Corona cjepivo/vakcina - News

Moderator: O'zone

Locked
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#8101 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Ali_G »

TzAnka wrote: 04/05/2021 22:39 Da li je neko cuo da se moze otici u Novi Sad ili Mali Zvornik bez najave i termina i primiti bocu ako ste drzavljanin FBiH ? Cula sam pricu kao medicinari u NS ce upisivati drzavljanstvo RS da biste bili vakcinisani i da ne vracaju nikoga. I ako zaista vakcinisu gdje otici ? Pominju se neke skole, pa opet neki Domovi zdravlja. I svako ima nekog ko je eto tako primio i bas je eto ta metoda 100% sigurna, a buduci da imam bebu koja iskljucivo doji ne bih da je ostavljam ako bas ne moram.
U DZ na Novom Beogradu su vratili ljude koji nemaju srbijansko prebivaliste. Jedan zdrav. radnik iz Tz je pokusao u Malom Zvorniku. Rekli su mu da dodje na kraju dana, ako sta ostane.
To je ono sto ja znam.
Ovdje su pisali da su primili u Bg pfizera, i to da su samo se pojavili…ako si negdje blizu tim pogranicnim krajevima onda ti se isplati pokusati
kljiks00
Posts: 133
Joined: 14/03/2021 20:10

#8102 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kljiks00 »

jeza u ledja wrote: 04/05/2021 23:49 Fakat da je kolicina aluminija u Hep B vakcini beznacajna nije moje misljenje, vec jednostavno prosta cinjenica.
Prosta činjenica je da ti malo lagiš ježu i imaš neku svoju uvrnutu logiku.
Evo opet da ponovimo.

Na linku: https://www.vaccinesafety.edu/components-Excipients.htm
možeš vidjeti da Hep B sadrži 225 mcgr do 250 mcgr zavisi od tipa Hep B vakcine.

Na linku:
https://www.accessdata.fda.gov/scripts/ ... fr=201.323

FDA ti kaže da količina aluminijuma koja se ubrziga (dakle riječ je o parenteralnoj primjeni koja zaobilazi probavni trakt) je maksimalno 25 mcgr/L. Ovo važi i za "large and small volume parenterals" tj. važi i za vakcine.

(e) The package insert for all LVP's, all SVP's, and PBP's used in TPN must contain a warning statement. This warning must be contained in the "Warnings" section of the labeling. The warning must state:
WARNING: This product contains aluminum that may be toxic. Aluminum may reach toxic levels with prolonged parenteral administration if kidney function is impaired. Premature neonates are particularly at risk because their kidneys are immature, and they require large amounts of calcium and phosphate solutions, which contain aluminum.

Dakle, Hep B ima itekako viška aluminijuma po FDA standardu i treba imati upozorenje o toksičnosti. Ali ga nema.

I dalje FDA kaže:
Research indicates that patients with impaired kidney function, including premature neonates, who receive parenteral levels of aluminum at greater than 4 to 5 [micro]g/kg/day accumulate aluminum at levels associated with central nervous system and bone toxicity. Tissue loading may occur at even lower rates of administration.

Dakle, ako se beba rodi sa 4 kg , po FDA-u bi maksimalno trebala dobiti 4x5 = 20 mcgr aluminijuma na dan. A njoj se odmah spuca Hep B koja ima 225 mcgr ili 250 mcgr aluminijuma.

Ako imaš problem sa ovim, raspravi sa FDA jer je ovo ona objavila, nisam ja :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45218
Joined: 29/12/2005 01:20

#8103 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by jeza u ledja »

kljiks00 wrote: 05/05/2021 00:56
jeza u ledja wrote: 04/05/2021 23:49 Fakat da je kolicina aluminija u Hep B vakcini beznacajna nije moje misljenje, vec jednostavno prosta cinjenica.
Prosta činjenica je da ti malo lagiš ježu i imaš neku svoju uvrnutu logiku.
Evo opet da ponovimo.

Na linku: https://www.vaccinesafety.edu/components-Excipients.htm
možeš vidjeti da Hep B sadrži 225 mcgr do 250 mcgr zavisi od tipa Hep B vakcine.

Na linku:
https://www.accessdata.fda.gov/scripts/ ... fr=201.323

FDA ti kaže da količina aluminijuma koja se ubrziga (dakle riječ je o parenteralnoj primjeni koja zaobilazi probavni trakt) je maksimalno 25 mcgr/L. Ovo važi i za "large and small volume parenterals" tj. važi i za vakcine.
Ne. Ne vazi. Vakcina nije TPN.

TPN su dodaci u prehrani bebe koje beba ne moze da primi na usta. Nema nikakve veze sa vakcinama.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45218
Joined: 29/12/2005 01:20

#8104 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by jeza u ledja »

Inace:
The aluminum contained in vaccines is similar to that found in a liter (about 1 quart or 32 fluid ounces) of infant formula. While infants receive about 4.4 milligrams* of aluminum in the first six months of life from vaccines, they receive more than that in their diet. Breast-fed infants ingest about 7 milligrams, formula-fed infants ingest about 38 milligrams, and infants who are fed soy formula ingest almost 117 milligrams of aluminum during the first six months of life.
Izvor
An average adult in the United States eats about 7–9 mg of aluminum per day in their food.
Izvor

Hvala i dovidjenja.
kljiks00
Posts: 133
Joined: 14/03/2021 20:10

#8105 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kljiks00 »

jeza u ledja wrote: 05/05/2021 01:41 Hvala i dovidjenja.
A šta su vakcine ako nisu parenteralna primjena moj ježe ?

I doviđenja. Ipak, čuvaj se ove treće doze, ko će nam ovako dobro objašnjavati po forumu ako je primiš :D ?
A_A_AKCIJA
Posts: 5898
Joined: 16/11/2009 02:54

#8106 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by A_A_AKCIJA »

kljiks00 wrote: 04/05/2021 21:43
jeza u ledja wrote: 04/05/2021 17:56 Stoga kad pricamo o vakcini, to sto u njoj postoji aluminij meni ne znaci apsolutno nista. U vakcini postoje i mnogi drugi sastojci za koje nikad nisam cuo, i pretpostavljam da neki od njih mogu biti i opasniji od aluminija, samo sto obican covjek nikad za njih nije cuo, pa mu potencijalna opasnost od istog sastojka ne znaci nista. Ali zato kad kazes "alumijimum", uuu, jbt aluminijum.. :-)

Aluminij se nalazi svuda oko nas, jedan od najrasprostranjenih metala. Ovo sto si napisao 225 mikrograma - to je kolicina koju beba primi DNEVNO samo od dojenja u prvih 6 mjeseci. A ako prima formulu, beba unosi jos mnogo vise DNEVNO.

Odrastao covjek, DNEVNO, unosi u organizam 30 puta vise aluminija od 225 mikrograma.

Dalje, problem ljudi poput tebe je sto potpuno neupucen i bez sposobnosti ili zelje za shvatanjem napisanog, a razumljivog svakom iole inteligentnom insanu, vrte kojekakve dokumente trazeci rijeci i izraze, vadeci ih iz konkteksta, potpuno im mijenjajuci smisao. Upozorenje FDA koje si spomenuo i stavio link se odnosi na (pise u naslovu): "Sec. 201.323 Aluminum in large and small volume parenterals used in total parenteral nutrition."
To je tvoje tumačenje. Linkovi su tu, pa ko hoće, pogledat će i sam donijeti zaključak.
Želim ti puno sreće sa vakcinama uopšte. Ali ipak imaj malo obzira, nemoj pretjerivati. I zapamti, euforija dolazi sa trećom dozom kako kaže profesor Sucharit Bhakdi.
Eno sad treća doza!

Šta bi sa time da ćemo svi izginut ha primimo vakcinu? Ili će nas makar druga dokrajčiti?

Glupirate se na previše ozbiljnim stvarima. Normalan svijet se vakcinisao, skinuli maske, žive normalno a vi i dalje guslate po starom. A ne znate razliku između miligrama i mikrograma...

Kako objašnjavate tu gomilu teorija koje ste imali a koje su se na kraju ispostavile govnetom od cuke? Mrsko mi nabrajati, ali otprilike je u pitanju SVAKA teorija o koroni.

Evo sada, skoro milijarda doza vakcina primljena u svijetu i po vašem bi mrtve istovarali kamionima, kad ono ništa. Ustvari lažem, nažalost istovaraju mrtve u Indiji, ali od korone. Kako, majku mu, niko od vas genijalaca ne nađe taj čip, od te milijarde vakcina? Pa da ga proglasimo herojem, spasiocem? Gdje je ta gerila pa da se iskopa koji umrli od čipovanja i dokaže nama lakovjernim sheeple-ima?

Jedino što vam je ostalo je famozni, vić'ete, uz nadu da će se vaša glupost zaboraviti. Odatle sada priča o trećoj dozi, i nada da smo zaboravili 5G, ne postoji korona, čipove, egzozome, eksperimenti na ljudima, vakcine nisu prošle testiranja, gensku terapiju, liječenje vitaminima i bježanjem u planine, i šta sve ne od tih sranja što su cirkulisala...

Evo, rasturio te čovjek sa aluminijskim sranjima, a ti opet po starom. Haj napiši i za formaldehid, mrtve fetuse i hemikalije za sterilizaciju, pa da dernek bude kompletan.

Onako, iskreno da mi odgovoriš, kakav to moraš biti karakter da na sve ovo se napraviš lud i samo nastaviš guslati sa nekom novim gluposti? Bude li te ikada stid kad se pogledaš u ogledalo? Nije nimalo bezazleno to što radiš. Ljudi umiru zbog dezinformacija koje širite.
User avatar
geralt
Posts: 5187
Joined: 14/09/2017 12:45

#8107 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by geralt »

A_A_AKCIJA wrote: 05/05/2021 02:25
kljiks00 wrote: 04/05/2021 21:43
jeza u ledja wrote: 04/05/2021 17:56 Stoga kad pricamo o vakcini, to sto u njoj postoji aluminij meni ne znaci apsolutno nista. U vakcini postoje i mnogi drugi sastojci za koje nikad nisam cuo, i pretpostavljam da neki od njih mogu biti i opasniji od aluminija, samo sto obican covjek nikad za njih nije cuo, pa mu potencijalna opasnost od istog sastojka ne znaci nista. Ali zato kad kazes "alumijimum", uuu, jbt aluminijum.. :-)

Aluminij se nalazi svuda oko nas, jedan od najrasprostranjenih metala. Ovo sto si napisao 225 mikrograma - to je kolicina koju beba primi DNEVNO samo od dojenja u prvih 6 mjeseci. A ako prima formulu, beba unosi jos mnogo vise DNEVNO.

Odrastao covjek, DNEVNO, unosi u organizam 30 puta vise aluminija od 225 mikrograma.

Dalje, problem ljudi poput tebe je sto potpuno neupucen i bez sposobnosti ili zelje za shvatanjem napisanog, a razumljivog svakom iole inteligentnom insanu, vrte kojekakve dokumente trazeci rijeci i izraze, vadeci ih iz konkteksta, potpuno im mijenjajuci smisao. Upozorenje FDA koje si spomenuo i stavio link se odnosi na (pise u naslovu): "Sec. 201.323 Aluminum in large and small volume parenterals used in total parenteral nutrition."
To je tvoje tumačenje. Linkovi su tu, pa ko hoće, pogledat će i sam donijeti zaključak.
Želim ti puno sreće sa vakcinama uopšte. Ali ipak imaj malo obzira, nemoj pretjerivati. I zapamti, euforija dolazi sa trećom dozom kako kaže profesor Sucharit Bhakdi.
Eno sad treća doza!

Šta bi sa time da ćemo svi izginut ha primimo vakcinu? Ili će nas makar druga dokrajčiti?

Glupirate se na previše ozbiljnim stvarima. Normalan svijet se vakcinisao, skinuli maske, žive normalno a vi i dalje guslate po starom. A ne znate razliku između miligrama i mikrograma...

Kako objašnjavate tu gomilu teorija koje ste imali a koje su se na kraju ispostavile govnetom od cuke? Mrsko mi nabrajati, ali otprilike je u pitanju SVAKA teorija o koroni.

Evo sada, skoro milijarda doza vakcina primljena u svijetu i po vašem bi mrtve istovarali kamionima, kad ono ništa. Ustvari lažem, nažalost istovaraju mrtve u Indiji, ali od korone. Kako, majku mu, niko od vas genijalaca ne nađe taj čip, od te milijarde vakcina? Pa da ga proglasimo herojem, spasiocem? Gdje je ta gerila pa da se iskopa koji umrli od čipovanja i dokaže nama lakovjernim sheeple-ima?

Jedino što vam je ostalo je famozni, vić'ete, uz nadu da će se vaša glupost zaboraviti. Odatle sada priča o trećoj dozi, i nada da smo zaboravili 5G, ne postoji korona, čipove, egzozome, eksperimenti na ljudima, vakcine nisu prošle testiranja, gensku terapiju, liječenje vitaminima i bježanjem u planine, i šta sve ne od tih sranja što su cirkulisala...

Evo, rasturio te čovjek sa aluminijskim sranjima, a ti opet po starom. Haj napiši i za formaldehid, mrtve fetuse i hemikalije za sterilizaciju, pa da dernek bude kompletan.

Onako, iskreno da mi odgovoriš, kakav to moraš biti karakter da na sve ovo se napraviš lud i samo nastaviš guslati sa nekom novim gluposti? Bude li te ikada stid kad se pogledaš u ogledalo? Nije nimalo bezazleno to što radiš. Ljudi umiru zbog dezinformacija koje širite.
:thumbup:

Bravo, rekao si ono sto mislim mnogo elokventnije nego sto bih ja napisao.

Sto je najgore, ovo odavno vise nije nesto sto se desava u nekoj tamo Kini/Italiji/Americi/Spaniji. Svako od nas je imao barem jednog poznanika ili clana porodice koji je umro ili imao tezi oblik bolesti. Izgubili smo skoro 9000 ljudi. To su tri Neuma, kome je tesko zamisliti taj broj ljudi. To nam je 0,3% stanovnistva. I od toga bi sigurno dosta njih danas bilo medju zivima da se od pocetka nisu slusali razni YouTube ublehasi.

I sad kad imamo naucno dokazan i provjeren nacin da se borimo protiv ovoga, da vise ne slusamo rijeci "Podhrastovi" i "respirator" u svakodnevnom zivotu, da nam se vise nikad ne zatvore kafici, da ponovo idemo na utakmice i koncerte i da putujemo... antivakserska sekta opet siri lazi koje bukvalno ubijaju ljude.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45218
Joined: 29/12/2005 01:20

#8108 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by jeza u ledja »

kljiks00 wrote: 05/05/2021 02:12
jeza u ledja wrote: 05/05/2021 01:41 Hvala i dovidjenja.
A šta su vakcine ako nisu parenteralna primjena moj ježe ?
TPN - Total Parenteral Nutrition.

Cijela regulacija koju si postavio se tice:
Sec. 201.323 Aluminum in large and small volume parenterals used in total parenteral nutrition.

I sve sto postavljas fino pise ...”used in TPN.”

Vakcina nije TPN.

Prema tome, dva linka koja si postavio nemaju veze jedan s drugim.

PS: Jesi li se uvjerio u prethodnom postu kojeg sam postavio da to o 250 mikrograma aluminija u stvari ne predstavlja nista?
kljiks00
Posts: 133
Joined: 14/03/2021 20:10

#8109 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kljiks00 »

A_A_AKCIJA wrote: 05/05/2021 02:25 Onako, iskreno da mi odgovoriš, kakav to moraš biti karakter da na sve ovo se napraviš lud i samo nastaviš guslati sa nekom novim gluposti? Bude li te ikada stid kad se pogledaš u ogledalo? Nije nimalo bezazleno to što radiš. Ljudi umiru zbog dezinformacija koje širite.
Nećeš vjerovati ali ljudi umiru i od vakcine. Ali već nisi pogledaj VAERS na CDC stranici.
Tu su linkovi i šta je FDA rekla. Postoji još informacija i istraživanja o toksičnosti aluminija kada se ubrizga (za nepovjerovati je, ali postoji razlika kada se aluminij pojede i kada se ubrizga).
Ko god želi i malo se potrudi može ih naći na netu, pa može sam da donese zaključak. Kome je mrsko može vjerovati ježu i A_A_AKCIJA.
breba
Posts: 1707
Joined: 19/01/2005 04:37

#8110 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by breba »

kljiks00 wrote: 05/05/2021 04:24
Postoji još informacija i istraživanja o toksičnosti aluminija kada se ubrizga (za nepovjerovati je, ali postoji razlika kada se aluminij pojede i kada se ubrizga).
Sve sto si postavio do sada je pobijeno. Ako imaš još informacija, pa ti podijeli. :)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45218
Joined: 29/12/2005 01:20

#8111 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by jeza u ledja »

kljiks00 wrote: 05/05/2021 04:24
A_A_AKCIJA wrote: 05/05/2021 02:25 Onako, iskreno da mi odgovoriš, kakav to moraš biti karakter da na sve ovo se napraviš lud i samo nastaviš guslati sa nekom novim gluposti? Bude li te ikada stid kad se pogledaš u ogledalo? Nije nimalo bezazleno to što radiš. Ljudi umiru zbog dezinformacija koje širite.
Nećeš vjerovati ali ljudi umiru i od vakcine. Ali već nisi pogledaj VAERS na CDC stranici.
Tu su linkovi i šta je FDA rekla. Postoji još informacija i istraživanja o toksičnosti aluminija kada se ubrizga (za nepovjerovati je, ali postoji razlika kada se aluminij pojede i kada se ubrizga).
Ko god želi i malo se potrudi može ih naći na netu, pa može sam da donese zaključak. Kome je mrsko može vjerovati ježu i A_A_AKCIJA.
Kako mislis “vjerovati”?? Pa sve pise na linkovima koje si sam postavio. U vakcini za Hep B ima aluminija koliko jedna odrasla osoba unese u organizam svaki sat. :lol:
Nema ko sta da vjeruje, samo mogu prelistati tvoje linkove.

VAERS je vec ranije spominjan da je dubiozan izvor informacija. Spomenuo ih je neki dan i neki od ovih komicara, ako se dobro sjecam rekose da je neki doktor uspjesno unio informaciju u isti da je od neke vakcine postao Hulk. :lol: VAERS je mjerodavan ko Wikipedia.
kljiks00
Posts: 133
Joined: 14/03/2021 20:10

#8112 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kljiks00 »

breba wrote: 05/05/2021 04:39 Sve sto si postavio do sada je pobijeno. Ako imaš još informacija, pa ti podijeli. :)
Ako si ti to tako shvatio onda OK . Neću više postavljat :D .

Hajmo se rokat ovim vakcinama pa dok se ne prosvijetlimo :-)
breba
Posts: 1707
Joined: 19/01/2005 04:37

#8113 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by breba »

kljiks00 wrote: 05/05/2021 04:49
breba wrote: 05/05/2021 04:39 Sve sto si postavio do sada je pobijeno. Ako imaš još informacija, pa ti podijeli. :)
Ako si ti to tako shvatio onda OK . Neću više postavljat :D .

Hajmo se rokat ovim vakcinama pa dok se ne prosvijetlimo :-)
Znaci ništa od dodatnih informacija kako vakcine mogu biti stetne po nas? :|
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#8114 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by zubi »

breba wrote: 05/05/2021 04:53
kljiks00 wrote: 05/05/2021 04:49
breba wrote: 05/05/2021 04:39 Sve sto si postavio do sada je pobijeno. Ako imaš još informacija, pa ti podijeli. :)
Ako si ti to tako shvatio onda OK . Neću više postavljat :D .

Hajmo se rokat ovim vakcinama pa dok se ne prosvijetlimo :-)
Znaci ništa od dodatnih informacija kako vakcine mogu biti stetne po nas? :|
:lol:
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#8115 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by zubi »

kljiks00 wrote: 05/05/2021 04:49
breba wrote: 05/05/2021 04:39 Sve sto si postavio do sada je pobijeno. Ako imaš još informacija, pa ti podijeli. :)
Ako si ti to tako shvatio onda OK . Neću više postavljat :D .

Hajmo se rokat ovim vakcinama pa dok se ne prosvijetlimo :-)
Cuj tako shvatio :lol:

Covjek te je rastavio na proste faktore a ti se i dalje pravis blesav...
Naslovnica
Posts: 27901
Joined: 20/03/2013 15:38

#8116 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

Image

:gunjastajl: :gunjastajl: :gunjastajl:
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#8117 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Point. »

kljiks00 wrote: 05/05/2021 04:49
breba wrote: 05/05/2021 04:39 Sve sto si postavio do sada je pobijeno. Ako imaš još informacija, pa ti podijeli. :)
Ako si ti to tako shvatio onda OK . Neću više postavljat :D .

Hajmo se rokat ovim vakcinama pa dok se ne prosvijetlimo :-)
Ti baš ne znaš kad si donji u diskusiji i kad se trebaš povući?
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#8118 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Gray »

Pročitao sam jako dobru stvar neki dan, vezano za ove conspiracy teorije, odnosno ljude koji vjeruju u njih.

Kaže ne možeš razumom "izvesti" nekoga iz pozicije u koju nije došao razumom (bolje zvuci na engleskom :D - you can't reason someone out of a position they didn't reason themselves into).

Kod većine ljudi koji vjeruju u to, to vjerovanje nema veze sa činjenicama ili dokazima nego sa egom - potrebom da budu pametniji od ostalih, da se na taj način dokazuju, da pripadaju nekoj grupi, da oni nesto znaju što drugi ne znaju, da se osjećaju bitnim jer oni drugima otvaraju oči.

Dakle tu nikakve činjenice niti dokazi neće pomoći jer oni ustvari brane svoj ego i kakve god dokaze da ponudite oni će ih odbaciti.
kljiks00
Posts: 133
Joined: 14/03/2021 20:10

#8119 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kljiks00 »

zubi wrote: 05/05/2021 08:57
kljiks00 wrote: 05/05/2021 04:49
breba wrote: 05/05/2021 04:39 Sve sto si postavio do sada je pobijeno. Ako imaš još informacija, pa ti podijeli. :)
Ako si ti to tako shvatio onda OK . Neću više postavljat :D .

Hajmo se rokat ovim vakcinama pa dok se ne prosvijetlimo :-)
Cuj tako shvatio :lol:

Covjek te je rastavio na proste faktore a ti se i dalje pravis blesav...
Što su se ovi pro-vaxeri ujedinili. Tako treba braćo.

Kaže jež TPN se ne odnosi na vakcine. Ja kažem da se odnosi. Vi vjerujete ježu, a on je ježa u leđa :D

Total Parenteral Nutrition (TPN)

Total parenteral nutrition (TPN) is a method of feeding that bypasses the gastrointestinal tract. Fluids are given into a vein to provide most of the nutrients the body needs. The method is used when a person cannot or should not receive feedings or fluids by mouth.

Dakle, TPN je parenteralna primjena koja zaobilazi probavni trakt i ovdje spadaju i vakcine. Jež rekao da ne spadaju i to je to, rastavio me na proste faktore :D

Dalje, niko mi od vas nije odgovorio:

Majka nema Hep B, i pošto se se Hep B prenosi spolnim putem i putem krvi.
HEPATITIS B NE PRENOSI SE:
* uobičajenim društvenim kontaktima (grljenjem, rukovanjem, držanjem za ruke, poljupcem...)
* hranom i pićem (dijeljenjem pribora za jelo, hrane ili pića) kašljanjem ili kihanjem

Pa eto, koji je smisao davanja Hep B vakcine novorođenčetu?

Jež je na ovo rekao: "postoji vrlo specifican razlog" . Opet ovim argumentom pravo me je rastavio na proste faktore :D
Last edited by kljiks00 on 05/05/2021 11:32, edited 1 time in total.
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#8120 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Ali_G »

Pa bolan sto se ofiras vise. Fino pise sta je TNP.
Samoukini se
kljiks00
Posts: 133
Joined: 14/03/2021 20:10

#8121 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kljiks00 »

Ali_G wrote: 05/05/2021 11:30 Pa bolan sto se ofiras vise. Fino pise sta je TNP.
Samoukini se
Da, fino piše: "The method is used when a person cannot or should not receive feedings or fluids by mouth."
Tj. TPN se odnosi hranu ili tekućinu koja se ne može primiti na usta, a tu spada i vakcina.

Evo odjavljujem se :D
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#8122 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Ali_G »

https://www.mayoclinic.org/tests-proced ... c-20385081

Da imas obraza ne bi vise slova napis’o. Al trol k’o trol
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45218
Joined: 29/12/2005 01:20

#8123 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by jeza u ledja »

kljiks00 wrote: 05/05/2021 11:37
Ali_G wrote: 05/05/2021 11:30 Pa bolan sto se ofiras vise. Fino pise sta je TNP.
Samoukini se
Da, fino piše: "The method is used when a person cannot or should not receive feedings or fluids by mouth."
Tj. TPN se odnosi hranu ili tekućinu koja se ne može primiti na usta, a tu spada i vakcina.

Evo odjavljujem se :D
Pa pobogu bolan nije vakcina "nutritional". :-) Vidis da se odnosi na unos hrane i tekucine kojeg iz nekog razloga bebe ne mogu dobiti na usta.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45218
Joined: 29/12/2005 01:20

#8124 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by jeza u ledja »

kljiks00 wrote: 05/05/2021 11:08 Dalje, niko mi od vas nije odgovorio:

Majka nema Hep B, i pošto se se Hep B prenosi spolnim putem i putem krvi.
HEPATITIS B NE PRENOSI SE:
* uobičajenim društvenim kontaktima (grljenjem, rukovanjem, držanjem za ruke, poljupcem...)
* hranom i pićem (dijeljenjem pribora za jelo, hrane ili pića) kašljanjem ili kihanjem

Pa eto, koji je smisao davanja Hep B vakcine novorođenčetu?

Jež je na ovo rekao: "postoji vrlo specifican razlog" . Opet ovim argumentom pravo me je rastavio na proste faktore :D
"Drustvenim kontaktima" :-)

Hep B se vrlo lako prenosi tokom porodjaja. Majka ni ne mora znati da je zarazna. Velika vecina djece koja se zarazi Hepatitisom ostane zarazena citav zivot.

Ne prenosi se kaze grljenjem i priborom za jelo. :oops: :roll:
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#8125 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by BadBoy »

kljiks00 wrote: 05/05/2021 04:49
breba wrote: 05/05/2021 04:39 Sve sto si postavio do sada je pobijeno. Ako imaš još informacija, pa ti podijeli. :)
Ako si ti to tako shvatio onda OK . Neću više postavljat :D .

Hajmo se rokat ovim vakcinama pa dok se ne prosvijetlimo :-)
Jarane jesi li ti glup ili ti noge smrde? Ubio te frajer šakama poklopi se i odjavi.
Locked