Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#11351 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

drug_profi wrote: 19/02/2021 01:34 Što se tiče Dine i Alije.
Ja ne treba da se predstavljam. Znate većinom ko sam i šta sam. I šta o Aliji mislim, kao i cijeloj porodici Izetbegović.
Dino ima neki odnso prema Aliji koji je mozda vise marketinski nego stvaran.
Ne vjerujem da pametan covjek kao Dino Kifla Naš nije skotao šta je i ko je Alija. Kako je postao to što je postao i kako smo dočekali 100.000 mrtvih.

Ideologija?
Jebo ideologiju.
Kad si u govnima, nema ideologije, Ili radiš da bude bolje svima ili većini, ili ne radiš.
A mi smo u govnima dubokim, duboko ispod povrsine.
:?
U slucaju nus pojava obavezno se javiti ljekaru il dileru.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#11352 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login7777 »

Ne treba zaboravit da je Alija komandovao opsadom Sarajeva.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#11353 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

Staljin i Tito = Alija
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#11354 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

Ulazak Čampare u NiP je riskantan potez.

NiP-u se od birača i simpatizera postavljaju dva sasvim legitimna zahtjeva, koja se međusobno isključuju.

Hoćemo nova lica, neukaljana politikom. I stvarno, većina u NiP-u je takvih. Problem sa tom ekipom je što nisu dorasli SDA marifetlucima i poznavanjem sistema i paralelnih sistema. Izbor OV Novi Grad je najbolji dokaz. NS je također dokaz da taj pristup garantira vječitu opoziciju. U Mostaru su ih SDA i HDZ uzeli na iskustvo i ko zna hoće li se oporaviti.

Onda ide drugi, logičan zahtjev, fali vam kapitalaca, ne može Dino jedini, mora još neko ko zna. Čampara ispunjava ovu ulogu, ali ovi što postavljaju prvi zahtjev odmah postaju nezadovoljni.

Jako je teško pomiriti ovo dvoje. Prvo, mala smo država i jako je malo kvalitetnih koji hoće u politiku, jer se već bave poslovima od kojih žive i nema prostora u njihovim životima za drugo.

Oni i koji se prihvate te uloge, odmah budu napadnuti, poput Delića, pa zar nema ko bolji, iskusniji...?

Ljudi, nema!

Drugo, iskusnih kapitalaca a imalo poštenih je još manje od prvih. Sistem je takav da od većine pravi korumpirane i kriminalce.

Ne možete politiku zamišljati kao sexualnu fantaziju, poput djevice sa iskustvom kurve. Mora se napraviti tim koji okuplja i jedne i druge, koji su jedini drugima korektiv.

U NiP se ulazi, ali i izlazi. Pogledajte malo ko je do sada izbačen. Ulazak Čampare nije do Sudnjeg Dana. Letiće sa prvom ozbiljnom greškom.

Ja sam u NiP-u zbog toga što rade. Kada se pojavi bolja opcija nemam nikakve dileme da podržim njih.

Do tada, NiP je najbolja opcija i najbolje balansiraju sa svim ovim faktorima.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83511
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11355 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

Kakva je ovo politicka akademija Nipa?
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#11356 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login7777 »

Još jedna akademija gdje će se, između ostalog, izučavati djelo Alije Izetbegovića.
Što imati jednu SDA, kad može više.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#11357 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by bunk »

_BataZiv_0809 wrote: 19/02/2021 13:59 Kakva je ovo politicka akademija Nipa?
Pretpostavljam Hizaslav i Zuko :lol: :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83511
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11358 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

Jeste se upalili
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1148
Joined: 23/02/2020 14:50

#11359 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ANamelessGhoul »

Kriminalna organizacija poznata kao SDA se drma kao nikada do sad pa je logično da su njeni botovi na internetu aktivniji nego ikada. Ali dzaba vam sve propadate jos malo :bih:
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#11360 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Leverage »

U Tuzli kod velike pijace cifra se prostor za kantonalnu i/ili gradsku podružnicu NIP-a. Sve u staklu, više liči na banku, čini se kao prostor u koji će znatiželjni lako ulaziti i čuti "koju pametnu". Ovaj moderniji pristup u suprotnosti je sa pristupom ostalih gdje se po zgradama nekadašnjeg komiteta u 10 memljivih kancelarija, koje ne možeš naći ni navigacijom, nađe isto toliko gradskih/opštinskih podružnica.
User avatar
Qler
Posts: 25836
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#11361 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Qler »

Mene sad samo brije sto u NiP prelaze samo SDA kadrovi... u principu isti oni koji su nas jebali godinama, sad samo mijenjaju malo ugao... nadam se da grijesim, ali od stranke koja je obecavala postaju nova SDA sa istim kadrom...
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#11362 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Qler wrote: 19/02/2021 15:36 Mene sad samo brije sto u NiP prelaze samo SDA kadrovi... u principu isti oni koji su nas jebali godinama, sad samo mijenjaju malo ugao... nadam se da grijesim, ali od stranke koja je obecavala postaju nova SDA sa istim kadrom...
To je jedan vrlo mali broj, ali se svaki taj prelazak izdize na nivo pokusavaju i diskreditovati stranku. Ogroman broj, velika vecina u stvari, ljudi u NiP-u su ljudi koji su prvi put angazovani.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#11363 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

Styling wrote: 19/02/2021 17:56
Qler wrote: 19/02/2021 15:36 Mene sad samo brije sto u NiP prelaze samo SDA kadrovi... u principu isti oni koji su nas jebali godinama, sad samo mijenjaju malo ugao... nadam se da grijesim, ali od stranke koja je obecavala postaju nova SDA sa istim kadrom...
To je jedan vrlo mali broj, ali se svaki taj prelazak izdize na nivo pokusavaju i diskreditovati stranku. Ogroman broj, velika vecina u stvari, ljudi u NiP-u su ljudi koji su prvi put angazovani.
U NIP-u 100% tacno, Dje su dotad bili.
Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#11364 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bossona »


SANU SDA podvala je Titanik koji tone iz koje su svi koji su proigledali otišli, ostao je još Denis Zvizdić. Nakon njega ostaće Alijin sin i snaha sa poltronima da zauvijek pokopaju najveće zlo koje nam je Alijina SANU bratija podvalila devedesetih godina, skupa sa Alijinom mladaomuslimanskom halkom da odigraju za neprijtelje Bosne i Bošnjaka i za svoje lično partijsko tajkunske krimose.

Jedino što mi smeta kod Dine što se ne distancira od veleizdajnika Alija kao najevće podvale i prevare čija dinastija trideset godina razara Bosnu i Bošnjake poput kancera kao dio svetog trojstva.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#11365 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login7777 »

Image
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#11366 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login7777 »



U komentarima sama oduševljenja.
ASurogat
Posts: 96
Joined: 03/02/2019 00:37

#11367 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ASurogat »

Jel NiP-u u Tuzli pristupio i američki biznismen Azmir Husich, čovjek bosanskih korijena koji je vlasnik bosanskog Machester Cityja odnosno Tuzla Cityja?
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#11368 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise »

ASurogat wrote: 19/02/2021 22:44 Jel NiP-u u Tuzli pristupio i američki biznismen Azmir Husich, čovjek bosanskih korijena koji je vlasnik bosanskog Machester Cityja odnosno Tuzla Cityja?
Ne-Azmir je ako se ne varam u PDA.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2905
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#11369 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by moon_walker_90 »

User avatar
BHDragons
Posts: 424
Joined: 18/08/2020 15:24

#11370 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by BHDragons »

Nisam za SDA, ali kad vidim da NiP uzima samo SDA kadrove...
Meni Čampara iskreno ne smeta, nije mi on problem toliki da bih od njega pravio frku. Slažem se da ne bi valjalo da sva stoka iz SDA pređe u NiP jer vide da im brod tone, ali opet moraju se i neka jača imena uzeti da bi se stranka širila.
Kako stvari stoje za izbore 2022. vjerovatno ću se opet dvoumiti između NiP-a i Naše stranke kao i sad na lokalnim izborima. Nadam se da će konkretnije početi raditi u KS nakon preuzimanja vlade, samo tako će moći poraziti SDA i u KS i ostalim kantonima. Tako da puna podrška do 2022. a dalje ćemo da vidimo.
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#11371 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by noviclan »

BHDragons wrote: 19/02/2021 22:51 Nisam za SDA, ali kad vidim da NiP uzima samo SDA kadrove...
Meni Čampara iskreno ne smeta, nije mi on problem toliki da bih od njega pravio frku. Slažem se da ne bi valjalo da sva stoka iz SDA pređe u NiP jer vide da im brod tone, ali opet moraju se i neka jača imena uzeti da bi se stranka širila.
Kako stvari stoje za izbore 2022. vjerovatno ću se opet dvoumiti između NiP-a i Naše stranke kao i sad na lokalnim izborima. Nadam se da će konkretnije početi raditi u KS nakon preuzimanja vlade, samo tako će moći poraziti SDA i u KS i ostalim kantonima. Tako da puna podrška do 2022. a dalje ćemo da vidimo.
Image

Treba nam iskusan PR
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#11372 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Čudna sorta »

Koliko sam bila optimistična kada je NiP u pitanju, toliko sada sve više postaje skeptična, između ostalog i zbog prelaska SDA-ovaca. Nadam se da će znati kada trebaju stati, iako im ni Čampara nije bio potreban. Ako nastavi primati sve one koji iz SDA žele u NiP, činjenica je da će možda privuči redovne SDA glasače, ali na ostale mogu zaboraviti.

Zgrozila me i izjava za Amru Babić i bijeli hljeb, kada je Konaković to pravdao time da je šehidska porodica, podsjetilo me kada je Bakir branio Sarajlića time da se borio u ratu i bio ranjavan. Nakon ove izjave, gdje ti svoje ljude na neki način pravdaš za nešto što je moglo bi se reći, u najmanju ruku, nemoralno, time što je šehidska porodica... to je toliko licemjerno. Ovim je pokazao da nisu puno drugačiji, i dalje ne mogu da vjerujem šta je izjavio i čime je to pravdao.

Sve mi se čini da ću 2022. godine opet biti na mukama za koga glasati. Nemam nama napretka izgleda. :cry:

Nije da nisu dobro krenuli, da nemaju odličnih poteza ali da sve češće imaju kardinalne greške, i da kreću nekim SDA stopama, i to je činjenica. Nažalost.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#11373 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by bunk »

New and improved sda :lol: :lol:
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#11374 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Patton44 wrote: 19/02/2021 18:05
Styling wrote: 19/02/2021 17:56
Qler wrote: 19/02/2021 15:36 Mene sad samo brije sto u NiP prelaze samo SDA kadrovi... u principu isti oni koji su nas jebali godinama, sad samo mijenjaju malo ugao... nadam se da grijesim, ali od stranke koja je obecavala postaju nova SDA sa istim kadrom...
To je jedan vrlo mali broj, ali se svaki taj prelazak izdize na nivo pokusavaju i diskreditovati stranku. Ogroman broj, velika vecina u stvari, ljudi u NiP-u su ljudi koji su prvi put angazovani.
U NIP-u 100% tacno, Dje su dotad bili.
Ima ljudi koji su bili zainteresovani za politiku, pratili desavanja, ali se nisu prepoznali niti u jednom politickom konceptu koji se nudio. U NiP-u su prepoznali nesto sto ih je privuklo i odlucili da se angazuju. Govorimo o zrelim ljudima, koji nisu ni naivni i kojima ne mozes prodavati suplju.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#11375 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login7777 »

bunk wrote: 20/02/2021 07:28 New and improved sda :lol: :lol:
Sutra će pola ovih novih članova da se vrati u SDA sa potrebnim informacijama kad ih se kupi kao što su sad kupljeni. Pijaca je uvijek otvorena.
Post Reply