SDP

User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#67026 Re: SDP

Post by drug_profi »

Mislim glupostima se bave. Ko to napada BiH?
Iskonstruisana kriza da se Bakir i Dodo spasu od izbora.

Bar 100.000 novih glasova bi donijela jedna jasna politika sa ciljem povecanja minimalne plate na 750 maraka u toku mandata, i prosjeka na bar 1300.
Nacrtajete ljudima sta cete uraditi, jasnim rjecnikom. Ako vam treba finansijska podrska, odmah sad hvatajte EBRD, USA, Merkelovu... objasnite, obrazlozite.
Izadjite na izbore samo sa tim ciljem i planom koji je 100% jasan i nepismenom dzumatliji.
Tako se najbolje brani drzava.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#67027 Re: SDP

Post by Leverage »

Anquilla wrote: 06/05/2021 20:19 Ismijah se za bold :lol:

Mislim da niko od onih, ko je je na prethodnim izborima glasao za DF, SBB ili GS, neće glas SDP-u dati.
Jednostavno, DF-u i GS su ostali samo glasači kojima ne smeta koalicija sa SDA, a takvi su i glasači SBB-a.
Ti glasači će prije glasati za PzP.

Nadam se da ova visoka politika neće uticati na obračune sa lopovlukom na terenu :)
DF-ovim glasačima smeta koalicija sa SDA, ali su je u stanju progutati zarad šukanja Čoviću.

Hadžikadićevo grljenje sa Bijedićem i Lazovićem neće baš naići na odobravanje njegovih dosadašnjih glasača.

SBB-ovi glasači bukvalno mogu svakome doći pod ruku.

To je ono na šta se SDP treba fokusirati ovaj put. I nadati se da zakerala neće previše zakerati.

To je otprilike to.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#67028 Re: SDP

Post by drug_profi »

Pa eto samo na kraju podvucite crtu pa vidite gdje ste sa + i -.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#67029 Re: SDP

Post by Leverage »

drug_profi wrote: 06/05/2021 20:25 Mislim glupostima se bave. Ko to napada BiH?
Iskonstruisana kriza da se Bakir i Dodo spasu od izbora.

Bar 100.000 novih glasova bi donijela jedna jasna politika sa ciljem povecanja minimalne plate na 750 maraka u toku mandata, i prosjeka na bar 1300.
Nacrtajete ljudima sta cete uraditi, jasnim rjecnikom. Ako vam treba finansijska podrska, odmah sad hvatajte EBRD, USA, Merkelovu... objasnite, obrazlozite.
Izadjite na izbore samo sa tim ciljem i planom koji je 100% jasan i nepismenom dzumatliji.
Tako se najbolje brani drzava.
To bi možebitno odnijelo glasove, uz komentar "vidi ih al lažu".

Biće plan pred izbore kao što uvijek bude, jasan i konkretan ali ga neće pročitati ni 5% glasača.
drug_profi wrote: 06/05/2021 20:19 Tacno ce ovim potezima povecati broj apstinenata.
Evo moja supruga kaze da nece glasati ni za koga vise.
Ja ne mogu tako. Glasacu za nekog. A sad mi vala i svejedno za koga.
Od svake stranke sada imam strah.
NS prepun SDA spavaca, NiP apsolutno izvan mojih svjetonazora, SDP pehlivani i ako bude doslo do toga da SDA treba njihove ruke, bojim se da bi mogle otici "radi odbrane drzave" koju niko ni ne napada zapravo.
Ni tebi ni tvojoj supruzi nije preostalo ništa drugo nego da glasate za trojku i nadate se najboljem. Izaberi šta ti najmanje smrdi, glasaj i to je to. Ako mislite da ćete nešto pametno istaktizirat' svojim glasom varate se.
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#67030 Re: SDP

Post by Anquilla »

Hakiz wrote: 06/05/2021 20:15
Anquilla wrote: 06/05/2021 20:12
Trebam sutra glasati za njih, oni nešto sa SDA šuruju (neka visoka politika), a meni ja i dalje kod Sebije da u bolnicu idem ako se razbolim :-)

Jah, ipak ću pametnije svoj glas iskoristiti :)
:thumbup:
Sad će priča da ne vidim(o) dalje od Sarajeva :lol:

Ali oni sretniji ljudi rade 8 sati, dođu kući, odmore, izađu na kafu i otvore klix - a tamo naslovi kako SDP poziva SDA na saradnju, Bake vazi o izbornom i kako je policijski sat sad od 23 sata.
Svi na kafi će komentarisati policijski, jer ih to najviše dotiče u svakodnevnom životu, uz opasku da Bake ili o državi ili Sebiji i ono "joj SDP sad može i sa SDA, hahaha".
Sutra im valja opet na posao...

E tu realnost nikako da shvate.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#67031 Re: SDP

Post by drug_profi »

Leverage wrote: 06/05/2021 20:28
To bi možebitno odnijelo glasove, uz komentar "vidi ih al lažu".

Biće plan pred izbore kao što uvijek bude, jasan i konkretan ali ga neće pročitati ni 5% glasača.
...

Ni tebi ni tvojoj supruzi nije preostalo ništa drugo nego da glasate za trojku i nadate se najboljem. Izaberi šta ti najmanje smrdi, glasaj i to je to. Ako mislite da ćete nešto pametno istaktizirat' svojim glasom varate se.
Zato sto cete se baviti ubleharenjem od kojeg se nece nista vidjeti niti ce ista sto pise u tom planu imati tezinu.

A kad bi batalili ubleharenje i posvetili se SAMO I JEDINO prici o standardu i o tome tupili 24/7 u predizbornojm bez obzira sta jos sve u planu i programu pise, garantujem bi da bi ljudi ipak dali sansu jer nemaju sta izgubiti, a mogu dosta dobiti.

A glasovima se ne taktizira.
Znas ima nas i koje bi moglo biti stid reci da su glasali za SDP ako je kampanja nalik na SDAovsku.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#67032 Re: SDP

Post by Leverage »

drug_profi wrote: 06/05/2021 20:34
Leverage wrote: 06/05/2021 20:28
To bi možebitno odnijelo glasove, uz komentar "vidi ih al lažu".

Biće plan pred izbore kao što uvijek bude, jasan i konkretan ali ga neće pročitati ni 5% glasača.
...

Ni tebi ni tvojoj supruzi nije preostalo ništa drugo nego da glasate za trojku i nadate se najboljem. Izaberi šta ti najmanje smrdi, glasaj i to je to. Ako mislite da ćete nešto pametno istaktizirat' svojim glasom varate se.
Zato sto cete se baviti ubleharenjem od kojeg se nece nista vidjeti niti ce ista sto pise u tom planu imati tezinu.

A kad bi batalili ubleharenje i posvetili se SAMO I JEDINO prici o standardu i o tome tupili 24/7 u predizbornojm bez obzira sta jos sve u planu i programu pise, garantujem bi da bi ljudi ipak dali sansu jer nemaju sta izgubiti, a mogu dosta dobiti.

A glasovima se ne taktizira.
Znas ima nas i koje bi moglo biti stid reci da su glasali za SDP ako je kampanja nalik na SDAovsku.
Bio bih najsretniji da to može biti tako. A u SDP-u ne sjede baš takve budale koje bi propustili takav zicer da on zaista postoji.

Ali realnost je takva da se samo s tom pričom ne mogu dobiti izbori, jednostavno nema dovoljno konzumenata.

U tom smislu sirotinja je, paradoksalno, najgora. Daj sirotinji nakoso narezanog patriotizma sa malo soli i vegete, odma zaboravi da nema ni za Orbit.

A glas je glas, svačiji isto vrijedi. Zato se SDP mora raširit' na sve frontove.

Kada je SDP dobio izbore 2010. glavni megafoni su bili Bećirović i Komšić sa svojim patriotskim verglanjem, što je na kraju svakog skupa zapečatio i Lagumdžija.
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#67033 Re: SDP

Post by Anquilla »

Leverage wrote: 06/05/2021 20:25
Anquilla wrote: 06/05/2021 20:19 Ismijah se za bold :lol:

Mislim da niko od onih, ko je je na prethodnim izborima glasao za DF, SBB ili GS, neće glas SDP-u dati.
Jednostavno, DF-u i GS su ostali samo glasači kojima ne smeta koalicija sa SDA, a takvi su i glasači SBB-a.
Ti glasači će prije glasati za PzP.

Nadam se da ova visoka politika neće uticati na obračune sa lopovlukom na terenu :)
DF-ovim glasačima smeta koalicija sa SDA, ali su je u stanju progutati zarad šukanja Čoviću.

Hadžikadićevo grljenje sa Bijedićem i Lazovićem neće baš naići na odobravanje njegovih dosadašnjih glasača.

SBB-ovi glasači bukvalno mogu svakome doći pod ruku.

To je ono na šta se SDP treba fokusirati ovaj put. I nadati se da zakerala neće previše zakerati.

To je otprilike to.
Hajde, kao da ko od prosječnih glasača u USK ili Ze-Do Kantonu zna za Bijedića i Lazovića.
Isto koliko znaju oni u TK za Lazovića ili oni u SK za Bijedića.

Glasačima DF-a kojima smeta kolicija sa SDA nudite glas za partiju koja nudi sardanju SDA :)
Njima je smetao Čović kao član predsjedništva, pa su glasali za Komšića.
Za DF sigurno ne bi da su znali da će u koaliciju sa SDA, zato imaju osjetno manji broj glasova na lokalnim izborima.

Precjenjujete biračko tijelo, da svi toliko prate, ne bi nam SDA vazda na vlasti bila.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#67034 Re: SDP

Post by Leverage »

Anquilla wrote: 06/05/2021 20:40
Leverage wrote: 06/05/2021 20:25
Anquilla wrote: 06/05/2021 20:19 Ismijah se za bold :lol:

Mislim da niko od onih, ko je je na prethodnim izborima glasao za DF, SBB ili GS, neće glas SDP-u dati.
Jednostavno, DF-u i GS su ostali samo glasači kojima ne smeta koalicija sa SDA, a takvi su i glasači SBB-a.
Ti glasači će prije glasati za PzP.

Nadam se da ova visoka politika neće uticati na obračune sa lopovlukom na terenu :)
DF-ovim glasačima smeta koalicija sa SDA, ali su je u stanju progutati zarad šukanja Čoviću.

Hadžikadićevo grljenje sa Bijedićem i Lazovićem neće baš naići na odobravanje njegovih dosadašnjih glasača.

SBB-ovi glasači bukvalno mogu svakome doći pod ruku.

To je ono na šta se SDP treba fokusirati ovaj put. I nadati se da zakerala neće previše zakerati.

To je otprilike to.
Hajde, kao da ko od prosječnih glasača u USK ili Ze-Do Kantonu zna za Bijedića i Lazovića.
Isto koliko znaju oni u TK za Lazovića ili oni u SK za Bijedića.

Glasačima DF-a kojima smeta kolicija sa SDA nudite glas za partiju koja nudi sardanju SDA :)
Njima je smetao Čović kao član predsjedništva, pa su glasali za Komšića.
Za DF sigurno ne bi da su znali da će u koaliciju sa SDA, zato imaju osjetno manji broj glasova na lokalnim izborima.

Precjenjujete biračko tijelo, da svi toliko prate, ne bi nam SDA vazda na vlasti bila.
Pa vi precjenjujete biračko tijelo sa pričom o minimalnoj plati. Ja ga, naprotiv, sasvim realno postavljam u okvir "ko je s kim kad i kako i zašto da ili ne sa SDA", to je domet većine glasača.

Neki su po inerciji glasali za DF.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#67035 Re: SDP

Post by Leverage »

"3-trojkašku"

:lol:
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#67036 Re: SDP

Post by Hakiz »

Leverage wrote: 06/05/2021 20:39
drug_profi wrote: 06/05/2021 20:34
Leverage wrote: 06/05/2021 20:28
To bi možebitno odnijelo glasove, uz komentar "vidi ih al lažu".

Biće plan pred izbore kao što uvijek bude, jasan i konkretan ali ga neće pročitati ni 5% glasača.
...

Ni tebi ni tvojoj supruzi nije preostalo ništa drugo nego da glasate za trojku i nadate se najboljem. Izaberi šta ti najmanje smrdi, glasaj i to je to. Ako mislite da ćete nešto pametno istaktizirat' svojim glasom varate se.
Zato sto cete se baviti ubleharenjem od kojeg se nece nista vidjeti niti ce ista sto pise u tom planu imati tezinu.

A kad bi batalili ubleharenje i posvetili se SAMO I JEDINO prici o standardu i o tome tupili 24/7 u predizbornojm bez obzira sta jos sve u planu i programu pise, garantujem bi da bi ljudi ipak dali sansu jer nemaju sta izgubiti, a mogu dosta dobiti.

A glasovima se ne taktizira.
Znas ima nas i koje bi moglo biti stid reci da su glasali za SDP ako je kampanja nalik na SDAovsku.
Bio bih najsretniji da to može biti tako. A u SDP-u ne sjede baš takve budale koje bi propustili takav zicer da on zaista postoji.

Ali realnost je takva da se samo s tom pričom ne mogu dobiti izbori, jednostavno nema dovoljno konzumenata.

U tom smislu sirotinja je, paradoksalno, najgora. Daj sirotinji nakoso narezanog patriotizma sa malo soli i vegete, odma zaboravi da nema ni za Orbit.

A glas je glas, svačiji isto vrijedi. Zato se SDP mora raširit' na sve frontove.

Kada je SDP dobio izbore 2010. glavni megafoni su bili Bećirović i Komšić sa svojim patriotskim verglanjem, što je na kraju svakog skupa zapečatio i Lagumdžija.
Onda neka biraju. Hoće li da za njih glasaju oni što nemaju ni za Orbit ili oni koji će ih odbaciti ako posumnjaju da šuruju sa SDA. Očito obje grupe ne mogu dobiti.

I da, odavno nije bilo: A promjena političke paradigme?

Izgleda kapitulirala pred umjetnosti mogućeg i realnosti.

Davno onaj Bora pjevao "Za ideale ginu budale"...
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#67037 Re: SDP

Post by Anquilla »

Leverage wrote: 06/05/2021 20:43 Pa vi precjenjujete biračko tijelo sa pričom o minimalnoj plati. Ja ga, naprotiv, sasvim realno postavljam u okvir "ko je s kim kad i kako i zašto da ili ne sa SDA", to je domet većine glasača.

Neki su po inerciji glasali za DF.
"ko je s kim kad i kako i zašto da ili ne sa SDA"

Jeste to domet, ali SDP bio suzdržan u Mostaru, nude saradnju SDA...

Većina neće tražiti dublje političke razloge koje si ti objašnjavao na temi, samo će izabrati nekog drugog.

Ali, eto, SDP-u sretno, pod uslovom da se protiv SDA lopovluka i svega onog što nam ti kriminalci iz i oko SDA uradiše, nastavi boriti sa dosadašnjim koalicionim partnerima (tamo gdje ih imaju i gdje to funkcioniše).
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#67038 Re: SDP

Post by drug_profi »

Nazovi 057 400-040

I objasni svoj problem sa moderatorima Klixa.
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#67039 Re: SDP

Post by Hakiz »

Tesla Edison wrote: 06/05/2021 20:48

@Bobi, možeš li vratiti aktivaciju nicka putem administracije, a ne putem e-maila?

Ovaj samo proizvodi nove nickove kako bi vrijeđao.
Ignoriši, a moderatori/administrator neka rade svoje.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#67040 Re: SDP

Post by Tesla Edison »

Hakiz wrote: 06/05/2021 20:56
Tesla Edison wrote: 06/05/2021 20:48

@Bobi, možeš li vratiti aktivaciju nicka putem administracije, a ne putem e-maila?

Ovaj samo proizvodi nove nickove kako bi vrijeđao.
Ignoriši, a moderatori/administrator neka rade svoje.
Ma znam, nego sad se može aktivirati nick bez odobrenja administracije i lik može naštampati stotine nickova i nećemo ga se riješiti do kraja godine.
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#67041 Re: SDP

Post by Hakiz »

Tesla Edison wrote: 06/05/2021 20:57
Hakiz wrote: 06/05/2021 20:56
Tesla Edison wrote: 06/05/2021 20:48

@Bobi, možeš li vratiti aktivaciju nicka putem administracije, a ne putem e-maila?

Ovaj samo proizvodi nove nickove kako bi vrijeđao.
Ignoriši, a moderatori/administrator neka rade svoje.
Ma znam, nego sad se može aktivirati nick bez odobrenja administracije i lik može naštampati stotine nickova i nećemo ga se riješiti do kraja godine.
Takvi likovi žive od pažnje, ako je nemaju, nemaju ni svrhu postojanja. Dosadiće mu.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#67042 Re: SDP

Post by tramvajtrojka »

Tesla Edison wrote: 06/05/2021 20:57
Hakiz wrote: 06/05/2021 20:56
Tesla Edison wrote: 06/05/2021 20:48

@Bobi, možeš li vratiti aktivaciju nicka putem administracije, a ne putem e-maila?

Ovaj samo proizvodi nove nickove kako bi vrijeđao.
Ignoriši, a moderatori/administrator neka rade svoje.
Ma znam, nego sad se može aktivirati nick bez odobrenja administracije i lik može naštampati stotine nickova i nećemo ga se riješiti do kraja godine.
ovo je bas dileja memo znas ga i ti tabela boy il kitotel il anti violeta il modrica ulje il autoput kroz sume i gore il pljuj komuljare uvijek je ovakve ispade imao kad bi dobio bananu
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#67043 Re: SDP

Post by Tesla Edison »

Hakiz wrote: 06/05/2021 20:58
Tesla Edison wrote: 06/05/2021 20:57
Hakiz wrote: 06/05/2021 20:56

Ignoriši, a moderatori/administrator neka rade svoje.
Ma znam, nego sad se može aktivirati nick bez odobrenja administracije i lik može naštampati stotine nickova i nećemo ga se riješiti do kraja godine.
Takvi likovi žive od pažnje, ako je nemaju, nemaju ni svrhu postojanja. Dosadiće mu.
Nadam se :)
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#67044 Re: SDP

Post by Leverage »

Hakiz wrote: 06/05/2021 20:46 Onda neka biraju. Hoće li da za njih glasaju oni što nemaju ni za Orbit ili oni koji će ih odbaciti ako posumnjaju da šuruju sa SDA. Očito obje grupe ne mogu dobiti.

I da, odavno nije bilo: A promjena političke paradigme?

Izgleda kapitulirala pred umjetnosti mogućeg i realnosti.

Davno onaj Bora pjevao "Za ideale ginu budale"...
Već sam objasnio šta je izbor. To je tamo gdje je više glasova uz nadu da se ovamo neće izgubiti previše.

Da li bi progresivnih hiljadu maraka ili patriotskih 10 hiljada?
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#67045 Re: SDP

Post by Leverage »

Anquilla wrote: 06/05/2021 20:52
Leverage wrote: 06/05/2021 20:43 Pa vi precjenjujete biračko tijelo sa pričom o minimalnoj plati. Ja ga, naprotiv, sasvim realno postavljam u okvir "ko je s kim kad i kako i zašto da ili ne sa SDA", to je domet većine glasača.

Neki su po inerciji glasali za DF.
"ko je s kim kad i kako i zašto da ili ne sa SDA"

Jeste to domet, ali SDP bio suzdržan u Mostaru, nude saradnju SDA...

Većina neće tražiti dublje političke razloge koje si ti objašnjavao na temi, samo će izabrati nekog drugog.

Ali, eto, SDP-u sretno, pod uslovom da se protiv SDA lopovluka i svega onog što nam ti kriminalci iz i oko SDA uradiše, nastavi boriti sa dosadašnjim koalicionim partnerima (tamo gdje ih imaju i gdje to funkcioniše).
Ali to sada tako izgleda jer sad nije bitno, biće bitno pred izbore.

A pred izbore će biti priča vidi mi im nudili patriotski blok a oni neće, nisu patriote. E to je pravi domet glasača i to je neko u SDP-u skont'o na vrijeme.
User avatar
pici
Posts: 43580
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#67046 Re: SDP

Post by pici »



POLITIČKI TRANSFERI
Kompletan Općinski odbor Demokratske fronte na Ilidži prešao u SDP
sta je ovo, promjenise dres iz narandzaste u crvenu...
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#67047 Re: SDP

Post by Leverage »

Vratili se korijenima.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#67048 Re: SDP

Post by bunk »

@Leveru
Lik vam sjeba direktoricu i preko pda imenova sebi skolski odbor sastavljen od poltrona da bi mogao radit sta zeli.
Sam sebi lik postavi u skolski odbor zenu od domara kojeg je on primio prije par godina na neodredjeno, jednog nastavnika koheg je takodje preko " konkursne procedure primio" i naravno pedagogicu sa kojom je " blizak" i koja je na hitnoj zavrsila kad je taj ljigavac smijenjen prosle godine.
To je ta socijaldemokratija..
Pisaj po akademskima a promovisi priucene hodze..
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#67049 Re: SDP

Post by meridiyan »

Boze sacuvaj za kakve stranke glasamo.
Mijatović pita je li Bećirović već u Banjoj Luci i hapsi Dodika, "svidjela" mu se i baklava Benjamine Karić

- Ja sam mislio da je Denis već u Banjoj Luci da hapsi Milorada Dodika. Najavio je to prije dvije sedmice, ali ne vidjeh ga tamo. Čudi me malo. Hajte da prestanemo braniti Bosnu iz Sarajeva. Molim ga to javno, kao partijskog druga - rekao je Mijatović.

U ovom se kontekstu osvrnuo i na izjavu gradonačelnice Sarajeva Benjamine Karić.

- Super je i što je Benjamina podržala tako nešto. I meni je drago, jer ona baklava koju je napravila je sjajna, ali hajde da se vratimo na život. Može da se ljuti na mene ko god hoće – dodao je Mijatović.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#67050 Re: SDP

Post by Leverage »

bunk wrote: 06/05/2021 21:24 @Leveru
Lik vam sjeba direktoricu i preko pda imenova sebi skolski odbor sastavljen od poltrona da bi mogao radit sta zeli.
Sam sebi lik postavi u skolski odbor zenu od domara kojeg je on primio prije par godina na neodredjeno, jednog nastavnika koheg je takodje preko " konkursne procedure primio" i naravno pedagogicu sa kojom je " blizak" i koja je na hitnoj zavrsila kad je taj ljigavac smijenjen prosle godine.
To je ta socijaldemokratija..
Pisaj po akademskima a promovisi priucene hodze..
Nemam pojma o čemu pričaš.
Post Reply