nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#20976 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

Logovan wrote: 19/06/2021 14:59 Dragon garage :lol:
Kad Dragon zaustavi vozilo na autoputu to je nekima OK (jer ubaci u warp 8 i fura), a kad uspori na brzoj cesti na 30 onda ne valja.
c0de
Posts: 459
Joined: 27/05/2009 11:28

#20977 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by c0de »

Leon16v wrote: 19/06/2021 10:51 Tri situacije na autoputu jutros od Stupa do Vlakova
1. Liku u kamionu malom, skele spale i stao u lijevu traku da ih namješta.

2. Vožnja u rikverc zbog profulanog skretanja

3. Golf 4 prestiže neki kombi zaustavnom trakom bez ikakve potrebe.

4. Na brzoj cesti Blažuj - Ilidža kočenje preko onih šina kod Mujanića na bukvalno 30 km/h

:shock: :shock: :shock:
5. Kod Vrela Bosne ukljucuje se bijeli RAV4 i nastavlja da vozi 30km/h sve do drugog semafora u Pejtonu. Na kompletnom potezu puna linija, temperatura bar +35, kad nisam volan pojeo od muke...
c0de
Posts: 459
Joined: 27/05/2009 11:28

#20978 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by c0de »

NediM17 wrote: 19/06/2021 18:36
black_adrian wrote: 19/06/2021 16:43
JavierBosnia wrote: 19/06/2021 15:42 I ja usporim na tom dijelu, ali postepeno, tako da u trenutku prelaza sam u drugoj brzini, a nisam obracai paznju koliko je to kmh. Testirao sam jednom sa 55-60 i ne zelim vise.

Kao sto neko rece ima lijevu neka ide i 100 ko hoce. Nikoga ja necu usporiti s tim jednim prijelazom. Auta su razlicita, neki moraju preci sa 30 neki mogu i sa 60.

Ista je stvar kod nekih tramvajskih prijelaza, kad to srede vozit cemo nornalno, do tad prilagodjavati se uslovima na cesti
baš tako :thumbup:

ja kad moram preći preko onih šina prema pijaci na Stupu i sličnima, suze mi same krenu...
Ono je strasno i sa terencem preci.
Doslovno komplet tockovi upadnu u rupu... Ja radije produzim pa se polukruzno okrenem na sljedecoj raskrsnici...
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#20979 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by JavierBosnia »

Kod Prominga je bio udes 5-6 auta..
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#20980 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by BadBoy »

shandrprcSA wrote: 18/06/2021 17:19 sto je zakljucana ona tema sta nas nervira kod vozaca :D

Respo pričo kako se popičketao u saobraćaju pa tema izmakla kontroli 8-)
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20398
Joined: 12/08/2013 12:51

#20981 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by insaneinthebrain »

hRespo i onaj sa hercegovina live od kako su vratili pola foruma zakljucano :zzzz:
187qrcina
Posts: 45
Joined: 03/10/2020 10:46

#20982 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by 187qrcina »

Pozdrav svima. Naime, prije par dana imao sam saobracajnu nesrecu koju je skrivilo lice bez polozenog vozackog ispita u alkoholisanom stanju. Prosao sam bez ijedne ogrebotine ali je auto havarisano i cekam na policijski izvjestaj da bih pokrenuo postupak naplate stete. Eh, sad me zanima kakva kazna ceka to lice koje je upravljalo vozilom i sta bi vi ucinili u ovakvoj situaciji da izvucete maksimum od osiguranja i pobrinete se da ih se kazni sto jace.. hvala
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#20983 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

187qrcina wrote: 20/06/2021 18:36 Pozdrav svima. Naime, prije par dana imao sam saobracajnu nesrecu koju je skrivilo lice bez polozenog vozackog ispita u alkoholisanom stanju. Prosao sam bez ijedne ogrebotine ali je auto havarisano i cekam na policijski izvjestaj da bih pokrenuo postupak naplate stete. Eh, sad me zanima kakva kazna ceka to lice koje je upravljalo vozilom i sta bi vi ucinili u ovakvoj situaciji da izvucete maksimum od osiguranja i pobrinete se da ih se kazni sto jace.. hvala
Tebi ce njegovo osiguranje isplatiti štetu po procjeni štetara. Njemu ide kazna za voznju i izazivanje nesrece pri upravljanju pod uticajem vecim od 0,3. Istovremeno njegovo osiguranje ce pokrenuti parnicni postupak za naknadu stete od njega jer u AO stoji tacka gdje osiguranik gubi svoja prava iz osiguranja ako je vozio pod uticajem vecim od 0,5, osim ako ne dokaze da njegova alkoholisanost nije imala veze sa udesom, sto se dokazuje u tom parnicnom postupku sa kojim ti nemas veze i ne zanima te. Ako je imao kasko i to mu propada. Ide i posebna kazna vlasniku vozila, jer vjerovatno vozac nije vlasnik.

Uglavnom, alkohol i voznaj su veliko NE, jer najebes samo tako ako se ista desi.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#20984 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

insaneinthebrain wrote: 20/06/2021 15:23 hRespo i onaj sa hercegovina live od kako su vratili pola foruma zakljucano :zzzz:
Možeš li promijeniti avatar dok nisam razbio monitor? Unaprijed hvala.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20398
Joined: 12/08/2013 12:51

#20985 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by insaneinthebrain »

Laplace wrote: 20/06/2021 22:27
insaneinthebrain wrote: 20/06/2021 15:23 hRespo i onaj sa hercegovina live od kako su vratili pola foruma zakljucano :zzzz:
Možeš li promijeniti avatar dok nisam razbio monitor? Unaprijed hvala.
Mogu poslati opcije za kupovinu novog monitora :mrgreen:
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#20986 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

Pozdrav
Neko sam ko je uvijek bio tolerantan prema motociklistima. Ono nisam od onih sto im zatvaraju prolaze, oduzimaju prvenstva,....
Medjutim posljednjih cca mjesec i po dana su postali nesnosni. 99 % njih. Covjece to isto muhe. Trpanje, izlijetanje, gasanje, furanje kroz crveno..... Nevjerovatno. Svaki drugi na cesti je opasan po sve oko sebe. Evo dok ovo pisem, na liniji: okretnica cengic vila pa do stidentskih domova u nedjaricima i nazad se odrzava gp moto trka. Svaku noc.. Krene oko 23:00 Pa do rano ujutro. Sudeci po zvuku motora sigurno se ne vozi unutar ogranicenja. Policiju boli neka stvar. I ako sta ganjaju i kontrolisu motoriste, onda je to vecinom regiatracija i kaciga.
Uzaaaas.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#20987 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by high_volume »

drug_profi wrote: 20/06/2021 20:03
187qrcina wrote: 20/06/2021 18:36 Pozdrav svima. Naime, prije par dana imao sam saobracajnu nesrecu koju je skrivilo lice bez polozenog vozackog ispita u alkoholisanom stanju. Prosao sam bez ijedne ogrebotine ali je auto havarisano i cekam na policijski izvjestaj da bih pokrenuo postupak naplate stete. Eh, sad me zanima kakva kazna ceka to lice koje je upravljalo vozilom i sta bi vi ucinili u ovakvoj situaciji da izvucete maksimum od osiguranja i pobrinete se da ih se kazni sto jace.. hvala
Tebi ce njegovo osiguranje isplatiti štetu po procjeni štetara. Njemu ide kazna za voznju i izazivanje nesrece pri upravljanju pod uticajem vecim od 0,3. Istovremeno njegovo osiguranje ce pokrenuti parnicni postupak za naknadu stete od njega jer u AO stoji tacka gdje osiguranik gubi svoja prava iz osiguranja ako je vozio pod uticajem vecim od 0,5, osim ako ne dokaze da njegova alkoholisanost nije imala veze sa udesom, sto se dokazuje u tom parnicnom postupku sa kojim ti nemas veze i ne zanima te. Ako je imao kasko i to mu propada. Ide i posebna kazna vlasniku vozila, jer vjerovatno vozac nije vlasnik.

Uglavnom, alkohol i voznaj su veliko NE, jer najebes samo tako ako se ista desi.
Zašto osiguranik gubi prava, ako osobno nije upravljao m/v i nije krivac za štetu?
Zašto posebna kazna vlasniku vozila, kada nije upravljao m/v niti slično?
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#20988 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by jelleMania »

Pa zato sto mu je dozvolilo da upravlja njegovim vozilom bez vozacke dozvole i u pijanom stanju ...logicno ...jos pita zasto
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#20989 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

zdruzdjo wrote: 22/06/2021 01:19 Pozdrav
Neko sam ko je uvijek bio tolerantan prema motociklistima. Ono nisam od onih sto im zatvaraju prolaze, oduzimaju prvenstva,....
Medjutim posljednjih cca mjesec i po dana su postali nesnosni. 99 % njih. Covjece to isto muhe. Trpanje, izlijetanje, gasanje, furanje kroz crveno..... Nevjerovatno. Svaki drugi na cesti je opasan po sve oko sebe. Evo dok ovo pisem, na liniji: okretnica cengic vila pa do stidentskih domova u nedjaricima i nazad se odrzava gp moto trka. Svaku noc.. Krene oko 23:00 Pa do rano ujutro. Sudeci po zvuku motora sigurno se ne vozi unutar ogranicenja. Policiju boli neka stvar. I ako sta ganjaju i kontrolisu motoriste, onda je to vecinom regiatracija i kaciga.
Uzaaaas.
Kao i biciklisti, smatraju da za njih ZOBS ne važi. Oni voze "po svom osjećaju". Neki dan kroz Lješevo lik vozi biciklo po cesti iako cijelom dužinom ima potpuno praznu biciklističku stazu. Džabe ja izvodim koncert sirenom auta, on nastavlja po svome. A prije par mjeseci biciklista u Sarajevu prolazi kroz čisto crveno i presijeca putanju autu koje je prošlo na zeleno, čovjek legao na sirenu ali reakcije nema.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#20990 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

high_volume wrote: 22/06/2021 01:36
drug_profi wrote: 20/06/2021 20:03
187qrcina wrote: 20/06/2021 18:36 Pozdrav svima. Naime, prije par dana imao sam saobracajnu nesrecu koju je skrivilo lice bez polozenog vozackog ispita u alkoholisanom stanju. Prosao sam bez ijedne ogrebotine ali je auto havarisano i cekam na policijski izvjestaj da bih pokrenuo postupak naplate stete. Eh, sad me zanima kakva kazna ceka to lice koje je upravljalo vozilom i sta bi vi ucinili u ovakvoj situaciji da izvucete maksimum od osiguranja i pobrinete se da ih se kazni sto jace.. hvala
Tebi ce njegovo osiguranje isplatiti štetu po procjeni štetara. Njemu ide kazna za voznju i izazivanje nesrece pri upravljanju pod uticajem vecim od 0,3. Istovremeno njegovo osiguranje ce pokrenuti parnicni postupak za naknadu stete od njega jer u AO stoji tacka gdje osiguranik gubi svoja prava iz osiguranja ako je vozio pod uticajem vecim od 0,5, osim ako ne dokaze da njegova alkoholisanost nije imala veze sa udesom, sto se dokazuje u tom parnicnom postupku sa kojim ti nemas veze i ne zanima te. Ako je imao kasko i to mu propada. Ide i posebna kazna vlasniku vozila, jer vjerovatno vozac nije vlasnik.

Uglavnom, alkohol i voznaj su veliko NE, jer najebes samo tako ako se ista desi.
Zašto osiguranik gubi prava, ako osobno nije upravljao m/v i nije krivac za štetu?
Zašto posebna kazna vlasniku vozila, kada nije upravljao m/v niti slično?
Zamisli da daš pištolj pijanom čovjeku koji nije prošao nikakvu obuku za rukovanje vatrenim oružjem. A auto u rukama pijanog vozača koji nema vozačku dozvolu jeste oružje.
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#20991 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Optimist »

Laplace wrote: 22/06/2021 08:08
Kao i biciklisti, smatraju da za njih ZOBS ne važi. Oni voze "po svom osjećaju". Neki dan kroz Lješevo lik vozi biciklo po cesti iako cijelom dužinom ima potpuno praznu biciklističku stazu. Džabe ja izvodim koncert sirenom auta, on nastavlja po svome. A prije par mjeseci biciklista u Sarajevu prolazi kroz čisto crveno i presijeca putanju autu koje je prošlo na zeleno, čovjek legao na sirenu ali reakcije nema.
Isto tako jedne prilike hajvan na biciklu ide desnom trakom od Otoke prema RTV domu i pravi guzvu.
Na obilato sviranje grana rukama i hoce da se bije.
A cijelom duzinom na tom potezu ima trotoar i na njemu iscrtana biciklisticka staza.
Al sta seljak zna, nece njemu niko odredjivati kud ce on voziti.
dorkcic
Posts: 752
Joined: 19/12/2008 20:26

#20992 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by dorkcic »

zdruzdjo wrote: 22/06/2021 01:19 Pozdrav
Neko sam ko je uvijek bio tolerantan prema motociklistima. Ono nisam od onih sto im zatvaraju prolaze, oduzimaju prvenstva,....
Medjutim posljednjih cca mjesec i po dana su postali nesnosni. 99 % njih. Covjece to isto muhe. Trpanje, izlijetanje, gasanje, furanje kroz crveno..... Nevjerovatno. Svaki drugi na cesti je opasan po sve oko sebe. Evo dok ovo pisem, na liniji: okretnica cengic vila pa do stidentskih domova u nedjaricima i nazad se odrzava gp moto trka. Svaku noc.. Krene oko 23:00 Pa do rano ujutro. Sudeci po zvuku motora sigurno se ne vozi unutar ogranicenja. Policiju boli neka stvar. I ako sta ganjaju i kontrolisu motoriste, onda je to vecinom regiatracija i kaciga.
Uzaaaas.
Strašno fakat, i kroz A. Šaćirbgović se u gluha doba noći jurca, gasa, turira, iživljava. Stoka besposlena valjda ne mora na posao ujutro pa ne konta. Da zoveš policiju, a ono već u Neđarićima. Jedino da im kažem kako da rade svoj posao i da postave patrolu i čekaju dok ne naleti tako.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#20993 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by rajv0sa »

mali_balon wrote: 19/06/2021 08:33
black_adrian wrote: 19/06/2021 08:25 :run:

Image
Mogu mislit krseva
mali_balon wrote: 16/06/2021 09:43
nepass1 wrote: 16/06/2021 07:12
mali_balon wrote: 02/06/2021 20:46 Ima li iko problema sa gorivom sa slovenackog petrola....zuta lampica mi se pali....cim sam danas nasuo popodne se upali....bezolovni 95 u pitanju
Meni se to desavalo sa ep gorivom. Naspem 95icu check engine upaljen. Naspem drugo gorivo ugasi se, ponovo ep upali se.

Meni se sa svim desavalo, ep, hifa, ina, gasprom.....naravnomu rasponu nekolio godina......evo i janezi poceli zajebavat.....ma kad se to sa iste cesme sipa za sve, samo je pitanje ko ce vise vode nasut...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dobro neko auto
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#20994 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mali_balon »

rajv0sa wrote: 22/06/2021 15:38
mali_balon wrote: 19/06/2021 08:33
black_adrian wrote: 19/06/2021 08:25 :run:

Image
Mogu mislit krseva
mali_balon wrote: 16/06/2021 09:43
nepass1 wrote: 16/06/2021 07:12

Meni se to desavalo sa ep gorivom. Naspem 95icu check engine upaljen. Naspem drugo gorivo ugasi se, ponovo ep upali se.

Meni se sa svim desavalo, ep, hifa, ina, gasprom.....naravnomu rasponu nekolio godina......evo i janezi poceli zajebavat.....ma kad se to sa iste cesme sipa za sve, samo je pitanje ko ce vise vode nasut...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dobro neko auto
Astra gtc 2008
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#20995 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mali_balon »

dorkcic wrote: 22/06/2021 11:03
zdruzdjo wrote: 22/06/2021 01:19 Pozdrav
Neko sam ko je uvijek bio tolerantan prema motociklistima. Ono nisam od onih sto im zatvaraju prolaze, oduzimaju prvenstva,....
Medjutim posljednjih cca mjesec i po dana su postali nesnosni. 99 % njih. Covjece to isto muhe. Trpanje, izlijetanje, gasanje, furanje kroz crveno..... Nevjerovatno. Svaki drugi na cesti je opasan po sve oko sebe. Evo dok ovo pisem, na liniji: okretnica cengic vila pa do stidentskih domova u nedjaricima i nazad se odrzava gp moto trka. Svaku noc.. Krene oko 23:00 Pa do rano ujutro. Sudeci po zvuku motora sigurno se ne vozi unutar ogranicenja. Policiju boli neka stvar. I ako sta ganjaju i kontrolisu motoriste, onda je to vecinom regiatracija i kaciga.
Uzaaaas.
Strašno fakat, i kroz A. Šaćirbgović se u gluha doba noći jurca, gasa, turira, iživljava. Stoka besposlena valjda ne mora na posao ujutro pa ne konta. Da zoveš policiju, a ono već u Neđarićima. Jedino da im kažem kako da rade svoj posao i da postave patrolu i čekaju dok ne naleti tako.
Ma kome god na auspuhu pise akrapovic rezi i pisi kaznu....a i zakonom ga zabranit
NediM17
Posts: 21499
Joined: 05/11/2009 11:49

#20996 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by NediM17 »

:wink: Razvuci sajlu preko ceste k'o Dimnjacaru u Kapelskim kresovima.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#20997 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by high_volume »

Laplace wrote: 22/06/2021 08:11
high_volume wrote: 22/06/2021 01:36
drug_profi wrote: 20/06/2021 20:03

Tebi ce njegovo osiguranje isplatiti štetu po procjeni štetara. Njemu ide kazna za voznju i izazivanje nesrece pri upravljanju pod uticajem vecim od 0,3. Istovremeno njegovo osiguranje ce pokrenuti parnicni postupak za naknadu stete od njega jer u AO stoji tacka gdje osiguranik gubi svoja prava iz osiguranja ako je vozio pod uticajem vecim od 0,5, osim ako ne dokaze da njegova alkoholisanost nije imala veze sa udesom, sto se dokazuje u tom parnicnom postupku sa kojim ti nemas veze i ne zanima te. Ako je imao kasko i to mu propada. Ide i posebna kazna vlasniku vozila, jer vjerovatno vozac nije vlasnik.

Uglavnom, alkohol i voznaj su veliko NE, jer najebes samo tako ako se ista desi.
Zašto osiguranik gubi prava, ako osobno nije upravljao m/v i nije krivac za štetu?
Zašto posebna kazna vlasniku vozila, kada nije upravljao m/v niti slično?
Zamisli da daš pištolj pijanom čovjeku koji nije prošao nikakvu obuku za rukovanje vatrenim oružjem. A auto u rukama pijanog vozača koji nema vozačku dozvolu jeste oružje.
Besmisleno je poređenje automobila s oružjem, da ne pišem grublje riječi :-) Zar misliš da je "osiguranik" ili vlasnik, dao ključ i automobil prethodno pijanoj osobi :? Pa i da jeste, svako odgovara za svoja djela. Zašto kaznu treba da dobije vlasnik vozila, ili da osiguranik izgubi prava?
User avatar
vjeshalica
Posts: 16991
Joined: 31/03/2019 14:56

#20998 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vjeshalica »

high_volume wrote: 22/06/2021 01:36
Zašto osiguranik gubi prava, ako osobno nije upravljao m/v i nije krivac za štetu?
Zašto posebna kazna vlasniku vozila, kada nije upravljao m/v niti slično?
cuj zasto?
zato

ti kad bi davao auto nekome, bil ti provjerio da li ima neko vozacki polozen? npr meni da posudis auto, valjda je red da pitas imam li polozeno i da ti pokazem vd,nije auto igracka

bil pjanom liku ko guzica dao svoje auto?


zakon je bio jasan
172.stav 5

pjan,bolestan,nepolozen vozacki,drogiran,pod uticajem lijekova koji se ne smiju piti
za to ide kazna vlasniku
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#20999 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by high_volume »

vjeshalica wrote: 22/06/2021 22:31
high_volume wrote: 22/06/2021 01:36
Zašto osiguranik gubi prava, ako osobno nije upravljao m/v i nije krivac za štetu?
Zašto posebna kazna vlasniku vozila, kada nije upravljao m/v niti slično?
cuj zasto?
zato

ti kad bi davao auto nekome, bil ti provjerio da li ima neko vozacki polozen? npr meni da posudis auto, valjda je red da pitas imam li polozeno i da ti pokazem vd,nije auto igracka

bil pjanom liku ko guzica dao svoje auto?


zakon je bio jasan
172.stav 5

pjan,bolestan,nepolozen vozacki,drogiran,pod uticajem lijekova koji se ne smiju piti
za to ide kazna vlasniku
:thumbup: :thumbup: Hvala. Nisam vidio prije...
Član 172:
(5) Vlasnik, odnosno nosilac prava raspolaganja vozilom ne smije da dozvoli da upravlja vozilom u saobraćaju na putu lice koje nema pravo da upravlja tim vozilom, odnosno lice koje nema pravo da upravlja kategorijom motornog vozila u koju se ubraja to vozilo i lice iz čl. 173. i 174. ovog zakona.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16991
Joined: 31/03/2019 14:56

#21000 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vjeshalica »

ma sve ok, mozda ti nije bilo poznato da ima.ta odredba koja se odnosi na ustupanje vozila gore pomenutim licima, ugl to je to
Post Reply