Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

saimidin
Posts: 2797
Joined: 20/05/2011 17:53

#26651 Re: Ukrajina

Post by saimidin »

Challenger_ wrote: 08/04/2021 18:03
saimidin wrote: 08/04/2021 16:39
Challenger_ wrote: 08/04/2021 07:48

Do toga se došlo ne unilateralnim, nego MULTILATERALNIM međunarodnim sporazumom ("Budimpeštanski memorandum") koji je obavezivao sve potpisnice (USA, GB, Rusija, Ukrajina) a ne samo Rusiju. Između ostalog da se :arrow: NEĆE UPOTREBITI SILA "protiv teritorijalnog integriteta ili političke nezavisnosti Ukrajine".

Upotrebljena je sila protiv "političke nezavisnosti Ukrajine, od strane SAD, dva puta. Prvi put u tzv. "Narandžastoj revoluciji" 2004/2005 i drugi put u oružanom prevratu, puču iz 2014-e, kojim je američka administracija de facto srušila Budimpeštanski memorandum, srušila ustavni poredak Ukrajine i sa terena prava prešla na ratni teren.

Sve ostalo je historija odgovora na taj čin.
Malo je to razvuceno tumacenje, I slab izgovor za ankesiju I okupaciju dijelova ukrajine, ipak niko osim rusije nije poslao vojsku u ukrajinu, cime su je rusi postali okupator, drugi nisu ni blizu tog nivoa umijesanosti
Eksplicitna ugovorna obaveza neupotrebe sile protiv "političke nezavisnosti Ukrajine" - "razvučena stvar"? Kao što je, tipujem, stavljanje van zakona, od strane pučista, dvije stranke koje su činile parlamentarnu većinu u Radi, takođe "razvučena stvar"? Kao što je trijumf na izborima na platformi dogovora i sporazuma a u praksi vođenje ratnohuškačke politike takođe "razvučena stvar"?

OK stari, vidim da si voljan da zatvoriš oba oka kada je u pitanju jedna, američka strana, odnosno strana njihovih satelita koja je reprezent ukrajinske agresivne manjine, a ne reprezent cjelokupnog ukrajinskog društva.

Što se mene tiče, želim građanima Ukrajine, Ukrajincima, Rusima i ostalima da se što prije, sami ili uz podršku Rusije, oslobode neonacističke ratnohuškačke mrake i njenih američkih mentora.

Amin!
Ako moram birati stranu, sada bih birao ameriku, mada nije tu nicije maslo za ramazana ali ova politika rusije da pravi konfliktne zone po okolnim zemljama mi nije koser nimalo
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#26652 Re: Ukrajina

Post by LBVIEW »

Cuj ti samo frazetina dostojniih Rusa :D u hvarskom plicaku - "represent ukrajinske agresivne manjine", "neonacisticka ratnohuskaska mraka", kao iz najboljih dana RTS-a. :-)
Uzaludan pokusaj opravdanja krsenja MP od strane Rusije prilikom okupacije Krima - razvoj unutanjopolitickih procesa koji ne odgovaraju susjednoj drzavi ne moze biti validan argument za slanje vojske preko granice.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#26653 Re: Ukrajina

Post by breuer »

sve to stoji, samo je red to reći i Amerima :D
User avatar
Point.
Posts: 27809
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#26654 Re: Ukrajina

Post by Point. »

LBVIEW wrote: 08/04/2021 19:16 Cuj ti samo frazetina dostojniih Rusa :D u hvarskom plicaku - "represent ukrajinske agresivne manjine", "neonacisticka ratnohuskaska mraka", kao iz najboljih dana RTS-a. :-)
Uzaludan pokusaj opravdanja krsenja MP od strane Rusije prilikom okupacije Krima - razvoj unutanjopolitickih procesa koji ne odgovaraju susjednoj drzavi ne moze biti validan argument za slanje vojske preko granice.
Pričaj nama, koji smo fulili, priču o Hvarskom plićaku. Slutim dobru provalu :D
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#26655 Re: Ukrajina

Post by LBVIEW »

breuer wrote: 08/04/2021 19:22 sve to stoji, samo je red to reći i Amerima :D
Naravno, kao npr. u Iraku, samo tema je Ukrajina.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#26656 Re: Ukrajina

Post by LBVIEW »

Point. wrote: 08/04/2021 19:23
LBVIEW wrote: 08/04/2021 19:16 Cuj ti samo frazetina dostojniih Rusa :D u hvarskom plicaku - "represent ukrajinske agresivne manjine", "neonacisticka ratnohuskaska mraka", kao iz najboljih dana RTS-a. :-)
Uzaludan pokusaj opravdanja krsenja MP od strane Rusije prilikom okupacije Krima - razvoj unutanjopolitickih procesa koji ne odgovaraju susjednoj drzavi ne moze biti validan argument za slanje vojske preko granice.
Pričaj nama, koji smo fulili, priču o Hvarskom plićaku. Slutim dobru provalu :D
Ma zna Detroit bolje, cini mi se da je i ucestvovao u diskusiji. :D
Ja znam iz "druge ruke" , tj. citata, ukratko na Hvaru sreo, kako rece, "jakog" :D Rusa, koji je kao upucen u "duboku" rusku politicku strategiju, te saznanja u caskanju s istim pokusao koristiti kao argument u diskusiji na temi. :lol:
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#26657 Re: Ukrajina

Post by detroit-mercy »

LBVIEW wrote: 08/04/2021 19:32
Point. wrote: 08/04/2021 19:23
LBVIEW wrote: 08/04/2021 19:16 Cuj ti samo frazetina dostojniih Rusa :D u hvarskom plicaku - "represent ukrajinske agresivne manjine", "neonacisticka ratnohuskaska mraka", kao iz najboljih dana RTS-a. :-)
Uzaludan pokusaj opravdanja krsenja MP od strane Rusije prilikom okupacije Krima - razvoj unutanjopolitickih procesa koji ne odgovaraju susjednoj drzavi ne moze biti validan argument za slanje vojske preko granice.
Pričaj nama, koji smo fulili, priču o Hvarskom plićaku. Slutim dobru provalu :D
Ma zna Detroit bolje, cini mi se da je i ucestvovao u diskusiji. :D
Ja znam iz "druge ruke" , tj. citata, ukratko na Hvaru sreo, kako rece, "jakog" :D Rusa, koji je kao upucen u "duboku" rusku politicku strategiju, te saznanja u caskanju s istim pokusao koristiti kao argument u diskusiji na temi. :lol:
Nisam ni ja bas toliko upucen, nego raspiso se lola, topla ljudska prica :mrgreen: krivo je more i tako to :mrgreen:.
Rus mu objasnio sve sto treba znati o Rusima i Rusiji i sad nema druge :mrgreen:
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#26658 Re: Ukrajina

Post by smijesni_ste »

Prvo kaže tema je Ukrajina, a ne USA i onda nastavi o nekom forumašu pisati :lol: :lol: :shock:
Benjo34
Posts: 2000
Joined: 21/01/2018 00:49

#26659 Re: Ukrajina

Post by Benjo34 »

Poenta svega je da su Rusi isti kao Ameri, ako ne i gori. Zato je ludost "navijati" za jednu od sila u ratu jer obično su tu donji oni koji su najmanje krivi. MP je samo švedski sto koji sile koriste onako kako im se ćefne. Ukrajina je politički neovisna samo u onom slučaju dokle to Rusima ide u prilog i njihovim interesima. Zapravo kad pogledate zadnjih 20 godina i Rusi su se ponašali isto kao Ameri. Samo za razliku od Amera, kod Rusa nema sankcija i ostalih mjera nego te ujutro probudi vojska, kao na Krimu.
zilog
Posts: 7551
Joined: 06/03/2009 11:19

#26660 Re: Ukrajina

Post by zilog »

Point. wrote: 08/04/2021 19:23
LBVIEW wrote: 08/04/2021 19:16 Cuj ti samo frazetina dostojniih Rusa :D u hvarskom plicaku - "represent ukrajinske agresivne manjine", "neonacisticka ratnohuskaska mraka", kao iz najboljih dana RTS-a. :-)
Uzaludan pokusaj opravdanja krsenja MP od strane Rusije prilikom okupacije Krima - razvoj unutanjopolitickih procesa koji ne odgovaraju susjednoj drzavi ne moze biti validan argument za slanje vojske preko granice.
Pričaj nama, koji smo fulili, priču o Hvarskom plićaku. Slutim dobru provalu :D
Challenger_ wrote: 10/08/2020 20:53
Spoiler
Show
Poslužiću se jezikom jednog izuzetno jakog Rusa koga sam imao sreću i priliku da upoznam, jednog ljeta na Hvaru.

On mi je rekao da su se kao narod i kao pojedinci zamorili te uloge "naroda misije", pa bilo to odbrambena misija od templara sa zapada, Mongola i Tatara sa istoka, Napoleona, Hitlera, da su se zamorili mesijanske uloge "Trećeg Rima" i spasioca monarhija po Evropi ("Sveta Alijansa"), ili "mesijanske antiutopije" kako je kvalifikovao SSSR i njegovu ulogu u "svjetskoj revoluciji". Pa nastavlja da je "ruski čovjek" kao i svaki drugi čovjek na svijetu. Ni manje, ni više. Dakle i konformista. Veliki konformista. On devedesete i dajnji hod Rusije tokom prve decenije 21. vijeka naziva "ispisom Rusa iz historije" a upis u "narode turista". Istina, kaže, izvan granica je ostalo masa Rusa, ali Bože moj. Rusija je manja od SSSR-a, a SSSR manji od carske Rusije ali, "hoću i ja da budem samo turist i biznismen".

Dakle, umjesto "misije" , pune krvi, ušli su u konformistički "svijet turizma".

A onda se sve počelo mijenjati. Sa Gruzijom 2008 pa na dalje. To je naglasio kao prekretnicu. Pa nastavlja priču: "Volio bih da sam se rodio kao Slovak". Pa napominje da ne potcjenjuje nikoga, ali ako si Slovak, ne kidišu na tebe, možeš biti "turista" od rođenja do smrti. I onda zapadne u neki bedak i kaže "nećemo još dugo moći biti turisti. Sudbina zove". ("судьба зовёт", bukvalno).

I šta se sada dešava. Oni sa umorom i prevrtanjem očiju ("zar opet") gledaju n-tu reprizu iste stvari. Kako se debili privlače ka njihovim granicama, kako debile prošlost ništa nije naučila, kako do debila ne dopiru nikakvi argumenti i apeli, kako ovo, kako ono i... kako od "svijeta turista" više nema ništa.

Sad budno prate šta se dešava i kada ovi pređu neku njihovu imaginarnu crvenu granicu, slijedi "uraaaaaa" i debile će napenaliti tako da će se "vidjeti iz svemira".

Ukratko, za njih ništa novo, ali "судьба зовёт".

Eto zašto toliko čekaju.
Agresija na Ukrajinu se, iz ruskog ugla, jedino moze pravdati navodnim zapadnim uticajem na Ukrajinu.
Po tim standardima mozes sta hoces... :roll:
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#26661 Re: Ukrajina

Post by muhafuca »

Dangubic wrote: 08/04/2021 10:27
muhafuca wrote: 07/04/2021 23:01
Dangubic wrote: 07/04/2021 21:31

Juga je nebitna bila, samo smo zapadu glavobolju napravili, divlja plemena ratuju u pola Evrope pa hrpa izbjeglica pa ogromna pomoć koju su slali, samo su dobro odgojeni pa neće da kažu u lice da nas divljacima smatraju.
boli ameriku briga za Evropu, dobra im je samo kad je treba upotrebit kao pratioca americke politike, i to je sve.

Vishe je Americke ratove po bliskom istoku iskihala Evropa nego Amerika, i u smislu izbjeglica i u svakom drugom smislu.

Jos nije se smirila situacija sa sirijskim izbjeglicama a Amerika ce ponovo tamo zakuhat.

e toliko ih je zanimalo i kako ce se rat na balkanu odraziti na Evropu, tj nikako.

Evropa je na globalnom planu i u Americkoj viziji jedna velika kita
Naravno da Amerika gleda prvo svoje interese o tome ne govorim ali to fura je da smo mi bili bitni pa nas je zapad rasturio je smiješno, uvijek smo bili bijeda i nebitni samo glavobolje ima zapad od nas. Pogledaj ove naše političare samo sadake čekaju od zapada.
spinujesh.

nije niko rekao da smo mi nesto bitni bili vec je sizuacija bila

"hajde kad smo zavrsili posao sa Sovjetskim savezom, pocisti i ono jada na balkanu, nemoj ostavljat"

tu se nigdje ne implicira da smo mi u nekom smislu bitni.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#26662 Re: Ukrajina

Post by muhafuca »

Point. wrote: 08/04/2021 10:36
muhafuca wrote: 07/04/2021 19:12
detroit-mercy wrote: 07/04/2021 17:09
Markovicevim reformama mi smo napustili socijalisticku eknomiju i presli na trzisnu/ kapitalizam, btw, slobodnim izborima mi smo prestali biti komunisticka zemlja i postali visestranacko drustvo. Koja gomila proizvoljnih gluposti, eno ti i lojavi Kusturica kaze da se je Juga raspala jer su Srbi tako htjeli.
Sad nastavi guslati i dalje kako je Amerika htjela da razjebe naj (jacu, bolju, prosperitetniju i td.) :-)
ma ne sumnjam ja u tvoje sposobnosti da kao papiga ponavljash lazne Americke narative .

ko ima zdrav razum i imalo logike u glavi josh uvjek srecom moze lahko sabrati dva i dva

i skontati kako stvari stoje u stvarnom svjetu nakon toliko zemalja unistenih Americkom "pomoci"

Nadam se da i u Ukrajini ima dovoljno ljudi svjesnih nepobitnih cinjenica ... no vidjet cemo
Da, ali fazon je što ti nisi u stanju da sabereš dva i dva, ne znam zašto laksaš sam sebi.

Zašto po tvom razumu i logici, Ameri nisu sjebali i ostale komunističke države nako pada istog (Rumunija, Bugarska, DDR, Mađarska, Čehoslovačka, Poljska) nego samo Jugoslaviju?
jel bilo potrebe - jesu sve same se okrenule zapadnom svjetu

Jugoslavija je jedina imala liniju samostalnosti i potencijalno mogla biti uspjesna i nakon zavrsetka hladnog rata
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#26663 Re: Ukrajina

Post by muhafuca »

zilog wrote: 08/04/2021 13:36
muhafuca wrote: 07/04/2021 23:07
soha96 wrote: 07/04/2021 22:18

Zakljucuj ti sta hoces, ja sam samo shvatio da negiras da smo pijuni, i izrazio moje misljenje da jesmo. Whatever.
ako si se mentalno zabio u ovu nashu divljinu i ne vidish shire od necega sto je neko izjavio na Palama
i stvarno mislish da se na palama krojila svjetska politika onda je potpuno jasan tvoj uski pogled na Ukrajinu.
Ameri kad su odlucili da je dosta i da sad treba ovo ili ono uraditi u datom trenutku na Balkanu
nije niko pitao sta misli onaj sa Pala i kako ce i sta ce u vezi njega.
Dosli i odradili.
E tako i oko Ukrajine - bice sta im ameri kazu, i vidjecemo kako ce Rusija reagovati na sve to.
Ukrajinu tu niko nista ne pita, oni ce ginuti kao kolateralna steta Americke politike
Pises nabacano, bez kraja i pocetka, onako kako ti je neko napunio glavu, da bi upotpunio vlastiti narativ.
Nikakvih konkretnih cinjenica, vezanih za dogadjaje u SFRJ, nikakvih datuma, dokumenata. Samo prazne floskule... :roll:

U Ukrajini je na djelu agresija od strane Rusije. Nisu Ameri izvrsili aneksiju Krima i pomogli da se okupira dio Ukrajine.
sta je dovelo do ruske intervencije i vracanje poklonjenog krima u granice rusije?

nisu ga odlucili zahtjevati nazad ni netom nakon raspada sssr-a, besto se moralo desiti pa da reaguju.
User avatar
Point.
Posts: 27809
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#26664 Re: Ukrajina

Post by Point. »

zilog wrote: 08/04/2021 19:42
Point. wrote: 08/04/2021 19:23
LBVIEW wrote: 08/04/2021 19:16 Cuj ti samo frazetina dostojniih Rusa :D u hvarskom plicaku - "represent ukrajinske agresivne manjine", "neonacisticka ratnohuskaska mraka", kao iz najboljih dana RTS-a. :-)
Uzaludan pokusaj opravdanja krsenja MP od strane Rusije prilikom okupacije Krima - razvoj unutanjopolitickih procesa koji ne odgovaraju susjednoj drzavi ne moze biti validan argument za slanje vojske preko granice.
Pričaj nama, koji smo fulili, priču o Hvarskom plićaku. Slutim dobru provalu :D
Challenger_ wrote: 10/08/2020 20:53
Spoiler
Show
Poslužiću se jezikom jednog izuzetno jakog Rusa koga sam imao sreću i priliku da upoznam, jednog ljeta na Hvaru.

On mi je rekao da su se kao narod i kao pojedinci zamorili te uloge "naroda misije", pa bilo to odbrambena misija od templara sa zapada, Mongola i Tatara sa istoka, Napoleona, Hitlera, da su se zamorili mesijanske uloge "Trećeg Rima" i spasioca monarhija po Evropi ("Sveta Alijansa"), ili "mesijanske antiutopije" kako je kvalifikovao SSSR i njegovu ulogu u "svjetskoj revoluciji". Pa nastavlja da je "ruski čovjek" kao i svaki drugi čovjek na svijetu. Ni manje, ni više. Dakle i konformista. Veliki konformista. On devedesete i dajnji hod Rusije tokom prve decenije 21. vijeka naziva "ispisom Rusa iz historije" a upis u "narode turista". Istina, kaže, izvan granica je ostalo masa Rusa, ali Bože moj. Rusija je manja od SSSR-a, a SSSR manji od carske Rusije ali, "hoću i ja da budem samo turist i biznismen".

Dakle, umjesto "misije" , pune krvi, ušli su u konformistički "svijet turizma".

A onda se sve počelo mijenjati. Sa Gruzijom 2008 pa na dalje. To je naglasio kao prekretnicu. Pa nastavlja priču: "Volio bih da sam se rodio kao Slovak". Pa napominje da ne potcjenjuje nikoga, ali ako si Slovak, ne kidišu na tebe, možeš biti "turista" od rođenja do smrti. I onda zapadne u neki bedak i kaže "nećemo još dugo moći biti turisti. Sudbina zove". ("судьба зовёт", bukvalno).

I šta se sada dešava. Oni sa umorom i prevrtanjem očiju ("zar opet") gledaju n-tu reprizu iste stvari. Kako se debili privlače ka njihovim granicama, kako debile prošlost ništa nije naučila, kako do debila ne dopiru nikakvi argumenti i apeli, kako ovo, kako ono i... kako od "svijeta turista" više nema ništa.

Sad budno prate šta se dešava i kada ovi pređu neku njihovu imaginarnu crvenu granicu, slijedi "uraaaaaa" i debile će napenaliti tako da će se "vidjeti iz svemira".

Ukratko, za njih ništa novo, ali "судьба зовёт".

Eto zašto toliko čekaju.
Agresija na Ukrajinu se, iz ruskog ugla, jedino moze pravdati navodnim zapadnim uticajem na Ukrajinu.
Po tim standardima mozes sta hoces... :roll:
Auu, topla fina, ljudska priča jednog jakog Rusa i jednog forumskog maga visoke i duboke geopolitike. Zamišljam ih kako stoje u plićaku do koljena, zanemareći svijet oko sebe, i kriku djece i viku prodavača kukuruza i žegu srpanjskog hvarskog sunca i ćaskaju u bermudama šarenih boja zapadnog kroja stvari dok se sirotinja igra oko njih.

Drugim riječima, Ruje su mogli na Krim kao turisti ali avaj.... "судьба зовёт".

Simpatično.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#26665 Re: Ukrajina

Post by muhafuca »

detroit-mercy wrote: 08/04/2021 14:09
muhafuca wrote: 07/04/2021 19:12
detroit-mercy wrote: 07/04/2021 17:09
Markovicevim reformama mi smo napustili socijalisticku eknomiju i presli na trzisnu/ kapitalizam, btw, slobodnim izborima mi smo prestali biti komunisticka zemlja i postali visestranacko drustvo. Koja gomila proizvoljnih gluposti, eno ti i lojavi Kusturica kaze da se je Juga raspala jer su Srbi tako htjeli.
Sad nastavi guslati i dalje kako je Amerika htjela da razjebe naj (jacu, bolju, prosperitetniju i td.) :-)
ma ne sumnjam ja u tvoje sposobnosti da kao papiga ponavljash lazne Americke narative .

ko ima zdrav razum i imalo logike u glavi josh uvjek srecom moze lahko sabrati dva i dva

i skontati kako stvari stoje u stvarnom svjetu nakon toliko zemalja unistenih Americkom "pomoci"

Nadam se da i u Ukrajini ima dovoljno ljudi svjesnih nepobitnih cinjenica ... no vidjet cemo
Matori, mijenja dilera pod hitno, eki americki narativ :mrgreen:.
Vjerovatno su i Cehoslovacku namjerno razjebali, bojali se snage necega :mrgreen:.
sve iz varsavskog pakta su same krenule prema zapadu, jasno je bilo i nije bilo potrebe intervenisati
zilog
Posts: 7551
Joined: 06/03/2009 11:19

#26666 Re: Ukrajina

Post by zilog »

muhafuca wrote: 08/04/2021 19:53 ...
Imas li ikakav konkretan dokaz, na koji je to dogadjaj, od Titove smrti do Ustava Srbije 1990., Amerika konkretno uticala, u svrhu razbijanja Jugoslavije? Ono sto ponavljas je samo velikosrpski narativ: "CIA snajka, CIA...".

Sto se Ukrajine i drugih obojenih revolucija tice, sta je trebalo, ostaviti Kucmu (ubicu novinara) i komuniste?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#26667 Re: Ukrajina

Post by LBVIEW »

muhafuca wrote: 08/04/2021 20:14
detroit-mercy wrote: 08/04/2021 14:09
muhafuca wrote: 07/04/2021 19:12

ma ne sumnjam ja u tvoje sposobnosti da kao papiga ponavljash lazne Americke narative .

ko ima zdrav razum i imalo logike u glavi josh uvjek srecom moze lahko sabrati dva i dva

i skontati kako stvari stoje u stvarnom svjetu nakon toliko zemalja unistenih Americkom "pomoci"

Nadam se da i u Ukrajini ima dovoljno ljudi svjesnih nepobitnih cinjenica ... no vidjet cemo
Matori, mijenja dilera pod hitno, eki americki narativ :mrgreen:.
Vjerovatno su i Cehoslovacku namjerno razjebali, bojali se snage necega :mrgreen:.
sve iz varsavskog pakta su same krenule prema zapadu, jasno je bilo i nije bilo potrebe intervenisati
Simpaticna teorija, samo malo vuce na zaveru. :lol:
User avatar
Point.
Posts: 27809
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#26668 Re: Ukrajina

Post by Point. »

muhafuca wrote: 08/04/2021 20:00
Point. wrote: 08/04/2021 10:36
muhafuca wrote: 07/04/2021 19:12

ma ne sumnjam ja u tvoje sposobnosti da kao papiga ponavljash lazne Americke narative .

ko ima zdrav razum i imalo logike u glavi josh uvjek srecom moze lahko sabrati dva i dva

i skontati kako stvari stoje u stvarnom svjetu nakon toliko zemalja unistenih Americkom "pomoci"

Nadam se da i u Ukrajini ima dovoljno ljudi svjesnih nepobitnih cinjenica ... no vidjet cemo
Da, ali fazon je što ti nisi u stanju da sabereš dva i dva, ne znam zašto laksaš sam sebi.

Zašto po tvom razumu i logici, Ameri nisu sjebali i ostale komunističke države nako pada istog (Rumunija, Bugarska, DDR, Mađarska, Čehoslovačka, Poljska) nego samo Jugoslaviju?
jel bilo potrebe - jesu sve same se okrenule zapadnom svjetu

Jugoslavija je jedina imala liniju samostalnosti i potencijalno mogla biti uspjesna i nakon zavrsetka hladnog rata
Pa i sve savezne republike (osim Srbije) bivše Jugoslavije su se okrenule Zapadu prilično brzo.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#26669 Re: Ukrajina

Post by LBVIEW »

zilog wrote: 08/04/2021 20:18
muhafuca wrote: 08/04/2021 19:53 ...
Imas li ikakav konkretan dokaz, na koji je to dogadjaj, od Titove smrti do Ustava Srbije 1990., Amerika konkretno uticala, u svrhu razbijanja Jugoslavije? Ono sto ponavljas je samo velikosrpski narativ: "CIA snajka, CIA...".

Sto se Ukrajine i drugih obojenih revolucija tice, sta je trebalo, ostaviti Kucmu (ubicu novinara) i komuniste?
Pa znas, njima je USA podmetnula Slobu, nisu ga oni docekali na Kosovu kao mesiju, niti su mu aplaudirali kad je najavljivao oruzane bitke.
zilog
Posts: 7551
Joined: 06/03/2009 11:19

#26670 Re: Ukrajina

Post by zilog »

muhafuca wrote: 08/04/2021 20:09
zilog wrote: 08/04/2021 13:36
muhafuca wrote: 07/04/2021 23:07
ako si se mentalno zabio u ovu nashu divljinu i ne vidish shire od necega sto je neko izjavio na Palama
i stvarno mislish da se na palama krojila svjetska politika onda je potpuno jasan tvoj uski pogled na Ukrajinu.
Ameri kad su odlucili da je dosta i da sad treba ovo ili ono uraditi u datom trenutku na Balkanu
nije niko pitao sta misli onaj sa Pala i kako ce i sta ce u vezi njega.
Dosli i odradili.
E tako i oko Ukrajine - bice sta im ameri kazu, i vidjecemo kako ce Rusija reagovati na sve to.
Ukrajinu tu niko nista ne pita, oni ce ginuti kao kolateralna steta Americke politike
Pises nabacano, bez kraja i pocetka, onako kako ti je neko napunio glavu, da bi upotpunio vlastiti narativ.
Nikakvih konkretnih cinjenica, vezanih za dogadjaje u SFRJ, nikakvih datuma, dokumenata. Samo prazne floskule... :roll:

U Ukrajini je na djelu agresija od strane Rusije. Nisu Ameri izvrsili aneksiju Krima i pomogli da se okupira dio Ukrajine.
sta je dovelo do ruske intervencije i vracanje poklonjenog krima u granice rusije?

nisu ga odlucili zahtjevati nazad ni netom nakon raspada sssr-a, besto se moralo desiti pa da reaguju.
Pad lopova i marionete, koju su sami instalirali - Janukovica...
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#26671 Re: Ukrajina

Post by LBVIEW »

Point. wrote: 08/04/2021 20:23
muhafuca wrote: 08/04/2021 20:00
Point. wrote: 08/04/2021 10:36

Da, ali fazon je što ti nisi u stanju da sabereš dva i dva, ne znam zašto laksaš sam sebi.

Zašto po tvom razumu i logici, Ameri nisu sjebali i ostale komunističke države nako pada istog (Rumunija, Bugarska, DDR, Mađarska, Čehoslovačka, Poljska) nego samo Jugoslaviju?
jel bilo potrebe - jesu sve same se okrenule zapadnom svjetu

Jugoslavija je jedina imala liniju samostalnosti i potencijalno mogla biti uspjesna i nakon zavrsetka hladnog rata
Pa i sve savezne republike (osim Srbije) bivše Jugoslavije su se okrenule Zapadu prilično brzo.
Pa u tom je i problem, trebali su valjda podrzati Slobu u njegovom nastojanju da ocuva "Jugoslaviju", posto nisu, ocigledno je da su ucestvovali u njenom rusenju - to je ta uvrnuta logika pobornika teorije zavere. :D
Last edited by LBVIEW on 08/04/2021 20:41, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#26672 Re: Ukrajina

Post by Challenger_ »

saimidin wrote: 08/04/2021 19:02Ako moram birati stranu, sada bih birao ameriku, mada nije tu nicije maslo za ramazana...
E, vidiš, tu se razlikujemo. Ja sam 100% na strani građana Ukrajine, Ukrajinaca, Rusa i ostalih. Za koje sam tvrdo uvjeren da su u apsolutnoj većini (barem 3/4) izrazito miroljubiv svijet. Koji je u stanju da sve ove probleme riješi sam, bez uticaja sa strane, kako ruskog, tako posebno bez ratnohuškačkog - američkog.

Uz tihu, miroljubivu, ukrajinsku većinu.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#26673 Re: Ukrajina

Post by Challenger_ »

Point. wrote: 08/04/2021 20:12Zamišljam ih kako stoje u plićaku do koljena...
Nema nikakvog "plićaka" u toj priči. Jedini plićak je u glavama ograničenih spodoba kojima to nije ni pisano.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#26674 Re: Ukrajina

Post by LBVIEW »

Btw., Jugoslavija je bila trula tvorevina koja se urusila sama od sebe, nakon rusenja nosecih "stubova" - Titta, Partije i JNA. Sto su Srbi nasilno pokusavali sprijeciti, ne zbog toboznje ljubavi prema istoj, vec zato sto su istu(izuzev Slovenije) smatrali ekskluzivno svojim nacionalnim prostorom.
Ubacivanje u tu pricu Amera, CIA-e je nista drugo do jeftin pokusaj opravdanja velikosrpske politike i teorija zavere.
Last edited by LBVIEW on 08/04/2021 20:40, edited 1 time in total.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#26675 Re: Ukrajina

Post by LBVIEW »

zilog wrote: 08/04/2021 20:25
muhafuca wrote: 08/04/2021 20:09
zilog wrote: 08/04/2021 13:36

Pises nabacano, bez kraja i pocetka, onako kako ti je neko napunio glavu, da bi upotpunio vlastiti narativ.
Nikakvih konkretnih cinjenica, vezanih za dogadjaje u SFRJ, nikakvih datuma, dokumenata. Samo prazne floskule... :roll:

U Ukrajini je na djelu agresija od strane Rusije. Nisu Ameri izvrsili aneksiju Krima i pomogli da se okupira dio Ukrajine.
sta je dovelo do ruske intervencije i vracanje poklonjenog krima u granice rusije?

nisu ga odlucili zahtjevati nazad ni netom nakon raspada sssr-a, besto se moralo desiti pa da reaguju.
Pad lopova i marionete, koju su sami instalirali - Janukovica...
:thumbup:
Cisto da nam plicak ne bi prodavali kao dubinu. :lol:
Post Reply