Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#19201 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Milenkov buraz »

salik79 wrote: 15/05/2021 22:59
General War wrote: 15/05/2021 22:55
salik79 wrote: 15/05/2021 22:49

Dosli u goste, dobili po labrnji i bjez'te noge posra vas gu'ica.

Postavljao sam i svjedocenja vojnika i komandanata direkt pristiglih iz gostiju. 8-)
ma ja ba...pa cemu onda plac? Znaci pobjedjuje tvoja strana..jel tako?
Ne bi mi mrsko potraziti, a i vrijedi, da nisam dzaba prevodio (zao mi je sto su video prilozi odstranjeni, jer je bilo ljepota gledati i slusati ih 8-) ) :
salik79 wrote::D

Prilog TV-ARTE (francusko-njemacka tv kuca), koji je, opet, sastavljen iz priloga izraelskih novinara, koji su razgovarali s borcima direktno na povratku sa libanonskog ratista (potrudio sam se i preveo, po sekvencama, za one koji ne razumiju Njemacki):

Iz nekog razloga ovaj prilog na njemackom jeziku je "uklonjen", ali sam pronasao isti, samo na arapskom i engleskim prijevodom:


Za one kojima se ne da gledati, ukratko (sa onog "uklonjenog" videa) prijevod:

5:06 Interviewi sa zapovjednicima izraelske armije. Pazljivo slusajte!
Novinar: Da li si vidio borce Hizbullaha?!
Rezervni vodnik IDF-a: Samo kroz dvogled.
Novinar: Opisi ih.
Rezervni vodnik: Mladi ljudi, izmedju 18 i 25 godina. Ovo je teska borba.
Novinar: Zbog cega teska borba?
Vodnik: Jer je borba...koja se vodi protiv utvare/prividjenja.
Vodnik : Strepis za vlastitu sudbinu i za sudbinu ljudi oko tebe. Bili smo na ulazu u mjesto Metullah . Tamo smo vidjeli veliki broj mladica koje su unosili i iznosili na nosilima...kacuse(vbr-projektili)...Dobri momci, nikakve kukavice...Neprestano pucaju po nama. Tacno znaju gdje se nalazimo, cak i kada se krecemo. Jako su precizni. Mi bez tenkova...ne znam...dosta toga smo primili... prave bitke, osjecas se kao mis, kao u neprestanom grcu. Trcis prema svome stroju i osjecas da si sve agresivniji, onda dolazis do svojih granica i moras izaci. Dakle, pocinjes s operacijom i odjednom vise nisi u napadu nego u akciji spasavanja svojih povrijedjenih...Mala grupa (boraca) moze 2 tenka izbaciti iz stroja i vec je citava regimenta sa akcijama spasavanja i gasenja pozara zabavljena...frustrirajuce (osjecaj) je.

I drugi, sa njemackom sinkronizacijom:

Novinar(i)/Reporter(i):
Najnovije iz Kiryat Shmone, gdje teski projektili padaju, tesko raketiranje koje jos uvijek traje, projektili neprestano padaju...dovoze ranjenike, jedan za drugim se tretira, najmanje dvoje se bore za zivot. Informacije(neprovjerene) i izvjesca o rastucim gubitcima kolaju. Oko nas pozari, uzrokovani stalnim granatiranjem/raketiranjem kacusama (vbr). Prelijepi sjever se pretvorio u pakao. Jos uvijek padaju kacuse, posvuda pozari i plamenovi na svakom cosku. Prizor je nepodnosljiv, ne postoje rijeci koje bi ga opisale. Bezbroj ranjenih i poginulih, ovo mi je najnepodnosljiviji prizor u citavoj karijeri. Devet poginulih i njihovi lesevi leze ovdje zamotani u dekama, preko puta groblja u Kfar Gillady. U neposrednoj blizini gore automobili. Veliki broj ljudi stoji sa strane, posmatra ne vjerujuci svojim ocima.

1:17 Raketna paljba po Kiryat Shmoni. Ljudi, oslobodite put! Ovdje je po svuda krv, strasno je, grozno je. Groblje, zamislite – oko groblja jednostavno leze lesevi.
Da li su ranjeni izvuceni?
Nema ranjenih, ovdje su samo lesevi koji su ovuda, pred nama, polozeni.

1:38
Novinar/reporter: Da li ste do sada imali uspjeha?!
Pukovnik: Sama cinjenica da nismo u stanju da zaustavimo kacuse (vbr-projektile) je frustrirajuca. Puno je teze/kompliciranije nego sto smo mislili. Ne borimo se protiv vojske, nego protiv gerilskih trupa.

2:03
Novinar: Sta mislis (tvoje misljenje)?
Narednik: Ako (ponovo) udjemo u Libanon, i u to sam u potpunosti siguran/uvjeren, (za) dva sata - i svi koji su ovdje se vracaju u vrecama natrag. Cornet rakete, protutenkovske rakete i prica je zavrsena. Ne pomazu nam nikakve pametne izreke (pametovanja), svi to znaju, ali niko ne zeli reci. Ja to kazem bezuvjetno/jasno i glasno. To mogu ocijeniti, ja predstavljam vojsku na ratistu. Komadant sam i ne bih smio pricati, ali ako cemo govoriti istinu i ako se istina bude slusala svi ce se probuditi, koji bi se morali probuditi (progledati).

2:45
Novinar: Ahrali! Sta si danas radio?
Rezervni kapetan: Ovo ce ti se svidjeti. Vracam se sa sprovoda rodjaka koji je ubijen u Libanonu.
Novinar: Stvarno?
Rezervni kapetan: Da, zove se kao ja Aharon Yechezkel, 32 godine, zlatan momak. Jednostavno nije imao srece, primio je metak sprijeda, tamo gdje pancirna jakna ne stiti, kroz pazuho. I zato je morao umrijeti. Bio je stariji vodnik.

3:11
Komadant: Njihova disciplina je bila daleko bolja od nase. To ih cini borcima, a ne gerilcima.
Novinar: Dugo nisi spavao?
Komadant: Jako dugo, da.
Novinar: Kako ide sa ratom (kakvi su izgledi)? Sta mislis?
Komadant: Da nas je neko...neko nas je zajebao...neko je vojnike poslao ocito bez blage veze o bilo cemu. Netko se je pokusao profilirati preko ledja vojnika. Ne moze biti da se rat na pola prekida. Imamo toliko puno mrtvih, kroz vbr- napade, a nista nije razjasnjeno i zarobljeni sigurno nece biti pusteni na slobodu. Sta da se radi?! Tako nam je to ovdje...
Novinar: Hvala puno.

4:16
Novinar: I, sta se desava?
Komadant: Primjecujes da uopce ne shvacas sta se pred tobom odvija. Toliko se toga desava u trenu/sekundama. Samo kada cujes da je jos vise tenkovskih posada povrijedjeno, mi sjedimo u pozadini i...sta da radimo, osim da se medjusobno gledamo i molimo. Najbolje je kada si izvan tenka. Ustvari - ti si za akciju, ali ne zivis u utopiji, vani se odvija ratni film. Malo prije nego sam umarsirao u Libanon...ko je gledao „Spasavajuci vojnika Ryana“ rezisera Stevena Spielberga – na pocetku puno brodova pristaje na plazi, vojnike ispustaju, a nacisti ih pometu, od pocetka do kraja plaze, kao mrave. Upravo tako je i bilo. Iz autobusa iskrcavaju vojnike, oni se rastrkavaju na sve strane bjezeci od barazne vatre. To utjeruje strah u kosti. Vbr rakete padaju, minobacacke granate, bjezis od tenkova i skrivas se, bjezis u kraj, svi su rastrkani...tako sam dosao tamo...jedan (borac) je dozivio sok, pocevsi nekontrolirano se znojiti, plakao je, vristao je i rekao mi:“Ti si iz saniteta, pomozi mi!“...Pri tome sam i sam bio u soku. Nisam znao kako da reagiram. Sta da radim kada me tako bespomocno gleda?!

5:45
Oficirski sastanak:
Oficir br.1...:Sada cemo pokusati da ocijenimo, da li smo pobijedili ili izgubili. Ali borci vani imaju osjecaj da nismo pobijedili.
Oficir br.2 : podsjetit cu sta je Aial (ili tako nekako) prilikom zadnjeg brifinga rekao: „kosa nam se digla, kada smo culi da su vojnici tenkovskih jedinica svoje tenkove ostavljali/predavali“.

6:03
Novinar: Niti mjesec po zavrsetku rata, vojska proslavlja Novu godinu. Nije jednostavno samozaljubljene i od vojnika, koji su upravo rat izgubili, odvojene oficire promatrati.

6:13
...Bili smo pogadjani sa svih strana...14 ili 15 tenkova su jedan za drugim zavozili, osam od njih je odmah pogodjeno protutenkovskim raketama...pitas se:“sta ovo treba da znaci?!“ kada sat i po, ili dva, primaju samo pogotke (tenkovi), a naposlijetku se samo odvezu natrag (povuku)...
...dosli su do jedne kuce i pronasli sanduk s municijom. Vojnici su usli i pri tome su primjeceni. Odmah su doletjele rakete, na sve strane se pucalo...nasi vojnici nisu vise nizasta (nista ne vrijede)...
Ma pusti ne objašnjavaj trolu. Ko je bio sat vremena u rovu potpuno razumije ovogo oficira šta govori. Neki misle da je izraelski vojnik terminator koji iz guzice ispaljuje minje. Insan od krvi i mesa koji se boji i sto kao i ja, ti i svako drugi.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#19202 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Nadzornik »

Uh,ovo mora da boli... :-?

Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#19203 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Palmalma »

General War wrote: 15/05/2021 22:54
Tvoj problem je sto mjesas Hamas sa palestincima
I Hamas su Palestinci, nisu valja Islanđani.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#19204 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Nivelacija »

Nadzornik wrote: 15/05/2021 23:04 Uh,ovo mora da boli... :-?

Kakvo je ovo naoruzanje sto babo ne posalje slepet kalasnjikova
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#19205 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Nadzornik »

Hamasovo kamenje:

Image
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#19206 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Milenkov buraz »

Nadzornik wrote: 15/05/2021 23:08 Hamasovo kamenje:

Image
Pičkin dim u odnosu na Izrael
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#19207 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by meridiyan »

BREAKING

INTENSE ROCKET BARRAGE TOWARDS TelAviv UNDERWAY NOW.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#19208 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Nadzornik »

Hamasova grafika koja prikazuje vrijeme do sljedeceg kruga raketa na Izrael... :?

meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#19209 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by meridiyan »

Aplikacija Telegram ukinula je kanal brigade Hamas Al-Qassam u 00:00 po lokalnom vremenu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19210 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by General War »

Milenkov buraz wrote: 15/05/2021 23:03

Ma pusti ne objašnjavaj trolu. Ko je bio sat vremena u rovu potpuno razumije ovogo oficira šta govori. Neki misle da je izraelski vojnik terminator koji iz guzice ispaljuje minje. Insan od krvi i mesa koji se boji i sto kao i ja, ti i svako drugi.
A ko je bio vise od sat vremena u rovu, strucnjak moj zna da se gine...neka si ti eto mjerodavan ko je a ko nije trol pored ocitog znanja stanja u ISILu...ako ne znas normalno prodat M pod B kao kolega ti...preskoci.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19211 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Challenger_ »

- Biden u razgovoru sa Netanjahuom ponovo podržao "pravo Izraela da se brani". Matori bulazni, Netanjahu zbog opstanka na vlasti čitav region gura u katastrofu, Evropa nemoćna, muslimanski svijet i ostatak svijeta takođe. Ovo samo Rusi mogu da presjeku ako žele.

Da sam na njihovom mjestu, poslao bih trupe u Gazu, sa ili bez saglasnosti impotentnog svijeta.


Sutra može biti kasno.
User avatar
Rothmans
Posts: 2865
Joined: 21/11/2019 21:32

#19212 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Rothmans »

Nadzornik wrote: 15/05/2021 23:12 Hamasova grafika koja prikazuje vrijeme do sljedeceg kruga raketa na Izrael... :?

LoL
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#19213 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by meridiyan »

Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#19214 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Milenkov buraz »

General War wrote: 15/05/2021 23:14 A ko je bio vise od sat vremena u rovu, strucnjak moj zna da se gine...neka si ti eto mjerodavan ko je a ko nije trol pored ocitog znanja stanja u ISILu...ako ne znas normalno prodat M pod B kao kolega ti...preskoci.
Nemoj odmah da se ljutiš i nerviraš. Postavio sam ti pitanje i nisi odgovorio na prošloj stranici. Skromno mi je znanje vojne doktrine ali vidim tvoje je još manje pa sam te pitao s obzirom da svaka vojna i policijska akcija ima neki cilj, šta je bio cilj tih upada, da li je on postignuti i kakva su generalno iskustva. Za razlike od tebe Salik vrlo dobro zna argumnetovati svoj stav a nije mi kolega, politički smo na suprotnim pozicijama, čak smo se i poklali na temi oko Corone do kosti ali ako nisi trol kao što kažeš hajde mi objasni ovo što sam te pitao. Hvala!
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19215 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by General War »

Challenger_ wrote: 15/05/2021 23:16 - Biden u razgovoru sa Netanjahuom ponovo podržao "pravo Izraela da se brani". Matori bulazni, Netanjahu zbog opstanka na vlasti čitav region gura u katastrofu, Evropa nemoćna, muslimanski svijet i ostatak svijeta takođe. Ovo samo Rusi mogu da presjeku ako žele.

Da sam na njihovom mjestu, poslao bih trupe u Gazu, sa ili bez saglasnosti impotentnog svijeta.


Sutra može biti kasno.
:lol: :lol:
A inace taj region je bas miran :D
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#19216 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Milenkov buraz »

Challenger_ wrote: 15/05/2021 23:16 - Biden u razgovoru sa Netanjahuom ponovo podržao "pravo Izraela da se brani". Matori bulazni, Netanjahu zbog opstanka na vlasti čitav region gura u katastrofu, Evropa nemoćna, muslimanski svijet i ostatak svijeta takođe. Ovo samo Rusi mogu da presjeku ako žele.

Da sam na njihovom mjestu, poslao bih trupe u Gazu, sa ili bez saglasnosti impotentnog svijeta.


Sutra može biti kasno.
Previše je ekstrmističko-vjerskih slojeva u Izraelskoj vojsci i politici danas, zapucali bi na Ruse i eto ti velikog rata a to i žele ovi ekstremni Jevreji i kršćani da se ostvari proročanstvo i da Mesija kao ponovo dođe nakon Armagedona. I onda kažu muslimani vjerski fanatici. :roll:
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#19217 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Nadzornik »

Postoje glasine da je iranski sef obavjestajne sluzbe Mahmud Alavi u Bejrutu na sastanku sa Hezbolahom i predstavnikom Hamasa u Libanonu.
Nesto se sprema,vodja iranske irgc Ismail Ghaani razgovarao je danas sa vodjom Hamasa.
User avatar
Rothmans
Posts: 2865
Joined: 21/11/2019 21:32

#19218 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Rothmans »

meridiyan wrote: 15/05/2021 23:18
Tanko je ovo
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19219 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#19220 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by freelancerusk »

Nadzornik wrote: 15/05/2021 22:55 Evo rjesenja... :thumbup:

Image
"Humano premještanje naroda", kako glupo, jadno i opasno.

Isto se tako može napisati da se Palestinci prebace u Tursku, negdje na istok...


:roll:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19221 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Challenger_ »

meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#19222 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by meridiyan »

Rothmans wrote: 15/05/2021 23:22
meridiyan wrote: 15/05/2021 23:18
Tanko je ovo
Kazu preko 200 raketa je ispaljeno.

aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#19223 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by aerodinamika »

Kikibombona wrote: 15/05/2021 17:07
aerodinamika wrote: 15/05/2021 12:40juce- ostro saopstenje turskog predsjednika-koji je rekao da ce Turska bez zadrske, sa istim zarom podrzati Palestini kao sti je podrzala Azerbejdzan, , mislim ima na twiteru a postavio sam i sliku da je razgovarao sa 14 ili cak 19 svjetskih celnika, jednostavno ako ne prihvate nece se dobro provest
danas vcec spominje se prekid vatre
juce izjava (palestina=azerbejdzan)+danas (prekid vatre)=2+2
Kakva bolan Turska, jesi li dobar drug?

Ja cu se banovati iz zivota ako Turska ucini bilo kakav vojni potez prema Izraelu. Ne smiju ih pogledati.

A to sto Erdogan lafo razgovara sa premijerima Somalije i Burundija nikoga u Tel Avivu ne zanima.
ne govorim napamet
Protestors Urge Turkey To Deploy Its Soldiers To Gaza As Israel-Palestine Conflict Escalates
By Спутник / Sputnik- May 15, 2021
Thousands of people have gathered outside the residence of the Israeli ambassador in Ankara to condemn Israel’s airstrikes in the Gaza Strip, calling on the authorities to send troops to the conflict zone, a Sputnik correspondent reported on Saturday.

Turkish President Recep Tayyip Erdogan said on Friday that his country would extend support to Palestinians in Jerusalem in response to “the oppression” by Israel, which he described as a “terrorist state.”

Lawmaker Ahmet Berat Conkar told Sputnik that Ankara might send troops to East Jerusalem as part of an international peacekeeping mission, noting that the parliament has not received such a request yet.
protestanti traze da Turska posalje trupe u istocni jerusalem, zastupnik parlamenta Turske kaze da bi Turska mogla poslati vojsku u istocni jerusalem ako dodje do zahtjeva parlamentu za odobrenje te akcije
a onda imas i ovo
https://www.aa.com.tr/en/europe/only-tu ... st/2241691
Only Turkey can protect Palestinian children from Israel: Albanian journalist
Everyone stands watching Gaza tragedy, only a strong Turkey can stop Israel, says journalist Anisa Bahati
The only solution to the current crisis in Palestine is the protection of the civilians and children by Turkey and its President Recep Tayyip Erdogan, said Albanian journalist-writer Anisa Bahiti.

Bahati in her recent article titled Only Erdogan can protect the innocent children of Palestine, evaluated the recent events in the region.

"This crisis has only one solution. Palestinian civilians and children are being taken under the protection of Turkey and President (Recep Tayyip) Erdogan. Turkey is a NATO country with a very strong and robust army and a political, diplomatic, military regional power like no one else.

"(Turkey) is the only state that Israel really fears. The sooner Turkey intervenes to protect Palestinian civilians and children, the sooner this ridiculous and bloody conflict, which is likely to be avoided, will end. That's why everyone's eyes are on Turkey and President Erdogan," said Bahati.
Novinarka i analiticarka iz makedonije, albanka kaze da je jedino rjesenje sukoba stavljanje palestinske popšulacije, zena i djece pod skrb Turske i Perdsjednika Receba Tajjiba Erdogana, jer samo turski Predsjednik moze zastititi palestinsku djecu i naglasava da je Turska jedina drzava koje se Izrael ISTINSKI BOJI i odf koje strahuje-zbog njenih diplomatskih veza, vojne snage i politicke odlucnosti. Sto se prije to ucini prije ce prestati krva<vi konflikt.
Ovo je opste misljenje u vecini zemalja koje sada postoje nastale raspadom Osmanskog carstva
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19224 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

freelancerusk wrote: 15/05/2021 23:23
Nadzornik wrote: 15/05/2021 22:55 Evo rjesenja... :thumbup:

Image
"Humano premještanje naroda", kako glupo, jadno i opasno.

Isto se tako može napisati da se Palestinci prebace u Tursku, negdje na istok...


:roll:
Pa, humano je krenulo i Haavara sporazumom. Ali, kada su mnogi odbili humani poziv za ispunjenje sna gospodina Rotschilda, dobili su nehumani tretman.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#19225 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Milenkov buraz »

Rothmans wrote: 15/05/2021 23:22
meridiyan wrote: 15/05/2021 23:18
Tanko je ovo
Možda i jeste ali nije svejedno kada ti sav grad zvoni od sirena za uzbunu. Neka potraje ovako 15 dana i Jevreji će se pitati ima li kraja ovome.
Locked