Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

noviclan
Posts: 10992
Joined: 31/10/2013 06:48

#32526 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Logovan wrote: 26/03/2021 16:35
S4mpion wrote: 26/03/2021 15:36 Glavni problem kod nas je to što ljudi jako loše voze, ne znaju se parkirat', a parkinzi su takvi da su parking mjesta pod ravnim uglom, umjesto da su ukošena, jer sa ukošenim parking mjestima, povećava se kapacitet parkinga i svaki ulazak i izlazak je puno lakši i zahtijeva mnogo manje prostora.
:thumbup:
Nikad mi neće biti jasno zašto nemamo više parking sa ukošenim parking mjestima. Gomila lokacija gdje bi bilo bolje sa ukošenim parking mjestima.
Ma "nije" problem kada i ukoso parkira problem je kada idiot(kinja) izlaze iz vozila i bum u drugo vozilo bez ikakvih naknadnih emocija i obzira prema tudjem vozilu, a da treba pokusati centrirati vozilo izmedju ocrtanih linija to je mission imposible
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#32528 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by soha96 »

Dozer wrote: 26/03/2021 13:51 Nije to samo do odsutnosti... Ljude neprosto boli qrac. Voze auta stara 10+ godina, i zivo im se jebe da li ce ostetiti necije mozda novo.

U auto svi odjednom moraju uci, bez obzira da li za to ima prostora. Ograniceni mentalni sklopovi ne mogu da skontaju da ce sve to uraditi lakse ako samo vozac udje i izvuce auto izmedju ostalih parkiranih vozila...

Nazalost, rijetko vidim kada mi debili naprave parnice i udubljenja na vratima, ali sad se to mijenja. Sad cu vidjeti svaki auto i vozaca koji su parkirani pored mog, kao i tablice, bar na parkingu ispred zgrade, i hladno cu svaki put zvati muriju i prijavljivati, sve s dokazom.

Jednom sam lika upratio da je to uradio, i to uredno debil otvorio svoja vrata, naslonio na moja, i nesto trkelja ispod volana. Naravno, guzicom stalno gura svoja vrata koja su na mojim, pored parnice, napravila cak i udubljenje. Reko', prijatelju sta cemo sad s ovim? Kaze lik - a sta cemo, jbg, desilo se.
Odlicno jarane, desava se upravo i 300 KM za farbanje povrsine u ovlastenom servisu (ne pada mi na pamet auto pod garancijom voziti bilo gdje drugo).
Kaze lik - jasta radi, i ceri se.
Reko' - izbor je lagan haveru, ili 3 glave odmah, ili murija. On se nesto fol ceri i upalio ignore, i otvara vrata da sjedne u auto, kao - ide on, ti pricaj sta hoces.
Nabijem mu nogom vrata, umalo mu prsti nisu ostali unutra, i fino repetiram jarana. I sutim. Suti i on, pobijelio, pa muca - pa dobro druze, nije valjda dotle doslo... Reko' - nije, ali moze doci. 300 KM.
Nema kod sebe, kaze mora na bankomat. Nikakav problem - daj kljuceve od auta, eno bankomata 200m nize, i imas 10 min. da doneses pare. I tako je i bilo.
Gdje si zayebani :lol:

Ono nesto repetira krv ti yebem i jos se hvali time, da je bogdo bila ta kamera da te snimi klosaru.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#32529 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by soha96 »

A i taj je gluplji od tebe, trebao je zvati muriju lagano.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32530 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

noviclan wrote: 26/03/2021 17:41
Logovan wrote: 26/03/2021 16:35
S4mpion wrote: 26/03/2021 15:36 Glavni problem kod nas je to što ljudi jako loše voze, ne znaju se parkirat', a parkinzi su takvi da su parking mjesta pod ravnim uglom, umjesto da su ukošena, jer sa ukošenim parking mjestima, povećava se kapacitet parkinga i svaki ulazak i izlazak je puno lakši i zahtijeva mnogo manje prostora.
:thumbup:
Nikad mi neće biti jasno zašto nemamo više parking sa ukošenim parking mjestima. Gomila lokacija gdje bi bilo bolje sa ukošenim parking mjestima.
Ma "nije" problem kada i ukoso parkira problem je kada idiot(kinja) izlaze iz vozila i bum u drugo vozilo bez ikakvih naknadnih emocija i obzira prema tudjem vozilu, a da treba pokusati centrirati vozilo izmedju ocrtanih linija to je mission imposible
pa u biti i ne treba centrirati vozilo izmedju linija
nego prakrati tako da je suvozacevo mjesto tik do linije da bi ti imao mjesta otvoriti vrata pa tako i vozac pored
otprilike ovako treba izgledati raspored
[/ |][| /][/ |] itd

ps. ovo "otvoreno" su vozaceva vrata na svakom autu
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#32531 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

E cuj ti balavurdije... :lol:
noviclan
Posts: 10992
Joined: 31/10/2013 06:48

#32532 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Pa jbg onda oni kurcu kuzmanovom farbali linije, jedino oprosteno ako su ti su hvataju liniju da mogu izaci k'o sadik pasic
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#32533 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

noviclan wrote: 26/03/2021 08:27 Onda je jednom rjecju debil, najjace mi je kad se isti tako lijepe kad je mokra cesta fakat ne kontam
Možda sam već pisao: kad su bile niže temperature, ono ujutru idem na posao, vlažna cesta a temperatua -7,5°C, vozim 10 preko ograničenja a idiot mi se lijepi na karambolku.
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#32534 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Dozer wrote: 26/03/2021 13:51 Nije to samo do odsutnosti... Ljude neprosto boli qrac. Voze auta stara 10+ godina, i zivo im se jebe da li ce ostetiti necije mozda novo.

U auto svi odjednom moraju uci, bez obzira da li za to ima prostora. Ograniceni mentalni sklopovi ne mogu da skontaju da ce sve to uraditi lakse ako samo vozac udje i izvuce auto izmedju ostalih parkiranih vozila...

Nazalost, rijetko vidim kada mi debili naprave parnice i udubljenja na vratima, ali sad se to mijenja. Sad cu vidjeti svaki auto i vozaca koji su parkirani pored mog, kao i tablice, bar na parkingu ispred zgrade, i hladno cu svaki put zvati muriju i prijavljivati, sve s dokazom.

Jednom sam lika upratio da je to uradio, i to uredno debil otvorio svoja vrata, naslonio na moja, i nesto trkelja ispod volana. Naravno, guzicom stalno gura svoja vrata koja su na mojim, pored parnice, napravila cak i udubljenje. Reko', prijatelju sta cemo sad s ovim? Kaze lik - a sta cemo, jbg, desilo se.
Odlicno jarane, desava se upravo i 300 KM za farbanje povrsine u ovlastenom servisu (ne pada mi na pamet auto pod garancijom voziti bilo gdje drugo).
Kaze lik - jasta radi, i ceri se.
Reko' - izbor je lagan haveru, ili 3 glave odmah, ili murija. On se nesto fol ceri i upalio ignore, i otvara vrata da sjedne u auto, kao - ide on, ti pricaj sta hoces.
Nabijem mu nogom vrata, umalo mu prsti nisu ostali unutra, i fino repetiram jarana. I sutim. Suti i on, pobijelio, pa muca - pa dobro druze, nije valjda dotle doslo... Reko' - nije, ali moze doci. 300 KM.
Nema kod sebe, kaze mora na bankomat. Nikakav problem - daj kljuceve od auta, eno bankomata 200m nize, i imas 10 min. da doneses pare. I tako je i bilo.
Ja sam jedan od onih koji voze auto 10+ godina staro (trinaesta godina, za dvije godine ga akobogda planiram upisati u srednju školu), ali u skoro 20 godina nisam nikog zakačio pri parkiranju niti udario vratima dok izlazim/ulazim u auto. Doduše, nisu mi ni neki gabariti, građa bogomoljke. Ipak, kad je usko uvijek isturam prste šake da osjetim da li sam vrata previše otvorio (za svaki slučaj, iako vrata otvaram polako ioprezno).

S druge strane, nerijetko pri povratku do auta vidim da me je neko ogrebao (vidi se po mjestu oštećenja ko je koga udario).

To je više bezobrazluk nego odsutnost.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#32535 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

Postoji strucan naziv za te pojave. Bolikurcizam i bahatost!
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#32536 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ma gledam je sa prozora, muz ulazi na suvozacko a ona na vozacko i nesto mu tersa i gru-gru (ono kad se odbiju pa ponovo), i covjek joj nesto govori u vezi toga ljutito, i onda ona sjede u auto tako da se bacila na cic, i naravno auto klecnu malo i ona vrata naslonjena na moje auto se potpisaše.
Daleko mi bilo da se derem i da vidim tablice, ali dok sa sišao na parking, otišli.
Kod mene na tamnom laku imaš šta i vidjeti. Čak i udubljenje na limu.
Majku im jebem bahatu....
noviclan
Posts: 10992
Joined: 31/10/2013 06:48

#32537 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Ma to je to idiotluk ali sta im mozes fakat ne znam ona se izvini, al' ima situacija kad babuka parkira i jedva je on parkirao kad izlazi supruga i dvoje djece ma to je raspasoj po komsijskim vozilima
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#32538 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Vec sam ovde pisao, zadnja vrata od vitare samo dotaknu lak ostane bijela tacka. Nedo Bog djete da naleti i udari glavom. Do sredine mozga bi mu se zabila. Ja ne znam kako su ono uspjeli izvesti, hladno oruzje.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#32539 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

drug_profi wrote: 27/03/2021 23:11 Ma gledam je sa prozora, muz ulazi na suvozacko a ona na vozacko i nesto mu tersa i gru-gru (ono kad se odbiju pa ponovo), i covjek joj nesto govori u vezi toga ljutito, i onda ona sjede u auto tako da se bacila na cic, i naravno auto klecnu malo i ona vrata naslonjena na moje auto se potpisaše.
Daleko mi bilo da se derem i da vidim tablice, ali dok sa sišao na parking, otišli.
Kod mene na tamnom laku imaš šta i vidjeti. Čak i udubljenje na limu.
Majku im jebem bahatu....
Ja lagano padam u depresiju poslije pranja auta i čekam fazu kad ću da poravnim... :D
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#32540 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Laplace wrote: 27/03/2021 21:49
Dozer wrote: 26/03/2021 13:51 Nije to samo do odsutnosti... Ljude neprosto boli qrac. Voze auta stara 10+ godina, i zivo im se jebe da li ce ostetiti necije mozda novo.

U auto svi odjednom moraju uci, bez obzira da li za to ima prostora. Ograniceni mentalni sklopovi ne mogu da skontaju da ce sve to uraditi lakse ako samo vozac udje i izvuce auto izmedju ostalih parkiranih vozila...

Nazalost, rijetko vidim kada mi debili naprave parnice i udubljenja na vratima, ali sad se to mijenja. Sad cu vidjeti svaki auto i vozaca koji su parkirani pored mog, kao i tablice, bar na parkingu ispred zgrade, i hladno cu svaki put zvati muriju i prijavljivati, sve s dokazom.

Jednom sam lika upratio da je to uradio, i to uredno debil otvorio svoja vrata, naslonio na moja, i nesto trkelja ispod volana. Naravno, guzicom stalno gura svoja vrata koja su na mojim, pored parnice, napravila cak i udubljenje. Reko', prijatelju sta cemo sad s ovim? Kaze lik - a sta cemo, jbg, desilo se.
Odlicno jarane, desava se upravo i 300 KM za farbanje povrsine u ovlastenom servisu (ne pada mi na pamet auto pod garancijom voziti bilo gdje drugo).
Kaze lik - jasta radi, i ceri se.
Reko' - izbor je lagan haveru, ili 3 glave odmah, ili murija. On se nesto fol ceri i upalio ignore, i otvara vrata da sjedne u auto, kao - ide on, ti pricaj sta hoces.
Nabijem mu nogom vrata, umalo mu prsti nisu ostali unutra, i fino repetiram jarana. I sutim. Suti i on, pobijelio, pa muca - pa dobro druze, nije valjda dotle doslo... Reko' - nije, ali moze doci. 300 KM.
Nema kod sebe, kaze mora na bankomat. Nikakav problem - daj kljuceve od auta, eno bankomata 200m nize, i imas 10 min. da doneses pare. I tako je i bilo.
Ja sam jedan od onih koji voze auto 10+ godina staro (trinaesta godina, za dvije godine ga akobogda planiram upisati u srednju školu), ali u skoro 20 godina nisam nikog zakačio pri parkiranju niti udario vratima dok izlazim/ulazim u auto. Doduše, nisu mi ni neki gabariti, građa bogomoljke. Ipak, kad je usko uvijek isturam prste šake da osjetim da li sam vrata previše otvorio (za svaki slučaj, iako vrata otvaram polako ioprezno).

S druge strane, nerijetko pri povratku do auta vidim da me je neko ogrebao (vidi se po mjestu oštećenja ko je koga udario).

To je više bezobrazluk nego odsutnost.
Ma svako pravilo ima izuzetaka drug, poput tebe sto se nadje u ovome sto napisah.
Ali, geberalno, velika vecina ne pazi, ne gleda, naprosto ih zaboli i za svoje i za tudje.

Ja uvijek na sve ivice vrata stavim onu zastitnu gumu, upravo da ne bih ostetio ni svoje, a ni tudje. To kosta 5-6 KM za sva vrata, i ima ih u onoj radnji preko puta auto pijace na Stupu, prije Wise.

Al' hajd' ti papku objasni....
noviclan
Posts: 10992
Joined: 31/10/2013 06:48

#32542 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Logovan wrote: 28/03/2021 21:17 https://radiosarajevo.ba/vijesti/crna-h ... Q80SUsnCqU

Malo se zajebao... :D
Da li u ovom slucaju namjernog sustizanja i sudara bio bih kriv ili e-klasa siroka lajsna
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#32543 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Neki dan ispred mene golf trojka na ograničenjima 50 i 60 vozi maksimalno 40. Na pravcu nailazi na biciklo (išlo desnom stranom uz rub ceste, po PS-u - začudo) i obilazi ga tako da pri tome zauzima bar trećinu suprotne trake. Samo po sebi ništa neobično, ali problemje što su sa suprotne strane išla vozila. Ne znam kako su uspjeli da izbjegnu kontakt.

Vozači komunalnog (tzv. smećare) su poseban problem. Taman u vrijemekad svi idu na posao oni oduzimaju prvenstvo prolaza i voze max. 20, svaki čas stanu da obave svoje a iz suprotnog smjera saobraćaj pa ne možeš obići. Često naprave gužve na cesti, kao da je problem napraviti raspored odvoženja otpada koji ber u jutarnjim špicama neće ometati saobraćaj.
corei3
Posts: 718
Joined: 22/05/2014 09:42

#32544 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by corei3 »

Kakvi su ono usisivači najviše na golfovima 4 i 5 i audi a3 kad šalta brzine, ko neki turbo, odzvanja ulica.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#32545 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dustaban »

kod vozaca me najvise nerviraju vozacice !
Aequus
Posts: 242
Joined: 04/05/2019 11:55

#32546 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Aequus »

corei3 wrote: 28/04/2021 13:44 Kakvi su ono usisivači najviše na golfovima 4 i 5 i audi a3 kad šalta brzine, ko neki turbo, odzvanja ulica.
j.bo turbinu ako ne zviždi :izet: :D :D :D :D :D
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#32547 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

Aequus wrote: 28/04/2021 13:53
corei3 wrote: 28/04/2021 13:44 Kakvi su ono usisivači najviše na golfovima 4 i 5 i audi a3 kad šalta brzine, ko neki turbo, odzvanja ulica.
j.bo turbinu ako ne zviždi :izet: :D :D :D :D :D
Namjenski se to radi, da se cuje zajebanije. Al 90% g5 a3 seat ibiCa je go klosarluk i cuneraj.
Novo nerviranje na listu, kad te udari auto kao pjesaka na pjesackom prelazu dok prelazis preko zelenog i produzi dalje. Joj kakva je ovo septicka jama.
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#32548 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

STARx wrote: 28/04/2021 22:41
Aequus wrote: 28/04/2021 13:53
corei3 wrote: 28/04/2021 13:44 Kakvi su ono usisivači najviše na golfovima 4 i 5 i audi a3 kad šalta brzine, ko neki turbo, odzvanja ulica.
j.bo turbinu ako ne zviždi :izet: :D :D :D :D :D
Namjenski se to radi, da se cuje zajebanije. Al 90% g5 a3 seat ibiCa je go klosarluk i cuneraj.
Novo nerviranje na listu, kad te udari auto kao pjesaka na pjesackom prelazu dok prelazis preko zelenog i produzi dalje. Joj kakva je ovo septicka jama.
Znači, bušenje auspuha je izašlo iz mode?
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#32549 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

Laplace wrote: 28/04/2021 23:23

Znači, bušenje auspuha je izašlo iz mode?
To se radi na benzinjarama manje kubikaze. Strejt pajp :D A dizelcine namjenski cuniraju da pusta taj zvuk kad prebacujes brzine. Piuhuhuu :lol:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#32550 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

zadnji lonac off hehe
Post Reply