Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post Reply
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#351 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by channel10 »

p206 wrote: 11/07/2021 18:32
Login77777 wrote: 11/07/2021 18:07 Ali zamisli ti na 11. juli kada vec ljudi ukopavaju svoje najmilije pojavi se ovaj lik i zabije im noz u ledja. Mislim znali smo da nece nista poduzeti. Ali mozes barem cutati i nista ne reci.
Vrijeme je za prvi august da barem ovaj necovjek ode iz BiH. Imamo ih dosta i bez njega.
Neka neka.. ovo nama i treba da progledamo. Mi od danas, ako imamo imalo pameti,treba da jasno artikilišemo naše zahtjeve na način kako su to uradili Albanci. Da ih ponavljamo svaki dan i promovišemo na svakom mjestu. Bez ikakvih odstupanja. Dosta više gledanja u pomoć i dosta popuštanja.
:thumbup:
DonieBrasco
Posts: 20072
Joined: 31/08/2016 16:09

#352 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by DonieBrasco »

Kako mi je krivo sto nema niko od domacih iz svijeta politke ili neke zvucno ime ili vise njih kojima je stalo do BiH da odgovori Incku na ovo dvanaestogodisnje licemjerstvo.
Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#353 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Bossona »

Kakafonija i ljigavo licemjerje bjelosvjetskih hoštaplera i demagoga se nastavalja kao i za vrijeme dvostruke agresije na RBIH kada su pravdali embargo za uvoz oružja RBIH da bi više oružja u RBiH uzrokovalo više mrtvih a znali su da agresorske strane imaju više oružja nego što imaju raspoloživog ljudstva dok su ubijali goloruke Bošnjake i tako saučestovali u genocidu uz predaju Srebrenice od strane UN vojnika.
OHR i njihova uloga je kao ratna uloga UN-a da dostavljaju humanitarnu pomoć i nadziranje realizaciju planskog i sitematskog istrebljenja i genocida nad Bošnjacima.
Ovog smrada Inzka je trebalo najuriti iz Srebrenice.
Ovaj novi što dolazi je nastavak iste misije svojih prethodnika.

Inzko: Zakon koji kažnjava negiranje genocida trebaju donijeti predstavnici naroda u BiH
11.07.2021.

Visoki predstavnik Valentin Inzko izjavio je povodom 26. godišnjice genocida u Srebrenici da se Bosna i Hercegovina potpuno promijenila od 1995. ali da poslijeratni oporavak nije samo sanacija materijalne štete već složen proces.

- Oporavak od nasilja, oporavak od okrutnosti, oporavak od zločina - to su duga putovanja. Često su teška. I možda nikada neće biti u potpunosti završena. Već 26 godina žene iz Srebrenice su primjer ostatku Bosne i Hercegovine i svijetu. Sa odlučnošću i snagom su se borile da pronađu posmrtne ostatke svojih očeva, muževa, braće i sinova. Mnoge, ali ne sve, su dostojanstveno su sahranile svoje najmilije. Pridružile su se preživjelima iz svake zajednice u potrazi za pravdom i istinom - naveo je Inzko.

Dodao je da se drugi u ovoj zemlji - mala manjina građana - ne mogu pomaknuti dalje od dugačke sjene koju bacaju mržnja i strah.

- Postoje oni koji i dalje poriču istinu, oni koji insistiraju - uprkos provjerenim i dobro dokumentovanim činjenicama - da se genocid nije dogodio. Ljudi koji poriču činjenice često su potpuno zatvoreni za racionalne argumente. Ipak, njihovo poricanje šteti drugima. Živima i mrtvima oduzima dostojanstvo. Njihovo poricanje krši temeljna načela pravde. Sprječava cijelu zemlju da se oporavi od rana nanesenih unazad jednu generaciju - istakao je Inzko.


Poručio je da je negiranje genocida težak teret koji građani Bosne i Hercegovine ne bi trebali nositi.

- Oni koji se - nakon svih dokaza kojima je dokazano suprotno - i dalje drže monstruozne i iracionalne laži, neće svojom voljom odustati. Zbog toga je u mojoj zemlji negiranje holokausta i drugih nacističkih zločina proglašeno krivičnim djelom. Bosni i Hercegovini je potreban zakon koji kažnjava i sprječava negiranje genocida. Zakon kojim se tretira glorificiranje ratnih zločinaca - smatra Inzko.

Rekao je da takav zakon su trebali i trebaju donijeti predstavnici naroda, jer bi odražavao volju građana BiH - iz svake zajednice - da se jednom zauvijek odvoje od straha i mržnje koji su potakli zločine počinjene devedesetih.

- Na ovu tužnu godišnjicu odajemo počast žrtvama genocida i suosjećamo s preživjelima. Još jednom potvrđujemo opredijeljenost za pravdu i istinu i pridružujemo se poštenim ljudima širom Bosne i Hercegovine koji se odriču zla koje je počinjeno u Srebrenici - kazao je Inzko, saopćeno je iz OHR-a.
User avatar
Truba
Posts: 93799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#354 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Truba »

Ceo bre svet protiv nas trolova
dek
Posts: 861
Joined: 28/02/2005 23:53

#355 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by dek »

Nevjerovatno kako je lik ljigav.
elcaliente
Posts: 6925
Joined: 13/06/2012 15:52

#357 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by elcaliente »

Kakav paradoks.
Bosnjaci su najvise za prisustvo visiokog predstavnika u BiH a najvise nezadovoljni njegovom radom.

Tako ce biti i sa ovim Svabom, za pola godine ce poceti prozivanja.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 3600
Joined: 24/08/2003 00:00

#358 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Novi_Nick »

elcaliente wrote: 11/07/2021 23:46 Kakav paradoks.
Bosnjaci su najvise za prisustvo visiokog predstavnika u BiH a najvise nezadovoljni njegovom radom.

Tako ce biti i sa ovim Svabom, za pola godine ce poceti prozivanja.
Normalno da trebaju odmah prozivanja VP ako ne rade posao zbog kojeg su dosli u Bosnu i Hercegovinu i za taj posao placeni. Da se tako radilo sa Inzkom nebi taj proveo 12 g. ne radeci nista nego dopustajuci potpuni slom drzave.
User avatar
sinuhe
Posts: 12586
Joined: 03/06/2011 11:33

#359 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by sinuhe »

Bosnjacki establishment je ocekivao puno od Medjunarodne zajednice od pocetka godine pocevsi sa pobjedom Bidena u SAD.
Realno sada su u corsokaku sa izbornim zakonom a ni novi Visoki ne obecava puno. Rijec je o ljudima koji su godinama najavljivali novi Deyton i implementaciju Sejdic-Finci presude po osnovi jedan covjek-jedan glas.
elcaliente
Posts: 6925
Joined: 13/06/2012 15:52

#360 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by elcaliente »

Zaboli Bajdena tuki za BIH.
Ima covjek svojih problema preko glave, sto politickih, sto zdravstvenih.
Baci koju spiku kada ga eksplicitno pitaju za BiH.
Njemu je vazno samo da se ne puca kod nas.
A to kako cemo mi urediti zemlju, za to mu
mozda nekada slucajno malkice utrne desno mudo.
DonieBrasco
Posts: 20072
Joined: 31/08/2016 16:09

#361 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by DonieBrasco »

Brzo ce pokazati i za ovog njemca u kojem ce smjeru ici.
User avatar
Truba
Posts: 93799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#362 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Truba »

sinuhe wrote: 12/07/2021 07:09 Bosnjacki establishment je ocekivao puno od Medjunarodne zajednice od pocetka godine pocevsi sa pobjedom Bidena u SAD.
Realno sada su u corsokaku sa izbornim zakonom a ni novi Visoki ne obecava puno. Rijec je o ljudima koji su godinama najavljivali novi Deyton i implementaciju Sejdic-Finci presude po osnovi jedan covjek-jedan glas.
Njihovi glasaci i simpatizeri kazu
Jedan covijek jedan glas :mrgreen:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#363 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by meridiyan »

dek wrote: 11/07/2021 21:17 Nevjerovatno kako je lik ljigav.

Jucer cijela Europa šalje poruku za genocid u Srebrenici , navečer istu noc se odigra finale europskog prvenstva u nogometu, ne odase ni minutu cutnje za najveći zločin u zadnjih 50 godina. Ali ... čuče Englezi kao za rasizam ,a onda pokažu da je i to gluma kao sto je Europa glumila kada su činili genocid. E moj Bosnjo, kada mislimo da smo nekome bitni...
Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#364 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Bossona »

elcaliente wrote: 11/07/2021 23:46 Kakav paradoks.
Bosnjaci su najvise za prisustvo visiokog predstavnika u BiH a najvise nezadovoljni njegovom radom.

Tako ce biti i sa ovim Svabom, za pola godine ce poceti prozivanja.
Dokle god bude daytonska luđačka košulja navučena na BiH i njene građane/narode trebat će nadzornik i njen čuvar jer bi se bez tutora ista pocijepala a to nije u interesu prevashodno svetog trojca na vlasti ali ni bjelosvjetskih OHR i VP hoštaplera .
User avatar
Ludzak
Posts: 6985
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#365 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Ludzak »

meridiyan wrote: 12/07/2021 21:40
dek wrote: 11/07/2021 21:17 Nevjerovatno kako je lik ljigav.

Jucer cijela Europa šalje poruku za genocid u Srebrenici , navečer istu noc se odigra finale europskog prvenstva u nogometu, ne odase ni minutu cutnje za najveći zločin u zadnjih 50 godina. Ali ... čuče Englezi kao za rasizam ,a onda pokažu da je i to gluma kao sto je Europa glumila kada su činili genocid. E moj Bosnjo, kada mislimo da smo nekome bitni...
Europi zabole neka stvar za Srebrenicom, iskreno. I ovo sto su izglasali rezoluciju, izglasali su je preko neke stvari. Prvenstveno jer su ih naši pritiskali. Pa 60% europske teritorije leži na skeletima prošlosti. Na genocidnoj prošlosti.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8701
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#366 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Rockefeller »

Nosi ih sve u pm!
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#367 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Login77777 »

Nemamo mi nista od toga jer tamo negdje na finalu EPa bilo minuta cutnje itd.
Jer cak i da ima sumnjam da je iskrena. Tako da od toga nemamo nista.
Takodzer nemamo nista od toga jel priznaju ili ne srbi da je bio genocid.
Bitno je da se zna ko su oni i na sta su spremni. Oprez je bitan.
User avatar
Ludzak
Posts: 6985
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#368 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Ludzak »

60% Bošnja ne zna još.
User avatar
Hame_
Posts: 7605
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
Contact:

#369 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Hame_ »

Otiš'o si, sarmu prob'o nisi :bih:
User avatar
Novi_Nick
Posts: 3600
Joined: 24/08/2003 00:00

#370 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Novi_Nick »

Bossona wrote: 12/07/2021 21:44
elcaliente wrote: 11/07/2021 23:46 Kakav paradoks.
Bosnjaci su najvise za prisustvo visiokog predstavnika u BiH a najvise nezadovoljni njegovom radom.

Tako ce biti i sa ovim Svabom, za pola godine ce poceti prozivanja.
Dokle god bude daytonska luđačka košulja navučena na BiH i njene građane/narode trebat će nadzornik i njen čuvar jer bi se bez tutora ista pocijepala a to nije u interesu prevashodno svetog trojca na vlasti ali ni bjelosvjetskih OHR i VP hoštaplera .
Znaci po tvojoj analizi, svi oni skupa rade do poslednjeg Bosnjaka muslimana u BiH ili dok Bosnjaci ne spadnu na taj broj koji vise nije nikakav faktor u njihovoj drzavi Bosni i Hercegovini. Znaci predzadnja faza genocida i dovodjenje Bosnjaka u psiholosko i samoinicijativno iseljavanje iz svoje drzave u tudje drzave, a zatim prepustanje cijele teritorije BiH Srbima i Hrvatima na izvoli te (posto su hriscani a ne muslimani).
User avatar
Novi_Nick
Posts: 3600
Joined: 24/08/2003 00:00

#371 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Novi_Nick »

Hame_ wrote: 12/07/2021 22:56 Otiš'o si, sarmu prob'o nisi :bih:
Losa ti je sala preko ledza Bosnjaka. VP uzivao 12g. nije radio nista, srozo jos dublje BiH i ostavio Bosnake u jos vecim problemima a ti se smijes, pricas o sarmama i mases BH zastavom?
Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#372 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Bossona »

Novi_Nick wrote: 13/07/2021 17:24
Bossona wrote: 12/07/2021 21:44

Dokle god bude daytonska luđačka košulja navučena na BiH i njene građane/narode trebat će nadzornik i njen čuvar jer bi se bez tutora ista pocijepala a to nije u interesu prevashodno svetog trojca na vlasti ali ni bjelosvjetskih OHR i VP hoštaplera .
Znaci po tvojoj analizi, svi oni skupa rade do poslednjeg Bosnjaka muslimana u BiH ili dok Bosnjaci ne spadnu na taj broj koji vise nije nikakav faktor u njihovoj drzavi Bosni i Hercegovini. Znaci predzadnja faza genocida i dovodjenje Bosnjaka u psiholosko i samoinicijativno iseljavanje iz svoje drzave u tudje drzave, a zatim prepustanje cijele teritorije BiH Srbima i Hrvatima na izvoli te (posto su hriscani a ne muslimani).
Ljigavo licemjerje bjelosvjetskih hoštaplera i demagoga se nastavalja kao i za vrijeme dvostruke agresije na RBIH kada su pravdali embargo za uvoz oružja RBIH da bi više oružja u RBiH uzrokovalo više mrtvih a znali su da agresorske strane imaju više oružja nego što imaju raspoloživog ljudstva dok su ubijali goloruke Bošnjake i tako saučestovali u genocidu uz predaju Srebrenice od strane UN vojnika.
OHR i njihova uloga je kao ratna uloga UN-a da dostavljaju humanitarnu pomoć i nadziranje realizaciju planskog i sitematskog istrebljenja i genocida nad Bošnjacima.

Ovog smrada Inzka je trebalo najuriti iz Srebrenice nakon što je obećao da će nametnuti zakon o negiranju genocida ako ne bude usvojen u Parlamentu BIH pa salgao, isto je bilo i po pitanju oduzimanja odlikovanja koje su dijelili u genocidnom brlogu koji je spomenik genocida nad Bošnjacima kao posljedica saućešća i licemjerne MZ i njenog VP.

Ovaj što dolazi je nastavak iste misije svojih prethodnika čiji je cilj održavanje statusa qvo kap dio sire mape njihovih globalnih interesa koji se pralamaju preko BiH u kojoj su Bošnjaci smetanja da se razgraniče velikosrpski i velikohrvatski hegemonisti.
Daytonska BiH je anticivilizacijsko zlodjelo združennih agresora, domaćih izdajnika i saučesnika na koju je veleizdajnik Alija protivustavno stavio potpis a SDA i Bakir su bili i ostali njihove sluge.

Nikada građane i narode u BiH niko nije pitao da se demokratski očituju po pitanju ilegalno nametnutog daytona niti je izdajnička SDA to pitanje javno postavila jer im odgovara i dio su zavjere i izdaje RBIH.

Akademik Abdulah Sidran je najbolje opisao agresiju protiv RBIH i ulogu MZ u zavjeri protiv RBIH.

User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1648
Joined: 09/09/2019 10:05

#373 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Mate_Miso_Kovac »

B(j)elosvetska zav(j)era protiv RBiH :izet: :izet:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#374 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Hajvan »

Mate_Miso_Kovac wrote: 13/07/2021 18:21 B(j)elosvetska zav(j)era protiv RBiH :izet: :izet:
nije, ba...
samo servokrojeshn zavera
Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#375 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Bossona »



Ma jok ba kakva zavjera, samo ih je boljela ona stvar za genocid koji su gledali dok su na okupu večeravali četiri godine,.....ostaće zapisano da je bilo i ljudi u vrijeme istrebljenja u kršćanskoj Evropi, jer je usrana Evropa bila kolijevka svog zla koju je dva puta spašavala Amerika. Evropa je kolijevka inkvizicije, krstaških pohoda, kolonijalizma, porobljavanja drugih i eksploatacije do genocida.



FRANCUSKI OFICIR GUILLAUME ANCEL: „Pustili smo Srbe 1995. da napadaju Sarajevo koliko god žele“
Oficir Guillaume Ancel u svojoj knjizi “Ledeni vjetar iznad Sarajeva” prvi put javno svjedoči o dvosmislenosti i pristranosti francuske politike tokom rata u Bosni i Hercegovini.
On je gostujući u emisiji na N1 rekao da je 1995. godine došao u Sarajevo kako bi spriječio granatiranje Sarajeva, ali da je Francuska spriječila djelovanje njegove jedinice, iako je svijetu poslana posve drugačija slika.
Ancel je rekao da je u Sarajevo stigao u januaru 1995. godine, kao oficir u francuskim snagama, i bio je na čelu tima za suzbijanje zračnih napada.
Rekao je da je UN ranije postigao neku vrstu sporazuma koji bi značio da oko Sarajeva više ne bude teške artiljerije, a njegov tim je imao zadatak pronaći to oružje i uništiti ga ako nije pod kontrolom UN-a.
„Kada sam došao u Sarajevo, stanovnici u gradu su već tri godine bili pod opsadom i svakodnevnim granatiranjem od strane Srba“, podsjeća Ancel-
Dodaje da su bez obzira na sporazum UN-a srpske snage i dalje svaki dan granatirale Sarajevo. On je rekao da je njegovom timu bilo spriječeno da uništi to oružje, iako su imali mogućnost da to urade.
„Više od sto puta smo pronašli teško oružje koje puca po Sarajevu, bili smo blizu da ga odmah spriječimo i uništimo, više od sto puta se letjelica spustila, meta je bila naciljana, a onda smo bili zaustavljeni u posljednjoj minuti.“
Na pitanje ko je zaustavljao te zračne napade, Ancel je rekao da su to bile naredbe u lancu komande, a poticale su iz UN-ovih snaga.
„U početku sam mislio da je problem u koordinaciji. Ali, onda smo shvatili da je to bila prva politika iz Francuske. U to vrijeme Francuska je imala glavnu ulogu u komandnom lancu UN-a. Naredba je stizala od francuskih zvaničnika, jer ovo nije bilo pitanje o kojem vojska može odlučivati. Nipošto nismo smjeli djelovati protiv srpskih napadača. Misija je postala glupost. Došli smo da zaštitimo grad Sarajevo. Agresori su bili Srbi. A onda nam je to bili zabranjeno“, rekao je Ancel.
„Misija je cijelom svijetu bila prezentirana onako kako to ona nije bila. Rekli smo da smo došli iz humanitranih razloga da zaštitimo grad Sarajevo koji je pod opsadom, a u stvari smo produžili opsadu tako što nismo spriječili srpske napade. Pustili smo ih da napadaju bez ikakvih problema“, dodao je Ancel, ističući da to nije bilo samo besmisleno, već i kriminalno.
„Pustili smo Srbe da napadaju grad koliko god žele, i to na očigled nas“, rekao je.
Ancel podsjeća da su Srbi počeli napadati i njih, nakon čega je izgubio 18 svojih kolega, ali nije imao načina da uzvrati paljbu i zaštiti svoje ljude. '

HOLANDSKI VOJNICI U SREBRENICI slave sa zlikovcem Ratkom Mladićem nakon UN
izdaje i predaje Srebrenice koja je bila zaštićena UN zona

Post Reply