Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
costacurta
Posts: 3516
Joined: 05/05/2005 08:25

#5101 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by costacurta »

Novak20 wrote: 29/03/2020 12:52
Sociolog wrote: 29/03/2020 04:52 Jel cijela donacija Violete otisla za Sveucilisnu bolnicu u Mostar?
Ne znam. Nisu objavili.

Igman iz Konjica je objavio kome su oni dali donacije.
iako je najveći dio opreme dopremljen u Konjic, dio odijela i maski isporučen je i domu zdravlja u Jablanici, te RMC Safet Mujić u Mostaru.
Moj novače,
Jednoga dana, prije ili kasnije, shvatiće ovi sa "23%" da su sebi najpreči, tada će shvatiti i majorizirani ko im je omogućio da parazitizirajući izgrade Zapadnu Hercegovinu, da kupuju po Dalmaciji, da ne plaćajući poreze karinđajući ovu zemlju glume veličine.
Jednoga dana kad se okrene bošnjak sa 23% teritorije uvozu iz Njemačke, Italije itd onda će majorizirani kmečat.
Uživate u svim privilegijama, uglavnom poslije rata i do 2010. na 100KM ne plaćenih poreza plaćali ste 1KM državi, obogatili se na pljački ( tuzlanski konvoj spasa), u ratu na puktovima provizije uzimali, pa srednja Bosna puna firmi kojima je šverc poslovanje po defaultu, kladionice, Aluminij............
Violeta koliko je tariguza prodala na TK i koliko su profita ostvarili morali su komotno na mjesečnoj osnovi samo UKCu Tuzla donacije dostavljati. Mepas, Dara, Mališić, Riva, INA, Century, Su hrvatske firme koje su samo sa TK izvukle milijarde KM profita. Ne krivim ja njih, već korumpirane u bošnjaka koji su za šaku maraka, vikendicu na Orebiću ili već kakvu crkavicu dozvolile monopol na uvoz vode, mlijeka, čokolad itd itd
mate obraza spinovati?!
Al kažem, doći će kraj i ovim jadnicima što bi mater prodali da marku.
Moj doprinos je zaobilaženje 385 proizvoda u širokom luku. Što sam ljetovao u Cro ljetovao. Eto vam Česi i Poljaci.
Kupujem slatkiše made in De.
Voda, mlijeko, čiketina sve 387.
Jbga, malo je i ne znači ništa ali polako, nadoće to sve na svoje zahvaljujući ovoj arogantnoj antibosanskoj/bošnjačkoj politici Hrvatske. Isto ko što nas Vučić s vremena na vrijeme podsjeti što su shupci tako isto i sadašnja garnitura vlasti u Cro pokazuje da ništa evalurali niste od 93. i pljačke konvoja spasa.
Kad se pospete prpelom, izvinete za svo zlo, onda uživajte u kriminalom stečenom bogatstvu.
Vaš problem je što ste navikli na nerad i bilo kakva promjena tj uvođenje reda, zakona, plaćanja poreza itd vas bi dovela do kolapsa.
Al pola(h)ko, dobićete vi i taj kanal na FTV i biće Čović presjenik presjeništva u Rvata, to neće promijeniti činjenicu da ste utajivači poreza, da živite na račun poreznik obveznika Hrvatske i 23% FBiH i da je svo bogatsvo Šuice, Duvna, Lištice plod mržnje prema muslimanima iz vremena 90tih.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#5102 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by neko_sa_strane »

Ja ne znam otkud tih 23% koji se provlače po forumima jer u stvari procenat je veći i iznosi 30 ili 31% a sada je i veći uzme li se u obzir iseljavanje stanovništva sa hrvatskim putovnicama.
costacurta
Posts: 3516
Joined: 05/05/2005 08:25

#5103 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by costacurta »

neko_sa_strane wrote: 25/06/2020 21:45 Ja ne znam otkud tih 23% koji se provlače po forumima jer u stvari procenat je veći i iznosi 30 ili 31% a sada je i veći uzme li se u obzir iseljavanje stanovništva sa hrvatskim putovnicama.
Ja sam sarkastičan a oni to vole da potenciraju,
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#5104 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Nivelacija »

Jao guzve prema Neumu hahahah
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#5105 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by sadie_forever »

Jesu ljudi napaceni prvo

CEKAJTE MALO nije ljeto samo do 1 jula,imate do septembra fore

DRUGO
sta i da ne bude mora ove godine jel to kraj svijeta?

ja sam halalila ovu godinu,neka je se zdravo i zivo pa cemo ici aBd
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#5106 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by neko_sa_strane »

Ja sam se pozdravio sa putovanjima ove godine. Iduće godine je bitno da situacija bude stabilna u Norge a Sverige ako se ne uozbilji i ako i iduće godine bude skakao broj zaraženih onda bih je zaobišao.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21585
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#5107 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by MarlboroGold »

Zar je ova tema još uvijek u životu? :mrgreen:

Gdje je Sara. Inače je ona bila najglasnija :kiss:

Lijepi Neum, a ima i panonsko u Tuzli :bih:
Dead Man Walking
Posts: 6383
Joined: 28/05/2004 21:49

#5108 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Dead Man Walking »

Ovaj bojkot akutelan samo kad nam udare tarabu na heftu u Tucepima, a konstantna politika karindjanja i jahanja 30 i kusur godina od strane zapadnih susjeda ide hladno i bez problema, ili ne daj Boze kakvog bojkota. I naravno trajace bojkot (uglavnom virtuelni) dok ne otvore granice, a onda opet svi pravac u Tucepe.
New wave
Posts: 170
Joined: 31/05/2020 20:07

#5109 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by New wave »

Ljudi nas ukopavaju godinama i smjestaju sve i svasta, ali Bosnjo upali lampice kad treba " smociti vezogu" na Korculi.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#5110 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by allem_77 »

neko_sa_strane wrote: 25/06/2020 21:45 Ja ne znam otkud tih 23% koji se provlače po forumima jer u stvari procenat je veći i iznosi 30 ili 31% a sada je i veći uzme li se u obzir iseljavanje stanovništva sa hrvatskim putovnicama.
Ovo 23% ili 31% kada bi se ispeglalo, jer je zgužvano, moglo bi se razvući na 61%
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#5111 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by MorningStar »

Promace vijest kako je HR i nogama i rukama lobirala da i drzavljanima BiH se odobri ulazak u EU od 1. Jula bez obaveze za samoizolacijom.

(Nije sarkazam)
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5112 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by General War »

MorningStar wrote: 28/06/2020 09:00 Promace vijest kako je HR i nogama i rukama lobirala da i drzavljanima BiH se odobri ulazak u EU od 1. Jula bez obaveze za samoizolacijom.

(Nije sarkazam)
:thumbup:
Kako sam vec rekao, nisam bas ni bio uvjeren da je to Hrvatska uvela da sukne BiH gradjanima vec da pokaze evropi da nesto radi...
User avatar
Ludzak
Posts: 5516
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#5113 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Ludzak »

MarlboroGold wrote: 27/06/2020 17:01 Zar je ova tema još uvijek u životu? :mrgreen:

Gdje je Sara. Inače je ona bila najglasnija :kiss:

Lijepi Neum, a ima i panonsko u Tuzli :bih:
Aa u Neumu sve živo hrvatsko.

A druga stvar, pitanje je da li uopšte i placaju porez drzavi Bosni.
User avatar
BrziGonzales
Posts: 400
Joined: 09/05/2018 17:40

#5114 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by BrziGonzales »

Ludzak wrote: 28/06/2020 10:07
MarlboroGold wrote: 27/06/2020 17:01 Zar je ova tema još uvijek u životu? :mrgreen:

Gdje je Sara. Inače je ona bila najglasnija :kiss:

Lijepi Neum, a ima i panonsko u Tuzli :bih:
Aa u Neumu sve živo hrvatsko.

A druga stvar, pitanje je da li uopšte i placaju porez drzavi Bosni.
Hajde ne lupaj. Ako ima fiskalna kasa u objektu, šta misliš gdje je spojena?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#5115 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Nivelacija »

O bosnjaci jeste li se bar malo opametili ?
User avatar
konektovan
Posts: 40731
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5116 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by konektovan »

Nivelacija wrote: 10/07/2021 23:56 O bosnjaci jeste li se bar malo opametili ?
Jesam quratz,..vec uplatio smještaj u Tučepima... :-)
User avatar
mk ultra
Posts: 19587
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5117 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by mk ultra »

Nivelacija wrote: 10/07/2021 23:56 O bosnjaci jeste li se bar malo opametili ?
Kad bosnjaci prestanu bacati smece po livadama hocemo :lol:

Bosnjaci su inace zlatan narod kakvog naširoko nema
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#5118 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Nivelacija »

mk ultra wrote: 11/07/2021 00:02
Nivelacija wrote: 10/07/2021 23:56 O bosnjaci jeste li se bar malo opametili ?
Kad bosnjaci prestanu bacati smece po livadama hocemo :lol:

Bosnjaci su inace zlatan narod kakvog naširoko nema
Kakvi su im susjedi Bosnjaci su zlatni.

Prestat Ce bacati, ako pogledaš danas i prije 10 godina situacija je drastično bolja.

Zato treba učiti ovaj narod da to ne rade da kupuju bosanske proizvode da bojkotuju uvoz i slozit Ce se kockice.
Hakiz
Posts: 40644
Joined: 30/07/2015 20:01

#5119 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Hakiz »

Nivelacija wrote: 11/07/2021 00:13
mk ultra wrote: 11/07/2021 00:02

Kad bosnjaci prestanu bacati smece po livadama hocemo :lol:

Bosnjaci su inace zlatan narod kakvog naširoko nema
Kakvi su im susjedi Bosnjaci su zlatni.

Prestat Ce bacati, ako pogledaš danas i prije 10 godina situacija je drastično bolja.

Zato treba učiti ovaj narod da to ne rade da kupuju bosanske proizvode da bojkotuju uvoz i slozit Ce se kockice.
Dobro si, evo, od sada kupujem samo domaću obuću, odjeću, alat, tehniku, vozila itd.
User avatar
mk ultra
Posts: 19587
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5120 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by mk ultra »

Nivelacija wrote: 11/07/2021 00:13
mk ultra wrote: 11/07/2021 00:02

Kad bosnjaci prestanu bacati smece po livadama hocemo :lol:

Bosnjaci su inace zlatan narod kakvog naširoko nema
Kakvi su im susjedi Bosnjaci su zlatni.

Prestat Ce bacati, ako pogledaš danas i prije 10 godina situacija je drastično bolja.

Zato treba učiti ovaj narod da to ne rade da kupuju bosanske proizvode da bojkotuju uvoz i slozit Ce se kockice.
Dzabe kad progresivnosti nema, među sobom ne može na zelenu granu, sami od sebe kradu otimaju guraju i smatraju to ispravnim. Na hajr to ne moze.
Sve su sjebali sto je u bosnjackom vlasnistvu
BH telekom pada svake godine
EP BiH uprati malo i to je kleknulo dobro
Sta je sa zdravstvom
Sta je sa sudstvom
Sad kradu na cestama, i to ce dok sve ne razjebu
Štetocine kakvih na dunjaluku nema

I onda je prvi problem cedevita :lol:
Kad se ovo resetuje ko u Libanonu, bumo videli
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#5121 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Droog »

Ako nista, mogu kupiti nasu vodu a ne "tudju".
Mogu kupiti nase meso, zacine, tjesteninu, hranu uopste - a ne uvozno.
Mogu kupiti dosta nasih proizvoda umjesto uvoznih.
I meni nikakve razlike nema.
Cak sta vise, bolje je. :bih:

I toga se drzim stvarno koliko god mogu, toliko da mi je nesto pravo bilo krivo kad sam zedan skoro stao da uzmem vodu u jednom granapcicu i nije bilo druge vode osim Jane. Krivo mi sto sam kupio, krivo mi sto u granapu u mojoj zemlji nema nase vode, svasta nesto.


Ostalo, sto ne proizvodimo, naravno ne gledam na zemlju porijekla.


Ovi sto kupuju Janu i deru Zuju...imal Sarajevske pive ili neke bh vode u Cro i SR? Nadji mi dam ti sta hoces. Samo Avaz mozes negdje na moru uzeti.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9934
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#5122 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Bosanac sa dna kace »

Da su privrednici poduzetni k'o što nisu hajrovali bi od ovog "bojkota"...al' džabe...
Sociolog
Posts: 4355
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#5123 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Sociolog »

Droog wrote: 11/07/2021 00:42 Ako nista, mogu kupiti nasu vodu a ne "tudju".
Mogu kupiti nase meso, zacine, tjesteninu, hranu uopste - a ne uvozno.
Mogu kupiti dosta nasih proizvoda umjesto uvoznih.
I meni nikakve razlike nema.
Cak sta vise, bolje je. :bih:

I toga se drzim stvarno koliko god mogu, toliko da mi je nesto pravo bilo krivo kad sam zedan skoro stao da uzmem vodu u jednom granapcicu i nije bilo druge vode osim Jane. Krivo mi sto sam kupio, krivo mi sto u granapu u mojoj zemlji nema nase vode, svasta nesto.


Ostalo, sto ne proizvodimo, naravno ne gledam na zemlju porijekla.


Ovi sto kupuju Janu i deru Zuju...imal Sarajevske pive ili neke bh vode u Cro i SR? Nadji mi dam ti sta hoces. Samo Avaz mozes negdje na moru uzeti.
Obisao Hrvatskubod Cavtata do Lovrana.

Ako nadjes Sarajevsko pivo, ili bilo sta bosansko..zauvijek brisem evoj nalog star 12 godina.
Kod nas se zuja i karlovacko trose potocima, dorina, mlijeka keksovi, i milion drugih stvari
Sociolog
Posts: 4355
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#5124 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Sociolog »

Zaboravih napisati.

Oni su glavni kontrolori kafâ u Sarajevu.
Franck njihova..Marcafe takodje iz Kiseljaka finansijer HDZ 100%, kcerka u Londonu Studira od vlasnika.

Onda ostale kafe..
User avatar
konektovan
Posts: 40731
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5125 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by konektovan »

Sociolog wrote: 11/07/2021 10:13 Zaboravih napisati.

Oni su glavni kontrolori kafâ u Sarajevu.
Franck njihova..Marcafe takodje iz Kiseljaka finansijer HDZ 100%, kcerka u Londonu Studira od vlasnika.

Onda ostale kafe..
A zlatna dzezva??? :mrgreen: Kafa brazil,...ali to su made in BiH proizvodi,...ali opet, ljudi znaju posao.


Generalno, kupujem domace sto zadovoljava kvalitetom, sto ne zadovoljava,..zaobidjem, ali i to obicno poslije 2-3 zajeba, kontajući..hebiga, treba dati priliku dešava se propust svakome, ali kurko, kod ovih "naših" to je standard...
Locked