Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
made_in_sarajevo
Posts: 6959
Joined: 06/05/2013 23:05

#17876 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Aaa ofanzive, ovo garant zahiraga cenera i poli salamu obeco.

Gras
Vodovod
Zoi
Kanton
Opstine
Zeljeznice fbih
Fbih
Drzava
Sport
Kultura
Sume
Energoinvest
Hidromontaza
Pretis
TAS
Privreda
Elektroprivreda
Telekom
Zavod zdravstvenog osiguranja
Kcus
Domovi zdravlja
Asim
Zukic
Izetbegovic
Sebija
Malinari

Hocemo dalje nabrajati sta su fasisti zeleni unistili i pokrali ili je to ipak sve forto uradio, jadovi jadni, za mjesto portira i 2 lista salame spavate na forumu.

Poserem vam se na fasiste i zahiragica i sebiju i to sa merakom. Dan kad umre sda, a umrijet ce slavit ko drugi rodjendan

Da vidimo sta nam forto i dino rade
Javno plate
Javno zaposljavanje
Gras trznut koliko toliko ali gras ne spasi vise niko poslije fasista
Zoi
Nelegalna gradnja po ilidzi
Javno pokazano korupcija
Vodovod
Fasistima puna usta boraca pa im mrski forto i dino dadose dodatak

Reuf govno ko i ovi kaze nisu prstom mrdnuli. Sta su trebali tuci ljude mozda. Cijeli svijet.prica ima britanski soj, sda sa bracom nista. Heroina kaze imamo britanski virus u sarajevu, stranac je, sda sa bracom opet nista. Ali kad skontam ma ja forto je kriv, gledaj forto kako mostar zivi. Uh jebem ti fasiste ove eno i dole belaj odose u picku materinu. Forto sve si ti kriv, ti si donio koronu. Dok su gazije bile korona nije imala muda prici granici.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15269
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#17877 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Fadil vrlo operativno zavrsava ovo oko vakcina, dokle su Forto i Vranic sa provjerom CV-jeva? :lol: Jos sa lockdownom i ovim smijesnim skupstinskim zasjedanjima, treci talas korone bi mogao biti talas koji potapa Cetvorku sto se tice 2022. Javnost ce samo pamtiti da je Federacija nabavila vakcine, a da je kanton lutao i brukao se. Tuzno.
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#17878 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mrgreen »

Prpa.ba wrote: 16/03/2021 23:33 Fadil vrlo operativno zavrsava ovo oko vakcina, dokle su Forto i Vranic sa provjerom CV-jeva? :lol: Jos sa lockdownom i ovim smijesnim skupstinskim zasjedanjima, treci talas korone bi mogao biti talas koji potapa Cetvorku sto se tice 2022. Javnost ce samo pamtiti da je Federacija nabavila vakcine, a da je kanton lutao i brukao se. Tuzno.
Ko si ti i gdje je Prpa ? :mrgreen:
elk
Posts: 3153
Joined: 14/08/2006 12:03

#17879 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by elk »

Ili mu je hakovan profil. Ili se nasmrko. Ili jednostavno reufiziro...fadil, "operativno zavrsava"? 16.3.2021?
User avatar
pici
Posts: 46370
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17880 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

Asim sredio vakcine...
palermo
Posts: 25340
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#17881 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

Prpa.ba wrote: 16/03/2021 23:33 Fadil vrlo operativno zavrsava ovo oko vakcina, dokle su Forto i Vranic sa provjerom CV-jeva? :lol: Jos sa lockdownom i ovim smijesnim skupstinskim zasjedanjima, treci talas korone bi mogao biti talas koji potapa Cetvorku sto se tice 2022. Javnost ce samo pamtiti da je Federacija nabavila vakcine, a da je kanton lutao i brukao se. Tuzno.
mah, bit će tu još preokreta, daleko je kraj utakmice....

ono što je problem za četvorku je što njihova nada prije može biti neka greška protivnika nego mogućnost da sami kreiraju šansu i zabiju koji gol
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15269
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#17882 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

:mrgreen: Tu sam ja, samo mislim da desavanja u protekle dvije sedmice pokazuju da u vremenu krize Cetvorka nema pojma sta radi, kao ni SDA da se razumijemo, ali u razmjeni politicke vatre SDA pobjedjuje jer je lopta bila na terenu Cetvorke:

Prvo jer kanton luta u svom radu, a sve oci su bile uprte upravo u KS jer su bili pokazali da Sestorka ipak radi drugacije - otud i nada da ce pametnije rukovoditi krizom.

Drugo jer ce Fadil nabaviti vakcine, a u vremenu krize vecina neutralne javnosti pamti samo velike stvari. Isti narod bi halalio respiratore i da su kostali 60 miliona, samo da su radili kako treba iz prve. Isto tako vecinu populusa je zabolilo cose za vakcine u februaru, pa nece ni zamjeriti Federaciji sto se nije bavila nicim pametnim. Kad je kriza udarila, potpisane vakcine za 10 dana, i to je za tu populaciju veliki uspjeh. Ostat ce i sjecanje da su Forto i Vranic "nabavljali" vakcine, sto ce vrlo zabavljati SDA botove u 2022.

Vi polazite od pretpostavke da ce vecina zamjeriti Federaciji sto nije na vrijeme mislila, a to bi znacilo da vecina stanovnistva misli na vrijeme. Misljenje na vrijeme nije karakteristika naseg naroda, pa narod to ne ocekuje ni od nasih prvaka. :mrgreen:

U svakom slucaju slozio bih se sa kolegom palermom. Cetvorka je sebi nabila hendikep, a mogucnosti da se naprave nove sanse su jako male. Zdravstvena kriza je zavrsena utakmica, ekonomska kriza je sljedeca a bojim se da ce tu rezultat biti vrlo slican.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83440
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17883 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Znaci eto nam ezdea ponovo 2022. zato sto su u sred jebenog marta nabavili vakcine (ako ih nabave)?
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#17884 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Pa ako KS nabavi didatnih 100.000 doza u skorije vrijeme, izjednacice se utakmica, jer ipak igraju sa crnim figurama.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#17885 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Gerro »

Narod je dosao pameti sto se toga tice. SDA nema nikakve sanse.
palermo
Posts: 25340
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#17886 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

Pa ako ove Fadilove zaista dođu....onda bi tih 100 000 vakcina što bi obezbijedio Kanton Sarajevo bio epohalan fail......jednostavno bi se reklo, vidi ovih vidjela krava kako se konj potkiva pa hoće i ona.......
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15269
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#17887 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 17/03/2021 00:04 Znaci eto nam ezdea ponovo 2022. zato sto su u sred jebenog marta nabavili vakcine (ako ih nabave)?
Nabavka vakcine u izolaciji ne bi bila velika stvar, ali dolazi u situaciji gdje se Vlada KS potpuno pogubila u segmentu upravljanja krizom. Nece politicki neutralni glasaci raspredati o tome zasto kantonalni lockdown nema smisla bez federalnog, ili zasto Fadil vise voli ganjati Vladu KS po sudu nego nabavljati vakcine na vrijeme i uvoditi federalni lockdown.

Oni ce iz ovog perioda samo upamtiti da su jedni lutali, uvodili nekakve selektivne zabrane rada privredi i sastancili cijeli dan ne bi li se dogovorili da ce narediti bolnicama da stvore vise kreveta i trose manje kisika, a drugi kad je stislo odradili posao. Neugodna cinjenica da se to trebalo uraditi prije pola godine se brzo izgubi u javnom diskursu, posebno uz SDA masineriju.

Ukratko, Dino je prerano krenuo putovati po Federaciji i raspredati o Mostaru. :-D
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15269
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#17888 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

palermo wrote: 17/03/2021 00:10 Pa ako ove Fadilove zaista dođu....onda bi tih 100 000 vakcina što bi obezbijedio Kanton Sarajevo bio epohalan fail......jednostavno bi se reklo, vidi ovih vidjela krava kako se konj potkiva pa hoće i ona.......
Odoh se umiti, izgleda da smo veceras na istoj zici.. :-D :mrgreen:
palermo
Posts: 25340
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#17889 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

Prpa.ba wrote: 17/03/2021 00:15
palermo wrote: 17/03/2021 00:10 Pa ako ove Fadilove zaista dođu....onda bi tih 100 000 vakcina što bi obezbijedio Kanton Sarajevo bio epohalan fail......jednostavno bi se reklo, vidi ovih vidjela krava kako se konj potkiva pa hoće i ona.......
Odoh se umiti, izgleda da smo veceras na istoj zici.. :-D :mrgreen:
ne zajebaji Prpa, često smo mi na istoj žici, samo pokatkad (ili počesto) na suprotnim krajevima te iste žice :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#17890 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

palermo wrote: 17/03/2021 00:10 Pa ako ove Fadilove zaista dođu....onda bi tih 100 000 vakcina što bi obezbijedio Kanton Sarajevo bio epohalan fail......jednostavno bi se reklo, vidi ovih vidjela krava kako se konj potkiva pa hoće i ona.......
Sto bi bio fail? Toliko su najavili da traze prije par dana. Upravo bi se time KS stavio u posebno dobar polozaj u regiji po broju vakcinisanih.
Samo zlonamjeran ili budalast nije svjestan da je nabavka vakcina bila obaveza visih nivoa vlasti i da KS to radi jer te vise nive zaboli kita za narod.
Niti bi ti visi nivoi ni dan danas pokusavli naci vakcinu nego bi cekali jadnu isporuku iz Covaxa nekad u aprilu, da im sad nije ispod guzice pocelo goriti sa Fortinim pozivom uvoznicima.
Sad moraju djelovati, a i nasli su pogodnog ahbaba iz Medimpexa.
Nadam se samo da nece biti falsifikati. A ne bi me cudilo uopste.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83440
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17891 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Prpa.ba wrote: 17/03/2021 00:13
_BataZiv_0809 wrote: 17/03/2021 00:04 Znaci eto nam ezdea ponovo 2022. zato sto su u sred jebenog marta nabavili vakcine (ako ih nabave)?
Nabavka vakcine u izolaciji ne bi bila velika stvar, ali dolazi u situaciji gdje se Vlada KS potpuno pogubila u segmentu upravljanja krizom. Nece politicki neutralni glasaci raspredati o tome zasto kantonalni lockdown nema smisla bez federalnog, ili zasto Fadil vise voli ganjati Vladu KS po sudu nego nabavljati vakcine na vrijeme i uvoditi federalni lockdown.

Oni ce iz ovog perioda samo upamtiti da su jedni lutali, uvodili nekakve selektivne zabrane rada privredi i sastancili cijeli dan ne bi li se dogovorili da ce narediti bolnicama da stvore vise kreveta i trose manje kisika, a drugi kad je stislo odradili posao. Neugodna cinjenica da se to trebalo uraditi prije pola godine se brzo izgubi u javnom diskursu, posebno uz SDA masineriju.

Ukratko, Dino je prerano krenuo putovati po Federaciji i raspredati o Mostaru. :-D
Vakcina nije uopste prioritet ovom sludjenom narodu. Razumijem logiku iza toga sto govoris, ali bojim se da precjenjujes inteligenciju naroda :D
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#17892 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kox »

Forto je premijer kantona od 05.01.2021, je li tako ? Znači nije ni 100 dana. I sad je epohalan fail što nije nabavio vakcine prije FBiH ?
Svašta.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#17893 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by meridiyan »

pici wrote: 16/03/2021 23:47 Asim sredio vakcine...
Nikola Lakusic...crnogorska veza
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#17894 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Nek ih nabavi za 15 dana, fantasticna je stvar jer ce to znaciti da ce bar 20% kantona biti imunizovano. AKo na to dodamo federalne vakcine, i nove nabavke, mogli bi do ljeta vise od polovice imunizovati. To je odlican poduhvat i necu da ga gledam kao sukob nivoa vlasti, vec kao trku u kojoj ce koristi imati gradjani kantona.
Malo nas je, malo nas je uopste u BiH. Mi se mozemo vakcinisati za dva mjeseca svi.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#17895 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

Prpa.ba wrote: 17/03/2021 00:13
_BataZiv_0809 wrote: 17/03/2021 00:04 Znaci eto nam ezdea ponovo 2022. zato sto su u sred jebenog marta nabavili vakcine (ako ih nabave)?
Nabavka vakcine u izolaciji ne bi bila velika stvar, ali dolazi u situaciji gdje se Vlada KS potpuno pogubila u segmentu upravljanja krizom. Nece politicki neutralni glasaci raspredati o tome zasto kantonalni lockdown nema smisla bez federalnog, ili zasto Fadil vise voli ganjati Vladu KS po sudu nego nabavljati vakcine na vrijeme i uvoditi federalni lockdown.

Oni ce iz ovog perioda samo upamtiti da su jedni lutali, uvodili nekakve selektivne zabrane rada privredi i sastancili cijeli dan ne bi li se dogovorili da ce narediti bolnicama da stvore vise kreveta i trose manje kisika, a drugi kad je stislo odradili posao. Neugodna cinjenica da se to trebalo uraditi prije pola godine se brzo izgubi u javnom diskursu, posebno uz SDA masineriju.

Ukratko, Dino je prerano krenuo putovati po Federaciji i raspredati o Mostaru. :-D
Hebiga Prpa, ja jesam politički pragmatičan, ali toliko nisam... :-D
Qrac bi se Fadil i FBiH pokrenuo po pitanju vakcina, da nije došla ozbiljna prijetnja nabavke sa nižeg nivoa (što je samo po sebi nonsens).
A realno su viši nivoi (nadležnosti, količine, itd) u prednosti na tržištu.
Meni je iskreno svejedno, hoće li BiH, FBiH ili neki od kantona potpisati narudžbu.
Ti jesi načelno u pravu što se tiče dužine pamćenja biračkog tijela.
Ali to što će to tzv. "biračko tijelo" na sljedećim izborima možda halaliti Fadilu sve učinjeno i neučinjeno me manje interesuje, koliko je u ovom trenutku neophodno obezbjediti početak MASOVNOG PROGRAMA IMUNIZACIJE.
Ja stvarno ne znam šta su Forto, Dino itd. mogli u zadnjih mjesec i po dana drugačije i bolje učiniti, a da nije sitno-šićarska politika na štetu zdravlja ljudi.
A to što ti isti ljudi većinom pamte to što pamte... Hebaji ga.
Ja ne bih Forti oprostio nijedan uzaludno izgubljen život. Nema te političke cijene.
Kao što to ne praštam ni ovim dokazanim zločincima iz SDA.
User avatar
pici
Posts: 46370
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17896 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

nesposobnost bivse petak 13 kanalizicije, lopovluci, tenderi, uhljebljavanja, strateski parneri na pederalnom i drzavnom nivou itd itd... ako neko misli da forto je za ovo sve kriv il konakovic il niksic, taj je il sdOvac il glup ko qurac... generalica danas quqa da se otvori kovid ambulanta a spiskala sa ajnadzicem pola miliona maraka na gradjevini i sad joj ova vlada nesposobna za njezin ociti lopovluk s bivsim nacelnikom... ima toga jos samo da korona malo stane pa kad se vidi usta su prcali nesposobni mario i ministri mu pare ima da ove skeptike sračka ufati... turkovicka po ruckovima isce sadake a ona trojica merhaba asker od sultana... samo daj sadake pa ukradi... ako propadne cetvorka kosto neki prizeljkuju, nikad mi necemo ni u EU ni u NATO.
User avatar
pici
Posts: 46370
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17897 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

Raport otkriva detalje kisičke drame na KCUS-u: Jedan od većih potrošača su sporni respiratori!?

Image

Direktorica Izetbegović je, kako je Raport ranije objavio, zadužila 30 spornih respiratora, a oni su nedavno prebačeni i u novi respiratorini centar i na njih su priključeni pacijenti.

To se moglo vidjeti i iz Hayatovih snimaka, koji su nedavno objavljeni.

Kontaktirali smo nekoliko stručnjaka koji su nam pojasnili o čemu se radi, odnosno zašto bi ti respiratori mogli biti uzrok veće potrošnje kisika.

“Za razliku od ozbiljnijih respiratora, koji imaju svoje kompresore, ovi respiratori mogu raditi samo na osnovu kisika. Zato oni i jesu transportni, odnosno respiratori za kratke ventilacije, a ne respiratori za intenzivnu njegu koji koriste svoje vlastite kompresore.

Njihov minimum je 70 posto kisika i oni kad vuku, oni povuku više kisika nego neki drugi”, rekao nam je jedan stručnjak za medicinsku opremu pod uvjetom anonimnosti.

Poznato je da su mediji, ali i struka, od samog početka insistirali da se ne radi o respiratorima za intenzivnu njegu, a to je potvrđeno i verifikacijom koju je izvršio Verlab.

Zanimljivo je da ove respiratore, iako ih imaju na lageru, na koriste ljekari u Općoj bolnici “Prim. dr. Abdulah Nakaš”.

toliko o drami doticnegeneralice i prozivki na vladu dasu oni krivi... ubijate ljude skartom iz kine... dze vakcina majku vam jebem lopovsku
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#17898 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mrgreen »

kox wrote: 17/03/2021 00:19 Forto je premijer kantona od 05.01.2021, je li tako ? Znači nije ni 100 dana. I sad je epohalan fail što nije nabavio vakcine prije FBiH ?
Svašta.
:!:

Forto je efektivno natjerao FBiH da nabavi vakcine, samo što četvorka nema adekvatne botove da ovo ispromovisu :D
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#17899 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Sigma90 »

Jel ikako moguce da kantoni sami nabave vakcine bez odobrenja veceg nivoa? Fbih ili drzave BiH.
made_in_sarajevo
Posts: 6959
Joined: 06/05/2013 23:05

#17900 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Vala cuj forto pada ako fbih nabavi vakcine. Nisam znao da je kanton iznad fbih. Kanton je zadnji u lancu koji bi trebao to nabavljati. Forto za 5 dana skupio 5 firmi, stupili u kontakte za vakcine, sto je fodilu trebalo godinu dana.

U korist fortine price

https://www.google.com/search?hl=bs-BA& ... gws_rd=ssl

Zivio nam fodil samo da moze biti kurva u zatvoru
Locked