Iznose momci STAVove i dominiraju forumom ko super beba Skupstinom KS.Leverage wrote: ↑28/02/2021 23:14 Treba vidit' da se vrati Chmoljo barem za podforum Politika, ovo je potpuno izmaklo kontroli. Pattoni, Logini, Filipi i ostali Murseli konstantno zagađuju javni prostor, lažu, vrijeđaju, bezobrazni su, a onda neki novi moderatori dođu svako 15 dana i ponašaju se kao UN-ove mirovne misije.
Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#49126 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
- drug_profi
- Posts: 65421
- Joined: 16/07/2012 16:00
#49127 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Imaš nešto protiv?Škobo Habu wrote: ↑28/02/2021 23:20 Što prosječan komunistički um, zaogrnut lažnim plaštom socijal-demokratije, sanja nego li "diktaturu proletarijata".
Miliciju i pendrek.
Pokazalo se da je najefikasniji sistem onaj u kojem se glupani nista ne pitaju i ni o cemu ne odlucuju.
A glupana je u svakoj populaciji najveci procenat.
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#49128 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Pazi, on misli da je demokratija da vrijeđa i laže na tuđem forumu, a ako mu to ne bude dopušteno onda će kmečati da je to diktatura.drug_profi wrote: ↑01/03/2021 00:47Imaš nešto protiv?Škobo Habu wrote: ↑28/02/2021 23:20 Što prosječan komunistički um, zaogrnut lažnim plaštom socijal-demokratije, sanja nego li "diktaturu proletarijata".
Miliciju i pendrek.
Pokazalo se da je najefikasniji sistem onaj u kojem se glupani nista ne pitaju i ni o cemu ne odlucuju.
A glupana je u svakoj populaciji najveci procenat.
- drug_profi
- Posts: 65421
- Joined: 16/07/2012 16:00
#49129 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Pa zao i kazem. Nekad se je moralo traziti dopustenje da nesto kazes. Zato sto si prvo morao dokazati da znas da mislis. Jer su tada ljudi znali da nije svacije da govori.
Ali jbg. demokratija.
Ali jbg. demokratija.
-
Patton44
- Posts: 2495
- Joined: 26/11/2019 19:14
#49130 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
A da titu vaskrsnes.Leverage wrote: ↑28/02/2021 23:14 Treba vidit' da se vrati Chmoljo barem za podforum Politika, ovo je potpuno izmaklo kontroli. Pattoni, Logini, Filipi i ostali Murseli konstantno zagađuju javni prostor, lažu, vrijeđaju, bezobrazni su, a onda neki novi moderatori dođu svako 15 dana i ponašaju se kao UN-ove mirovne misije.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#49131 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
to bi znacilo krizni put 2Patton44 wrote: ↑01/03/2021 09:54A da titu vaskrsnes.Leverage wrote: ↑28/02/2021 23:14 Treba vidit' da se vrati Chmoljo barem za podforum Politika, ovo je potpuno izmaklo kontroli. Pattoni, Logini, Filipi i ostali Murseli konstantno zagađuju javni prostor, lažu, vrijeđaju, bezobrazni su, a onda neki novi moderatori dođu svako 15 dana i ponašaju se kao UN-ove mirovne misije.
-
Škobo Habu
- Posts: 9793
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#49132 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Suštinski ti ne razumiješ ulogu foruma i njegovo značenje. To je prostor namijenjen je za razmjenu mišljenja i stavova, naravno, sve u duhu pristojne komunikacije i forumskoj fair playa.
U tom kontekstu, pošto ovdje nisu pravila ista za sve, već se rasuđuje na osnovu ideološke i partijsku pripadnosti ili simpatija, ti si jedan od onih forumskih - slobodno ću reći - govnara kome je moderacija dopustila da vrijeđa, kleveće, laže, plasira stranačku propaganda...
Nema razlike između, u tom smislu, između tebe i kakvog SDA-ovca.
Haug, bledoliki.
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#49133 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Eto, ovako ova osoba zamišlja razmjenu mišljenja u duhu pristojne komunikacije. Žalosno je to što je manjak kućnog odgoja i obrazovanja odlučio nadomjestiti uličarskim pristupom i ispoljavanjem frustracija, zbog čega je nerijetko predmet ismijavanja šireg forumskog auditorija.Škobo Habu wrote: ↑01/03/2021 12:44Suštinski ti ne razumiješ ulogu foruma i njegovo značenje. To je prostor namijenjen je za razmjenu mišljenja i stavova, naravno, sve u duhu pristojne komunikacije i forumskoj fair playa.
U tom kontekstu, pošto ovdje nisu pravila ista za sve, već se rasuđuje na osnovu ideološke i partijsku pripadnosti ili simpatija, ti si jedan od onih forumskih - slobodno ću reći - govnara kome je moderacija dopustila da vrijeđa, kleveće, laže, plasira stranačku propaganda...
Nema razlike između, u tom smislu, između tebe i kakvog SDA-ovca.
Haug, bledoliki.
Nadam se da se, uz adekvatnu stručnu pomoć, ova osoba može vratiti životu u skladu sa normama civilizovanog ponašanja i na dobrobit kako šire društvene zajednice tako i svoju vlastitu.
-
Škobo Habu
- Posts: 9793
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#49134 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Samo se ponašam u skladu nametnutih vrijednosti koje su za sobom ostavili oni za kojim ti roniš krokodilske suze.
Kontaš?
Kontaš?
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#49135 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Najrealnija razmjena misljenja je izborna kutija
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#49136 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
https://www.klix.ba/vijesti/bih/nasa-st ... /210302106
vrlo dobar istup.
To je vjerovatno nemoguće uraditi na nivou BIH,ali što ne bi mogao to uraditi, recimo, Kanton Sarajevo.Pa za njim Tuzla, pa Zenica, pa Jablanica....
Jes da ništa ne znači, i da nam ništa to neće pomoći, al jebat ga, ne rade se u životu samo stvari koje su korisne, neke radiš jer jednostavno trebaš
To je vjerovatno nemoguće uraditi na nivou BIH,ali što ne bi mogao to uraditi, recimo, Kanton Sarajevo.Pa za njim Tuzla, pa Zenica, pa Jablanica....
Jes da ništa ne znači, i da nam ništa to neće pomoći, al jebat ga, ne rade se u životu samo stvari koje su korisne, neke radiš jer jednostavno trebaš
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#49138 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Red je da se barem odgovori nesto a hoce li biti efekta...e to je upitno.
Ali stvarno trpaju nas ponizenjima sa svih strana...mecu i ne vade a sve zahvaljujuci ovim kriminalcima koji su na najvisim pozicijama.
Mene sramota danas sto sam bosnjak,nakon one epizode danas na aerodromu
Ali stvarno trpaju nas ponizenjima sa svih strana...mecu i ne vade a sve zahvaljujuci ovim kriminalcima koji su na najvisim pozicijama.
Mene sramota danas sto sam bosnjak,nakon one epizode danas na aerodromu
-
Novak20
- Posts: 15240
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#49139 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Donekle bih se složio sa tvojom konstatacijom. Netko je trebao istupiti protiv Milanovićevog verbalnog pišanja po BiH ali zašto baš Peđa pored zvanične i dobro plaćene vlasti ?palermo wrote: ↑02/03/2021 19:03 https://www.klix.ba/vijesti/bih/nasa-st ... /210302106
vrlo dobar istup.
To je vjerovatno nemoguće uraditi na nivou BIH,ali što ne bi mogao to uraditi, recimo, Kanton Sarajevo.Pa za njim Tuzla, pa Zenica, pa Jablanica....
Jes da ništa ne znači, i da nam ništa to neće pomoći, al jebat ga, ne rade se u životu samo stvari koje su korisne, neke radiš jer jednostavno trebaš
Da sam umjesto Peđe opozicionara, Milanovića bih koristio kao štap za udaranje po idiotima u vlasti koji su nas svojim potezima doveli u ovu poziciju otirača i predmeta šprdnje svake vrste.
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#49140 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Naravno. Kad god Milanović, Radman i ostali Vulini počnu da na sebi svojstven i primitivan način ispoljavaju frustracije na Bosni i Hercegovini, to je uvijek dobra prilika da se tim istim frustracijama Bakira Izetbegovića i ahbabe pukne po prstima i nosu, kako reče jedan pravnik iz Hrasna.
-
Škobo Habu
- Posts: 9793
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#49141 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ovakve odluke su samo odraz unutrašnjih slabosti i frustracija.palermo wrote: ↑02/03/2021 19:03 https://www.klix.ba/vijesti/bih/nasa-st ... /210302106
vrlo dobar istup.
To je vjerovatno nemoguće uraditi na nivou BIH,ali što ne bi mogao to uraditi, recimo, Kanton Sarajevo.Pa za njim Tuzla, pa Zenica, pa Jablanica....
Jes da ništa ne znači, i da nam ništa to neće pomoći, al jebat ga, ne rade se u životu samo stvari koje su korisne, neke radiš jer jednostavno trebaš
Zašto bi Milanović imao pozitivan stav prema zemlji čije političke stukture je same ne poštuju?
Ako nam se svi smiju u regionu, pa neka se smije i Milanović.
Da je kojim sluičajem Cerić reis vjerovatno bi se do sada po džamijama učili mevludi protiv Corone.
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#49142 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Zasto Pedja odnosno Nasa stranka. Pa zato sto se vec u narodu postepeno stvara razmisljanje koje cu otprilike formulisati u recenici pa de vi nesto uradite picka vam materina. Forumi i drustvene.mreze , iako jesu relevantan faktor, ipak ne daju punu sliku opcih stavova i svijesti u narodu. A ono je veliki osjecaj frustracije koji nazalost uvijek moze da klizne i u radikalizam koji nece nikom dobro donijeti.Novak20 wrote: ↑02/03/2021 22:58Donekle bih se složio sa tvojom konstatacijom. Netko je trebao istupiti protiv Milanovićevog verbalnog pišanja po BiH ali zašto baš Peđa pored zvanične i dobro plaćene vlasti ?palermo wrote: ↑02/03/2021 19:03 https://www.klix.ba/vijesti/bih/nasa-st ... /210302106
vrlo dobar istup.
To je vjerovatno nemoguće uraditi na nivou BIH,ali što ne bi mogao to uraditi, recimo, Kanton Sarajevo.Pa za njim Tuzla, pa Zenica, pa Jablanica....
Jes da ništa ne znači, i da nam ništa to neće pomoći, al jebat ga, ne rade se u životu samo stvari koje su korisne, neke radiš jer jednostavno trebaš
Da sam umjesto Peđe opozicionara, Milanovića bih koristio kao štap za udaranje po idiotima u vlasti koji su nas svojim potezima doveli u ovu poziciju otirača i predmeta šprdnje svake vrste.
Mislim da si ti bas postirao tekst fra Luke Markovica u kojem on izmedu ostalog naglasava da ae.ne.smije doci u situaciju da su Bosnjaci satjerani u cosak. A to sadasnje politike Zagreba i Beograda upravo rade. Guraju Bosnjake u radikalizam. A ukoliko je vec tako, onda.mislim da je bolje da Pedja i Nasa stranka na neki nacin makar kanalisu te procese jer bojim se, umjesto njih ce netko drugi.
Na matrici, svi portiv SDA, ne.mozes vjecno ploviti.....posebno ne u trenutku kada su srpaka i hrvatska politika u naletu, a bosnjacka pogubljena....plovljenje na toj matrici neminovno ce voditi ka tome da jacaju neke struje unutar bosnjackog korpusa koje, vjeruj, ni ti ni ja ne zelimo.
Zato je ovaj istup dobar, a jos bi bio bolji ako bi se u kantonu sarrajevo makar pokrenula takva inicijativa
I na kraju da budemo iskreni, ti kad kazes, idioti na vlasti, pevashodno mislis na Bosnjake u vlasti.....
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#49143 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Dopustiv Kukićev Kriminal a nedopustiv Milanovićem Sarkazam
- Hank Paldum
- Posts: 2107
- Joined: 22/11/2019 14:14
#49144 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Kalva je divota čitati kako se ovdje članovi ili simpatizeri SDPa i Njihove Stranke međusobno napadaju.
Karma is a Bitch
Imate samo sreću sa obe strane što Dino Konaković igra lagano i pametno pa nije htio na ho-ruk odmah sam protiv SDA nego je okupio nekoliko stranaka čiji su glasači anti-SDA da ostvari ozbiljan rezultat. Kada stranka ojača i nastupi sama distancirat će se i on od njih.
Karma is a Bitch
Imate samo sreću sa obe strane što Dino Konaković igra lagano i pametno pa nije htio na ho-ruk odmah sam protiv SDA nego je okupio nekoliko stranaka čiji su glasači anti-SDA da ostvari ozbiljan rezultat. Kada stranka ojača i nastupi sama distancirat će se i on od njih.
Last edited by Hank Paldum on 05/03/2021 09:39, edited 1 time in total.
- Hank Paldum
- Posts: 2107
- Joined: 22/11/2019 14:14
#49145 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Zašto baš Pedja i zasto baš sad? Jer nije Milanoviću ovo prvi put a nisu se tada Kojovićeve izjave ovako glasne iznosile.Novak20 wrote: ↑02/03/2021 22:58Donekle bih se složio sa tvojom konstatacijom. Netko je trebao istupiti protiv Milanovićevog verbalnog pišanja po BiH ali zašto baš Peđa pored zvanične i dobro plaćene vlasti ?palermo wrote: ↑02/03/2021 19:03 https://www.klix.ba/vijesti/bih/nasa-st ... /210302106
vrlo dobar istup.
To je vjerovatno nemoguće uraditi na nivou BIH,ali što ne bi mogao to uraditi, recimo, Kanton Sarajevo.Pa za njim Tuzla, pa Zenica, pa Jablanica....
Jes da ništa ne znači, i da nam ništa to neće pomoći, al jebat ga, ne rade se u životu samo stvari koje su korisne, neke radiš jer jednostavno trebaš
Da sam umjesto Peđe opozicionara, Milanovića bih koristio kao štap za udaranje po idiotima u vlasti koji su nas svojim potezima doveli u ovu poziciju otirača i predmeta šprdnje svake vrste.
Jednostavno, kada Boška u Mostaru malo više izda nego što bi trebalo i onda tako tebe i tvoju stranku razorkriju i "Plan Suzdržan" propadne i skontaš da ti taktika neće više prolaziti u drugim gradovima sa bošnjačkom većinom, kada se mnogi glasači okrenu protiv tebe i optuže te da si poklonio grad hrvatskim nacionalistima šta ti onda jedino preostaje?
Biti najglasniji protiv drugog hrvatskog političara poznat po nacionalističkim izjavama da pokušaš vratiti povjerenje nazad i nadati se da će narod biti naivan i nasjesti.
- klizim po parkingu
- Posts: 243
- Joined: 25/02/2021 23:49
#49146 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
vidi dijasporske ublehe sto se ponovo aktivirala idi sluzi i robuj hansu i mani se ubleharenja i da govoris da je samo SDA ispravnaHank Paldum wrote: ↑05/03/2021 09:39Zašto baš Pedja i zasto baš sad? Jer nije Milanoviću ovo prvi put a nisu se tada Kojovićeve izjave ovako glasne iznosile.Novak20 wrote: ↑02/03/2021 22:58Donekle bih se složio sa tvojom konstatacijom. Netko je trebao istupiti protiv Milanovićevog verbalnog pišanja po BiH ali zašto baš Peđa pored zvanične i dobro plaćene vlasti ?palermo wrote: ↑02/03/2021 19:03 https://www.klix.ba/vijesti/bih/nasa-st ... /210302106
vrlo dobar istup.
To je vjerovatno nemoguće uraditi na nivou BIH,ali što ne bi mogao to uraditi, recimo, Kanton Sarajevo.Pa za njim Tuzla, pa Zenica, pa Jablanica....
Jes da ništa ne znači, i da nam ništa to neće pomoći, al jebat ga, ne rade se u životu samo stvari koje su korisne, neke radiš jer jednostavno trebaš
Da sam umjesto Peđe opozicionara, Milanovića bih koristio kao štap za udaranje po idiotima u vlasti koji su nas svojim potezima doveli u ovu poziciju otirača i predmeta šprdnje svake vrste.
Jednostavno, kada Boška u Mostaru malo više izda nego što bi trebalo i onda tako tebe i tvoju stranku razorkriju i "Plan Suzdržan" propadne i skontaš da ti taktika neće više prolaziti u drugim gradovima sa bošnjačkom većinom, kada se mnogi glasači okrenu protiv tebe i optuže te da si poklonio grad hrvatskim nacionalistima šta ti onda jedino preostaje?
Biti najglasniji protiv drugog hrvatskog političara poznat po nacionalističkim izjavama da pokušaš vratiti povjerenje nazad i nadati se da će narod biti naivan i nasjesti.
- Hank Paldum
- Posts: 2107
- Joined: 22/11/2019 14:14
#49147 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Pa eto kad neko napiše da je SDA leglo krkanluka, ovakvo repliciranje se može samo očekivati od simpatizera SDPa ili Njihove Stranke a Damir Nikšić je izjavio više primitivnih rečenica od 99% članova SDA u historiji stranke.klizim po parkingu wrote: ↑05/03/2021 10:17vidi dijasporske ublehe sto se ponovo aktivirala idi sluzi i robuj hansu i mani se ubleharenja i da govoris da je samo SDA ispravnaHank Paldum wrote: ↑05/03/2021 09:39Zašto baš Pedja i zasto baš sad? Jer nije Milanoviću ovo prvi put a nisu se tada Kojovićeve izjave ovako glasne iznosile.Novak20 wrote: ↑02/03/2021 22:58
Donekle bih se složio sa tvojom konstatacijom. Netko je trebao istupiti protiv Milanovićevog verbalnog pišanja po BiH ali zašto baš Peđa pored zvanične i dobro plaćene vlasti ?
Da sam umjesto Peđe opozicionara, Milanovića bih koristio kao štap za udaranje po idiotima u vlasti koji su nas svojim potezima doveli u ovu poziciju otirača i predmeta šprdnje svake vrste.
Jednostavno, kada Boška u Mostaru malo više izda nego što bi trebalo i onda tako tebe i tvoju stranku razorkriju i "Plan Suzdržan" propadne i skontaš da ti taktika neće više prolaziti u drugim gradovima sa bošnjačkom većinom, kada se mnogi glasači okrenu protiv tebe i optuže te da si poklonio grad hrvatskim nacionalistima šta ti onda jedino preostaje?
Biti najglasniji protiv drugog hrvatskog političara poznat po nacionalističkim izjavama da pokušaš vratiti povjerenje nazad i nadati se da će narod biti naivan i nasjesti.
Srećom pa će i pobjediti borba protiv krkanluka i te dvije stranke postaju u rangu Lijanovića.
Ne, ja ne tvrdim da je samo SDA ispravna, naprotiv, oni imaju puno grešaka i katastrofalnih poteza i baš zato sam sretan sto imaju stranke poput Narod i Pravda, političara poput Hadžikadića, ujedinjenje NBL i A-SDA, moguć povratak Harisa, prisutnost Reufa Bajrovića, uspješni bošnjački nezavisni kandidati i još masa mladih pametnih Bošnjaka.
Užasno bi bilo da od grešaka SDA profitiraju FGR stranke poput SDPa i Njihove Stranke ali srećom poslije Mostara gubi se svaka nada da će to ikada i moći više
Ovako će ili SDA otići u historiju jer će biti dosta bošnjačkih alternativa ili će natjerati SDA da se pročisti ili opameti.
A to što ti zoveš robovanje to se zove u svijetu odraslih radni odnos. Ja znam da je to neshvatljivo za grupu ljudi u jedinoj državi gdje se naziv "Raja sa biroa" smatra duhovitom i mangupskim i tako se nazivaju humoristične Facebook stranice.
-
Novak20
- Posts: 15240
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#49148 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Davno sam i više puta pisao da se bh stranke koje teže promjeni i žele biti uspješne trebaju pridržavati proklamovane ideologije i principa. To je po meni važnije od ulaska u nekakvu vlast. Ili što je još gore, pukom služenju interesima vlasti koja nas je dovela ovdje gdje jesmo bez konkretne koristi za vlastitu političku opciju. I to sve radi podilaženja masama koje svakako neće glasati za NS.palermo wrote: ↑03/03/2021 12:01Zasto Pedja odnosno Nasa stranka. Pa zato sto se vec u narodu postepeno stvara razmisljanje koje cu otprilike formulisati u recenici pa de vi nesto uradite picka vam materina. Forumi i drustvene.mreze , iako jesu relevantan faktor, ipak ne daju punu sliku opcih stavova i svijesti u narodu. A ono je veliki osjecaj frustracije koji nazalost uvijek moze da klizne i u radikalizam koji nece nikom dobro donijeti.Novak20 wrote: ↑02/03/2021 22:58Donekle bih se složio sa tvojom konstatacijom. Netko je trebao istupiti protiv Milanovićevog verbalnog pišanja po BiH ali zašto baš Peđa pored zvanične i dobro plaćene vlasti ?palermo wrote: ↑02/03/2021 19:03 https://www.klix.ba/vijesti/bih/nasa-st ... /210302106
vrlo dobar istup.
To je vjerovatno nemoguće uraditi na nivou BIH,ali što ne bi mogao to uraditi, recimo, Kanton Sarajevo.Pa za njim Tuzla, pa Zenica, pa Jablanica....
Jes da ništa ne znači, i da nam ništa to neće pomoći, al jebat ga, ne rade se u životu samo stvari koje su korisne, neke radiš jer jednostavno trebaš
Da sam umjesto Peđe opozicionara, Milanovića bih koristio kao štap za udaranje po idiotima u vlasti koji su nas svojim potezima doveli u ovu poziciju otirača i predmeta šprdnje svake vrste.
Mislim da si ti bas postirao tekst fra Luke Markovica u kojem on izmedu ostalog naglasava da ae.ne.smije doci u situaciju da su Bosnjaci satjerani u cosak. A to sadasnje politike Zagreba i Beograda upravo rade. Guraju Bosnjake u radikalizam. A ukoliko je vec tako, onda.mislim da je bolje da Pedja i Nasa stranka na neki nacin makar kanalisu te procese jer bojim se, umjesto njih ce netko drugi.
Na matrici, svi portiv SDA, ne.mozes vjecno ploviti.....posebno ne u trenutku kada su srpaka i hrvatska politika u naletu, a bosnjacka pogubljena....plovljenje na toj matrici neminovno ce voditi ka tome da jacaju neke struje unutar bosnjackog korpusa koje, vjeruj, ni ti ni ja ne zelimo.
Zato je ovaj istup dobar, a jos bi bio bolji ako bi se u kantonu sarrajevo makar pokrenula takva inicijativa
Peđa i NS nažalost ne mogu kanalizirati nikakve procese u BiH iz prostog razloga što za svoju istinski građansku opciju (ovdje prihvatam tezu D. Markovine o pet političkih vizija u BiH) nemaju dovoljno glasova i pozicija koje se tim glasovima obezbijede. Bez obzira što uradili i koga od susjeda prozivali umjesto onih koji to trebaju uraditi po "službenoj dužnosti", frustracija Bošnjaka neće biti manja niti će biti kanalizirana, odnosno usmjerena u pravom smjeru. A pravi smjer nisu daleki Milanović ili Vučić nego ovi bliži, koji nas neuspješno vode 30 godina.
Ako sam napisao idioti na vlasti onda mislim isključivo o idiotima na vlasti bez obzira koje su nacije, kako se zovu i kojoj stranci pripadaju. Da poželim napisati hrvatski idioti na vlasti, to bih i napisao kao i ovo što mi inputiraš. Nikada u životu sebi nisam uzeo za pravo da javno tumačim nečije "skrivene" misli kada već mogu da čitam riječi ili još bolje, vidim djela.I na kraju da budemo iskreni, ti kad kazes, idioti na vlasti, pevashodno mislis na Bosnjake u vlasti.....
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#49149 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Izasao seljak iz opanaka ali nije opanak iz njega.Hank Paldum wrote: ↑05/03/2021 10:47Pa eto kad neko napiše da je SDA leglo krkanluka, ovakvo repliciranje se može samo očekivati od simpatizera SDPa ili Njihove Stranke a Damir Nikšić je izjavio više primitivnih rečenica od 99% članova SDA u historiji stranke.klizim po parkingu wrote: ↑05/03/2021 10:17vidi dijasporske ublehe sto se ponovo aktivirala idi sluzi i robuj hansu i mani se ubleharenja i da govoris da je samo SDA ispravnaHank Paldum wrote: ↑05/03/2021 09:39
Zašto baš Pedja i zasto baš sad? Jer nije Milanoviću ovo prvi put a nisu se tada Kojovićeve izjave ovako glasne iznosile.
Jednostavno, kada Boška u Mostaru malo više izda nego što bi trebalo i onda tako tebe i tvoju stranku razorkriju i "Plan Suzdržan" propadne i skontaš da ti taktika neće više prolaziti u drugim gradovima sa bošnjačkom većinom, kada se mnogi glasači okrenu protiv tebe i optuže te da si poklonio grad hrvatskim nacionalistima šta ti onda jedino preostaje?
Biti najglasniji protiv drugog hrvatskog političara poznat po nacionalističkim izjavama da pokušaš vratiti povjerenje nazad i nadati se da će narod biti naivan i nasjesti.
Srećom pa će i pobjediti borba protiv krkanluka i te dvije stranke postaju u rangu Lijanovića.
Ne, ja ne tvrdim da je samo SDA ispravna, naprotiv, oni imaju puno grešaka i katastrofalnih poteza i baš zato sam sretan sto imaju stranke poput Narod i Pravda, političara poput Hadžikadića, ujedinjenje NBL i A-SDA, moguć povratak Harisa, prisutnost Reufa Bajrovića, uspješni bošnjački nezavisni kandidati i još masa mladih pametnih Bošnjaka.
Užasno bi bilo da od grešaka SDA profitiraju FGR stranke poput SDPa i Njihove Stranke ali srećom poslije Mostara gubi se svaka nada da će to ikada i moći više
Ovako će ili SDA otići u historiju jer će biti dosta bošnjačkih alternativa ili će natjerati SDA da se pročisti ili opameti.
A to što ti zoveš robovanje to se zove u svijetu odraslih radni odnos. Ja znam da je to neshvatljivo za grupu ljudi u jedinoj državi gdje se naziv "Raja sa biroa" smatra duhovitom i mangupskim i tako se nazivaju humoristične Facebook stranice.
Dzaba i Hans i pokusaj emancipacije...seljak ostaje seljak.
I nikako mi ne ide u glavu kada dijaspora govori ljudima koji su ovdje i koji zive sve "blagodati" SDA politike...kako da zive i kako je nama ovdje.
Vrati se ti u BiH i zivi "SDA viziju napretka" sa nama ovdje ...hoces li ?
-
Patton44
- Posts: 2495
- Joined: 26/11/2019 19:14
#49150 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ti ni do opanaka nisi dobacio,al si umislio da si gradjanin.zippoo87 wrote: ↑05/03/2021 21:49Izasao seljak iz opanaka ali nije opanak iz njega.Hank Paldum wrote: ↑05/03/2021 10:47Pa eto kad neko napiše da je SDA leglo krkanluka, ovakvo repliciranje se može samo očekivati od simpatizera SDPa ili Njihove Stranke a Damir Nikšić je izjavio više primitivnih rečenica od 99% članova SDA u historiji stranke.klizim po parkingu wrote: ↑05/03/2021 10:17
vidi dijasporske ublehe sto se ponovo aktivirala idi sluzi i robuj hansu i mani se ubleharenja i da govoris da je samo SDA ispravna
Srećom pa će i pobjediti borba protiv krkanluka i te dvije stranke postaju u rangu Lijanovića.
Ne, ja ne tvrdim da je samo SDA ispravna, naprotiv, oni imaju puno grešaka i katastrofalnih poteza i baš zato sam sretan sto imaju stranke poput Narod i Pravda, političara poput Hadžikadića, ujedinjenje NBL i A-SDA, moguć povratak Harisa, prisutnost Reufa Bajrovića, uspješni bošnjački nezavisni kandidati i još masa mladih pametnih Bošnjaka.
Užasno bi bilo da od grešaka SDA profitiraju FGR stranke poput SDPa i Njihove Stranke ali srećom poslije Mostara gubi se svaka nada da će to ikada i moći više
Ovako će ili SDA otići u historiju jer će biti dosta bošnjačkih alternativa ili će natjerati SDA da se pročisti ili opameti.
A to što ti zoveš robovanje to se zove u svijetu odraslih radni odnos. Ja znam da je to neshvatljivo za grupu ljudi u jedinoj državi gdje se naziv "Raja sa biroa" smatra duhovitom i mangupskim i tako se nazivaju humoristične Facebook stranice.
Dzaba i Hans i pokusaj emancipacije...seljak ostaje seljak.
