Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#5951 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by noviclan »

karanana wrote: 12/02/2021 23:23 pa dajte mi ime ubice ili ubica. dajte dokaze. ako tuzilastvo nece da ih uzme za ozbiljno i da napravi slucaj evo 5 godina, dajte izbacite sve na stol sta imate. hocu da znam koji se ubica danas seta ulicom da mu ja ne bi stao na put i slucajno bio njegova sljedeca zrtva. sutra kad taj ubica kojeg memici kriju ubije nekog drugog, hoce li oni biti saucesnici jer nisu objavili da je on ubio i njihovog sina i jesu li mogli sprijeciti iduce ubistvo?
Karnes alisu mutapu i cekas hoce li te neko lisiti zivota
td_maajka
Posts: 1024
Joined: 05/02/2021 09:57

#5952 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

meridiyan wrote: 13/02/2021 00:05
td_maajka wrote: 12/02/2021 21:20

Ova teorija o Alisi kao ubici ili pak i Ziji bi mogla biti i realna, ali mi koji malo opreznije i vise pratimo znamo da je Arijana Memic izjavila vec da nije nikada srela ubice (misleci na onoga koji ga je to doista udario, ali i na sve one koji su bili dio tog napada) svoga brata. Obzirom da znamo da je srela i Alisu i Ziju, mozemo zakljuciti da oni to nisu.

Mozes li okaciti tu izjavu Arijane Memic? :-)

https://interview.ba/2021/02/07/video-a ... o-za-mene/
swanfilter
Posts: 7910
Joined: 06/06/2008 18:52

#5953 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by swanfilter »

karanana wrote: 13/02/2021 00:52 Niko sem denisa i stotina forumasha ovdje.
Uostalom ja sam mislio da oni imaju dokaze
Hrpu puta Memic i Feraget rekli da zbog istrage moraju cutati, al eto tebi ce ispuniti zelju.

Zbog tebe ce objaviti imena onih koji im pomazu, ali i ime zasticenog svjedoka ...
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#5954 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by _Reds_ »

I naravno Dzej wrote: 12/02/2021 23:11
_Reds_ wrote: 12/02/2021 20:35 Sad mi nesto naum pade, nisu li Romi vozali neka auta od Mutapa nekad?

Ako jedu odakle Romima za rent auta, dakle Mutapi, ono sve povezano.
Jesu, valjda onaj Rom Babo iznajmljivao auto od Zije.
Znaci Zijo je u svasta upetaljan, i povezanica. Od kud njima pare da rentaju auta?

Ako gledamo drugacije koga bi to Alisa stitila, ako ne njega.
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#5955 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by _Reds_ »

td_maajka wrote: 12/02/2021 21:20 Mi ovdje diskutujemo o tome vec cini mi se tri godine. Puno je to piskaranja... Normalno je da neko ko dodje tek na forum ne moze preci preko 200 stranica pa tek onda napisati svoje misljenje. Nemojmo dopustiti da se zbog prebacivanja jednih drugima da smo glupi ili zlonamjernji zatvori tema.

Za sve nas je bitno da se o ovome dalje prica, pa cak i da imamo svi svoje neke teorije, svejedno je - jer je bitno samo da gradjani ne dopuste, da se na ovaj slucaj zaboravi. I ok, neko ce sad mozda reci, da je ovo samo forum i komentira nas tek nekoliko... SA-X ili klix forum je uvijek bio pokazatelj, presjek javnog mnjenja. Ima to sve svoju svrhu.

Ova teorija o Alisi kao ubici ili pak i Ziji bi mogla biti i realna, ali mi koji malo opreznije i vise pratimo znamo da je Arijana Memic izjavila vec da nije nikada srela ubice (misleci na onoga koji ga je to doista udario, ali i na sve one koji su bili dio tog napada) svoga brata. Obzirom da znamo da je srela i Alisu i Ziju, mozemo zakljuciti da oni to nisu.

Za pistolj koji je nadjen kod Dzenana: jeste, o tome ima zabiljeska sluzbena, pistolj je i forenzicki obradjivan, ali isti nije na sebi imao NITI JEDAN BIOLOSKI TRAG. To je ustvari ono sto je interesantno na citavoj prici sa pistoljem. Muriz je rekao da je Dzenan imao pristup njegovom pistolju, za koji on ima urednu dozvolu i da ga drzi i da ga nosi, ali da to nije pistolj nadjen kod Dzenana.

Zasto ga je tu noc nosio, ako ga je nosio, i zasto isti nije na sebi imao bioloskih tragova i nije ispaljivan, to ce tek istraga pokazati.

Ko je ubica Dzenana Memica je trenutno (jos) sporedna stvar. Tek kada se rijesi koruptivna mreza unutar MUP-a, Federalnog MUP-a, kantonalnog tuzilastva i federalnog tuzilastva u ovom slucaju, tek tada ce se i ubica - za kojeg Memici kazu da znaju ko je, a to su sigurno uredno prijavili gdje je vec trebalo - moci uopce istraziti kako to prilici i procesuirati. Sve dok ima iko od ovih hobotnicara u tim gore navedenim institucijama, sve do tada - shvatite ljudi dragi - nema sanse da se ubica Dzenana Memica dovede pred lice pravde. Oni su svi do jednoga i jedne duboko u go*nima, a ako bi dopustili da se vrsi prava istraga i dodje do ubice, svjesni su da odmah svi padaju. Dakle, mi cemo se morati strpiti jos sigurno neko duze vrijeme, dok se ne objavi i utvrdi ime ubice i pomagaca.

Mozemo iskljuciti Alisu i Ziju kao ubice, ali su sigurno saucesnici u ubistvu, kao i u prikrivanju ubistva.

PS: Ako neko ne zna od cega Memici zive i ko su Memici, a zelite da imate PRAVO da pricate o Memicima i pitate odakle im pare, pitajte malo po Koloniji, ali ove starosjedioce, da vam znaju sto vise ispricati o Adilu, hadzi-Mubi i sinovima. Moja je porodica npr. u ratu svako drugi dan od cika Adila na kucnom pragu nalazila litar mlijeka, a kad god se nadje i drugoga. I nismo jedini. I nismo nikad platili.
Memici ne znaju ko je ubica, ma koliko oni to tvrdili.
Sto se tice njih, ljudi su uvijek bili vrijedni i nesto radili. Znam jos davno nekad kad su jagode prodavali.
User avatar
I naravno Dzej
Posts: 453
Joined: 04/11/2009 00:08

#5956 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by I naravno Dzej »

jagugu
Posts: 1154
Joined: 28/07/2018 16:02

#5957 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by jagugu »

‼️Ekskluzivno, večeras u Face to Face gosti Muriz Memić i Alija Budnjo‼️
👉🏼Budite uz nas od 18:45h!
✅Samo na FACE-u!

Image
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#5958 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by u-pet-deka »

Neke se stvari mogu isključiti čistom logikom.

1a) Da njen (djevojke) otac pomaže u skrivanju identiteta trećeg čovjeka
(obićne ubice), koji je navodno (te noći) fizički napastovao i njegovu kćer.

2a) Da ga je (djevojka) odvela u zasjedu u kojoj je njen otac čekao da se osveti.
Da je imao razloga da ga prebije ili čak ubije, siguran sam da bi se događaj odvijao bez njenog prisustva.

--

Mogućnost (pod određenim uslovima).

1b) Da su oni (on i ona) se potukli što je rezultiralo nesretnim završetkom.
Ovaj scenarij najbolje objašnjava zašto se brani dijagnozom amnezija.

Kontradikcija s ovim scenarijem je umiješanost njenog oca koji je izgleda
vrlo utjecajan građanin za kojeg niko prije ni u ilegalnom društvu nije čuo.

Ako je moguće povezati ga sa svim uključenima (izvan njihovog svakodnevnog rada), onda je ovaj scenarij
vrlo vjerojatan.

2b) - Uzimajući u obzir da je nosio tatin pištolj. Nije bio dostupan putem mobilne mreže dobar dio tog dana. -

Ko ga je god udario u glavu elementom opisanim kao bejzbol palica od drvenog ili željeznog (ili tvrde gume) materijala, taj
počinilac je morao u potpunosti uživati njegovo (od ubijenog) samopouzdanje. To znači da osteceni uopće nije osjećao se ugroženim.

Da je počinilac netko iz kruga njegovih prijatelja (bilo koje naravi) da li bi se ona očajno branila amnezijom, i bi li njen otac
bio uključen u slučaj, koliko je, prestruktuirajući postupak i tako dalje? Logično gledano odgovor je ne.

Ko vam još nepoznat može prići na distancu opisanu kao neposreda blizina bez da imate sumnju ili straha po vlasiti život? Lično
vjerujem (uzimajući u obzir da je bila noć) ovo može biti samo uniformisani čovjek kojeg možemo povezati s noćnim aktivnostima: to
bi moglo uključivati vatrogasca, osoblje hitne pomoći i policiju. Neko u vojnoj uniformi već će djelovati kao sumnjičav.

Uz takozvano uniformisano osoblje idu i tkz. sekundarni znakovi ili asocijacije. Osoblje hitne pomoći: sirene, plava svjetla jer
posao nije da patroliraju ulicama. Pozivamo ih samo u hitnim slučajevima. Isto važi i za vatrogasce. Policija, oni patroliraju ulicama.
U automobilima, na motociklima ili pješice. Vidjeti policajca kako hoda bilo kojom ulicom ne uključuje nužno hitne slučajeve.
Tu je zbog sigurnosti, zakona i reda.

Sad kad znamo da je slučaj namjerno otjeran s kursa. Zašto bi policija ili neke državne institucije to radile zbog slučajne djevojke i
još slučajnijeg oca djevojke? Da li je neko iz policije ili državne institucije došao na vrata djevojke i rekao porodici šta će se
dalje dogoditi i kako da dalje postupaju? Bi li policija ili državne institucije to učinile zbog slučajnog policajca?

Vjerujem da bi to isključivo učinili zbog većeg profila. Ako je vjerojatno, ko je ta osoba većeg profila i koja je njegova ili njena veza
sa žrtvom?
suspect_zero
Posts: 25843
Joined: 11/10/2008 21:45

#5959 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by suspect_zero »

Večeras će Budnji kako on i njegova porodica nemaju nikakve veze sa ubistvom, kako nemaju nikakve veze sa korumpiranim mup-om, tužilaštvom, doktorima sa KCUS, sa SDA i Koroziranim i njegovom hanumom, kako je kod njega sve legalno i pošteno zarađeno, sve čojek postig'o sa svojih deset prstiju :mrgreen: ...valja ga gledat i ne povratit.
DonieBrasco
Posts: 15514
Joined: 31/08/2016 16:09

#5960 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by DonieBrasco »

Nigdje ovo ne vodi, gostovanja po TV, medijima.

Meni je zao Murzia sto se upusta u ove tv debate, treba da pazi zdravlje, da se povuce i pusti institucije da rade, eto kao nesto su poceli pa da vidimo.
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#5961 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by _Reds_ »

Je li ovo postoje riality?

Svake subote gledajte novu epozidu? Ja samo ne znam gdje ovo vodi, treba da se trazi da se stvari rijesavaju tamo gdje im je mjesto, ovako postaje cirkus.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#5962 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Cherry-Cherry »

Morao je Budnjo tražiti da gostuje u emisiji. Ima potrebu da se brani.
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#5963 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by splinter »

_Reds_ wrote: 13/02/2021 14:04 Je li ovo postoje riality?

Svake subote gledajte novu epozidu? Ja samo ne znam gdje ovo vodi, treba da se trazi da se stvari rijesavaju tamo gdje im je mjesto, ovako postaje cirkus.
Slažem. Ovo postaje degutanto. Na stranu gubitak djeteta i sva bol koja dolazi uz to. Ipak. . .
Najbolje da se VSTV preseli kod Senada u studio i tamo održava sjednice.
foton
Posts: 710
Joined: 05/07/2004 11:02

#5964 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by foton »

karanana wrote: 12/02/2021 23:23 pa dajte mi ime ubice ili ubica. dajte dokaze. ako tuzilastvo nece da ih uzme za ozbiljno i da napravi slucaj evo 5 godina, dajte izbacite sve na stol sta imate. hocu da znam koji se ubica danas seta ulicom da mu ja ne bi stao na put i slucajno bio njegova sljedeca zrtva. sutra kad taj ubica kojeg memici kriju ubije nekog drugog, hoce li oni biti saucesnici jer nisu objavili da je on ubio i njihovog sina i jesu li mogli sprijeciti iduce ubistvo?
To ti je stara Mensina mantra. Ne, saucesnici u tom novom eventualnom ubistvu ce biti tuzioci i policajci koji nisu htjeli i nece da otkriju ubicu. Pratis li ti uopste sta se desava? Ciji je posao i duznost i zadatak da nadje i kazni prekrsioca zakona? Murizova?
DonieBrasco
Posts: 15514
Joined: 31/08/2016 16:09

#5965 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by DonieBrasco »

Bojim se Murizu ne treba ovaj susret sa Budnjom na TV-u, da ce ovo otici u krivom smjeru.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#5966 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by u-pet-deka »

foton wrote: 13/02/2021 15:16
karanana wrote: 12/02/2021 23:23 pa dajte mi ime ubice ili ubica. dajte dokaze. ako tuzilastvo nece da ih uzme za ozbiljno i da napravi slucaj evo 5 godina, dajte izbacite sve na stol sta imate. hocu da znam koji se ubica danas seta ulicom da mu ja ne bi stao na put i slucajno bio njegova sljedeca zrtva. sutra kad taj ubica kojeg memici kriju ubije nekog drugog, hoce li oni biti saucesnici jer nisu objavili da je on ubio i njihovog sina i jesu li mogli sprijeciti iduce ubistvo?
To ti je stara Mensina mantra. Ne, saucesnici u tom novom eventualnom ubistvu ce biti tuzioci i policajci koji nisu htjeli i nece da otkriju ubicu. Pratis li ti uopste sta se desava? Ciji je posao i duznost i zadatak da nadje i kazni prekrsioca zakona? Murizova?
Ako je ubica toliko bitan da u velikoj mjeri uživa podršku državnih organa koji bi u ovom slučaju trebali biti neutralni. Tada je moja teorija da je ubica neko s visokim položajem u državnoj uniformi vjerovatno istina. Amnezija i hapšenje njenog oca u ovom slučaju nisu ništa drugo nego šarada. Ali onda otvara novi set pitanja. Prvo u čemu je momak bio umiješan? Da li momak ima drugo lice, za koje tata nikada nije znao. Drugo, ubica u uniformi, u šta je on ili ona isto umješan(a), da pojedinci iz organa sigurnosti i pravosuđa idu to te mjere zataškavanja?
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#5967 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Login7777 »

_Reds_ wrote: 13/02/2021 14:04 Je li ovo postoje riality?

Svake subote gledajte novu epozidu? Ja samo ne znam gdje ovo vodi, treba da se trazi da se stvari rijesavaju tamo gdje im je mjesto, ovako postaje cirkus.
Senadovo lešinarenje.
"Imena, hoću imena.."
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#5968 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Manual »

Sve je reality
Dokle majku mu
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#5969 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Manual »

jagugu wrote: 13/02/2021 13:28 ‼️Ekskluzivno, večeras u Face to Face gosti Muriz Memić i Alija Budnjo‼️
👉🏼Budite uz nas od 18:45h!
✅Samo na FACE-u!

Image
Ovo je moglo komotno ici na billboard ko reklama
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#5970 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by meridiyan »

td_maajka wrote: 13/02/2021 08:41
meridiyan wrote: 13/02/2021 00:05
td_maajka wrote: 12/02/2021 21:20

Ova teorija o Alisi kao ubici ili pak i Ziji bi mogla biti i realna, ali mi koji malo opreznije i vise pratimo znamo da je Arijana Memic izjavila vec da nije nikada srela ubice (misleci na onoga koji ga je to doista udario, ali i na sve one koji su bili dio tog napada) svoga brata. Obzirom da znamo da je srela i Alisu i Ziju, mozemo zakljuciti da oni to nisu.

Mozes li okaciti tu izjavu Arijane Memic? :-)

https://interview.ba/2021/02/07/video-a ... o-za-mene/
Da.
Muriz je "pikirao" Budnjinog sina kao ubicu i u tome ga slijedi i kcerka. Nece da javno kazu jer nemaju dokaze i pokusavaju "okolo" da dodju do priznanja.
Jasno je da je Dzenan to kobno vece naslutio da bi mogao doci u opasnu situaciju. Jos je jasnije da ga je Alisa namamila u klopku.



Tesko ce se ovo dokazati...



Bit ce veceras na FACE interesantno
Last edited by meridiyan on 13/02/2021 17:45, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#5971 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

Budnjo ce u svom stilu da mlati laze i petlja al ima i on svoju publiku koja ce se njegovim debilizmima radovati
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#5972 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Cherry-Cherry »

Nije ovo Murizu potrebno.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#5973 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by meridiyan »

Cherry-Cherry wrote: 13/02/2021 17:01 Nije ovo Murizu potrebno.
I ja mislim. Ako ima povjerenja u Tuzlastvo BiH a kaze da ima , pa pusti ih brate nek rade zapoceti posao.
elcaliente
Posts: 4573
Joined: 13/06/2012 15:52

#5974 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by elcaliente »

On to govori da ima povjerenje u tuzilastvo a u stavri ga nema, zeli da napravi neku vrastu pritiska na insitucije.
Mislim da cak ni nezna ime ubice, i to mu je neka vrsta pristika.

Samo da na kraju ne bude kao Dragicevic, sve on zna reci ce tad i tad, jos mal i onda na kraju Austrija,socijala i saku pod glavu.
elcaliente
Posts: 4573
Joined: 13/06/2012 15:52

#5975 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by elcaliente »

Na kraju ispada da je taj Zijo na Bakirovom nivou i da okrece Sarajevo oko prsta i jos je uz to toliko u snazi da moze prebiti momka tri puta mladzeg od njega.
Locked