Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#17101 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Revolucionar ★ »

A dobro, nek mi prosjecan stanovnik KS-a kaze sta bi po njemu bilo rjesenje trenutno? Ako ne lokdaun u ovom ogranicenom obliku
User avatar
dzeko1
Posts: 1221
Joined: 18/09/2012 13:55

#17102 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by dzeko1 »

Kratkorocan lockdown od dva dana nece poboljsati situaciju ni najmanje. Jedino dugorocni lockdown (najmanje 2-3 mjeseca) ce dati konkretne rezultate, uz vakcinaciju stanovnistva. Primjeri Velike Britanije i Njemacke. Ali BiH nije ni VB ni Njemacka, da se moze toliko dugo zatvoriti i snositi troskove zatvaranja, jer bi doslo do kolapsa ekonomije, a to bi bilo cak i gore od ove situacije. Trenutno, mislim da bi najbolje bilo pojacati, na sve moguce nacine zdravstveni sistem,angazovati privatne klinike/ordinacije, otvoriti i neke privremene centre u blizini bolnica (npr. studentski dom na Bjelavama i sl.) i nadati se najboljem. Ko spada u rizicnije kategorije, da se samostalno vise cuva, i to je jedino rjesenje, jer dugotrajni lockdown, krhka bh. ekonomija tesko da moze prezivjeti.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#17103 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Ne bih rekao isto da je SDA vlada jer je ta SDA po vertikali najodgovornija za ovo sranje koje sada fakturise opoziciji.
Tvrdim i da je manipulacija sa brojevima u pitanju da stvar izgleda što gora.
Jeste zajebano je. Jeste na rubu smo pucanja. Jeste, imam dragog prijatelja gore kojem se ceka handovska u ova cetiri dana.... nadam se da je nece povuc.
Ali nemojte se ljudi zajebavat! Pa ne razumijete sta znaci zivjeti od danas do sutra od dnevnica iz kafana.
Ovo je sve izgleda na nekom visokom tornju, pa zemlju ne vidi sa visine.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17104 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Sta kaze upadaju mi u objekte i prepadaju DJECU OVOG GRADA :D
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#17105 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Revolucionar ★ »

Ovaj lokdaun je samo minimalna kupovina vremena, pokusaj smanjenja priliva novih pacijenata, jer mi smo kao narod apsolutno neorganizovani i neodgovorni bas kao i vlast. Vjerujem da se mnogi forumasi pridrzavaju, ali cinjenica je da nema kafane, kafica i centra da nisu bili puni. Jedino realno rjesenje je rigorozna kontrola maksimalnog broja gostiju i razmaka, kao i nosnja maski, pogotovo u zatvorenim objektima. To je minimum minimuma koji kao drustvo mozes pokusati izvrsit. Smanjenje i od 30% rasta broja novih slucajeva je velika stvar za zdravstveni sektor. Nemaju se sta SDAovci rojit i kotit na ovoj temi kad je ta propala koalicija u KS u proteklom mandatu apsolutno i apsolutno zakazala. Pa ministra zdravstva ljudi mjesecima nisu vidjeli, sta drugo reci. Međutim, nemoguce je u ovom ekonomskom kolapsu po svim nivoima nesto i napravit da nekog ne zaboli, i to je to. Nema muda niko se na to ni odlucit. Kakav ocajan pristup pandemiji na svim nivoima imamo, prava je enigma i svjetski fenoment da ne protestvujemo. Doduse, kad skontas da 60 posto populacije misli da je ovo zavjera, tu sva logika i prestaje
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#17106 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Dr. Kuca »

Dino majastorski gurno vruc krompir NSu i izmakao se da rijesavaju goruce belaje.
nastavnik fizickog
Posts: 39
Joined: 05/03/2021 14:59

#17107 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nastavnik fizickog »

Lockdown je preduslov za dobijanje urgencije od who za kupovinu vakcina 8) kupac sa visokim prioritetom se to strucno zove 8) vi se opirite i smatrajte njemacku, nizozemsku austriju i ostale lockdown drzave ludim :izet:
User avatar
BHDragons
Posts: 424
Joined: 18/08/2020 15:24

#17108 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by BHDragons »

Kad treba protestvovati protiv korupcije, lopovluka, raznoraznih afera nigdje nikog. Kad ove papke ugostitelje (nisu svi papci, ima poštene raje i tu) malo zaboli po džepu odmah se to diže na noge, zna se po čijoj direktivi, kao i 2014. na onim protestima. Samo malo su fulili lokaciju ispred koje će urlikati kupite vakcine.
Mjera ko mjera, epidemiju neće zaustaviti, ali nadati se da će bar malo smanjiti pritisak na zdravstvo. Sve dok vakcine ne dođu ova Vlada ima svezane ruke i ne može mnogo toga uraditi. U međuvremenu Topa je tu da nas brani od Vlade :-)
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#17109 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

Ja ipak mislim da se najvise ljudi zarazi na putu do i na samom poslu...kasnije prenedu svojima
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#17110 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ultima_palabra »

BHDragons wrote: 09/03/2021 00:53 Kad treba protestvovati protiv korupcije, lopovluka, raznoraznih afera nigdje nikog. Kad ove papke ugostitelje (nisu svi papci, ima poštene raje i tu) malo zaboli po džepu odmah se to diže na noge, zna se po čijoj direktivi, kao i 2014. na onim protestima. Samo malo su fulili lokaciju ispred koje će urlikati kupite vakcine.
Mjera ko mjera, epidemiju neće zaustaviti, ali nadati se da će bar malo smanjiti pritisak na zdravstvo. Sve dok vakcine ne dođu ova Vlada ima svezane ruke i ne može mnogo toga uraditi. U međuvremenu Topa je tu da nas brani od Vlade :-)
A Efendic primio ugostitelje i izrazio zabrinutost :lol:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17111 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

Dr. Kuca wrote: 08/03/2021 23:11 Ugostitelji bezobrazni jer je zakon preblag. Ljudi te pustili da radis ali da postujes propise koji su propisani. Ali jok. Daj naguraj sto vise stolova. Ja bi im ba puco kazne od 10 do 100 milja.
Pustili su ih da rade tako što su svaki drugi stol obilježili da se ne može koristiti. Sa pola kapaciteta zaraditi za plate, doprinose i kirije i nije baš lahko. Pogotovo u manjim objektima. :skoljka: :run:
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#17112 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saabsa »

Kad je prije godinu dana napravljen potpuni lockdown a broj zaraženih bio takav da su se svi znali poimenice onda nisu protestovali, a sada kad je samo u Sarajevu nekoliko hiljada zaraženih i uveden djelimični lockdown onda zeleni kriminalci traže svoja prava.
Vlada bi jednostavno trebala odgovoriti na njihove proteste, inspekcija da počne detaljnije da radi svoj posao po ugostiteljskim objektima, i sanitarna i tržišna.
User avatar
starii
Posts: 3389
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#17113 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by starii »

dzeko1 wrote: 09/03/2021 00:28 Kratkorocan lockdown od dva dana nece poboljsati situaciju ni najmanje. Jedino dugorocni lockdown (najmanje 2-3 mjeseca) ce dati konkretne rezultate, uz vakcinaciju stanovnistva. Primjeri Velike Britanije i Njemacke. Ali BiH nije ni VB ni Njemacka, da se moze toliko dugo zatvoriti i snositi troskove zatvaranja, jer bi doslo do kolapsa ekonomije, a to bi bilo cak i gore od ove situacije. Trenutno, mislim da bi najbolje bilo pojacati, na sve moguce nacine zdravstveni sistem,angazovati privatne klinike/ordinacije, otvoriti i neke privremene centre u blizini bolnica (npr. studentski dom na Bjelavama i sl.) i nadati se najboljem. Ko spada u rizicnije kategorije, da se samostalno vise cuva, i to je jedino rjesenje, jer dugotrajni lockdown, krhka bh. ekonomija tesko da moze prezivjeti.
pametno rješenje...samo ko će da te liječi..nema doktora i sestara za tolike kapacitete..narod to ne shvata.
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17114 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Sta je rjesenje za kanton? Drzava nece da uvede karantin na granicama, vakcina ni na vidiku, federacija prstom ne mrda ni zasta, izrazavaju zabrinutost i ostane kanton sam da se bori sa brojkama, sa krcatim bolnicama i da cekamo totalno zakrcenje i pad zdravstva i to je to.

Jesu li ljudi fino rekli evo nema lockdown ali postujte mjere. Jok daj mi sve, kafana mora biti, muzika uzivo mora biti, dajjjj. Onda dobijemo da se dijasporci cude kako kod nas sve radi, dobijemo da je pun grad srbijanaca jer kod nas sve radi. E pa kad smo stoka i problem je drzati se obicnih mjera onda nek ide lockdown. Odes na planinu krcato, skijasi jedan drugom za vrat puhcu, samo daj.
Meni je zao raje koja radi za dnevnice i plate kao konobari, gazde nabijem sve i jednog na kurac.

Policija hoda pise kazne, inspekcije pisu kazne i nista. Svaki vikend na instagramu novi video krcate kafane i nakav pjeva uzivo. Ovo je vise lockdown da se ljudi natjeraju da pocnu razmisljati glavom, a ne kurcem, sisama, instagramom i tako dalje.

Ovi jadovi i govna od ljudi - sda sto prozivaju vladu, jesu li imali 25 godina i sve pare ovog svijeta da nesto naprave. Dok su punili sebe, auta, kuce, picke materine bolnica se 25 godina renovira. Sad kad nam dolazi sve na naplatu njihovo neznanje i njihovo pljackanje svega sto postoji, forto je kriv.

Zamisli kad ti topa i ostala stoka galami kupite vakcine, zamisli situacije kad ne znas bil se smijo ili bi lupo glavom od zid


Evo posto smo mi najgori ostalim nista, gdje tih 5000 vakcina od vucica i od onog slovenca. Daj u Sarajevo, sve kafane odradi posto nama kafane vode drzave i ekonomiju i eto. Poceli smo od necega. A cekaj mozda treba sebiji 20x da se bode, covicu, bakiru pa ce i za to forto biti kriv
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#17115 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

aldinjo wrote: 08/03/2021 20:43
Styling wrote: 08/03/2021 19:54
aerodinamika wrote: 08/03/2021 19:33
:thumbup:
slazem se, iako nevoljko to priynajem, ali sda bi se bolje snasla u ovoj sitaciji i donijela bi hrabrije odluke, cetvortka je nedorasla poslu i situaciji koja nam se nametnula, par dana nedovoljno, virus divlja, desetine umiru svakodnevno...cetvorka nema odlucnosti
SPASITE ZIVOTE
ZAHTJEVAMO 3 SEDMICE TOTALNI LOCKDOWN
Pa eto neka Federalna vlada i Krizni stab donesu nekakve radikalne mjere pa ce KS slijediti. A sve one koji ne postuju mjere ne bih kaznjavala parama nego u zatvor heftu dana. I ove iz Lukavice i provincija sto vikendom dolaze u sarajevi bih isto zatvarala za prekrsaje.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run: Kada pomisliš da nećeš veću gluposti pročitati, ipak je pročitaš. :lol: :lol: :lol:
Otidji malo do Podhrastova i Opce pa se tamo cerekaj.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#17116 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

made_in_sarajevo wrote: 09/03/2021 06:43 Sta je rjesenje za kanton? Drzava nece da uvede karantin na granicama, vakcina ni na vidiku, federacija prstom ne mrda ni zasta, izrazavaju zabrinutost i ostane kanton sam da se bori sa brojkama, sa krcatim bolnicama i da cekamo totalno zakrcenje i pad zdravstva i to je to.

Jesu li ljudi fino rekli evo nema lockdown ali postujte mjere. Jok daj mi sve, kafana mora biti, muzika uzivo mora biti, dajjjj. Onda dobijemo da se dijasporci cude kako kod nas sve radi, dobijemo da je pun grad srbijanaca jer kod nas sve radi. E pa kad smo stoka i problem je drzati se obicnih mjera onda nek ide lockdown. Odes na planinu krcato, skijasi jedan drugom za vrat puhcu, samo daj.
Meni je zao raje koja radi za dnevnice i plate kao konobari, gazde nabijem sve i jednog na kurac.

Policija hoda pise kazne, inspekcije pisu kazne i nista. Svaki vikend na instagramu novi video krcate kafane i nakav pjeva uzivo. Ovo je vise lockdown da se ljudi natjeraju da pocnu razmisljati glavom, a ne kurcem, sisama, instagramom i tako dalje.

Ovi jadovi i govna od ljudi - sda sto prozivaju vladu, jesu li imali 25 godina i sve pare ovog svijeta da nesto naprave. Dok su punili sebe, auta, kuce, picke materine bolnica se 25 godina renovira. Sad kad nam dolazi sve na naplatu njihovo neznanje i njihovo pljackanje svega sto postoji, forto je kriv.

Zamisli kad ti topa i ostala stoka galami kupite vakcine, zamisli situacije kad ne znas bil se smijo ili bi lupo glavom od zid


Evo posto smo mi najgori ostalim nista, gdje tih 5000 vakcina od vucica i od onog slovenca. Daj u Sarajevo, sve kafane odradi posto nama kafane vode drzave i ekonomiju i eto. Poceli smo od necega. A cekaj mozda treba sebiji 20x da se bode, covicu, bakiru pa ce i za to forto biti kriv
:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17117 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Styling wrote: 09/03/2021 06:49
made_in_sarajevo wrote: 09/03/2021 06:43 Sta je rjesenje za kanton? Drzava nece da uvede karantin na granicama, vakcina ni na vidiku, federacija prstom ne mrda ni zasta, izrazavaju zabrinutost i ostane kanton sam da se bori sa brojkama, sa krcatim bolnicama i da cekamo totalno zakrcenje i pad zdravstva i to je to.

Jesu li ljudi fino rekli evo nema lockdown ali postujte mjere. Jok daj mi sve, kafana mora biti, muzika uzivo mora biti, dajjjj. Onda dobijemo da se dijasporci cude kako kod nas sve radi, dobijemo da je pun grad srbijanaca jer kod nas sve radi. E pa kad smo stoka i problem je drzati se obicnih mjera onda nek ide lockdown. Odes na planinu krcato, skijasi jedan drugom za vrat puhcu, samo daj.
Meni je zao raje koja radi za dnevnice i plate kao konobari, gazde nabijem sve i jednog na kurac.

Policija hoda pise kazne, inspekcije pisu kazne i nista. Svaki vikend na instagramu novi video krcate kafane i nakav pjeva uzivo. Ovo je vise lockdown da se ljudi natjeraju da pocnu razmisljati glavom, a ne kurcem, sisama, instagramom i tako dalje.

Ovi jadovi i govna od ljudi - sda sto prozivaju vladu, jesu li imali 25 godina i sve pare ovog svijeta da nesto naprave. Dok su punili sebe, auta, kuce, picke materine bolnica se 25 godina renovira. Sad kad nam dolazi sve na naplatu njihovo neznanje i njihovo pljackanje svega sto postoji, forto je kriv.

Zamisli kad ti topa i ostala stoka galami kupite vakcine, zamisli situacije kad ne znas bil se smijo ili bi lupo glavom od zid


Evo posto smo mi najgori ostalim nista, gdje tih 5000 vakcina od vucica i od onog slovenca. Daj u Sarajevo, sve kafane odradi posto nama kafane vode drzave i ekonomiju i eto. Poceli smo od necega. A cekaj mozda treba sebiji 20x da se bode, covicu, bakiru pa ce i za to forto biti kriv
:thumbup:
:thumbup:

Svaka cast @made_in_sarajevo
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17118 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

U Sarajevu haman 500 zaraženih, a u cijeloj BIH oko 300 :lol: :lol: :lol:

Sebija laže i pumpa brojke, a naivni Forto nasjeda i uvodi, što bi Hrvati rekli, društvostaj za vikend.

Nije ti ovo trebalo Forto, nasjeo si na Sekinu igru momački. Taman pomislim evo nova vlast, biće bolje, ukinuće se mjere, otvoriće se turizam i ekonomija, oni ga uprskaše da valja.

Samo budala može vjerovati u ove brojke. Ni oni koji ih objavljuju ne mogu se dogovoriti kako slagati. U novembru na hiljade zaraženih dnevno i nikom ništa, a sada kada stiže proljeće, kada se turizam otvara oni nam ga zamandališe.

Bravo Forto :thumbup:
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#17119 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 07:01 U Sarajevu haman 500 zaraženih, a u cijeloj BIH oko 300 :lol: :lol: :lol:

Sebija laže i pumpa brojke, a naivni Forto nasjeda i uvodi, što bi Hrvati rekli, društvostaj za vikend.

Nije ti ovo trebalo Forto, nasjeo si na Sekinu igru momački. Taman pomislim evo nova vlast, biće bolje, ukinuće se mjere, otvoriće se turizam i ekonomija, oni ga uprskaše da valja.

Samo budala može vjerovati u ove brojke. Ni oni koji ih objavljuju ne mogu se dogovoriti kako slagati. U novembru na hiljade zaraženih dnevno i nikom ništa, a sada kada stiže proljeće, kada se turizam otvara oni nam ga zamandališe.

Bravo Forto :thumbup:
Mozda kada oboljeli budu lezali po hodnicima da nekim idiotima dodje iz guzice u glavu.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#17120 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MorningStar »

Styling wrote: 09/03/2021 07:06
TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 07:01 U Sarajevu haman 500 zaraženih, a u cijeloj BIH oko 300 :lol: :lol: :lol:

Sebija laže i pumpa brojke, a naivni Forto nasjeda i uvodi, što bi Hrvati rekli, društvostaj za vikend.

Nije ti ovo trebalo Forto, nasjeo si na Sekinu igru momački. Taman pomislim evo nova vlast, biće bolje, ukinuće se mjere, otvoriće se turizam i ekonomija, oni ga uprskaše da valja.

Samo budala može vjerovati u ove brojke. Ni oni koji ih objavljuju ne mogu se dogovoriti kako slagati. U novembru na hiljade zaraženih dnevno i nikom ništa, a sada kada stiže proljeće, kada se turizam otvara oni nam ga zamandališe.

Bravo Forto :thumbup:
Mozda kada oboljeli budu lezali po hodnicima da nekim idiotima dodje iz guzice u glavu.
To smo imali i prije korone.
User avatar
starii
Posts: 3389
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#17121 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by starii »

TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 07:01 U Sarajevu haman 500 zaraženih, a u cijeloj BIH oko 300 :lol: :lol: :lol:

Sebija laže i pumpa brojke, a naivni Forto nasjeda i uvodi, što bi Hrvati rekli, društvostaj za vikend.

Nije ti ovo trebalo Forto, nasjeo si na Sekinu igru momački. Taman pomislim evo nova vlast, biće bolje, ukinuće se mjere, otvoriće se turizam i ekonomija, oni ga uprskaše da valja.

Samo budala može vjerovati u ove brojke. Ni oni koji ih objavljuju ne mogu se dogovoriti kako slagati. U novembru na hiljade zaraženih dnevno i nikom ništa, a sada kada stiže proljeće, kada se turizam otvara oni nam ga zamandališe.

Bravo Forto :thumbup:
otiđi malo na podhrastove i opstu pa vidi kako je stanje..u novembru je bilo 1000 dnevno sa vecinom laksom i srednjom klinickom slikom a sad je 500 sa teškom klinickom slikom koji zahtjevaju kisik i respirator, i nije isti soj virusa, nebi sebija otvarala novi respiratorni centar da je bajno stanje...nisu dosadasnje mjere problem nego sto ih ljudi ne postuju, pa se samo vrtimo u krug...
volio bi vidjeti ove ugostitelje da odu mami Merkel i protestvuju pred bundestagom :)
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17122 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

Styling wrote: 09/03/2021 07:06
TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 07:01 U Sarajevu haman 500 zaraženih, a u cijeloj BIH oko 300 :lol: :lol: :lol:

Sebija laže i pumpa brojke, a naivni Forto nasjeda i uvodi, što bi Hrvati rekli, društvostaj za vikend.

Nije ti ovo trebalo Forto, nasjeo si na Sekinu igru momački. Taman pomislim evo nova vlast, biće bolje, ukinuće se mjere, otvoriće se turizam i ekonomija, oni ga uprskaše da valja.

Samo budala može vjerovati u ove brojke. Ni oni koji ih objavljuju ne mogu se dogovoriti kako slagati. U novembru na hiljade zaraženih dnevno i nikom ništa, a sada kada stiže proljeće, kada se turizam otvara oni nam ga zamandališe.

Bravo Forto :thumbup:
Mozda kada oboljeli budu lezali po hodnicima da nekim idiotima dodje iz guzice u glavu.
Jašta, bolnice prazne. Nedavno nik bio gore, napravio snimak puste i prazne bolnice, objavio na YT, bio tu svega dva dana jer su budžetski paraziti prijavljivali video i odmah je uklonjen.

A svakako je sada period gripe i normalno da je više oboljelih. To što se sve gura pod koronu je druga stvar.

Niti jedan slučaj gripe u godinu dana? How yes no.

U ovo doba 2019. godine bili puni domovi zdravlja. Sve temperatura i upale pluća. Samo tad nije bilo kriznih štabova i Sekinih brojki pa je to sve bilo manje zanimljivo i prošlo je neopaženo.

I naravno nemam ništa protiv lockdown-a ali ga onda uvedite kao i Njemačkoj gdje su:
-sve plate radnika u punom iznosu na račun države
-svim firmama zamrznute obaveze prema državi
-zamrznute otplate kredita fizickim licima i firmama pod zabranom rada
-subvencija svih režija fizičkim licima i firmama pod zabranom rada
-besplatna novcana i psiholoska pomoc stanovnistvu

Ovakav lockdown da traje i godinu dana, nije problem.
Last edited by Tesla Edison on 09/03/2021 07:19, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17123 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

made_in_sarajevo wrote: 09/03/2021 06:43 Sta je rjesenje za kanton? Drzava nece da uvede karantin na granicama, vakcina ni na vidiku, federacija prstom ne mrda ni zasta, izrazavaju zabrinutost i ostane kanton sam da se bori sa brojkama, sa krcatim bolnicama i da cekamo totalno zakrcenje i pad zdravstva i to je to.

Jesu li ljudi fino rekli evo nema lockdown ali postujte mjere. Jok daj mi sve, kafana mora biti, muzika uzivo mora biti, dajjjj. Onda dobijemo da se dijasporci cude kako kod nas sve radi, dobijemo da je pun grad srbijanaca jer kod nas sve radi. E pa kad smo stoka i problem je drzati se obicnih mjera onda nek ide lockdown. Odes na planinu krcato, skijasi jedan drugom za vrat puhcu, samo daj.
Meni je zao raje koja radi za dnevnice i plate kao konobari, gazde nabijem sve i jednog na kurac.

Policija hoda pise kazne, inspekcije pisu kazne i nista. Svaki vikend na instagramu novi video krcate kafane i nakav pjeva uzivo. Ovo je vise lockdown da se ljudi natjeraju da pocnu razmisljati glavom, a ne kurcem, sisama, instagramom i tako dalje.

Ovi jadovi i govna od ljudi - sda sto prozivaju vladu, jesu li imali 25 godina i sve pare ovog svijeta da nesto naprave. Dok su punili sebe, auta, kuce, picke materine bolnica se 25 godina renovira. Sad kad nam dolazi sve na naplatu njihovo neznanje i njihovo pljackanje svega sto postoji, forto je kriv.

Zamisli kad ti topa i ostala stoka galami kupite vakcine, zamisli situacije kad ne znas bil se smijo ili bi lupo glavom od zid


Evo posto smo mi najgori ostalim nista, gdje tih 5000 vakcina od vucica i od onog slovenca. Daj u Sarajevo, sve kafane odradi posto nama kafane vode drzave i ekonomiju i eto. Poceli smo od necega. A cekaj mozda treba sebiji 20x da se bode, covicu, bakiru pa ce i za to forto biti kriv
:thumbup: to je to,
bagra sitnog zuba svrsava , sdO botine , gazde kafana i restorana... skijalista su nam jebala majku, naguzi se bOsnjo po kozna koji put za marku... sadakasi dze vakcina...
User avatar
drag_gost
Posts: 6421
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#17124 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drag_gost »

Isti onaj topa sto se hamerom zalijetao na raju prilikom jednih protesta? Ma hajte molim vas.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#17125 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 07:13
Styling wrote: 09/03/2021 07:06
TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 07:01 U Sarajevu haman 500 zaraženih, a u cijeloj BIH oko 300 :lol: :lol: :lol:

Sebija laže i pumpa brojke, a naivni Forto nasjeda i uvodi, što bi Hrvati rekli, društvostaj za vikend.

Nije ti ovo trebalo Forto, nasjeo si na Sekinu igru momački. Taman pomislim evo nova vlast, biće bolje, ukinuće se mjere, otvoriće se turizam i ekonomija, oni ga uprskaše da valja.

Samo budala može vjerovati u ove brojke. Ni oni koji ih objavljuju ne mogu se dogovoriti kako slagati. U novembru na hiljade zaraženih dnevno i nikom ništa, a sada kada stiže proljeće, kada se turizam otvara oni nam ga zamandališe.

Bravo Forto :thumbup:
Mozda kada oboljeli budu lezali po hodnicima da nekim idiotima dodje iz guzice u glavu.
Jašta, bolnice prazne. Nedavno nik bio gore, napravio snimak puste i prazne bolnice, objavio na YT, bio tu svega dva dana jer su budžetski paraziti prijavljivali video i odmah je uklonjen.

A svakako je sada period gripe i normalno da je više oboljelih. To što se sve gura pod koronu je druga stvar.

Niti jedan slučaj gripe u godinu dana? How yes no.

U ovo doba 2019. godine bili puni domovi zdravlja. Sve temperatura i upale pluća. Samo tad nije bilo kriznih štabova i Sekinih brojki pa je to sve bilo manje zanimljivo i prošlo je neopaženo.

I naravno nemam ništa protiv lockdown-a ali ga onda uvedite kao i Njemačkoj gdje su:
-sve plate radnika u punom iznosu na račun države
-svim firmama zamrznute obaveze prema državi
-zamrznute otplate kredita fizickim licima i firmama pod zabranom rada
-subvencija svih režija fizičkim licima i firmama pod zabranom rada
-besplatna novcana i psiholoska pomoc stanovnistvu

Ovakav lockdown da traje i godinu dana, nije problem.
Otidji malo do Podhrastova, Opste i Infektivne klinike pa vidi koliko ih ima na kisiku i respiratoru pa onda se vrati i pametuj. Samo moli Boga dragog da tebe ili nekog tvog bliznjeg ne zapadne respirator. Totalno je glupo to sto govoris.
Locked