ne bi trebalo.
:thumbup:

Nekada sam bio protiv vojnog roka, ja lično sam služio, i tada sam mislio da je to nepotrebno. Sa stanovišta "pojačanja odbrane zemlje", vojni rok jeste ili totalno ili skoro totalno beskoristan, ali iz ugla izgradnje ličnosti, danas mislim da bi ili vojni rok, ili neki sličan duži "kamp" sa jakom disciplinom za mladu osobu bio dugoročno korisno iskustvo. S jedne strane ojačao bi ove mekše, a s druge strane ohladio ove nove generacije vrućih glava koje bi ratovale, a o ratu znaju iz američkih filmova.
Naslovnica
Posts: 28380
Joined: 20/03/2013 15:38

#43318 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Prije svega, naučio bi mlade ljude poštovanju.
Ove mlade generacije nemaju nikakvog poštovanja prema bilo kome.
Od komšije u haustoru, nastavnog osoblja u školi, starijih ljudi u javnom prevozu, da dalje ne nabrajam.
Ja svoje učim kako su i mene moji učili, ali jbga, ne možeš ih totalno izolovati od društva punog poremećenih vrijednosti.
I kada ti mladi ljudi sutra budu imali svoje potomke (a to se odavno dešava), e tek tada će se mnogi uhvatiti za glavu i shvatiti kamo sve ovo vodi.
Ali, kasno je za sve.
User avatar
geralt
Posts: 5252
Joined: 14/09/2017 12:45

#43319 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by geralt »

Naslovnica wrote: 12/07/2021 11:10 Prije svega, naučio bi mlade ljude poštovanju.
Ove mlade generacije nemaju nikakvog poštovanja prema bilo kome.
Od komšije u haustoru, nastavnog osoblja u školi, starijih ljudi u javnom prevozu, da dalje ne nabrajam.
Ja svoje učim kako su i mene moji učili, ali jbga, ne možeš ih totalno izolovati od društva punog poremećenih vrijednosti.
I kada ti mladi ljudi sutra budu imali svoje potomke (a to se odavno dešava), e tek tada će se mnogi uhvatiti za glavu i shvatiti kamo sve ovo vodi.
Ali, kasno je za sve.
Iskreno, s obzirom na to kakvu su im drzavu i drustvo starije generacije (ukljucujuci i moju) ostavile, smatram da su potpuno u pravu. Postovanje se mora zasluziti.
adsubzero
Posts: 3013
Joined: 08/02/2013 15:52

#43320 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

geralt wrote: 12/07/2021 12:06
Naslovnica wrote: 12/07/2021 11:10 Prije svega, naučio bi mlade ljude poštovanju.
Ove mlade generacije nemaju nikakvog poštovanja prema bilo kome.
Od komšije u haustoru, nastavnog osoblja u školi, starijih ljudi u javnom prevozu, da dalje ne nabrajam.
Ja svoje učim kako su i mene moji učili, ali jbga, ne možeš ih totalno izolovati od društva punog poremećenih vrijednosti.
I kada ti mladi ljudi sutra budu imali svoje potomke (a to se odavno dešava), e tek tada će se mnogi uhvatiti za glavu i shvatiti kamo sve ovo vodi.
Ali, kasno je za sve.
Iskreno, s obzirom na to kakvu su im drzavu i drustvo starije generacije (ukljucujuci i moju) ostavile, smatram da su potpuno u pravu. Postovanje se mora zasluziti.
Nema vece istine :)
Naslovnica
Posts: 28380
Joined: 20/03/2013 15:38

#43321 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

geralt wrote: 12/07/2021 12:06
Naslovnica wrote: 12/07/2021 11:10 Prije svega, naučio bi mlade ljude poštovanju.
Ove mlade generacije nemaju nikakvog poštovanja prema bilo kome.
Od komšije u haustoru, nastavnog osoblja u školi, starijih ljudi u javnom prevozu, da dalje ne nabrajam.
Ja svoje učim kako su i mene moji učili, ali jbga, ne možeš ih totalno izolovati od društva punog poremećenih vrijednosti.
I kada ti mladi ljudi sutra budu imali svoje potomke (a to se odavno dešava), e tek tada će se mnogi uhvatiti za glavu i shvatiti kamo sve ovo vodi.
Ali, kasno je za sve.
Iskreno, s obzirom na to kakvu su im drzavu i drustvo starije generacije (ukljucujuci i moju) ostavile, smatram da su potpuno u pravu. Postovanje se mora zasluziti.
Ja to gledam malo više na ličnom nivou, a ne na nivou generacije.
Nije rat ili stanje u državi nikakvo opravdanje za nepoštovanje prema nastavniku, profesuru, starijem u tramvaju...
Ja ne osjećam da moram zaslužiti bilo čije poštovanje, smatram da je to stvar kulture i bontona.
Trappist
Posts: 4306
Joined: 12/09/2020 08:52

#43322 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

""Imunitet traje do 12 mjeseci, treća doza još uvijek nije potrebna"
Dr. Venus smatra da su američki regulatori u pravu te da treća doza Pfizerovog cjepiva još uvijek nije potrebna.

"CDC, FDA i NHI, tri vrhunske institucije u SAD-u, složni su da za sada ne treba dopunska, buster-doza. Jedino Pfizer smatra da treba... Ipak, nije Pfizer taj koji će o tome odlučiti. On je proizvođač cjepiva, zato postoje regulatorna tijela poput FDA-a, EMA-e i HALMED-a koja će na temelju znanstvenih dokaza zaključiti treba li treća doza ili ne. Za sad su FDA i CDC složni da ne treba", rekao je Venus."
VS

"Pfizer: Nakon treće doze razina antitijela je i do 10 puta viša
Međutim, Pfizer se zalaže da se s trećom dozom krene i ranije te se poziva na vlastita istraživanja koja pokazuju da bi treća doza cjepiva podigla razinu neutralizirajućih antitijela za pet do 10 puta u odnosu na onu koja nastane nakon dvije doze. Navode i da razvijaju i novu varijantu cjepiva za treću dozu, koja bi trebala temeljitije štititi od novih varijanti."

Ko li je u pravu :izet:
armin071
Posts: 5345
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#43323 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

ja sam za treću dozu. uvijek je nauka imala prednost ispred nekakvih skraćenica. Ipak nakon ovih mutacija mislim da će ubrzo trebati i četvrta…
Naslovnica
Posts: 28380
Joined: 20/03/2013 15:38

#43324 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Trappist wrote: 12/07/2021 13:10 ""Imunitet traje do 12 mjeseci, treća doza još uvijek nije potrebna"
Dr. Venus smatra da su američki regulatori u pravu te da treća doza Pfizerovog cjepiva još uvijek nije potrebna.

"CDC, FDA i NHI, tri vrhunske institucije u SAD-u, složni su da za sada ne treba dopunska, buster-doza. Jedino Pfizer smatra da treba... Ipak, nije Pfizer taj koji će o tome odlučiti. On je proizvođač cjepiva, zato postoje regulatorna tijela poput FDA-a, EMA-e i HALMED-a koja će na temelju znanstvenih dokaza zaključiti treba li treća doza ili ne. Za sad su FDA i CDC složni da ne treba", rekao je Venus."
VS

"Pfizer: Nakon treće doze razina antitijela je i do 10 puta viša
Međutim, Pfizer se zalaže da se s trećom dozom krene i ranije te se poziva na vlastita istraživanja koja pokazuju da bi treća doza cjepiva podigla razinu neutralizirajućih antitijela za pet do 10 puta u odnosu na onu koja nastane nakon dvije doze. Navode i da razvijaju i novu varijantu cjepiva za treću dozu, koja bi trebala temeljitije štititi od novih varijanti."

Ko li je u pravu :izet:
U pravu je onaj ko ima više para, a to je Pfizer.
Zar neko sumnja da oni ovo neće progurati?!
A zatim idu novi sojevi i novi "boosteri", vjerovatno na šestomjesečnoj ili godišnjoj osnovi.
Ne želim da zvučim kao oni sa pf "Teorije zavjere bre", ali ne vidim šta je alternativa.
adsubzero
Posts: 3013
Joined: 08/02/2013 15:52

#43325 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

Naslovnica wrote: 12/07/2021 13:38 A zatim idu novi sojevi i novi "boosteri", vjerovatno na šestomjesečnoj ili godišnjoj osnovi.
Da, vjerovatno ce tako proci, ali kao i za gripu na osnovi ko voli - nek izvoli. Ne vidim problem. Bitno je da se sad sto vise vakcinisemo da se sprijece divlje mutacije.
Locked