Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21583
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#17301 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Feminizam svakako nije jedan, pa ne možeš ni dati adekvatnu definiciju. Ljudi inače govore u jednini. I ja to radim.
Postoji više feminizama. Liberalni, kulturni, socijalistički itd.
Naravno tu je i radikalni izdvojen od ostalih i ljudi najčešće imaju problem sa tim feminizmom. Ne samo muškarci, već i većina žena bile feministice (zagovornice nekog od ostalih feminizama ili pripadnice prijašnjih valova) ili ne.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#17302 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

MarlboroGold wrote: 31/03/2021 09:37 btw moram reći da mi je interesantno kako se feministice, a kad gube tlo pod nogama što se tiče argumenata i kad budu satjerane u ćošak, skoro pa po defaultu kao "last resort" pozivaju na biologiju muškaraca i vrlo često budu komentari tipa "budi (pravi) muškarac", "gdje nestadoše pravi muškarci", "nemoj dramiti primi udarac muški" i slično. Još gore komentari tipa "ti si sam i sigurno nemaš nikog kraj sebe" i slično u smislu ukazivanja da se radi o djevici koja navodno nema pojma o ženama, a takvi komentari su recimo bili upućivani nebrojeno puta (Almiru i još nekim).

Zašto se, a kad više ne preostane ništa drugo, pozivaju samo na našu muškost i našu seksualnost? Da li je to zato što su i same svjesne da u muškom svijetu vrijede onoliko zavisno od vlastite seksualnosti? Ovo ujedno znači da žene uveliko kraj sebe žele i dalje tradicionalnog muškarca, ali koji mora prihvatiti sadašnje žene i feministički svjetonazor. To dvoje je uglavnom u direktnoj koliziji.

Nemojte šta zamjeriti... pokušavam shvatiti logiku koja stoji iza ovog, jer mi je ovo naprijed navedeno baš kontradiktorno.
Ja to zovem argumentum ad feminae. :lol:

Kad nema šta drugo optuži te da si incel, krkan, nepoznavatelj ženske anatomije u praksi itd

Al zamisli suprotnu situaciju, ti ničim izazvan na ženske argumente samo odgovoris da je ružna i/ili kurva.
User avatar
madner
Posts: 56769
Joined: 09/08/2004 16:35

#17303 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

¤ jelena ¤ wrote: 31/03/2021 08:25
madner wrote: 31/03/2021 07:50 Aliansa zena i beta muskaraca nastavlja svoj pohod na pozicije koje u meritokratiji ne mogu dobiti.

No pasaran. :D
:lol: :D

... me_di_o_kratiji ... :nokti:
I onda se cude sto su sekretarice vecinom zene. :D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4881
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#17304 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ¤ jelena ¤ »

Što se tiče udara ili pozivanja na seksualnost i muškost u nedostatku nečeg drugog,...hm...vjerovatno "samo" vraćaju istom mjerom jer mnogi muškarci (ne svi!) čak i onda kada imaju masu materijala za kritiku i negativan komentar koji bi mogli uputiti ženi kao ličnosti, sagovorniku, saradniku, profesionalcu....redovno se zakače za biologiju, ženstvenost, izgled, omalovažavanje njenog izbora, načina života i time potpuno bespotrebno sami sebe degradiraju pa ne mogu ni dobiti ništa više od tog nivoa komunikacije...
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#17305 Re: Danasnji "feminizam"

Post by sinus »

Zamislite obrnutu situaciju. Trojica muškaraca ili da budem precizniji trojica novinara krenu da utrljavaju ulje po sisama neke žene :-) :-) :-) :izet: :izet: :izet:

User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4881
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#17306 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ¤ jelena ¤ »

madner wrote: 31/03/2021 10:51
¤ jelena ¤ wrote: 31/03/2021 08:25
madner wrote: 31/03/2021 07:50 Aliansa zena i beta muskaraca nastavlja svoj pohod na pozicije koje u meritokratiji ne mogu dobiti.

No pasaran. :D
:lol: :D

... me_di_o_kratiji ... :nokti:
I onda se cude sto su sekretarice vecinom zene. :D

Sve je dobro dok nije muškarac u ulozi sekretarice i direktorove mezimice. :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21583
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#17307 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

¤ jelena ¤ wrote: 31/03/2021 11:10 Što se tiče udara ili pozivanja na seksualnost i muškost u nedostatku nečeg drugog,...hm...vjerovatno "samo" vraćaju istom mjerom jer mnogi muškarci (ne svi!) čak i onda kada imaju masu materijala za kritiku i negativan komentar koji bi mogli uputiti ženi kao ličnosti, sagovorniku, saradniku, profesionalcu....redovno se zakače za biologiju, ženstvenost, izgled, omalovažavanje njenog izbora, načina života i time potpuno bespotrebno sami sebe degradiraju pa ne mogu ni dobiti ništa više od tog nivoa komunikacije...
Stvar je u tome što se feministkinje protiv toga bore kad su u pitanju muškarci, a koriste se identičnim sredstvima. Nije li licemjerno bez obzira što nekad zna biti opravdano?
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#17308 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote: 31/03/2021 07:52
dale cooper wrote: 30/03/2021 21:50 Pa kod nas i jeste toksična muškost problem vjerovatno više nego bilo gdje drugo. Samo što je to toliko utkano u balkanski mentalitet
da niko i ne raspoznaje razliku.
Recimo da se načelno slažemo. Krkanluka kod nas ima i previše.
Međutim preko 90% žena na svijetu i dalje žele tradicionalne muškarce bez obzira jesu li feministice ili ne. Džaba sva ova priča i kojekakvi udarci na muškost odnosno težnja da se ista oblikuje kako odgovara žestokoj manjini, a koja je vrlo glasna i sve u cilju da se dočepaju pozicija na moći dok ostale žene pokušavaju koristiti kao sredstvo za postizanje toga.
Ali to je upravo ono o čemu govorim da ljudi ne znaju razliku od muškosti i toksične muškosti. Niko ne napada tradicionalne muškarce i
one koji su ponosni na svoju muževnost. Ali postoje određene osobine muškosti koje ako su previše naglašene dovode do toksičnosti.
Stvari kao iskazivanje pretjerane agresivnosti i prijetnje nasiljem, potiskivanje emocija da bi se izgledalo uvijek snažno (jer momci
ne plaču, ne?) i bez slabosti, gledanje na žene kao na nešto niže od sebe i očekivanje da se pokore volji muškarca i onome što on
očekuje da dobije od žene...itd. Da se razumijemo te osobine su štetne jednako za same muškarce kao i za žene.
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#17309 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Mariella »

vaučer wrote: 30/03/2021 22:20 Super da nitko ne vidi korelaciju između tih statistika o samoubojstvima i ubojstvima i nekih tema koje se raspravljaju pod konceptom ‘toxic masculinity’. Nothing to see here i to.
Bas me zanima ko ubija sve te muskarce, ima li statistika o tome? Jel zene ili.... ono... drugi muskarci... :shock:

Ne znam statistiku za BiH ali u drugim zemljama zene cesce imaju depresiju i cesce pokusavaju samoubistvo, ali muskarci su u tome ocito "uspjesniji". Zar nije moguce da "toxic masculinity" bas moze biti krivac za toliki broj samoubistava kod muskaraca? Ono, sta places, budi musko, ne budi pi*ka, eto te ko zena :run:

Uostalom zasto ne pokrenete temu o kojoj se pise o problemima sa kojima se muskarci suocavaju?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21583
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#17310 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote: 31/03/2021 13:11
MarlboroGold wrote: 31/03/2021 07:52
dale cooper wrote: 30/03/2021 21:50 Pa kod nas i jeste toksična muškost problem vjerovatno više nego bilo gdje drugo. Samo što je to toliko utkano u balkanski mentalitet
da niko i ne raspoznaje razliku.
Recimo da se načelno slažemo. Krkanluka kod nas ima i previše.
Međutim preko 90% žena na svijetu i dalje žele tradicionalne muškarce bez obzira jesu li feministice ili ne. Džaba sva ova priča i kojekakvi udarci na muškost odnosno težnja da se ista oblikuje kako odgovara žestokoj manjini, a koja je vrlo glasna i sve u cilju da se dočepaju pozicija na moći dok ostale žene pokušavaju koristiti kao sredstvo za postizanje toga.
Ali to je upravo ono o čemu govorim da ljudi ne znaju razliku od muškosti i toksične muškosti. Niko ne napada tradicionalne muškarce i
one koji su ponosni na svoju muževnost. Ali postoje određene osobine muškosti koje ako su previše naglašene dovode do toksičnosti.
Stvari kao iskazivanje pretjerane agresivnosti i prijetnje nasiljem, potiskivanje emocija da bi se izgledalo uvijek snažno (jer momci
ne plaču, ne?) i bez slabosti, gledanje na žene kao na nešto niže od sebe i očekivanje da se pokore volji muškarca i onome što on
očekuje da dobije od žene...itd. Da se razumijemo te osobine su štetne jednako za same muškarce kao i za žene.
Problem je dale što je tradicionalni muškarac na udaru, a u toksičnu muškost se u zadnje vrijeme gura sve i svašta. Jbg mora biti negdje i granica koju ja stvarno ne vidim odnosno sve je manje vidim, pa hajde da se konkretno definiše šta je to toksično, a šta nije. Eto odradite brainstorming pa navedite jedno 50 crtica šta je to sve toksično, pa da se može konkretno o tome razgovarati.

Mnogim ženama recimo uopšte nije privlačno da muškarac pokazuje tolike emocije koliko se od feminizama očekuje... ima ona poznata dovoljno je što samu sebe trpim još treba i on da ima izljeve emocija. Hiljadu puta su negativno komentarisale tako nešto bar u mom okruženju.

Toksičnost već jeste kad se na ženu gleda kao da je nešto niže od tebe samog ili drugih muškaraca, kao i agresivnost i prijetnje. Ali ne treba izuzeti faktor zbog čega do toga dolazi. Često upravo zna biti samo reakcija na toksičnu ženstvenost, a o kojoj se nikad ne govori. Ako postoji toksična muškost onda mora postojati i toksična ženstvenost, ali ne moraju obje biti prisutne istovremeno. Ovo naravno nije opravdanje i ne bih volio da bude shvaćeno kao takvo.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21583
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#17311 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

saint_mirad wrote: 31/03/2021 10:48
MarlboroGold wrote: 31/03/2021 09:37 btw moram reći da mi je interesantno kako se feministice, a kad gube tlo pod nogama što se tiče argumenata i kad budu satjerane u ćošak, skoro pa po defaultu kao "last resort" pozivaju na biologiju muškaraca i vrlo često budu komentari tipa "budi (pravi) muškarac", "gdje nestadoše pravi muškarci", "nemoj dramiti primi udarac muški" i slično. Još gore komentari tipa "ti si sam i sigurno nemaš nikog kraj sebe" i slično u smislu ukazivanja da se radi o djevici koja navodno nema pojma o ženama, a takvi komentari su recimo bili upućivani nebrojeno puta (Almiru i još nekim).

Zašto se, a kad više ne preostane ništa drugo, pozivaju samo na našu muškost i našu seksualnost? Da li je to zato što su i same svjesne da u muškom svijetu vrijede onoliko zavisno od vlastite seksualnosti? Ovo ujedno znači da žene uveliko kraj sebe žele i dalje tradicionalnog muškarca, ali koji mora prihvatiti sadašnje žene i feministički svjetonazor. To dvoje je uglavnom u direktnoj koliziji.

Nemojte šta zamjeriti... pokušavam shvatiti logiku koja stoji iza ovog, jer mi je ovo naprijed navedeno baš kontradiktorno.
Ja to zovem argumentum ad feminae. :lol:

Kad nema šta drugo optuži te da si incel, krkan, nepoznavatelj ženske anatomije u praksi itd

Al zamisli suprotnu situaciju, ti ničim izazvan na ženske argumente samo odgovoris da je ružna i/ili kurva.
I to što kažeš sa obrnutom situacijom.

Mislim nema logike... borba protiv seksizma i drugog koje ujedno i one ispoljavaju kad ne preostane ništa drugo ili kad im je ćejf.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#17312 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote: 31/03/2021 13:23
dale cooper wrote: 31/03/2021 13:11
MarlboroGold wrote: 31/03/2021 07:52
Recimo da se načelno slažemo. Krkanluka kod nas ima i previše.
Međutim preko 90% žena na svijetu i dalje žele tradicionalne muškarce bez obzira jesu li feministice ili ne. Džaba sva ova priča i kojekakvi udarci na muškost odnosno težnja da se ista oblikuje kako odgovara žestokoj manjini, a koja je vrlo glasna i sve u cilju da se dočepaju pozicija na moći dok ostale žene pokušavaju koristiti kao sredstvo za postizanje toga.
Ali to je upravo ono o čemu govorim da ljudi ne znaju razliku od muškosti i toksične muškosti. Niko ne napada tradicionalne muškarce i
one koji su ponosni na svoju muževnost. Ali postoje određene osobine muškosti koje ako su previše naglašene dovode do toksičnosti.
Stvari kao iskazivanje pretjerane agresivnosti i prijetnje nasiljem, potiskivanje emocija da bi se izgledalo uvijek snažno (jer momci
ne plaču, ne?) i bez slabosti, gledanje na žene kao na nešto niže od sebe i očekivanje da se pokore volji muškarca i onome što on
očekuje da dobije od žene...itd. Da se razumijemo te osobine su štetne jednako za same muškarce kao i za žene.
Problem je dale što je tradicionalni muškarac na udaru, a u toksičnu muškost se u zadnje vrijeme gura sve i svašta. Jbg mora biti negdje i granica koju ja stvarno ne vidim odnosno sve je manje vidim, pa hajde da se konkretno definiše šta je to toksično, a šta nije. Eto odradite brainstorming pa navedite jedno 50 crtica šta je to sve toksično, pa da se može konkretno o tome razgovarati.

Mnogim ženama recimo uopšte nije privlačno da muškarac pokazuje tolike emocije koliko se od feminizama očekuje... ima ona poznata dovoljno je što samu sebe trpim još treba i on da ima izljeve emocija. Hiljadu puta su negativno komentarisale tako nešto bar u mom okruženju.

Toksičnost već jeste kad se na ženu gleda kao da je nešto niže od tebe samog ili drugih muškaraca, kao i agresivnost i prijetnje. Ali ne treba izuzeti faktor zbog čega do toga dolazi. Često upravo zna biti samo reakcija na toksičnu ženstvenost, a o kojoj se nikad ne govori. Ako postoji toksična muškost onda mora postojati i toksična ženstvenost, ali ne moraju obje biti prisutne istovremeno. Ovo naravno nije opravdanje i ne bih volio da bude shvaćeno kao takvo.
Ma daj ba na kakvom udaru je tradicionalni muškarac? Kako se to očituje i gdje - na zapadu, kod nas? Uvijek se zajebava na račun ovih
social justice warriora da se lako trigeruju, međutim čini mi se da ništa nije drugačije ni na drugoj strani. Šta ću ti uraditi brainstorming,
kada imaš gomilu materijala koji jasno definira osobine toksične muškosti i uglavnom su na tragu ovoga što sam gore napisao.

Neko iskazivanje emocija je nužno, zbog sopstvenog mentalnog zdravlja prije svega.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#17313 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

@dale cooper koje su to osobine toksične muškosti?
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#17314 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

saint_mirad wrote: 31/03/2021 13:40 @dale cooper koje su to osobine toksične muškosti?
Opisao sam neke osobine gore u razmjeni sa Marlborom.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21583
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#17315 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Nema muškarca koji ne ispoljava emocije na ovaj ili onaj način (osim nekih poremećaja). Neće ispoljavati u društvu drugih muškaraca jer će to ostali iskoristiti i vidjeti kao slabost - zavisi opet od situacije. Tako funkcioniše muški svijet od kad postojimo, a feminizam bi ispravljao nešto što je duboko usađeno i u samu biologiju.

Emocije se ispoljavaju kad stvarno postoji potreba za time.
Last edited by MarlboroGold on 31/03/2021 13:47, edited 1 time in total.
User avatar
vaučer
Posts: 9201
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#17316 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vaučer »

Mariella wrote: 31/03/2021 13:21
vaučer wrote: 30/03/2021 22:20 Super da nitko ne vidi korelaciju između tih statistika o samoubojstvima i ubojstvima i nekih tema koje se raspravljaju pod konceptom ‘toxic masculinity’. Nothing to see here i to.
Bas me zanima ko ubija sve te muskarce, ima li statistika o tome? Jel zene ili.... ono... drugi muskarci... :shock:

Ne znam statistiku za BiH ali u drugim zemljama zene cesce imaju depresiju i cesce pokusavaju samoubistvo, ali muskarci su u tome ocito "uspjesniji". Zar nije moguce da "toxic masculinity" bas moze biti krivac za toliki broj samoubistava kod muskaraca? Ono, sta places, budi musko, ne budi pi*ka, eto te ko zena :run:

Uostalom zasto ne pokrenete temu o kojoj se pise o problemima sa kojima se muskarci suocavaju?
Doslovno ponavljaš šta sam ja napisao, ali nastupaš kao da sam napisao suprotno. Neki od elemenata koji spadaju pod toxic masculinity, su veliki dio razloga za česta samoubojstava muškaraca i česte sklonosti asocijalnom, nasilnom ponašanju koje opet rezultira u ubojstvima ili samoubojstvima. Muškarci imaju probleme s održavanjem socijalnih veza, formiranjem dubljih prijateljstava, trpanjem svega pod tepih dok ne eksplodira itd. Ništa novo. Sad koliko god da je onaj tip s Klix članka i njegova besramna 'zajaši vlak dok nije netko drugi' knjiga bezveze - otvaranje razgovora o tim temama u BIH društvu je nasušno potrebno. Iako mislim da se upucao u noge koristeći izraz toksična muškost - jer da mu je knjiga najbolja i najobjektivnija (s vjerojatno nije, nego je reciklirano smeće) - taj izraz je po sebi toksičan i ima kontra učinak.
User avatar
madner
Posts: 56769
Joined: 09/08/2004 16:35

#17317 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

Alianca beta muskaraca i feministkinja bi da ucini alfe slabijim kako bi mogli biti ravnopravni.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#17318 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote: 31/03/2021 13:45 Nema muškarca koji ne ispoljava emocije na ovaj ili onaj način. Neće ispoljavati u društvu drugih muškaraca jer će to ostali iskoristiti i vidjeti kao slabost - zavisi opet od situacije. Tako funkcioniše muški svijet od kad postojimo, a feminizam bi ispravljao nešto što je duboko usađeno i u samu biologiju.

Emocije se ispoljavaju kad stvarno postoji potreba za time.
Što je najveća glupost i dio problema. "Nisi dovoljno muško". I obično će te stvari iskoristiti ti koji imaju i druge osobine toksične muškosti
i potrebu da dokazuju da su muškarci time što će druge poniziti i stvoriti im osjećaj da su manje muškarci od njih. Začaran i okrutan krug.
User avatar
madner
Posts: 56769
Joined: 09/08/2004 16:35

#17319 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

Zivot je okrutan, ljudi su u takmicenju jedni sa drugima.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21583
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#17320 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote: 31/03/2021 13:52
MarlboroGold wrote: 31/03/2021 13:45 Nema muškarca koji ne ispoljava emocije na ovaj ili onaj način. Neće ispoljavati u društvu drugih muškaraca jer će to ostali iskoristiti i vidjeti kao slabost - zavisi opet od situacije. Tako funkcioniše muški svijet od kad postojimo, a feminizam bi ispravljao nešto što je duboko usađeno i u samu biologiju.

Emocije se ispoljavaju kad stvarno postoji potreba za time.
Što je najveća glupost i dio problema. "Nisi dovoljno muško". I obično će te stvari iskoristiti ti koji imaju i druge osobine toksične muškosti
i potrebu da dokazuju drugima da su muškarci time što će druge poniziti i stvoriti im osjećaj da su manje muškarci od njih. Začaran i okrutan
krug.
Koji te ujedno tjera da budeš bolja verzija sebe, da radiš na sebi ili da se jednostavno pomiriš sa time i da slijediš one koji jesu iznad tebe. Svako ima izbor i po pitanju toga. Takav je život inače.

Da nikad nije bilo takvog takmičenja čovječanstvo nikad ne bi dostiglo ovakvu evoluciju.

Što se tiče toksične muškosti u vezi pritiska na muškarcima i pucanjem pod istim, samoubistvima itd. - to je cijena koju uglavnom plaćaju muškarci. To se nikad neće promijeniti.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#17321 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote: 31/03/2021 13:55
dale cooper wrote: 31/03/2021 13:52
MarlboroGold wrote: 31/03/2021 13:45 Nema muškarca koji ne ispoljava emocije na ovaj ili onaj način. Neće ispoljavati u društvu drugih muškaraca jer će to ostali iskoristiti i vidjeti kao slabost - zavisi opet od situacije. Tako funkcioniše muški svijet od kad postojimo, a feminizam bi ispravljao nešto što je duboko usađeno i u samu biologiju.

Emocije se ispoljavaju kad stvarno postoji potreba za time.
Što je najveća glupost i dio problema. "Nisi dovoljno muško". I obično će te stvari iskoristiti ti koji imaju i druge osobine toksične muškosti
i potrebu da dokazuju drugima da su muškarci time što će druge poniziti i stvoriti im osjećaj da su manje muškarci od njih. Začaran i okrutan
krug.
Koji te ujedno tjera da budeš bolja verzija sebe, da radiš na sebi ili da se jednostavno pomiriš sa time i da slijediš one koji jesu iznad tebe. Svako ima izbor i po pitanju toga. Takav je život inače.

Da nikad nije bilo takvog takmičenja čovječanstvo nikad ne bi dostiglo ovakvu evoluciju.
Ne, to te samo tjera da budeš još jedan muškarac u nizu, modeliran na isti način kao i milioni prije tebe nečijom drugom vizijom onoga
što bi muškarac trebao da predstavlja i kako da se ponaša.

Kada smo već kod evolucije i nismo nešto pretjerano evolvirali. Ne suštinski.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#17322 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote: 31/03/2021 13:55
Što se tiče toksične muškosti u vezi pritiska na muškarcima i pucanjem pod istim, samoubistvima itd. - to je cijena koju uglavnom plaćaju muškarci. To se nikad neće promijeniti.
Mi smo tome najviše krivi.
User avatar
madner
Posts: 56769
Joined: 09/08/2004 16:35

#17323 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

To jeste biti blize onom sto toliko generacija ima prolaz? :D

To je kao da kazes Mercedesu ne bi trebali praviti ove limuzine, mala auta su prava stvar.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#17324 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

madner wrote: 31/03/2021 14:08 To jeste biti blize onom sto toliko generacija ima prolaz? :D

To je kao da kazes Mercedesu ne bi trebali praviti ove limuzine, mala auta su prava stvar.
Stvar kondicioniranja i navike? I možda znak da smo zaglavili i već odavno došli do evolucijskog ćorsokaka.
User avatar
madner
Posts: 56769
Joined: 09/08/2004 16:35

#17325 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

dale cooper wrote: 31/03/2021 14:16
madner wrote: 31/03/2021 14:08 To jeste biti blize onom sto toliko generacija ima prolaz? :D

To je kao da kazes Mercedesu ne bi trebali praviti ove limuzine, mala auta su prava stvar.
Stvar kondicioniranja i navike? I možda znak da smo zaglavili i već odavno došli do evolucijskog ćorsokaka.
Pojasni to, kako mislis da napredujemo ako pocnemo svaku generaciju od nule? :D

Evolucijski napredujemo prebrzo.
Post Reply