Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
shbc
Posts: 3349
Joined: 20/07/2012 12:13

#2126 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by shbc »

Koliko kod nas upozorenje i lijepo objasnjeno ima efekta vidimo evo godinu dana poslije kada raja masovno planira da zbog jebene kafe ode u drugi kanton. Problem valjda prosetati bez sjedenja po kafanama. A moze se i termoska ponijeti u setnju.
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2127 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by drag_gost »

Gerro wrote: 11/03/2021 22:52 Jedva cekam na rebarca u majstor za pivo. Zivjela Republika Srpska :bih:
Nemoj se ni vracati vamo.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2128 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

shbc wrote: 12/03/2021 07:11 Koliko kod nas upozorenje i lijepo objasnjeno ima efekta vidimo evo godinu dana poslije kada raja masovno planira da zbog jebene kafe ode u drugi kanton. Problem valjda prosetati bez sjedenja po kafanama. A moze se i termoska ponijeti u setnju.
sve više i više ovo nije pitanje kafe kao kafe, već osnovnih ljudskih sloboda koje se samo ogledaju u kafi, so to speak.
lockdown ne djeluje, imas primjera koliko hoćeš. mladi ljudi uopće nisu rizična grupa, a ukida im se pravo na školovanje, kretanje sloboda kretanja itd. međutim, ljudi se organizuju i druže jer je to ljudska potreba. to se dešava i bez kafana i restorana. pa kad sam bio student, najveća druženja su bila po stanovima, a to se i sada dešava. to je jedan od razloga zašto lockdown ne djeluje. ljudi se druže i u bih, i u hr, sloveniji, njemačkoj, holandiji, americi.

neko je ovdje već napisao, do kada će moje dijete čuvati nečiju nenu od 80 godina, kolika je prosječna strarost umrlih od korone.

svi ćemo doći u kontakt sa virusom, prije ili kasnije i najmanje 95% će proći sa običnom prehladom. taj podatak je osnovni razlog izbjegavanja mjera, jer postoji ogroman nesrazmjer između mjera i činjeničnog stanja. mislim da se zato sada plasira priča da je "novi soj" poguban za djecu što je notorna laž.
Matrix_
Posts: 297
Joined: 09/02/2021 12:49

#2129 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Matrix_ »

jašu antikoronaši i dalje na svojim debilskim postavkama, o ljudskim pravima, mentalnom zdravlju, prd. prd. a od kojih je glavna eto da lockdown nema efekta
pametniji Bosanac od Švabe ili Slovenca
tako je pametan da danas čitava Slovenija sa preko 2 miliona stanovnika, ima u bolnicama isti broj covid pacijenata, kao kanton Sarajevo sa 400 i kusur hiljada stanovnika
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#2130 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Login7777 »

hladan.preminger wrote: 12/03/2021 08:05
shbc wrote: 12/03/2021 07:11 Koliko kod nas upozorenje i lijepo objasnjeno ima efekta vidimo evo godinu dana poslije kada raja masovno planira da zbog jebene kafe ode u drugi kanton. Problem valjda prosetati bez sjedenja po kafanama. A moze se i termoska ponijeti u setnju.
sve više i više ovo nije pitanje kafe kao kafe, već osnovnih ljudskih sloboda koje se samo ogledaju u kafi, so to speak.
lockdown ne djeluje, imas primjera koliko hoćeš. mladi ljudi uopće nisu rizična grupa, a ukida im se pravo na školovanje, kretanje sloboda kretanja itd. međutim, ljudi se organizuju i druže jer je to ljudska potreba. to se dešava i bez kafana i restorana. pa kad sam bio student, najveća druženja su bila po stanovima, a to se i sada dešava. to je jedan od razloga zašto lockdown ne djeluje. ljudi se druže i u bih, i u hr, sloveniji, njemačkoj, holandiji, americi.

neko je ovdje već napisao, do kada će moje dijete čuvati nečiju nenu od 80 godina, kolika je prosječna strarost umrlih od korone.

svi ćemo doći u kontakt sa virusom, prije ili kasnije i najmanje 95% će proći sa običnom prehladom. taj podatak je osnovni razlog izbjegavanja mjera, jer postoji ogroman nesrazmjer između mjera i činjeničnog stanja. mislim da se zato sada plasira priča da je "novi soj" poguban za djecu što je notorna laž.
Malim i mikro preduzećima u BiH smanjuju se rezerve koje su imali i uz pomoć kojih su uspijevali ne propasti proteklu godinu pandemije, smanjuju im se kapaciteti, kao i kupci, i postoji realna opasnost da će neka od njih brzo nestati, kazao je ekonomista Admir Čavalić
Mnogo djedova i nena će da još uživa sa unucima, dok će ti unuci dugoročno da snose trošak.
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#2132 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by kritikos »

zubi wrote: 12/03/2021 09:42 https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-kanto ... /210312028

Ovo je, ja mislim, rekord...
Onoliko koliko vjerujes Sinovac vakcini, vjeruj i PCR testovima. Oboje dolaze iz Kine. Da li je neko u BiH testirao svaki kontigent pristiglih PCR testova, uzorkovao tipa testom na 50-100 ljudi koji su prebolovali Covid prije 3-4mj i razvili antitijela? Ili se samo pusti u promet i slijepo vjeruje pristigloj posiljci. Kinezi da posalju 100 auta svoje proizvodjnje, 10 bi ih bilo sa ozbiljnim felerima. I niko da posumnja u vjerodostojnost rezultata ili ispravnost testova?
A klix bas bolesno objavljuje informacije. 16 umrlih. Od cega? Sto ne napise i rodjenih onda. Bitno je hajpat!
Last edited by kritikos on 12/03/2021 09:52, edited 1 time in total.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#2133 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by gdesi bre »

Moraju dizat cifru da bi opravdali lockdown,jasno kao dan,juce sam isao od omer maslica do kumrovca nigdje reda za testiranje.Mozda su uveli online testiranje pa biljeze ove brojke :-)
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#2134 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

gdesi bre wrote: 12/03/2021 09:48 Moraju dizat cifru da bi opravdali lockdown,jasno kao dan,juce sam isao od omer maslica do kumrovca nigdje reda za testiranje.Mozda su uveli online testiranje pa biljeze ove brojke :-)
Ko dan.

Ovi slucajevi oko nas, familija, radne kolege, poznanici, to sve lazu ljudi?? Ma ja, vazda su sumnjivi bili..
Matrix_
Posts: 297
Joined: 09/02/2021 12:49

#2135 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Matrix_ »

jebo testiranje, i te brojke, svakako su odavno postale šega
ponovo... kanton Sarajevo ima jednak broj pacijenata u bolnicama kao čitava Slovenija sa preko 2 miliona stanovnika
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#2136 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by gdesi bre »

zubi wrote: 12/03/2021 09:52
gdesi bre wrote: 12/03/2021 09:48 Moraju dizat cifru da bi opravdali lockdown,jasno kao dan,juce sam isao od omer maslica do kumrovca nigdje reda za testiranje.Mozda su uveli online testiranje pa biljeze ove brojke :-)
Ko dan.

Ovi slucajevi oko nas, familija, radne kolege, poznanici, to sve lazu ljudi?? Ma ja, vazda su sumnjivi bili..
Ima ali ne toliko.Ne kazem da ljudi lazu nego oni sa brojkama.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2137 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

gdesi bre wrote: 12/03/2021 10:05
zubi wrote: 12/03/2021 09:52
gdesi bre wrote: 12/03/2021 09:48 Moraju dizat cifru da bi opravdali lockdown,jasno kao dan,juce sam isao od omer maslica do kumrovca nigdje reda za testiranje.Mozda su uveli online testiranje pa biljeze ove brojke :-)
Ko dan.

Ovi slucajevi oko nas, familija, radne kolege, poznanici, to sve lazu ljudi?? Ma ja, vazda su sumnjivi bili..
Ima ali ne toliko.Ne kazem da ljudi lazu nego oni sa brojkama.
Djaba pricas. Sve sto objave s KCUS-a istina je 100%.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#2138 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by gdesi bre »

spinel_ wrote: 12/03/2021 10:06
gdesi bre wrote: 12/03/2021 10:05
zubi wrote: 12/03/2021 09:52

Ko dan.

Ovi slucajevi oko nas, familija, radne kolege, poznanici, to sve lazu ljudi?? Ma ja, vazda su sumnjivi bili..
Ima ali ne toliko.Ne kazem da ljudi lazu nego oni sa brojkama.
Djaba pricas. Sve sto objave s KCUS-a istina je 100%.
Da je odnekle drugo povjerovo bi a otamo,dok je ona gore ne vjerujem ni 30%
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#2139 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by MorningStar »

Umrlo 16 ljudi, da vidimo samo od cega jos.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2140 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

MorningStar wrote: 12/03/2021 10:08 Umrlo 16 ljudi, da vidimo samo od cega jos.
Do prije 10 dana zdravi ko dren. Nalazi bolji nego u bebe.
Korona 100%.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#2141 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by MorningStar »

Ima nesto i dobro u koroni, od drugih bolesti itd se vise ne umire :D
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#2142 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by alibegoa »

MorningStar wrote: 12/03/2021 10:08 Umrlo 16 ljudi, da vidimo samo od cega jos.
Mene interesuje koliko su stari. Prije je se umiralo od starosti s 70-80 godina, a i mladje u BiH
User avatar
Bihnela
Posts: 123
Joined: 10/07/2009 13:03

#2143 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Bihnela »

evo ovdje mozemo vidjeti ko umire u Sarajevu i koji je prosjek godina umrlih osoba

https://www.nekros.info/umrli/mjesto/sarajevo

ili ovdje


https://jedileri.ba/2021/03/

https://bakije.ba/
User avatar
enko 1964
Posts: 1086
Joined: 11/02/2010 10:45

#2144 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by enko 1964 »

Matrix_ wrote: 12/03/2021 09:53 jebo testiranje, i te brojke, svakako su odavno postale šega
ponovo... kanton Sarajevo ima jednak broj pacijenata u bolnicama kao čitava Slovenija sa preko 2 miliona stanovnika
Džaba pričati najglupljim pripadnicima jednog od najglupljih naroda na planeti.
U mojoj firmi, od tridesetak uposlenih, samo u ovoj sedmici, za petero potvrđen virus. Takođe i za nekoliko članova njihovih porodica.
Za sada svi sa srednje teškom slikom, visoka temperatura, opšta malaksalost, kašalj i curenje iz nosa. Jedna starija žena je životno ugrožena.

U utorak bio na sahrani dugogodišnjem prijatelju. Umro zbog korone za svega nekoliko dana, u 56-oj godini života, bez poznatih dodatnih dijagnoza.
Od početka pandemije, od korone, mi je umrlo četvero dobrih prijatelja i bar petnaestak poznanika. Nekoliko njih nije iz Sarajeva.

Nisam za nosanje maski na otvorenom, na mjestima gdje nema puno ljudi, ali jesam za to da se pendreče na licu mjesta majmuni koji stvaraju gužvu kao juče na protestu a ne nose maske ili koji bez maski ulaze u prostore gdje se kreću ili rade drugi ljudi.
Nisam ni za zatvaranje, radim u privatnoj firmi u kojoj nije moguć rad od kuće a zavisimo isključivo od onoga što zaradimo u direktnoj komunikaciji sa strankama ali sam za to da se ne pušta nikoga bez maske i da se drži propisana distanca i da se koliko toliko vodi računa o dezinfekciji.
Matrix_
Posts: 297
Joined: 09/02/2021 12:49

#2145 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Matrix_ »

MorningStar wrote: 12/03/2021 10:12 Ima nesto i dobro u koroni, od drugih bolesti itd se vise ne umire :D
prd prd
znas li koliko uopšte umire ljudi na godišnjem ili mjesečnom nivou
da bi mogao odvalit megadebilsku izjavu da se od drugih bolesti više ne umire
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2146 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

enko 1964 wrote: 12/03/2021 10:26

Nisam za nosanje maski na otvorenom, na mjestima gdje nema puno ljudi, ali jesam za to da se pendreče na licu mjesta majmuni koji stvaraju gužvu kao juče na protestu a ne nose maske ili koji bez maski ulaze u prostore gdje se kreću ili rade drugi ljudi.
Nisam ni za zatvaranje, radim u privatnoj firmi u kojoj nije moguć rad od kuće a zavisimo isključivo od onoga što zaradimo u direktnoj komunikaciji sa strankama ali sam za to da se ne pušta nikoga bez maske i da se drži propisana distanca i da se koliko toliko vodi računa o dezinfekciji.
:thumbup:
pyrocool1
Posts: 310
Joined: 21/07/2020 09:08

#2147 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by pyrocool1 »

enko 1964 wrote: 12/03/2021 10:26
Matrix_ wrote: 12/03/2021 09:53 jebo testiranje, i te brojke, svakako su odavno postale šega
ponovo... kanton Sarajevo ima jednak broj pacijenata u bolnicama kao čitava Slovenija sa preko 2 miliona stanovnika
Džaba pričati najglupljim pripadnicima jednog od najglupljih naroda na planeti.
U mojoj firmi, od tridesetak uposlenih, samo u ovoj sedmici, za petero potvrđen virus. Takođe i za nekoliko članova njihovih porodica.
Za sada svi sa srednje teškom slikom, visoka temperatura, opšta malaksalost, kašalj i curenje iz nosa. Jedna starija žena je životno ugrožena.

U utorak bio na sahrani dugogodišnjem prijatelju. Umro zbog korone za svega nekoliko dana, u 56-oj godini života, bez poznatih dodatnih dijagnoza.
Od početka pandemije, od korone, mi je umrlo četvero dobrih prijatelja i bar petnaestak poznanika. Nekoliko njih nije iz Sarajeva.

Nisam za nosanje maski na otvorenom, na mjestima gdje nema puno ljudi, ali jesam za to da se pendreče na licu mjesta majmuni koji stvaraju gužvu kao juče na protestu a ne nose maske ili koji bez maski ulaze u prostore gdje se kreću ili rade drugi ljudi.
Nisam ni za zatvaranje, radim u privatnoj firmi u kojoj nije moguć rad od kuće a zavisimo isključivo od onoga što zaradimo u direktnoj komunikaciji sa strankama ali sam za to da se ne pušta nikoga bez maske i da se drži propisana distanca i da se koliko toliko vodi računa o dezinfekciji.
Ovo sto ti pises je zdravorazumsko. I sam se tako ponasam (i mislim skroz isto od pocetka), niti sta dodati niti oduzeti.
Problem su glasni mudroseri...na zalost, sve ih je vise. Kamo puste srece da ogromna vecina razmislja i ponasa se ovako.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#2149 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Osim_13 »

Ja stvarno ne mogu da vjerujem da postoje još ljudi koji preispituju postojanje ovog virusa. Nevjerovatno. U početku mi je na neki način i jasno bilo da ljudi imaju sumnje, ali sad, nakon godinu dana ovog sranja, nevjerovatno.
Trappist
Posts: 4295
Joined: 12/09/2020 08:52

#2150 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

NelsonM wrote: 12/03/2021 10:57 Image
Image
Nema vremena nizasta ali ima za pisanje FB statusa :run: :izet:
Locked