SDA-All about

Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#61601 Re: SDA-All about

Post by Johnny_x »

Better Man wrote: 02/05/2021 21:55 Najveću prevaru boraca u režiji SDA su smislili Alija Izetbegović i Rasim Delić sa bezvrijednim.cerifikatima, koje.su podjelili borcima, a koje su kasnije odani SDA tajkuni pokupovali za 1% vrijednosti inonda ulagali unprofitanilne kompanije.
Bravo, ovo je upravo mozda i najveca pljacka ovog naroda i ove drzave sto se mogla desiti, borcima su podjeljeni certifikati, koji u principu nisu vrijedili nista, ali kad bih imao mnogo tih koji ne vrijede nista, onda si mogao kupovati dionice firmi, stanove, poslovne prostore itd. Nasa vlast nije objasnila narodu sta znace ti certifikati i ja se dobro sjecam kad ih je moj otac prodao za neku mizernu cijenu, jer covjek nije znao sta da uradi sa njima, mislio je da su to neki bezvrijedni papiri, a vjerujem da i vecina boraca je tako razmisljala.
Ono sto postovaoci lika i djela Alije nikad nece spomeniti su ovi certifikati, ratni profiteri su poslije rata ostali nekaznjeni za svoje profiterstvo, Alijina vlast nikad nije procesuirala ove likove, cak stavise omogucila im je da operu svoj krvavi novac upravao preko ovih certifikata. Od 96-99 godine Alija je bio na vlasti i imao je veliku podrsku MZ, mogao se obracunati sa ratnim profiterima, ali nije, jer su najblizi ljudi oko njega upravo bili ratni profiteri, on nije htio te ljude pohapsiti i oduzeti im imovinu, volio bih kada bi me neki SDA-ovac demantovo, da mi pokazu na nekog profitera koji je lezao u zatvoru i kojem je oduzeta imovina zbog ratnog profiterstva. Mit o dobrom dedi se treba srusiti upravo preko ovih certifikata, jer su certifikati plod Alijine vladavine.
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#61602 Re: SDA-All about

Post by hillbill »

Hakiz wrote: 02/05/2021 20:40
hillbill wrote: 02/05/2021 17:31
mishic wrote: 02/05/2021 17:26 hillbill pročitaj pa komentiraj! Niko borce ne krivi nego krivi one koji su na račun boraca činili zločine prema njima.
izvini...nije mi tako izgledalo na prvu
Ali, nije da nismo krivi.
Mirna mi je savjest.......pokusao sam ....ostao u manjini, i okrenuo se nekim drugim stvarima
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#61603 Re: SDA-All about

Post by hillbill »

Johnny_x wrote: 02/05/2021 22:10
Better Man wrote: 02/05/2021 21:55 Najveću prevaru boraca u režiji SDA su smislili Alija Izetbegović i Rasim Delić sa bezvrijednim.cerifikatima, koje.su podjelili borcima, a koje su kasnije odani SDA tajkuni pokupovali za 1% vrijednosti inonda ulagali unprofitanilne kompanije.
Bravo, ovo je upravo mozda i najveca pljacka ovog naroda i ove drzave sto se mogla desiti, borcima su podjeljeni certifikati, koji u principu nisu vrijedili nista, ali kad bih imao mnogo tih koji ne vrijede nista, onda si mogao kupovati dionice firmi, stanove, poslovne prostore itd. Nasa vlast nije objasnila narodu sta znace ti certifikati i ja se dobro sjecam kad ih je moj otac prodao za neku mizernu cijenu, jer covjek nije znao sta da uradi sa njima, mislio je da su to neki bezvrijedni papiri, a vjerujem da i vecina boraca je tako razmisljala.
Ono sto postovaoci lika i djela Alije nikad nece spomeniti su ovi certifikati, ratni profiteri su poslije rata ostali nekaznjeni za svoje profiterstvo, Alijina vlast nikad nije procesuirala ove likove, cak stavise omogucila im je da operu svoj krvavi novac upravao preko ovih certifikata. Od 96-99 godine Alija je bio na vlasti i imao je veliku podrsku MZ, mogao se obracunati sa ratnim profiterima, ali nije, jer su najblizi ljudi oko njega upravo bili ratni profiteri, on nije htio te ljude pohapsiti i oduzeti im imovinu, volio bih kada bi me neki SDA-ovac demantovo, da mi pokazu na nekog profitera koji je lezao u zatvoru i kojem je oduzeta imovina zbog ratnog profiterstva. Mit o dobrom dedi se treba srusiti upravo preko ovih certifikata, jer su certifikati plod Alijine vladavine.
taj "dobri deda" je napravio ovo sto danas imas....njega bas bosna nije puno zanimala/imas interviju Mahmutcehajica/...on je jedan od istinskih boraca za bosnu koji je zavrsio na margini,ali je dobro prosao,i nije likvidiran.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#61604 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

Johnny_x wrote: 02/05/2021 22:10
Better Man wrote: 02/05/2021 21:55 Najveću prevaru boraca u režiji SDA su smislili Alija Izetbegović i Rasim Delić sa bezvrijednim.cerifikatima, koje.su podjelili borcima, a koje su kasnije odani SDA tajkuni pokupovali za 1% vrijednosti inonda ulagali unprofitanilne kompanije.
Bravo, ovo je upravo mozda i najveca pljacka ovog naroda i ove drzave sto se mogla desiti, borcima su podjeljeni certifikati, koji u principu nisu vrijedili nista, ali kad bih imao mnogo tih koji ne vrijede nista, onda si mogao kupovati dionice firmi, stanove, poslovne prostore itd. Nasa vlast nije objasnila narodu sta znace ti certifikati i ja se dobro sjecam kad ih je moj otac prodao za neku mizernu cijenu, jer covjek nije znao sta da uradi sa njima, mislio je da su to neki bezvrijedni papiri, a vjerujem da i vecina boraca je tako razmisljala.
Ono sto postovaoci lika i djela Alije nikad nece spomeniti su ovi certifikati, ratni profiteri su poslije rata ostali nekaznjeni za svoje profiterstvo, Alijina vlast nikad nije procesuirala ove likove, cak stavise omogucila im je da operu svoj krvavi novac upravao preko ovih certifikata. Od 96-99 godine Alija je bio na vlasti i imao je veliku podrsku MZ, mogao se obracunati sa ratnim profiterima, ali nije, jer su najblizi ljudi oko njega upravo bili ratni profiteri, on nije htio te ljude pohapsiti i oduzeti im imovinu, volio bih kada bi me neki SDA-ovac demantovo, da mi pokazu na nekog profitera koji je lezao u zatvoru i kojem je oduzeta imovina zbog ratnog profiterstva. Mit o dobrom dedi se treba srusiti upravo preko ovih certifikata, jer su certifikati plod Alijine vladavine.

kod senada u cd - muriz m. i budnjo

kaze budnjo: ja sam posteno kupio hotele za 1,8 miliona (valjda) maraka

u certifikatima :( :twisted: :evil: :run:
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#61605 Re: SDA-All about

Post by hamza_sa »

uglavnomja wrote: 02/05/2021 22:56


kod senada u cd - muriz m. i budnjo

kaze budnjo: ja sam posteno kupio hotele za 1,8 miliona (valjda) maraka

u certifikatima :( :twisted: :evil: :run:

A iz rata izasao sa 20 maraka u djepu. :mrgreen:


Doduse i u tom momentu je sa tih 20 maraka za mene bio gospodin. :) :)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#61606 Re: SDA-All about

Post by skafiskafsnjak »

Sad je pitanje ko je karindzao onu malu Mutap.... Da nije neko od ovih glavesina :D
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#61607 Re: SDA-All about

Post by dustaban »

skafiskafsnjak wrote: 03/05/2021 00:01 Sad je pitanje ko je karindzao onu malu Mutap.... Da nije neko od ovih glavesina :D
To bi i ona voljela znati, niceg se ne sjeca
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#61608 Re: SDA-All about

Post by dustaban »

Droog wrote: 02/05/2021 16:48
BHCluster wrote: 02/05/2021 00:47
Sakib je mozda nestrucan, ali je zato nepismen! :mrgreen:
Covjek ne zna napisati recenicu a da nema gramatickih gresaka (level: prvi osnovne).
Strasno ko je nas predstavljao tamo negdje!!
jeko ona baba uz Bakira ?!
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#61609 Re: SDA-All about

Post by skafiskafsnjak »

dustaban wrote: 03/05/2021 00:57
skafiskafsnjak wrote: 03/05/2021 00:01 Sad je pitanje ko je karindzao onu malu Mutap.... Da nije neko od ovih glavesina :D
To bi i ona voljela znati, niceg se ne sjeca
Garant. Jadnica.
User avatar
drug_profi
Posts: 50525
Joined: 16/07/2012 16:00

#61610 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Johnny_x wrote: 02/05/2021 22:00 a vjerujem da danas vecina boraca razmislja kao moj otac,
95% najmanje.
Pa nek Bakir zakuhava samo.

A isto nam se kaže šta bi bilo od Bosne samo da je neko zaista hoće raščerečit.
I to samo zato što je izdajnička stranka urušila sve što znači državu i sve što znači patriotizam.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#61611 Re: SDA-All about

Post by foxlife »

kakva vlast takav narod kakav narod takva vlast
da se odmah na pocetku razumijemo ne mislim na sve borce al da ih ima dosta ima koji su na neki nacin odgovorni za ovakvo stanje
ovako kazu da je iz rata izaslo oko 250000 boraca a da je poslije rata prijavljeno oko 500000 boraca znaci duplo vise boraca nego sto je u biti ratovalo

pretpostavimo da su to ovi iz dijaspore onda razni podrumasi i sl
prvo tu je prevara
jer su odmah poslije rata dijeljene donacije borcima zatim novcana pomoc itd
mi kako smo generalno prevarantski nastrojeni odmah se pregazilo postovanje prema saborcima i bilo je daj meni ko jebe druge
imamo oko 1400 udruzenja boraca
neka svaki ima predsjednika i jos 4 "zaposlenih" to je 7000 ljudi
neka svako udruzenje ima po 20 njih koje guraju finansijski da bi se odrzali to je 28000 ljudi
znaci 35000 ljudi jebe ostalih 200000 od kojih su mnogi digli ruke za bilo sta sto se tice rata jer su se predali poslu stvaranju svega novoga nakon rata
tih postenih da kazem neka je pola 100000 drugih 100000 su oni koji nekad dobiju nesto periodicno i oni sute dok ih ovih 35000 vuku za nos bukvalno

ovo je cak povrsinski
ne zelim ni zamisliti kakva bi slika bila da ovo neko istrazi i predstavi javno
mislim da bi bilo jos gora situacija

e sada zamislite sve ovo 25 godina donacije pomoci i ko zna sta sve se tu dogadjalo i koliko su se pojedinci obogatili na osnovu ovoga
zatim prevare za boracke dodatke penzije pa cak i sehidske penzije a poginuo daleko od ratista


itd itd
kao sto neko rece milijarde su u pitanju a ne milioni
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#61612 Re: SDA-All about

Post by pici »

Better Man wrote: 02/05/2021 21:55 Najveću prevaru boraca u režiji SDA su smislili Alija Izetbegović i Rasim Delić sa bezvrijednim.cerifikatima, koje.su podjelili borcima, a koje su kasnije odani SDA tajkuni pokupovali za 1% vrijednosti inonda ulagali unprofitanilne kompanije.
to je to... ja sam ocu prepisao te ratne bobe sto se dobilo na vojnu knjizicu i on uzeo dionice od poleta al ne lezi vraze, selimovici kupise polet istim tim bobama tj certifikatima, rasprodase masine, prodase prostor FDS-u za 5 miliona (to sto se ko zna) i preselise u vogoscu gdje su dan danas... radnike nabise nogom, a sad firmu zaposljava dva cojka i dionica sa 30KM spade na 1KM... tako su ojadili i satex i jos firmi... et to nam je dobri dedo dao i nasHa borba i onda se cudimo sto je ovoliki jaz izmedju sdO tajkuna i fHukare...
Lord Nosonja
Posts: 60
Joined: 01/05/2021 10:43

#61613 Re: SDA-All about

Post by Lord Nosonja »

Ovo je strašno
Uhapsite bakira odmah
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#61614 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

pici wrote: 03/05/2021 09:10
Better Man wrote: 02/05/2021 21:55 Najveću prevaru boraca u režiji SDA su smislili Alija Izetbegović i Rasim Delić sa bezvrijednim.cerifikatima, koje.su podjelili borcima, a koje su kasnije odani SDA tajkuni pokupovali za 1% vrijednosti inonda ulagali unprofitanilne kompanije.
to je to... ja sam ocu prepisao te ratne bobe sto se dobilo na vojnu knjizicu i on uzeo dionice od poleta al ne lezi vraze, selimovici kupise polet istim tim bobama tj certifikatima, rasprodase masine, prodase prostor FDS-u za 5 miliona (to sto se ko zna) i preselise u vogoscu gdje su dan danas... radnike nabise nogom, a sad firmu zaposljava dva cojka i dionica sa 30KM spade na 1KM... tako su ojadili i satex i jos firmi... et to nam je dobri dedo dao i nasHa borba i onda se cudimo sto je ovoliki jaz izmedju sdO tajkuna i fHukare...
Sa druge strane, certifikatima su ljudi postali vlasnici stanova. Da su morali novcem... Tako da sada ostarjeli borci ili njihovi potomci žive u stanovima čiji su vlasnici i ne plaćaju kirije ratnim profiterima koji bi bili vlasnici tih stanova da se nisu mogli otkupiti certifikatima.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#61615 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

Hakiz wrote: 03/05/2021 12:00
pici wrote: 03/05/2021 09:10
Better Man wrote: 02/05/2021 21:55 Najveću prevaru boraca u režiji SDA su smislili Alija Izetbegović i Rasim Delić sa bezvrijednim.cerifikatima, koje.su podjelili borcima, a koje su kasnije odani SDA tajkuni pokupovali za 1% vrijednosti inonda ulagali unprofitanilne kompanije.
to je to... ja sam ocu prepisao te ratne bobe sto se dobilo na vojnu knjizicu i on uzeo dionice od poleta al ne lezi vraze, selimovici kupise polet istim tim bobama tj certifikatima, rasprodase masine, prodase prostor FDS-u za 5 miliona (to sto se ko zna) i preselise u vogoscu gdje su dan danas... radnike nabise nogom, a sad firmu zaposljava dva cojka i dionica sa 30KM spade na 1KM... tako su ojadili i satex i jos firmi... et to nam je dobri dedo dao i nasHa borba i onda se cudimo sto je ovoliki jaz izmedju sdO tajkuna i fHukare...
Sa druge strane, certifikatima su ljudi postali vlasnici stanova. Da su morali novcem... Tako da sada ostarjeli borci ili njihovi potomci žive u stanovima čiji su vlasnici i ne plaćaju kirije ratnim profiterima koji bi bili vlasnici tih stanova da se nisu mogli otkupiti certifikatima.

problem je kupovina firmi certifikatima :|

privatizacija otimacinom

budnjo javno priznao
a odakle njemu 1.8 miliona certifikata??? koliko ih je platio? ili su samo odstampani u centrali sda?


da hoce zakon o porijeklu imovine
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#61616 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

uglavnomja wrote: 03/05/2021 12:19
Hakiz wrote: 03/05/2021 12:00
pici wrote: 03/05/2021 09:10

to je to... ja sam ocu prepisao te ratne bobe sto se dobilo na vojnu knjizicu i on uzeo dionice od poleta al ne lezi vraze, selimovici kupise polet istim tim bobama tj certifikatima, rasprodase masine, prodase prostor FDS-u za 5 miliona (to sto se ko zna) i preselise u vogoscu gdje su dan danas... radnike nabise nogom, a sad firmu zaposljava dva cojka i dionica sa 30KM spade na 1KM... tako su ojadili i satex i jos firmi... et to nam je dobri dedo dao i nasHa borba i onda se cudimo sto je ovoliki jaz izmedju sdO tajkuna i fHukare...
Sa druge strane, certifikatima su ljudi postali vlasnici stanova. Da su morali novcem... Tako da sada ostarjeli borci ili njihovi potomci žive u stanovima čiji su vlasnici i ne plaćaju kirije ratnim profiterima koji bi bili vlasnici tih stanova da se nisu mogli otkupiti certifikatima.

problem je kupovina firmi certifikatima :|

privatizacija otimacinom

budnjo javno priznao
a odakle njemu 1.8 miliona certifikata??? koliko ih je platio? ili su samo odstampani u centrali sda?


da hoce zakon o porijeklu imovine
Da, ali da Budnjo nije dobio certifikate, ne bih ni ja. A onda on ne bi bio vlasnik hotela i čega sve ne, ali ni ja ne bih bio vlasnik svog stana.

Pa, ne znam šta da ti kažem.

Ako je certifikate ukrao, onda zatvor. Ali ako nije, ako je certifikate kupio za 1 %, ali u skladu sa zakonom koji mu je to omogućio, ako on u zatvor, onda moramo svi mi koji smo certifikatima otkupili stanove. Borci, RVI svi sa certifikatima marš iz stanova na ulicu, stanovi nisu više vaši.

Da vidim da to neko napravi.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#61617 Re: SDA-All about

Post by nosara »

Pa ono jes', stanovi u kojima je neko zivio decenijama i drzavne firme koje je neko mlatno po zakonu, tu je to. Isto. :lol:
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#61618 Re: SDA-All about

Post by pici »

Hakiz wrote: 03/05/2021 12:00
pici wrote: 03/05/2021 09:10
Better Man wrote: 02/05/2021 21:55 Najveću prevaru boraca u režiji SDA su smislili Alija Izetbegović i Rasim Delić sa bezvrijednim.cerifikatima, koje.su podjelili borcima, a koje su kasnije odani SDA tajkuni pokupovali za 1% vrijednosti inonda ulagali unprofitanilne kompanije.
to je to... ja sam ocu prepisao te ratne bobe sto se dobilo na vojnu knjizicu i on uzeo dionice od poleta al ne lezi vraze, selimovici kupise polet istim tim bobama tj certifikatima, rasprodase masine, prodase prostor FDS-u za 5 miliona (to sto se ko zna) i preselise u vogoscu gdje su dan danas... radnike nabise nogom, a sad firmu zaposljava dva cojka i dionica sa 30KM spade na 1KM... tako su ojadili i satex i jos firmi... et to nam je dobri dedo dao i nasHa borba i onda se cudimo sto je ovoliki jaz izmedju sdO tajkuna i fHukare...
Sa druge strane, certifikatima su ljudi postali vlasnici stanova. Da su morali novcem... Tako da sada ostarjeli borci ili njihovi potomci žive u stanovima čiji su vlasnici i ne plaćaju kirije ratnim profiterima koji bi bili vlasnici tih stanova da se nisu mogli otkupiti certifikatima.
jesil bio ispred vjecne vatre i vidio kupovine certifikata od sirotinje za male pare... kolko se ono placalo za 10 000 vrijednost certifikata 50 KM... ja sam imao na vojnoj 18 400 KM... plati od zene amidzi dug za plin, punici i puncu dug za vodu i ocu ostatak da kupi dionice poleta a selimovici uzeli polet kao i ostale firme i rasparcali ih... ovo je odmah iza rata godina-dvije, dedo alija jos bio ziv... jedino sto su te bobe bile dobre to je za otkup stanova al nismo svi imali stanove, tako da...
toska
Posts: 2959
Joined: 26/09/2016 14:08

#61619 Re: SDA-All about

Post by toska »

Sa stanovima i prodajom istih za samo certifikate je napravljena velika greška, druge ex komunističke države nisu dale tek tako, za firme ste već napisali.

trebalo je dio vrijednosti odrediti u novcu, 5.000 ili 10.000KM, nebitno sad, s tim da se može otplaćivati narednih 20, 30 godina u ratama.

to ne bi bio teret onima koji nastavljaju živjeti u njima, a oni što su uradili otkup samo radi prodaje, obično iz inozemstva preko advokata, bi keširali odmah iznos radi upisa 1/1.

time bi se stekao fini iznos novca za prve postratne godine kada je i najviše trebao.
nije bilo pameti. džaba sad...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#61620 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

Hakiz wrote: 03/05/2021 12:27
uglavnomja wrote: 03/05/2021 12:19
Hakiz wrote: 03/05/2021 12:00

Sa druge strane, certifikatima su ljudi postali vlasnici stanova. Da su morali novcem... Tako da sada ostarjeli borci ili njihovi potomci žive u stanovima čiji su vlasnici i ne plaćaju kirije ratnim profiterima koji bi bili vlasnici tih stanova da se nisu mogli otkupiti certifikatima.

problem je kupovina firmi certifikatima :|

privatizacija otimacinom

budnjo javno priznao
a odakle njemu 1.8 miliona certifikata??? koliko ih je platio? ili su samo odstampani u centrali sda?


da hoce zakon o porijeklu imovine
Da, ali da Budnjo nije dobio certifikate, ne bih ni ja. A onda on ne bi bio vlasnik hotela i čega sve ne, ali ni ja ne bih bio vlasnik svog stana.

Pa, ne znam šta da ti kažem.

Ako je certifikate ukrao, onda zatvor. Ali ako nije, ako je certifikate kupio za 1 %, ali u skladu sa zakonom koji mu je to omogućio, ako on u zatvor, onda moramo svi mi koji smo certifikatima otkupili stanove. Borci, RVI svi sa certifikatima marš iz stanova na ulicu, stanovi nisu više vaši.

Da vidim da to neko napravi.

da ponovim - nije problem privatno, kupovina stanova, auta, mislim cak i bijele tehnike godinu dvije poslije rata
probllem je kupovina ekstra giga mega ultravrijednih preduzeca za takoreci bezvijedana papir u ekonomskom smislu
i to od strane elementarno polupismenih i ekonomski totalno nepismenih spodoba

nnormalno je da je za pojedinca koji je 20-30-50... godina izdvajao za samodoprinose i ostalo to protivvtijrdnost ulozenog, da se otkupi stan

ali to je privatno

seljak sa 4 osnovne i vezama u sda stampariji papira kupi austrougarske dragulje arhitekture i kojji su uz to zatna koka u ugostoteljstvu za brdo 'nakih papira ...
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#61621 Re: SDA-All about

Post by pici »

iza tog seljaka s 4 razreda osnovne i 20 km u dzepu stoje vrece zlata od zivkovica... pravi vlasnik je ridji, iza gradjevinske mafije je stajao upravo on i njegova direktorska pozicija u Zavodu za izgradnju Kantona Sarajevo (KS)... gdje je imao kompletan uvid i ZK knjige i kupovine zemljista i objekata, prljave poslove je odradjivao šaja... zato se i ophode sa KS ko sa babovinom...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#61622 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

pici wrote: 03/05/2021 13:45 iza tog seljaka s 4 razreda osnovne i 20 km u dzepu stoje vrece zlata od zivkovica... pravi vlasnik je ridji, iza gradjevinske mafije je stajao upravo on i njegova direktorska pozicija u Zavodu za izgradnju Kantona Sarajevo (KS)... gdje je imao kompletan uvid i ZK knjige i kupovine zemljista i objekata, prljave poslove je odradjivao šaja... zato se i ophode sa KS ko sa babovinom...
:thumbup:


bilo mi mrsko detaljisati
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#61623 Re: SDA-All about

Post by hillbill »

foxlife wrote: 03/05/2021 07:14 kakva vlast takav narod kakav narod takva vlast
da se odmah na pocetku razumijemo ne mislim na sve borce al da ih ima dosta ima koji su na neki nacin odgovorni za ovakvo stanje
ovako kazu da je iz rata izaslo oko 250000 boraca a da je poslije rata prijavljeno oko 500000 boraca znaci duplo vise boraca nego sto je u biti ratovalo

pretpostavimo da su to ovi iz dijaspore onda razni podrumasi i sl
prvo tu je prevara
jer su odmah poslije rata dijeljene donacije borcima zatim novcana pomoc itd
mi kako smo generalno prevarantski nastrojeni odmah se pregazilo postovanje prema saborcima i bilo je daj meni ko jebe druge
imamo oko 1400 udruzenja boraca
neka svaki ima predsjednika i jos 4 "zaposlenih" to je 7000 ljudi
neka svako udruzenje ima po 20 njih koje guraju finansijski da bi se odrzali to je 28000 ljudi
znaci 35000 ljudi jebe ostalih 200000 od kojih su mnogi digli ruke za bilo sta sto se tice rata jer su se predali poslu stvaranju svega novoga nakon rata
tih postenih da kazem neka je pola 100000 drugih 100000 su oni koji nekad dobiju nesto periodicno i oni sute dok ih ovih 35000 vuku za nos bukvalno

ovo je cak povrsinski
ne zelim ni zamisliti kakva bi slika bila da ovo neko istrazi i predstavi javno
mislim da bi bilo jos gora situacija

e sada zamislite sve ovo 25 godina donacije pomoci i ko zna sta sve se tu dogadjalo i koliko su se pojedinci obogatili na osnovu ovoga
zatim prevare za boracke dodatke penzije pa cak i sehidske penzije a poginuo daleko od ratista


itd itd
kao sto neko rece milijarde su u pitanju a ne milioni
gdje su institucije da naprave red...naravno tim jadovima u vlasti poslije rata nije odgovarao red,i tako ga nemas ni danas ni na jednom nivou
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#61624 Re: SDA-All about

Post by hillbill »

toska wrote: 03/05/2021 13:31 Sa stanovima i prodajom istih za samo certifikate je napravljena velika greška, druge ex komunističke države nisu dale tek tako, za firme ste već napisali.

trebalo je dio vrijednosti odrediti u novcu, 5.000 ili 10.000KM, nebitno sad, s tim da se može otplaćivati narednih 20, 30 godina u ratama.

to ne bi bio teret onima koji nastavljaju živjeti u njima, a oni što su uradili otkup samo radi prodaje, obično iz inozemstva preko advokata, bi keširali odmah iznos radi upisa 1/1.

time bi se stekao fini iznos novca za prve postratne godine kada je i najviše trebao.
nije bilo pameti. džaba sad...
Certifikati nisu napravljeni da bi se isplatili borci......certifikati su napravljeni da se legalizuje oruzana,krvava privatzacija .

Nije bilo pameti......................bilo je pameti.......nije bilo interesa da se radi pametno.Radilo se , i danas se radi,u interesu kriminalaca

T o je onaj nas "dobri dedica" napravio ,i ostavio Baketa u miraz, da nastavi zapoteco krvavo otimanje.Tako je okoncan uzviseni pokret koji je trebao donijeti slobodu narodu.

Analiziraj na sta je danas sveden......................a racun tek treba da se plati.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#61625 Re: SDA-All about

Post by pici »

POSLOVNI USPJESI MALE PORODICE IZETBEGOVIĆ: Šta bi tek postigli da ih ima više?

Image

Kada je početkom septembra jedna vremešna Sarajka dobila pripadajuću penziju i uz nju dodatak za usklađivanje, u rukama je imala tačno 558 KM. Znala je da će već u oktobru izgubiti dodatih 100 KM. Ali 558 KM bio je presedan kakav nije doživjela decenijama unazad. A i nema ih mnogo u domaćinstvu – samo ona i kćerka. Mala porodica, reklo bi se.

Početkom tog istog septembra jedan privatnik u Visokom na posao je vratio troje ljudi. Njihove male porodice barem na tren su odahnule.

A onda su vidjeli i čuli da ne žive svi u takvom blagostanju kao oni.

Jedna skromna, mala porodica Izetbegović decenijama se, saznali su u TV nastupu Bakira Izetbegovića, zlopati baš tu, pored njih.

- Ima li neko u užoj i široj porodici Izetbegović da nije zaposlen – slušali su pitanje.

- Pazite, to je mala porodica – odgovorio je Bakir Izetbegović.


ZETOVI PORODICE IZETBEGOVIĆ

Porodica Izetbegović uglavnom preživljava na budžetskim jaslama. Oni koji nisu zaposleni u javnim institucijama ili organima vlasti, kroz svoje kompanije primaju milione KM budžetskog novca.

Bakir Izetbegović, predsjednik SDA, predsjedavajući/delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH, sa platom od blizu pet hiljada KM i mjesečnim dodatkom koji varira a iznosi oko 700 KM (avgust 2019. - baza CIN-a), ima dvije sestre i, ne manje važno, dva zeta.

Sabina Berberović (rođena Izetbegović) sa suprugom Mirsadom Berberovićem prije osam godina osnovala je firmu Bihexo. Žurnal je već pisao da je Bihexo jedan od omiljenih dobavljača javnih kompanija. Bihexo je, primjera radi, samo sa sarajevskim ViK-om (Vodovod i kanalizacija) godinama sklapao ugovore vrijedne milione.

Image

(Sabina Berberović)

Bihexo je prošle godine imao promet od pet miliona KM. Samo Sarajevogas dao im je ugovore vrijedne stotine hiljada KM, a i dalje se dobro posluje sa ViK-om. Godišnje ViK-u prodaju opremu za višemilionske iznose. Primjeri tri zadnja vrednija ugovora: oktobar 2019 – ugovor od 900 hiljada KM. Novembar – 750 hiljada. Mart ove godine – blizu 600 hiljada.

Kćerka Sabine i Mirsada Berberovića Nađa Berberović-Dizdarević direktorica je Muzeja Alija Izetbegović – kantonalne javne ustanove u državnoj svojini. Osnovan je 2009. i tada preuzima kadrove, objekte i opremu na korištenje bivšeg depadansa Muzej Alije Izetbegovića – spomen soba koji je egzistirao u sastavu JU Muzej Sarajeva. Osim što se finansira dijelom iz budžetskih sredstava Muzej svake godine dobija razne poticaje od institucija i javnih preduzeća u državnom vlasništvu.

Ministarstava na kantonalnom i federalnom nivou, općina, BH Telecoma, BH Pošte... Tako je BH Telecom u jednoj od tranši za liječenje oboljelih od PTSP-a izdvojio 2.500 KM, pomoć osobama sa invaliditetom 10 hiljada, narodnoj kuhinji 5, ekološkom projektu zaštite i poribljavanja Une 12, a za adaptaciju i redizajn muzejske postavke u JU Muzej Alija Izetbegović – 25 hiljada.

Ministarstvo kulture i sporta Muzej podržava sredstvima za izdavanje časopisa Emanet, Federalno ministarstvo kulture redovno finansira međunarodnu likovnu koloniju Moj bijeg u slobodu koju organizuje Muzej.

Image

(Nađa Berberović-Dizdarević)

BH Pošta sa tri hiljade KM finansirala je štampanje i izdavanje zbirke ilustrovanih citata Alije Izetbegovića - Poruka sebi na engleskom i turskom jeziku (Zbirku uredila Nađa Berberović-Dizdarević).

Direktorica Muzeja Nađa Berberović-Dizdarević iz budžeta prima osnovnu platu od 1.221 KM, bez dodataka. Kao treća generacija porodice Izetbegović u politici, kandidatkinja je za Općinsko vijeće Općine Stari Grad sarajevo.

Image

(Jasminko Akšamija)


Jasminko Akšamija suprug je druge kćerke Alije Izetbegovića, Lejle. Akšamija je suvlasnik IPSA instituta koji je u 2019. godini imao prihod blizu sedam miliona KM. IPSA institut – konsultanstka kompanija za projektovanje, inženjerske usluge... - dobija izuzetno vrijedne poslove od javnih kompanija, među kojima prednjače Autoceste Federacije BiH. Zetovi porodice Izetbegović se dobro slažu, pa je,pisali smo o tome, Jasminko Akšamija 2013, kao izvršni direktor za investicije BH Telecoma dodijelio Berberovićevoj firmi Bihexo posao vrijedan oko 120 hiljada KM.

ZDRAVSTVO POD KONTROLOM

O tome kako je Sebija Izetbegović, supruga Bakira Izetbegovića, preuzela zdravstveni sistem u Kantonu Sarajevo napisane su stotine tekstova. Samo Žurnal je proteklih godina dokumentovao brojne aktivnosti u sferi zdravstva koje je poduzela generalna direktorica kako bi ovladala važnim institucijama u ovoj oblasti. Jedan od značajnijih poduhvata bio je stavljanje pod kontrolu Medicinskog fakulteta u Sarajevu (gdje kao profesorica, a prema javnom registru, ima osnovnu platu 1.253 KM). Prihodi koje ostvaruje kao direktorica KCUS-a nisu javni. Nakon što je dala ostavku na poziciju u Federalnom parlamentu (ali ne prije nego je spriječila da Mirsad Zaimović zakaže sjednicu na kojoj bi se raspravljalo i o njenom radu), aktivna je u kantonalnom odboru SDA i kadrovskoj komisiji.

Uspjela je ova mala porodica okupiti (osim umjetnički nastrojene ditrektorice Muzeja Nađe Berberović-Dizdarević) i druge radnike u kulturi. Sestra Sebije Izetbegović Izeta Građević supruga je Mirsada Purivatre, direktora Sarajevo film festivala, svake godine finansijski pomognutog iz budžeta sa različitih nivoa.

RODBINA I PRIJATELJI

Kćerka bračnog para Izetbegović Jasmina vlasnica je marketinške agencije FabCat Creative. Adnan Cerić, bivši vjerenik Jasmine Izetbegović, imenovan je za v.d. direktora Agencije za statistiku BiH.

Image

(Jasmina Izetbegović)

Informacije o tome da će upravo Cerić biti novi direktor mogle su se čuti i prije godinu dana, pa je tajming ovog imenovanja sada zapravo najmanje važan.

Podsjetimo i na Žurnalov tekst u kojem smo pisali o tome kako je Sebija Izetbegović u priču sa javnim nabavkama medicinske opreme u vrijeme prvog udara korona krize pokušala uvesti firmu koja nema nikakve reference. Nije ni u sistemu javnih nabavki, nije registrovana za promet medicinskim sredstima i opremom – Cubiucs, vlasnika Denisa Đulalića. U telefonskom razgovoru sa novinarima Žurnala Đulalić je vidno iznerviran rekao kako je Adnana Cerića “samo upoznao nekoliko puta”. Direktorica Izetbegović povjerila im je tada milionski vrijedne tendere koji su propali, ali nikada nije javno objasnila otkud uopće saradnja sa Cubicusom.

Primjer Cubicusa ilustruje kako Izetbegovićima nije važna samo njihova mala skromna porodica, već i prijatelji. A imaju ih i direktorica i predsjednik. Njena desna ruka na KCUS-u Muvedeta Butmir-Čedić uživa pravu zaštitu direktorice (ali i atraktivne menadžerske ugovore).
Porodica Muvedete Butmir-Čedić vlasnik je ugostiteljskih objekata Vatra u Sarajevu. Njen suprug Šaćir Čedić hapšen JE u akciji Kasa, u kojoj se tereti za utaju poreza. U istoj akciji privođen je i njen sin. Danas, Vatra radi bez problema.


Zaštićeni su strankom i Asim Sarajlić, Amir Zukić, Fadil Novalić (borac protiv korupcije), brojni ministri i ugledni biznismeni.

I tu se spisak robine i prijatelja koje treba pripaziti ne završava.

- Mala je to porodica – rekao je Izetbegović u intervjuu.

Šta bi tek napravili da ih ima više?

lopovska fEmilija...
Post Reply