Corona cjepivo/vakcina - News

Moderator: O'zone

Locked
kio01
Posts: 1099
Joined: 19/08/2017 15:56

#3226 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kio01 »

Naslovnica wrote: 22/02/2021 19:54
komercionala wrote: 22/02/2021 19:19 Scc al shidi uae jedna vreca buroj vakcina ... rijesi rebus
Zaboravio si Fly Bosnia
:lol:
Taman da ih s novim avionom dovezu.
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#3227 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by komercionala »

kio01 wrote: 22/02/2021 20:51
Naslovnica wrote: 22/02/2021 19:54
komercionala wrote: 22/02/2021 19:19 Scc al shidi uae jedna vreca buroj vakcina ... rijesi rebus
Zaboravio si Fly Bosnia
:lol:
Taman da ih s novim avionom dovezu.
Flash buducnosti ...

Nn osoba: hitno nam nabavite 100000 vakcina pretrpani smo pucamo narod umire. Ne za pet ili deset dana vec odmah !!! Nemamo vise vremena

Kroz par mjeseci: to je bilo vrijeme kada se svijet otimao za vakcine bile manje dostupne nego heroin ja sam preko svojih ljudi i veza uspio iz uae AZ vakcinu po 135 dolara da nabavim kad su drugi ruske 400 dolara placali
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66196
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3228 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by _BataZiv_0809 »

Vakcina je takoreci dupla.
covir33
Posts: 55
Joined: 15/02/2021 07:10

#3229 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by covir33 »

Image
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#3230 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by meridiyan »

Haris.ba wrote: 22/02/2021 18:57 Samo neka dobace vakcine. I te famozne astrazeneka.
Posljednja preporuka britanskoga regulatora da između dvije doze cijepljenja treba proći barem 12 tjedana. :-)
kio01
Posts: 1099
Joined: 19/08/2017 15:56

#3231 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kio01 »

meridiyan wrote: 22/02/2021 23:36
Haris.ba wrote: 22/02/2021 18:57 Samo neka dobace vakcine. I te famozne astrazeneka.
Posljednja preporuka britanskoga regulatora da između dvije doze cijepljenja treba proći barem 12 tjedana. :-)
Kod nas ce svakako biti 12 mjeseci.
Trappist
Posts: 4296
Joined: 12/09/2020 08:52

#3232 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Trappist »

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ast ... _tid=95582
"AstraZeneca možda štiti i bolje od drugih cjepiva
Već jedna doza cjepiva protiv covida-19 u Škotskoj smanjila je broj hospitalizacija više od 85%, pokazali su prvi podaci istraživanja o utjecaju britanskog programa cijepljenja."

Odlicna vijest, pogotovo jer ce nama kad tad doci najvise ovih vakcina.

Ali postavlja se pitanje je li onda vlast u njemackoj podlozna teorijama zavjere? Sto FB i YouTube ne ukine naloge njemackih vlasti na njihovim platformama jer sire neistinite informacije o vakcinama...
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#3233 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by komercionala »

vakcine odavno odobrene a jos uvijek se rade studije, ne zna se koja je bolja koja koliko stiti, da li i kad je potrebna druga pa treca doza
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#3234 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

komercionala wrote: 23/02/2021 10:32 vakcine odavno odobrene a jos uvijek se rade studije, ne zna se koja je bolja koja koliko stiti, da li i kad je potrebna druga pa treca doza
U većini zemalja vakcine su odobrene kao "emergency use".
User avatar
geralt
Posts: 5199
Joined: 14/09/2017 12:45

#3235 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by geralt »

Trappist wrote: 23/02/2021 10:27 https://www.index.hr/vijesti/clanak/ast ... _tid=95582
"AstraZeneca možda štiti i bolje od drugih cjepiva
Već jedna doza cjepiva protiv covida-19 u Škotskoj smanjila je broj hospitalizacija više od 85%, pokazali su prvi podaci istraživanja o utjecaju britanskog programa cijepljenja."

Odlicna vijest, pogotovo jer ce nama kad tad doci najvise ovih vakcina.

Ali postavlja se pitanje je li onda vlast u njemackoj podlozna teorijama zavjere? Sto FB i YouTube ne ukine naloge njemackih vlasti na njihovim platformama jer sire neistinite informacije o vakcinama...
Odavno sam misljenja da se efikasnost vakcina mjeri na pogresan nacin i preko pogresnih parametara. Nije bitno hoce li vakcina zastititi od zaraze, vec hoce li zastititi od smrti ili hospitalizacije. Ako ovo govno ucinimo bezopasnim, neka se dalje siri kako hoce, potpuno istrijebljenje virusa je svakako nemoguc cilj.
Trappist
Posts: 4296
Joined: 12/09/2020 08:52

#3236 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Trappist »

geralt wrote: 23/02/2021 10:58
Trappist wrote: 23/02/2021 10:27 https://www.index.hr/vijesti/clanak/ast ... _tid=95582
"AstraZeneca možda štiti i bolje od drugih cjepiva
Već jedna doza cjepiva protiv covida-19 u Škotskoj smanjila je broj hospitalizacija više od 85%, pokazali su prvi podaci istraživanja o utjecaju britanskog programa cijepljenja."

Odlicna vijest, pogotovo jer ce nama kad tad doci najvise ovih vakcina.

Ali postavlja se pitanje je li onda vlast u njemackoj podlozna teorijama zavjere? Sto FB i YouTube ne ukine naloge njemackih vlasti na njihovim platformama jer sire neistinite informacije o vakcinama...
Odavno sam misljenja da se efikasnost vakcina mjeri na pogresan nacin i preko pogresnih parametara. Nije bitno hoce li vakcina zastititi od zaraze, vec hoce li zastititi od smrti ili hospitalizacije. Ako ovo govno ucinimo bezopasnim, neka se dalje siri kako hoce, potpuno istrijebljenje virusa je svakako nemoguc cilj.
100%. Nek ima hiljade zarazenih svakodnevno, ali nek niko ne zavrsi u bolnici i ne umre, misija uspjela. Ali iz nekog razloga to se stavlja u drugi plan...
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#3237 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by red evil »

Mora biti glavni cilj zaustaviti širenje, ima mnogo ljudi koji ne mogu primiti vakcinu, kod kojih vakcina neće imati učinka... zbog tih ljudi se mora zaustaviti širenje. A i dugi problem je mutacije virusa, nikad ne znamo u kojem će smjeru da mutira.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#3238 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by hladan.preminger »

red evil wrote: 23/02/2021 11:17 Mora biti glavni cilj zaustaviti širenje, ima mnogo ljudi koji ne mogu primiti vakcinu, kod kojih vakcina neće imati učinka... zbog tih ljudi se mora zaustaviti širenje. A i dugi problem je mutacije virusa, nikad ne znamo u kojem će smjeru da mutira.
Mora biti glavni cilj zaustaviti širenje, a što nije nikako moguće. I šta sad?
Trappist
Posts: 4296
Joined: 12/09/2020 08:52

#3239 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Trappist »

red evil wrote: 23/02/2021 11:17 Mora biti glavni cilj zaustaviti širenje, ima mnogo ljudi koji ne mogu primiti vakcinu, kod kojih vakcina neće imati učinka... zbog tih ljudi se mora zaustaviti širenje. A i dugi problem je mutacije virusa, nikad ne znamo u kojem će smjeru da mutira.
Pa ocigledno je da je zaustavljanje virusa 100% prosto nemoguce, zasto bi onda to cilj bio? Bolnice nece biti natrpane i bit ce dovoljno i mjesta i lijekova i doktora za teze slucajeve koji nisu mogli primiti vakcinu. Ni od koje bolesti se ne mozes 100% zastiti, jebiga to je tako.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#3240 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by hladan.preminger »

ljudi smatraju da ih medicina mora učiniti besmrtnim
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#3241 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

Potrebno je zaštititi rizične skupine i zdravstvene radnike.
Svi ostali ako žele neka se cijepe, a ako ne žele nema potrebe. Zašto bi je bilo?
Zato što je moj kum alergičar pa ne može primiti vakcinu?!
Ma hajte, molim vas...
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#3242 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by zubi »

geralt wrote: 23/02/2021 10:58 Odavno sam misljenja da se efikasnost vakcina mjeri na pogresan nacin i preko pogresnih parametara. Nije bitno hoce li vakcina zastititi od zaraze, vec hoce li zastititi od smrti ili hospitalizacije. Ako ovo govno ucinimo bezopasnim, neka se dalje siri kako hoce, potpuno istrijebljenje virusa je svakako nemoguc cilj.
Ne moze biti samo cilj prezivjeti i izbjeci bolnicu, ovo govno cesto ostavlja trajne posljedice, treba sprijeciti zarazu...
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#3243 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by red evil »

Trappist wrote: 23/02/2021 11:24
red evil wrote: 23/02/2021 11:17 Mora biti glavni cilj zaustaviti širenje, ima mnogo ljudi koji ne mogu primiti vakcinu, kod kojih vakcina neće imati učinka... zbog tih ljudi se mora zaustaviti širenje. A i dugi problem je mutacije virusa, nikad ne znamo u kojem će smjeru da mutira.
Pa ocigledno je da je zaustavljanje virusa 100% prosto nemoguce, zasto bi onda to cilj bio? Bolnice nece biti natrpane i bit ce dovoljno i mjesta i lijekova i doktora za teze slucajeve koji nisu mogli primiti vakcinu. Ni od koje bolesti se ne mozes 100% zastiti, jebiga to je tako.
Naravno da te ništa u životu ne štiti 100%, to je prosto nemoguće ali treba u najvećoj mogućoj mjeri zaustaviti širenje. Ima mnogo ljudi koji ne mogu da prime vakcinu, ima ljudi koji je mogu primiti ali kod njih vakcine ne djeluju a ne možemo odbaciti ni dio o mutacijama. Nećemo se riješiti virusa nikad, to je jasno. Najviše iz razloga jer neće se nikad moći zaustaviti 100% širenje ali treba usporiti. A ima i razlog @zubi kaže, ostavlja posljedice i kod ljudi koji imaju blage simptome.
Naslovnica wrote: 23/02/2021 11:43 Potrebno je zaštititi rizične skupine i zdravstvene radnike.
Svi ostali ako žele neka se cijepe, a ako ne žele nema potrebe. Zašto bi je bilo?
Zato što je moj kum alergičar pa ne može primiti vakcinu?!
Ma hajte, molim vas...
Ti se ne bi vakcinisao zbog svog kuma ali ja bi, jer i tvoj kum zaslužuje da živi. Ako možemo nekome spasiti život ili spriječiti da ima teže simptome time što ćemo se vakcinisati zašto to ne bi uradili? Malo mi ovo djeluje sebično, neka je meni dobro i neka se drugi žrtvuju radi mene i mojih a ja neću jer boli me briga za druge.
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#3244 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

red evil wrote: 23/02/2021 11:59
Trappist wrote: 23/02/2021 11:24
red evil wrote: 23/02/2021 11:17 Mora biti glavni cilj zaustaviti širenje, ima mnogo ljudi koji ne mogu primiti vakcinu, kod kojih vakcina neće imati učinka... zbog tih ljudi se mora zaustaviti širenje. A i dugi problem je mutacije virusa, nikad ne znamo u kojem će smjeru da mutira.
Pa ocigledno je da je zaustavljanje virusa 100% prosto nemoguce, zasto bi onda to cilj bio? Bolnice nece biti natrpane i bit ce dovoljno i mjesta i lijekova i doktora za teze slucajeve koji nisu mogli primiti vakcinu. Ni od koje bolesti se ne mozes 100% zastiti, jebiga to je tako.
Naravno da te ništa u životu ne štiti 100%, to je prosto nemoguće ali treba u najvećoj mogućoj mjeri zaustaviti širenje. Ima mnogo ljudi koji ne mogu da prime vakcinu, ima ljudi koji je mogu primiti ali kod njih vakcine ne djeluju a ne možemo odbaciti ni dio o mutacijama. Nećemo se riješiti virusa nikad, to je jasno. Najviše iz razloga jer neće se nikad moći zaustaviti 100% širenje ali treba usporiti. A ima i razlog @zubi kaže, ostavlja posljedice i kod ljudi koji imaju blage simptome.
Naslovnica wrote: 23/02/2021 11:43 Potrebno je zaštititi rizične skupine i zdravstvene radnike.
Svi ostali ako žele neka se cijepe, a ako ne žele nema potrebe. Zašto bi je bilo?
Zato što je moj kum alergičar pa ne može primiti vakcinu?!
Ma hajte, molim vas...
Ti se ne bi vakcinisao zbog svog kuma ali ja bi, jer i tvoj kum zaslužuje da živi. Ako možemo nekome spasiti život ili spriječiti da ima teže simptome time što ćemo se vakcinisati zašto to ne bi uradili? Malo mi ovo djeluje sebično, neka je meni dobro i neka se drugi žrtvuju radi mene i mojih a ja neću jer boli me briga za druge.
Vakcinisao bih se i ja, a šta ćemo sa djecom?
Nije sebično nego realno razmišljanje.
On ima troje djece, a prosvjetni radnik.
Samo realno razmišljam.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#3245 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Lincoln-Burrows »

Novo, veliko istraživanje pokazuje da AstraZeneca možda štiti bolje i od Pfizerovog cjepiva!

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/sv ... va-1079607

Jebe lud zbunjenog :D
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#3246 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Lincoln-Burrows »

Gordan Lauc, čovjek razuman.
Kada uz 40 posto onih koji su preboljeli covid, cijepimo još 20 posto populacije, ova epidemija je sigurno gotova i da na nju možemo polako početi zaboravljati.

Doći će jednog dana neka druga pandemija, ali to nije razlog da zaustavimo planet kao što smo učinili zbog ove pandemije. A to se dogodilo jer smo u prvom trenutku precijenili opasnost virusa.
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hr ... je-1079408
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#3247 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Lao Ce »

Lincoln-Burrows wrote: 23/02/2021 18:23 Gordan Lauc, čovjek razuman.
Kada uz 40 posto onih koji su preboljeli covid, cijepimo još 20 posto populacije, ova epidemija je sigurno gotova i da na nju možemo polako početi zaboravljati.

Doći će jednog dana neka druga pandemija, ali to nije razlog da zaustavimo planet kao što smo učinili zbog ove pandemije. A to se dogodilo jer smo u prvom trenutku precijenili opasnost virusa.
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hr ... je-1079408
Lijepo govori i dobro je da ima tako umjerenih naučnika, ali to nije ni blizu istini. Dok ovakvi ljudi i slični njemu ne počnu javno govoriti da je ovo PLANdemijaa a ne pandemija, nema od nas ništa. Ovo je slučaj Muriza Memića gdje se otac bori sa korumpiranim sistemom za pravdu. Isto tako određeni broj ljudi na ovoj planeti, uključujući i dio znanstvene zajednice, se bori da istina u vezi ovog virusa izađe na vidjelo, a ta istina se zove PLANdemija.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#3248 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Van Halen »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bih-ni- ... /210223111

Nema nama selameta s ovakvim politicarima. Kao sto rekoh u igri je izolovanje ljudi u Bosni. Srbi ce se vakcinisati u Srbiji ili ce dobit iz Srbije,Hrvati iz Hrvatske,dok njihovi politicari u BiH opstruišu dolazak vakcina.
E sad sta rade "nasi" sposobni politicari. Kmeče da nam EU pomogne i donira i nemoc pravdaju respiratorima.

Jadni li smo kad spadosmo na najnizu garnituru nesposobnih politicara koje je Bosna ikad imala. Bilo koja stranka Bosnjackog korpusa nije bitno svi su se ušutali i kao kod problema zagađenja smogom mole Boga da posalje vjetar i odnese koronu.

Jadni li smo kad nam nesposobni uhljebi kroje sudbinu,ljudi ce i dalje umirati a niko nista ne moze uraditi.
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1085
Joined: 23/02/2020 14:50

#3249 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by ANamelessGhoul »

Samo nastavite vladajuci, kad mozete sto da ne. Ovaj narod zasluzuje jos 100 puta gore
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#3250 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by last mohicans »

Ej, jadovi jadni. Pa ratom razoreni Afganistan, pa Palestina se vakcinišu, a oni još hladni lanac nisu uspostavili. Povraca mi se na nesposobnost govnara,pa ovo je sve mjere prekardašilo. Sta da se radi, protesti pred Parlamentom BiH, ne dati im da izađu dok vakcine ne dogovore..Opet se mediji bave ovim i koliko toliko vrše pritiske, ali banda se ne osvrce, ku... ne mrda.
Locked