Novi Izborni zakon BiH

Post Reply
Athletic Bilbao
Posts: 82
Joined: 06/05/2021 21:16

#1501 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Athletic Bilbao »

...
Last edited by Athletic Bilbao on 02/07/2021 06:46, edited 1 time in total.
Athletic Bilbao
Posts: 82
Joined: 06/05/2021 21:16

#1502 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Athletic Bilbao »

...
Last edited by Athletic Bilbao on 02/07/2021 06:46, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81742
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1503 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Dobro ne moras 2 puta isto pisat :mrgreen:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1504 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by mO k3 »

Jeli labudane kako je živjeti u zemlji koju mrziš iz dna duše ?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1505 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by un1ted »

mO k3 wrote: 27/06/2021 19:29 Jeli labudane kako je živjeti u zemlji koju mrziš iz dna duše ?
Zato sto se nada da ce jednog dana urediti drzavu onako kako on zamišlja u glavi - fašistički.
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#1506 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by moa »

un1ted wrote: 28/06/2021 08:48
mO k3 wrote: 27/06/2021 19:29 Jeli labudane kako je živjeti u zemlji koju mrziš iz dna duše ?
Zato sto se nada da ce jednog dana urediti drzavu onako kako on zamišlja u glavi - fašistički.
Pored toga sto je mrzi (mislim na BiH) mrzi i sebe jer vise voli da hrvati iz hrvatske imaju bolji standard nego oni sami.
Novak20
Posts: 13965
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1507 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Novak20 »

moa wrote: 28/06/2021 10:42
un1ted wrote: 28/06/2021 08:48
mO k3 wrote: 27/06/2021 19:29 Jeli labudane kako je živjeti u zemlji koju mrziš iz dna duše ?
Zato sto se nada da ce jednog dana urediti drzavu onako kako on zamišlja u glavi - fašistički.
Pored toga sto je mrzi (mislim na BiH) mrzi i sebe jer vise voli da hrvati iz hrvatske imaju bolji standard nego oni sami.
:-)

:lol:

I kakve ovo ima veze sa novim Izbornim zakonom ? Labudan vam pravdanje zašto ne treba ništa mijenjati u Izbornom zakonu i rahat patnji ?


Kako li je tek Alija Izetbegović mrzio Jugoslaviju i BiH da se većinu života organizirano sa istomišljenicima bori protiv države(a), a za i u ime svoje religije. S druge strane, lik do smrti nije imao nikakve jasne vizije BiH.

Pa to mnoge nije spriječilo da glasaju za njega i puste ih da ih vodi neutabanim stazama ID.

http://www.prometej.ba/clanak/drustvo-i ... -2003-4121

I sada samo Labud mrzi Bosnu. :lol:

Ma haj'te molim vas.
User avatar
BHCluster
Posts: 23410
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1508 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by BHCluster »


:oops:
User avatar
Truba
Posts: 81742
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1509 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

kakve su vam to gluposti da ja nekog mrzim

jebo kakve spinove i laži ovdje prosipate

pa moa mrzi srbe i kršćansku europu otkako je na forumu i to je normala još iz njemačke jedno vrijeme i curu sam mu znao

mislim ono

dajte ljudi šta vam je ponašajte se odraslo i normalno
User avatar
Truba
Posts: 81742
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1510 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

un1ted wrote: 28/06/2021 08:48
mO k3 wrote: 27/06/2021 19:29 Jeli labudane kako je živjeti u zemlji koju mrziš iz dna duše ?
Zato sto se nada da ce jednog dana urediti drzavu onako kako on zamišlja u glavi - fašistički.
ti najviše o sebi govoriš jadove

a moke mi je na ignoru još od prošlog mandata kao i moa
stoga molim ne kvotajte mrzitelje srpstva
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#1511 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Milenkov buraz »

Novak20 wrote: 28/06/2021 11:07
I kakve ovo ima veze sa novim Izbornim zakonom ? Labudan vam pravdanje zašto ne treba ništa mijenjati u Izbornom zakonu i rahat patnji ?


Kako li je tek Alija Izetbegović mrzio Jugoslaviju i BiH da se većinu života organizirano sa istomišljenicima bori protiv države(a), a za i u ime svoje religije. S druge strane, lik do smrti nije imao nikakve jasne vizije BiH.

Pa to mnoge nije spriječilo da glasaju za njega i puste ih da ih vodi neutabanim stazama ID.

http://www.prometej.ba/clanak/drustvo-i ... -2003-4121

I sada samo Labud mrzi Bosnu. :lol:

Ma haj'te molim vas.
A kakve veze ima A.I sa izbornim zakonom? :shock: :mrgreen:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#1512 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Milenkov buraz »

Čović u Sarajevu promovisao knjigu: Tri hiljade stranica o evropskom putu BiH i politici Hrvata
Čeveroknjižje "Iznad crte" Dragana Čovića promovisano je danas u Velikoj sali Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine. Književni uradak prvog čovjeka HDZ-a govori o njegove dvije decenije političkog puta.
Šta mislite kada budu snimali film po ove četiri knjige, "Iznad crte 1", "Iznad crte 2"...itd. Ko će glumiti, Silvester Stalone, Arnold, neko od nove generacije glumaca. Kakav će to blockbuster biti, boli glava. A znakovito je da je promociju održao tamo gdje su, prema njegovim riječima, ostali samo oni koji su nebitni. :oops:
User avatar
BHCluster
Posts: 23410
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1513 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by BHCluster »

Milenkov buraz wrote: 28/06/2021 12:40
Čović u Sarajevu promovisao knjigu: Tri hiljade stranica o evropskom putu BiH i politici Hrvata
Čeveroknjižje "Iznad crte" Dragana Čovića promovisano je danas u Velikoj sali Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine. Književni uradak prvog čovjeka HDZ-a govori o njegove dvije decenije političkog puta.
Šta mislite kada budu snimali film po ove četiri knjige, "Iznad crte 1", "Iznad crte 2"...itd. Ko će glumiti, Silvester Stalone, Arnold, neko od nove generacije glumaca. Kakav će to blockbuster biti, boli glava. A znakovito je da je promociju održao tamo gdje su, prema njegovim riječima, ostali samo oni koji su nebitni. :oops:
Zdrav razum nalaze da bi "sampion eU integracija" the glavni "nositelj eU vrijednosti" iskoristiti sve svoje "eU" kontakte da se pribavi sto vise vakcina kad ono glavni prioritet nakon katastrofalnog diplomatskog nastupa Hrvatske diplomatije nesto sto osoba u pitanju nije ni napisala.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#1514 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by problemnatravunu »

Bolestan lik, narcis, psihopata, eto šta je.....
Novak20
Posts: 13965
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1515 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Novak20 »

Čini mi se da su najveći protivnici izmjena IZ BiH ovi što su u EU, Kanadi i drugim normalnim državama gdje se radi i zaradi.

A ni socijala nije loša. :D
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#1516 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Milenkov buraz »

Novak20 wrote: 28/06/2021 12:57 Čini mi se da su najveći protivnici izmjena IZ BiH ovi što su u EU, Kanadi i drugim normalnim državama gdje se radi i zaradi.

A ni socijala nije loša. :D
Ko je u EU? Ja nisam, evo me u Šeheru, nisam na budžetu već u realnom sektoru, nisam protiv promjena ali jesam protiv HDZ prijedloga. Treba sve mijenajti, ne samo IZ.
User avatar
BHCluster
Posts: 23410
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1517 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by BHCluster »

Milenkov buraz wrote: 28/06/2021 13:15
Novak20 wrote: 28/06/2021 12:57 Čini mi se da su najveći protivnici izmjena IZ BiH ovi što su u EU, Kanadi i drugim normalnim državama gdje se radi i zaradi.

A ni socijala nije loša. :D
Ko je u EU? Ja nisam, evo me u Šeheru, nisam na budžetu već u realnom sektoru, nisam protiv promjena ali jesam protiv HDZ prijedloga. Treba sve mijenajti, ne samo IZ.
Nekako je nestabila totalno, u dvije objave krivi od Alije, ID, pa do EU i Kanade na temi o IZ; sve dok glavni krivac promovira "Čeveroknjižje". :zzzz:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#1518 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Milenkov buraz »

Čović: I da se spomenula konstitutivnost naroda u Rezoluciji EU ništa se ne bi promijenilo
Kao u basni "Lisica i grožđe"...kiselo je grođže :mrgreen:
Last edited by Milenkov buraz on 28/06/2021 13:31, edited 1 time in total.
DonieBrasco
Posts: 15500
Joined: 31/08/2016 16:09

#1519 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by DonieBrasco »

I sta sad pored svega opet ce biti izborni po zelji Covica ?

A onda kasnije ustav, na kraju hrvatska Federacija BiH, a onda se odcjepljuju kao RS ?
loader
Posts: 94
Joined: 23/06/2014 03:05

#1520 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by loader »

DonieBrasco wrote: 28/06/2021 13:30 I sta sad pored svega opet ce biti izborni po zelji Covica ?
Ma jok, kakav izborni po zelji Covica?
Nista bez Kalifata!
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#1521 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by moa »

Black swan wrote: 28/06/2021 11:44 kakve su vam to gluposti da ja nekog mrzim

jebo kakve spinove i laži ovdje prosipate

pa moa mrzi srbe i kršćansku europu otkako je na forumu i to je normala još iz njemačke jedno vrijeme i curu sam mu znao

mislim ono

dajte ljudi šta vam je ponašajte se odraslo i normalno
Moa ne mrzi nikog boze sacuvaj imam u porodici i jednih i drugih i trecih ali samo politiku koju provodi HDZ sa koalicionim partnerima prije svega mislim na SNSD prema BiH. Njemci su gospoda i priznali su sranje i tako se danas i ponasaju dok ovi nasi fasisti koji velicaju ratne zlocince nemaju mjesta u mojoj drzavi. Mi smo mala drzava da mozemo uticati na sranja koja se desavaju po svijetu ali ovi dupli arsini vala ne mogu ih vala. Da aa se vratimo na temu, malo mi je to cudno budnite se za Komsica a vi birate pola vlade u Hrvatskoj, necete da se uredi drzava kako je normalna jedan glas jedan covjek, srbi ne mogu imati prava u Hrvatskoj ali hrvati mogu u Bosni. Ako neki gradjadjanin pa makar bio i crni ciganin ima dobar plan kako dalje sa ovom drzavom ja cu mu dati glas. Ne smeta Bosnjaku ni Dragan ali njegova nepravedna politika to je problem. Poceli ste ko srbi uzimate ono od deytona sto vam odgovara a ono sto ne odgovara odmah je majorizacija.

Edit: BiH urediti kao Distrikt Brčko pa brate koliko te ima toliko si u vlasti i toliko dobijes. Sve ostalo je nepravedno.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#1522 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Milenkov buraz »

Američki zvaničnik Matthew Palmer stiže u Bosnu i Hercegovinu

Američki izaslanik za Zapadni Balkan Matthew Palmer u subotu će doći u radnu posjetu Bosni i Hercegovini, saznaje Klix.ba.

Američki zvaničnik dolazi u službenu posjetu i sastat će se sa članovima Predsjedništva BiH Miloradom Dodikom, Šefikom Džaferovićem i Željkom Komšićem.

Da će neko od američkih zvaničnika doći u Sarajevo i zbog potencijalnih izmjena Izbornog zakona BiH nagovijestio je jučer lider HDZ-a Dragan Čović. On je kazao da će u narednim danima u BiH stići zvaničnici evropske i američke administracije s kojim će se razgovarati o narednim koracima ka reformi Izbornog zakona.

"Naravno da očekujem. Pa ne bi ljudi dolazili iz cijelog svijeta da sjede s nama, da mi ne vjerujemo da ćemo to završiti", odgovorio je na pitanje da li očekuje da će dogovor biti finaliziran.

"U subotu, nedjelju i ponedjeljak smo s najvišim predstavnicima međunarodne zajednice, koji će doći u BiH da završimo taj posao", dodao je.

Matthew Palmer je u martu telefonski razgovarao s Bakirom Izetbegovićem i iskazao podršku SAD-a postepenoj značajnoj izmjeni izbornog sistema, koja mora uključivati djelimičnu izmjenu Ustava da bi se implementirala presuda Evropskog suda za ljudska prava te izmjenama Izbornog zakona neophodnim za integritet izbornog procesa i implementaciju presuda Ustavnog suda.

U istom periodu je razgovarao i s Miloradom Dodikom (SNSD) i to u vrijeme kada se održavala sjednica NSRS-a na kojoj se raspravljalo o ulozi visokog predstavnika, dok je tog dana (10. mart) pozvao i Dragana Čovića (HDZ).

Objavljeno je da je Palmer pozvao Čovića na ograničenu ustavnu reformu radi provedbe presuda Evropskog suda za ljudska prava, izmjene Izbornog zakona radi integriteta institucije i implementacije presuda Ustavnog suda.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1523 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Point. »

Novak20 wrote: 28/06/2021 12:57 Čini mi se da su najveći protivnici izmjena IZ BiH ovi što su u EU, Kanadi i drugim normalnim državama gdje se radi i zaradi.

A ni socijala nije loša. :D
Pa upravo znamo kako je to podeseno u normalnim drzavama gdje se radi i zaradi, to se pokusava ukazati i vama dole majoriziranim al vi uprli u mjenjanje IZ po zelji HDZ koji je diskriminirajuci i aparthejdski i dzaba. Je li vam treba crtati da je takav IZ mimo svih europskih vrijednosti? Pa kako Vrhovnik Dragan napise tri tisuce stranica a ne moze shvatiti osnovne svari?
User avatar
Truba
Posts: 81742
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1524 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Milenkov buraz wrote: 28/06/2021 13:15
Novak20 wrote: 28/06/2021 12:57 Čini mi se da su najveći protivnici izmjena IZ BiH ovi što su u EU, Kanadi i drugim normalnim državama gdje se radi i zaradi.

A ni socijala nije loša. :D
Ko je u EU? Ja nisam, evo me u Šeheru, nisam na budžetu već u realnom sektoru, nisam protiv promjena ali jesam protiv HDZ prijedloga. Treba sve mijenajti, ne samo IZ.
Bosnjak na internetu je uvijek iz realnog sektora, djed partizan, amidza u jasenovcu zavrsio zbog skrivanja zidova, babo u armiji, pradjed bio beg oteli mu komunisti zemlju, agnostik, ima prijatelja srba i hrvata :mrgreen:

Haha al ae to ne slaze sa statistikama
Hrvata i srba gdje on zivi nema mnogo
Agnostika na popisu nista mnogo
Begova nije bilo toliko
Svi koje ja znam rade i dezavnoj sluzbi...nvo...niko u realnom to je za djecu od 20
Itd
User avatar
BHCluster
Posts: 23410
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1525 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by BHCluster »

Sto ces staziraj mozda i tebe neko savjetnistvo zakaci.
Post Reply