Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post Reply
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#1101 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Evenine »

Prpa.ba wrote: 25/02/2021 22:45 Da prenesem sa druge teme:

Image

Zapadni partneri doslovno uputili cestitku prvom svepravoslavnom opstinskom vijecu Srebrenice.

A kolege neka i dalje mastaju o velikoj sahovskoj igri kojom ce nam neko kao pomoci.

Samo u se u svoje kljuse. Kad mi budemo imali koherentan plan, stav i budemo radili na tome svuda gdje smo zastupljeni, tek onda ce nam i neko drugi moci pripomoci.
Mobilizacija svih politickih snaga + stranci da se uzme jedna opstina. Ne kontam ovaj plan. Je li ovi bojkoti ikad uspiju...

Mogli su kao Albanci svim glasacima iz dijaspore platiti avionske karte da dodju i glasaju u Srebrenici.
Kad mi budemo imali koherentan plan, stav i budemo radili na tome svuda gdje smo zastupljeni, tek onda ce nam i neko drugi moci pripomoci.
Sta bi tacno taj stav i plan bio?
flare
Posts: 32
Joined: 14/10/2020 19:45

#1103 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by flare »

Prpa.ba wrote: 25/02/2021 22:45 Da prenesem sa druge teme:

Image

Zapadni partneri doslovno uputili cestitku prvom svepravoslavnom opstinskom vijecu Srebrenice.

A kolege neka i dalje mastaju o velikoj sahovskoj igri kojom ce nam neko kao pomoci.

Samo u se u svoje kljuse. Kad mi budemo imali koherentan plan, stav i budemo radili na tome svuda gdje smo zastupljeni, tek onda ce nam i neko drugi moci pripomoci.
CIK ne moze verifikovati rezultate izbora u Srebrenici.
Preko 800 glasova plus oni iz Australije su "pobrisani".
User avatar
Truba
Posts: 81190
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1104 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Truba »

Taman sinoc pomislim cini mi se nece nikog bombardirati zajebao sam se

Bombardirao u siriji
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1105 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by pici »




:thumbup: toooooo Joe samo ožeži ožeži... neg se ovi istocni susedi naoruzavaju i uvode vojne obaveze, bice vise mesa...
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#1106 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Sociolog »

Trumpu trebao Nobelovu nagradu za mir, nije pokrenuo ni jedan rat( doduse ubio je onog generala Sulejmanija).
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65587
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1107 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by _BataZiv_0809 »

Agresija na suverenu drzavu u prvom mjesecu mandata ✅
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#1108 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

Nije ni mjesec dana proslo te fine demokrate napale Bliski istok.
Na temi su ljudi svrsavali ( ne bih zapravo nazvao ljudima ) sto je Biden pobjedio "zlocastog" Trumpa. Neka vam je na dusu svaka zrtva od ovog fasistickog smeca. Sram vas bilo neljudi jedni.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#1109 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

Gdje sad onaj lik da opali jedan na temi :pisnuo:
Sram vas i stid bilo.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1110 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Challenger_ »

_BataZiv_0809 wrote: 26/02/2021 08:02 Agresija na suverenu drzavu u prvom mjesecu mandata ✅
Ma jok.

Hoće silom da produže sasvim potrošen ekonomski i politički model i da taj bolesni anahronizam nametnu svima, worldwide. Te da budu na vrhu naredni milenijum, pride. Nemaju opštečovječansku svijest kao Rusi 80-ih da shvate da je stvar nepovratno propala, te da se treba povući i reformisati.

Finansijska i cionistička oligarhija koja je ponovo uzurpirala sve kapacitete nesrećnih USA je autistična, ograničena, glupa, zla i gura svijet ka gigantskom konfliktu, koga ni pod razno ne mogu dobiti.


Ali, neke iluzije su konstanta.
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#1111 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jajara »

prije par godina - migranti su nasa braca, samo neka dolaze, pomagali su nam i u ratu protiv agresora bla bla blaaa
danas - naravno vidite i sami pravu sliku

sad malo u susjedstvo - Kolinda G.K. - zena, majka, kraljica balkana, neke tamo titule od majki srebrenice bla bla
nakon 3 godine mandata - kucka UZPovska itd itd

Zoran Milanovic vs KGK - tooo zoka poderi UZP plavusicu, eto vam hrvati napokon pravog predsjednika, komunjare bla bla
par mjeseci nakon preuzimanja mandata - zoki postaje veci ustasa od ante pavelica

trump vs biden - trump je zlocinac, idemo biden! to je prijatelj BiH, samo naprijed sjebat cemo srbe zajedno IDEMO JOEEE
mjesec dana nakon preuzimanja mandata - dobar je bio trump, pravit ce muslimani trumpa od blata itd itd. ajmo sacekat jos par mjeseci pa cemo ubacit jos par "epiteta" gospodinu prijatelju bosne i hercegovine


sve i jednu stavku sam prvi dan znao kako ce se stvari okrenuti i svim prijateljima potanko nacrtao. ne mogu vam docarati kako su me hrvati gledali dok sam im objasnjavao da ce migranti najvise na nos skociti upravo bosnjacima.
za milanovica mi rodjeni otac nije vjerovao da ce zauzet ovakav stav prema BH Hrvatima. A zamislite kako su reagirali ovi tutkumi za koje postoji samo HDZ kad sam im crtao neke stvari o zokiju. gledali bi me onim telecim pogledom, a u glavi onaj hrcak samo trci i okrece kolut misleci kako sam puko i da sam izdajica hrvata :lol:

a sto se tice ovog zadnjeg. trumpa i bidena. tu je vec svatko ko imalo koristi mozak i ko je upucen u politiku barem 5% znao kakvo ce sranje pravit biden i cemu je okrenut taj covjek za razliku od trumpa. i oni malo manje pametni su zakljucili da trump nije los bas zbog toga sto su se sve poznate licnosti ujedinile protiv njega. jer nema teorije da covjek koji ne pase americkim glumcima i opcenito poznatim licnostima u americi ne valja. vecina ljudi ipak vidi tko su i sto su, kakav zivot vode, "kojem bogu se mole" ti tajkuni i americki ali i svjetski
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#1112 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by saint_mirad »

Tek mesec dana mandata, a ratna mašinerija opet stavljena u pogon. To su Demokrate kakve znamo i na kakve smo navikli.

Iranci trebaju biti ponosni što im život oduzimaju bombe iz aviona na kojima su nalepnice BLM i boje duge. :mrgreen:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#1113 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by AleksoMKD »

Image

:D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#1114 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Tesla Edison »

spinel_ wrote: 26/02/2021 08:25 Nije ni mjesec dana proslo te fine demokrate napale Bliski istok.
Na temi su ljudi svrsavali ( ne bih zapravo nazvao ljudima ) sto je Biden pobjedio "zlocastog" Trumpa. Neka vam je na dusu svaka zrtva od ovog fasistickog smeca. Sram vas bilo neljudi jedni.
A Bliski istok je?

Da nije uzor u demokratiji, ljudskim pravima, slobodi?

Boli me briga za Bliski Istok, što se mene tiče neka ga sravne sa zemljom, zaboli me.

Mene interesuje samo moja država i prijatelji mojoj državi, a SAD i demokrate to sigurno jesu.

Haj sad zdra'o :run:
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#1115 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Maxxtro »

Black swan wrote: 26/02/2021 07:22 Taman sinoc pomislim cini mi se nece nikog bombardirati zajebao sam se

Bombardirao u siriji
_BataZiv_0809 wrote: 26/02/2021 08:02 Agresija na suverenu drzavu u prvom mjesecu mandata ✅
spinel_ wrote: 26/02/2021 08:25 Nije ni mjesec dana proslo te fine demokrate napale Bliski istok.
Na temi su ljudi svrsavali ( ne bih zapravo nazvao ljudima ) sto je Biden pobjedio "zlocastog" Trumpa. Neka vam je na dusu svaka zrtva od ovog fasistickog smeca. Sram vas bilo neljudi jedni.
saint_mirad wrote: 26/02/2021 09:13 Tek mesec dana mandata, a ratna mašinerija opet stavljena u pogon. To su Demokrate kakve znamo i na kakve smo navikli.

Iranci trebaju biti ponosni što im život oduzimaju bombe iz aviona na kojima su nalepnice BLM i boje duge. :mrgreen:
Za razliku od Trumpa, koji NIKAD NIJE naredio bombardovanje Sirije, zar ne?
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1116 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by pici »

Klinton pa Joe... :thumbup: :bih:
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#1117 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Lao Ce »

Meni nije jasno kako ljudi mogu vjerovati u bajke da promjena predsjednika ili pobjeda ove ili one stranke može značiti i označavati neko dobro. There is no good guys. Nastavlja se politika ratovanja i glumljenja svjetskog policajca i mješanja i zadiranja u politike mnogih zemalja itd. Posebice kada neki još sanjaju da je Biden prijatelj BIH zato što nas voli itd..i da će pomoći. Sve sanjalice.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#1118 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Prpa.ba »

Evenine wrote: 25/02/2021 23:16 Sta bi tacno taj stav i plan bio?
Zavisi sta zelimo od Bosne i Hercegovine. Neki crtaju ekonomske regije pa bi da zivimo u mijesanim teritorijalnim jedinicama sa amnestiranim bastinicima tekovina zlocina i genocida, neki zele samo NATO, neki zele i NATO i EU, neki bi da se okrenemo Turskoj, neki bi se radije okrenuli ekonomiji koliko god nam to mogucnosti dozvoljavaju, neki bi radili na povratku u manji entitet u 2021. godini..

Sluzbena politika Bosnjaka samo papagajski ponavlja "NATO, EU, pravna drzava i ekonomski prosperitet", nista od navedenog se i ne pokusava implementirati, sto ce reci da to niko sebi nije ni zacrtao kao cilj.

Moj stav je recimo da NATO i EU integracije necemo dozivjeti zbog institucionalnih blokada politickih predstavnika dijela pravoslavnog i katolickog stanovnistva, i shodno tome za fizicku sigurnost Bosnjaci mogu racunati samo na sebe. To stavlja u prvi plan namjensku industriju i jacanje kapaciteta nasih kantonalnih MUP-ova, kako kadrovskih tako i opreme.

Jacanje sistema upravljanjem projekata, kako bismo mogli kandidovati individualne projekte prema EU kao zemlja u permanentnom pred-kandidatskom statusu. Uzgoj zdrave hrane, sredjivanje turistickih lokaliteta, selektivno prikupljanje otpada, bazicna infrastruktura. Naravno, te projekte i realizovati i koristiti EU fondove kao mali amortizer za ekonomske stete nanesene paralizom drzavnog i federalnog nivoa.

Itd itd. Kad sebi stavis strateske ciljeve, ove operativne stvari se same pocnu raspetljavati. Dok se luta sa strategijom, tu se i masta o prezidentu Bajdenu koji ce magicno rijesiti nase probleme. :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81190
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1119 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Truba »

Dajte ba ljudi
Manite se suplje
Ovaj covjek je u medijima prezentiran ko svetac
A trump ko djavo

To je botom lajn

Ako su isti cemu blacenje trumpa
Ako su razliciti zasto bombardiranje
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#1120 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

Black swan wrote: 26/02/2021 10:36 Dajte ba ljudi
Manite se suplje
Ovaj covjek je u medijima prezentiran ko svetac
A trump ko djavo

To je botom lajn

Ako su isti cemu blacenje trumpa
Ako su razliciti zasto bombardiranje
Zato sto je Trump kurvar i budala koja preporucuje drugima varikinu
Dok je Biden normalan, nije kurvar i voli malu djecu i ne preporucuje drugima varikinu
User avatar
Truba
Posts: 81190
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1121 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Truba »

Wow kakve sarene laze
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#1122 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by JohnnyS »

spinel_ wrote: 26/02/2021 10:39
Black swan wrote: 26/02/2021 10:36 Dajte ba ljudi
Manite se suplje
Ovaj covjek je u medijima prezentiran ko svetac
A trump ko djavo

To je botom lajn

Ako su isti cemu blacenje trumpa
Ako su razliciti zasto bombardiranje
Zato sto je Trump kurvar i budala koja preporucuje drugima varikinu
Dok je Biden normalan, nije kurvar i voli malu djecu i ne preporucuje drugima varikinu

To i qanon kaže :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65587
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1123 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by _BataZiv_0809 »

Maxxtro wrote: 26/02/2021 09:45
Za razliku od Trumpa, koji NIKAD NIJE naredio bombardovanje Sirije, zar ne?
Znaci isti je kao Trump, ok hvala.
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#1124 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Maxxtro »

Black swan wrote: 26/02/2021 10:36 Dajte ba ljudi
Manite se suplje
Ovaj covjek je u medijima prezentiran ko svetac
A trump ko djavo

To je botom lajn

Ako su isti cemu blacenje trumpa
Ako su razliciti zasto bombardiranje
Ko prezentuje Bidena kao sveca? Jel ti slucajno palo na pamet da mozda americka politika u bliskom istoku NIJE ono sto je koristeno kao municija da se blati Trumpa? TO je botom lajn. KO je ovdje ikad na temi ili medijima koristio bliski istok da prezentuje trumpa kao djavola naspram Bidena ili bilo koga, osim kao odgovor na imbecilne opaske kako je Trump bolji jer eto nije bombardovao bliski istok, sto je naravno bezocna laz?

Ako je americka politika u bliskom istoku relativno konzistentna kroz demokratske i republikanske administracije uz manje varijacije, cemu uopste spominjanje ovakvih stvari? Trump je apsolutni sljam i promasaj od covjeka, naspram njega je svaki prosjecan covjek, ne samo BIden, svetac. A to nema veze sa sirijom.
_BataZiv_0809 wrote: 26/02/2021 10:56
Maxxtro wrote: 26/02/2021 09:45
Za razliku od Trumpa, koji NIKAD NIJE naredio bombardovanje Sirije, zar ne?
Znaci isti je kao Trump, ok hvala.

Ne bas, ima dug put do dna. Kad proba izvesti neki lagani puc, mozemo pricat.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1125 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by pici »



samo žegaj Joe... :thumbup: :bih:
Post Reply