Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
enko 1964
Posts: 1071
Joined: 11/02/2010 10:45

#3626 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by enko 1964 »

konektovan wrote: 19/03/2021 10:07
enko 1964 wrote: 19/03/2021 09:56
emmir1 wrote: 19/03/2021 09:43



Prošle sedmice ogromne gužve

Ove sedmice ni upola kao prošle

Idem u OM po clexan za suprugu i vidim.

Juće bio kod Saraj polja tačno 5 ljudi bilo u redu oko 15 sati
Nije tačno! Satima se stoji u redu u bilo kojoj covid ambulanti. Jedino što ide brzo je testiranje ali se rezultati dugo čekaju.
Mati jucer testirana oko 16h, sad dosao nalaz...
Gdje? Šura i žena mu, testirani u utorak a nalaz došao jutros. Novi grad, Saraj polje.
Državne ambulante šalju testove u privatne jer ne mogu stići obraditi.
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#3627 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Johnny_x »

“Da smo mi htjeli glumiti državu mi bi je nabavili u decembru.” - Fadil Novalic
Jedina prava adresa gdje se moze neko okriviti za sve smrti, nije to omladina. Krivi gradjani sto ne postuju mjere, a nisu uhljebi koji godinu dana nakon panedmije ne znaju sta da rade, ministar zdravstva se pojavio 3 puta, Novalic nije htio nabaviti vakvine zbog mogucih malverzacija, a za respiratore se izjasnio da je nevin.
Prava adresa gdje se treba zaliti je centrala SDA i HDZ, nisu nargilhane, kafane ili bilo sta drugo. Da smo nabavili ovih 500 000 vakcina u decembru mi bismo danas imali drugu situaciju. Narod mozete samo kriviti sto je izabrao ovu bagru, a nikako za veliki broj zarazenih ili umrlih.
User avatar
Truba
Posts: 81215
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3628 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Truba »

Kao i u slucaju skole, fakuletata, drustva, posla, certifikata, cura, mjesta stanovanja

Sve je individualno i sam se moras boriti

Tako je i s koronom
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#3629 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by emmir1 »

enko 1964 wrote: 19/03/2021 09:56
emmir1 wrote: 19/03/2021 09:43
hurmasica wrote: 19/03/2021 09:29

Gdje si ti to gledo? Mozda ti trebaju naocale?


Prošle sedmice ogromne gužve

Ove sedmice ni upola kao prošle

Idem u OM po clexan za suprugu i vidim.

Juće bio kod Saraj polja tačno 5 ljudi bilo u redu oko 15 sati
Nije tačno! Satima se stoji u redu u bilo kojoj covid ambulanti. Jedino što ide brzo je testiranje ali se rezultati dugo čekaju.

Šta nije tačno?

Da su ove sedmice manje gužve nego prošle?
Jeste tačno i svi smo o tome ovdje pisali.

Prosle sedmice su gužve bilo bar duplo veće.
Kolone na drive in ogromne a sada ni trećina toga.

Niko nije rekao da se i dalje ne čeka dugo na test.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#3630 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

Upravo tako, i ovo spominjanje krivnje je promašeno.
Većina je tražila "švedski sistem", e to je ovo kod nas, sve otvoreno, lična odgovornost.
Ko se zarazi, sam je kriv, trebao se bolje čuvati.
Naslovnica
Posts: 27669
Joined: 20/03/2013 15:38

#3631 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Mislim da se dosta rasteretilo što se tiče gužvi otvaranjem novih punktova, tako da se dobija privid da je mane slučajeva.
A dosta ljudi ide privatno jer ne mogu i ne žele da čekaju u redovima u lokalnim DZ.
Mada se čeka i kod privatnika, ali bar završiš sve, od testiranja do terapije za jedno prijepodne.
User avatar
enko 1964
Posts: 1071
Joined: 11/02/2010 10:45

#3632 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by enko 1964 »

emmir1 wrote: 19/03/2021 10:22
enko 1964 wrote: 19/03/2021 09:56
emmir1 wrote: 19/03/2021 09:43



Prošle sedmice ogromne gužve

Ove sedmice ni upola kao prošle

Idem u OM po clexan za suprugu i vidim.

Juće bio kod Saraj polja tačno 5 ljudi bilo u redu oko 15 sati
Nije tačno! Satima se stoji u redu u bilo kojoj covid ambulanti. Jedino što ide brzo je testiranje ali se rezultati dugo čekaju.

Šta nije tačno?

Da su ove sedmice manje gužve nego prošle?
Jeste tačno i svi smo o tome ovdje pisali.

Prosle sedmice su gužve bilo bar duplo veće.
Kolone na drive in ogromne a sada ni trećina toga.

Niko nije rekao da se i dalje ne čeka dugo na test.
Nije tačno da se ne čeka dugo na prijem kod ljekara radi pregleda. Za pregled kod ljekara, snimak pluća... se čeka jako dugo.
Lijepo sam napisao, ne čeka se dugo za uzimanje brisa ali se i tom slučaju čeka dugo na rezultat.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#3633 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by safran »

aldinjo wrote: 19/03/2021 00:21
:thumbup: To je facebook generacija za koje je druženje nezamisliv i stran pojam. U ratu su se ljudi družili iako je grad Sarajevo bio pod četničkom opsadom i granatama, ali to ovi ne mogu shvatiti.
Jesu, ljudi su se družili unatoč svemu. Nisam jednom pješke otišla do raje u drugim dijelovima grada da se sa njima vidim jer drugog načina komunikacije nije bilo. Ali znaš šta, tada sam rizikovala samo svoj život i zdravlje. A pazi ovo - meni je, po nalogu direktora, 8.3. urađen PCR test. Nisam osjećala nikakve simptome a test je bio pozitivan i dan kasnije sam imala simptome. Dan ranije sam bila u kupovini i nakon kupovine sam sjela u kafić i popila kafu i kiselu. U kafić sam ušla sa maskom, sjela za sto, naručila i skinula masku. Konobar mi je donio narudžbu i rekla sam hvala - bez maske. I sad razmišljam - da li sam ja zarazila tog konobara, da li su nakon mene dobro oprali šoljicu i čašu, ko je nakon mene pio iz tih posuda - da li sam zarazila još nekoga? Vidiš razliku ?
Last edited by safran on 19/03/2021 10:57, edited 1 time in total.
User avatar
enko 1964
Posts: 1071
Joined: 11/02/2010 10:45

#3634 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by enko 1964 »

Naslovnica wrote: 19/03/2021 10:25 Mislim da se dosta rasteretilo što se tiče gužvi otvaranjem novih punktova, tako da se dobija privid da je mane slučajeva.
A dosta ljudi ide privatno jer ne mogu i ne žele da čekaju u redovima u lokalnim DZ.
Mada se čeka i kod privatnika, ali bar završiš sve, od testiranja do terapije za jedno prijepodne.
Ubrzan je samo proces uzimanja briseva.
Prijem u covid ambulante na pregled kod ljekara je skoro pa nemoguća misija.
Briseve koje uzimaju na covid punktovima sada djelimično šalju i u privatne laboratorije.
Vjerujte da ne pričam na pamet jer u neposrednom okruženju imam bar 5 - 6 porodica koje su oboljele i kojima pomažemo.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#3635 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by safran »

Taj red vani (u DZ Vojničko) varira u različitim dijelovima dana. Ja sam došla oko podne i nikoga nije bilo vani u redu. Ušla sam odmah u centralni hol i zauzela poziciju na kraju reda. Čekala sam pet sati na pregled. Za to vrijeme se počeo stvarati red vani. Na svaku osobu koja je već čekala u holu pregledan je još najmanje jedan prioritetni pacijent (hitni pacijent, dijalizni ili onkološki pacijent, RVI, beba .....). Radnici u DZ se stvarno slomiše.
User avatar
konektovan
Posts: 40107
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3636 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by konektovan »

enko 1964 wrote: 19/03/2021 10:11
konektovan wrote: 19/03/2021 10:07
enko 1964 wrote: 19/03/2021 09:56

Nije tačno! Satima se stoji u redu u bilo kojoj covid ambulanti. Jedino što ide brzo je testiranje ali se rezultati dugo čekaju.
Mati jucer testirana oko 16h, sad dosao nalaz...
Gdje? Šura i žena mu, testirani u utorak a nalaz došao jutros. Novi grad, Saraj polje.
Državne ambulante šalju testove u privatne jer ne mogu stići obraditi.
Saraj polje
User avatar
konektovan
Posts: 40107
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3637 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by konektovan »

safran wrote: 19/03/2021 11:03 Taj red vani (u DZ Vojničko) varira u različitim dijelovima dana. Ja sam došla oko podne i nikoga nije bilo vani u redu. Ušla sam odmah u centralni hol i zauzela poziciju na kraju reda. Čekala sam pet sati na pregled. Za to vrijeme se počeo stvarati red vani. Na svaku osobu koja je već čekala u holu pregledan je još najmanje jedan prioritetni pacijent (hitni pacijent, dijalizni ili onkološki pacijent, RVI, beba .....). Radnici u DZ se stvarno slomiše.
Jucer je jedan doktor kolabirao kad je malac doša na red..
Nije jednostavno ljudima koji rade u covid ambulantam i bolnickim covid odjeljenjima.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#3638 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by safran »

I opet se nađu likovi koji kažu da zdravstveni radnici ništa ne rade jer oni čekaju od 8:00 ujutro. To reče lik koji je došao nakon mene a ja sam, kao što rekoh, došla oko podneva.
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#3639 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by komercionala »

safran wrote: 19/03/2021 11:26 I opet se nađu likovi koji kažu da zdravstveni radnici ništa ne rade jer oni čekaju od 8:00 ujutro. To reče lik koji je došao nakon mene a ja sam, kao što rekoh, došla oko podneva.
Covid radnici rade ... ostali lelemudaju.
mali_balon
Posts: 11275
Joined: 12/09/2012 09:57

#3640 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by mali_balon »

Sad ceko 1h na drive in test....sestra mi rece nisu stale od 7 jutros, prolazim pored vojnickog haos.....sad zovem call centar dobijem odma....zovem privatnike oni jos gori neko radi samo nalze neko sve ali se ne mozes narucit.....ma haos.....
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1447
Joined: 09/09/2019 10:05

#3641 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mate_Miso_Kovac »

mali_balon wrote: 19/03/2021 11:41 Sad ceko 1h na drive in test....sestra mi rece nisu stale od 7 jutros, prolazim pored vojnickog haos.....sad zovem call centar dobijem odma....zovem privatnike oni jos gori neko radi samo nalze neko sve ali se ne mozes narucit.....ma haos.....
obična gripa brt. sve je to normalno i udure totalno majkemi. :evil:
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#3642 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Iker C »

Treci val u Sarajevu pokazuje da maske i smanjeno kretanje gradjana ne pomazu u borbi protiv virusa. Od pocetka marta u Sarajevu svi nose maske i uvukao se strah pa se slabije krecu. Rezultati nikakvi, broj cak sta vise raste. Moj zakljucak je da se virus siri zrakom i da se zaraze ljudi koji u tom mommentu imaju nesto slabiji imunitet.
BadBoy
Posts: 8050
Joined: 01/11/2005 21:55

#3643 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

safran wrote: 19/03/2021 10:45
aldinjo wrote: 19/03/2021 00:21
:thumbup: To je facebook generacija za koje je druženje nezamisliv i stran pojam. U ratu su se ljudi družili iako je grad Sarajevo bio pod četničkom opsadom i granatama, ali to ovi ne mogu shvatiti.
Jesu, ljudi su se družili unatoč svemu. Nisam jednom pješke otišla do raje u drugim dijelovima grada da se sa njima vidim jer drugog načina komunikacije nije bilo. Ali znaš šta, tada sam rizikovala samo svoj život i zdravlje. A pazi ovo - meni je, po nalogu direktora, 8.3. urađen PCR test. Nisam osjećala nikakve simptome a test je bio pozitivan i dan kasnije sam imala simptome. Dan ranije sam bila u kupovini i nakon kupovine sam sjela u kafić i popila kafu i kiselu. U kafić sam ušla sa maskom, sjela za sto, naručila i skinula masku. Konobar mi je donio narudžbu i rekla sam hvala - bez maske. I sad razmišljam - da li sam ja zarazila tog konobara, da li su nakon mene dobro oprali šoljicu i čašu, ko je nakon mene pio iz tih posuda - da li sam zarazila još nekoga? Vidiš razliku ?
Ovo je ekstra sažetak i predobro objašnjen problem! :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40107
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3644 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by konektovan »

safran wrote: 19/03/2021 11:26 I opet se nađu likovi koji kažu da zdravstveni radnici ništa ne rade jer oni čekaju od 8:00 ujutro. To reče lik koji je došao nakon mene a ja sam, kao što rekoh, došla oko podneva.
Ma meni je samo zao sto se ne uvede neki red kod cekanja u ambulantama. To je jedno na drugom, bukvalno...ljudi su nabacani u holu ambulanti, na vratima, vani..
Treba organizovati redare, valjda to mogu uraditi iz vlade, ministarstva, domova zdravlja..
Takodjer, privatne ambulante i njihove kaoacitete je trebalo vec odavno staviti na raspolaganje gradjanima, da se koliko toliko rasterete ove vece tipa, Saraj polja..
O temu se nesto i govorili prije nekoliko dana, nadam se da ce to sto prije uraditi..
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3645 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

ja sam zvao prekljuce call centar i javi se doktorica, ljubazna sve pet, kazem za simptome kod sina ima temperaturu, umor... kaze postoji mogucnost kovida al tek oko petog dana se pokazu pravi simptomi, ako vam treba uputnica za kovid centar mi cemo vam dati, zaista bez rijeci sam, napokon pocelo da funkcionise kako treba... ev sad je sin ok al mene zgomba grlo i hripanje disajnih puteva, jutros sam pisco ko auspuh, sad sam ok... uglavnom ima se kome obratiti... jutros sretnem havera, tetak i tetka mu u tezem stanju, tetka mora u bolnicu, a on se je izvuko se od korone i govori mi ne idi u ambulantu tamo je haos, sa doktoricom koja je inace nesposobna cetri puta je morao ici da prepravlja uputnicu za bolnicu tetki... cuvaj te se i zovite call centar oni ce vas uputiti i ko ima kola, ima i auto kovid ambulanta, tako da ide to brze... navikli kod porodicnih ljekara a oni neznaju gdje udaraju.
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3646 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

safran wrote: 19/03/2021 10:45
aldinjo wrote: 19/03/2021 00:21
:thumbup: To je facebook generacija za koje je druženje nezamisliv i stran pojam. U ratu su se ljudi družili iako je grad Sarajevo bio pod četničkom opsadom i granatama, ali to ovi ne mogu shvatiti.
Jesu, ljudi su se družili unatoč svemu. Nisam jednom pješke otišla do raje u drugim dijelovima grada da se sa njima vidim jer drugog načina komunikacije nije bilo. Ali znaš šta, tada sam rizikovala samo svoj život i zdravlje. A pazi ovo - meni je, po nalogu direktora, 8.3. urađen PCR test. Nisam osjećala nikakve simptome a test je bio pozitivan i dan kasnije sam imala simptome. Dan ranije sam bila u kupovini i nakon kupovine sam sjela u kafić i popila kafu i kiselu. U kafić sam ušla sa maskom, sjela za sto, naručila i skinula masku. Konobar mi je donio narudžbu i rekla sam hvala - bez maske. I sad razmišljam - da li sam ja zarazila tog konobara, da li su nakon mene dobro oprali šoljicu i čašu, ko je nakon mene pio iz tih posuda - da li sam zarazila još nekoga? Vidiš razliku ?
:thumbup:
mali_balon
Posts: 11275
Joined: 12/09/2012 09:57

#3647 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by mali_balon »

Mate_Miso_Kovac wrote: 19/03/2021 11:47
mali_balon wrote: 19/03/2021 11:41 Sad ceko 1h na drive in test....sestra mi rece nisu stale od 7 jutros, prolazim pored vojnickog haos.....sad zovem call centar dobijem odma....zovem privatnike oni jos gori neko radi samo nalze neko sve ali se ne mozes narucit.....ma haos.....
obična gripa brt. sve je to normalno i udure totalno majkemi. :evil:
Ma ja ba david icke chemtrails....itd itd....onda mu neko umre jebe fortu i drzavu
Last edited by mali_balon on 19/03/2021 12:06, edited 1 time in total.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#3648 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by safran »

konektovan wrote: 19/03/2021 11:55
safran wrote: 19/03/2021 11:26 I opet se nađu likovi koji kažu da zdravstveni radnici ništa ne rade jer oni čekaju od 8:00 ujutro. To reče lik koji je došao nakon mene a ja sam, kao što rekoh, došla oko podneva.
Ma meni je samo zao sto se ne uvede neki red kod cekanja u ambulantama. To je jedno na drugom, bukvalno...ljudi su nabacani u holu ambulanti, na vratima, vani..
Treba organizovati redare, valjda to mogu uraditi iz vlade, ministarstva, domova zdravlja..
E ne znam, onda sam ja potrefila poseban dan. Ja sam se čudila kako su svi disciplinovani. Za tih pet sati je bio jedan eksces - jedan kabadahija nezadovoljan tretmanom svoga lika i djela i ovaj što mu je podne 8:00 ujutro. Ostali sjede, čitaju, šamaraju telefone i pomjeraju se kad se pomjeri red. Vidjela sam čak i redara iz CZ.
nadezdakov
Posts: 252
Joined: 21/01/2021 21:20

#3649 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by nadezdakov »

Gerro wrote: 19/03/2021 09:22 20 ljudi jos umrlo na KCUS :(
emmir1 wrote: 19/03/2021 09:28 674 nove na 1800 testova

21 umrlo


Preko 700 u bolnicama

Otpušteno 38

Strašno
Gerro wrote: 19/03/2021 09:42 Ovo je samo za kanton znaci, ljudi moji ovo je katastrofa. 21 da umre....
Gerro wrote: 19/03/2021 09:51 Dok ne bude 200 umrlih dnevno u Kantonu, ovi botovi ovo nece ozbiljno shvatati.
Joj...
User avatar
konektovan
Posts: 40107
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3650 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by konektovan »

safran wrote: 19/03/2021 12:06
konektovan wrote: 19/03/2021 11:55
safran wrote: 19/03/2021 11:26 I opet se nađu likovi koji kažu da zdravstveni radnici ništa ne rade jer oni čekaju od 8:00 ujutro. To reče lik koji je došao nakon mene a ja sam, kao što rekoh, došla oko podneva.
Ma meni je samo zao sto se ne uvede neki red kod cekanja u ambulantama. To je jedno na drugom, bukvalno...ljudi su nabacani u holu ambulanti, na vratima, vani..
Treba organizovati redare, valjda to mogu uraditi iz vlade, ministarstva, domova zdravlja..
E ne znam, onda sam ja potrefila poseban dan. Ja sam se čudila kako su svi disciplinovani. Za tih pet sati je bio jedan eksces - jedan kabadahija nezadovoljan tretmanom svoga lika i djela i ovaj što mu je podne 8:00 ujutro. Ostali sjede, čitaju, šamaraju telefone i pomjeraju se kad se pomjeri red. Vidjela sam čak i redara iz CZ.
Maloprije sam vidio sa balkona auto civlne zastite, postavili cini mi se nekoliko klupa ispred dz Saraj polje..
Locked