OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1526 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 03/03/2021 12:28100% si u pravu. Sad sam nados'o. Jel' majice saljes postom...?
Ja sam 100% u pravu, priznao to neko ili ne.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1527 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

-Chesterfield- wrote: 03/03/2021 12:44Jesi li siguran da ta svjetlosna bića sve znaju?
Najviše znanje je znanje Zakona postojanja. Svjetlosna bića su bogovi kreatori. Ni ona više od toga ne znaju. Ona su mi i objasnila Zakon postojanja, pa ga sad i ja znam. Pa sam sada i ja Bog.

Tako to ide. Na primjer, u jajetu koke samo onaj zametak zna kako koka izgleda i način na koji ona može da se kreira i unutar jajeta on je Bog kreator koke. A kada on počne od bjelanjka i žumanjka da pravi kopije samoga sebe, tada i svaka ta kopija postaje njemu ravna, tj. postaje Bog Kreator koke i tada je lako kreirati koku jer svaka kopija zna i sposobna je da kreira koku.

Ni jednu materijalnu formu u Univerzumu nije moguće kreirazi bez znanja i razumijevanja Zakona postojanja. Čovječanstvo kao cjelina je takođe predodređeno da se razvije i postane biće, kao kokin ili ljudski organizam. Ni Čovječanstvo nije moguće kreirati bez znanja Zakona postojanja. Odnosno, bez znanja najvišeg principa Zakona postojanja po kojem su sve materijalne forme u Univerzumu kreirane. To je princip totalnog jedinstva svih subjekata koji neku materijalnu formu grade, zatim, princip mira, reda, uzajamnog pomaganja, ljubavi i iznad svega, pravedne podjele rada i rezultata rada. I ko zna i razumije ovaj princip, taj razumije i Zakon po kojem se sve meterijalne forme u Univerzumu grade i to znanje i razumijevanje mu je dovoljno da i sam postane Bog Kreator Čovječanstva.

Kada sam ja prvi put ugledao "svjetlosno biće" ispred sebe i upitao ga: "kosi ti", dobio sam odgovor: "jasam Bog". Kasnije sam razumio da je to "svjetlosno biće" Bog koji želi da kreira Čovječanstvo, isto kao onaj zametak DNK u jajetu koke koji želi da kreira koku. I da On sada želi da na mene prenese znanje Zakona postojanja i znanje onog najvišeg principa Zakona postojanja po kojem se sve u Univezumu kreira i dovodi u stanje harmonije i reda. Da bih ja kasnije to isto znanje prenosio na druge ljude i tako od njih dalje stvarao kopije Boga Kreatora Čovječanstva. Koji će dalje da prenose to znanje na druge ljude, koji će i sami tako da postaju Bogovi, sve dok na kraju svi ljudi ne postanu Bogovi, da bi po Zakonu postojanja mogli da kreiraju Čovječanstvo.

Mnogi prate ovu temu, ali se ne izjašnjavaju da su razumjeli Zakon postojanja i da pristaju da kreiraju Čovječanstvo i postanu Bogovi Kreatori. Ako ih ima, moja sugestija je da se obilježe simbolom Zakona postojanja da može da se vidi da takvih ima. Naravno, na Dozera i Tempa ne računam. Oni su se odavno izjasnili da su protiv Zakona postojanja, njegovog simbola, a time ujedno i protiv Čovječanstva. Oni su, zasigurno, pristalice Boga Rušitelja, kojih među ljudima na Zemlji mnogo ima, koji uvijek iznova na Zemlji smišljau i stvaraju neki novi haos i zlo.
-Chesterfield- wrote: 03/03/2021 12:44Daj malo više informacija o njima. Koliko dugo žive, čime se hrane, kako izgledaju, razmnožavaju li se..?
Jedino Svijest postoji i to vječno i sve je od nje kreirano i takođe sve postoji vječno. Ovo je link "svjetlosnog bića", jednog od Bogova kreatora Čovječanstva, onakvog kakvog sam ja vidio i upoznao. I osim ovakvih "svjetlosnih bića", ne postoji nikakkav drugačiji Bog Kreator kojeg bi čovjek mogao da vidi, upozna i čuje. Mojsije, Isus, Buda, Muhamed itd, nisu ni vidjeli, ni upoznali nikvog drugačijeg Boga, do ovakvog kakav može da se vidi na ovom snimku. I nikakve druge poruke ni učenja se od takvog Boga ne mogu primiti do o tome šta ljudi treba da znaju i kakvi treba da budu da bi kreirali Čovječanstvo. Zakon postojanja koji ja od Boga prenosim je vrhunac takvog znanja, jer je dat kao NAUKA O SVIJESTI. Koja do danas nije mogla ljudima da se dadne kao NAUKA, sve dok prirodne i druge nauke nisu dospjele do stupnja razvoja na kojem su danas, koje danas raspolažu dokazima potrebnim da Zakon postojanja svako može i da provjeri i razumije. Bez potrebe da išta, kao do sada, samo vjeruje.

User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#1528 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by -Chesterfield- »

Ljubo2 wrote: 04/03/2021 18:31
-Chesterfield- wrote: 03/03/2021 12:44Jesi li siguran da ta svjetlosna bića sve znaju?
Najviše znanje je znanje Zakona postojanja. Svjetlosna bića su bogovi kreatori. Ni ona više od toga ne znaju. Ona su mi i objasnila Zakon postojanja, pa ga sad i ja znam. Pa sam sada i ja Bog.

Tako to ide. Na primjer, u jajetu koke samo onaj zametak zna kako koka izgleda i način na koji ona može da se kreira i unutar jajeta on je Bog kreator koke. A kada on počne od bjelanjka i žumanjka da pravi kopije samoga sebe, tada i svaka ta kopija postaje njemu ravna, tj. postaje Bog Kreator koke i tada je lako kreirati koku jer svaka kopija zna i sposobna je da kreira koku.

Ni jednu materijalnu formu u Univerzumu nije moguće kreirazi bez znanja i razumijevanja Zakona postojanja. Čovječanstvo kao cjelina je takođe predodređeno da se razvije i postane biće, kao kokin ili ljudski organizam. Ni Čovječanstvo nije moguće kreirati bez znanja Zakona postojanja. Odnosno, bez znanja najvišeg principa Zakona postojanja po kojem su sve materijalne forme u Univerzumu kreirane. To je princip totalnog jedinstva svih subjekata koji neku materijalnu formu grade, zatim, princip mira, reda, uzajamnog pomaganja, ljubavi i iznad svega, pravedne podjele rada i rezultata rada. I ko zna i razumije ovaj princip, taj razumije i Zakon po kojem se sve meterijalne forme u Univerzumu grade i to znanje i razumijevanje mu je dovoljno da i sam postane Bog Kreator Čovječanstva.

Kada sam ja prvi put ugledao "svjetlosno biće" ispred sebe i upitao ga: "kosi ti", dobio sam odgovor: "jasam Bog". Kasnije sam razumio da je to "svjetlosno biće" Bog koji želi da kreira Čovječanstvo, isto kao onaj zametak DNK u jajetu koke koji želi da kreira koku. I da On sada želi da na mene prenese znanje Zakona postojanja i znanje onog najvišeg principa Zakona postojanja po kojem se sve u Univezumu kreira i dovodi u stanje harmonije i reda. Da bih ja kasnije to isto znanje prenosio na druge ljude i tako od njih dalje stvarao kopije Boga Kreatora Čovječanstva. Koji će dalje da prenose to znanje na druge ljude, koji će i sami tako da postaju Bogovi, sve dok na kraju svi ljudi ne postanu Bogovi, da bi po Zakonu postojanja mogli da kreiraju Čovječanstvo.

Mnogi prate ovu temu, ali se ne izjašnjavaju da su razumjeli Zakon postojanja i da pristaju da kreiraju Čovječanstvo i postanu Bogovi Kreatori. Ako ih ima, moja sugestija je da se obilježe simbolom Zakona postojanja da može da se vidi da takvih ima. Naravno, na Dozera i Tempa ne računam. Oni su se odavno izjasnili da su protiv Zakona postojanja, njegovog simbola, a time ujedno i protiv Čovječanstva. Oni su, zasigurno, pristalice Boga Rušitelja, kojih među ljudima na Zemlji mnogo ima, koji uvijek iznova na Zemlji smišljau i stvaraju neki novi haos i zlo.
-Chesterfield- wrote: 03/03/2021 12:44Daj malo više informacija o njima. Koliko dugo žive, čime se hrane, kako izgledaju, razmnožavaju li se..?
Jedino Svijest postoji i to vječno i sve je od nje kreirano i takođe sve postoji vječno. Ovo je link "svjetlosnog bića", jednog od Bogova kreatora Čovječanstva, onakvog kakvog sam ja vidio i upoznao. I osim ovakvih "svjetlosnih bića", ne postoji nikakkav drugačiji Bog Kreator kojeg bi čovjek mogao da vidi, upozna i čuje. Mojsije, Isus, Buda, Muhamed itd, nisu ni vidjeli, ni upoznali nikvog drugačijeg Boga, do ovakvog kakav može da se vidi na ovom snimku. I nikakve druge poruke ni učenja se od takvog Boga ne mogu primiti do o tome šta ljudi treba da znaju i kakvi treba da budu da bi kreirali Čovječanstvo. Zakon postojanja koji ja od Boga prenosim je vrhunac takvog znanja, jer je dat kao NAUKA O SVIJESTI. Koja do danas nije mogla ljudima da se dadne kao NAUKA, sve dok prirodne i druge nauke nisu dospjele do stupnja razvoja na kojem su danas, koje danas raspolažu dokazima potrebnim da Zakon postojanja svako može i da provjeri i razumije. Bez potrebe da išta, kao do sada, samo vjeruje.

[media]https://www.youtube.com/watch?v=q9pyNALKGL0[/media]
Znači ti si mnogobožac.

I nisi mi odgovorio na pitanje..?
Šta jedu? Da li se razmnožavaju? Koji im je hobi, osim što se sa tobom zezaju.

I nemoj odustati od Dozera. Na Tempa zaboravi.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1529 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 03/03/2021 18:48@Ljubo, da li ti znas da je dokazano da je mozak jedini koji je sam sebi dao naziv/ime?
Onaj ko nije u stanju samoga sebe da kreira, taj nije u stanju samome sebi, ni ime da dadne. Samo JEDAN postoji koji je u stanju sve da kriira i svemu ime da nadjene. To je ONAJ ko raspolaže sa 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. To je onaj koji nije kreiran, koji uz pmoć svojih 7 sposobnosti postoji vječno kao svoj i uzrok i posljedica. To je onaj koji sebe uvijek zove imeno "JA". To mozak, nije.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1530 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 04/03/2021 18:54 naprezanja
ti se bas naprezes
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1531 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

saibaba wrote: 04/03/2021 14:49Sta se ba zna ? Da je celija svjesna ? Otkad se to zna ? Ja to prvi put cujem da je nekom palo napamet a ti baziras svoju teoriju na tome..
I biolozi i medicinari znaju da je ćelija živo biće. A time ujedno i da je svjesno biće jer niko ne može biti živ, a ne biti svjestan. Jer ni životnosti, ni svjesnosti ne može da bude bez 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji sa kjima i svaka ćelija raspolaže. To da je ćelija živo, a time ujedno i svjesno biće, je dio opšteg znanja i tebi niko nije kriv što ti nisi sasvim savladao gradivo iz srednje škole iz predmeta biologije i genetike, pa sada to ne znaš.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1532 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 04/03/2021 19:04ti se bas naprezes
Koliko puta sam ti do sada objasnio da bez NAPREZANJA, tj. bez ENERGIJE ništa nije moguće, pa ni objasniti Zakon postojanja, kao ni srati po njemu.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1533 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 04/03/2021 20:20
Tempo wrote: 04/03/2021 19:04ti se bas naprezes
Koliko puta sam ti do sada objasnio da bez NAPREZANJA, tj. bez ENERGIJE ništa nije moguće, pa ni objasniti Zakon postojanja, kao ni srati po njemu.
Ja se nisam naprezao kad sam se iskenjo na tvoj znak.
belfy
Posts: 7647
Joined: 06/08/2007 09:00

#1534 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

Ljubo2 wrote: 04/03/2021 18:54
belfy wrote: 03/03/2021 18:48@Ljubo, da li ti znas da je dokazano da je mozak jedini koji je sam sebi dao naziv/ime?
Onaj ko nije u stanju samoga sebe da kreira, taj nije u stanju samome sebi, ni ime da dadne. Samo JEDAN postoji koji je u stanju sve da kriira i svemu ime da nadjene. To je ONAJ ko raspolaže sa 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. To je onaj koji nije kreiran, koji uz pmoć svojih 7 sposobnosti postoji vječno kao svoj i uzrok i posljedica. To je onaj koji sebe uvijek zove imeno "JA". To mozak, nije.
a znas li ko je mozgu dao ime/naziv?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1535 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 04/03/2021 21:32Ja se nisam naprezao kad sam se iskenjo na tvoj znak.
Jesi, naprezao si se, ali zato što puno kenjaš, postao si veliki kenjator, pa više i ne primjećuješ da se naprežeš jer ti je to postla navika. Isto kao kad neko uči da svira violinu, pa se u početku puno napreže i mući, a kad nauči i postane virtuoz, pa prestane da primjećuje da se napreže i muči. Tako si i ti postao njenjator-virtuoz.
Last edited by Ljubo2 on 05/03/2021 01:22, edited 1 time in total.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1536 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 04/03/2021 23:13a znas li ko je mozgu dao ime/naziv?
Znam! JA. Sve što se u Univerzumu dešava, radi onaj ko raspolaže sa 7 sposobnosti i to je uvijek "JA". JA je i napravilo mozak i dalo mu ime "mozak". Isto tako i khurac i sve ostalo. Uostalom, ni mozak, ni khurac nemaju značenje postojanja. I mozak i khurac su samo fizičke i psihičke radnje JASTVA, koje nestaju čim Jastvo prestane da ih vrši. Da li si nekad čuo ili možda upoznao to svemoguće i sveprožimajuće, JA? Da li možda vjeruješ u Boga i da li mu se moliš? Ako je odgovor potvrdan, tada prestani to da činiš i od sada počni da se moliš tom svemogućem "JA". Stari Egipčani su ga zvali imenom "RA." Kako ti sebe zoveš. I ti sebe zoveš imenom "JA". Eto, da ti nisam sve ovo objasnio, ne bi ni znao da si i ti BOG. Upravo zbog toga i postoji ona izreka: "Pomozi samome sebi i Bog će ti pomoći". Ili ona druga: "Use' i u svoje kljuse".

Nadam se da si knačno shvatio ko je i kreirao i ime dao i tvom mozgu i tvom khurcu?
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1537 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

RA je kod starih Egipcana bilo ime za boga Sunca, tj. Sunce. Nikakve veze to RA nema sa JA... :roll:
McGradySA
Posts: 790
Joined: 24/02/2021 11:25

#1538 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by McGradySA »

Kako jedno biće može biti sastavljeno od svjetla?I gdje si našao tu ideju o "Zakonu?"
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#1539 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by saibaba »

Ljubo2 wrote: 04/03/2021 20:15
saibaba wrote: 04/03/2021 14:49Sta se ba zna ? Da je celija svjesna ? Otkad se to zna ? Ja to prvi put cujem da je nekom palo napamet a ti baziras svoju teoriju na tome..
I biolozi i medicinari znaju da je ćelija živo biće. A time ujedno i da je svjesno biće jer niko ne može biti živ, a ne biti svjestan. Jer ni životnosti, ni svjesnosti ne može da bude bez 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji sa kjima i svaka ćelija raspolaže. To da je ćelija živo, a time ujedno i svjesno biće, je dio opšteg znanja i tebi niko nije kriv što ti nisi sasvim savladao gradivo iz srednje škole iz predmeta biologije i genetike, pa sada to ne znaš.
Molim te mozes li meni laiku za biologiju i genetiku citirati negdje iz udžbenika da piše da je čelija svjesno biće.
belfy
Posts: 7647
Joined: 06/08/2007 09:00

#1540 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

Ljubo2 wrote: 05/03/2021 01:20
belfy wrote: 04/03/2021 23:13a znas li ko je mozgu dao ime/naziv?
Znam! JA. Sve što se u Univerzumu dešava, radi onaj ko raspolaže sa 7 sposobnosti i to je uvijek "JA". JA je i napravilo mozak i dalo mu ime "mozak". Isto tako i khurac i sve ostalo. Uostalom, ni mozak, ni khurac nemaju značenje postojanja. I mozak i khurac su samo fizičke i psihičke radnje JASTVA, koje nestaju čim Jastvo prestane da ih vrši. Da li si nekad čuo ili možda upoznao to svemoguće i sveprožimajuće, JA? Da li možda vjeruješ u Boga i da li mu se moliš? Ako je odgovor potvrdan, tada prestani to da činiš i od sada počni da se moliš tom svemogućem "JA". Stari Egipčani su ga zvali imenom "RA." Kako ti sebe zoveš. I ti sebe zoveš imenom "JA". Eto, da ti nisam sve ovo objasnio, ne bi ni znao da si i ti BOG. Upravo zbog toga i postoji ona izreka: "Pomozi samome sebi i Bog će ti pomoći". Ili ona druga: "Use' i u svoje kljuse".

Nadam se da si knačno shvatio ko je i kreirao i ime dao i tvom mozgu i tvom khurcu?
ta teza bi stojala da si i ti sam sebi dao ime, a ne tvoj otac ili mati. ti ga sam nisi birao, niti mogao uticati na to, a mozak jeste...
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1541 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 05/03/2021 01:20 "JA"
ja je licna zamjenica. ako te ko uspita, da znas.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1542 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 05/03/2021 11:53RA je kod starih Egipcana bilo ime za boga Sunca, tj. Sunce. Nikakve veze to RA nema sa JA...
Tačno!

A kad se pitamo šta ili ko je Bog Sunca, odgoor je da je to Sunčeva aura u obliku elektromagnetnog polja. Kao što i Zemlja ima svoju auru u obliku elektromagnetnog polja. Ili kao što i svaka biljka, životinja ili čovjek ima svoju auru u obliku elektromagnetnog polja. Naime, sva materijalna tijela u Univerzumu imaju svoje aure u obliku elektromagnetnih polja. I Univezum ima svoju auru. Uloga ovih aura jeste da informetički povezuju materiju koja gradi sve materijalne oblike i tako omogućuje da se svi ovi materijalni oblici ne raspadnu, odnosno, da mogu da postoje kao cjeline.

I upravo sve eve aure su BOGOVUI svih ovih materijalnih tijela, jer ni jedno materijalno tijelo ne bi moglo bez njih da postoji. PO ovoj logici i ljudski organizma ima svog Boga. To je ljudska aura u obliku elektromagnetnog polja, Ona je ta koja omogućuje ljudskom organizmu da postoji. Ona je SVIJEST ljudskog organizma koja sebe zove imenom "JA".

A pošto svako materijalno tijelo u Univerzumu imaa svoju auru, to znači da i svako materijalno tijelo ima svoga Boga, tj. svoje JA. Pa tako i Sunce ima svoju auru, tj. svoga Boga koji sebe zove imenom JA, a koga su stari Egipćani zvali imenom "RA".

I tvoje tijelo, Dozeru, ima svog Boga koji sebe zove imenom JA, koje ima i svoje drugo ime koje glasi "DOZER". I kad Dozerovo tijelo ostari, i postane neupotrebljivo, Bog Dozer će da se odvoji od njega i nastavi i dalje da živi bez tijela, a tijelo će da se raspadne.

Dakle, stari ljudi koji su živjeli prije više hiljada godina bili su u pravu što su bili MNOGOBOŠCI.

Vidiš, na primjer, aura planete Zemlje u vidu elektromagnetnog polja, kako je moćna, bez koje bi se Zemlja raspala. Bez nje ni Čovječanstvo ne bi moglo da dođe na ovaj stupanj razvoja na kojem se danas nalazi. Ona noću osvjetljava sve gradove svijeta. Ona pokreće sve tehnologije za materijalnu proizvodnju. Bez nje naši informatički sistemi, radio, televizija, mobilni telefoni itd, ne bi bili mogući. Dakle, aura planete Zemlje je po svojoj moći u pravom smislu Bog, jer omogućuje postojanje i Zemlje i razvoj Čovječastva na njoj.

Uz napomenu da i organska priroda na Zemlji na čelu sa čovjekom ima svoju auru, tj. svog Boga, ali ona se još uvjek nije sjedinila sa organskom prirodom, zato što su ljudi još uvijek blesavi jer još uvijek žive po principu pdjele, konkurencije, mržnje borbe, nepravde, haosa i zla. I ta naša aura, tj, naš Bog, ima svoje ime. Po staroegipatskoj religiji, to je Bog Horus. Po Vedama, to ke Krišna. Po hriščanstvu, to ke Hrist. Ovo se ne odnosi na Isusa Hrista. Isus hrist je bio samo IZASLANIK, tog našeg Boga, isto kao i Mojsije Buda ili Muhamed, koji su učili ljude kakvi treba da budu da bi taj naš Bog mogao da se sjedini sa nama. I kad se to desi - ako se desi - tj. ako se ljudi opamete i počnu da žive po Božijem principu jedinstva, mira, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravednosti, život ljudi i cijele organske prirode na Zemlji će darstično da se promijeni nabolje. Onda će taj naš Bog da brine o svim ljudima svijeta i svim bićima organske prirode, isto kao što ljudska aura ili duša brine o svim organima i ćelijama ljudskog tijela.

Napominjem da sam ovaj post napisao sa razlogom da objasnim šta riječ i pojam "MNOGOBOŠTVO" podrazumijeva i da objasnim zašto su starije civilizacije na Zemlji bile MNOGOBOŽAČKE, koje su znale o čemu je riječ.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1543 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

McGradySA wrote: 05/03/2021 12:17Kako jedno biće može biti sastavljeno od svjetla?I gdje si našao tu ideju o "Zakonu?"
Tesla kaže: Sve je energija, sve je elektricitet i sve je svjetlost". Ja sam tom Teslinom još dodao i rekao: "sve je Svijest". Šta to znači? To znači da je cijeli univerzum napravljen od Svijesti, koja u svim mogućim svojim materijalnim oblicima sebe zove imenom "JA", a koja se objektivno, tj. fizički uvijek manifestuje kao energija, svjetlost i elektricitet.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1544 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

saibaba wrote: 05/03/2021 13:23Molim te mozes li meni laiku za biologiju i genetiku citirati negdje iz udžbenika da piše da je čelija svjesno biće.
Ako zahtijevaš da mora u udžbeniku da stoji zapisano nešto da bi ti u to vjerovao, isto je kao da zahtijevaš da u Bibliji ili Kuranu mora nešto da bude zapisano da bi u to vjerovao. Hoću da kažem to, da je i cijela ljudska nauka još uvijek samo religija, jer ni nauka, isto kao i bilo koja religija, još uvijek nije uspjela da objasni apsolutno, ništa. Niti fizičari znaju šta je materija, niti biolozi šta je život, niti psiholozi šta je Svijest, niti filozofi šta je Bitak, niti vjernici širom svijeta znaju šta je Bog. I tek ja sada, objašnjavajući Svijest uz pomoć njenih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, istovremeno objašnjavam sve to - i materiju i život i bitak i boga - jer Svijest je JEDINA kja postoji i ona je sve to - i materija i život i bitak i Apsolut, Boog.

Po ovom mom objašnjenju, koje je neoborivo, jer ono ima svoj temelj i u nauci i logici, sve što postoji je živo i svjesno. Zato jer sve što postoji je napravljeno od Svijesti, a to znači da sve što postoji, isto kao i Svijest, raspolaže sa 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja.

Što, naravno, važi i za sve ćelije koje se nalaze u sastavu tijela biljaka, životinja i ljudi. Da nije tako, one nikada ne bi uspjele da putem samoorganizovanja od sebe samih, naprave tijela biljaka, životinnja i ljudi. Jer ipak, činjenica je i moramo se pomiriti s tim, da ljudski organizam, na primjer, nastaje iz samo jedne rasplodne ćelije, koja u sebi nosi informaciju (DNK) o građi cijelog ljudskog organizma, po kojoj, svojim razmnožavanjem za devet mjeseci u majčinoj utrobi sagradi zdrav i jak ljudski organizam. Po tom svom znanju, svjesnosti, pameti i moći, svaka ćelija u ljudskom organizmu je daleko svjsenija i pametnija od svakog čovjeka, jer svaka ćelija zna i može da napravi čovjeka kao biće, a niti i jedan čovjek na svijetu još uvijek ne zna da napravi Čovječanstvo kao biće.

Uz napmenu, kada govorim o čovjeku i čovječjem neznanju i gluposti, mislim na ljudke aure, tj, duše, kje obavijaju i prožimaju ljudsjka tijela, čija je sada dužnost da putem samoorganizovanja naprave Čovečanstvo kao biće i kao organizam. Isto kao što su prvobitno elementarne čestice putem samorganizovanja napravile atom kao biće i organizam, pa atomi, ćeliju kao biće i organizam, pa ćelije čovjeka kao biće i organizam, da bi sada ljudi na Zemlji uradili to isto - putam samoorganizovanja napravili Čovječanstvo kao živo biće i organizam. Takva su pravila evolucije života na Zemlji i sada smo u fazi razvoja Čovječanstva kao bića.

I to je sada zadatak ljudi da urade, ako uspiju da im iz dupeta dođe u glavu. Što im možda i ne treba zamjeriti, jer ljudske aure, tj duše, koje u ljudskim tijelima sebe zovu imenom "JA", su još uvijek mlade i nezrele. Inkarnirajući se u ljudska tijela one tek uče o životu i njegovim zakonima, uče o Dobru i Zlu, da bi jednog dana otkrile i naučile i to šta je život, kako on postoji i šta je smisao i svrha postojanja i života i ljudskog postojanja. Da bi onda i ljudi kad to nauče i shvate uradili to što treba da urade i tako i oni ispune svoj zagatak, svoj cilj i svrhu zbog koje se rađaju, a to je samo jedno, da i oni putem samoorganizovanja, po Božijem principu jedinstva, mira reda, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravednosti, naprave Čovječanstvo kao jedinstveno, živ i svjesno biće. Ne zbog Čovječanstva, nego zbog sebe samih, jer dok god to ne urade, stradaće, ginuće i živjeće u patnji, siromaštvu i zlu.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1545 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 05/03/2021 17:01ta teza bi stojala da si i ti sam sebi dao ime, a ne tvoj otac ili mati. ti ga sam nisi birao, niti mogao uticati na to, a mozak jeste...
Hebo te i tebe i Dozera mozak, šta ste se uhvatili za mozak? Mozak je obična tuta, nokšir i njegova uloga u čvjekovom organizmu nije veća od uloge khurca. Ono što čovjek zaista jeste, što ima značenje čovjekove svijesti u tijelu čovjeka, to je čovjekova DUŠA, AURA. Ona je ta koja sebe zove imenom "JA". Nju nije niko stvorio, pogotovo ne ljudski mozak. I ako je iko sposoban da išta stvori i tom stvorenom dadne ime, onda je to ljudska duša, kojoj čula, tijelo, mozak i khurac služe samo kao ALAT pomoću kojeg ona nešto stvara i tome što stvara imena daje. Kao što je ljudska duša tvog i mog oca, uz pomoć khurca napravila tebe i mene, pa nam onda i imana dala kad smo se rodili. Mozak u tome nije imao nikakvu drugu ulogu, već samo da ta imena zapamti.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1546 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 05/03/2021 18:39ja je licna zamjenica. ako te ko uspita, da znas.
Dobro, to znaš, JA je zamjenica za LIČNOST. Sjedi, dobio si peticu. A za domaći, razmisli i objasni nam ŠTA JE LIČNOST?
belfy
Posts: 7647
Joined: 06/08/2007 09:00

#1547 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

Ljubo2 wrote: 05/03/2021 20:16
belfy wrote: 05/03/2021 17:01ta teza bi stojala da si i ti sam sebi dao ime, a ne tvoj otac ili mati. ti ga sam nisi birao, niti mogao uticati na to, a mozak jeste...
Hebo te i tebe i Dozera mozak, šta ste se uhvatili za mozak? Mozak je obična tuta, nokšir i njegova uloga u čvjekovom organizmu nije veća od uloge khurca. Ono što čovjek zaista jeste, što ima značenje čovjekove svijesti u tijelu čovjeka, to je čovjekova DUŠA, AURA. Ona je ta koja sebe zove imenom "JA". Nju nije niko stvorio, pogotovo ne ljudski mozak. I ako je iko sposoban da išta stvori i tom stvorenom dadne ime, onda je to ljudska duša, kojoj čula, tijelo, mozak i khurac služe samo kao ALAT pomoću kojeg ona nešto stvara i tome što stvara imena daje. Kao što je ljudska duša tvog i mog oca, uz pomoć khurca napravila tebe i mene, pa nam onda i imana dala kad smo se rodili. Mozak u tome nije imao nikakvu drugu ulogu, već samo da ta imena zapamti.
dobro, znaci, mozak je neko stvorio, a dusu nije niko stvorio. iz cega je lako zakljuciti da mozak postoji, a dusa ne postoji jer nije ni stvorena... ko je onda dao naziv nestvorenoj stvari kao dusa?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1548 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 05/03/2021 20:23
Tempo wrote: 05/03/2021 18:39ja je licna zamjenica. ako te ko uspita, da znas.
Dobro, to znaš, JA je zamjenica za LIČNOST. Sjedi, dobio si peticu. A za domaći, razmisli i objasni nam ŠTA JE LIČNOST?
Nije zamjenica za licnost, nego licna zamjenica.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1549 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 05/03/2021 21:16dobro, znaci, mozak je neko stvorio, a dusu nije niko stvorio. iz cega je lako zakljuciti da mozak postoji, a dusa ne postoji jer nije ni stvorena... ko je onda dao naziv nestvorenoj stvari kao dusa?
Loš si logičar. Logika o postojanju mozga i duše je upravo suprotna tvojoj i glasi. Duša, zato što je niko nije stvorio, POSTOJI. A mozak, zato što je stvoren, NE POSTOJI.

Objašnjenje:
Duša koju niko nije stvorio, a postoji, znači da je logično da postoji sama po sebi, kao svoj i uzrok i posljedica, od uvijek i zauvijek. Zato jer njeno postojanje nije uslovljeno postojanjem nikakvog izvanjskog stvoritelja. već je ona sam svoj stvoritelj i njeno postojanje je uslovljeno njom samom, njenom sposobnošču da postoji sama po sebi, a da je niko ne stvori. A kako u tome uspijeva, to sam x puta objasnio. Uspijeva uz pomoć svojih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. Tako što vječito i naizmijenično kao psihička pojava i proces, uzrokuje sebe kao fizičku pojavu i proces. Da bi zatim kao fizička pojava i proces uzrokovala sebe kao psihičku pojavu i proces. Ova naizmjenična psihofizička uslovljenost je uzrok njenog vječitog pretakanja kroz njena TRI prirodna oblika i stanja. I ova ISTINA o postojanju Duše, je istovremeno i iatina o postojanju i Svijesti, kao i svemogućeg Boga, jer Duša je istpvremeno i Svijest i Bog.

A što se mozga tiče, pošto ne može postojati ako ga Stvoritelj ne stvori, za njega se ne može tvrditi ni da postoji, zato jer mozak ne može biti stvoren iz NIŠTA, več samo iz NEŠTO.A pošto osim Stvoritelja ničega drugog nema od čega bi Stvoritelj mogao da napravi mozak, to Stvoritelj nema od čega drugog da napravi mozak do od samoga sebe. I to isključivo svojim naprezanjem kretanjem i radom. I ne samo mozak, već i cijeli materijalni Univerzum i sve ono iz čega se Univerzum sastoji. Pa se zbog toga i ne može tvrditi da mozak ili Univerzum POSTOJE, već da i dalje postoji samo STVORITELJ koji ih svojim naprezanjam, kretanjem i radom tvori. I da oni nestaju kao da ih nikad nje ni bilo, čim Stvoritelj prestane da se napreže, kreće i radi, dok ON, Stvoritelja nastavlja i dalje da POSTOJI, kao što je postojao i prije nego se napregnuo i pokrenuuo i svojim kretanjm i radom , od sebe samoga, stvorio mozak i univerzum.

Onaj ko ovo uspije na pravi način da razumije, taj če uspjeti da razumije i to koliko je apsurdno tvrditi da mozak stvara Dušu, tj. Svijest, da on daje imena svemu što stvara i da bez mozga ne može biti ničega. Zato što mozak NE POSTOJI. Postoji samo Svijest koja ga uz pomoć svojih 7 sposobnosti od sebe same gradi.

Prema tome uvijek i samo postoji Svijest i njenih 7 sposobnosti i ništa drugo. Univerzum i sve ono iz čega se Univerzum sastoji, samo su fizičke radnje naprezanja i kretanja Svijesti.

I nema dalje. To je ISTINA O POSTOJANJU i materije i života i Svijesti i Univerzuma i Boga. Jednim potezom, ispravnom logikom riješena tajna o postojanju sveukupne starnosti, koju do danas niti i jedan naučnik, filozof, ni teolog nije uspio da riješi. Ne bih ni ja da mi u tome nije pomogao neko "viši" od mene i svih vas koji ovo čitate, koji sve ovo razumije i zna. Vi ste još i dobri, čak i Tempo. Meni je trebalo 15 godina učenja da sve ovu detaljno shvatim. Što znači da sam ja bio i gluplji od vas. Možda vama neće trebati 15 godina da ovo shvatite. A ne bi ni valjalo da vam toliko bude trebalo, jer ako svijet nastavi sa svojim glupostima kao do sada, za 15 godina svijeta više neće ni biti. Koronom, raznim hemikalijama, nuklearnim bombama ili nekim drugim samoubilačkim smećem kojim ćemo u svom neznanju da se zaprašimo, samouništićemo se svi.
Last edited by Ljubo2 on 06/03/2021 01:54, edited 3 times in total.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1550 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 06/03/2021 00:02Nije zamjenica za licnost, nego licna zamjenica.
Svejedno, kad uzmeš ghovno u šaku, isto smrdi sa koje god strane ga pomirišiš.
Post Reply