Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
putokaz1
Posts: 12565
Joined: 31/05/2014 23:56

#50426 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Benjamina je ljepša od njih dvojice :bih:
kluz franjo
Posts: 6110
Joined: 26/06/2009 01:37

#50427 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Demokratska procedura ili nelegalno zauzimanje pozicije gradonačelnika?
Ne znam Senade!
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#50428 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

kluz franjo wrote: 09/04/2021 08:56 UPOZORENJE!
Sljedeći sadržaj je oslobođen Skakine "cenzure" i Asimovog "završavanja".
Ne preporučuje se mladima... SDA.
Image
Image
Image
Hvala za ovu srednju fotografiju. Naša mlada lijepa Bošnjakinja :thumbup: :bih:
Naravno ignorišeš činjenicu da je gospođa izabrana jednoglasno, znači i od SDA..
Isto kao što vi FGRovci isto niste shvatili da uvijek napravite korak naprijed a nazad dva pa tako i ovdje.
Gospođa je očigledno odigrala na urban način istu igru koju su igrali Rasim Smajić i Haris Pleho.
Nedavno je se izjašnjavala kao Bošnjakinja. Evo i zahvalila se gradonačelniku Istanbula na lijepim čestitkama i pomenula vezu sa Turcima koju smo uvijek imali i koja nije s vremenom nikada prekinuta.
FGR: Korak naprijed nazad dva.
User avatar
tovarish
Posts: 3535
Joined: 26/05/2008 23:57

#50429 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tovarish »

Mandić nije tačno rekao, jer Sarajevo je samo djelomično oslobođeno. Novi i Stari Grad još uvijek drže mračne sile, ali doći će i njima kraj.

Sarajevo je pobijedilo četnički fašizam, a sad su na redu i SDA fašisti.

A SDA botine nek crknu. Ko da vas je Karadžić pravio, nema razlike. Mentalno ograničeno i laže čim zine.
kluz franjo
Posts: 6110
Joined: 26/06/2009 01:37

#50430 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Hank Paldum wrote: 09/04/2021 09:15 Hvala za ovu srednju fotografiju. Naša mlada lijepa Bošnjakinja :thumbup: :bih:
Naravno ignorišeš činjenicu da je gospođa izabrana jednoglasno, znači i od SDA..
Isto kao što vi FGRovci isto niste shvatili da uvijek napravite korak naprijed a nazad dva pa tako i ovdje.
Gospođa je očigledno odigrala na urban način istu igru koju su igrali Rasim Smajić i Haris Pleho.
Nedavno je se izjašnjavala kao Bošnjakinja. Evo i zahvalila se gradonačelniku Istanbula na lijepim čestitkama i pomenula vezu sa Turcima koju smo uvijek imali i koja nije s vremenom nikada prekinuta.
FGR: Korak naprijed nazad dva.
Fino sam upozorio na sadržaj...
Nema veze, nastavi pjeniti. Od sreće naravno.
Image
putokaz1
Posts: 12565
Joined: 31/05/2014 23:56

#50431 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

tovarish wrote: 09/04/2021 09:20 A SDA botine nek crknu.
E kakvi ste hoćete da crknem :lol: :lol: :lol: :lol:
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#50432 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by the_stick »

tovarish wrote: 09/04/2021 09:20 Mandić nije tačno rekao, jer Sarajevo je samo djelomično oslobođeno. Novi i Stari Grad još uvijek drže mračne sile, ali doći će i njima kraj.

Sarajevo je pobijedilo četnički fašizam, a sad su na redu i SDA fašisti.

A SDA botine nek crknu. Ko da vas je Karadžić pravio, nema razlike. Mentalno ograničeno i laže čim zine.
Sarajevo je upravo slobodan grad zato sto je u njemu ne vlada jednoumlje.. zato sto ima nacelnike iz razlicitih politickih opcija...

jedini ograniceni su oni koji svoje sugradjane, neistomisljenike nazivaju "komunjarama, fasistima, FGR-ovima, seljacima"... al' sta znaju o slobodi oni kojima je vrhunac slobode da ogranice slobodu drugog i drugacijeg... isti ste vi crveni i zeleni... identicni... samo to ne vidite jer gurate u krajnost vlastitih ideologija...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#50433 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

the_stick wrote: 09/04/2021 09:54
tovarish wrote: 09/04/2021 09:20 Mandić nije tačno rekao, jer Sarajevo je samo djelomično oslobođeno. Novi i Stari Grad još uvijek drže mračne sile, ali doći će i njima kraj.

Sarajevo je pobijedilo četnički fašizam, a sad su na redu i SDA fašisti.

A SDA botine nek crknu. Ko da vas je Karadžić pravio, nema razlike. Mentalno ograničeno i laže čim zine.
Sarajevo je upravo slobodan grad zato sto je u njemu ne vlada jednoumlje.. zato sto ima nacelnike iz razlicitih politickih opcija...

jedini ograniceni su oni koji svoje sugradjane, neistomisljenike nazivaju "komunjarama, fasistima, FGR-ovima, seljacima"... al' sta znaju o slobodi oni kojima je vrhunac slobode da ogranice slobodu drugog i drugacijeg... isti ste vi crveni i zeleni... identicni... samo to ne vidite jer gurate u krajnost vlastitih ideologija...
Ma bravo :thumbup: ista mantra različitog predznaka. I što su ovi bili duže pa nas obogaljili, ali nasljednici uzorno istim putem...
User avatar
drug_profi
Posts: 51110
Joined: 16/07/2012 16:00

#50434 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

the_stick wrote: 09/04/2021 08:57
drug_profi wrote: 09/04/2021 08:26 Malo je Mandić rekao, a šta ja tek mislim...
Ovaj grad je bara, septicka jama...
Ti mozes pricati sta hoces. Uz svo duzno postovanje, ko si ti i koga briga sta ti mislis?

Mandic je nacelnik svih gradjana i trebao bi misliti, ili platiti nekoga da misli, o svojim izjavama... covjek koji na svom profilu nema nista osim poruke podrske, odjednom je okrenuo stotine ljudi protiv sebe, koji ga oprase na fb..

Ako vam je lakse sebe tjesiti da su to sve placenici, fasisti, sda botovi, odlicno za vas... samo ostaje nejasno otkud ti ljudi na njegovom fb profilu i zasto do sada nisu lajali?

Kao sto rekoh... zar bi boljelo malo objektivnosti?
Eto očigledno je tebe briga šta ja mislim dok si našao vremena za citat i traktat.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#50435 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by the_stick »

drug_profi wrote: 09/04/2021 10:16
the_stick wrote: 09/04/2021 08:57
drug_profi wrote: 09/04/2021 08:26 Malo je Mandić rekao, a šta ja tek mislim...
Ovaj grad je bara, septicka jama...
Ti mozes pricati sta hoces. Uz svo duzno postovanje, ko si ti i koga briga sta ti mislis?

Mandic je nacelnik svih gradjana i trebao bi misliti, ili platiti nekoga da misli, o svojim izjavama... covjek koji na svom profilu nema nista osim poruke podrske, odjednom je okrenuo stotine ljudi protiv sebe, koji ga oprase na fb..

Ako vam je lakse sebe tjesiti da su to sve placenici, fasisti, sda botovi, odlicno za vas... samo ostaje nejasno otkud ti ljudi na njegovom fb profilu i zasto do sada nisu lajali?

Kao sto rekoh... zar bi boljelo malo objektivnosti?
Eto očigledno je tebe briga šta ja mislim dok si našao vremena za citat i traktat.
Image
User avatar
drug_profi
Posts: 51110
Joined: 16/07/2012 16:00

#50436 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ma ja... trebao sam znati da su vam sličice argumenti...
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#50437 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by the_stick »

a sta bi ti uvrijedjena mlada? sta je tvoj argument? da si meni dovoljno interesantan? ako je to ono sto ti je potrebno, onda i ne zasluzujes nista vise od slicice...

hajmo probati ponovo... uz svo duzno postovanje, ti si neko skriven iza nick-a na forumu i tvoje misljenje i izjave su u javnosti apsolutno nebitne... jednako kao i moje... jesmo ovaj dio svarili?

hajmo dalje...

Mandic je nacelnik svih gradjana opcine centar, i u izbornoj noci je sam to ponovio vise puta... do sada smo se svadjali, to je normalno u izbornoj kampanji, ali sada idemo raditi zajedno.. ja sam nacelnik svih gradjana...

kao javna licnost i nacelnik svih gradjana, Mandic bi trebao biti mudriji i u javnost ne izlaziti sa izjavama koje ce iritirati cak i veliki broj njegovih glasaca... ako pogledas ta dva FB posta, vidjet ces stotine negativnih komentara, a kod njega inace preovladavaju komentari podrske... interesantno je vidjeti da, osim izuzetaka koji skoro pa po duznosti i bez ikakve osnove isticu njegovo prezime kao vezu sa cetnicima, vecina tih negativnih komentara ustvari nije uvrijedljiva... vecinom su komentari u fazonu 'objasni se nacelnice' ili 'dosta je populizma'...

ja bih od svih istakao jedan komentar u kojem covjek poziva nacelnika da prestane sa FB oslobadjanjima i da pocne raditi svoj posao jer izbori su davno prosli... i to je otprilike ono sto i ja zelim reci... za neke tri i po godine, necemo rad nacelnika ocjenjivati prema tome koliko je kritikovao svoje prethodnike nego prema ono sto ce napraviti u ove cetiri godine... meni je licno pun kurac objava o tome kakvu su mu bili prethodnici... pa jbt znamo da su bili losi, zato te i jesmo izabrali sa toliko nadmocnom razlikom... kako god... nadam se da ce nacelnik nesto nauciti, da ce prestati sa jefinim populizmom (od cijevi u mis iribina do lafo nekog pisma Centralnoj Banci) i da ce nas u buducnosti na svom FB profilu obavjestavati o konkretno zavrsenim projektima...

eto.. ako smognes snage da prestanes biti uvrijedjen... da cujem tvoje argumente?
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#50438 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dr. Kuca »

Nepotrebna prica o oslobadjanju, karinaski.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#50439 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by jefff »

Mandic sere vise nego sto moze da pojede
User avatar
drug_profi
Posts: 51110
Joined: 16/07/2012 16:00

#50440 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

the_stick wrote: 09/04/2021 10:45 a sta bi ti uvrijedjena mlada? sta je tvoj argument? da si meni dovoljno interesantan? ako je to ono sto ti je potrebno, onda i ne zasluzujes nista vise od slicice...

hajmo probati ponovo... uz svo duzno postovanje, ti si neko skriven iza nick-a na forumu i tvoje misljenje i izjave su u javnosti apsolutno nebitne... jednako kao i moje... jesmo ovaj dio svarili?

hajmo dalje...

Mandic je nacelnik svih gradjana opcine centar, i u izbornoj noci je sam to ponovio vise puta... do sada smo se svadjali, to je normalno u izbornoj kampanji, ali sada idemo raditi zajedno.. ja sam nacelnik svih gradjana...

kao javna licnost i nacelnik svih gradjana, Mandic bi trebao biti mudriji i u javnost ne izlaziti sa izjavama koje ce iritirati cak i veliki broj njegovih glasaca... ako pogledas ta dva FB posta, vidjet ces stotine negativnih komentara, a kod njega inace preovladavaju komentari podrske... interesantno je vidjeti da, osim izuzetaka koji skoro pa po duznosti i bez ikakve osnove isticu njegovo prezime kao vezu sa cetnicima, vecina tih negativnih komentara ustvari nije uvrijedljiva... vecinom su komentari u fazonu 'objasni se nacelnice' ili 'dosta je populizma'...

ja bih od svih istakao jedan komentar u kojem covjek poziva nacelnika da prestane sa FB oslobadjanjima i da pocne raditi svoj posao jer izbori su davno prosli... i to je otprilike ono sto i ja zelim reci... za neke tri i po godine, necemo rad nacelnika ocjenjivati prema tome koliko je kritikovao svoje prethodnike nego prema ono sto ce napraviti u ove cetiri godine... meni je licno pun kurac objava o tome kakvu su mu bili prethodnici... pa jbt znamo da su bili losi, zato te i jesmo izabrali sa toliko nadmocnom razlikom... kako god... nadam se da ce nacelnik nesto nauciti, da ce prestati sa jefinim populizmom (od cijevi u mis iribina do lafo nekog pisma Centralnoj Banci) i da ce nas u buducnosti na svom FB profilu obavjestavati o konkretno zavrsenim projektima...

eto.. ako smognes snage da prestanes biti uvrijedjen... da cujem tvoje argumente?
Neznam ja ovoliko slova procitati. Cim ima vise od dvije proste recenice ja se pogubim.
Halali, neko ce drugi procitati, a mene bas i ne zanima.
izvrsni direktor
Posts: 9858
Joined: 20/12/2018 16:11

#50441 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

the_stick wrote: 09/04/2021 08:14
Mandicev fb post je u najmanju ruku nepromisljen... u gradu koji je ne bas tako davno bio 4 godine pod opsadom pricati oslobodjenju jer se u demokratskom procesu promijenila vlast...
Nije ovo istina. Sarajevo je pored rata takodje bio i pod opsadom kriminalne organizacije, nepotizma, neobrazovanih kadrova, kradje, tjeranja gradjanja da napuste svoj grad, onemogucavanje lijecenja...i svega ostalog sto sda donosi sa sobom. Nakon vracanja pojedinih opcina, gradskog vijeca i konacno pozicije gradonacelnika, mozemo konacno pricati o oslobadjanju, ali grad jos uvijek nije slobodan, nazalost
izvrsni direktor
Posts: 9858
Joined: 20/12/2018 16:11

#50442 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

the_stick wrote: 09/04/2021 08:14 jer se u demokratskom procesu promijenila vlast...
Demokratskog procesa sarajevo jos uvijek nije vidilo. To je jos jedna od stavki u procesu oslobadjanja grada


kluz franjo
Posts: 6110
Joined: 26/06/2009 01:37

#50443 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Hmmm...
Barem 85% njegovih objava na fb su direktno vezane za zvanična saopštenja i konkretne aktivnosti opštine Centar i njega kao načelnika.
Ostalih 15-ak posto su uglavnom praznične i druge protokolarne čestitke i (nažalost) izjave saučešća.
Najmanje je stranačkih i/ili koalicionih saopštenja i političkih stavova.

A njegov politički stav je da se "Sarajevo oslobodilo od nezakonitog zauzimanja pozicije gradonačelnika".
I potpuno je legitimno i razumljivo da se sa ovakvim, njegovim političkim stavom ne slažu oni koji misle da se pozicija gradonačelnika treba "završavati postrojavanjem k'o u Kumu!"
Demokratski i slobodni procesi sa jedne strane, "Asimova postrojavanja i završavanja" po budžacima sa druge strane.
Sve OK.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#50444 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by the_stick »

drug_profi wrote: 09/04/2021 10:54
the_stick wrote: 09/04/2021 10:45 a sta bi ti uvrijedjena mlada? sta je tvoj argument? da si meni dovoljno interesantan? ako je to ono sto ti je potrebno, onda i ne zasluzujes nista vise od slicice...

hajmo probati ponovo... uz svo duzno postovanje, ti si neko skriven iza nick-a na forumu i tvoje misljenje i izjave su u javnosti apsolutno nebitne... jednako kao i moje... jesmo ovaj dio svarili?

hajmo dalje...

Mandic je nacelnik svih gradjana opcine centar, i u izbornoj noci je sam to ponovio vise puta... do sada smo se svadjali, to je normalno u izbornoj kampanji, ali sada idemo raditi zajedno.. ja sam nacelnik svih gradjana...

kao javna licnost i nacelnik svih gradjana, Mandic bi trebao biti mudriji i u javnost ne izlaziti sa izjavama koje ce iritirati cak i veliki broj njegovih glasaca... ako pogledas ta dva FB posta, vidjet ces stotine negativnih komentara, a kod njega inace preovladavaju komentari podrske... interesantno je vidjeti da, osim izuzetaka koji skoro pa po duznosti i bez ikakve osnove isticu njegovo prezime kao vezu sa cetnicima, vecina tih negativnih komentara ustvari nije uvrijedljiva... vecinom su komentari u fazonu 'objasni se nacelnice' ili 'dosta je populizma'...

ja bih od svih istakao jedan komentar u kojem covjek poziva nacelnika da prestane sa FB oslobadjanjima i da pocne raditi svoj posao jer izbori su davno prosli... i to je otprilike ono sto i ja zelim reci... za neke tri i po godine, necemo rad nacelnika ocjenjivati prema tome koliko je kritikovao svoje prethodnike nego prema ono sto ce napraviti u ove cetiri godine... meni je licno pun kurac objava o tome kakvu su mu bili prethodnici... pa jbt znamo da su bili losi, zato te i jesmo izabrali sa toliko nadmocnom razlikom... kako god... nadam se da ce nacelnik nesto nauciti, da ce prestati sa jefinim populizmom (od cijevi u mis iribina do lafo nekog pisma Centralnoj Banci) i da ce nas u buducnosti na svom FB profilu obavjestavati o konkretno zavrsenim projektima...

eto.. ako smognes snage da prestanes biti uvrijedjen... da cujem tvoje argumente?
Neznam ja ovoliko slova procitati. Cim ima vise od dvije proste recenice ja se pogubim.
Halali, neko ce drugi procitati, a mene bas i ne zanima.
e bas si mi ga sukno... svaka cast i halal ti bilo svakako... :thumbup:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#50445 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bosanac sa dna kace »

drndalo wrote: 08/04/2021 08:49
Bosanac sa dna kace wrote: 03/04/2021 15:30 Otimanje imovine nesrba u RS kroz katastarske i gruntovne malverzacije ne dešava se samo u Bratuncu i Vlasenici gdje je očito najizraženije, već i u drugim mjestima. Je li NS išta uradila po ovom pitanju? Hoće se makar oglasiti? Ili im je samo bitno šta se dešava u Sarajevu?

Mogul' ja kratko upitati, a sta radi koalicioni partner SDA po ovom pitanju? Vec vise decenija...
Pa oni otimaju, a NS bi k'o trebala da bude protiv tog otimanja :-)
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#50446 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by the_stick »

kluz franjo wrote: 09/04/2021 11:08 Hmmm...
Barem 85% njegovih objava na fb su direktno vezane za zvanična saopštenja i konkretne aktivnosti opštine Centar i njega kao načelnika.
Ostalih 15-ak posto su uglavnom praznične i druge protokolarne čestitke i (nažalost) izjave saučešća.
Najmanje je stranačkih i/ili koalicionih saopštenja i političkih stavova.

A njegov politički stav je da se "Sarajevo oslobodilo od nezakonitog zauzimanja pozicije gradonačelnika".
I potpuno je legitimno i razumljivo da se sa ovakvim, njegovim političkim stavom ne slažu oni koji misle da se pozicija gradonačelnika treba "završavati postrojavanjem k'o u Kumu!"
Demokratski i slobodni procesi sa jedne strane, "Asimova postrojavanja i završavanja" po budžacima sa druge strane.
Sve OK.
isprana i prije svega glupa logika... ako ti se ne svidja nacelnikov post o 'oslobadjanju', koji je potpuno nepromisljen, onda podrzavas da se gradonacelnicka pozicija zavrsava kao u kumu... bas onako... logicno...

veci je problem sto ces ti 'svoje' podrzavati sta god da urade... ali ces istovremeno biti potpuno iznenadjen kada zeleni podrzavaju 'svoje' sta god oni da urade... i apsolutno je nebitno sto zeleni iza sebe imaju puno vise 'aferima'... kad tvoji naprave gresku u koracima (sto bi buzdovan rekao dvokorak), objektivno bi bilo dati im kritiku... a sve dok tebi crveno govno mirise, vidio ti to ili ne, isti si kao onaj sto relativizira Asima i asime...
kluz franjo
Posts: 6110
Joined: 26/06/2009 01:37

#50447 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

the_stick wrote: 09/04/2021 11:18
kluz franjo wrote: 09/04/2021 11:08 Hmmm...
Barem 85% njegovih objava na fb su direktno vezane za zvanična saopštenja i konkretne aktivnosti opštine Centar i njega kao načelnika.
Ostalih 15-ak posto su uglavnom praznične i druge protokolarne čestitke i (nažalost) izjave saučešća.
Najmanje je stranačkih i/ili koalicionih saopštenja i političkih stavova.

A njegov politički stav je da se "Sarajevo oslobodilo od nezakonitog zauzimanja pozicije gradonačelnika".
I potpuno je legitimno i razumljivo da se sa ovakvim, njegovim političkim stavom ne slažu oni koji misle da se pozicija gradonačelnika treba "završavati postrojavanjem k'o u Kumu!"
Demokratski i slobodni procesi sa jedne strane, "Asimova postrojavanja i završavanja" po budžacima sa druge strane.
Sve OK.
isprana i prije svega glupa logika... ako ti se ne svidja nacelnikov post o 'oslobadjanju', koji je potpuno nepromisljen, onda podrzavas da se gradonacelnicka pozicija zavrsava kao u kumu... bas onako... logicno...

veci je problem sto ces ti 'svoje' podrzavati sta god da urade... ali ces istovremeno biti potpuno iznenadjen kada zeleni podrzavaju 'svoje' sta god oni da urade... i apsolutno je nebitno sto zeleni iza sebe imaju puno vise 'aferima'... kad tvoji naprave gresku u koracima (sto bi buzdovan rekao dvokorak), objektivno bi bilo dati im kritiku... a sve dok tebi crveno govno mirise, vidio ti to ili ne, isti si kao onaj sto relativizira Asima i asime...
:meza1:
Ti "objektivno" kritikuješ njegov politički stav - ja kažem OK. To je tvoje i objektivno i subjektivno pravo.
Nisi tu svoju kritiku ničim potkrijepio - osim ukazivanja na fb-mišljenja nekih likova i nikova.
Istovremeno ti forumski komentari i nikovi nisu relevantni - posebno ako se slažu sa političkim stavom Mandića.
I to je OK.
Ja mislim da je dokazano da su Asim i Skaka nezakonito i nedemokratski zauzeli i uzurpirali poziciju gradonačelnika, te da je ta najviša pozicija u gradu Sarajevu konačno snagom demokratske volje i u demokratskim procedurama oslobođena.
Ti se ne slažeš.
Kao što rekoh. Sve OK.
:kakoste:
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#50448 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by the_stick »

kluz franjo wrote: 09/04/2021 11:31
the_stick wrote: 09/04/2021 11:18
kluz franjo wrote: 09/04/2021 11:08 Hmmm...
Barem 85% njegovih objava na fb su direktno vezane za zvanična saopštenja i konkretne aktivnosti opštine Centar i njega kao načelnika.
Ostalih 15-ak posto su uglavnom praznične i druge protokolarne čestitke i (nažalost) izjave saučešća.
Najmanje je stranačkih i/ili koalicionih saopštenja i političkih stavova.

A njegov politički stav je da se "Sarajevo oslobodilo od nezakonitog zauzimanja pozicije gradonačelnika".
I potpuno je legitimno i razumljivo da se sa ovakvim, njegovim političkim stavom ne slažu oni koji misle da se pozicija gradonačelnika treba "završavati postrojavanjem k'o u Kumu!"
Demokratski i slobodni procesi sa jedne strane, "Asimova postrojavanja i završavanja" po budžacima sa druge strane.
Sve OK.
isprana i prije svega glupa logika... ako ti se ne svidja nacelnikov post o 'oslobadjanju', koji je potpuno nepromisljen, onda podrzavas da se gradonacelnicka pozicija zavrsava kao u kumu... bas onako... logicno...

veci je problem sto ces ti 'svoje' podrzavati sta god da urade... ali ces istovremeno biti potpuno iznenadjen kada zeleni podrzavaju 'svoje' sta god oni da urade... i apsolutno je nebitno sto zeleni iza sebe imaju puno vise 'aferima'... kad tvoji naprave gresku u koracima (sto bi buzdovan rekao dvokorak), objektivno bi bilo dati im kritiku... a sve dok tebi crveno govno mirise, vidio ti to ili ne, isti si kao onaj sto relativizira Asima i asime...
:meza1:
Ti "objektivno" kritikuješ njegov politički stav - ja kažem OK. To je tvoje i objektivno i subjektivno pravo.
Nisi tu svoju kritiku ničim potkrijepio - osim ukazivanja na fb-mišljenja nekih likova i nikova.
Istovremeno ti forumski komentari i nikovi nisu relevantni - posebno ako se slažu sa političkim stavom Mandića.
I to je OK.

Ja mislim da je dokazano da su Asim i Skaka nezakonito i nedemokratski zauzeli i uzurpirali poziciju gradonačelnika, te da je ta najviša pozicija u gradu Sarajevu konačno snagom demokratske volje i u demokratskim procedurama oslobođena.
Ti se ne slažeš.
Kao što rekoh. Sve OK.
:kakoste:
jel ne kontas ili namjerno izvrces teze? Mandiceva rijec pustena u javni prostor ima tezinu. To sto ti i ja ovdje pisemo nema nikakvu tezinu i sustinski je apsolutno nebitno za siru javnost.

ne znam cime kritiku trebam potrkrijepiti? udjes na nacelnikom fb profil, skrolas na ranije postove i vidis da covjek masovno dobija pohvale i pozitivne komentare... onda pogledas dva zadnja posta i vidis lavinu kritika, koje iako su kritike uglavnom nisu uvrijedljive prirode i sasvim su umjerene... ti pojedinacni likovi na fb nisu bitni, ali sama cinjenica da ih se toliko javilo sa negativnom kritikom (ponavljam, na post covjeka koji inace dobija masovne pohvale), meni govori da je svojom nesmotrenom (niti u jednom trenutku nisam rekao zlobnom) porukom uznemirio javnost, a svojim protivnicima je nabacio na volej... tvoja tvrdnja je da ljudi koji kritikuju taj post podrzavaju izbor gradonacelnika kao u kumu... cime si ovakvu tvrdnju potkrijepio?

nije mi jasno zasto uporno forsiras da su stvari binarne... 0 i 1... ako ti se ne svidja nesto od Mandica, odmah podrzavas Asima? ima li sta izmedju?

zar je tesko priznati da je nacelnikova izjava nesmotrena i da je ocigledno izazvala uznemirenost odredjene, ne bas male, skupine gradjana kojima 'sloboda' znaci nesto drugo? ili je tebi nebitna uznemirenost tih gradjana jer se ne slazu s tobom? ili se ti po automatizmu moras slagati sa takvom izjavom zato sto se sda ne slaze?
User avatar
drug_profi
Posts: 51110
Joined: 16/07/2012 16:00

#50449 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Da idemo tvojom logikom: zasto je pojedinacno misljenje uopste bitno?
Moje je nebitno, ali je bitno tvoje?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45811
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#50450 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

Ali nikako da se napiše u čemu je konkretno problem sa izjavom.

Problem oslobođenje od korupcija i muljanja? Dokazanog, evidentiranog. Smiješno je uistinu komentarisati uopšte ovo, kad se i ovdje na forumu zna kome ova izjava smeta, jer se može pratiti kontiniitet postova.

Borci protiv antifašizma.

Mislim da je Srđan treba ponoviti i podebljati. Dosta je više podilaženja idiotima koji pokušavaju dokazati da je mlijeko crno.
Locked