Premijer liga BiH - @manijak1

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#7376 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

Haha, :lol: jao komsija brinu se za naše legende,hvala, ali ne treba. Počistite ispred svoje avlije,najprije. Sad Vico ne valja jerbo Alihodza nije trener. To su ti objektivni navijači manjeg sarajevskog kluba. U vezi Sedina, napisao sam na nasoj temi,ponovit cu. Svaka čast za igračku karijeru, odnos prema dresu, meni jedan od najboljih stopera iza rata, ali klub nije FK Uhljebi i tako se treba ponašati da mi je ćaća rođeni trener kada nema rezultat, a Sedin i cijeli podmladak ga nemaju. Igračke zasluge su jedno, trenerski uspijesi nesto sasvim drugo. Dobro vam odigra podmladak na Zlatiboru,bas kao i naš, ali sa CZ u polufinalu 0:7, a bavite se našim podmladkom i trenerima istoga.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8580
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#7377 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Pitar sa Kariba »

Pilaju naopako, isto kao i "nezavisni sportski novinari".
Zato idu naslovi "Jurcic ostaje u Zeljeznicaru", dok sa druge strane "Egzodus u Sarajevu"... k'o biva mi se raspasmo.
A istina je u stvari da Jurcic ima jos godinu ugovora, nit' je sta novo potpisao niti je gdje trebao ici. Dok su Milanovicu i Handzicu reguralno istekli ugovori, i to je eto egzodus jbt?! :lol:


+ Žiža ostaje u Slobodi! :mrgreen:
User avatar
N.N.
Posts: 3022
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#7378 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by N.N. »

Jebo mater u svakom klubu isto.
Cim nekoga nabijes nogom jer nema rezultata...ne znas brate da treniras djecu, nisi pedagod, sirovina si generalno, jos vjerovatno i nepismen ne usavrsavas se, nisi u 'trendu' sa vremenom...odmah neka kuknjava po internetu :mrgreen:

Svi satro legende qurci palci.
Zato nam fudbal i jeste u skladu sa strucnoscu raznoraznih legendi, qurcina.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#7379 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Iker C »

A svaki stranac koji dodje u nase klubove je po defaultu dobar igrac ili dobar strucnjak. Svaki nas igrac ili trener koji je iz Sarajeva je odmah neznalica ili propalica.
To je mentalitet Sarajeva kao grada.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#7380 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

Upravo to, šuti, dobro je,dok plata kapa. A sto nema rezultata,zajebi to. Kad dobijes nogu,slično kao sa skolom AFH, nista ne valja,pojma nemaju, a isti ti ljudi valjali heftu prije.
User avatar
LSD
Posts: 27287
Joined: 24/07/2007 08:26

#7381 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by LSD »

Mohika, ko je veca legenda pitica : Torlak ili Muhidin Zukić ?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7382 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by foxlife »

Iker C wrote: 07/06/2021 22:49 A svaki stranac koji dodje u nase klubove je po defaultu dobar igrac ili dobar strucnjak. Svaki nas igrac ili trener koji je iz Sarajeva je odmah neznalica ili propalica.
To je mentalitet Sarajeva kao grada.
nije svaki stranac al se prica o konkretnom covjeku koji je 4 gdoine trenirao fiorentinu u17 u prvoj i zadnjoj godini bio drugi iza juventusa
ima uefa a licencu
ako je bio u fiorentini 4 godine znaci da je odlican strucnjak za nase uslove
mi sto smo navikli i sto se zavaravamo da je nase najbolje je nasa mana a ne prednost
User avatar
hrasno38
Posts: 31450
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#7383 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hrasno38 »

foxlife wrote: 08/06/2021 09:21
Iker C wrote: 07/06/2021 22:49 A svaki stranac koji dodje u nase klubove je po defaultu dobar igrac ili dobar strucnjak. Svaki nas igrac ili trener koji je iz Sarajeva je odmah neznalica ili propalica.
To je mentalitet Sarajeva kao grada.
nije svaki stranac al se prica o konkretnom covjeku koji je 4 godine trenirao fiorentinu u17 u prvoj i zadnjoj godini bio drugi iza juventusa
ima uefa a licencu
ako je bio u fiorentini 4 godine znaci da je odlican strucnjak za nase uslove
mi sto smo navikli i sto se zavaravamo da je nase najbolje je nasa mana a ne prednost
Najveci problem u bilo kojem sportu u mladim kategorijama su u danasnje vrijeme roditelji. U jednu ruku bez njihovog novca puno toga bi se moglo pogasiti a u drugu ruku puno njihe ima uzasno neralne ocekivanja i njihovo dijete je uvijek "najbolje" a treneri ne valjaju. E sad talijan je dosao sa jednog malo ozbiljnijeg levela omladinskog fudbala u kojem roditelji nemaju sigurno toliki uticaj i u kojem moras imati "ono nesto" da bi se uopste bavio fudbalom. Medjutim talijan isto tako ako je drzao ljestvicu kvaliteta po kojoj je prije radio imao je totalno nerelana ocekivanja i ta ljestvica se trebala spustiti iz razloga sto Italija ima 60 miliona stanovnika a BiH jedva 3.5 i izbor je katastrofalno manji kao sto je i katastrofalno manji broj djece koji se posvecuju fudbalu.
Dalje to sto si bio igrac ne znaci aposlutno da ces biti i dobar trener omladinskoh kategorija jer tu je potrebno puno vise od pukog fudbaskog znanja. Kod nas ljudi misle tj. klubovi evo napravilis mo akademiju i sad ce talenti i vrhunski igraci ispadati kao na traci. Hoce djavola evo koliko godina vec Sarajevo ima akademiju pa nije izbacilo ni "V" od vrhunskog igraca za nase pojmove a kamo li za evropske.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24265
Joined: 26/08/2007 17:10

#7384 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

Sedin Torlak nije bio taj koji je padao pod pritiskom roditelja, da se guraju djeca koja imaju pare.

Neise, ali dok god je politika klubova takva da svaki igrač koji završi karijeru može biti trener u omladinskim kategorijama, nećemo napredovati. Primjera u Želji ima koliko hoćeš, da ne ulazim u komšijsku avliju.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7385 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by foxlife »

hrasno38 wrote: 08/06/2021 10:40
foxlife wrote: 08/06/2021 09:21
Iker C wrote: 07/06/2021 22:49 A svaki stranac koji dodje u nase klubove je po defaultu dobar igrac ili dobar strucnjak. Svaki nas igrac ili trener koji je iz Sarajeva je odmah neznalica ili propalica.
To je mentalitet Sarajeva kao grada.
nije svaki stranac al se prica o konkretnom covjeku koji je 4 godine trenirao fiorentinu u17 u prvoj i zadnjoj godini bio drugi iza juventusa
ima uefa a licencu
ako je bio u fiorentini 4 godine znaci da je odlican strucnjak za nase uslove
mi sto smo navikli i sto se zavaravamo da je nase najbolje je nasa mana a ne prednost
Najveci problem u bilo kojem sportu u mladim kategorijama su u danasnje vrijeme roditelji. U jednu ruku bez njihovog novca puno toga bi se moglo pogasiti a u drugu ruku puno njihe ima uzasno neralne ocekivanja i njihovo dijete je uvijek "najbolje" a treneri ne valjaju. E sad talijan je dosao sa jednog malo ozbiljnijeg levela omladinskog fudbala u kojem roditelji nemaju sigurno toliki uticaj i u kojem moras imati "ono nesto" da bi se uopste bavio fudbalom. Medjutim talijan isto tako ako je drzao ljestvicu kvaliteta po kojoj je prije radio imao je totalno nerelana ocekivanja i ta ljestvica se trebala spustiti iz razloga sto Italija ima 60 miliona stanovnika a BiH jedva 3.5 i izbor je katastrofalno manji kao sto je i katastrofalno manji broj djece koji se posvecuju fudbalu.
Dalje to sto si bio igrac ne znaci aposlutno da ces biti i dobar trener omladinskoh kategorija jer tu je potrebno puno vise od pukog fudbaskog znanja. Kod nas ljudi misle tj. klubovi evo napravilis mo akademiju i sad ce talenti i vrhunski igraci ispadati kao na traci. Hoce djavola evo koliko godina vec Sarajevo ima akademiju pa nije izbacilo ni "V" od vrhunskog igraca za nase pojmove a kamo li za evropske.
problem roditelja se vrlo lako rijesi ako je klub profesionalan
ako talijan postavi nekog postenog taj trener ce reci roditelju
hvala vam vas sin neka trenira u x klubu ovdje nije zadovoljio i zavrsio je pricu
to sta ce roditelji pricati ne treba da zanima ni njega ni klub

a do sada je vejrovatno praksa bila
sedin mi komsija i ajd boga ti sedine nek moj mali trenira i sl
necu reci da mozda nije bilo i uzimanja novca od roditelja al sigurno negdje jeste ne konkretno kod sedina

i to je nas problem
User avatar
hrasno38
Posts: 31450
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#7386 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hrasno38 »

Charuga wrote: 08/06/2021 10:44 Sedin Torlak nije bio taj koji je padao pod pritiskom roditelja, da se guraju djeca koja imaju pare.

Neise, ali dok god je politika klubova takva da svaki igrač koji završi karijeru može biti trener u omladinskim kategorijama, nećemo napredovati. Primjera u Želji ima koliko hoćeš, da ne ulazim u komšijsku avliju.
Ma to sam onako usput spomenuo jer je vrlo cest slucaj ali ne u kontekstu da se guraju djeca koja imaju pare nego da roditelji imaju percepcijeu da je njihovo dijete najbolje iako jos nije naucilo ni hodati kako treba.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24265
Joined: 26/08/2007 17:10

#7387 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

@foxlife

Ima roditelja i "roditelja", i ne možeš baš svakom objasniti lako. Dođe ti jedan roditelj, koji se vrti u najgorim krugovima društva, i koji je za da ga ne sretneš na ulici, a ti mu moraš objasniti da mu dijete ne zna. Ili roditelj koji je ministar i ima uticaja. Ma nije ni tim trenerima lako u okruženju koje vlada kod nas.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#7388 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Iker C »

Realnost je da samo djeca bogatih i treniraju jer nije malo dati 100 KM za clanarinu mjesecno plus kopacke , razno razna oprema.
E sad izmedju tih bogatih imaju uticajniji ljudi pa se izbore da njihovo dijete igra.
Zato danas djeca imaju najbolje uslove za rad a najgore rezultate, bolje se treniralo u ratnim uslovima nego danas jer su tada imali skoro svi mogucnost da treniraju.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24265
Joined: 26/08/2007 17:10

#7389 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

Nije baš tako, ali hajde.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7390 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by foxlife »

Charuga wrote: 08/06/2021 10:49 @foxlife

Ima roditelja i "roditelja", i ne možeš baš svakom objasniti lako. Dođe ti jedan roditelj, koji se vrti u najgorim krugovima društva, i koji je za da ga ne sretneš na ulici, a ti mu moraš objasniti da mu dijete ne zna. Ili roditelj koji je ministar i ima uticaja. Ma nije ni tim trenerima lako u okruženju koje vlada kod nas.
nisam rekao da je lako
al zato i kazem treba biti profesionalac
a profesionalac ce reci i ministru i tom kriminalcu pasa nek tebi dijete ganja fakultet a tebi seme po gradu bit ce uspjesniji
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#7391 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by animus »

Ako ne znas posao a volis klub neces se buniti kad dovedu boljeg.
Haretu juce istekao ugovor i covjek bez puno price napustio klub. Pozdravio se i cao. Svaka cast. Voli klub vise od sebe ali vidi da ne ide više.

Mušija objasnio sve. Ako ovo ne izazove promjenu u Savezu onda nam je propast. Ja licno ne poznajem nikoga da je gledao reprezentaciju zadnje sedmice što je žalosno.

https://youtu.be/k5dk2unkK1g
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#7392 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Iker C »

Da li ima ijedan igrac iz Sarajeva, kad kazem Sarajevo mislim na grad da je 2000. god i mladji a da ima perspektivu da zaigra u ligi petice?
Mislim da nema nijedan i mislim da je to veliki poraz svi skola fudbala, akademija, u gradu.
Dakle kroz te skole , akademije je proslo na hiljade djecaka, na clanarine je potrosen sigurno milion KM a nijedan djecak nije postao pristojan fudbaler.
Po meni treba se vratiti na rad iz perioda od 1995. do 2000. kada se vise posvecivalo tehnickim stvarima kod djecaka a nije se vrijeme gubilo ubijajuci djecu sa nekim taktickim stvarima.
Tako da smo sa tim nacinom rada imali mnogo djece koje su sve znali sa loptom a danas imamo djecu koja znaju neke takticke stvari a sa loptom su na vi.
User avatar
hrasno38
Posts: 31450
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#7393 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hrasno38 »

Iker C wrote: 08/06/2021 11:03 Realnost je da samo djeca bogatih i treniraju jer nije malo dati 100 KM za clanarinu mjesecno plus kopacke , razno razna oprema.
E sad izmedju tih bogatih imaju uticajniji ljudi pa se izbore da njihovo dijete igra.
Zato danas djeca imaju najbolje uslove za rad a najgore rezultate, bolje se treniralo u ratnim uslovima nego danas jer su tada imali skoro svi mogucnost da treniraju.
Ne bih se slozio da treniraju samo djeca bogatih jer znam bruku roditelja koji su srednja klasa pa i ispod srednje koji skupe 100 KM i pare za opremu svojoj djeci iz jednog prostog razloga irazmisljanja "da je jeftinije dati 100 KM za treniranje nego ih pustiti na ulice pa onda cupati iz zatvora i drugih raznoraznih sranja".
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24265
Joined: 26/08/2007 17:10

#7394 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

foxlife wrote: 08/06/2021 11:11
Charuga wrote: 08/06/2021 10:49 @foxlife

Ima roditelja i "roditelja", i ne možeš baš svakom objasniti lako. Dođe ti jedan roditelj, koji se vrti u najgorim krugovima društva, i koji je za da ga ne sretneš na ulici, a ti mu moraš objasniti da mu dijete ne zna. Ili roditelj koji je ministar i ima uticaja. Ma nije ni tim trenerima lako u okruženju koje vlada kod nas.
nisam rekao da je lako
al zato i kazem treba biti profesionalac
a profesionalac ce reci i ministru i tom kriminalcu pasa nek tebi dijete ganja fakultet a tebi seme po gradu bit ce uspjesniji
Prije bih rekao "mudonja", jer profesionalizam ne pomaže kod prvog soja ljudi. Doduše, trebao bi imati jaka leđa da takvim ljudima pokažeš da ih se ne bojiš.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7395 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by foxlife »

Charuga wrote: 08/06/2021 12:37
foxlife wrote: 08/06/2021 11:11
Charuga wrote: 08/06/2021 10:49 @foxlife

Ima roditelja i "roditelja", i ne možeš baš svakom objasniti lako. Dođe ti jedan roditelj, koji se vrti u najgorim krugovima društva, i koji je za da ga ne sretneš na ulici, a ti mu moraš objasniti da mu dijete ne zna. Ili roditelj koji je ministar i ima uticaja. Ma nije ni tim trenerima lako u okruženju koje vlada kod nas.
nisam rekao da je lako
al zato i kazem treba biti profesionalac
a profesionalac ce reci i ministru i tom kriminalcu pasa nek tebi dijete ganja fakultet a tebi seme po gradu bit ce uspjesniji
Prije bih rekao "mudonja", jer profesionalizam ne pomaže kod prvog soja ljudi. Doduše, trebao bi imati jaka leđa da takvim ljudima pokažeš da ih se ne bojiš.
ma nije to bas tako
ne trebas biti mudonja samo ne trebas biti mekusac
svaki taj zestoki te vise postujes kad mu kazes u lice nego ovi sto mu stope ljube
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24265
Joined: 26/08/2007 17:10

#7396 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

Dobro
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#7397 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

LSD wrote: 07/06/2021 23:10 Mohika, ko je veca legenda pitica : Torlak ili Muhidin Zukić ?
Zuka je bio srčan, u kost, gino za dres, nesto kao vaš Mulalic, ali meni je Torlak bolji igrač i ostavio je veci trag.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#7398 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

Charuga wrote: 08/06/2021 12:37
foxlife wrote: 08/06/2021 11:11
Charuga wrote: 08/06/2021 10:49 @foxlife

Ima roditelja i "roditelja", i ne možeš baš svakom objasniti lako. Dođe ti jedan roditelj, koji se vrti u najgorim krugovima društva, i koji je za da ga ne sretneš na ulici, a ti mu moraš objasniti da mu dijete ne zna. Ili roditelj koji je ministar i ima uticaja. Ma nije ni tim trenerima lako u okruženju koje vlada kod nas.
nisam rekao da je lako
al zato i kazem treba biti profesionalac
a profesionalac ce reci i ministru i tom kriminalcu pasa nek tebi dijete ganja fakultet a tebi seme po gradu bit ce uspjesniji
Prije bih rekao "mudonja", jer profesionalizam ne pomaže kod prvog soja ljudi. Doduše, trebao bi imati jaka leđa da takvim ljudima pokažeš da ih se ne bojiš.
Ja sam čuo da kod vas,u nizim kategorijama, igra Keljemendijev mali. Haj ti sad gledaj kako ces se postaviti tu. Mozda mali i zaslužuje prvi tim, a mozda je na klupi. Ne znam, zar je kod vas 100 članarina, u AFH je bila 50,ako se ne varam,akademija dzaba?
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#7399 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Raigor Stonehoof »

Amar Osim pronasao novi angazman, ekvivalentan svom fudbalskom "znanju" :oops:

https://www.klix.ba/sport/nogomet/amar- ... /210608169
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24265
Joined: 26/08/2007 17:10

#7400 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

last mohicans wrote: 08/06/2021 15:13
Charuga wrote: 08/06/2021 12:37Prije bih rekao "mudonja", jer profesionalizam ne pomaže kod prvog soja ljudi. Doduše, trebao bi imati jaka leđa da takvim ljudima pokažeš da ih se ne bojiš.
Ja sam čuo da kod vas,u nizim kategorijama, igra Keljemendijev mali. Haj ti sad gledaj kako ces se postaviti tu. Mozda mali i zaslužuje prvi tim, a mozda je na klupi. Ne znam, zar je kod vas 100 članarina, u AFH je bila 50,ako se ne varam,akademija dzaba?
Upravo tako, zato sam i napisao da treba biti "mudonja".

Članarina je bila 70 KM nekada, ne znam da li je pojeftinila, poskupila nije.
Akademija jeste džaba, ali kaže jaran što mu je sin u akademiji, jeftinije ga je izlazilo dok je mali bio u ŠF AFH nego sada. Sada ga gorivo dođe puno više nego što je plačao članarinu u ŠF. Oprema, turniri, ... sve se plača kao i u ŠF.
Post Reply