SDA-All about

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66198
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#56151 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

Jao sta li ce na uhljebljavanje mlade Guzinke reci vjecno zabrinuti forumasi :hm:
User avatar
Truba
Posts: 81765
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#56152 Re: SDA-All about

Post by Truba »

Lijepo je raditi u vladi
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#56153 Re: SDA-All about

Post by Kikibombona »

_BataZiv_0809 wrote: 26/02/2021 00:09 Jao sta li ce na uhljebljavanje mlade Guzinke reci vjecno zabrinuti forumasi :hm:
Kako Guzinka, zar nisu Irma i Boska vise zasluzile? :(
izvrsni direktor
Posts: 9348
Joined: 20/12/2018 16:11

#56154 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

Ako postoji neki strah koji je izazvan zbog ove afere 'Respiratori' koju mi imamo u BiH, i ako postoji taj neki negativan psihološki odnos dobavljača kod nabavke vakcina – neka se angažiraju svi mogući kontrolni organi u ovoj državi
U prevodu, pa de hajd ako imate strah mozemo ukljucit kontrolu ovaj put, necemo opet zajebat narod
izvrsni direktor
Posts: 9348
Joined: 20/12/2018 16:11

#56155 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

Dalje se kaže da je tim lider iz Prefeasibility studije tražio od bh. strane izjašnjenje o dimenzijama i tipu očekivanih plovila, ali BiH nije dala nikakav odgovor osim izjašnjenja da BiH ne namjerava graditi luku u Neumu.

"Time je bh. strana praktično ostavila konsultantima odabranim od EU da odrede tj. potvrde dimenzije mosta koji ostavlja takav plovni put da je prevelik za bilo koju postojeću jadransku luku ili lugu regije“, odgovoreno je.
Ma hajde. Nisu radili svoj posao? Ma je li moguce??
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#56156 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

Black swan wrote: 26/02/2021 00:10 Lijepo je raditi u vladi
I tata bi sine :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#56157 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

izvrsni direktor wrote: 26/02/2021 11:25
Dalje se kaže da je tim lider iz Prefeasibility studije tražio od bh. strane izjašnjenje o dimenzijama i tipu očekivanih plovila, ali BiH nije dala nikakav odgovor osim izjašnjenja da BiH ne namjerava graditi luku u Neumu.

"Time je bh. strana praktično ostavila konsultantima odabranim od EU da odrede tj. potvrde dimenzije mosta koji ostavlja takav plovni put da je prevelik za bilo koju postojeću jadransku luku ili lugu regije“, odgovoreno je.
Ma hajde. Nisu radili svoj posao? Ma je li moguce??
Ja sam bas osupnut, inace masa njih na ovom forumu smatra da oni rade pravo dobar poso :mrgreen:.
Jos je nama i dobro ko nas sve vodi i zastupa :skoljka:.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#56158 Re: SDA-All about

Post by escobar__ »

Kikibombona wrote: 26/02/2021 00:01SDA seljaci nisu nikad izlazili iz drzave. Malo su iskoristili ratnu tragediju i sazaljenje svijeta. Svojom sposobnoscu nisu napravili APSOLUTNO NISTA na medjunarodnom planu.

I njima je neugodno da se pojave u elitnim krugovima. Prvo ne znaju strane jezike, drugo nemaju pojma ni o cemu, a trece osjecaju se neprijatno jer znaju da funkcioneri ozbiljnih drzava na njih gledaju sa posmijehom. I kada ih pozovu u Brisel sigurno im je muka sto moraju ici.

Od njihA apsolutno nikakvu inicijativu ne mozemo ocekivati. Nisu sposobni da vode drzavu. Rekoh, njihovo prirodno okruženje su seoska sijela na kojima mogu spletkariti, pricati o vjeri i sl. To je taj kalibar.

Osoba koja ne zna minimalno engleski jezik tecno govoriti nema sta traziti u politici. A mi takve skoro da nemamo na najvisem nivou. Sta bi jedan Bakir Izetbegović mogao raditi da preseli u Njemacku? Mozda u nekom magacinu ili slicno?

Najstrašnije od svega je sto bagra ne lobira za strane investicije, ne nudi benefite, subvencije za potencijalne ulagače. Apsolutno ih ne zanima. Kontakt da su tu krediti koje oni svakako nece vracati.
:thumbup:

Pretačno, odličan komentar.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#56159 Re: SDA-All about

Post by Kikibombona »

Jedini covjek koji je imao veze sa SDA a bio po politicar evropskog formata je Haris Silajdžić. U dosta stvari se ne slazem sa njim, ali drzavnicki gard, znanje i karizmu mu niko ne moze osporiti.

U prilog tome dovoljno govori misljenje Dzo Bajdena o njemu, kada su ga pitali da kaze ko je najveci politicar Balkana, navodeći pri tome Djukanovica, Tudjmana, Aliju itd. On je rekao: mozda sam subjektivan jer smo prijatelji ali najbolji je Haris Silajdžić.

Taj licni odnos je veoma vazan. O tome je jednom govorio Gerhard Sreder, kako su veliki drzavnici spremniji pomoci drzavama cije liderstvo uvazavaju.

A sta vodeci svjetski drzavnici misle o nasim predstavnicima, sami se zapitate. To su nepismeni ljudi koji ne govore nijedan svjetski jezik. I totalno nekompetentni, potkapacitirani u svakom pogledu. Toga su itekako svjesni i zato se drze Sarajeva, zone komfora u kojoj nesto znace, te jedino AKO MORAJU odrze susret sa medjunarodnim zvanicnicima. A bas nam sada treba prodorna diplomatija, koja ce visiti na zapadu, lobirati za ulazak u NATO i EU, za strane investicije bez kojih cemo nestati jer sami nista ne mozemo napraviti.

Nama hitno trebaju pismeni politicari evropskog formata koji imaju znanje i samopouzdanje, koji bi u ovoj situaciji zvali Borisa Dzonsona, sekretara Blinkena, Putina ili bilo koga ko moze pomoci da dodju vakcine. A vakcine su samo primjer, mnogo su vaznije strane investicije. Treba nam neko ko ce se najaviti u Bosh, Simens, Skodu, nuditi sve sto treba da dodju u BiH. To NIKAD nece uraditi SDA seoski kadrovi. A nama nece niko doci sam, za svakog investitora se bori veci broj drzava. Pa pogledajte Srbiju, tamo svako malo dodje neka njemacka kompanija, a kod nas ne dolazi niko decenijama. I jos se ponizimo pa uzmemo od Srbije vakcine, priznajući pri tome da smo nesposobni za svoje pare kupiti neki proizvod. Tuga i jad.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#56160 Re: SDA-All about

Post by Kikibombona »

Evo Baketa, iz sarajevske mahale kuka na strane. Tipicna pacenicka sadaka prica kao posljedica nerada i nesposobnosti.

Da bi te neko podrzao moras zasluziti, moras se izboriti... Niko nikome ne pomaze iz sazaljenja.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-odb ... /210226113
User avatar
sinuhe
Posts: 11484
Joined: 03/06/2011 11:33

#56161 Re: SDA-All about

Post by sinuhe »

E svasta, nevjerovatan lik. Neka mu neko kaze da ce od rata uskoro vec 30 godina.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#56162 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

Kikibombona wrote: 26/02/2021 16:18 Evo Baketa, iz sarajevske mahale kuka na strane. Tipicna pacenicka sadaka prica kao posljedica nerada i nesposobnosti.

Da bi te neko podrzao moras zasluziti, moras se izboriti... Niko nikome ne pomaze iz sazaljenja.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-odb ... /210226113
Kmeči Bake na pressu, a onda laganini na Poljine da se odmori od kmečanja i tko zna koje po redu prodaje Srebrenice.

Šuknuli su mu oni veleposlanici do balčaka jer nisu poslali poruku preživjelim žrtvama genocida kako Bake priča nego njemu osobno i njegovoj politici.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#56163 Re: SDA-All about

Post by Evenine »

Kikibombona wrote: 26/02/2021 16:18 Evo Baketa, iz sarajevske mahale kuka na strane. Tipicna pacenicka sadaka prica kao posljedica nerada i nesposobnosti.

Da bi te neko podrzao moras zasluziti, moras se izboriti... Niko nikome ne pomaze iz sazaljenja.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-odb ... /210226113
Ovo im je izgleda bas fula. I mlade nade SDA kritikuju ovo na soc. mrezama. Bas me zanima cija je ovo inicijavitva bila. 1/10

Medju ostalima je muk. Sad ce da krene blame game.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#56164 Re: SDA-All about

Post by Kikibombona »

A evo kako prosjecan pripadnik SDA vidi situaciju sa vakcinama.

Najgluplja vlast i ubjedljivo najgluplji narod u Evropi. Tacno smo za viceva.
Kao što sam već i pisao, glavni krivac ove katastrofe oko nabavke vakcina jeste Fahrina novinarka Semira Degirmendžić! Ona je po nalogu Fahrudin Radončića iskonstruisala lažnu “aferu respiratori”! Ko će se nakon onoga što je proživio premijer Novalić, nakon medijskog linča Fikreta Hodžića i Fahrudina Solaka, hapšenja i šikaniranja odvažiti da uđe u takav poduhvat spašavanja građana. Nezahvalan je to posao. Neka se odvaži Senad Hadžifejzović sada!

Zato prijatelji, žao mi je, ali smo i mi širili dezinformacije, čast izuzecima. Nedostatak samopoštovanja ćemo skupo platiti!
Novinari i afera respirator krivi jer u vladi niko ne zna niti smije raditi svoj posao. I znacajan procenat naseg naroda je ok sa ovakvim opravdanjima. Kurac je pametniji.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#56165 Re: SDA-All about

Post by escobar__ »

Ovo što je @Kikibombona napisao je vjerovatno jedan od najboljih upisa na temi, te opisa ovih bijednika koji zemlju vuku unazad i uništavaju nam živote.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#56166 Re: SDA-All about

Post by Nivelacija »

escobar__ wrote: 26/02/2021 22:42 Ovo što je @Kikibombona napisao je vjerovatno jedan od najboljih upisa na temi, te opisa ovih bijednika koji zemlju vuku unazad i uništavaju nam živote.
Apsolutno sve tacno sto je napisao ali identicno se moze primjeniti i na stranku koju on simpatise.

Sve dok narod ne prepozna i dok se ne pojavi alternativa kao grupa ili pojedinac nama je SDA trpiti.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#56167 Re: SDA-All about

Post by escobar__ »

Nivelacija wrote: 26/02/2021 22:47 Apsolutno sve tacno sto je napisao ali identicno se moze primjeniti i na stranku koju on simpatise.
Tačno. Ne znam koga on simpatiše ali meni nije ni važno jer lično sam mišljenja da mi nemamo političare evropskog nivoa o kojima on gore priča - uglavnom ista hrpa govana koja se šalta iz stranke u stranku i ideologije u ideologiju, a sve zarad vlastitih interesa.
User987
Posts: 309
Joined: 26/01/2021 02:05

#56168 Re: SDA-All about

Post by User987 »

Kikibombona wrote: 26/02/2021 20:05 A evo kako prosjecan pripadnik SDA vidi situaciju sa vakcinama.

Najgluplja vlast i ubjedljivo najgluplji narod u Evropi. Tacno smo za viceva.
Kao što sam već i pisao, glavni krivac ove katastrofe oko nabavke vakcina jeste Fahrina novinarka Semira Degirmendžić! Ona je po nalogu Fahrudin Radončića iskonstruisala lažnu “aferu respiratori”! Ko će se nakon onoga što je proživio premijer Novalić, nakon medijskog linča Fikreta Hodžića i Fahrudina Solaka, hapšenja i šikaniranja odvažiti da uđe u takav poduhvat spašavanja građana. Nezahvalan je to posao. Neka se odvaži Senad Hadžifejzović sada!

Zato prijatelji, žao mi je, ali smo i mi širili dezinformacije, čast izuzecima. Nedostatak samopoštovanja ćemo skupo platiti!
Novinari i afera respirator krivi jer u vladi niko ne zna niti smije raditi svoj posao. I znacajan procenat naseg naroda je ok sa ovakvim opravdanjima. Kurac je pametniji.
Naprosto je poražavajuća činjenica da uopšte ima onih koji vjeruju da je aferu “Respiratori” izmislila novinarka. Meni su takvi jednaki onima koji tvrde da Nil Armstrong nije bio na mjesecu. Afera “Respiratori” nije primjer planirane pljačke nego primjer nekompetentnosti i javašluka. Upravo je to primjer kako SDA vlada trideset godina. Sve što je bilo pametno i sposobno, protjerano je ili pobjeglo. Govoriti sada o novim ljudima je nemoguća misija. Jednostavno, nema ih. Ali, interesantno je kako smo došli do tog nivoa, kako smo mogli tako nisko pasti. Jedan od razloga je što smo bivšim državama bili “uspavani” između Srba i Hrvata, a sada smo ostali sami. Umjesto jačanja svijesti o važnosti ove države za naš opstanak i to prije svega jačanjem pravne i sekularne države na prostoru gdje smo većina, mi smo dozvolili primitivcima da se nametnu. Poslužili su se vjerom da održe i uvećaju biračku podršku. Umjesto zakona i pravne države oni su uspostavili minder, sijela, namještanja, korupciju, sređivanja. I to sve uz zaklinjanje u Allaha i kobajagi proklinjanje onih koji su protiv Islama i Bošnjaka, a to su po njima ateisti, komunjare, jugonostalgičari Itd. Ustvari, znate ko njima najviše smeta. Smetaju im ljudi odrasli u gradu, vaspitani, obrazovani, kulturni. To njima smeta. Sve ono što oni nisu. Puno ih je koji vjeru koriste da sakriju svoje ruralno porijeklo, neukost i primitivizam. Ništa nemam protiv vjere, ali mi se zgadilo to povezivanje vjere i vlasti.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#56169 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

To jesu ciklusi koji se ponavljaju, a koji su sročeni kroz narodnu izreku; "Došli divlji i otjerali pitome".
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#56170 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

User987 wrote: 26/02/2021 23:42
Kikibombona wrote: 26/02/2021 20:05 A evo kako prosjecan pripadnik SDA vidi situaciju sa vakcinama.

Najgluplja vlast i ubjedljivo najgluplji narod u Evropi. Tacno smo za viceva.
Kao što sam već i pisao, glavni krivac ove katastrofe oko nabavke vakcina jeste Fahrina novinarka Semira Degirmendžić! Ona je po nalogu Fahrudin Radončića iskonstruisala lažnu “aferu respiratori”! Ko će se nakon onoga što je proživio premijer Novalić, nakon medijskog linča Fikreta Hodžića i Fahrudina Solaka, hapšenja i šikaniranja odvažiti da uđe u takav poduhvat spašavanja građana. Nezahvalan je to posao. Neka se odvaži Senad Hadžifejzović sada!

Zato prijatelji, žao mi je, ali smo i mi širili dezinformacije, čast izuzecima. Nedostatak samopoštovanja ćemo skupo platiti!
Novinari i afera respirator krivi jer u vladi niko ne zna niti smije raditi svoj posao. I znacajan procenat naseg naroda je ok sa ovakvim opravdanjima. Kurac je pametniji.
Naprosto je poražavajuća činjenica da uopšte ima onih koji vjeruju da je aferu “Respiratori” izmislila novinarka. Meni su takvi jednaki onima koji tvrde da Nil Armstrong nije bio na mjesecu. Afera “Respiratori” nije primjer planirane pljačke nego primjer nekompetentnosti i javašluka. Upravo je to primjer kako SDA vlada trideset godina. Sve što je bilo pametno i sposobno, protjerano je ili pobjeglo. Govoriti sada o novim ljudima je nemoguća misija. Jednostavno, nema ih. Ali, interesantno je kako smo došli do tog nivoa, kako smo mogli tako nisko pasti. Jedan od razloga je što smo bivšim državama bili “uspavani” između Srba i Hrvata, a sada smo ostali sami. Umjesto jačanja svijesti o važnosti ove države za naš opstanak i to prije svega jačanjem pravne i sekularne države na prostoru gdje smo većina, mi smo dozvolili primitivcima da se nametnu. Poslužili su se vjerom da održe i uvećaju biračku podršku. Umjesto zakona i pravne države oni su uspostavili minder, sijela, namještanja, korupciju, sređivanja. I to sve uz zaklinjanje u Allaha i kobajagi proklinjanje onih koji su protiv Islama i Bošnjaka, a to su po njima ateisti, komunjare, jugonostalgičari Itd. Ustvari, znate ko njima najviše smeta. Smetaju im ljudi odrasli u gradu, vaspitani, obrazovani, kulturni. To njima smeta. Sve ono što oni nisu. Puno ih je koji vjeru koriste da sakriju svoje ruralno porijeklo, neukost i primitivizam. Ništa nemam protiv vjere, ali mi se zgadilo to povezivanje vjere i vlasti.
To su doslovno ti isti.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#56171 Re: SDA-All about

Post by aratet »

Turbulencije na političkoj sceni TK zadnjih dana.

Predsjednik SDA Sapna prešao u PDA, on je i vijećnik pa je tako PDA sastavila vlast,
U Banovićima došlo do pucanja koalicije SDA-SD. Trenutno stanje. PDA 12 vijećnika, SDA 11 vijećnika, SD 2 vijećnika.
Međutim, SDA najavljuje spektakularno pojačanje. Navodno, potencijalni novi vladar podzemlja.
DonieBrasco
Posts: 15516
Joined: 31/08/2016 16:09

#56172 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

SDA u narednom periodu treba svim silama zaustaviti da ne dadne izborni zakon i ustav po zelji Covica i Dodika.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#56173 Re: SDA-All about

Post by Kikibombona »

escobar__ wrote: 26/02/2021 22:49
Nivelacija wrote: 26/02/2021 22:47 Apsolutno sve tacno sto je napisao ali identicno se moze primjeniti i na stranku koju on simpatise.
Tačno. Ne znam koga on simpatiše ali meni nije ni važno jer lično sam mišljenja da mi nemamo političare evropskog nivoa o kojima on gore priča - uglavnom ista hrpa govana koja se šalta iz stranke u stranku i ideologije u ideologiju, a sve zarad vlastitih interesa.
U dijaspori imamo ogroman potencijal, hiljade visokoobrazovanih kadrova, dokazanih u firmama gdje ne prolaze stele. Kapital neprocjenjive vrijednosti. Hajmo uzeti kadrove koje su drugi, najbolji skolovali. Vecina tih ljudi je spremna doci jer bi vodjenje jakog ministarstva u evropskoj drzavi bila izvrsna preporuka za nastavak karijere. Moramo se osloboditi komunističkih idiotarija i prihvatiti nacela kapitalizma. Niko se ne bavi politikom jer voli narod ili drzavu, to su gluposti koje se serviraju budalama. Ljudi se bave politikom radi licnih ambicija, ovdje u BiH, u Njemackoj ili bilo gdje u svijetu. Vodjenje ministarstva finansija u BiH je velika stvar za biografiju.

Ima onaj decko iz Tuzle, Muhamed, sto govori 50 jezika, radi za veliku austrijsku korporaciju. Zasto njemu ili nekome slicnom ne bi ponudili da vodi ministarstvo? To su ljudi takvog profila da bez kompleksa mogu pokucati na bilo koja vrata i mnogo pomoci drzavi.

Imali smo ovdje Borisu Falatara, covjeka koji govori sve svjetske jezike, koji je radio za elitne svjetske ustanove i firme. Covjek takvog znanja da moze raditi bilo gdje i bilo sta. I opet je nama drazi sarajevski mahalas Zeljko Komsic koji za cetiri godine u parlamentu nijednom nije uzeo rijec.

Mi ako ovako nastavimo nezamislivo je da cemo postojati za 100 godina. Uz ovakav natelitet i masovna iseljavanja, ovog naroda nece biti. Vec smo sada uzasno mali i uzasno stari. Sada nas ima 2.5 miliona u BiH, a za 100 godina nas nece biti ni milion. Svi cemo moci stati u Sarajevo, samo ne znam kako cemo prezivjeti, ko ce finansirati tako star narod sa premalo radnosposobnih. BiH je veca od Holandije koja ima 17 miliona stanovnika, veca je od Belgije koja ima 12 miliona stanovnika, veca je od Svicarska koja ima 8 miliona stanovnika. Jebes drzavu, naciju, zastavu i sve ostale simbole ako nas nece biti...

Mislisljenja sam da je prvi korak koji moramo napraviti rusenje SDA kao najvece 'drzavotvorne' partije. Ko god dodje poslije njihA bice korak naprijed. Svi znamo, uvjerili smo se u proteklih 20 godina, ko je i sta je SDA, sta od njih mozemo ocekivati. Mnogo su nam zla nanijeli. Sjebali su nam mentalitet, totalno kriminalizovali drustvo, usadili korupciju kao nacin zivota, ubili svaku nadu da je normalan život moguc.

Istocni Nijemci i danas strasno zaostaju za zapadnim radi cetrdesetogodisnje komunističke vladavine. Ni nakon 30 godina se nisu oporavili, iako su dio jedinstvene i super napredne drzave. Iako su Nijemci. Toliko su ih komunisti ubili u mozak. E mozete misliti kako je na nas djelovalo sve ovo sto radi SDA i koliko ce nam trebati da se oporavimo.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#56174 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

Znaci ipak Dodik i izdajnik Dino su bili upravu za NATO. Komisija smo za saradnju i americka ambasada kaze dobro hocete tako, ko vas jebe

Povedi nas bakire, zajedno sa gazijom zahiragicem
mishic
Posts: 6294
Joined: 28/04/2011 16:29

#56175 Re: SDA-All about

Post by mishic »

DonieBrasco wrote: 27/02/2021 15:57 SDA u narednom periodu treba svim silama zaustaviti da ne dadne izborni zakon i ustav po zelji Covica i Dodika.
SDA ne treba više ništa. Upropasili si Bošnjake, Debelo urušili državu Bosnu i Hercegovinu. Potpuno srozali istorijski kredibilitet te stranke.

Bakir i Sebija nanijeli su nam više štete nego Čović i Dodik zajedno. Znam da je ovo ružno reći ali na žalost, ovo je istina.
Post Reply