Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
ofixaaal
Posts: 82
Joined: 18/10/2012 11:49

#4576 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ofixaaal »

Android Knego wrote: 23/04/2021 01:21
-Chesterfield- wrote: 22/04/2021 23:07
Android Knego wrote: 22/04/2021 22:53
Nipošto ne zanemaruj D Dimer. Evo ja sam iz bolnice prije 20 dana i cijelo vrijeme mi prate kako se kreće D Dimer. Prije 10-ak dana je bio na oko 7x većoj vrijednosti od gornje granice, a sad je na oko 3x većoj. Sporo se normalizuje, ali nipošto se ne smije zanemarivati...
Još je u bolnici. Prima 4 inekcije dnevno.
Ne znam koliko će trebati vremena da se to vrati u normalu?
Nije važno koliko vremena treba, nego je važno da se cijelo vrijeme prima odgovarajuća terapija.
Nekih sedam dana nakon izlaska iz bolnice otišao sam kod pulmologa i slikao pluća (mislim da mi je to bilo 9. slikanje otkako sam fasovo koronu). Na osnovu snimka i D Dimera on je rekao da je visoka sumnja na plućnu emboliju i da trebam uraditi CT. Ono što je bitno, rekao je da ja do daljnjeg primam terapiju kao da mi je utvrđena embolija.
Pošto CT ne ide baš odmah, nego se predaju nalazi u Socijalno, pa zasjeda komisija, pa ti odobre itd. itd. A meni je kontrola bila za sedam dana. Opet slikanje pluća i kod pulmologa. On je na osnovu novog snimka konstatovao da više nema upale pluća i da ne moram na CT. Otad mi samo prate D Dimer koji se sad jako polako smanjuje. Naravno, još uvijek je tu terapija, ali se treba naoružati strpljenjem.
Kod mog starog nakon svih groznih simptoma i iskustava sa koronom D dimer nakon mjesec dana bio 3000 od 500 referentne vrijednosti s tim da su mu i trombociti bili 3x pvećani od normalnog. Dobio terapiju clexana 7 dana i nakon toga spao D dimer na 1000 a trombociti već na normalnoj vrijednosti. Pulmolog na Otoci rekao da ne treba nikakva terapija dalje da će to samo proći za 2 mjeseca normalno živi radi i to je to... dok doktorica porodične medicine rekla da primi još 10 doza clexana (za koje se moraš snaći sam i rukama i nogama) jer idalje je to visoko. i produžio još 7 dana terapiju... ponovo nalazi situacija idalje ista 1000 vrijednost iznosila. Opet doktorici ne zna ni ona više šta bi rekla ako imaš ako nema clexane primaj ne primaj nije ni kontrolu najavila ništa samo skinula s dnevnog reda...
ostalo još 7 inekcija i nastavit ću mu ih davati ali i da nema neko iskustvo sa clexanom i aspirinom na isti dan da to ipak nije malo prevelika doza jer je sve normalno ali eto dimer duplo veći od referentne??
vanjica_001
Posts: 1
Joined: 23/04/2021 10:32

#4577 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by vanjica_001 »

Radila sam antitjela na koronu, morali zbog posla i rezultati Igm 1,2 (preko 1,1 pozitivni) i Igg 0,67 (preko 1,1 pozitivno). Nemam baš nikakve simptome korone, pa da li ovo znači da trenutno imam koronu ili da sam je preleležala u bliskoj prošlosti? Do kad se mogu zadržati Igm antitjela?
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#4578 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by tamaricaaa »

vanjica_001 wrote: 23/04/2021 10:43 Radila sam antitjela na koronu, morali zbog posla i rezultati Igm 1,2 (preko 1,1 pozitivni) i Igg 0,67 (preko 1,1 pozitivno). Nemam baš nikakve simptome korone, pa da li ovo znači da trenutno imam koronu ili da sam je preleležala u bliskoj prošlosti? Do kad se mogu zadržati Igm antitjela?
Vjerovatno si bila u kontaktu s virusom, ali nisi bila inficirana. Nemas antitijela, pricuvaj se i jacaj imunitet i dalje.
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#4579 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by tamaricaaa »

ofixaaal wrote: 23/04/2021 10:24
Android Knego wrote: 23/04/2021 01:21
-Chesterfield- wrote: 22/04/2021 23:07

Još je u bolnici. Prima 4 inekcije dnevno.
Ne znam koliko će trebati vremena da se to vrati u normalu?
Nije važno koliko vremena treba, nego je važno da se cijelo vrijeme prima odgovarajuća terapija.
Nekih sedam dana nakon izlaska iz bolnice otišao sam kod pulmologa i slikao pluća (mislim da mi je to bilo 9. slikanje otkako sam fasovo koronu). Na osnovu snimka i D Dimera on je rekao da je visoka sumnja na plućnu emboliju i da trebam uraditi CT. Ono što je bitno, rekao je da ja do daljnjeg primam terapiju kao da mi je utvrđena embolija.
Pošto CT ne ide baš odmah, nego se predaju nalazi u Socijalno, pa zasjeda komisija, pa ti odobre itd. itd. A meni je kontrola bila za sedam dana. Opet slikanje pluća i kod pulmologa. On je na osnovu novog snimka konstatovao da više nema upale pluća i da ne moram na CT. Otad mi samo prate D Dimer koji se sad jako polako smanjuje. Naravno, još uvijek je tu terapija, ali se treba naoružati strpljenjem.
Kod mog starog nakon svih groznih simptoma i iskustava sa koronom D dimer nakon mjesec dana bio 3000 od 500 referentne vrijednosti s tim da su mu i trombociti bili 3x pvećani od normalnog. Dobio terapiju clexana 7 dana i nakon toga spao D dimer na 1000 a trombociti već na normalnoj vrijednosti. Pulmolog na Otoci rekao da ne treba nikakva terapija dalje da će to samo proći za 2 mjeseca normalno živi radi i to je to... dok doktorica porodične medicine rekla da primi još 10 doza clexana (za koje se moraš snaći sam i rukama i nogama) jer idalje je to visoko. i produžio još 7 dana terapiju... ponovo nalazi situacija idalje ista 1000 vrijednost iznosila. Opet doktorici ne zna ni ona više šta bi rekla ako imaš ako nema clexane primaj ne primaj nije ni kontrolu najavila ništa samo skinula s dnevnog reda...
ostalo još 7 inekcija i nastavit ću mu ih davati ali i da nema neko iskustvo sa clexanom i aspirinom na isti dan da to ipak nije malo prevelika doza jer je sve normalno ali eto dimer duplo veći od referentne??
Kada sam trazila uputnicu za provjeru d-dimera, kaze mi doktorica to se radi samo u privatnim ustanovama. Je li d-dimer nebitan parametar kada u javnom zdravstvu ne mozes ni uraditi nalaz ili je sistem bas toliko zastario da i ne znaju za znacaj d-dimera?

U mojoj porodici je bolovalo pet osoba, mama i tata teze upale, kucno lijecenje. Nismo radili d-dimer, pili aspirine, inace to i od ranije rade roditelji. Sve ok, evo tati 5 mjeseci nakon bolesti, mami mjesec.
User avatar
oldtajmer
Posts: 4886
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#4580 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by oldtajmer »

tamaricaaa wrote: 23/04/2021 13:47
ofixaaal wrote: 23/04/2021 10:24
Android Knego wrote: 23/04/2021 01:21
Nije važno koliko vremena treba, nego je važno da se cijelo vrijeme prima odgovarajuća terapija.
Nekih sedam dana nakon izlaska iz bolnice otišao sam kod pulmologa i slikao pluća (mislim da mi je to bilo 9. slikanje otkako sam fasovo koronu). Na osnovu snimka i D Dimera on je rekao da je visoka sumnja na plućnu emboliju i da trebam uraditi CT. Ono što je bitno, rekao je da ja do daljnjeg primam terapiju kao da mi je utvrđena embolija.
Pošto CT ne ide baš odmah, nego se predaju nalazi u Socijalno, pa zasjeda komisija, pa ti odobre itd. itd. A meni je kontrola bila za sedam dana. Opet slikanje pluća i kod pulmologa. On je na osnovu novog snimka konstatovao da više nema upale pluća i da ne moram na CT. Otad mi samo prate D Dimer koji se sad jako polako smanjuje. Naravno, još uvijek je tu terapija, ali se treba naoružati strpljenjem.
Kod mog starog nakon svih groznih simptoma i iskustava sa koronom D dimer nakon mjesec dana bio 3000 od 500 referentne vrijednosti s tim da su mu i trombociti bili 3x pvećani od normalnog. Dobio terapiju clexana 7 dana i nakon toga spao D dimer na 1000 a trombociti već na normalnoj vrijednosti. Pulmolog na Otoci rekao da ne treba nikakva terapija dalje da će to samo proći za 2 mjeseca normalno živi radi i to je to... dok doktorica porodične medicine rekla da primi još 10 doza clexana (za koje se moraš snaći sam i rukama i nogama) jer idalje je to visoko. i produžio još 7 dana terapiju... ponovo nalazi situacija idalje ista 1000 vrijednost iznosila. Opet doktorici ne zna ni ona više šta bi rekla ako imaš ako nema clexane primaj ne primaj nije ni kontrolu najavila ništa samo skinula s dnevnog reda...
ostalo još 7 inekcija i nastavit ću mu ih davati ali i da nema neko iskustvo sa clexanom i aspirinom na isti dan da to ipak nije malo prevelika doza jer je sve normalno ali eto dimer duplo veći od referentne??
Kada sam trazila uputnicu za provjeru d-dimera, kaze mi doktorica to se radi samo u privatnim ustanovama. Je li d-dimer nebitan parametar kada u javnom zdravstvu ne mozes ni uraditi nalaz ili je sistem bas toliko zastario da i ne znaju za znacaj d-dimera?

U mojoj porodici je bolovalo pet osoba, mama i tata teze upale, kucno lijecenje. Nismo radili d-dimer, pili aspirine, inace to i od ranije rade roditelji. Sve ok, evo tati 5 mjeseci nakon bolesti, mami mjesec.
dok sam se lijecio od korone doktorica mi je uredno htjela da napise uputnicu za d dimer na dip-u,medjutim bilo mi je daleko da idem gore pa sam radio privatno,isto tako mama mi je dobila uputnicu za d dimer ali u opcoj bolnici

ako neko treba da radi d dimer ima trenutno akcija do kraja mjeseca u poliklinici srce sarajeva na stupu,25 KM
User avatar
shape of despair
Posts: 3087
Joined: 09/04/2008 18:41

#4581 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by shape of despair »

Kod mame ddimer 1500, crp 55, pluca cista,prije 15 dana imala sjenu. vec 20 dana vuce temp,nemoc,ne jede i sl. U zadnje dane nema temp. Ispila jedan antibiotik. Dva pcr a negativna,seroloski negativan. Bas ne kontam.
Dalibsu joj sad za ddiker i j9s jedan antibiotik,jetra enzimi uvecani
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#4582 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Baba_Droga »

Zdravo ekipa,
javljala sam se u par navrata, ono kada prigusti pa slamku podrske trazis i na forumu, jer to puno znaci.
Danas tačno mjesec dana...posle silnih antibiotika, joa uvijek vucem upalu pluca ali eto smanjuje se. Crp je trenutno 9...polahko ali ide na bolje.
Želim da naglasim da je sa nama u Covid paketu bio i moj ćale koji je btw. i onkološki bolesnik. 76 godina. Desilo se ono čega se svi bojimo, a to je da ne donesemo ili prenesemo svojim najbližim koronu. Eto, ja sam bila ta 😪 Briga i strah sta ce biti sa ćaletom mi je pola života oduzela jer sam mislila da je gotov. (uticaj svega sto čitamo i slušamo nam je najveći naprijatelj).
Ali hvala Bogu lakše je i bolje je podnosio od mene. Osim što se prepao. Želim da naglasim da je zbog svojih onk. terapija , jos početkom februara počeo piti Orthomol Immuno. Vjerovatno mu je to odrzalo imunitet, imao je apetiti i bio je prilicno "jak" bez obzira na temp. i upalu pluća. Preporučijem svima!!!!
Juce je zvanicno dobio nalaz da su pluća čista!
Tokom ovih mjesec dana, osim propisanih vitamina, koristili smo med "Primed 2" , Podbjel čaj, čaj od majčine dušice, hren+med+maslo , svaki dan je bila pileća supa obavezna (makar bila kupovni horo jer ima potrebne elektrolite) , dosta prirodnih sokova, kompota, dzumbira na hiljadu načina. Mixala voće...Kupovala sam kozije mlijeko u tetrapaku pa ga zagrijavala i na kraju u njega stavljača kašiku mladog masla ili nekad guščije masti (djeci ae više sviđala guščija mast koju sam kupila u Bingu)
Nekako svašta smo jeli i pili, pa eto valjda je nesta upalilo od toga. Bilo je zeznuto, ali eto moj trud oko ćaleta, djece i muža ima svoju draž ali i cijenu. Sada se moram sebi okrenuti da sebe zaliječim. :)

Sve ovo sam pisala da probudim nadu i optimizam kod pozitivaca. Borba jeste iscrpna, duga i spora. Ali strpljivost je jako bitna. Stres samo priduzava sve ovo. Ne treba se porediti sa drugima, svaki organizam drugačije reaguje.
Ljudi, samo hrabro....i nakon mjesec dana, nakon suza, strahova, osluškivanja...svi smo na broju. Naravno, sve je friško pa se i dalje čuvamo ali najgore je iza nas.
Svima želim brzo ozdravljenje i zaista hvala forumašima na savjetima...nesebičnom pisanju jer ima onih koji čitaju i traže oni istu slamku spasa i razuma koju sam i ja trazila.
❤❤❤❤❤❤🙋🙋🙋🙋🙋
Laura1982
Posts: 10
Joined: 10/04/2021 20:25

#4584 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Laura1982 »

Jel ima tko da je nakon korone imao osjecaj kao da se sve ono zacepljeno iz nosa spustilo u grlo?Stalno kao da imam nesto izbacit iz grla a zapravo suho uzas,a koronu sam imala prije tri tjedna.Ko da grlo boli a zapravo ne boli,cudan osjecaj skroz,sve neki cudni post simptomi,nikako kraja.
El_comadante
Posts: 7885
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#4585 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by El_comadante »

jeli ko od vas imao da prostite skorbut? u vrijeme trajanja korone.
User avatar
oldtajmer
Posts: 4886
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#4586 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by oldtajmer »

Ima li neko da mu se poslije covida (sa upalom pluca) pojavila povecana srcana frekfenca, iako je to jos uvijek u normalnim okvirima ali stalno mi je i u mirovanju oko 80-90, dok mi je ranije uvijek bilo oko 60, cudno mi to fakat
Android Knego
Posts: 1557
Joined: 13/03/2012 08:11

#4587 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Android Knego »

oldtajmer wrote: 24/04/2021 14:00 Ima li neko da mu se poslije covida (sa upalom pluca) pojavila povecana srcana frekfenca, iako je to jos uvijek u normalnim okvirima ali stalno mi je i u mirovanju oko 80-90, dok mi je ranije uvijek bilo oko 60, cudno mi to fakat
Meni puls bio između 100-115. A pritisak normalan. Tek zadnjih možda heftu (prestala upala) puls počeo lagano da se spušta.
NediM17
Posts: 21514
Joined: 05/11/2009 11:49

#4588 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by NediM17 »

El_comadante wrote: 24/04/2021 13:53 jeli ko od vas imao da prostite skorbut? u vrijeme trajanja korone.
Ma otkud skorbut, pa valjda trosis C vitamin.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#4589 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

banjaluka078 wrote: 21/04/2021 20:18 Naravno da ima. Ne znam ko joj se javio u Poliklinici, ali baš oni imaju taj aparat, ima objava na fb Doma zdravlja, ima ga centar Avala, možda imaju i laboratorije po centru, nije mi trebalo, pa se nisam raspitivala.
Hej Banjaluka
Vidjoh na drugoj temi pises da ti je 6 mjeseci nakon corone.
Imas li kakvih simptoma jos uvjek?
Ja evo 30 dana nakon vakcine ponovo imam ponovo one post-covid simptome s vremna na vrijeme.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#4590 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Capljina74 »

У Србији се почео користити експериментални кинески лијек Фавипиравир.

У ствари јапански против инфлуенце, али су чајнамени преузели лиценцу.

Људи се хвале да дјелује. За три, четири дана као нови.

5 дана се даје тако да се прво узима 8 таблета, онда по три два пута дневно.
Laura1982
Posts: 10
Joined: 10/04/2021 20:25

#4591 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Laura1982 »

ovo_malo_duse wrote: 24/04/2021 19:33
banjaluka078 wrote: 21/04/2021 20:18 Naravno da ima. Ne znam ko joj se javio u Poliklinici, ali baš oni imaju taj aparat, ima objava na fb Doma zdravlja, ima ga centar Avala, možda imaju i laboratorije po centru, nije mi trebalo, pa se nisam raspitivala.
Hej Banjaluka
Vidjoh na drugoj temi pises da ti je 6 mjeseci nakon corone.
Imas li kakvih simptoma jos uvjek?
Ja evo 30 dana nakon vakcine ponovo imam ponovo one post-covid simptome s vremna na vrijeme.
A cini mi se da ih svi imamo,ovo je cudna bolest,sto fizicki,sto psihicki.Samo me zanima ako sam imala pozitivan test prije tri tjedna,a skoro cijela obitelj nakon dva tjedna od mene zarazena,sve jedno po jedno,jel ja mogu sad normalno s njima ako im sta bude trebalo pomoci,kolika je mogucnost da ponovno dobijem ili sam sigurna neko vrijeme?
NediM17
Posts: 21514
Joined: 05/11/2009 11:49

#4592 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by NediM17 »

Ma ti mozes pravo u covid ambulantu bez ikakve opreme.
El_comadante
Posts: 7885
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#4593 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by El_comadante »

NediM17 wrote: 24/04/2021 19:08
El_comadante wrote: 24/04/2021 13:53 jeli ko od vas imao da prostite skorbut? u vrijeme trajanja korone.
Ma otkud skorbut, pa valjda trosis C vitamin.
da trosim, neke tablete pijem sa vitaminom C-
NediM17
Posts: 21514
Joined: 05/11/2009 11:49

#4594 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by NediM17 »

El_comadante wrote: 24/04/2021 21:15
NediM17 wrote: 24/04/2021 19:08
El_comadante wrote: 24/04/2021 13:53 jeli ko od vas imao da prostite skorbut? u vrijeme trajanja korone.
Ma otkud skorbut, pa valjda trosis C vitamin.
da trosim, neke tablete pijem sa vitaminom C-
Jedno 1.000 mg C vitamina dnevno bilo bi ok.
Da ti to nisi pomijesao sa gljivicom kandidom. Ako trosis antibiotike to je za nju idealno da se pojavi npr. u ustima,
"bijeJa skJama" po jeziku, ranice i sl.
Ako je to samo joj "zakiseli" sredinu, ispiri sircetom, najbolje jabukovim, moze rastvor sode bikarbone i on je dobar.
Ocetkaj jezik, isperi i trebalo bi biti ok.
Naravno, uzimaj i neki probiotik jer antibiotici ubise i crijevnu mikrofloru, pij jogurt, bioaktiv i sl.
Laura1982
Posts: 10
Joined: 10/04/2021 20:25

#4595 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Laura1982 »

NediM17 wrote: 24/04/2021 20:44 Ma ti mozes pravo u covid ambulantu bez ikakve opreme.
Luda sam vise od ovog,iskacu oko mene pozitivni,svaki dan po jedno iz obitelji s kojima svakodnevno budem,jutros ustanem grlo me boli onda si umislim da nisam i ja ponovno pokupila.Iako mi tupe da to jos nisu culi za tri tjedna da moze,al ja uvijek crne misli,najposlije cu psihijatra posjetit.
NediM17
Posts: 21514
Joined: 05/11/2009 11:49

#4596 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by NediM17 »

Laura1982 wrote: 24/04/2021 21:32
NediM17 wrote: 24/04/2021 20:44 Ma ti mozes pravo u covid ambulantu bez ikakve opreme.
Luda sam vise od ovog,iskacu oko mene pozitivni,svaki dan po jedno iz obitelji s kojima svakodnevno budem,jutros ustanem grlo me boli onda si umislim da nisam i ja ponovno pokupila.Iako mi tupe da to jos nisu culi za tri tjedna da moze,al ja uvijek crne misli,najposlije cu psihijatra posjetit.
Uradi onaj brzi antigenski test, 30-40 KM i otkloni sumnju.
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#4597 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by tamaricaaa »

Laura1982 wrote: 24/04/2021 21:32
NediM17 wrote: 24/04/2021 20:44 Ma ti mozes pravo u covid ambulantu bez ikakve opreme.
Luda sam vise od ovog,iskacu oko mene pozitivni,svaki dan po jedno iz obitelji s kojima svakodnevno budem,jutros ustanem grlo me boli onda si umislim da nisam i ja ponovno pokupila.Iako mi tupe da to jos nisu culi za tri tjedna da moze,al ja uvijek crne misli,najposlije cu psihijatra posjetit.
Jacaj imunitet, ako si pila antibiotike pao ti je od njih, pola godine nakon njih treba da se organizam vrati u normalu.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#4598 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

ovo_malo_duse wrote: 24/04/2021 19:33
Hej Banjaluka
Vidjoh na drugoj temi pises da ti je 6 mjeseci nakon corone.
Imas li kakvih simptoma jos uvjek?
Ja evo 30 dana nakon vakcine ponovo imam ponovo one post-covid simptome s vremna na vrijeme.
Čudno, a čitala sam da se ljudima poprave post-kovid tegobe poslije vakcine.

Imam još uvijek "otkačen termostat", često mi bude jako, jako hladno, normalna temperatura tijela i prostorije, a ja kao u hladnjači...hrpa odjeće na meni, pod dekom, prošle subote sam imala kapu na glavi u kući u kojoj su ukućani bili u majicama kratkih rukava. Nekad 37-37.2 bez razloga. Nije to neka temperatura, nego je osjetim, glava kao da gori. I začepljen nos i blokirani sinusi još od infekcije. Nemam sadržaj u nosu, a stalno kao da je začepljen. Do korone nisam imala nikakvih problem sa sinusima, a poslije nje mi i najmanja hladnoća i vjetar smetaju...prvi put u životu imam kapu.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#4599 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by red evil »

banjaluka078 wrote: 24/04/2021 22:16
ovo_malo_duse wrote: 24/04/2021 19:33
Hej Banjaluka
Vidjoh na drugoj temi pises da ti je 6 mjeseci nakon corone.
Imas li kakvih simptoma jos uvjek?
Ja evo 30 dana nakon vakcine ponovo imam ponovo one post-covid simptome s vremna na vrijeme.
Čudno, a čitala sam da se ljudima poprave post-kovid tegobe poslije vakcine.

Imam još uvijek "otkačen termostat", često mi bude jako, jako hladno, normalna temperatura tijela i prostorije, a ja kao u hladnjači...hrpa odjeće na meni, pod dekom, prošle subote sam imala kapu na glavi u kući u kojoj su ukućani bili u majicama kratkih rukava. Nekad 37-37.2 bez razloga. Nije to neka temperatura, nego je osjetim, glava kao da gori. I začepljen nos i blokirani sinusi još od infekcije. Nemam sadržaj u nosu, a stalno kao da je začepljen. Do korone nisam imala nikakvih problem sa sinusima, a poslije nje mi i najmanja hladnoća i vjetar smetaju...prvi put u životu imam kapu.
Još uvijek to imaš, baš sam te htio pitati je li tebi prošlo. Meni je samo to ostalo od korone, bez kapi nema šanse zaspati. :lol:
Laura1982
Posts: 10
Joined: 10/04/2021 20:25

#4600 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Laura1982 »

tamaricaaa wrote: 24/04/2021 21:43
Laura1982 wrote: 24/04/2021 21:32
NediM17 wrote: 24/04/2021 20:44 Ma ti mozes pravo u covid ambulantu bez ikakve opreme.
Luda sam vise od ovog,iskacu oko mene pozitivni,svaki dan po jedno iz obitelji s kojima svakodnevno budem,jutros ustanem grlo me boli onda si umislim da nisam i ja ponovno pokupila.Iako mi tupe da to jos nisu culi za tri tjedna da moze,al ja uvijek crne misli,najposlije cu psihijatra posjetit.
Jacaj imunitet, ako si pila antibiotike pao ti je od njih, pola godine nakon njih treba da se organizam vrati u normalu.
Jesam neki doksiciklin 5 dana,uzela sam sad onaj Orthamol immuno,valjda popravim malo.Dr kaze da se podlozno raznim infekcijama nakon korone i da obicno bude gdje si najslabiji.
Locked