Premijer liga BiH - @manijak1

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5826 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

animus wrote: 16/05/2021 23:59
Razlika izmedju vas i nas je da ste vi u zoni gdje niste bitni i sada mozete igrati koliko mozete. Da vas mogu gurnuti na dno nebi vam bilo nista bolje. Mi isto pisemo stalno protiv ovakvog sudjenja ali ne pita nas niko jer zna se ko upravlja sudijama.
Ovo je bas bezobrazno sta rade u zadnje vrijeme. Nema smisla vise ova liga jer ovo nema veze sa sportom.
Da je publika na tribinama nebi ovo bilo bas ovako. Bilo bi nereda i belaja. Ovako koriste situaciju da nas maltretiraju.

Protiv Slobode je nas prvi šut bio u 67. minuti a protiv Mladosti ga nismo ni imali. Nije slucajno da je ekipa u ovakvoj formi.
Vinko i Vico su ovo dobro isplanirali i proveli. Krivi su ljudi iz Uprave koji nisu reagovali na vrijeme. Vinko je ocigledno podlegao ucjenama. Kad jos tome dodas katastrofalnu transfer politiku zadnju godinu dana dobijes ekipu koja ne moze trenutno pobijediti ni Stupcanicu iz Olova s kojom se Osim jr. nekada šalio.
Razlika izmedju vas i nas je da smo mi navikli da nas sudije kradu. Evo iz glave, protiv Sloge presmijesan penal. Protiv vas, pobjeda golom iz ofsajda. I tako iz sezone u sezonu, klepi nas ko stigne.
Vi ste tek spoznali kakvo je sudjenje u PL.
Eto i Zeljo je ove sezone ostecen u nekoliko utakmica, pa niko nista dok vam nije dosla voda do grla.
User avatar
hrasno38
Posts: 31478
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5827 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hrasno38 »

animus wrote: 16/05/2021 23:37
plain vanilla wrote: 16/05/2021 23:31
animus wrote: 16/05/2021 23:28 Mi smo sjebali sezonu kao sto niko nije. Sramota sta smo sebi dozvolili ali sve se to vidjelo jos na pocetku kad nismo nikome mogli gol dati. Hadzic nas je debelo zajebao a Vinko baš popisao.
Pojedini igraci su pokazali da nemaju ni p od profesionalizma.
Ali opet sve u svemu ekipa nije bila toliko losa da ne odbrani plus 13 bodova.
Ja i dalje mislim da je ova ekipa najbolja u ligi a druga najjaca ekipa Želje pa onda Zrinjskog.
Sa ovim cirkusom od suđenja to nije tako i niko nema šanse protiv Borca koji na pripremana nije mogao nikome dati gol. Tako ce im biti i u Europi. Jednostavno je ovo bilo na silu.
Sve ostale ekipe su unistile sudije i djaba ti extra tim kad te sudije sjebu u par utakmica. Nema dizanja forme i vraćanja kad psihicki potones.
Ako ce ovako biti i slijedece sezone treba u startu sve bojkotovati.
Ako su jedine sudije Mujic Gigovic Petrovic Njegomirovic onda nema potrebe ni igrati.
Nemam namjeru da opravdam nase lose rezultate ali sudjenje nikad nije bilo gore zadnjih 15 godina. Masa ljudi ce prestati pratiti ovu ligu a onda mozes sve ugasiti.
Danas nemate sut u okvir gola i opet sudije krive?
Mi smo ko ekipa odavno potonuli. To i pisem. Ekipa unistena i nema sanse ikoga da dobiju. Trebat ce vremena da se ponovo vrate. A za to pored svega ostalog zasluge imaju i sudije. Ali nismo samo mi u toj situaciji. Što je Željo ovako loš? Dobra ekipa ali ne može se prepoznati.
Pa mozda upravo izmedju ostaloga sto su nas unakazile sudije pravih 4-5 kola nastavka kada se razmisljalo o sustizanju Sarajeva. Mada too jeste sasvim sigurno jedan od razloga ja ga necu uzeti kao primarni jer po meni primarni razlog se zove Amar Osim koji je u timu napravio haos svojom aroganicjom i pametovanjem. Od poetka nije dvvije utakmice sastavio sa istim sastavom pa samim tim nije imao sta ni da uigra. kako ce npadaci saradjivati sa veznim redom kad igraju svaku trecu utakmicu ili kako ce vezni red funkcionisati kad se stalno mijenja. Amar Osim je trenerski laik i ja to odavno govorim bez obzira sto su se mnogi ibretili i danas se ibrete na mene. Trener koji u zivotu nije trenirao ozbiljniju ekipu od Zelje je kita Marjanova od trenera. Nakon onoliko titula i kupova da nije dobio ponudu od nekog ozbiljnijeg kluba...ma hajte molim vas :D Na kraju je doslo do toga da u ekipi nema ni trun hemije, kompaktnosti, samo opravdano nezadovoljstvo, kasnjenje plata, bezvoljnost i uz evidnetne kradje na pojedinim utakmicama tu smo gdje jesmo.
Ako je neko zaista smisljeno odradio ove kradje treba mu cestitati jer prvo su unistili Zelju jer je bio puno ozbiljniji za nastavak od Sarajeva aonda su malo po malo cvakali a Sarajevo se svakako samo od sebe pocelo urusavati zbog unutrasnjih problema u klubu i Borac je samo sve to znalacki iskoristio. Rijetko ko je u nasoj ligi uzeo titulu bez pomoci sudija....mozda maksimalno 2-3 da bi se mogle nazavti "postenim" tako da ni ova nije nesto novo. Samo VAR i to prije terena i svega trebaju klubovi da traze. Dzaba ti dobar teren kad te sudije masakriraju.
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#5828 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

plain vanilla wrote: 17/05/2021 00:05
animus wrote: 16/05/2021 23:59
Razlika izmedju vas i nas je da ste vi u zoni gdje niste bitni i sada mozete igrati koliko mozete. Da vas mogu gurnuti na dno nebi vam bilo nista bolje. Mi isto pisemo stalno protiv ovakvog sudjenja ali ne pita nas niko jer zna se ko upravlja sudijama.
Ovo je bas bezobrazno sta rade u zadnje vrijeme. Nema smisla vise ova liga jer ovo nema veze sa sportom.
Da je publika na tribinama nebi ovo bilo bas ovako. Bilo bi nereda i belaja. Ovako koriste situaciju da nas maltretiraju.

Protiv Slobode je nas prvi šut bio u 67. minuti a protiv Mladosti ga nismo ni imali. Nije slucajno da je ekipa u ovakvoj formi.
Vinko i Vico su ovo dobro isplanirali i proveli. Krivi su ljudi iz Uprave koji nisu reagovali na vrijeme. Vinko je ocigledno podlegao ucjenama. Kad jos tome dodas katastrofalnu transfer politiku zadnju godinu dana dobijes ekipu koja ne moze trenutno pobijediti ni Stupcanicu iz Olova s kojom se Osim jr. nekada šalio.
Razlika izmedju vas i nas je da smo mi navikli da nas sudije kradu. Evo iz glave, protiv Sloge presmijesan penal. Protiv vas, pobjeda golom iz ofsajda. I tako iz sezone u sezonu, klepi nas ko stigne.
Vi ste tek spoznali kakvo je sudjenje u PL.
Eto i Zeljo je ove sezone ostecen u nekoliko utakmica, pa niko nista dok vam nije dosla voda do grla.
Ispade da nikad Sarajevo nije bilo oštećeno prije ove sezone :roll:

Nikad prije, a ni poslije, ne pamtim ofirniji penal od ovoga koji je sviran protiv Sarajeva

User avatar
Logovan
Posts: 94405
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5829 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

plain vanilla wrote: 17/05/2021 00:05 Razlika izmedju vas i nas je da smo mi navikli da nas sudije kradu. Evo iz glave, protiv Sloge presmijesan penal. Protiv vas, pobjeda golom iz ofsajda. I tako iz sezone u sezonu, klepi nas ko stigne.
Vi ste tek spoznali kakvo je sudjenje u PL.
Eto i Zeljo je ove sezone ostecen u nekoliko utakmica, pa niko nista dok vam nije dosla voda do grla.
Ne, nagledali smo se mi krađa i razno raznih lopovluka. Istrpili smo mi sve i svašta. Može se knjiga napisati.

Evo ovako iz glave, par krađa u Mostaru protiv Zrinjskog (npr. penal koji je "napravio" Mujakić :lol: ), čak su nam i Džakmića pogodili u glavu (mislim da je bio u pitanju kamen), par krađa u Širokom, u Širokom isto i prekidi i gađanje naših igrača, slučaj Gavarić, slučaj Sadović, itd, itd, itd. Ima još gomila ovoga. :D
User avatar
hilmija frlj
Posts: 967
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#5830 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hilmija frlj »

Mislim da je Sarajevo jedino zaslužilo titulu ove godine. Jedini su uredno platili gdje je Hadžić odnio pare u sudijsku organizaciju. Nije pošteno da neko uzme titulu samo zato što ima jači uticaj u savezu. Ja bih to prijavio Uefi. Narušen je integritet takmičenja. Kakva su to pravila? Valjda kad platiš nešto to i dobiješ?
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#5831 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by animus »

Do sada je bilo uvijek sitnih sudijskih kradja ili sudijskih gresaka. Nije to nista strasno kad se desi jer nema tu plana da te uniste. Nismo ni mi bili zaštićeni jer se znalo i nama desiti da nam sudije ne sude ciste penale iz kola u kolo a da protivnicima sviraju i kada to nije.
Ovo sada je nesto drugo. Borac se gura iz kola u kolo. Detaljno se radi ne samo na toj utakmici nego i kolo ranije gdje se protivnik planski oslabi iskljucenjima. Borac nema ni blizu kvalitet za ovoliki niz bez poraza. A zadnji put kad je porazen sudija Peljto je kaznjen nedelegiranjem. Kad to uradis najboljem sudiji bez razloga onda ne mozes ocekivati da će se neki drugi sudija usprotiviti.
Sad kad je Borac obezbijedio titulu ide se na izbacivanje Olimpika. Dajes crveni karton igracu nad kojim je napravljen penal koji pri tome ne sviraš. I kako igraci Olimpika da odigraju slijedecu utakmicu. Ubio si ih psihicki.
Sudije nikom ne odgovaraju osim Vici. Klubovi nemaju kome da se žale jer cak i kad nesto spomenu dobiju kaznu. I sta sada trebamo raditi. Pustiti ovako i ne buniti se ili napraviti pobunu?
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#5832 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Grean »

@plain vanilla, pisete besmislice.

Sudije su grijesile i prije ove sezone ali bilo je i debelih suspenzija, sve do te famozne utakmice Borac - Velez nakon koje zbog suspenzije sudije novi predsjednik ide u osvetnicki pohod i smjenjuje sudijsku komisiju ili kako se vec zovu.

Od tada vise ni jedan sudija nije kaznjen a desavale su se lakrdije iz kola u kolo.

Bravo @Anquilla za najofirniji penal ikad dosudjen.


FKS neka se sad pokaze vezano za Olimpik ako su vec napravili nekakvo udruzenje.
User avatar
hilmija frlj
Posts: 967
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#5833 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hilmija frlj »

Boli nas kurac!
Došao đavo po svoje.
Dok su druge klali smijali ste se.
Dok su vas gurali i uzimali titule, bilo vam šega.
Odjebaus!
Last edited by hilmija frlj on 17/05/2021 00:28, edited 1 time in total.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#5834 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by mirza_15 »

Grean wrote: 17/05/2021 00:22 @plain vanilla, pisete besmislice.

Sudije su grijesile i prije ove sezone ali bilo je i debelih suspenzija, sve do te famozne utakmice Borac - Velez nakon koje zbog suspenzije sudije novi predsjednik ide u osvetnicki pohod i smjenjuje sudijsku komisiju ili kako se vec zovu.

Od tada vise ni jedan sudija nije kaznjen a desavale su se lakrdije iz kola u kolo.

Bravo @Anquilla za najofirniji penal ikad dosudjen.


FKS neka se sad pokaze vezano za Olimpik ako su vec napravili nekakvo udruzenje.
Jeste. Kažnjen je Irfan Peljto jer je Borac izgubio u Mostaru.
User avatar
hilmija frlj
Posts: 967
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#5835 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hilmija frlj »

Koliko je kažnjen?
Koliko kola nije sudio?
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#5836 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by animus »

hrasno38 wrote:
Pa mozda upravo izmedju ostaloga sto su nas unakazile sudije pravih 4-5 kola nastavka kada se razmisljalo o sustizanju Sarajeva. Mada too jeste sasvim sigurno jedan od razloga ja ga necu uzeti kao primarni jer po meni primarni razlog se zove Amar Osim koji je u timu napravio haos svojom aroganicjom i pametovanjem. Od poetka nije dvvije utakmice sastavio sa istim sastavom pa samim tim nije imao sta ni da uigra. kako ce npadaci saradjivati sa veznim redom kad igraju svaku trecu utakmicu ili kako ce vezni red funkcionisati kad se stalno mijenja. Amar Osim je trenerski laik i ja to odavno govorim bez obzira sto su se mnogi ibretili i danas se ibrete na mene. Trener koji u zivotu nije trenirao ozbiljniju ekipu od Zelje je kita Marjanova od trenera. Nakon onoliko titula i kupova da nije dobio ponudu od nekog ozbiljnijeg kluba...ma hajte molim vas :D Na kraju je doslo do toga da u ekipi nema ni trun hemije, kompaktnosti, samo opravdano nezadovoljstvo, kasnjenje plata, bezvoljnost i uz evidnetne kradje na pojedinim utakmicama tu smo gdje jesmo.
Ako je neko zaista smisljeno odradio ove kradje treba mu cestitati jer prvo su unistili Zelju jer je bio puno ozbiljniji za nastavak od Sarajeva aonda su malo po malo cvakali a Sarajevo se svakako samo od sebe pocelo urusavati zbog unutrasnjih problema u klubu i Borac je samo sve to znalacki iskoristio. Rijetko ko je u nasoj ligi uzeo titulu bez pomoci sudija....mozda maksimalno 2-3 da bi se mogle nazavti "postenim" tako da ni ova nije nesto novo. Samo VAR i to prije terena i svega trebaju klubovi da traze. Dzaba ti dobar teren kad te sudije masakriraju.
Amar je za nasu ligu jedan od najboljih trenera. Svasta se njemu izdesavalo na sta nije imao utjecaja. Niko nije mogao ocekivati pandemiju i pad prihoda. Sudijske kradje su isto neocekivane u ovom obimu.
Ali realno kad pogledas sastav Želje sa Štilićem, Zecom, Bekricem, Lendricem očekuješ da ce se bar do zadnjeg kola boriti za titulu. Mi smo vas gledali kao glavne konkurente i niko nije ocekivao ovakav pad. Moje misljenje je da su vas najvise sudije sjebale i steta vam je sto ce vam ova ekipa ostati u losem sjećanju a odavno poimenično niste imali bolji tim.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#5837 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

mirza_15 wrote: 17/05/2021 00:28
Grean wrote: 17/05/2021 00:22 @plain vanilla, pisete besmislice.

Sudije su grijesile i prije ove sezone ali bilo je i debelih suspenzija, sve do te famozne utakmice Borac - Velez nakon koje zbog suspenzije sudije novi predsjednik ide u osvetnicki pohod i smjenjuje sudijsku komisiju ili kako se vec zovu.

Od tada vise ni jedan sudija nije kaznjen a desavale su se lakrdije iz kola u kolo.

Bravo @Anquilla za najofirniji penal ikad dosudjen.


FKS neka se sad pokaze vezano za Olimpik ako su vec napravili nekakvo udruzenje.
Jeste. Kažnjen je Irfan Peljto jer je Borac izgubio u Mostaru.
Ja sam to i zaboravio,jbt. Sve je očito i jasno. Kaznis sudiju koji LE sudi i na svjetskoj je sceni. Znam da ga više nisu delegirali. Je li danas sudio?
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#5838 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by mirza_15 »

Logovan wrote: 17/05/2021 00:16
plain vanilla wrote: 17/05/2021 00:05 Razlika izmedju vas i nas je da smo mi navikli da nas sudije kradu. Evo iz glave, protiv Sloge presmijesan penal. Protiv vas, pobjeda golom iz ofsajda. I tako iz sezone u sezonu, klepi nas ko stigne.
Vi ste tek spoznali kakvo je sudjenje u PL.
Eto i Zeljo je ove sezone ostecen u nekoliko utakmica, pa niko nista dok vam nije dosla voda do grla.
Ne, nagledali smo se mi krađa i razno raznih lopovluka. Istrpili smo mi sve i svašta. Može se knjiga napisati.

Evo ovako iz glave, par krađa u Mostaru protiv Zrinjskog (npr. penal koji je "napravio" Mujakić :lol: ), čak su nam i Džakmića pogodili u glavu (mislim da je bio u pitanju kamen), par krađa u Širokom, u Širokom isto i prekidi i gađanje naših igrača, slučaj Gavarić, slučaj Sadović, itd, itd, itd. Ima još gomila ovoga. :D
Ma prošle sezone se hvatale lopte rukama u šesnaestercu Slobode u Tuzli. I protiv drugog kluba iz TK smo oštećeni na Tušnju te sezone. Samo nismo kukali. Bilo je uvijek grešaka, ali ovo što se ove sezone radi je katastrofa.

Borac - Velež
Sakačenje Želje u nekoli utakmica ovog proljeća.
Tc - Sarajevo sudi sudija iz BL crveni i nesviran penal
Zrinjski - Sarajevo nesviran penal za Sarajevo, sviran nepostojeći za Zrinjski plus katronijada igrača Sarajeva (generalno je Sarajevo u samom vrhu, ako ne i prvo po broju kartona)
Derbi, penal za Želju i nesviran za Sarajevo
Velež - Krupa kartonisanje ključnih igrača Veleža jer trebaju igrati sa Borcem
Borac - Radnik, penal za Borac kod rezultata 1:1 (smiješan). Uprava Radnika napustila utakmicu. Iz protesta nisu dali izjavu.
Radnik - Olimpik ne sviran tako očigledan penal za Olimpik plus drugi žuti zbog navodnog simuliranja. Iz aviona se vidi da je namjera u pitanju
Velež - Borac Sumnjiv penal u finišu utakmice za Borac, ali hajde ovaj se da komentarisati.
Velež - Sarajevo Kod rezultata 0:0 oboren Mešanović od posljednjeg igrača odbrane Veleža. Čist crveni. Poslije toga je Dupovac igrao rukom u šesnaestercu Sarajeva, a u sudijskom vremenu je bio očigledan penal nad Miličevićem koji nije bio sviran.

I na kraju, najjača utakmica je Borac-Zrinjski. Ne zbog gola Vranješa iz dvometarskog ofsajda nego zbog suđenja svih 90 minuta. Nije dao sudija igračima Zrinjskog da igraju. Sudija iz Prijedora, ali rekoše da ustvari živi u BL sudi utakmicu Borcu u BL. Dugo nisam vidio onako navlačenje za jednu ekipu svih 90 minuta. Izjava trenera Zrinjskog na kraju utakmice sve govori.

Pored svega ovoga, jedini sudija koji je na neki način kažnjen je Irfan Peljto jer je Borac samo tu utakmicu ovog proljeća izgubio.

(Koje sezone su igrači Krupe ili Radnika htjeli da napuste stadion u BL? i ta utakmica je bila presmješna)

Vjerovatno sam u svemu ovome dosta toga i propustio jer sam pratio samo ono što mi je bilo interesantno.

I da me neko pogrešno ne shvati, nije ovo izgovor za izgubljenu titulu. Tu smo samo krivi. Od 12 utakmica ovog proljeća u 7 nismo dali gol, a u 4 smo dali po jedan. Ne osvaja se titula tako. Samo navodim da ovako nije bilo zadnjih 10 godina. Suđenje je bilo solidno do ove sezone. Ako je i bilo grešaka nije bilo ovako sistematske pljačke iz kola u kolo i navlačenja.
Last edited by mirza_15 on 17/05/2021 00:55, edited 2 times in total.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#5839 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by mirza_15 »

last mohicans wrote: 17/05/2021 00:37
mirza_15 wrote: 17/05/2021 00:28
Grean wrote: 17/05/2021 00:22 @plain vanilla, pisete besmislice.

Sudije su grijesile i prije ove sezone ali bilo je i debelih suspenzija, sve do te famozne utakmice Borac - Velez nakon koje zbog suspenzije sudije novi predsjednik ide u osvetnicki pohod i smjenjuje sudijsku komisiju ili kako se vec zovu.

Od tada vise ni jedan sudija nije kaznjen a desavale su se lakrdije iz kola u kolo.

Bravo @Anquilla za najofirniji penal ikad dosudjen.


FKS neka se sad pokaze vezano za Olimpik ako su vec napravili nekakvo udruzenje.
Jeste. Kažnjen je Irfan Peljto jer je Borac izgubio u Mostaru.
Ja sam to i zaboravio,jbt. Sve je očito i jasno. Kaznis sudiju koji LE sudi i na svjetskoj je sceni. Znam da ga više nisu delegirali. Je li danas sudio?
Danas je sudio neku utakmicu. Dugo ga nije bilo.
User avatar
hilmija frlj
Posts: 967
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#5840 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hilmija frlj »

25. Aprila sudio Željo - Olimpik
28. Aprila sudio derbi Široki - Zrinjski
5. Maja išao u Grčku sudio derbi, uzeo lovu. Zato nije delegiran dva kola.
Danas sudio.
Opet pitam, koliko je kažnjen zbog suđenja Borcu?
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#5841 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

mirza_15 wrote: 17/05/2021 00:50
Logovan wrote: 17/05/2021 00:16
plain vanilla wrote: 17/05/2021 00:05 Razlika izmedju vas i nas je da smo mi navikli da nas sudije kradu. Evo iz glave, protiv Sloge presmijesan penal. Protiv vas, pobjeda golom iz ofsajda. I tako iz sezone u sezonu, klepi nas ko stigne.
Vi ste tek spoznali kakvo je sudjenje u PL.
Eto i Zeljo je ove sezone ostecen u nekoliko utakmica, pa niko nista dok vam nije dosla voda do grla.
Ne, nagledali smo se mi krađa i razno raznih lopovluka. Istrpili smo mi sve i svašta. Može se knjiga napisati.

Evo ovako iz glave, par krađa u Mostaru protiv Zrinjskog (npr. penal koji je "napravio" Mujakić :lol: ), čak su nam i Džakmića pogodili u glavu (mislim da je bio u pitanju kamen), par krađa u Širokom, u Širokom isto i prekidi i gađanje naših igrača, slučaj Gavarić, slučaj Sadović, itd, itd, itd. Ima još gomila ovoga. :D
Ma prošle sezone se hvatale lopte rukama u šesnaestercu Slobode u Tuzli. I protiv drugog kluba iz TK smo oštećeni na Tušnju te sezone. Samo nismo kukali. Bilo je uvijek grešaka, ali ovo što se ove sezone radi je katastrofa.

Borac - Velež
Sakačenje Želje u nekoli utakmica ovog proljeća.
Tc - Sarajevo sudi sudija iz BL crveni i nesviran penal
Zrinjski - Sarajevo nesviran penal za Sarajevo, sviran nepostojeći za Zrinjski plus katronijada igrača Sarajeva (generalno je Sarajevo u samom vrhu, ako ne i prvo po broju kartona)
Derbi, penal za Želju i nesviran za Sarajevo
Velež - Krupa kartonisanje ključnih igrača Veleža jer trebaju igrati sa Borcem
Borac - Radnik, penal za Borac kod rezultata 1:1 (smiješan). Uprava Radnika napustila utakmicu. Iz protesta nisu dali izjavu.
Radnik - Olimpik ne sviran tako očigledan penal za Olimpik plus drugi žuti zbog navodnog simuliranja. Iz aviona se vidi da je namjera u pitanju
Velež - Borac Sumnjiv penal u finišu utakmice za Borac, ali hajde ovaj se da komentarisati.
Velež - Sarajevo Kod rezultata 0:0 oboren Mešanović od posljednjeg igrača odbrane Veleža. Čist crveni. Poslije toga je Dupovac igrao rukom u šesnaestercu Sarajeva, a u sudijskom vremenu je bio očigledan penal nad Miličevićem koji nije bio sviran.

I na kraju, najjača utakmica je Borac-Zrinjski. Ne zbog gola Vranješa iz dvometarskog ofsajda nego zbog suđenja svih 90 minuta. Nije dao sudija igračima Zrinjskog da igraju. Sudija iz Prijedora, ali rekoše da ustvari živi u BL sudi utakmicu Borcu u BL. Dugo nisam vidio onako navlačenje za jednu ekipu svih 90 minuta. Izjava trenera Zrinjskog na kraju utakmice sve govori.

Pored svega ovoga, jedini sudija koji je na neki način kažnjen je Irfan Peljto jer je Borac samo tu utakmicu ovog proljeća izgubio.

(Koje sezone su igrači Krupe ili Radnika htjeli da napuste stadion u BL? i ta utakmica je bila presmješna)

Vjerovatno sam u svemu ovome dosta toga i propustio jer sam pratio samo ono što mi je bilo interesantno.

I da me neko pogrešno ne shvati, nije ovo izgovor za izgubljenu titulu. Tu smo samo krivi. Od 12 utakmica ovog proljeća u 7 nismo dali gol, a u 4 smo dali po jedan. Ne osvaja se titula tako. Samo navodim da ovako nije bilo zadnjih 10 godina. Suđenje je bilo solidno do ove sezone. Ako je i bilo grešaka nije bilo ovako sistematske pljačke iz kola u kolo i navlačenja.
:thumbup:
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#5842 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by mirza_15 »

hilmija frlj wrote: 17/05/2021 00:54 28. Aprila sudio derbi Široki-Zrinjski
5. Maja išao u Grčku sudio derbi, uzeo lovu. Zato nije delegiran dva kola.
Danas sudio.
Nije delegiran dva kola jer je sudio jednu utakmicu u Grčkoj. Valjda potrajao put iz Grčke do BiH. Pored te dvije je sudio Velež - Borac i još jednu ovog proljeća, a u nemilosti je bio jer je navodno trebao dosuditi neki penal za Borac u Mostaru.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#5843 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

Nisam upratio da su čelnici Radnika odbili da daju izjave, ali je simptomatično kako su im za tu krađu danas s kamatom vratili protiv Olimpika. Ovo je zlo koje Vico radi, jos ovaj trener Borca večeras kao pita šta je sporno? Ti si pobrojao brdo stvari, a jedan novinar nije spreman da mu ovo saspe u labrnju. Klubovi iz FBiH se moraju organizirati i kriminalcu se mora stati na crtu. Ove godine mi, sljedece godine neko drugi. Ne bi loše bilo da se i navijači malo iskupe pred savez kad govno kriminalno posjecuje SA. A regularnosti takmičenja prijaviti FiFI i UEFI. Pa nisu ovo vremena Munje i Dominkovica. Ja ne znam kakvi su statuti drugih saveza i da li je moguce da jedan savez nema uopce komisiju, odbor ili kako se vec zove koji delegira suce?
User avatar
hilmija frlj
Posts: 967
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#5844 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hilmija frlj »

mirza_15 wrote: 17/05/2021 00:58
hilmija frlj wrote: 17/05/2021 00:54 28. Aprila sudio derbi Široki-Zrinjski
5. Maja išao u Grčku sudio derbi, uzeo lovu. Zato nije delegiran dva kola.
Danas sudio.
Nije delegiran dva kola jer je sudio jednu utakmicu u Grčkoj. Valjda potrajao put iz Grčke do BiH. Pored te dvije je sudio Velež - Borac i još jednu ovog proljeća, a u nemilosti je bio jer je navodno trebao dosuditi neki penal za Borac u Mostaru.
Koliko je kažnjen?
Sudio Željo - Olimpik
Pogrešio sam za Široki - Zrinjski. Igrali su 1.5. tada je sudio Peljto. Pa je otišao u Grčku.
Mislim da je poslije toga na jednoj utakmici bio 4. sudija.
Danas opet sudi.
Dakle, nije u nemilosti, niti je skinut sa liste, niti je kažnjen.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#5845 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by mirza_15 »

last mohicans wrote: 17/05/2021 01:00 Nisam upratio da su čelnici Radnika odbili da daju izjave, ali je simptomatično kako su im za tu krađu danas s kamatom vratili protiv Olimpika. Ovo je zlo koje Vico radi, jos ovaj trener Borca večeras kao pita šta je sporno? Ti si pobrojao brdo stvari, a jedan novinar nije spreman da mu ovo saspe u labrnju. Klubovi iz FBiH se moraju organizirati i kriminalcu se mora stati na crtu. Ove godine mi, sljedece godine neko drugi. Ne bi loše bilo da se i navijači malo iskupe pred savez kad govno kriminalno posjecuje SA. A regularnosti takmičenja prijaviti FiFI i UEFI. Pa nisu ovo vremena Munje i Dominkovica. Ja ne znam kakvi su statuti drugih saveza i da li je moguce da jedan savez nema uopce komisiju, odbor ili kako se vec zove koji delegira suce?
Moje mišljenje je da se navlači Krupi, a ne Radniku. Mislim da danas nije guran Radnik nego Krupa. Krupa sada igra protiv Olimpika kojem su suspendovana najmanje dva igrača i pobjedom vjerovatno ostaje u ligi. Jedino da mi izgubimo od Radnika pa da se zakuha.

Trener Radnika nije dao izjavu za Arenu iz protesta zbog suđenja. Ne znam je li se kasnije pojavio na press konferenciji jer za nepojavljivanje na njoj kažnjavaju.
User avatar
hrasno38
Posts: 31478
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5846 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hrasno38 »

mirza_15 wrote: 17/05/2021 00:50
Logovan wrote: 17/05/2021 00:16
plain vanilla wrote: 17/05/2021 00:05 Razlika izmedju vas i nas je da smo mi navikli da nas sudije kradu. Evo iz glave, protiv Sloge presmijesan penal. Protiv vas, pobjeda golom iz ofsajda. I tako iz sezone u sezonu, klepi nas ko stigne.
Vi ste tek spoznali kakvo je sudjenje u PL.
Eto i Zeljo je ove sezone ostecen u nekoliko utakmica, pa niko nista dok vam nije dosla voda do grla.
Ne, nagledali smo se mi krađa i razno raznih lopovluka. Istrpili smo mi sve i svašta. Može se knjiga napisati.

Evo ovako iz glave, par krađa u Mostaru protiv Zrinjskog (npr. penal koji je "napravio" Mujakić :lol: ), čak su nam i Džakmića pogodili u glavu (mislim da je bio u pitanju kamen), par krađa u Širokom, u Širokom isto i prekidi i gađanje naših igrača, slučaj Gavarić, slučaj Sadović, itd, itd, itd. Ima još gomila ovoga. :D
Ma prošle sezone se hvatale lopte rukama u šesnaestercu Slobode u Tuzli. I protiv drugog kluba iz TK smo oštećeni na Tušnju te sezone. Samo nismo kukali. Bilo je uvijek grešaka, ali ovo što se ove sezone radi je katastrofa.

Borac - Velež
Sakačenje Želje u nekoli utakmica ovog proljeća.
Tc - Sarajevo sudi sudija iz BL crveni i nesviran penal
Zrinjski - Sarajevo nesviran penal za Sarajevo, sviran nepostojeći za Zrinjski plus katronijada igrača Sarajeva (generalno je Sarajevo u samom vrhu, ako ne i prvo po broju kartona)
Derbi, penal za Želju i nesviran za Sarajevo
Velež - Krupa kartonisanje ključnih igrača Veleža jer trebaju igrati sa Borcem
Borac - Radnik, penal za Borac kod rezultata 1:1 (smiješan). Uprava Radnika napustila utakmicu. Iz protesta nisu dali izjavu.
Radnik - Olimpik ne sviran tako očigledan penal za Olimpik plus drugi žuti zbog navodnog simuliranja. Iz aviona se vidi da je namjera u pitanju
Velež - Borac Sumnjiv penal u finišu utakmice za Borac, ali hajde ovaj se da komentarisati.
Velež - Sarajevo Kod rezultata 0:0 oboren Mešanović od posljednjeg igrača odbrane Veleža. Čist crveni. Poslije toga je Dupovac igrao rukom u šesnaestercu Sarajeva, a u sudijskom vremenu je bio očigledan penal nad Miličevićem koji nije bio sviran.

I na kraju, najjača utakmica je Borac-Zrinjski. Ne zbog gola Vranješa iz dvometarskog ofsajda nego zbog suđenja svih 90 minuta. Nije dao sudija igračima Zrinjskog da igraju. Sudija iz Prijedora, ali rekoše da ustvari živi u BL sudi utakmicu Borcu u BL. Dugo nisam vidio onako navlačenje za jednu ekipu svih 90 minuta. Izjava trenera Zrinjskog na kraju utakmice sve govori.

Pored svega ovoga, jedini sudija koji je na neki način kažnjen je Irfan Peljto jer je Borac samo tu utakmicu ovog proljeća izgubio.

(Koje sezone su igrači Krupe ili Radnika htjeli da napuste stadion u BL? i ta utakmica je bila presmješna)

Vjerovatno sam u svemu ovome dosta toga i propustio jer sam pratio samo ono što mi je bilo interesantno.

I da me neko pogrešno ne shvati, nije ovo izgovor za izgubljenu titulu. Tu smo samo krivi. Od 12 utakmica ovog proljeća u 7 nismo dali gol, a u 4 smo dali po jedan. Ne osvaja se titula tako. Samo navodim da ovako nije bilo zadnjih 10 godina. Suđenje je bilo solidno do ove sezone. Ako je i bilo grešaka nije bilo ovako sistematske pljačke iz kola u kolo i navlačenja.
Da i jos dodati....
Sarajevo:Krupa nije sviran cist penal za Krupu
Mladost: Sarajevo nije sviran cist penal za Mladost
Gol Ahmetovica protiv Slobode iz ofsajda
I ajde da kazem vrlo sumnjiv ponisten gol Zelji u derbiju na Grbavici ali eto nek bude 50/50%
User avatar
hrasno38
Posts: 31478
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5847 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hrasno38 »

last mohicans wrote: 17/05/2021 01:00 Nisam upratio da su čelnici Radnika odbili da daju izjave, ali je simptomatično kako su im za tu krađu danas s kamatom vratili protiv Olimpika. Ovo je zlo koje Vico radi, jos ovaj trener Borca večeras kao pita šta je sporno? Ti si pobrojao brdo stvari, a jedan novinar nije spreman da mu ovo saspe u labrnju. Klubovi iz FBiH se moraju organizirati i kriminalcu se mora stati na crtu. Ove godine mi, sljedece godine neko drugi. Ne bi loše bilo da se i navijači malo iskupe pred savez kad govno kriminalno posjecuje SA. A regularnosti takmičenja prijaviti FiFI i UEFI. Pa nisu ovo vremena Munje i Dominkovica. Ja ne znam kakvi su statuti drugih saveza i da li je moguce da jedan savez nema uopce komisiju, odbor ili kako se vec zove koji delegira suce?
Moze ali i da se ponisti proslo prvenstvo jer je neregularno prekinuto!
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#5848 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Gerro »

Star covjek a toliko kmeci na sudjenje jel te bar malo stid brate
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#5849 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

last mohicans wrote: 17/05/2021 01:00 Nisam upratio da su čelnici Radnika odbili da daju izjave, ali je simptomatično kako su im za tu krađu danas s kamatom vratili protiv Olimpika. Ovo je zlo koje Vico radi, jos ovaj trener Borca večeras kao pita šta je sporno? Ti si pobrojao brdo stvari, a jedan novinar nije spreman da mu ovo saspe u labrnju. Klubovi iz FBiH se moraju organizirati i kriminalcu se mora stati na crtu. Ove godine mi, sljedece godine neko drugi. Ne bi loše bilo da se i navijači malo iskupe pred savez kad govno kriminalno posjecuje SA. A regularnosti takmičenja prijaviti FiFI i UEFI. Pa nisu ovo vremena Munje i Dominkovica. Ja ne znam kakvi su statuti drugih saveza i da li je moguce da jedan savez nema uopce komisiju, odbor ili kako se vec zove koji delegira suce?
Imamo ovaj komitet

Image

Ko ih je i kada delegirao, ne piše

Image

U normalnoj proceduri je predviđeno ovako:

Image
Last edited by Anquilla on 17/05/2021 01:16, edited 1 time in total.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#5850 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by mirza_15 »

hilmija frlj wrote: 17/05/2021 01:03
mirza_15 wrote: 17/05/2021 00:58
hilmija frlj wrote: 17/05/2021 00:54 28. Aprila sudio derbi Široki-Zrinjski
5. Maja išao u Grčku sudio derbi, uzeo lovu. Zato nije delegiran dva kola.
Danas sudio.
Nije delegiran dva kola jer je sudio jednu utakmicu u Grčkoj. Valjda potrajao put iz Grčke do BiH. Pored te dvije je sudio Velež - Borac i još jednu ovog proljeća, a u nemilosti je bio jer je navodno trebao dosuditi neki penal za Borac u Mostaru.
Koliko je kažnjen?
Sudio Željo - Olimpik
Pogrešio sam za Široki - Zrinjski. Igrali su 1.5. tada je sudio Peljto. Pa je otišao u Grčku.
Mislim da je poslije toga na jednoj utakmici bio 4. sudija.
Danas opet sudi.
Dakle, nije u nemilosti, niti je skinut sa liste, niti je kažnjen.
E čuj bio četvrti sudija. Jako.
Ovo kolo je tek četvrti put delegiran. I svaki put dobije neku marginalnu utakmicu. Derbiji ga zaobilaze u širokom luku. Od utakmice Velež Borac do utakmice Željo Olimpik je prošlo 5, 6 kola. Prije je bila velika kazna nedelegiranje dva ciklusa (6 kola). Sada ta kazna nije bila formalna, ali je bila suštinski.
Post Reply