Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#112026 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zippoo87 »

Osilili su se,zaratili sa vlastitim korisnicima ,vrse ucjene i pritiske...evo prepadaju ,salju neke ogromne fakture ljudima...pa onda ona pijaca u januaru,oko cjenkanja za par KM da obestete korisnike,pa laganje preko telefona...pa nema sta nisu radili.
Evo sada su pokazali i ovim koji su jos pod ugovorom,sta ih ceka u buducnosti i da i njima mogu isto tako opaliti fakturu od 1000-1500 KM ,ako sutra ukinu jos neke kanale a ti iako si ostecena strana,da nemas pravo prekinuti saradnju.

Ovo sve sto su uradili,uradili su na svoju stetu...ljudi ce platiti svoje dugove ako budu morali,nije svakome 1000 KM ...ima ljudi sto im je ostalo 2-3 mjeseca pa su prekinuli ali svim ovim desavanjima su nam pokazali da je uprava jedna obicna kriminalna banda,koja je mislila uzimati desetine miliona preko ledja korisnika...naplacujuci sadrzaj koji ne isporucuju.Ja vjerujem da je ovo neki nas "menaĐer" skontao kao dodatnu zaradu i odlucio da ne obestete ljude za tih 4-5 KM...i onda je nastao cirkus.

Ovim krimosima zelim brzo propadanje a vjerujem da ce pasti i na sudu za ove nepostojece dugove kojima nam prijete.

Bosnjo moze svasta trpiti ali ne trpi bahatost i vrijedjanje ...pogledajte kako su prosli bahati politicari,tako ce proci i ovi bahati krimosi.
Last edited by zippoo87 on 17/02/2021 00:09, edited 1 time in total.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#112027 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gdesi bre »

Pravite se budale na sudu nismo potpisali nove ugovore,kad mogu oni mozete i vi.Ko je potpiso,valigator,popaj,nisam ja,dje video snimak,nema nema dokaza nema tuzbe,cao zdravo.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#112028 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zippoo87 »

Meni je smijesno to sto se Telemach sada u ovim isporucenim fakturama poziva na odluku RAKa od 29.1.2021. a prije te odluke...su sutjeli i prepadali ljude drugim sredstvima.
Nisu ni oni znali sta ce reci RAK a i ova odluka RAKa je diskutabilna,jer se kosi sa drugim zakonima...jer su oni tumacili samo Telemachov ugovor a nisu druge zakone.
Uglavnom najbolje je da o ovome i ne pisemo ovdje a kasnije treba napraviti neku grupu pa pokusati djelovati udruzeno...vidjeti da se kolektivno brani na sudu...pokusati naci nekog advokata koji nije toliko korumpiran ,ako bude htio braniti sve korisnike...ima tu love bruka.
Vidjeti cemo...ja ne bi trcao pred rudu i savjetujem svima da budu mirni i da ne razmisljaju o ovome toliko...biti ce sto biti mora ,samo se dzaba sikirati i nervirati.
Dzematlija
Posts: 567
Joined: 29/04/2015 12:06

#112029 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Dzematlija »

zippoo87 wrote: 17/02/2021 00:06 Meni je smijesno to sto se Telemach sada u ovim isporucenim fakturama poziva na odluku RAKa od 29.1.2021. a prije te odluke...su sutjeli i prepadali ljude drugim sredstvima.
Za ovu odluku nisam znao, kako će RAK i ombudsman dati 2 različita stava?
https://www.capital.ba/rak-bih-stao-na- ... ena-sport/
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#112030 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zippoo87 »

Dzematlija wrote: 17/02/2021 00:25
zippoo87 wrote: 17/02/2021 00:06 Meni je smijesno to sto se Telemach sada u ovim isporucenim fakturama poziva na odluku RAKa od 29.1.2021. a prije te odluke...su sutjeli i prepadali ljude drugim sredstvima.
Na koju odluku RAK-a ciljaš? Nisam ništa mogao naći na njihovoj stranici.
Ima rak je 29.1.2021. se ocitovao po zahtjevu necijem o ovim desavanjima sa Telemachom i odlucili su kao da ukidanjem arena nije prekrsen ugovor.
Pokusaj naci na netu a evo ja imam SS sa mobitela,slika je lose rezolucije,pa pokusaj zumirati.

Image

Image

post exchange near me
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#112031 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by odmor »

gdesi bre wrote: 16/02/2021 23:52 Mislim da oni ne zovu jer se plase tuzbi nego da zadrze korisnike.Sta je benefit?Poklon?Pise li igdje da ne mozes i ne smijes ostati bez poklona?Procitajte malo ugovore koje imate.
Jaruga, meni kad je isteko ugovor ja sam potpiso novi ugovor ne zbog toga sto mi se dopada firma Telemach, nego zbog benefita. Oni su fino naznacili u ugovoru da se dobiva benefit na potpis od 24 mjeseca. Ako ce se oni tako za'ebavat pa ti potpises na 24 mjeseca a oni onda to ne dati jer je kao to poklon ovezi to macku o rep. Zapravo, je li pise u ugovoru da taj "poklon" mogu uskratit kad god hoce ?
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#112032 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by drug_profi »

Moj vam je savjet, pokusajte se nagoditi sa Telemahom. Izgubicete na sudu.
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#112033 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hali gali halid »

Ponudili mi kompenzaciju, ja pristanem, i evo me slagali, prevarili...
Dzematlija
Posts: 567
Joined: 29/04/2015 12:06

#112034 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Dzematlija »

drug_profi wrote: 17/02/2021 01:35 Moj vam je savjet, pokusajte se nagoditi sa Telemahom. Izgubicete na sudu.
Meni su eksplicitno ponudili Arene na 24 mjeseca, imam tu prepisku sa njima. Bukvalno tako mi odgovorili.

Zašto bih trebao da izgubim spor na sudu ako se oni ne drže obećanja?
noviclan
Posts: 10970
Joined: 31/10/2013 06:48

#112035 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by noviclan »

hali gali halid wrote: 17/02/2021 03:49 Ponudili mi kompenzaciju, ja pristanem, i evo me slagali, prevarili...
To je telemach, cekaj dok istekne ugovor i mozete doci po opremu u 18 jer radim do 17
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#112036 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by made_in_sarajevo »

Pa nek vas predaju na sud ako su toliko sigurni. Ne mozes ba ti ljudima staviti u ugovor arene i onda par mjeseci nakon toga na svoju ruku ih izbaciti i reci sta je moze nam se. Ne moze bolan da si ne znam ko. Zakon o zastiti potrosaca, pravilnici RAK, pravilnik telemach, zakon o obligacionim odnosima kaze da ne mogu oni gasiti sta hoce i da prodju sa penalima jos.

Ima fino jasna recenica, svaka promjena ugovora na stetu korisnika, korisnik ima pravo na raskid do 30 dana bez penala.

Pa sad da ih nazoves 4-5 puta i zalis se na signal slike, interneta ili cega vec, imas pravo ih nabiti nogom jer ti ne isporucuju uslugu koju im placas.

Nek vas predaju na sud ako su vec sila i misle da mogu sta hoce. Oni ce vas teretiti za dug i to je to. U slucaju da sutra opet budes htio telemach na toj adresi morat ces im platiti, mada ustvari i tad sumnjam da bi se trebalo platiti, jer opet se ponavlja prica da su oni sami sebe zajebali, ljudi na svoju ruku bez najave bilo kakve su promjenili ugovore na stetu korisnika.

-30 dana su morali najaviti prije da ce arene biti ukinute - nisu uradili
-Po svim zakonima i pravilnicima, svaka promjena ugovora na stetu korisnika, korisnik ima pravo na raskid u roku od 30 dana od dana promjene
-U ugovor su sami stavili arena sport 24 mjeseca - dakle oni sami su prekrsili sto su napisali.

Samo uzmite malo zakone pa iscitajte. Isto kao komunalne usluge pa i kablovska, internet ako te u roku godinu dana ne tuze ti racuni su zastara i cao. Bruku ljudi ovo ne zna pa vodovod npr ufati na foru pa gdje prodje dobro jest.

Telemachu nije niko kriv osim njihovih sefova koji misle da mogu sta hoce i kako hoce. Nek im jave da su se dobro zajebali za to.

Pravilnik raka
Zakon o telekomunikacijama ili pravilnik ne sjecam se tacno sta je
Pravilnik poslovanja telemacha
Zakon o obligacionim odnosima
Zakon o zastiti potrosaca

Iscitajte pa ce vam se samo reci.
Inace bi telemach, telekom, eronet, ma bilo mogao mjenajti sta hoce i kako hoce bez ikakvih penala. Sad da nam telemach ugasi sve i ostavi samo ftv, bht, obn i hayat i internet stavi 3mbita sa limitom. Sta na ovo mi moramo sutiti, znas tuzit ce nas.

Jebena banka digne usluge za 20 feninga pa 30 dana prije toga imas obavijest svaki dan da ce biti promjena usluga.
Aleksa83
Posts: 118
Joined: 11/02/2018 22:00

#112037 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Aleksa83 »

Ja sam juce raskinuo ugovor i vratio opremu u njihovu poslovnicu :zjev: 90% sportski takmicenja koja pratim trenutno je na Areni
pelcer224
Posts: 167
Joined: 20/07/2014 12:56

#112038 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by pelcer224 »

Oni su ljude zvali u Januaru da produze ugovore za neke sitne benefite ne zato jer se boje da im tuzbe nece proci, nego da iskoriste situaciju da ljude nategnu na nova 24 mjeseca. To je dupli beozbraluk na koji su nategli jednu grupu ljudi. Nisu oni budale. Sve ce oni dobiti na sudu kojima stize ovih dana preko 1000KM da plate a usput su na prepad nategli ljude na nova 24 mjeseca. Jaki su to igraci imaju oni svoje igrace u ovako kriminalnoj drzavi. Vrijeme ce biti pokazatelj.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#112039 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dend »

pelcer224 wrote: 17/02/2021 08:34 Oni su ljude zvali u Januaru da produze ugovore za neke sitne benefite ne zato jer se boje da im tuzbe nece proci, nego da iskoriste situaciju da ljude nategnu na nova 24 mjeseca. To je dupli beozbraluk na koji su nategli jednu grupu ljudi. Nisu oni budale. Sve ce oni dobiti na sudu kojima stize ovih dana preko 1000KM da plate a usput su na prepad nategli ljude na nova 24 mjeseca. Jaki su to igraci imaju oni svoje igrace u ovako kriminalnoj drzavi. Vrijeme ce biti pokazatelj.
Nema sile da ce moci naplatiti od bilo koga ove pare preko suda ako je ugovor raskinut onako kako je bilo propisano, jedino ce fasovati oni koji su na "silu" prekinuli ugovor tj. bez papira

Sudstvo nije RAK
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#112040 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by made_in_sarajevo »

jebote koliko su ljudi isprepadani.
pelcer224
Posts: 167
Joined: 20/07/2014 12:56

#112041 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by pelcer224 »

dend wrote: 17/02/2021 08:50
pelcer224 wrote: 17/02/2021 08:34 Oni su ljude zvali u Januaru da produze ugovore za neke sitne benefite ne zato jer se boje da im tuzbe nece proci, nego da iskoriste situaciju da ljude nategnu na nova 24 mjeseca. To je dupli beozbraluk na koji su nategli jednu grupu ljudi. Nisu oni budale. Sve ce oni dobiti na sudu kojima stize ovih dana preko 1000KM da plate a usput su na prepad nategli ljude na nova 24 mjeseca. Jaki su to igraci imaju oni svoje igrace u ovako kriminalnoj drzavi. Vrijeme ce biti pokazatelj.
Nema sile da ce moci naplatiti od bilo koga ove pare preko suda ako je ugovor raskinut onako kako je bilo propisano, jedino ce fasovati oni koji su na "silu" prekinuli ugovor tj. bez papira

Sudstvo nije RAK
Samo polako. Naci ce oni saveznike i u politici i u sudu i gdje god bude trebalo kad za to dodje vrijeme. Zivi bili pa vidjeli. Pravde ovde nema.
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#112042 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by homar »

made_in_sarajevo wrote: 17/02/2021 06:46 Pa nek vas predaju na sud ako su toliko sigurni. Ne mozes ba ti ljudima staviti u ugovor arene i onda par mjeseci nakon toga na svoju ruku ih izbaciti i reci sta je moze nam se. Ne moze bolan da si ne znam ko. Zakon o zastiti potrosaca, pravilnici RAK, pravilnik telemach, zakon o obligacionim odnosima kaze da ne mogu oni gasiti sta hoce i da prodju sa penalima jos.

Ima fino jasna recenica, svaka promjena ugovora na stetu korisnika, korisnik ima pravo na raskid do 30 dana bez penala.

Pa sad da ih nazoves 4-5 puta i zalis se na signal slike, interneta ili cega vec, imas pravo ih nabiti nogom jer ti ne isporucuju uslugu koju im placas.

Nek vas predaju na sud ako su vec sila i misle da mogu sta hoce. Oni ce vas teretiti za dug i to je to. U slucaju da sutra opet budes htio telemach na toj adresi morat ces im platiti, mada ustvari i tad sumnjam da bi se trebalo platiti, jer opet se ponavlja prica da su oni sami sebe zajebali, ljudi na svoju ruku bez najave bilo kakve su promjenili ugovore na stetu korisnika.

-30 dana su morali najaviti prije da ce arene biti ukinute - nisu uradili
-Po svim zakonima i pravilnicima, svaka promjena ugovora na stetu korisnika, korisnik ima pravo na raskid u roku od 30 dana od dana promjene
-U ugovor su sami stavili arena sport 24 mjeseca - dakle oni sami su prekrsili sto su napisali.

Samo uzmite malo zakone pa iscitajte. Isto kao komunalne usluge pa i kablovska, internet ako te u roku godinu dana ne tuze ti racuni su zastara i cao. Bruku ljudi ovo ne zna pa vodovod npr ufati na foru pa gdje prodje dobro jest.

Telemachu nije niko kriv osim njihovih sefova koji misle da mogu sta hoce i kako hoce. Nek im jave da su se dobro zajebali za to.

Pravilnik raka
Zakon o telekomunikacijama ili pravilnik ne sjecam se tacno sta je
Pravilnik poslovanja telemacha
Zakon o obligacionim odnosima
Zakon o zastiti potrosaca

Iscitajte pa ce vam se samo reci.
Inace bi telemach, telekom, eronet, ma bilo mogao mjenajti sta hoce i kako hoce bez ikakvih penala. Sad da nam telemach ugasi sve i ostavi samo ftv, bht, obn i hayat i internet stavi 3mbita sa limitom. Sta na ovo mi moramo sutiti, znas tuzit ce nas.

Jebena banka digne usluge za 20 feninga pa 30 dana prije toga imas obavijest svaki dan da ce biti promjena usluga.
Upravo tako, dobro će razmisliti da li će tužiti. Ako tuže, veća je šansa da izgube, a onda su to dodatni troškovi. Oni su pošli putem bez povratka. Zaratili su sa korisnicima, prevarili ih, nudili im tuđe usluge pa ih onda ukinuli. Ovo je nečuveno, zašto to ne učine u nekoj uređenoj državi, ne smiju jer bi za 24 sata dobili ključ u bravu. Zakon o zaštiti potrošača je ovdje najstariji pravni akt, svi pravilnici koji nisu u skladu sa zakonom su ništavni, zato RAK može da ih štiti koliko hoće, ali oni su prekršili dva zakona Zakon o obligacionim odnosima i Zakon o zaštiti potrošača. Samo naprijed, ovakve firme završe na smjetlištu, jer na prevaru misle steći bogastvo, E NEĆE DA MOGNE.
vrapcic
Posts: 243
Joined: 20/07/2011 16:53

#112043 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by vrapcic »

pelcer224 wrote: 17/02/2021 09:07
dend wrote: 17/02/2021 08:50
pelcer224 wrote: 17/02/2021 08:34 Oni su ljude zvali u Januaru da produze ugovore za neke sitne benefite ne zato jer se boje da im tuzbe nece proci, nego da iskoriste situaciju da ljude nategnu na nova 24 mjeseca. To je dupli beozbraluk na koji su nategli jednu grupu ljudi. Nisu oni budale. Sve ce oni dobiti na sudu kojima stize ovih dana preko 1000KM da plate a usput su na prepad nategli ljude na nova 24 mjeseca. Jaki su to igraci imaju oni svoje igrace u ovako kriminalnoj drzavi. Vrijeme ce biti pokazatelj.
Nema sile da ce moci naplatiti od bilo koga ove pare preko suda ako je ugovor raskinut onako kako je bilo propisano, jedino ce fasovati oni koji su na "silu" prekinuli ugovor tj. bez papira

Sudstvo nije RAK
Samo polako. Naci ce oni saveznike i u politici i u sudu i gdje god bude trebalo kad za to dodje vrijeme. Zivi bili pa vidjeli. Pravde ovde nema.
Ako je nema, vrijeme je da se pojavi i ne treba samo saginjati glavu.
To Vase mi zvuci kao da ste njihovi, isprepadaj, upalsi, sve mracno i korumpirano, nema pravde, sagni se i pusti da te ....
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#112044 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tesla Edison »

Mnogi su ovdje poletiti da raskidaju i da idu grlom u jagode. Pojavila se najezda raznih botova koji su postavljali urneke i nagovarali raju da raskine i sada sva ta raja ima problem a botovi se, naravno, povukli. Nikad ranije ih nije bilo na forumu a posebno na temi.

Bojim se da će sve ovo otići na sud i da će se morati platiti. Ne shvatate da je Ombudsmen savjetodavna institucija i ništa više. Sva njihova saopštenja i odluke nisu pravno obavezujuće. Meni se u januaru javilo na desetine forumaša (kako poznatih tako i nepoznatih, jedan od njih je i dobro poznati @Qler ) putem PP-a i željeli su preći na operatera u kojem radim ali svakome sam govorio da prvo provjeri Ugovor i stavke. Nisam želio da pravim ljudima dodatne probleme.

Sa druge strane, botovi samo što nisu počeli da tuku one koji nisu raskinuli. Sad na sudu biće teško dokazati da je TM prekršio Ugovor, posebno kada u Opštim uslovima stoji da imaju pravo izmjene programske sheme. Također, u još većim problemima su oni kojima stoji u ugovoru "Arena SD Promo". Kao u svemu, vrag je u detalju a detalj je tumačenje riječi "Promo". To je nešto kao poklon, nešto što ne utiče na cjenovnik i u jednom dijelu tumačenja, imaju pravo ukinuti. Kao što neko reče, nisu ni oni amateri, imaju ogromne pare za dobre advokate i vjerujte mi, neće tek tako baciti toliki novac. Posebno sada kada su svima izdali fakture a to znači da su već uplatili PDV na te fakture i sigurno idu na sud sa ovim.

Ko je raskinuo, želim mu zaista svu sreću i da ih dobije na sudu a ostali koji nisu, čekajte kraj ugovora a ne letite pred rudu. Niko od botova vam neće biti od pomoći kad odete na sud niti će vam oni platiti troškove.
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#112045 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by homar »

TESLA_EDISON wrote: 17/02/2021 09:50 Mnogi su ovdje poletiti da raskidaju i da idu grlom u jagode. Pojavila se najezda raznih botova koji su postavljali urneke i nagovarali raju da raskine i sada sva ta raja ima problem a botovi se, naravno, povukli. Nikad ranije ih nije bilo na forumu a posebno na temi.

Bojim se da će sve ovo otići na sud i da će se morati platiti. Ne shvatate da je Ombudsmen savjetodavna institucija i ništa više. Sva njihova saopštenja i odluke nisu pravno obavezujuće. Meni se u januaru javilo na desetine forumaša (kako poznatih tako i nepoznatih, jedan od njih je i dobro poznati @Qler ) putem PP-a i željeli su preći na operatera u kojem radim ali svakome sam govorio da prvo provjeri Ugovor i stavke. Nisam želio da pravim ljudima dodatne probleme.

Sa druge strane, botovi samo što nisu počeli da tuku one koji nisu raskinuli. Sad na sudu biće teško dokazati da je TM prekršio Ugovor, posebno kada u Opštim uslovima stoji da imaju pravo izmjene programske sheme. Također, u još većim problemima su oni kojima stoji u ugovoru "Arena SD Promo". Kao u svemu, vrag je u detalju a detalj je tumačenje riječi "Promo". To je nešto kao poklon, nešto što ne utiče na cjenovnik i u jednom dijelu tumačenja, imaju pravo ukinuti. Kao što neko reče, nisu ni oni amateri, imaju ogromne pare za dobre advokate i vjerujte mi, neće tek tako baciti toliki novac. Posebno sada kada su svima izdali fakture a to znači da su već uplatili PDV na te fakture i sigurno idu na sud sa ovim.

Ko je raskinuo, želim mu zaista svu sreću i da ih dobije na sudu a ostali koji nisu, čekajte kraj ugovora a ne letite pred rudu. Niko od botova vam neće biti od pomoći kad odete na sud niti će vam oni platiti troškove.
Tvoje je da tako razmišljaš, ja nikome ne savjetujem ništa, ali stvarima treba pogledati u oči. Moraju se rasklinkati kriminal, laži i prevare. Ne treba biti puno intiligentan pa vidjeti o čemu se radi. Oni misle da je naš narod nepismen. Ja mogu dosta trpjeti, ali kad dara prevrši mjeru, onda treba staviti tačku (DOSTA JE).
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#112046 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tesla Edison »

homar wrote: 17/02/2021 09:58
TESLA_EDISON wrote: 17/02/2021 09:50 Mnogi su ovdje poletiti da raskidaju i da idu grlom u jagode. Pojavila se najezda raznih botova koji su postavljali urneke i nagovarali raju da raskine i sada sva ta raja ima problem a botovi se, naravno, povukli. Nikad ranije ih nije bilo na forumu a posebno na temi.

Bojim se da će sve ovo otići na sud i da će se morati platiti. Ne shvatate da je Ombudsmen savjetodavna institucija i ništa više. Sva njihova saopštenja i odluke nisu pravno obavezujuće. Meni se u januaru javilo na desetine forumaša (kako poznatih tako i nepoznatih, jedan od njih je i dobro poznati @Qler ) putem PP-a i željeli su preći na operatera u kojem radim ali svakome sam govorio da prvo provjeri Ugovor i stavke. Nisam želio da pravim ljudima dodatne probleme.

Sa druge strane, botovi samo što nisu počeli da tuku one koji nisu raskinuli. Sad na sudu biće teško dokazati da je TM prekršio Ugovor, posebno kada u Opštim uslovima stoji da imaju pravo izmjene programske sheme. Također, u još većim problemima su oni kojima stoji u ugovoru "Arena SD Promo". Kao u svemu, vrag je u detalju a detalj je tumačenje riječi "Promo". To je nešto kao poklon, nešto što ne utiče na cjenovnik i u jednom dijelu tumačenja, imaju pravo ukinuti. Kao što neko reče, nisu ni oni amateri, imaju ogromne pare za dobre advokate i vjerujte mi, neće tek tako baciti toliki novac. Posebno sada kada su svima izdali fakture a to znači da su već uplatili PDV na te fakture i sigurno idu na sud sa ovim.

Ko je raskinuo, želim mu zaista svu sreću i da ih dobije na sudu a ostali koji nisu, čekajte kraj ugovora a ne letite pred rudu. Niko od botova vam neće biti od pomoći kad odete na sud niti će vam oni platiti troškove.
Tvoje je da tako razmišljaš, ja nikome ne savjetujem ništa, ali stvarima treba pogledati u oči. Moraju se rasklinkati kriminal, laži i prevare. Ne treba biti puno intiligentan pa vidjeti o čemu se radi. Oni misle da je naš narod nepismen. Ja mogu dosta trpjeti, ali kad dara prevrši mjeru, onda treba staviti tačku (DOSTA JE).
Ako misliš da možeš sam svu nepravdu ispraviti, sretno ti. Samo mislim da ćeš ti nagrabusiti. Čovjeku sina ubili pa pet godina traži pravdu, a da ne govorim o ovome, koja je teška glupost i nebitna stvar gledajući taj slučaj.

Samo ne treba druge, manje upućene i "naivnije" nagovarati na avanturizam (ne mislim na tebe nego na razne "pravnike", "advokate" i ostale botine koji su su pojavili sa "dobronamjernim savjetima" i "urnecima") u kojem se već unaprijed zna ishod, a njega vidimo u fakturama i postovima unazad nekoliko stranica. Ovo zaista dobronamjerno pišem.
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#112047 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by homar »

TESLA_EDISON wrote: 17/02/2021 10:08
homar wrote: 17/02/2021 09:58
TESLA_EDISON wrote: 17/02/2021 09:50 Mnogi su ovdje poletiti da raskidaju i da idu grlom u jagode. Pojavila se najezda raznih botova koji su postavljali urneke i nagovarali raju da raskine i sada sva ta raja ima problem a botovi se, naravno, povukli. Nikad ranije ih nije bilo na forumu a posebno na temi.

Bojim se da će sve ovo otići na sud i da će se morati platiti. Ne shvatate da je Ombudsmen savjetodavna institucija i ništa više. Sva njihova saopštenja i odluke nisu pravno obavezujuće. Meni se u januaru javilo na desetine forumaša (kako poznatih tako i nepoznatih, jedan od njih je i dobro poznati @Qler ) putem PP-a i željeli su preći na operatera u kojem radim ali svakome sam govorio da prvo provjeri Ugovor i stavke. Nisam želio da pravim ljudima dodatne probleme.

Sa druge strane, botovi samo što nisu počeli da tuku one koji nisu raskinuli. Sad na sudu biće teško dokazati da je TM prekršio Ugovor, posebno kada u Opštim uslovima stoji da imaju pravo izmjene programske sheme. Također, u još većim problemima su oni kojima stoji u ugovoru "Arena SD Promo". Kao u svemu, vrag je u detalju a detalj je tumačenje riječi "Promo". To je nešto kao poklon, nešto što ne utiče na cjenovnik i u jednom dijelu tumačenja, imaju pravo ukinuti. Kao što neko reče, nisu ni oni amateri, imaju ogromne pare za dobre advokate i vjerujte mi, neće tek tako baciti toliki novac. Posebno sada kada su svima izdali fakture a to znači da su već uplatili PDV na te fakture i sigurno idu na sud sa ovim.

Ko je raskinuo, želim mu zaista svu sreću i da ih dobije na sudu a ostali koji nisu, čekajte kraj ugovora a ne letite pred rudu. Niko od botova vam neće biti od pomoći kad odete na sud niti će vam oni platiti troškove.
Tvoje je da tako razmišljaš, ja nikome ne savjetujem ništa, ali stvarima treba pogledati u oči. Moraju se rasklinkati kriminal, laži i prevare. Ne treba biti puno intiligentan pa vidjeti o čemu se radi. Oni misle da je naš narod nepismen. Ja mogu dosta trpjeti, ali kad dara prevrši mjeru, onda treba staviti tačku (DOSTA JE).
Ako misliš da možeš sam svu nepravdu ispraviti, sretno ti. Samo mislim da ćeš ti nagrabusiti. Čovjeku sina ubili pa pet godina traži pravdu, a da ne govorim o ovome, koja je teška glupost i nebitna stvar gledajući taj slučaj.

Samo ne treba druge, manje upućene i "naivnije" nagovarati na avanturizam (ne mislim na tebe nego na razne "pravnike", "advokate" i ostale botine koji su su pojavili sa "dobronamjernim savjetima" i "urnecima") u kojem se već unaprijed zna ishod, a njega vidimo u fakturama i postovima unazad nekoliko stranica. Ovo zaista dobronamjerno pišem.
Znači treba se pomiriti sa nepravdom i zulumom, hajd što nas ovi naši .andre, pustiti i raznorazne bjelosvjetske hoštaplere da vršljaju po nama kako im je ćeif, treba podići glas. Ovo je za javnu osudu, nikako podviti rep i pustiti da rade šta hoće.
hamo1977
Posts: 390
Joined: 17/12/2019 12:49

#112048 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hamo1977 »

TESLA_EDISON wrote: 17/02/2021 10:08
homar wrote: 17/02/2021 09:58
TESLA_EDISON wrote: 17/02/2021 09:50 Mnogi su ovdje poletiti da raskidaju i da idu grlom u jagode. Pojavila se najezda raznih botova koji su postavljali urneke i nagovarali raju da raskine i sada sva ta raja ima problem a botovi se, naravno, povukli. Nikad ranije ih nije bilo na forumu a posebno na temi.

Bojim se da će sve ovo otići na sud i da će se morati platiti. Ne shvatate da je Ombudsmen savjetodavna institucija i ništa više. Sva njihova saopštenja i odluke nisu pravno obavezujuće. Meni se u januaru javilo na desetine forumaša (kako poznatih tako i nepoznatih, jedan od njih je i dobro poznati @Qler ) putem PP-a i željeli su preći na operatera u kojem radim ali svakome sam govorio da prvo provjeri Ugovor i stavke. Nisam želio da pravim ljudima dodatne probleme.

Sa druge strane, botovi samo što nisu počeli da tuku one koji nisu raskinuli. Sad na sudu biće teško dokazati da je TM prekršio Ugovor, posebno kada u Opštim uslovima stoji da imaju pravo izmjene programske sheme. Također, u još većim problemima su oni kojima stoji u ugovoru "Arena SD Promo". Kao u svemu, vrag je u detalju a detalj je tumačenje riječi "Promo". To je nešto kao poklon, nešto što ne utiče na cjenovnik i u jednom dijelu tumačenja, imaju pravo ukinuti. Kao što neko reče, nisu ni oni amateri, imaju ogromne pare za dobre advokate i vjerujte mi, neće tek tako baciti toliki novac. Posebno sada kada su svima izdali fakture a to znači da su već uplatili PDV na te fakture i sigurno idu na sud sa ovim.

Ko je raskinuo, želim mu zaista svu sreću i da ih dobije na sudu a ostali koji nisu, čekajte kraj ugovora a ne letite pred rudu. Niko od botova vam neće biti od pomoći kad odete na sud niti će vam oni platiti troškove.
Tvoje je da tako razmišljaš, ja nikome ne savjetujem ništa, ali stvarima treba pogledati u oči. Moraju se rasklinkati kriminal, laži i prevare. Ne treba biti puno intiligentan pa vidjeti o čemu se radi. Oni misle da je naš narod nepismen. Ja mogu dosta trpjeti, ali kad dara prevrši mjeru, onda treba staviti tačku (DOSTA JE).
Ako misliš da možeš sam svu nepravdu ispraviti, sretno ti. Samo mislim da ćeš ti nagrabusiti. Čovjeku sina ubili pa pet godina traži pravdu, a da ne govorim o ovome, koja je teška glupost i nebitna stvar gledajući taj slučaj.

Samo ne treba druge, manje upućene i "naivnije" nagovarati na avanturizam (ne mislim na tebe nego na razne "pravnike", "advokate" i ostale botine koji su su pojavili sa "dobronamjernim savjetima" i "urnecima") u kojem se već unaprijed zna ishod, a njega vidimo u fakturama i postovima unazad nekoliko stranica. Ovo zaista dobronamjerno pišem.
Pa kada sam ja pisao o svom iskustvu sa Ombudsmenom i kako su to samo uhljebi, mnogi su me pitali mislim li svojom glavom, jer sve je kao veoma jasno.. Svi mi svašta i instaliramo na telefone i automatski se složimo sa uslovima (jer ko će to čitati), i sam sam takav, pa poslije plačeno jer su nam podaci završili Bog zna gdje.
Slažem se sa svim što si napisao, uvijek je bolje sačekati i vidjeti šta se može a šta ne, umjesto trčati za savjetima internet advokata.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#112049 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

TESLA_EDISON wrote: 17/02/2021 09:50 Također, u još većim problemima su oni kojima stoji u ugovoru "Arena SD Promo".
Ja sam kao BENEFIT za produženje ugovora na 24 mjeseca dobio Arene HD na godinu dana a SD na dvije godine...jednom su me na početku ove frke nazvali i kao strpite te se malo vatit će Arene ili ćemo vas pozvati ponovo...narvano NIKAD me niko vise nije kontaktirao....ali OK nije vjećan ovaj ugovor....strpljen spašen
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#112050 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tesla Edison »

homar wrote: 17/02/2021 10:17
TESLA_EDISON wrote: 17/02/2021 10:08
homar wrote: 17/02/2021 09:58
Tvoje je da tako razmišljaš, ja nikome ne savjetujem ništa, ali stvarima treba pogledati u oči. Moraju se rasklinkati kriminal, laži i prevare. Ne treba biti puno intiligentan pa vidjeti o čemu se radi. Oni misle da je naš narod nepismen. Ja mogu dosta trpjeti, ali kad dara prevrši mjeru, onda treba staviti tačku (DOSTA JE).
Ako misliš da možeš sam svu nepravdu ispraviti, sretno ti. Samo mislim da ćeš ti nagrabusiti. Čovjeku sina ubili pa pet godina traži pravdu, a da ne govorim o ovome, koja je teška glupost i nebitna stvar gledajući taj slučaj.

Samo ne treba druge, manje upućene i "naivnije" nagovarati na avanturizam (ne mislim na tebe nego na razne "pravnike", "advokate" i ostale botine koji su su pojavili sa "dobronamjernim savjetima" i "urnecima") u kojem se već unaprijed zna ishod, a njega vidimo u fakturama i postovima unazad nekoliko stranica. Ovo zaista dobronamjerno pišem.
Znači treba se pomiriti sa nepravdom i zulumom, hajd što nas ovi naši .andre, pustiti i raznorazne bjelosvjetske hoštaplere da vršljaju po nama kako im je ćeif, treba podići glas. Ovo je za javnu osudu, nikako podviti rep i pustiti da rade šta hoće.
Jedno je dići glas, buniti se, revolucija i sl. gdje se mijenja sistem a ne pojedinac.

Drugo je avanturizam u okvirima postojećeg sistema. Ovi potezi grlom u jagode su čisti avanturizam koji se na kraju obije o glavu.

Kad bi recimo svi, ali svi bojkotavli plaćanje komunalija, to je "revolucija", a kada to skupina odluči ili pojedinac, to je avanturizam na njihovu štetu. Tako je sa svim ostalim. Ne trčite pred rudu, društvene mreže i "dušebrižnici" na istima su veliko zlo. Nažalost, mnogi će to osjetiti preko svojih džepova.
Locked