Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#21901 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

Challenger_ wrote: 08/06/2021 12:46
salik79 wrote: 08/06/2021 12:14 Zanimljivo kako je ekspresno ukinut prilog na haaretzu koji sam postavio... Kome li nije pasalo? :oops:
Šta je bio sadržaj priloga?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#21902 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Challenger_ »

Hvala.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#21903 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

Challenger_ wrote: 08/06/2021 12:55 Hvala.
Nema na cemu. Napomena, Gareth je samo citirao komentar iz Haaretza, nije on autor.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#21904 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Challenger_ »

salik79 wrote: 08/06/2021 12:57
Challenger_ wrote: 08/06/2021 12:55 Hvala.
Nema na cemu. Napomena, Gareth je samo citirao komentar iz Haaretza, nije on autor.
Da,da, razumio sam.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#21905 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by MorningStar »

Hamas i Iran iz pobjede u pobjedu :D :lol:


Sale postajete gori od arapa :/
User avatar
HarTar
Posts: 8734
Joined: 20/05/2020 02:33

#21906 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by HarTar »

salik79 wrote: 08/06/2021 04:08
HarTar wrote: 08/06/2021 01:12
salik79 wrote: 08/06/2021 00:26 :bih:

Malo pretjeruje, ali eto...
Jesi li procitao clanak? U kojem dijelu je pretjerao, posto se pozivao i na IOFovog ombudsmena? Uostalom, ovo sto pise smo mogli cuti i iz svjedocenja njihovih pilota...
Jesam ovaj citat gdje se kaže da su izraelske zračne snage doživjele poraz od Hamasa. Ljudi srušili pola Gaze, uništili pola hamasovih tunela i doživjeli poraz?! Pretjerivanje, po meni je bio remi...
User avatar
HarTar
Posts: 8734
Joined: 20/05/2020 02:33

#21907 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by HarTar »

MorningStar wrote: 08/06/2021 13:16 Hamas i Iran iz pobjede u pobjedu :D :lol:


Sale postajete gori od arapa :/
Irancima je čak i u Bosni bolje, onaj nekakav kikbokser ili bodibilder, šta već, želi azil i da nastupa za Bosnu :mrgreen: Mulama je dobro sigurno :?
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#21908 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by MorningStar »

HarTar wrote: 08/06/2021 13:38
MorningStar wrote: 08/06/2021 13:16 Hamas i Iran iz pobjede u pobjedu :D :lol:


Sale postajete gori od arapa :/
Irancima je čak i u Bosni bolje, onaj nekakav kikbokser ili bodibilder, šta već, želi azil i da nastupa za Bosnu :mrgreen: Mulama je dobro sigurno :?
To je izdajnik,placenik agent cionista ga potplatili da bjezi iz irana i kaze da mu nije dobro bilo a tamo : najljepse vodje (salik ce bolje opisati kako je homeini kao mikelandjelova statua,) najpametniji,najhrabriji sve naj .. :D
User avatar
HarTar
Posts: 8734
Joined: 20/05/2020 02:33

#21909 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by HarTar »

MorningStar wrote: 08/06/2021 13:40
HarTar wrote: 08/06/2021 13:38
MorningStar wrote: 08/06/2021 13:16 Hamas i Iran iz pobjede u pobjedu :D :lol:


Sale postajete gori od arapa :/
Irancima je čak i u Bosni bolje, onaj nekakav kikbokser ili bodibilder, šta već, želi azil i da nastupa za Bosnu :mrgreen: Mulama je dobro sigurno :?
To je izdajnik,placenik agent cionista ga potplatili da bjezi iz irana i kaze da mu nije dobro bilo a tamo : najljepse vodje (salik ce bolje opisati kako je homeini kao mikelandjelova statua,) najpametniji,najhrabriji sve naj .. :D
Ima i toga, ali u globalu ekonomija na koljenima. To je osnovni problem...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#21910 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

HarTar wrote: 08/06/2021 13:36
salik79 wrote: 08/06/2021 04:08
HarTar wrote: 08/06/2021 01:12

Malo pretjeruje, ali eto...
Jesi li procitao clanak? U kojem dijelu je pretjerao, posto se pozivao i na IOFovog ombudsmena? Uostalom, ovo sto pise smo mogli cuti i iz svjedocenja njihovih pilota...
Jesam ovaj citat gdje se kaže da su izraelske zračne snage doživjele poraz od Hamasa. Ljudi srušili pola Gaze, uništili pola hamasovih tunela i doživjeli poraz?! Pretjerivanje, po meni je bio remi...
Priznaj da nisi ni otvorio clanak!
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#21911 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

HarTar wrote: 08/06/2021 13:38
MorningStar wrote: 08/06/2021 13:16 Hamas i Iran iz pobjede u pobjedu :D :lol:


Sale postajete gori od arapa :/
Irancima je čak i u Bosni bolje, onaj nekakav kikbokser ili bodibilder, šta već, želi azil i da nastupa za Bosnu :mrgreen: Mulama je dobro sigurno :?
Ma ja, ne znas ni ko je, ali znas da mu je bolje. Hajde nam sada reci koga ima vise u Bosni, Turaka ili Iranaca?! :oops:
Last edited by salik79 on 08/06/2021 15:26, edited 1 time in total.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#21912 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

MorningStar wrote: 08/06/2021 13:40
HarTar wrote: 08/06/2021 13:38
MorningStar wrote: 08/06/2021 13:16 Hamas i Iran iz pobjede u pobjedu :D :lol:


Sale postajete gori od arapa :/
Irancima je čak i u Bosni bolje, onaj nekakav kikbokser ili bodibilder, šta već, želi azil i da nastupa za Bosnu :mrgreen: Mulama je dobro sigurno :?
To je izdajnik,placenik agent cionista ga potplatili da bjezi iz irana i kaze da mu nije dobro bilo a tamo : najljepse vodje (salik ce bolje opisati kako je homeini kao mikelandjelova statua,) najpametniji,najhrabriji sve naj .. :D
Ja sam upoznao daleko vise Izraelaca koji su napustili Izrael (s jednom porodicom smo cak i ljetovali zajedno/bili u istom hotelu i svaki dan za doruckom i vecerom se druzili), nego Iranaca koji su napustili Iran. I nije svaki Iranac koji napusti Iran protiv drustvenog uredjenja i vlasti u svojoj drzavi.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#21913 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by MorningStar »

salik79 wrote: 08/06/2021 15:26
MorningStar wrote: 08/06/2021 13:40
HarTar wrote: 08/06/2021 13:38

Irancima je čak i u Bosni bolje, onaj nekakav kikbokser ili bodibilder, šta već, želi azil i da nastupa za Bosnu :mrgreen: Mulama je dobro sigurno :?
To je izdajnik,placenik agent cionista ga potplatili da bjezi iz irana i kaze da mu nije dobro bilo a tamo : najljepse vodje (salik ce bolje opisati kako je homeini kao mikelandjelova statua,) najpametniji,najhrabriji sve naj .. :D
Ja sam upoznao daleko vise Izraelaca koji su napustili Izrael (s jednom porodicom smo cak i ljetovali zajedno/bili u istom hotelu i svaki dan za doruckom i vecerom se druzili), nego Iranaca koji su napustili Iran. I nije svaki Iranac koji napusti Iran protiv drustvenog uredjenja i vlasti u svojoj drzavi.
Normalno eno jucer dvojicu nadjose u kamionu ispod paradajeza - kazu shalom bjezimo iz izraela :lol:

Ok kazes "daleko vise upoznao" pa onda "cak bili u istom hotelu sa jednom porodcom"

Sale supljiras zestoko a pored toga pogledaj prosjecnu platu izraelca pa onda iranca i poradi na propagandi :D
User avatar
Truba
Posts: 82519
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21914 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Truba »

na današnji dan su razlupali irački nukearni program
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#21915 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

Da ne bi ponovo nestao onaj clanak sa Haaretza, postavit cu ga ovdje (a i Hari ce imati priliku procitati ga, ne bi li skont'o poentu):
Opinion Losing Our Religion: Israel's Air Force Delusions
Rogel Alpher
Jun. 7, 2021

For many years, Israelis have viewed the air force as a kind of deus ex machina – the great savior that protects them, that suddenly appears in the sky and rescues them from any trouble. Their admiration for the air force and complete faith in it and its comforting strength are idolatry. Israelis’ stars and astrological signs are the planes with the world’s most advanced destructive capabilities.

Today, when Israelis picture war, they don’t think about flesh-and-blood soldiers returning wrapped in shrouds and flags to be buried in a military cemetery. Here is what war looks like now for Israel: The air force takes care of the problem. You just need to have a little patience there in the bomb shelters. But in Operation Guardian of the Walls, Israel’s air force fell from the sky and crashed. Its sparkling planes, which children excitedly wave at during the annual Yom Ha’atzmaut flyover, now lie at our feet, smashed like fallen and broken idols.

Israelis have lost their religion. The big and strong air force died in Gaza. “Hundreds of sorties and hundreds of planes dropped thousands of precision munitions costing billions of shekels on a small area,” IDF ombudsman Yitzhak Brik said last week, describing last month’s campaign. “And despite everything we were not able to halt the firing of rockets and mortars. … Hamas and Islamic Jihad continued launching … as if nothing happened, and they apparently could have continued to do so for a long time.”

In these hundreds of sorties, the air force killed 67 Palestinian children. Children’s blood was spilled while the soldiers in the ground forces, just like the civilians in Israel, waited patiently for the air force to take care of the problem.

The conclusion is clear: The air force will not take care of the problem. The myth has been refuted. Furthermore, in its doomed attempt to win a war, it kills children.

When 67 children are killed in Gaza, most Israelis don’t care. They care when they themselves are in danger. And so they should really stop repressing the truth and start being scared instead.

“In a multi-front war,” Brik explains, “thousands of missiles and rockets will be fired at Israel … relentlessly in all directions. … Every day, thousands of missiles and rockets will be fired at the population centers, … missiles whose destructive power is 10 times that of Hamas’ rockets. Precision missiles with 100-kilogram warheads. (Hamas has non-precision rockets, the largest of which carries a 90-kilogram warhead, while Hezbollah has precision missiles with 500-kilogram and larger warheads.)

“Imagine a nonstop rain of precision missiles, suicide drones and cruise missiles, some with warheads weighing hundreds of kilograms, falling on our heads,” Brik continues. “Our enemies have the ability to fight for weeks or months thanks to the large arsenals they have, which contain 250,000 missiles and rockets … and it is very hard to locate them and destroy them.”

Israelis: Brik is saying that Nasrallah is right; you have every reason to tremble with fear upon hearing his threats. The air force won’t save you. It will be necessary to shed the blood of very many IDF soldiers in a war in Lebanon. Maybe a nuclear bomb will help you – because Brik’s description sounds about as scary as the terrible scenarios that prompted Moshe Dayan to propose on the second day of the Yom Kippur War that the nuclear option be readied. And you know that Brik’s description of things is accurate and realistic. You were there, after all, in the shelters and stairwells when Hamas and Islamic Jihad didn’t stop firing missiles and rockets at you. You know that the air force won’t help you.
https://www.haaretz.com/amp/opinion/.pr ... ssion=true
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#21916 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

MorningStar wrote: 08/06/2021 15:30
salik79 wrote: 08/06/2021 15:26
MorningStar wrote: 08/06/2021 13:40

To je izdajnik,placenik agent cionista ga potplatili da bjezi iz irana i kaze da mu nije dobro bilo a tamo : najljepse vodje (salik ce bolje opisati kako je homeini kao mikelandjelova statua,) najpametniji,najhrabriji sve naj .. :D
Ja sam upoznao daleko vise Izraelaca koji su napustili Izrael (s jednom porodicom smo cak i ljetovali zajedno/bili u istom hotelu i svaki dan za doruckom i vecerom se druzili), nego Iranaca koji su napustili Iran. I nije svaki Iranac koji napusti Iran protiv drustvenog uredjenja i vlasti u svojoj drzavi.
Normalno eno jucer dvojicu nadjose u kamionu ispod paradajeza - kazu shalom bjezimo iz izraela :lol:

Ok kazes "daleko vise upoznao" pa onda "cak bili u istom hotelu sa jednom porodcom"

Sale supljiras zestoko a pored toga pogledaj prosjecnu platu izraelca pa onda iranca i poradi na propagandi :D
Ja se dragim Bogom kunem da je tako kako sam napisao. I to ljudi visoko obrazovani, nista paradajz i to. Vele da u Izraelu nema normalnog zivota i da se ne planiraju vracati tamo.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#21917 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by MorningStar »

salik79 wrote: 08/06/2021 15:42
MorningStar wrote: 08/06/2021 15:30
salik79 wrote: 08/06/2021 15:26

Ja sam upoznao daleko vise Izraelaca koji su napustili Izrael (s jednom porodicom smo cak i ljetovali zajedno/bili u istom hotelu i svaki dan za doruckom i vecerom se druzili), nego Iranaca koji su napustili Iran. I nije svaki Iranac koji napusti Iran protiv drustvenog uredjenja i vlasti u svojoj drzavi.
Normalno eno jucer dvojicu nadjose u kamionu ispod paradajeza - kazu shalom bjezimo iz izraela :lol:

Ok kazes "daleko vise upoznao" pa onda "cak bili u istom hotelu sa jednom porodcom"

Sale supljiras zestoko a pored toga pogledaj prosjecnu platu izraelca pa onda iranca i poradi na propagandi :D
Ja se dragim Bogom kunem da je tako kako sam napisao. I to ljudi visoko obrazovani, nista paradajz i to. Vele da u Izraelu nema normalnog zivota i da se ne planiraju vracati tamo.
Ajd ako se kunes dragim bogom :D

Sale nisam rekao da nisi ih upoznao nego si tekao da si "daleko vise izraelaca upoznao koji.. " pa onda "cak sa jednim u istom hotelu,"
Dje si to druge upoznao? Na cesti ? Koliko si ih upoznao :D


Sale izlazis iz domena da cak netko i retardiran nece popusit ti tu propagandu (mada ne treba potcjenjivati nase po bih :D )
Pogledaj imigraciju/emigraciju izraela i irana te kolika je nezaposlenost u istim te kolika prosjecna plata - a ako zaista vjerujes u to sto pises onda bojim se da pomalo i gubis zadnje trunke razumnog razmisljanja :-?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#21918 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

MorningStar wrote: 08/06/2021 15:47
salik79 wrote: 08/06/2021 15:42
MorningStar wrote: 08/06/2021 15:30
Normalno eno jucer dvojicu nadjose u kamionu ispod paradajeza - kazu shalom bjezimo iz izraela :lol:

Ok kazes "daleko vise upoznao" pa onda "cak bili u istom hotelu sa jednom porodcom"

Sale supljiras zestoko a pored toga pogledaj prosjecnu platu izraelca pa onda iranca i poradi na propagandi :D
Ja se dragim Bogom kunem da je tako kako sam napisao. I to ljudi visoko obrazovani, nista paradajz i to. Vele da u Izraelu nema normalnog zivota i da se ne planiraju vracati tamo.
Ajd ako se kunes dragim bogom :D

Sale nisam rekao da nisi ih upoznao nego si tekao da si "daleko vise izraelaca upoznao koji.. " pa onda "cak sa jednim u istom hotelu,"
Dje si to druge upoznao? Na cesti ? Koliko si ih upoznao :D


Sale izlazis iz domena da cak netko i retardiran nece popusit ti tu propagandu (mada ne treba potcjenjivati nase po bih :D )
Pogledaj imigraciju/emigraciju izraela i irana te kolika je nezaposlenost u istim te kolika prosjecna plata - a ako zaista vjerujes u to sto pises onda bojim se da pomalo i gubis zadnje trunke razumnog razmisljanja :-?
Upoznas na ljetovanju, a i u Njemackoj, usput, more ljudi... Ova porodica je bila bas u istom hotelu kao i mi. A hotel nije ogroman, posto se nalazi u nacionalnom parku.

Hajde, provjeri malo migracije u poredjenju sa velicinom drzave i brojem stanovnistva. Izrael upravo zbog velikog odlheva stanovnistva pokusava ilegalnom imigracijom i otimanjem tudje imovine (koju im daju na raspolaganje) privuci one koji su spremni doci zivjeti u taj entitet.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#21919 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by MorningStar »

Sale ja jucer sjedio sa Izraelcom :lol:

Nego da ne baljezgamo:

Izrael
GDP PPP: $44,474

Iran
GDP PPP: $7,257

Haj sad plakni se malo pa poboljsaj propagandu :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45713
Joined: 29/12/2005 01:20

#21920 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by jeza u ledja »

Iran ima dijasporu veliku haman ko pola danasnjeg Izraela...a ovaj kaze on upoznao "daleko vise Izraelaca koji su napustili Izrael". :lol:

Doslo je do provale. :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#21921 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

MorningStar wrote: 08/06/2021 16:00 Sale ja jucer sjedio sa Izraelcom :lol:

Nego da ne baljezgamo:

Izrael
GDP PPP: $44,474

Iran
GDP PPP: $7,257

Haj sad plakni se malo pa poboljsaj propagandu :D
Nema tu propagande... De postavi malo brojke o migracijama.

Za razliku od Irana, koji je 42 godine izlozen najbrutalnijim sankcijama u historiji civilizacije, Izrael dobiva redovnu guzovacu kako od SAD, tako i od drugih (od strane SAD) potcinjenih drzava, a pogotovo Njemacke.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#21922 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote: 08/06/2021 16:05 Iran ima dijasporu veliku haman ko pola danasnjeg Izraela...a ovaj kaze on upoznao "daleko vise Izraelaca koji su napustili Izrael". :lol:

Doslo je do provale. :D
Od te dijaspore gro njih je jos iz vremena saha. I nije sva dijaspora protiv "rezima".

De malo brojke spram velicine drzava i njihove dijaspore - Iran i Izrael. Necu ja valjda u hodu, preko mobitela, traziti!?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45713
Joined: 29/12/2005 01:20

#21923 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: 08/06/2021 16:09
jeza u ledja wrote: 08/06/2021 16:05 Iran ima dijasporu veliku haman ko pola danasnjeg Izraela...a ovaj kaze on upoznao "daleko vise Izraelaca koji su napustili Izrael". :lol:

Doslo je do provale. :D
Od te dijaspore gro njih je jos iz vremena saha. I nije sva dijaspora protiv "rezima".

De malo brojke spram velicine drzava i njihove dijaspore - Iran i Izrael. Necu ja valjda u hodu, preko mobitela, traziti!?
Ma potrazio nabrzaka samo za Iran, brojke kruze od 2 do 5 miliona. Ne da mi se za Izrael.

Znam da je puno ljudi otislo nakon revolucije. Isto tako znam da Izrael ima poprilicno liberalne regulacije oko primanja drzavljanstva. Pa tako vjerovatno i ljude koji jedno vrijeme zive tamo pa se vrate u zemlju porijekla, ili obratno, rodjeni su tamo ali su im roditelji iz Amerike ili EU, tako da je tesko praviti usporedbe pogotovo ako uzmemo u obzir razlike u velicini zemalja.

Ono sto je meni smijesno je tvoja izjava da si "upoznao daleko vise Izraelaca u dijaspori nego Iranaca". Koliki je primjerak? Ta jedna porodica sa ljetovanja? :D Znajuci tebe, nema sanse da si upoznao vise Izraelaca od Iranaca, ali pretpostavljam vecina Iranaca koje si upoznao su "na privremenom radu u BiH"? :D

PS: I nisam ja govorio o tome ko je "protiv rezima".
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#21924 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote: 08/06/2021 16:23
salik79 wrote: 08/06/2021 16:09
jeza u ledja wrote: 08/06/2021 16:05 Iran ima dijasporu veliku haman ko pola danasnjeg Izraela...a ovaj kaze on upoznao "daleko vise Izraelaca koji su napustili Izrael". :lol:

Doslo je do provale. :D
Od te dijaspore gro njih je jos iz vremena saha. I nije sva dijaspora protiv "rezima".

De malo brojke spram velicine drzava i njihove dijaspore - Iran i Izrael. Necu ja valjda u hodu, preko mobitela, traziti!?
Ma potrazio nabrzaka samo za Iran, brojke kruze od 2 do 5 miliona. Ne da mi se za Izrael.

Znam da je puno ljudi otislo nakon revolucije. Isto tako znam da Izrael ima poprilicno liberalne regulacije oko primanja drzavljanstva. Pa tako vjerovatno i ljude koji jedno vrijeme zive tamo pa se vrate u zemlju porijekla, ili obratno, rodjeni su tamo ali su im roditelji iz Amerike ili EU, tako da je tesko praviti usporedbe pogotovo ako uzmemo u obzir razlike u velicini zemalja.

Ono sto je meni smijesno je tvoja izjava da si "upoznao daleko vise Izraelaca u dijaspori nego Iranaca". Koliki je primjerak? Ta jedna porodica sa ljetovanja? :D Znajuci tebe, nema sanse da si upoznao vise Izraelaca od Iranaca, ali pretpostavljam vecina Iranaca koje si upoznao su "na privremenom radu u BiH"? :D

PS: I nisam ja govorio o tome ko je "protiv rezima".
Smijem li pretpostaviti zasto ti je mrsko traziti i usporedjivati? :oops:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45713
Joined: 29/12/2005 01:20

#21925 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by jeza u ledja »

Smijes.
Locked