Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50801 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Dva najduza tunela od Zenice ka sjeveru koja ce nas djelomično izvuci izolacije i dva najduza sve do spoja na evropsku mrezu su u izgradnji...

Golubinja skoro 4km i tunel Zenica 3.5 km..

7-8 kilometara tunela do Žepča.. probijaamo se ka sjeveru ali slabo..do Žepča ce se voziti 10 minuta za 3 godine, kada do granice bude 80-90 minuta tada smo nekome velikome zanimljivi.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50802 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kamberovica polje wrote: 26/04/2021 21:35Mislim da Vučko sere, a ovo za Talijane iskreno prvi put čujem. S boldanim se slažem, ali pričamo o bajkama realno.
Its ability to run at 180km/h along Italy’s High Speed/High Capacity network has made Mercitalia Fast the ideal transportation method for time-sensitive deliveries. As Gosso puts it, “the sector of time-sensitive cargo is the one we think has the biggest chances of growth, but it’s also one that railway companies are always excluded from.
https://www.railway-technology.com/feat ... t-service/

I jos jedan

https://www.railfreight.com/railfreight ... -november/
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50803 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Nivelacija wrote: 26/04/2021 22:01 Dva najduza tunela od Zenice ka sjeveru koja ce nas djelomično izvuci izolacije i dva najduza sve do spoja na evropsku mrezu su u izgradnji...

Golubinja skoro 4km i tunel Zenica 3.5 km..

7-8 kilometara tunela do Žepča.. probijaamo se ka sjeveru ali slabo..do Žepča ce se voziti 10 minuta za 3 godine, kada do granice bude 80-90 minuta tada smo nekome velikome zanimljivi.
A kada je plan da se kompletira autoput do HR granice?
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#50804 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Ma nema od toga nista bar jos 10 godina. Od granice su stigli skoro do Pocitelja, s druge strane kopaju i rade na dionicama od Tarcina do Konjica, ali jos nista nema od npr. tunela Prenj a sama ce izgradnja tog tunela uzeti 5-6 godina u najboljem slucaju, a poznavajuci kako mi gradimo nema sklopljene dionice sa mostarskom zaobilaznicom ni za 15 godina.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50805 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Ja_Ja wrote: 26/04/2021 22:40 Ma nema od toga nista bar jos 10 godina. Od granice su stigli skoro do Pocitelja, s druge strane kopaju i rade na dionicama od Tarcina do Konjica, ali jos nista nema od npr. tunela Prenj a sama ce izgradnja tog tunela uzeti 5-6 godina u najboljem slucaju, a poznavajuci kako mi gradimo nema sklopljene dionice sa mostarskom zaobilaznicom ni za 15 godina.
'Naci, ako dozivim nekih 80 godina mozda docekam prosperitet u Zenici.

A za to vrijeme treba se sekirati radi rupe na Hamidi i pregorene sijalice u Masarikovoj.

Djeca koja su danas rodjena ce skupo platiti vladavinu SDA sekte, ako odluce zivjeti u ovoj drzavi.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50806 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Kikibombona wrote: 26/04/2021 22:32
Nivelacija wrote: 26/04/2021 22:01 Dva najduza tunela od Zenice ka sjeveru koja ce nas djelomično izvuci izolacije i dva najduza sve do spoja na evropsku mrezu su u izgradnji...

Golubinja skoro 4km i tunel Zenica 3.5 km..

7-8 kilometara tunela do Žepča.. probijaamo se ka sjeveru ali slabo..do Žepča ce se voziti 10 minuta za 3 godine, kada do granice bude 80-90 minuta tada smo nekome velikome zanimljivi.
A kada je plan da se kompletira autoput do HR granice?
Ma 2028-2030..jedino ako EU pritisne domace pa se pomjeri na 2026-2027..uglavnom jos deset godina do Zenica - Budimpesta autoputem za 3 sata😁


Tromo...

Image
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50807 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Ako se ne nakacimo na mrezu autoputeva i brzih pruga, strasno cemo zaostati za ostalim balkanskim drzavama. Albanija ce za nas biti Svicarska.

Moramo imati brzu konekciju sa Istanbulom, Solunom, Plocama, pa sve gore prema sjeveru i zapadnoj Evropi. Imamo ogroman potencijal, na pragu smo bogatog zapada, samo da se otarasimo uhljupa na vlasti i krenemo...

Image

Kada pogledam na mapi koliko je blizu Austrija, a gdje smo mi gdje su oni. :( :(
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#50808 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Kikibombona wrote: 26/04/2021 20:54 Temelj drzave je pravosudje, institucije. Dok taj temelj ne napravimo, nikada necemo POCETI zidati kucu.

Mladi nemaju strpljenja nista cekati. Rapidno gubimo stanovnistvo a to je nenadoknadiva steta. Imamo milijardu puta vece probleme od rupe u asfaltu. Treba i o tome govoriti, ali ne mogu shvatiti da je neko spreman napisati 100 komentara o rupi u asfaltu i nijedan o mafiji u pravosudju.
Zato sto pisemo na temi "Zenicani". Zato sto mi trebamo moci uraditi asfalt, uraditi kolektor otpadnih voda, rijesiti problem pasa, gradnje bez parking prostora, zastite okolisa, uredjenja zelenih povrsina, smanjenja birokracije, olaksavanja procesa registracije firme/obrta... A to ne radimo.

Dok je pravosudje i sistem drzave, kao i odlazak mladih, jedna kompleksna tema koja prevazilazi okvire ove. I pitanje je koliko mi sami imamo uticaja na sve to.

Nego, moram primjetiti kako pokusavas da svedes sve ovo sto smo mi pisali prethodnih strana na "asfalt", a govorilo se recimo o gradskoj administraciji i koliko je spora, stvarnom problemu pasa... Spinujes dakle.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50809 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

skoronikako wrote: 27/04/2021 09:06Dok je pravosudje i sistem drzave, kao i odlazak mladih, jedna kompleksna tema koja prevazilazi okvire ove. I pitanje je koliko mi sami imamo uticaja na sve to.
Izvini, ne mogu se trositi na te sitne teme. To mi dodje kao kada zene prebacuju radi majice koja je na stolici umjesto na ofingeru. Slazem se da treba biti na ofingeru ali ima puno vecih problema od toga na koje treba usmjeriti energiju.

Ja sam u dilemi da li otici iz Zenice ili ostati. O tome cu donijeti odluku u naredne dvije-tri godine. Imam primamljive ponude od rodbine i prijatelja koji su prodisali i napredovali u svakom pogledu od kada su otisli iz ovog cumenza. Blizu sam cetrdesetim i nalazim se na na raskrsnici kada treba odluciti kojim putem nastaviti dalje.

Bio sam dijete kada je sudbinu krojila SDA i do sada se nista nije promijenilo. Kontrolisu kompletan sistem, od pravosudja pa nadalje, od drzave su napravili kriminalno-koruptivni, mafijaski El Dorado. I sada u pandemiji smo vidjeli da drzava ne postoji. Totalna kataklizma u svakom mogućem smisli. Najgora drzava na Balkanu uz mozda Moldaviju. Vec vidim kako moji prijatelji u Njemackoj napreduju za 2 godine vise nego su ovdje za 10. Nasi Zenicani odlaze i zele otici radi institucionaliziranog kriminala i korupcije, radi nepravde, radi besperpsektivnosti i nesigurnosti, radi nezaposlenosti i malih plata. Niko nije otisao i niko nece otici radi rupe u asfaltu.

Dakle, kljucno pitanje je kako cemo birati na narednim izborima!??? Hocemo li dati priliku SDA da vlada do 2026? Ta ista SDA u Zenicu nije dovela nijednu respektabilnu firmu za sve ove godine. Sprzili su nam 20 godina zivota na nista, posrali se na cijele generacije Zenicana. Jebe mi se za rupu u asfaltu, hocu da ljudi rade i imaju bolje plate. A kada bude vise posla, bice i veci budzet grada, vise ulaganja u infrastrukturu itd. Glavni problem Zenice je NEZAPOSLENOST. O tome najmanje pricamo.
ChMar
Posts: 71
Joined: 22/08/2013 14:53

#50810 Re: Zeničani

Post by ChMar »

Upravu si kikibombona, trebamo skinuti SDA i priliku dati bivsim SDA kadrovima koji su odjednom docekali prosvjetljenje i vratili se na pravi put nakon godina provedenih na tamnoj strani, to je jedini siguran i pravi put kojim treba ici.

Zayebanciju na stranu, ja sam bio jedan od onih koji su najvise govorili protiv SDA, protiv korupcijsko mafijaske hobotnice, i kako ih trebamo srusiti. Ali kad sam vidio ko nam je alternativa, tj. kad su njihovi najveci protivnici poceli dolaziti do funkcija, shvatio sam da je to sve isto. Problem nije ni u nazivu stranke, ni u nazivu naroda, problem je u nama. Za nas je vec kasno, ali treba makar djecu pokusati nauciti da postuju i cijene tudje, da rade za opste dobro, a ne kao svi mi od reda...ko je jamio jamio. Sto prije to svi shvatimo bit ce bolje svima.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#50811 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Kmet iz Vakufa i dalje najveći protivnik Čelikovog napretka.

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50812 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

ChMar wrote: 27/04/2021 14:39 Upravu si kikibombona, trebamo skinuti SDA i priliku dati bivsim SDA kadrovima koji su odjednom docekali prosvjetljenje i vratili se na pravi put nakon godina provedenih na tamnoj strani, to je jedini siguran i pravi put kojim treba ici.

Zayebanciju na stranu, ja sam bio jedan od onih koji su najvise govorili protiv SDA, protiv korupcijsko mafijaske hobotnice, i kako ih trebamo srusiti. Ali kad sam vidio ko nam je alternativa, tj. kad su njihovi najveci protivnici poceli dolaziti do funkcija, shvatio sam da je to sve isto. Problem nije ni u nazivu stranke, ni u nazivu naroda, problem je u nama. Za nas je vec kasno, ali treba makar djecu pokusati nauciti da postuju i cijene tudje, da rade za opste dobro, a ne kao svi mi od reda...ko je jamio jamio. Sto prije to svi shvatimo bit ce bolje svima.
To da je isto je SDA spin na koji si ocigledno nasjeo. Instrukcija SDA svojim botovima je da sire pricu: svi su isti, svi su ista govna, ne treba izlaziti na izbore, sve je uzalud, nema sanse nizasta, bolje gledati Celzi-Liverpul nego izaci na izbore itd.

Tako ce se ljudi demoralisati, a armija SDA uhljeba, stranacka vojska, presuditi izbore.

...

Tu matricu 'SVI SU ISTI', koristi i srpska propaganda s ciljem izjednačavanja strana. Svi su cinili zlocine, svi su jednako krivi, sve je to isto.

SDA je potpuno preuzela ovu matricu.
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#50813 Re: Zeničani

Post by Oi »

Ja_Ja wrote: 27/04/2021 15:05 Kmet iz Vakufa i dalje najveći protivnik Čelikovog napretka.

Pa nije NK Celik "karakteristicno" pravno lice poput npr. Glovis d.o.o ili Spic beton d.o.o. pa da uskopljak postuje potpisane ugovore :mrgreen:
Last edited by Oi on 28/04/2021 12:41, edited 1 time in total.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#50814 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

ne nahrani vas celik, ni vasu djecu, nit izlijeci vase roditelje, nit vasoj djeci dade dobar standard... zalite za ublehom.....

stadion BP je izgradila ŽZ i tada je Celik grcao i dzaba lokalpatriotizam... ma celikove utakmice sam isao i prije rata i poslije... gledo uzivo Djurovskog, Mrkelu, Paspalja, Dinamo jbt....

pitu nemos napravit od govana i iz nicega..... kod nas sverceri profiteri izdajnici i kukavice imaju po 10 stanova prvi se pikuju Fizerom i vi od takvog kataloskog govneta ocekujete boljitak.....

klubovi se odrzavaju reklamama marketinzima a za te stvari moraju giganti da stoje iza tebe a ne zanatske radnje :lol: i propalice koje gledaju sebe....ala vakufska,tetovska, ili sebujska.....

ja znam sta je rjesenje.....al nemam jedno 100 200 ljudi za to.... to je jedan drugi par rukava.. ... Zenica je umro grad... bez intelektualaca, bez pametnih ljudi, bez radisnih ljudi.... al zato svi znaju imenom likom i prezimenom seljobriti ološ, dje izlazi, sta radi, kojim se kriminalom bavi... to je tako..... i zasad Zenici nema spasa.....
Last edited by oruzana_pobuna on 27/04/2021 15:26, edited 1 time in total.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50815 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Nastradao i drugi labud...copor pasa ga ubio...strasno
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#50816 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

Nivelacija wrote: 27/04/2021 15:26 Nastradao i drugi labud...copor pasa ga ubio...strasno
:( :( :(
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#50817 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Celik zivi.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50818 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Nisam iz te priče o fudbalu, sport me ne zanima, ali ova ekipa sto se Bori za Čelik, pa ljudi respect vam. Vidi se grupa ideja, pismenost, sve sto treba, tu je uspjeh siguran.

Ukoliko krenete u politiku i formirate listu za kanton bit cu sponzor. Takvi ljudi nam trebaju a ne Spahija Kotlić, Fudo i bagra
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#50819 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

oruzana_pobuna wrote: 27/04/2021 15:18 ne nahrani vas celik, ni vasu djecu, nit izlijeci vase roditelje, nit vasoj djeci dade dobar standard... zalite za ublehom.....

stadion BP je izgradila ŽZ i tada je Celik grcao i dzaba lokalpatriotizam... ma celikove utakmice sam isao i prije rata i poslije... gledo uzivo Djurovskog, Mrkelu, Paspalja, Dinamo jbt....

pitu nemos napravit od govana i iz nicega..... kod nas sverceri profiteri izdajnici i kukavice imaju po 10 stanova prvi se pikuju Fizerom i vi od takvog kataloskog govneta ocekujete boljitak.....

klubovi se odrzavaju reklamama marketinzima a za te stvari moraju giganti da stoje iza tebe a ne zanatske radnje :lol: i propalice koje gledaju sebe....ala vakufska,tetovska, ili sebujska.....

ja znam sta je rjesenje.....al nemam jedno 100 200 ljudi za to.... to je jedan drugi par rukava.. ... Zenica je umro grad... bez intelektualaca, bez pametnih ljudi, bez radisnih ljudi.... al zato svi znaju imenom likom i prezimenom seljobriti ološ, dje izlazi, sta radi, kojim se kriminalom bavi... to je tako..... i zasad Zenici nema spasa.....
Meni su generalno likovi poput tebe interesantni. Frisko registrovani, bili na utakmicama, pratili, imate rijesenje za probleme, znate dijagnozu problema, i na kraju napisete post koji je nigdje veze. De malo uvijezbaj matricu pa se vrati. :-D
User avatar
N.N.
Posts: 3022
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#50820 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Ova ekipa momaka u Celiku je :thumbup:

Sve izdrzati, nece ni klosar dovijeka.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50821 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

N.N. wrote: 27/04/2021 18:32 Ova ekipa momaka u Celiku je :thumbup:

Sve izdrzati, nece ni klosar dovijeka.
Ma ovi treba da vode grad da ga spase pa onda klub

Neka stave Ajanovica za gradonacelnika ako nije jos u Maleziji u okviru Fife ili cega i nek ih se stavi 30 na listu uzimaju i Babino i Nemilu
User avatar
Casual's
Posts: 5735
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#50822 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Image


:thumbup:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#50823 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

Ja_Ja wrote: 27/04/2021 17:46
Meni su generalno likovi poput tebe interesantni. Frisko registrovani, bili na utakmicama, pratili, imate rijesenje za probleme, znate dijagnozu problema, i na kraju napisete post koji je nigdje veze. De malo uvijezbaj matricu pa se vrati. :-D
sta cu ti ja kad si slabo obrazovan...al razumijem ja tebe :mrgreen:
User avatar
Casual's
Posts: 5735
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#50824 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Image
Fuj koja arogancija jebo sve vakufsko
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50825 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Gdje mi je kiki drug

Izgleda da je danas krenula totalna rekonstrukcija puta prema Smetovima..ogroman jos jedan projekat..

Kada pitas sta je FBIH u Zenicu ulozila eto ga..
Post Reply