Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#12076 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by meridiyan »

Nece kruska ispod jabuke
Konaković: Ima vrlo dobrih prijedloga iz SDA kluba, treba ih implementirati zbog građana

Skupština Kanona Sarajevo traje i dalje. Podsjećamo zasjedanje je počelo u 12 sati, a rasprava se širi, no konkretni zaključci još nisu usvojeni. Prijedloga je mnogo. Komentar na situaciju dao je i zastupnik Elmedin Konaković (NiP).

"Ima vrlo dobrih prijedloga iz SDA kluba, dobrih mjera. Predložit ćemo da Vlada prihvati značajan dio i pokaže da je sposobna realizovati ono što prethodna vlast nije mogla, a imala je ideje.
Važno je zbog građana da se neke implementiraju", napisao je Konaković.

Ispod komentara je mnogo reakcija, a pojedini zamjeraju Konakoviću što nisu sami osmislili mjere, te mu spočitavaju da je čekao SDA.

Prijedlog zaključaka je objavio zastupnik SDA Haris Zahiragić na svom Facebook profilu. Riječ je o sljedećim prijedlozima:

https://nap.ba/news/77125?fbclid=IwAR0d ... vIa0KBLwuY
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#12077 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by meridiyan »

Styling wrote: 15/03/2021 21:21

Za sta da se izvine. Sto godinu dana lik sjedi u hladovini i prstom ne mrda. Sto na sve mogu e nacine opstruira nabavku dok se on i kompletan HDZ vakcinisu u Hrvatskoj. Sto ne progovora po potanju vakcina i lijekova za lijecenje covida. Sto SDA ne smije da spomene njegovu smjenu niti smjenu ministra zdravstva jer je Sebija vaznija od kompletne Federalne vlade. Je li zbog toga da se izvinjava?
Zato sto se obrusio bez razloga na covjeka pa da je u pitanju neznam ko.I on nesto bolji od ovog sto ga napao.
Sta je to on pozitivno uradio osim ispraznog blebetanja?
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#12078 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

meridiyan wrote: 15/03/2021 21:54
Styling wrote: 15/03/2021 21:21

Za sta da se izvine. Sto godinu dana lik sjedi u hladovini i prstom ne mrda. Sto na sve mogu e nacine opstruira nabavku dok se on i kompletan HDZ vakcinisu u Hrvatskoj. Sto ne progovora po potanju vakcina i lijekova za lijecenje covida. Sto SDA ne smije da spomene njegovu smjenu niti smjenu ministra zdravstva jer je Sebija vaznija od kompletne Federalne vlade. Je li zbog toga da se izvinjava?
Zato sto se obrusio bez razloga na covjeka pa da je u pitanju neznam ko.I on nesto bolji od ovog sto ga napao.
Sta je to on pozitivno uradio osim ispraznog blebetanja?
A koju to on funkciju obnasa da je nesto konkretno mogao uraditi? Odlluciti? Potpisati? Zabraniti? Narediti? Sta?
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#12079 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

Na Pehara se obrušio Fadil i novinari sa informacijom da on neće da potpiše, a kao sve spremno.

Dino je rekao AKO je to tačno da ovaj opstruira nabavku vakcina protiv njega podnijeti krivičnu prijavu.

Ne vidim za šta da mu se izvinjava.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#12080 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Iker C »

Kad se sjetim Dine prosle godine u martu i njegove price kako bi rukovodio krizom. Karma is bitch , mart 2021. Dino na vlasti pokazuje da je samo dobar govornik i nista vise.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#12081 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drndalo »

bunk wrote: 15/03/2021 21:33 Skonto sam kako vas porobiti.
Nemoj da me moderatori cenzurisu kad pisem istinu o ....
Za 6 mjeseci bicu vam Bog.
:mrgreen:
Tobejarabi!
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12082 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by pici »

drndalo wrote: 15/03/2021 23:01
bunk wrote: 15/03/2021 21:33 Skonto sam kako vas porobiti.
Nemoj da me moderatori cenzurisu kad pisem istinu o ....
Za 6 mjeseci bicu vam Bog.
:mrgreen:
Tobejarabi!
Image
ibizza
Posts: 4984
Joined: 05/06/2008 00:46

#12083 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ibizza »

Iker C wrote: 15/03/2021 22:56 Kad se sjetim Dine prosle godine u martu i njegove price kako bi rukovodio krizom. Karma is bitch , mart 2021. Dino na vlasti pokazuje da je samo dobar govornik i nista vise.
:thumbup:

Sve isto sranje.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#12084 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by invincible1921 »

ibizza wrote: 15/03/2021 23:08
Iker C wrote: 15/03/2021 22:56 Kad se sjetim Dine prosle godine u martu i njegove price kako bi rukovodio krizom. Karma is bitch , mart 2021. Dino na vlasti pokazuje da je samo dobar govornik i nista vise.
:thumbup:

Sve isto sranje.
Pa SDA je kriva...oh wait mi smo sad vlast :D

Ma mislim da se cetvorka malo zayebala u prici pred izbore...obecali su i sto mogu i sto ne mogu
User avatar
konektovan
Posts: 51405
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12085 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by konektovan »

Nek nam je Bog na pomoći, nema ovdje hajra ko god da je na vlasti.
Angela, primi nas....
User avatar
BHDragons
Posts: 424
Joined: 18/08/2020 15:24

#12086 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by BHDragons »

Ne znam šta Dino konkretno može uraditi, niti je premijer, niti ministar. Niko trenutno ništa ne može uraditi bez vakcina. Moglo se zabraniti rad skijalištima, ali onda bi SDA opet potegla armiju botova i počeli sa glupostima da vojvoda Kojović popravlja ekonomsku situaciju u RS preko Jahorine itd. Nadam se samo da će Forto uspjeti izganjati nekako vakcine, jer ovi na federalnom nivou izgleda samo iz šupljeg u prazno presipaju.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#12087 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Styling wrote: 15/03/2021 21:29
bunk wrote: 15/03/2021 21:24 Jest tebi Sebija trn u oku..
Nije. Ona je balvan. Svako ko iole zeli pogledati kako treba, bice mu jasno koliko nas je ona kostala.
Ovo.
Nevjerovatno je kako sve sto pogledas na kraju te dovede do KCUS-a.
Ko je Biseri Turkovic rekao da ignorise pismo ambasadora Samardzije iz Moskve iz Januara mjeseca gdje nam proizovdjac Sputnika nudi kolicine koje trebamo po cijeni od 9,95 USD po dozi, plus troskovi transporta kojeg sami organizujemo?
Jednom da pogadjate dovoljno je.
Danas bi imali kontinuiranu dostavu kolicina koje su potrebne da se ovo malo jada od naroda sto jos ovdje zivi zarobljeno imunizuje. I ne bi imali 60-70 mrtvih dnevno vec mozda pola od toga. Nek je petero manje u prosjeku po danu to su stotine ljudi koji bi danas bili zivi.

Jel ovo nije zlocinacki poduhvat? Jedan od mnogih koje je ova samozvana vlastela poduzela protiv majki, oceva, djece, staraca, ove jadne Bosne i Hercegovine.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#12088 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by invincible1921 »

drug_profi wrote: 16/03/2021 00:15
Styling wrote: 15/03/2021 21:29
bunk wrote: 15/03/2021 21:24 Jest tebi Sebija trn u oku..
Nije. Ona je balvan. Svako ko iole zeli pogledati kako treba, bice mu jasno koliko nas je ona kostala.
Ovo.
Nevjerovatno je kako sve sto pogledas na kraju te dovede do KCUS-a.
Ko je Biseri Turkovic rekao da ignorise pismo ambasadora Samardzije iz Moskve iz Januara mjeseca gdje nam proizovdjac Sputnika nudi kolicine koje trebamo po cijeni od 9,95 USD po dozi, plus troskovi transporta kojeg sami organizujemo?
Jednom da pogadjate dovoljno je.
Danas bi imali kontinuiranu dostavu kolicina koje su potrebne da se ovo malo jada od naroda sto jos ovdje zivi zarobljeno imunizuje. I ne bi imali 60-70 mrtvih dnevno vec mozda pola od toga. Nek je petero manje u prosjeku po danu to su stotine ljudi koji bi danas bili zivi.

Jel ovo nije zlocinacki poduhvat? Jedan od mnogih koje je ova samozvana vlastela poduzela protiv majki, oceva, djece, staraca, ove jadne Bosne i Hercegovine.
Ne branim nikog al ovo za Sputnika , pa ljudi i sad ne vjeruju u vakcine a kamol Sputnika...a kamol tad...ne bi niko htio ni da joj blizu pridje
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#12089 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

invincible1921 wrote: 16/03/2021 00:28
drug_profi wrote: 16/03/2021 00:15
Styling wrote: 15/03/2021 21:29

Nije. Ona je balvan. Svako ko iole zeli pogledati kako treba, bice mu jasno koliko nas je ona kostala.
Ovo.
Nevjerovatno je kako sve sto pogledas na kraju te dovede do KCUS-a.
Ko je Biseri Turkovic rekao da ignorise pismo ambasadora Samardzije iz Moskve iz Januara mjeseca gdje nam proizovdjac Sputnika nudi kolicine koje trebamo po cijeni od 9,95 USD po dozi, plus troskovi transporta kojeg sami organizujemo?
Jednom da pogadjate dovoljno je.
Danas bi imali kontinuiranu dostavu kolicina koje su potrebne da se ovo malo jada od naroda sto jos ovdje zivi zarobljeno imunizuje. I ne bi imali 60-70 mrtvih dnevno vec mozda pola od toga. Nek je petero manje u prosjeku po danu to su stotine ljudi koji bi danas bili zivi.

Jel ovo nije zlocinacki poduhvat? Jedan od mnogih koje je ova samozvana vlastela poduzela protiv majki, oceva, djece, staraca, ove jadne Bosne i Hercegovine.
Ne branim nikog al ovo za Sputnika , pa ljudi i sad ne vjeruju u vakcine a kamol Sputnika...a kamol tad...ne bi niko htio ni da joj blizu pridje
Otimali bi se jarane. Eno Hercegovci probali napraviti nesto za vakcine, zatrpani pozivimaiz Sarajeva. U Svrbiji se mozes prijaviti za vakcinaciju kao stranac. 50 eura doza. Raja se prijavljuje. Ljudima zivci vise popustaju. Svako zna nekog ko se ugusio u svojoj sluzi. Smrt nimalo laka.
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#12090 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by relativno84 »

BHDragons wrote: 15/03/2021 23:46 Ne znam šta Dino konkretno može uraditi, niti je premijer, niti ministar. Niko trenutno ništa ne može uraditi bez vakcina. Moglo se zabraniti rad skijalištima, ali onda bi SDA opet potegla armiju botova i počeli sa glupostima da vojvoda Kojović popravlja ekonomsku situaciju u RS preko Jahorine itd. Nadam se samo da će Forto uspjeti izganjati nekako vakcine, jer ovi na federalnom nivou izgleda samo iz šupljeg u prazno presipaju.
Stranka koju vodi drzi pola vlade i ti se pitas sta on moze uraditi, kao on nema uticaja na ljude koje vodi :? Skrivanje iza Forte nece nikome pomoci, ali eto da vidimo do kad ce to trajati.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#12091 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Sigma90 »

relativno84 wrote: 16/03/2021 05:02
BHDragons wrote: 15/03/2021 23:46 Ne znam šta Dino konkretno može uraditi, niti je premijer, niti ministar. Niko trenutno ništa ne može uraditi bez vakcina. Moglo se zabraniti rad skijalištima, ali onda bi SDA opet potegla armiju botova i počeli sa glupostima da vojvoda Kojović popravlja ekonomsku situaciju u RS preko Jahorine itd. Nadam se samo da će Forto uspjeti izganjati nekako vakcine, jer ovi na federalnom nivou izgleda samo iz šupljeg u prazno presipaju.
Stranka koju vodi drzi pola vlade i ti se pitas sta on moze uraditi, kao on nema uticaja na ljude koje vodi :? Skrivanje iza Forte nece nikome pomoci, ali eto da vidimo do kad ce to trajati.
Ali de navedi te mjere koje KS moze uvesti a da pomogne nesto. Bez cijelokupne drzave vrlo tesko. Mozes ti sve zatvoriti dok vakcine ne stignu. Ali prvo nemas utjecaj na vakcine jer to kao sto vidimo nabavlja fbih i drzava. A kao drugo od koji para ces ljudima isplacivati za zivot kad sve zatvoris? A i kad zatvoris a u manjem entitetu koji ti je odma uz grad sve otvorito. Znaci odose ti ljudi tamo boli ih briga.
Mogu ti navesti primjer svicarske. Bilo sve otvoreno sto se prodavnica tice. Samo restorane zatvorili. Na nivou drzave su kantonima rekli ni jedan nema pravo sam otvarati nesto ali moze dodatbe mjere uvesti. Jedan kanton uveo da dodatno zatvara sve prodavnice izuzev prehrambene prodavnice. Sta je bilo. Otisli ljudi po prodavnicama u susjedne kantone. Znaci boli narod briga za time sta ti uvodis ako je par kilometara pokraj sve otvoreno.

Tebi treba suradnja sviju nivoa da mozes nesto postici. Drzavni, entitetski i kantonalni. Ali ti jednostavno toga nemas. Nemas ni u drugim drzavama nekim. Ali tudrzava ima najvece ovlasti da naredi. Sto u slucaju BiH cak da imas neces moci provesti jer ce stanlo neko kociti. E ako imas tu strategiju onda mozes ublaziti dok stigne vakcina. Ali ti vec nemas saglasnost sto se tice ulazka u BiH od strane strani drzavljana. O ostalom da ne pricamo.
Ovaj virus je najbolji pokazitelj da ovaj ustav BiH i njena administracija postaje teret za drzavu.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#12092 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login7777 »

Jedno priča, drugo radi.

User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#12093 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Molila bih ove filozofe sto prozivaju Dinu i vladu KS da napisu sta je to sto bi u ovoj situaciji mogla uraditi Skupstina KS i Vlada KS u borbi protiv virusa. Pametujete iza tastatura, a pri tom pojma nemate kakve su ingerencije kantona. Pretpostavljam da je Dino kriv sto se pojavio novi soj virusa, sto je narod stoka pa se ne cuva, sto omladina ide na partije van grada u toku lockdown-a, sto Federalna vlada ne nabavlja vakcine i sto nas vec godinu dana prave idiotima, sto je ova zemlja k’o suplji han pa moze uci ko hoce i odakle hoce, sto Vijece ministara nista ne radi i sto se zemlja okrece oko sunca.
emmir1
Posts: 4937
Joined: 07/06/2013 15:28

#12094 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by emmir1 »

Nažalost Dino se previše dao u organizovanje struktura NIPa po BIH.

Vrlo malo se radi na mjestima gdje je osvojio vlast.

Praktično vraća SDA u igri dosadašnjim radom.


Ja sam očekivao da će im ispomjerat guzove kada uzmu vlast i krenu da čiste, a ono brutalna tišina.

Ima još vremena da krene žestoko, da sebi pomjeri granice i ciljeve, samo tako može do pobjede na opcim izborima
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#12095 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

emmir1 wrote: 16/03/2021 06:32 Nažalost Dino se previše dao u organizovanje struktura NIPa po BIH.

Vrlo malo se radi na mjestima gdje je osvojio vlast.

Praktično vraća SDA u igri dosadašnjim radom.


Ja sam očekivao da će im ispomjerat guzove kada uzmu vlast i krenu da čiste, a ono brutalna tišina.

Ima još vremena da krene žestoko, da sebi pomjeri granice i ciljeve, samo tako može do pobjede na opcim izborima
Pa polahko ljudi, pa tek je dva mjeseca kako su preuzeli vlast. Pa nema carobni stapic. Pa treba prvo pregledati sranje koje su ostavili ovi iza sebe . Taman su bili prvi put poceli da rade i Petak 13 ih smijeni. Za deset mjeseci vladavine sve sto se moglo usrati, usrali su. Naklepali sve sto se moglo naklepati. Pa nije dzaba Nenadic zavrsio u bolnici i predao nabavke UNDP-u.

Pa zato i pjene ne Skupstinama toliko i doveli onog kretena Zahiragica da spinuje i vrijedja. Dosla voda do usiju. Rascistice se, ali treba vremena. Sabur. Trpili smo one 25 godina. Dajmo vremena ovima da nesto urade.
emmir1
Posts: 4937
Joined: 07/06/2013 15:28

#12096 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by emmir1 »

Styling wrote: 16/03/2021 06:41
emmir1 wrote: 16/03/2021 06:32 Nažalost Dino se previše dao u organizovanje struktura NIPa po BIH.

Vrlo malo se radi na mjestima gdje je osvojio vlast.

Praktično vraća SDA u igri dosadašnjim radom.


Ja sam očekivao da će im ispomjerat guzove kada uzmu vlast i krenu da čiste, a ono brutalna tišina.

Ima još vremena da krene žestoko, da sebi pomjeri granice i ciljeve, samo tako može do pobjede na opcim izborima
Pa polahko ljudi, pa tek je dva mjeseca kako su preuzeli vlast. Pa nema carobni stapic. Pa treba prvo pregledati sranje koje su ostavili ovi iza sebe . Taman su bili prvi put poceli da rade i Petak 13 ih smijeni. Za deset mjeseci vladavine sve sto se moglo usrati, usrali su. Naklepali sve sto se moglo naklepati. Pa nije dzaba Nenadic zavrsio u bolnici i predao nabavke UNDP-u.

Pa zato i pjene ne Skupstinama toliko i doveli onog kretena Zahiragica da spinuje i vrijedja. Dosla voda do usiju. Rascistice se, ali treba vremena. Sabur. Trpili smo one 25 godina. Dajmo vremena ovima da nesto urade.


Meni kada to kažeš, ja kažem ok.

No ovo što pišeš je apsolutno neprihvatljivo za narod.

Mnogooo ljudi se već žali što su dali glas četvorki jer bukvalno nisu ništa uradili.


Ljudi gledaju Stanivukovica kako razvaljuje Dodika i SNSD, kako uvodi reda po Banja Luci...povlaće paralele, razvijaju mišljenja, formiraju stavove...

Imamo Ajandzica i firmu iza koje on stoji da gradi bespravno zgradu u Centru...
Imamo na hiljade stvari koje su mogli da pokrenu


Evo na kraju krajeva, apsolutno kasne sa svim odlukama oko Covida.

Pik covida prolazi a oni sastanče i neke kozmeticke mjere donose.

Vremena nema, koliko god ti saburala
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#12097 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

emmir1 wrote: 16/03/2021 07:05
Styling wrote: 16/03/2021 06:41
emmir1 wrote: 16/03/2021 06:32 Nažalost Dino se previše dao u organizovanje struktura NIPa po BIH.

Vrlo malo se radi na mjestima gdje je osvojio vlast.

Praktično vraća SDA u igri dosadašnjim radom.


Ja sam očekivao da će im ispomjerat guzove kada uzmu vlast i krenu da čiste, a ono brutalna tišina.

Ima još vremena da krene žestoko, da sebi pomjeri granice i ciljeve, samo tako može do pobjede na opcim izborima
Pa polahko ljudi, pa tek je dva mjeseca kako su preuzeli vlast. Pa nema carobni stapic. Pa treba prvo pregledati sranje koje su ostavili ovi iza sebe . Taman su bili prvi put poceli da rade i Petak 13 ih smijeni. Za deset mjeseci vladavine sve sto se moglo usrati, usrali su. Naklepali sve sto se moglo naklepati. Pa nije dzaba Nenadic zavrsio u bolnici i predao nabavke UNDP-u.

Pa zato i pjene ne Skupstinama toliko i doveli onog kretena Zahiragica da spinuje i vrijedja. Dosla voda do usiju. Rascistice se, ali treba vremena. Sabur. Trpili smo one 25 godina. Dajmo vremena ovima da nesto urade.


Meni kada to kažeš, ja kažem ok.

No ovo što pišeš je apsolutno neprihvatljivo za narod.

Mnogooo ljudi se već žali što su dali glas četvorki jer bukvalno nisu ništa uradili.


Ljudi gledaju Stanivukovica kako razvaljuje Dodika i SNSD, kako uvodi reda po Banja Luci...povlaće paralele, razvijaju mišljenja, formiraju stavove...

Imamo Ajandzica i firmu iza koje on stoji da gradi bespravno zgradu u Centru...
Imamo na hiljade stvari koje su mogli da pokrenu


Evo na kraju krajeva, apsolutno kasne sa svim odlukama oko Covida.

Pik covida prolazi a oni sastanče i neke kozmeticke mjere donose.

Vremena nema, koliko god ti saburala
Valjda ti je jasno da sam kanton ne moze puno ili skoro nista znacajno uraditi. Potpuno je drugacije uredjenje kantona i Grada Banja Luke. Ovlasti gradonacelnika su kao nebo i zemlja. Ovdje se za sve mora dobiti saglasnosti, a u BL gradonacelnik ima izvrsnu moc. Budimo realni. Osim toga, kako znas da nista ne rade? Je li zbog toga sto ne podnose racune svaki dan? Sta hoce ovaj narod? 25 godina glasa za SDA, trpi i suti, pusta da ga handre u zdrav mozak i iz ociju kradu i sada hoce rezultat preko noci. Fadil otvoreno kaze da nece da nabavlja vakcine jer se neko usudio da otkrije aferu respiratori, a taj isti narod koji hoce promjene sada suti. Napada Vladu KS koja je jedina nesto i probala a nece da ide pred Vladu Federacije ili pred Vijece ministara da trazi ostavke, vakcine, rjesenja... Zbog njihove sklonosti kriminalu na koju smo navikli skloni smo da “razumijemo” zasto se SDA ovako ponasa i to nam je normala, ali zato,cemo pred Cetvorku postavljati izuzetno visoke standarde. Hajmo se malo uozbiljiti pa od sviju ocekivati i traziti isto.
emmir1
Posts: 4937
Joined: 07/06/2013 15:28

#12098 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by emmir1 »

Styling wrote: 16/03/2021 07:32
emmir1 wrote: 16/03/2021 07:05
Styling wrote: 16/03/2021 06:41

Pa polahko ljudi, pa tek je dva mjeseca kako su preuzeli vlast. Pa nema carobni stapic. Pa treba prvo pregledati sranje koje su ostavili ovi iza sebe . Taman su bili prvi put poceli da rade i Petak 13 ih smijeni. Za deset mjeseci vladavine sve sto se moglo usrati, usrali su. Naklepali sve sto se moglo naklepati. Pa nije dzaba Nenadic zavrsio u bolnici i predao nabavke UNDP-u.

Pa zato i pjene ne Skupstinama toliko i doveli onog kretena Zahiragica da spinuje i vrijedja. Dosla voda do usiju. Rascistice se, ali treba vremena. Sabur. Trpili smo one 25 godina. Dajmo vremena ovima da nesto urade.


Meni kada to kažeš, ja kažem ok.

No ovo što pišeš je apsolutno neprihvatljivo za narod.

Mnogooo ljudi se već žali što su dali glas četvorki jer bukvalno nisu ništa uradili.


Ljudi gledaju Stanivukovica kako razvaljuje Dodika i SNSD, kako uvodi reda po Banja Luci...povlaće paralele, razvijaju mišljenja, formiraju stavove...

Imamo Ajandzica i firmu iza koje on stoji da gradi bespravno zgradu u Centru...
Imamo na hiljade stvari koje su mogli da pokrenu


Evo na kraju krajeva, apsolutno kasne sa svim odlukama oko Covida.

Pik covida prolazi a oni sastanče i neke kozmeticke mjere donose.

Vremena nema, koliko god ti saburala
Valjda ti je jasno da sam kanton ne moze puno ili skoro nista znacajno uraditi. Potpuno je drugacije uredjenje kantona i Grada Banja Luke. Ovlasti gradonacelnika su kao nebo i zemlja. Ovdje se za sve mora dobiti saglasnosti, a u BL gradonacelnik ima izvrsnu moc. Budimo realni. Osim toga, kako znas da nista ne rade? Je li zbog toga sto ne podnose racune svaki dan? Sta hoce ovaj narod? 25 godina glasa za SDA, trpi i suti, pusta da ga handre u zdrav mozak i iz ociju kradu i sada hoce rezultat preko noci. Fadil otvoreno kaze da nece da nabavlja vakcine jer se neko usudio da otkrije aferu respiratori, a taj isti narod koji hoce promjene sada suti. Napada Vladu KS koja je jedina nesto i probala a nece da ide pred Vladu Federacije ili pred Vijece ministara da trazi ostavke, vakcine, rjesenja... Zbog njihove sklonosti kriminalu na koju smo navikli skloni smo da “razumijemo” zasto se SDA ovako ponasa i to nam je normala, ali zato,cemo pred Cetvorku postavljati izuzetno visoke standarde. Hajmo se malo uozbiljiti pa od sviju ocekivati i traziti isto.

Ti Bogami kao da si u akademskoj raspravi sa narodom.

Ja ti kažem da je ok kada meni to kažeš ili nekom pojedincu.

No shvatanja masa su drukčija, evo neka se provedu ankete o trenutnoj podršci pa bi shvatila šta pričam
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15269
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#12099 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

emmir1 wrote: 16/03/2021 06:32 Nažalost Dino se previše dao u organizovanje struktura NIPa po BIH.

Vrlo malo se radi na mjestima gdje je osvojio vlast.
Ovo je vrlo tacna konstatacija. Nisu savladali ni osnove vlasti u kantonu u kojem su izdominirali izbore, a bave se podrucjma u kojima nikad nece ostvariti nikakav poseban rezultat.

SDA im podmece u svakom javnom preduzecu i opstinskom organu uprave, oni se dali u visoku politiku dok je kanton u raspadu. Umjesto da formiraju gradsko vijece, mi slusamo nepismenu Maricku kako se valja po blatu sa SDA botovima.

Nema vertikale između opcina i kantona, nema sinergije, nema ni energije. Odradili par sastanaka da se uslikaju i to je to.

Doslovno se vidi da je Dino ostavio upravu malokrvnim i bezidejnim NiP-ovcima iz drugog esalona. Mislim, dobri su oni za male i inkrementalne promjene u odnosu na SDA, ali vrijeme krize je vrijeme za jake vodje i velike odluke. Kmecanje o respiratorima nece proci dvaput.

Dino je ocito poletio visoko, federacija, predsjednistvo, a okliznut ce se na Skaki i Srdicu. :lol:

Iduce izbore cetvorka nema sta traziti van KS, u KS mozda izvuku neki osrednji rezultat po automatizmu i nista vise.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#12100 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Sigma90 »

Prpa.ba wrote: 16/03/2021 08:25
emmir1 wrote: 16/03/2021 06:32 Nažalost Dino se previše dao u organizovanje struktura NIPa po BIH.

Vrlo malo se radi na mjestima gdje je osvojio vlast.
Ovo je vrlo tacna konstatacija. Nisu savladali ni osnove vlasti u kantonu u kojem su izdominirali izbore, a bave se podrucjma u kojima nikad nece ostvariti nikakav poseban rezultat.

SDA im podmece u svakom javnom preduzecu i opstinskom organu uprave, oni se dali u visoku politiku dok je kanton u raspadu. Umjesto da formiraju gradsko vijece, mi slusamo nepismenu Maricku kako se valja po blatu sa SDA botovima.

Nema vertikale između opcina i kantona, nema sinergije, nema ni energije. Odradili par sastanaka da se uslikaju i to je to.

Doslovno se vidi da je Dino ostavio upravu malokrvnim i bezidejnim NiP-ovcima iz drugog esalona. Mislim, dobri su oni za male i inkrementalne promjene u odnosu na SDA, ali vrijeme krize je vrijeme za jake vodje i velike odluke. Kmecanje o respiratorima nece proci dvaput.

Dino je ocito poletio visoko, federacija, predsjednistvo, a okliznut ce se na Skaki i Srdicu. :lol:

Iduce izbore cetvorka nema sta traziti van KS, u KS mozda izvuku neki osrednji rezultat po automatizmu i nista vise.
Znaci vracate SDO na kanton?
Post Reply